voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard OislribiitiemBdedelingen Und van altena DINAND STUFKENS No. 6710 Maandag 10 October 1949 Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN. De' Mercuriustentoonstelling is voor de organisatoren en ^Heusden een groot succes geworden. JDank zij het mooie herfstweer was ,'oet bezoek elke dag in stijgende .lijn, waaruit viel af te leiden, dat <de leuze van het bestuur, een bezoeker moet er drie maken, volkomen is bevestigd. .Voor al in de avonduren ,was de belangstel ling buitengewoon groot, velen wer den blijkbaar aangelokt door ,de schit terende verlichting. Vrijdagavond boekte men de 3000ste bezoeker. 1 Zaterdag was de toeloop overwel digend, van 'heinde en. verre en uit alle richtingen was bet publiek op gekomen en er heerste in ons stadje een buitengewone en gezellige drukle. Men boekte die dag de 5381ste bezoeker. Van de gelegenheid die dokter Schimmel in het Wapen Van Amster dam Vrijdagmiddag had gegeven, om afscheid te nemen, werd door velen gebruik gemaakt. Niet alleen Heus- denaren, doch ook vele personen uit de omgeving kwamen hun dokter, die hen 17 jaar geneeskundige hulp had verleend en die bij velen tot een huisvriend was geworden, de hand drukken en hun spijt betuigen, dat zij hem in den vervolge moeten mis sen. -De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat de gymnastiekvereniging voortaan in de M.U.L.O.-school wordt gehouden, en wel op Maandagavond op de gewone uren. 1 ALMKERK. De postzegelactie „Vergeet-hen- niet" ten bate van het Rode Kruis, de Niwin en Nederland helpt Indië, heeft in deze gemeente (Opgebracht een bedrag van f 130.75. Na het verlaten der lagere school volgen tegenwoordig vele jon gens en meisjes het onderwijs aan de nijverheidsscholen. Maar een niet onbelangrijk aantal wordt direct opgenomen in het ar beidsproces. Moeten "deze laatste jon gens en meisjes nu verstoken blijven van verder onderwijs? In vele plaatsen had men de z.g. avondscholen, waar men biet geleerde vah de lagere school nog eens repe teerde en uitbreidde. Maar de echte' stimulans .ontbrak, omdat er geen einddoel was, zoals bijv. bij het mid denstandsdiploma. Het is dan ook toe te juichen, dat het „Nationaal instituut voor Han delsonderwijs" te Assen, overgegaan is tot het instellen van een diploma voor „Algemene Ontwikkeling". Het eerste examen hoopt men af te ne men in de maand Mei 1.950. Dit diploma vormt een goede voorstudie voor'het politie diploma, Kommies der belastingen, Keurmeester enz. Er zal geëxamineerd worden in de vakken Boekhouden, Practisch rekenen, Ned. Taai 'én Correspondentie, Vader!, en Algemene Gesch. en Handelsaard- rij'kskunde. Bij voldoende belangstelling, zal er een cursus gegeven worden te Alm kerk, tot opleiding voor bet diploma „Algemene ontwikkeling", examen 1950. Aangifte bij het hoofd der Chr. School, Voorstraat te Almkerk, bij wie ook alle inlichtingen zijn ie be komen. ANDEL. In ons blad van 3 'Octoner werd vermeld, dat de dierenarts P. Zegwaard alhier zijn 25-jarige werk kring in Andel herdacht. Dit bericht was niet geheel juist, de heer Zegwaard herdacht 1.1. Dins dag n.l. het feit, dat hij voor 25 jaar slaagde voor dierenarts. Zijn 25-jarig verblijf in Andel hoopt hij te herden ken óp 9 Dec. a.s. De heer M. Versteeg heeft met ingang van 1 November a.s. ontslag gevraagd als gemeentebode. Maandag j.l. kwam hier het ontstellende bericht, dat de vader van onze vroegere Ned. Herv. pre dikant, ds. Klerkx, die nog slechts enkele