voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Mercurius-ten toonstelling. EEN BRIL No. 6711 Donderdag 13 October 1949 Uitgave: Firma L. J. Veerman, Heusden Und van althna vorig nu miner Zoals wij in ons reeds meedeelden, is de lentoonstel- ling een groot succes geworden. De Middenstand van Heusden heeft door deze tentoonstelling bewezen dat haar winkelzaken de toets van ver gelijking met die van andere gemeen ten glansrijk kan doorstaan. Ook haar industrie heeft voor hen, die zulks nog niet wisten het bewijs geleverd, dat zij er mag zijn. Allen die een bezoek aan de ten toonstelling hebben gebracht waren vol lof en ook bestuursleden van Middenstandsverenigingen uit ande re plaatsen spraken hun bewonde ring uit over de, organisatie en de di verse stands. Wij zijn er zeker van dat liet suc ces van deze eerste ten toonstelling, voor de organisatoren een aanspo ring zal zijn, om op de ingeslagen weg, die, naar gebleken is, de juiste is, om Heusden in aanzien le doen stijgen, le blijven voortgaan. Moge de onderlinge samenwer king die is getoond, steeds blijven voortbestaan* immers op die ma nier valt slechts succes te boeken. Onder deze samenwerking ook zij die ditmaal nog afzijdig stondieo, sluiten zich hierbij aan op naar een volgende poging, om de aantrek kingskracht van Heusden te verho gen. Ook Zaterdag werd de tentoonstel ling begunstigd door 'fraai herfst weer, dat zeker heeft meegewerkt, om op deze dag ongeveer 2100 per sonen eten bezoek te doen brengen. Ondanks de grote drukte, had alles een rustig en kalm verloop, zodat de versterkte politiemacht een ge makkelijke laak had. Om elf uur vond in de restauratie- zaal de officiële sluiting plaats. De heer Waalboer, de technische leider en ook de heren Kuysten en Verschuur, respectievelijk voorzitter van Protestantse en Katholieke Mid- denstandsvereen. voerden het woord. De heer Kuysten verklaarde, dat de organisatie van de tentoonstelling ongelofelijke moeilijkheden aan het bestuur had opgeleverd, die, dank zij de buitengewone mede- en sa menwerking der standhouders, allen werden overwonnen, hij bracht dank voor de prettige samenwerking. De heer Verschuur, die naast Voorzitter der R.Iv. Middenstandsver eniging ook Voorzijter van het Mer- curiusbesluur was, wees eveneens op de prettige samenwerking, zowel tus sen besturen, als met de standhou ders. Deze laatste hebben kosten nog moeite gespaard, om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Blijft men zo actief, dan zullen daaraan de anderen, die nog niet meededen, daaraan een voorbeeld ne men en acht hij in de toekomst ook succes verzekerd. De Middenstands verenigingen zullen blijven werken om de woningbouw in de gemeente te bevorderen. Ook de arbeiders en andere organisaties moeten daarbij hun medewerking verlenen. Hij dankt het gemeentebestuur en in het bijzonder Burgemeester v. Delft en wethouder Groen voor de ondervonden medewerking, de heer Waalboer en v. d. Aa voor hun adviezen, de brandweer, de politie. Verder de bevolking van Heusden en die uit verre omgeving, die door hun bezoek, mede deze tentoonstel ling tot zo'n succes hebben ge maakt. Hierna sprak de heer de Mol Jr. namens de gezamelijke standhouders en bood de heren Kuysten en Ver schuur, namens deze standhouders elk een fraai album aan, waarin op genomen alle foto's betrekking heb bende op de "Mercurius 11149. De overige bestuursleden ontvingen elk een bloemenhulde, waarna de heer Verschuur met een korte toespraak de tentoonstelling voor gesloten ver klaarde. Hierna begaven bestuur en Standhouders zich naar het „Wapen van Amsterdam, waar men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Tot slot geven wij, de uitslagen der diverse prijsvragen, die sommige standhouders aan hun stand had den verbonden. De directie van de Conservenfa- briek Wagen berg-Fes ten had 50 prij zen beschikbaar gesteld, voor hen die het aantal busjes en flesjes wist te raden, dat zich in dte stand be vond. Niet minder dan 1800 perso nen hadden hiervoor een biljet in geleverd, waaronder 80 goede op lossingen, zodat om de beschikbaar gestelde prijzen, bestaande uit 2fles sen vruchtenwijn, moest worden ge loot. Het aantal bedroeg 1031. Dertig prijzen bleven in Heusden zelf, waarvan er dezelfde avond nog 25 werden afgehaald, 20 personen builen Heusden kwamen ook voor een prijs in aanmerking, aan deze zijn de prijzen toegezonden. Aan de stand van het Rode Kruis was een loterij verbonden met een keukenuitzet als hoofdprijs. Hier van werd gelukkige winnaar de heer A. v. Alphen Dzn. te