Binnenland Gevonden en verloren voorwerpen I pelle, 2 strafpunten G. N. van Ach terberg te Vrijhoeve-Capelle, 3 straf punten en C. de Jong te Sprang, 3 strafpunten. DUSSEiV B. en W. van Dussen maken bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten en gewichten en meet werktuigen zitting zal worden gehou den a. te Dussen in het gebouw van J. J. Leemans op Maandag 17 Oc tober 1/949 van 1012 uur en van 1316 uur; b. te Hank in het lokaal der R.K. Meisjesschool op Dinsdag 18 October 1949 wan 1012 uur en 1315 uur. Nadere inlichtingen ter gemeente secretarie verkrijgbaar. DRONGELEN. De oprit van het veer alhier aan de Waal wij kse zijde is verre van goed. Deze oprit is voor automo bilisten te .steil en vormt precies .op 'tdieplepunt een knik, waardoor de wagens en onderdelen een gevoelige knak krijgen. Men probeert bij laag water hel euvel zoveel mogelijk te ondervan gen door het leggen van een iplank, doch de oplossing is niet voldoende. Ook het personeel van de pont is steeds bereid om de helpende hand in deze te bieden. De oprit aan Je Waal wij kse kant is te kort en dus te steil. Zou de glooiing aan de Waalwijkse zijde lan ger gemaakt worden, dan zou dit zeer ten goede komen aan de .slij tage van auto's e.d. vervoermiddelen. Laat ons hopen dat de bevoegde autoriteiten deze weg binnen afzien bare tijd aan verbetering zullen on derwerpen, dan zullen de talrijke weggebruikers, hiervoor zeer dank baar zijn. RIJSWIJK. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw GENDEREN. Bij de Woensdagmiddag al hier gehouden aanbesteding van het definitief herstellen van de school met de Bijbel alhier, architecten Groene veld en de Kluiver te Utrecht werd als volgt ingeschreven: M. A. Kramer, B.-Broek f37600 Wed. P. A. Kramer, Genderen 36777 A. Smits, Heusden 32500 Wed. H. Colet en Zn., Meeuwen 32100 D. N. Colet, Genderen 32100 H. Kleinloog, Genderen 31999 Begroting f29111,44. Gunning aangehouden. SLEEUWIJK. Men herinnert zich ongetwij feld nog wèl de Persil-luchtschrijver, die otp grote hoogte met een .vlieg machine de namen 'Persil, Hen co, Ata, Imi en Sil in de lucht schreef. De bekende Persil-fabrieken hebben nu weer een nieuw wonderbaarlijk apparaat, dat een reis maakt door ons land en dat op 10 October 1949 op het terrein aan de Kastanjelaan al hier arriveerde. Uit een enorm Persil-pak dwarrelen voortdurend honderdduizenden irise- rende, met zuurstof gevulde zeepbel len, die flonkerend en schitterend omhoog stijgen. Deze met zuurstof gevulde zeepbellen symboliseren de zuiverende en reinigende werking van Persil. Het geweldige Persilpak, dat in eigen werkplaatsen van de Persilfa- brieken is vervaardigd, is gemonteerd op een speciaal daarvoor gebouwde truck. Achter deze truck is een ver blindend wit geschilderde bijwagen gekoppeld, die speciaal ingericht is voor de ontvangst van zakenrelaties. Deze volgwagen is voorts voorzien v^n de modernste film- én geluidsin stallaties. 's Avonds worden vanuit de volgwagen amusante en leerrijke films vertoond opgeluisterd door vrolijke muziek, terwijl twee bijzonder mooie etalages, die op zeldzame wijze ver licht worden, een sprookjesachtig ef fect geven. Het geheel vormt een uniek reclame-object, dat ongetwij feld veel "opzien zal baren. De reis van de Persil-wonderwagen door onze plaats zal zeker bij jong en oud aangename 'herinneringen ach terlaten. GEVONDENEnig papieren geld. Terug te bekomen bij A. Bonman, Maasdijk A 37, Wijk. GEVONDEN: Een ge,rui te heren sjaal. Terug te bekomen