weken geleden zijn vacantie alhier doorbracht, plotseling te El- burg is overleden. De heer Chr. van Rijswijk al hier is aangesteld tot tijdelijk direc teur van het postkantoor te Voort- huizen. DUSSEN. De lieer R. S. Wigbolidus al hier slaagde te Delft voor het prop. examen civiel ingenieur. Bij de geboorte van de drieling der familie' P. Donkcrsloot-v. d. Schans alhier, werd een comité ge vormd, hetwelk zich ten doel stelde 0111 door middel van een collecte gelden in te zamelen, teneinde de moeder en de drieling van het aller- nodigste te voorzien. I11 het ere-co- mité namen zitting de dames Mevr. Oderkerk, Mevr. de Jager, Mevr. v. Vu ure, Mevr. Affoutit en Mevr. Koekkoek, terwijl het uitvoerend Co mité werd samengesteld uit Mej. de Vries, gezinsverzorgster, en de lie ren H. Bax, voorzitter; G. P. Meijers, Secr.-PenningmeesterB. Koekkoek, G. v. 01st, L. v. d. Oven; C. Iléij- inans en M. Werther. Door een aantal, dames werd een huis aan huis collecte''gehouden, ter wijl, verschillende verenigingen van Dussen zicli ook niet onbetuigd He ltin. De totaal: opbrengst der collecte was f 402,66, levens werden nog een aantal babykleertjes beschikbaar ge ilet ingezamelde geld zal, naar wij vernemen, gebruikt worden, 0111 de moeder enige versterkende mid delen te verstrekken en haar voor lopig te verzekeren van de hulp ener gezinsverzorgster. Ten aanzien van de drieling is het de bedoeling, dat deze bij hun onslag uit het zieken huis zullen worden voorzien vanle- di kantjes, bedjes met bij behoren en de benodigde kleertjes. Voor degenen die nog niet in de gelegenheid geweest zijn iets voor dit doel bij te dragen kunnen dit alsnog doen bij de Penningmeester G. P. Meijers, Kerkstraat B 17, Dus- sein Deze maand zal het Prol. Thuisfront alhier, de kerstpakketten voor onze jongens in Indië verzen- dein. Dinsdagmorgen heeft in de eoiistructiéfabriek „Hollandia" le Keizersveer een ernstig ongeval plaats gehad, doordat cle heer M. van Mierlo bij het laden een haak van een kraan tegen zijn hoofd ge slingerd kreeg. Dr. de Boer uit Raamsdonksveer was spoedig aanwezig en achtte op neming in 't ziekenhuis te Raams donksveer noodzakelijk. Zijn toe stand is ernstig. De A.V.O. collecte heeft in deze gemeente f 56,opgebracht. Evenals het vorig jaar zal ook dit jaar de keuring van huisslach- ting plaats hebben. De huisslach- lingen zullen huis aan huis worden gekeurd en zal geschieden voor Dus sen op Maandag en voor Ilank op Woensdag. In verband met de regeling van do tijden van de keuringen voor en na het slachten, moet de aangifte ter gemeente-secretarie geschieden ui terlijk des Donderdags voorafgaande aan de kalenderweek, waarin de slachting plaats vindt. Vrijdagmiddag om 2 uur had in hotel Heeèsels alhier de aanbeste ding plaats van 10 gemeen te wonin gen, onder architectuur van Ir. S. J. van Emden te Delft. Ingeschreven werd als volgt (a 4 woningen te Dussenb 6 woningen te Hank c massa A. PI. v.d. Broek, Dussen a 'f 49Ó14 bf 74871 c f123385 Gebr. Heere, Hank a f 49296 b f 73944 c f 123240 W. Eijkhout, Dussen af 481 50 b f 72675 c f120825 Fa. Pepping, Kaatsheuvel c f 105000 Fa. Kramer, Genderen c f 104333 v. d. Schoot, Tilburg c f 102000 J. Bakker, Hoog-Blokland c f 99940 Spuijbroek, Rotterdam' c f 99120 Gebr. Bakker, Giessend. a f 39700 b f '59300 c f 98500 Mijnders en. v.d. Kolk, Dordrecht ja f 36324 b f 54486 f 90790 A. van Pelt, Hank b f 71360 P. J. Prinsen, Hank c b f 71160 B. Schermers, Dussen af 46110 Fa. Straver, Almkerk af 46000 De gunning is aangehouden. Taag1 ste inschrijver Mijnders en van dei- Kolk te Dordrecht massa f90790. UENDEREN. I)e Besturenbond Heusden en Omstreken van het N.VJV. zal op Donderdag 13 Oct. ais. in de zaali van de heer C. v. Wijk alhier, h,aar maandelijkse ledenvergadering hou den. Naast de gewone huishoudelijke zaken, zal de heer J. v. "Bergeijk uit Babiloniënbroek een inleiding hou den over doel en werkwijze van het N.V.V. t.b.c.