Wijk. TVTej. C. v. Herpt uit Herpt was winnares van de d-oor de heer R. de Wit, m antifa c tu re nmagazijn, be schikbaar gestelde prijs. Hier moest worden geraden met hoeveel paar kiousien een op; de stand opgestelde dame was behangen. Het aantal be droeg 49V2 pahr. 1 Iedere 100e bezoeker ontving een waardevol geschenk, elke goooste be zoeker kreeg geschenken, de 4000ste, niej. Kamerman dit Heusden en de 5000ste, de heer W. Stronkhorst uit Genderen% konden de geschenken niet alleen dragen. HEUSDEN. Toen Vrijdag j.l. de patiënten van Dokter Schimmel de gelegen heid padden gehad, om afscheid te internen, kwamen de leden van de 'E.H.B.O. en van 'tRode Kruiscorp.s alhier hun medische leider en zijn echtgenote de hand drukken. Namens de beide verenigingen dankte de heer C. Verhoeven voor alles wat dokter Schimmel voor die verenigingen heeft gedaan, ondanks de zeer drukke dokterspraktijk. IJit naam van beide verenigingen bood spreker de scheidende genees heer een paar geschenken aan, als blijk van sympathie en dankbaar heid. Dr. Schimmel gewaagde daarop van de góede samenwerking tussen genoemde vereniging en hem, de har telijke sfeer op de oefenavonden en de bereidheid der leden, waardoor hij nimmer te vergeefs een beroep op hen deed. Hij dankte voor de cadeaux, die hem steeds aan de vereniging zou den doen terugdenken. Toen volgde een uurtje van ge zellig samenzijn. Heildronken wer den uitgebracht. De leden van 'tRode Kruiscorps, die dokter bij de afscheidsreceptie hadden geassisteerd, kregen als dank voor hun werk een verrassing. Bij 't afscheid konden een paar leden haar ontroering niet verber gen. Wij wensen dokter Schimmel een goede zeereis toe. Voor het gehouden examen te Tilburg in machineschrijven, slaagde me.j Toos de Mol. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende amotsge- bied, werd gedurende de maand Sep tember ingelegd f 14069.07, terugbe taald f 32391.92. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 13878. Zondagmiddag werd op de Schutsbomen van St. Catharina" te Herpt* de laatste wedstrijd gehou den van 1949, tussen de gilden „St. Blasius", Heusden en „St. Cathari na", Herpt. Na een sportieve kamp strijd behaalde „St. Blasius" in de twee gehouden wedstrijden met 54 punten de eerste prijs. De heer M. v. Leeuwen behaalde de eerste personele prijs, terwijl alle schutters een prijs verwierven. Des avonds had in café Sleeger.s de prijsuitreiking plaats die getuig de van de vriendschappelijke ver houding lussen beide gulden. Hulde komt toe aan „St. Catharina" en „SI. Blasius". Op het Consultatiebureau voor zuigelingen waren Dinsdag j.l. 33 zui gelingen Aanwezig n.h uit Heusden 19, Herpt 8, Oudheusden 2, Hedik- huizen 4- Volgende zitting 18 October. De damclub V. D. begint he den Donderdag aan de hoofdklasse competitie Ned. Dambond. Te Eindhoven bindt zij de strijd aan legen „Tivoli I" aldaar, terwijl reeds Maandag a.s. de tweede wed strijd wordt gespeeld n.l. thuis te gen dc Bossche Damclub I. ALMKERK. Op Maandag 17 October, des nam. ioih half drie, hoopt de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen te komen. AALST. A.s. Zondag hoopt voor de Ger. Gem. alhier op te treden, stu dent Kiebioom van Barneveld, om half tien en half zevén. -- Deze week is e,en panvang ge maakt met het leggen van de hoofd- waterlcidingbuizen. Het werk wordt uitgevoerd door de Firma iVisser uit Papendrecht. Naar verluid zullen om streeks Nieuwjaar de eerste woningen aangesloten kunnen worden. De plaats onzer inwoning is, naast de reeds vele bestaande, weer een vereniging rijker geworden. Op initiatief van de gemengde zangver eniging „Togido" is Vrijdagavond op gericht een kinderkoor, als onderdeel van voormelde zangvereniging. Bij de 'orpiebting waren niim 30 jeugdige zangers en zangeressen aanwezig. Zaterdagavond is de jaarlijkse Floralia-avond gehouden in de Open bare school. De leerlingen van deze school ontvingen dit voorjaar weer een aantal stekjes van Fuchsia, Ge ranium, Chrysanten, Coleus enz., die met veel zorg en liefde opgekweekt nu tentoongesteld waren in een der lokalen. Het geheel bood een keuri ge aanblik. Die jury had dan ook geen gemakkelijke taak om te beoor delen welke planten hef mooist wa ren. Een twintigtal prijzen werden toegekend. De belangstelling was, zoals men dit bij diergelijke avonden steeds ge wend is, vrij goed. Ter bestrijding van de gemaakte onkosten en ook om het floraliawerk in de toekomst te kunnen voortzetten, was er het Rad van Avontuur, waarop diverse lek kernijen en fruit een nieuwe eigenaar