bij J. K. Vos te Meeuwen. GEVONDENEen paar regenpij en, een sleuteltje. Terug te bekomen ij de Rijkspolitie te Veen. GEVONDENEen blauw werk- jasje in de s'teeg nabij de Rietdijk. Terug te bekomen 'bij C. Noorloös, melkrijder, Maasdijk 'A* ij, Andel. Het echtpaar Smils-v. Sintmaar tensdijk mocht dezer dagen hel blij de feit herdenken dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbon den. I11 de Rijswijk,se samenleving zijn Ai en Clara bekende figuren. Men ziel hem nog bijna dagelijks gaan met de meelzakken. Ieder, groot en klein, kent hem en zijn vrien delijke vrouw. Vele jaren was Smits, wethouder en loeo-burgemeesler der gemeente. Om de krant Le lezen heeft Smits nog geen bril nodig. Begrijpelijk, dal op de dag van de Gouden Bruiloft, waarop deze foto genomen is, de belangstelling, ook van officiële zijde, groot was. We hopen dat de heide oudjes nog lange tijd voor elkaar gespaard mo gen blijven. Op a:s. Zaterdag 15 Oct. zal er in het verenigingsgebouw te Rijs wijk een filmvoorstelling worden ge geven ten bate van de voetbalvereni ging „De Rijswijkse Boys". Die film die vertoond zal worden is getiteld „De beste jaren va,n ons leven", een werk voor vredespropgganda, een klemmend pleidooi tegen de oorlog en een gevoelige inhoud en boeiend tot de laatste meter mlet sterk spel. Donateurs hebben bij deze film .geen vrije toegang. Plaatsen bespreken aan de zaal tussen 2 en 3 uur, per tele foon onder no. 24 Rijswijk. De aanvang van deze voorstellin gen zijn 6 uur eerste voorstelling, 8.45 uur tweede voorstelling en be gint precies op tijd te draaien. Op de programtna's staat vermeld, dat er ook een speciaal kinderpro gramma vertoond zal worden, maar Je ze is vervallen. Inwoners van Rijswijk, Jong en oud, bezoekt deze film, en u zult er geen spijt van hebben. i (Zie advertentie). WIJK. .Naar wij vernemen heeft Ga rage Bleijenberg alhier de beschik king gekregen over een naar de ei sen des tijds ingerichte ziekenwagen met br.ancards. Dit mjogen we be schouwen als een aanwinst, in het Land van Altena, daar in de Voorko mende gevallen maar al te veel tijd verloren ging alvorens; een zieken auto: van een der ziekenhuizen aan wezig kon zijn. WERKENDAM. Ds. Chr. van Dam, predikant bij de Ger. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Dirksland bedankt. Donderdag 13 Oct. a.s., des avonds om half acht, zal voor de Chr. Vrouwenbond alhier in het ge bouw voor Chr. Belangen als spreker optreden, de heer K. Pruisen, gods dienstonderwijzer te Sappemeer-, met het onderwerp „De Profeet Elia". Ds. C. v. d. Weele van Harder wijk heeft voor het beroep naar de "Chr. Geref. kerk alhier bedankt. Donderdag 13 Oct., 's avonds om 8 uur, zal de raad dezer gemeen te in openbare zitting bijeen komen. Er komen op de agencE. 11 punten van behandeling voor. BOVETA. Bericht is ingekomen, dat Zijne Excellentie S. L. Mansholt, Minister van Landbouw, Visserij' en Voedsel voorziening de opening der Fruitten- toonslelling Tiel 1949 zal verrichten. Deze officiële opening zal plaats vinden op Vrijdag 21 October a.s. te 13.30 uur. MEER JONGENS NAAR HUI^ DAN AANVANKELIJK WERD GEDACHT. Zoals reeds eerder werd bekend gemaakt zullen de militairen van de 7 December divisie, die hiermee ge lijk gesteld zijn, in de periode Oct. 1949 t.in. Jan. 1950 uit Ipdonesië naar Nederland, vertrekken. Het totale aantal militairen, dal in deze periode zal terugkeren, is oorspronkelijk op 20.000 man bere kend,, terwijl het totale aantal militai ren, dat van Juni tot en met