-fonds, waarvan hij correspondent is. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. De vervoerscamiminicatie in deze streek liet nog veel te wensen over. De bevolking, die volkomen is aangewezen op autobusvervoer, mag tóch zeer zeker eisen, dat haar de nodige service wordt verleend. Plet werkcomité van de Economi sche Sectie der Stichting ter bevor dering van de Welvaart in het Land van Heusden en Altena en de Bies- bosch, heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. De Directeur der Stich ting werd opgedragen een rapport samen te stellen. Uit dit rapport bleek zeer duidelijk, dat met de on derlinge aansluitingen der 3 busdien sten, op een enkele uitzondering na, geen rekening was gehouden, éven- min met het bezoeken van onder- wijs- of ziekeninrichtingen. De wacnt- tijden die gemaakt moesten worden om van de ene dienst en de andere dienst gebruik te maken,, bedroegen van 65 tot 205 minuten, met een verschil en vertrektijd van 2 minu ten. Het rapport, dat ter beoordeling werd toegezonden aan de directies der veer- en busdiensten, aan de rijksverkeersinspecties te Dien Bosch en Rotterdam, had tot gevolg, dat een onderlinge bespreking plaats vond. Bij deze besprejdng waren tegen woordig de beide" 'hoofdinspecteurs der Rijksverkeersinspecties met hun assistenten, de directies der 3 'bus diens tondernemingen, de Commissa ris van Politie te Gorinidbem als vertegenwoordiger van Gorinchem aangaande het veerbedrijf, de Voorzit ter van het Algemeen Bestuur der Stichting, leden van het werkcomité en Directeur der Stichting. Het pre sidium berustte bij de voorzitter der Stichting, de he"er A. J. A. .Oderkerk, Burgemeester te Diussen, die met na druk wees, op de in het rapport naar voren gekomen misstanden. Hoewei énkele technische moeilijk heden direct niet ter vergadering wa ren op te lossen en nader onder d;e ogen zoüden worden gezien door de Inspecteur van de Rijksverkeersin spectie te Den Bosch met de Direc teur der Stichting en de drie direc ties der busdienstondernemingen, kwam men toch tot de volgende re- sul talen: de drie busdiensten zullen in het vervolg op elkaar aansluiten de B.B.A. zal "op aandringen der Stichting de dienst Ere da-S leeu wijk met 2 ritten uitbreidende A.L.AJL). zal een uuurdienst onderhouden tus sen Sleeuwijk en Werkendam, met directe aansluiting op de E.Dl.A.Di, naar Dordrecht; De E.DVAjD. zal nog nader overwegen of er een 'latere dienst uit Dordrectit mogelijk is;het veerbedrijf „Koip van A Land" zal de veerdiensten wijzigen om aansluiting mogelijk te maken. De Stichting Welvaart die voor nemens is één folder uit te geven 01 éen reisboekje betreffende het Land van Heusden en Altena en de Bies- bosch, voor Tiet aantrekken van 'het tourisme zal met de samenstelling daarvan rekening houden en de dienst regelingen daarin opnemen. Spontaan werd door de directies der bus dienstondernemingen een geldelijke bijdrage toegezegd, om de uitgave van een dergelijk aantrekkelijk druk werkje mogelijk te maken. Het werkcomité van de Economi sche Sectie der Stichting Welvaart kan met