vonden. BOOMMELERWAARD. Ook in deze streek zal door de Nederlandse Aardolie Maatschap pij een uitgebreid bodemonderzoek worden ingesteld- Dé werkzaamheden hiervoor zullen vanuit Zaltbommel door een staf van technici en ander personeel dezer Maatschappij, in totaal bestaande uit plrn. 25 personen, worden verricht. ORAKEL. Op de Floralia-tentoonstelling alhier werden aan de schoolkinderen de volgende prijzen toegekend Geraniums1 Helena v'. Dalen, 2 Jan v. Leeuwen, 3 Martijn van W„ij- gerden. Goleus*: 1 Marie van Dalen, 2 Mar lijn v. Willigen, 3 Ans v. d. Linden, 4 Dirkje de Vries, 5 Hanna v. d. Linden. Fuchsia1 Huibertje Versteeg, 2 Belia de Vries, 3 Kees v. Geloren, 4 Jieiis Vervoorn, 5 Julia "Versteeg. Begonia: 1 Klaas Klop, 2 Willy Versteeg, 3 Willy v. Dalen, 4 Bertus v. Dalen. 1 Waterbalsiemien1 Gerritje Ver steeg, 2 Govert Vervoorn, 3 Teunis de Boef, 4 Ger rit v. d. Linden, 5 G»erda Buys. Op. de gecombineerde tentoonstel ling kreeg de Brak cl se groepsinzen- ding de wisselbeker. De fuchsia van Jennie Bakker uit Zaltbommel werd kampioensplant. De verdere bekronin gen waren Fuchsia: 1 Huibertje Versteeg, 2 Julia Versteeg, 3 Jieiis Vervoorn, 4 Fa. v. h. M. NORT Vakopticien Kees van Geloren, allen te Brakel. Galeus1 Miep Donker te Zail- bommel, 2 Martijntje van Wijgerden te Brakel, 3 Marrie -van Dalen te Bra kel, 4 Ans van der Linden te Brakel'. Geraniums1 Jan van (Leeuwen te Brakel, 2 'Mies van Etek te Zalt bommel Vrije planten1 Klaas Klop te Bra kel, 2 Arie Bloos te Zaltbommel, 3 Ans van der Linden te Brakel, 4 Jennie Bakker te 'Zaltbommel1. Nu de huisslachtingen wierder- om op komst zijd, wordt er de aan dacht op gevestigd, 'dat aanvragen voor huisslachtingen tenminste 8 da gen voordat men wil slachten inge diend móeten worden ter gemeente secretarie. Een en ander in verband met de voor dte slachtingen te houden 'keuringen. Met bovenstaande mag men dus wel rekening houden. EEN KRACHTIG huidgenezend en huidverbeterend middel is Purol. Hoort in huisI Maandag j.l. is men alhier be gonnen met de kleuterschool. De plannen hiervoor bestonden reeds lan ge tijd ,djoch wegens gebrek aan een behoorlijk lokaal was het moeilijk hiermede een "begin te krijgen. Thans is de consistorie van die Ned. Herv. kerk tèr beschikking gesteldDe be langstelling vioor dit kleuteronderwijs is niet slecht te noemlen, daar reeds 32 kinderen op de schoof aanwezig zijn. Er is een hoofd aan de school verbonden en wanneer men over wat meer ruimte zal beschikken, zal spoe dig een tw'oede leerkracht nodig Zijn. Het is te hopen dat deze ruimte spoedig ter beschikking zal komen, opdat dit moöie onderwijs zich nog meer kan uitbreiden. CAPELLE. Ds. J. Zwijnènburg te Fluizen (N.H,heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier be- Onze vroegere dorpsgenoot, de heer W. A. van Nieuwenhuijzen, thans agent van Politie te Katwijk aan de Rijn, slaagde te Amersfoort voor het Piolitiedipifoima. De in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse gehouden collecte voor de Ghr. H.B.S. te Waalwijk heeft f168.50 opgebracht. De bibliotheek' van de onder afdeling Capelle van het Departement Langstraat van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke biblio theek gevestigd is in een der lokalen van de Koningin Julianasehool in de Kom is gedurende de wintermaan den v,oor volwassenen iedere Zater dagmiddag tussen half vijf en half zes geopend. Voor kinderen is de biblio theek des Donderdagsnamiddags ge opend van half vier tot half vijf. Door de motorsportvereniging „Marijke" werd een briënterfngsrit in de avonduren gehouden over een tra ject van 46 km, waarbij de eerste prijs werd behaald door H. Mjoonen te Loonopzand met 2 strafpunten. De volgende prijzen vielen ten deel aan M. Waarts te Capelle, 2 straf punten C. van Odsterhout te Ca- Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f L95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur die dagelijks gebruikt wordt, heeft veel te lijden. Toch mag deze niet gauw stuk gaan, dat is lastig en duur. Het is daarom zaak, een sterk montuur te hebben, dat jaren lang meegaat. Daarom kiest U uitsluitend een bril van Gaslhuissir. 13 Gorinchem OVERSTROMINGEN IN ITALIË Door hevige regenval in Italië zijn verschillende rivieren buiten haar oevers getreden. Drie en twintig personen zijn door de geweldige overstromingen verdronken. Op de voorgrond van de foto ziet U een autobus en op de achtergrond een gekantelde truck, die door de stroom twee mijlen werden meegesleurd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1