Sep tember 1949 uit Indonesië zou ver trekken, op 12000 man was "begroot. Deze laatste groep is thans reeds voor het grootste gedeelte thuis of varende. Reeds is een begin gemaakt met de afvoer van de 7 December divisie. Bij het opmaken van het definitieve afvoerschema bleek echter dat het definitieve cjjfer van de troepen, die tussen October 1949 en Januari 1950 uit Indonesië moeten worden afge voerd, belangrijk hoger ligt 'dan de oorspronkelijke berekening. Daar van het demjobilisatieschema niet zal worden afgeweken, zal extra scheepsruimte gecharterd worden, waardoor ook dit belangrijk groter aantal militairen op de vastgestelde tijd uit Indonesië zal kunnen vertrek ken. Het eerste schip, dat voor dit doel werd ingelegd, is net Engelse stoomschip „Impire brent", dat als emigrantenschip een reis naar Austra lië heeft gemaakt. Op de terugreis, die vermoedelijk in de loop van deze week zal aanvangen, zal dit schip Ne derlandse troepen thuisbrengen. Daar het huidige demobilisatiecen trum eveneens van onvoldoende ca paciteit is om het groter aantal mi litairen van de Kon. Landmacht te verwerken, zal binnenkort een nieuw demobilisatiecentrum worden betrok ken, waarvan de capaciteiten wel vol doende is. De verbouwing van dit kamp voor genoemd doel is reeds in volle gang. ZO RIJDT U HET VEILIGST BIJ MISTIG WEER. De K.N.A.C. wijst er op, dat bij dichte mist het voeren van een ver lichting voor alle voertuigen, ook rijwielen en karren, verplacht is. Bij mist is het rijden met stads lichten of gedimde koplampen voor auto's aan te bevelen. Bij dichte mist krijgt men het beste resultaat met gedimde koplampen. Het verdient aanbeveling om êen mistlamp te ge bruiken, die zo laag mogelijk moet worden aangebracht aan de linker zijde, terwijl de lichtbundel naar rechts moet vallen. Kinkerstraat te Amsterdam ver kocht de gestolen chocolade tegen een zacht prijsje en de winkelier weer aan z'n klanten, die de bijzon dere lekkere chocolade gretig koch ten. Na de arrestatie van de vrouw volgde de arrestatie van de man en de winkelier, die aanvankelijk zeide, niet anders Je hebben geweten dan dat de aanbieder van de chocolade een reiziger was. Ondanks dit ver haal werd hij als heler opgesloten. Bij een verder onderzoek bleek de echtgenoot van de gearresteerde vrouw bij een andere firma te Am sterdam herhaaldelijk zeep te heb ben gestolen. Deze zaak wordt nog nader onderzocht. DODELIJK ONGELUK. Langs de rijksweg Valkenswaard- Eindhoven stond een vrachtwagen geparkeerd, waarvan de chauffeur bezig was reparatiewerkzaamheden te verrichten. De auto had een ach terlicht en bovendien nog een aparte veiligheidslamp aan, maai' de motor rijder J. A. E. uit Eindhoven merkte dat niet, met het gevolg, dat bij er met een behoorlijke vaart tegenop vloog, en vrijwel op slag werd ge dood. Zijn duorijdster liep ernstige verwondingen op en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Drie jongelui, die de plaats van liet ongeluk op de fiets passeerden, geraakten 'in eikaars sturen ver ward, waardoor één van hen tegen een boom reed en eveneens ernstige verwondingen opliep. VROUW GEARRESTEERD WE GENS DIEFSTAL BIJ DE KLM. De Rijkspolitie te Amsterdam is na een langdurig onderzoek een kleine bende dieven op het spoor gekomen, die het voornamelijk ge munt hadden op de magazijnen voor levensmiddelen van de K.L.M. op Schiphol. Herhaaldelijk verdwenen er uit de magazijnen chocolade, die de K.L.M. voor haar passagiers in de vliegtui gen heeft bestemd. Toen men na