voldoening terugzien op het behaald resultaat en heeft er toe oij- gedragen, dat niet alleen is bereikt, dat deze streek voor een gedeelte uit haar isolement is verlost, maar ook dat schoolbezoek, ziekenhuisbe zoek en het verrichten van werk zaamheden elders, mogelijk is. Voor gerechtigde en redelijke klach ten, voorstellen en verzoeken verband houdende met de belangen van deze streek, kan men zich wenden tot het Bureau der Stichting ter bevor dering van de Welvaart enz., Hoek- eindé 30 te Sleeuwijk. POEDEROIJEN. Op ruim 80-jarige leeftijd is dezer dagen overleden Jhr. L. C. van Panhuijs, oud-burgemeester van Vu ren en oud-slotvoogd te Loevestein. RIJSWIJK. De heer P. Westerlaken kan terugzien op mooie successen die hij met zijn duiven behaalde. Op de laat ste vlucht uit Quivrain was hij de eerste. Tevens staat hij in het eind- kampioenschap bovenaan. Volgens gemeenteverordening is het yerplicht voor de winkeliers na 1 Oct. 0111 '6 uur te sluiten, Js Zater dags om 7 uur. Laat het publiek hier rekening mee houden, daar er streng toezicht op de naleving van deze Verordening zal worden uitgeoe fend. - Naar ons ter ore kwam is de voetbalvereniging binnenkort van plan ,een filmavond te organiseren. Ver toond zal worden de bekende film „De beste .jaren van ons Leven", de thuiskomst van drie Amerikaanse soldaten uit de 2 e grote wereldoorlog en hyn teleurstellingen in de maat schappij. VEEN. Voor de Ger. Gemeente hoopt a.s. Donderdagavond om 7 uur voor te gaan, Ds. Aangeenbrug vian Leer dam. f De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het ge meentehuis van 10 Lm. 15 October wegens restauratiewerkzaamheden ge sloten zal zijn. f Voor spoedgevallen wordt zitting gehou.den op het kantoor van het Veilinggebouw des voormiddags van 910 uur. Uitbetaling van kostwin nersvergoeding, ondersteuning e.d. heeft plaats op Zaterdag van 910 uur v.m. in een lokaal van de Open bare Lagere school. Voor spoedgeval len betreffende Burgerlijke stand kan men zich vervoegen ten huize van de gemeente-secretaris. WIJK. Dpnderdag 13 Oct. a.s. hoopt voor de Nied. Herv. Jonge lings ver. „Onderzoekt de Schriften" op te treden Ds. L. Vroegindéweij van Pa- pendrecht ,in de Néd. Herv. keik1 om 7 »uur. WIJK EN AALBURG. Woensdagavond om 7.30 uur' hoopt de Chr. Vrouwenbond te ver gaderen in de Ned. Herv. Pastorie te Wijk. De heer Rees uit Genderen zaï een lezing houden over de oor sprong van het protestantisme in de Nederlandse gewesten. NIEUWE BONNEN VOOR WERK KLEDING. De bonnen voor werkkleding H 19 en L19 zijn tot nader order geldig voor het kopen van werkkleding. Op de bonnen H 19 kan men ko pen: een overall of een werkpak van drill, keper of satijn, een langestof- jas, een lange witte jas, een labora- toriumjas of een mouwschort. Op cle bonnen L19 kan men ko pen: een werkbroek of werk jasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engells leer, Manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen II13 t.m. H 18 en L 13 t.m. L18 bl'ijven voorlopig geldig. Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per <10. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui NIEUWS Lang end ijk 3 7 - Gorküm VROLIJKE VRIENDEN? „We zijn er nog niet", zeggen Bevin (links) en Vishinsky (rechts) tegen elkaar, even vóór de Algemeene Vergadering der UNO in Flushing Mesdows begon. Het is ons niet bekend, of zij daarmede de atoombon, de Duitse kwestie of een van de vele andere kwesties op het oog hadden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1