een uitgebreid onderzoek er niet achter kon komen wie deze diefstallen wel pleegde, werd van hej gebeurde aan gifte gedaan bij de districtsrecherche der Rijkspolitie, die op Schiphol zetelt. Men ging de gangen van .ver scheidene mensen, die werkzaam zijn in de magazijnen en in de keuken na, waarna men tenslotte een vrouw kon arresteren die van tijd tot lijd kleine partijen chocolade, afkomstig uit het magazijn, meenam. Toen men voldoende bewijs tegen haar had, werd ze gearresteerd. Zij bekende reeds geruime lijd chocolade van de K.L iM. mee naar huis te hebben genomen. Haar man, die nogal goede rela ties had met een winkelier uit dei KONINGIN STOND KRONINGS KLEED NIET AF. iVan de zijde van het secretariaat van H.M. de Koningiiï verzoekt men ons mede te delen, dat in het oor spronkelijke bericht van Reuter over het plaatsen van Koningin Juliana in h£t wassenbeeldenkabinet van Mada me Tu'ssaud, ten onrechte is ver meld, dat Hare Majesteit het kro ningskleed, dat zij bij haar inhuldi ging droeg, aan dit kabinet heeft af gestaan. De japon, die thans de beel tenis van Hare Majestêit in de was senbeeldverzameling siert, is een ont werp vóór het statiekleed. Het is van ander materiaal vervaardigd dan het gewaad, dat Hare Majesteit op 6 September in de Nieuwe Kerk te Amsterdam droeg. DE CULTURELE BETREKKIN GEN TUSSEN NEDERLAND EN INDONESIë. De Centrale commissie van de Ronde tafelconferentie heeft in haar vergadering de werkzaamheden van de commissie voor Culturele aange legenheden besproken. Een werk groep van deze commissie heeft een resultaat bereikt over de redactie van een ontwerp cultur-eel-accoord- Deze tekst moet nog door de Centrale commissie worden goedgekeurd. Het doel yan dit verdrag zal zijn de bevordering van de culturele betrek kingen 'tussen het Koninkrijk der 'Ne derlanden eni &e Republiek Indonesia Serikat. Zij zal berusten pp* basis, van volledige vrijheid, vrij willigheid en we derkerigheid, een universeel karakter dragen en gericht zijn op 'de verwe zenlijking van de vrije ontplooiing van de vrije menselijke .geest. GELDKISTJE MET 2000 GULDEN ONTVREEMD. 'Uit de nieuwe fabriek van de n.v. Bontweverij te Slagharen is een geld kistje met tweeduizend .gulden ont vreemd. De inbreker had zich toe gang verschaft tot het kantoor via de achterdeur van de fabriek'. Het lege kistje werd buiten teruggevonden. BEKERWEDSTRIJDEN. AfdDordre ch t. Voor de afdelingsbékerwedstrijden, die Zaterdag reeds .aanvingen, is door achttien elftallen ingeschreven, die als volgt zijn ingedeeld': Groep ANoor de loos, Peur sum, ScheRuinen, G.J.S., Altena, Sleeuwijk, Woudrichem, Rijswijkse Boys en Almkerk. Groep B: Andel, Veen, Wijk', Aal burg, Wel, Kerkwijk, Zuilichem, Bra ke! en Aalst. Gespeeld wordt een halve competi tie, terwijl protesten tegen scheids rechterlijke beslissingen niet zijn toe gestaan. De kampioenen van groep A en B spelen clan uiteindelijk óp neutraal terrein om! de door de afde ling beschikbaar gestelde beker. IIEUSDEN. Het eerste elftal is er wedejrom niet in geslaagd de punten mee naar Heusden te nemen, ditmaal werd met 41 verloren van Right-Oh, Geer- truidenberg. Alhoewel zij met de rust een voorsprong hadden van 1o moes'ten zij na de rust met lede ogen aanzien, dat Right-Oh met bo vengenoemde cijfers won. Jongens, waar is Jullie vechtlust van vorige jaren gebleven, dit moet en kan anders, laten wij a.s. Zondag co het terrein te Herpt het bewjjs leveren tegen onze aloude tegenstan der de .„Veerse Boys". Ons tweede elftal kwam beter uit de hoek door tegen het sterke Boxtel 2 een gelijk spel te behalen (22'). In deze wedstrijd kwam tot uitdruk king dat het elftal één geheel vorm de en verschillende beloften voor de toekomst inhield. 'Zondag a.s. spéélt het eerste elf tal thuis tegen de Veerse ,Roys om half drie oip 'het Herptterrein. Het tweede elftal gaat de zware strijd aanbinden tegen het nog onge slagen elftal van Zwaluw II te Vuglït. Het zal alles in het werk stellen 001 op de ingeslagen weg voort le gaan. Ons derde elftal gaat op bezoek bij R.K.J.V.V. in den Bosch en zal daar trachten haar tweede overwin ning te behalen. Vertrek der elftallen: 3e om 11 uur en 2e om 1 uur vanaf clubhuis. Hedenavond moeten alle ëlftal- spieLers zich in traini.ngscosluum ver voegen aan het clubhuis om 7 uur precies. Aan de training zal een on derlinge bespreking voorafgaan.' Aller opkomst is dringend gewenst. Tot slot nóg dit: Allen die mge willen dingèn naar een 'kaart voor de interlandwedstrijd Holland-België te Rotterdam op 6 November a.s., .ge lieve zich vóór 23 October op te gé ven Dij de secretaris onzer vereni ging. Om misverstand te voorkomen gelieve men zich schriftelijk op Le geven. AALST. Rpda .1 bekerde voor de eerste ste wedstrijd1 te Wijk tegen Noad 1. Aanvankelijk was het een gelijkop- gaande partij. Na 25 minuten nam de thuisclub de leiding door hun micl- voor. Een minuut later maakte de zelfde speler 2o. Hoe onze jon- •gens ook zwoegden, het vlotte niet. Nog voor de rust werd het 3o voor Noad. In de tweede helft was Roda sterker, doch pas kort voor hét laat ste fluitje slaagde men er fn de eer te redden; met 31 gmg cle eerste ontmoeting verloren. i De Roda-junioren speelden er voor af vriendschappelijk tegen cle Noad- juniören. Onze jongeren dachten er anders over en Wonnen met 31. Zaterdag 15 Oct. ontvangt Roda 1 voor de beker Quick 1 uit 'Brakel. Willen onze eerste elftallers in de running blijven, clan zullen ze Zater dag toch anders aan moeten pakken. Aanvang 4 uur. 1 Roda 3 gaat als deelnemer aan de nederlaag wedstrijden van Stormvogels 2 naar Kerkwijk. Vioor het tweede- en juniorenelftal zijn nog .onderhandelingen lopende voor het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden voor Zaterdag a.s. ALMKERK. Zaterdag speelden de A.V.V.-junio- ren B tegen de Sleeuwijk junioren en wisten een gelijk spel te behalen 2—2. De junioren- A speelden even eens gelijk 22, tegen de G.J.S. ju nioren A en B. Het 2e elftal speelde eien vriend schappelijke wedstrijd tegen Sleeuwijx 2 en verloor met 32. De wedstrijd v-aor het eerste werd afgelast. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Almkerk 1Altena 1. Bekercom- petitie. G.J.S. Aen BAlmkerk A, v riends'chappelijk. Op 5 Nov. a.s. zal de eerste uit voering gegeven worden door A.V.V. met medewerking van „Onder Ons" uit Gorinchem. CAPELLE. 'Voor cle ie klasse Brab. Voetbal bond speelde Wit Zwart 1 j.l. Zon dag te Tilburg tegen Noad V, waar van met 61 werd gewonnen. Het 2e elftal, dat Zaterdagmiddag op ei gen terrein voor de Zaterdagmiddag- competitie van de afd. Noor dbra bant K.N.V.B. tegen J P,S, 1 uit Tilburg speelde, verloor met niet minder.dan 10—1. SLEEUWIJK. Voetbaluitslagen van Zaterdag j.l. A.S.W.H. 1Sleeuwijk 1 oo Sleeuwijk 2 en 3 gec. tegen Alm kerk gecomb. 32. 1 Sleeuwijk jun. A-Aunitas jun. A oo. Sleeuwijk jun. B-<Noordeloas jun. A 3-3. Almkerk jun. B-Sleeu- wijk jun. C x23. Altena jun. C- Sleeuwij'k jun. D 22. 9 I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2