PHILIPS en N.S.F. RADIO TOESTELLEN versterker installatie met 6-10 luidsprekers Technisch Bureau „ELGO" Eethen (N.-Br.) Spiraalmatrassen Ons Landbouwhoekje. ,oon FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM TEL. 96 Raadsvergadering Werkendam ADR. VERWIJS Holtap Haarvelours Ax Minster Wilton Aa-Be Zaalberg en P.V.Z.-dekens RUIME SORTERING MEUBELEN Electro Technisch Bureau - Heusden Pootaardapp. enz. Voor Ziekenvervoer Gebrs. Bleijenberg SPORT mm Geachte Redactie, Wilt u mij voor het onderstaande een plaatsje in uw blad afstaan, op dat andere verenigingen den voor beeld mogen nemen aan de fanfare O. en U. te Wijk. Toen ik j.l. Zaterdag bij het 45- jarig jubileum aanwezig mocht zijn en daar alle felicitaties hoorde, spe ciaal van de zusterverenigingen, drong het lot mij door, hoeveel aan deze vereïïiging te danken is wat betreft de verbetering van het maatschappe lijke leven. Het jubileum van O. en U. is dan ook een uitzonderlijk feit. Toen ik voor 45 jaar directeur van O. en U. was, heb ik pooit kunnen denken dat ook nog eens zukle moeilijke muziek ten uitvoer zou kunnen wor den gebracht. 1 j Met een woord het was af. O. en U. blijft voortgaan, onder leiding van uw eminente directeur, de liepr Moors en u zult zeker de allerhoogste lop bereiken. De geschiedenis van G). en U. in de afgelopen 45 jaar is voor andere verenigingen een voorbeeld om na te volgen. E11 ik moge hieraan ook met zekere trots terugdenken. Dit jubileum brengt mij tevens de fanfare Wilhelmina te Veen in ge dachten. Ik ken deze vereniging, die zeker door volhouden vieel meer zal weten te bereiken. Er zitten veel muziekkenners onder. Een raad aan de Veense jongens is echter wel no dig. Sluit u aan bij Wilhelmina, want bii versterking van de gelederen kan oo'k deze vereniging de hoogste sporl van de muzikalte ladder bereiken. Deze rpad geldt echter voor alle verenigingen in de omtrek. Speciaal de Heusdense Fanfare blijft studeren. Mteer leden moeten er komen en er zijn nog muziekliefhebbers en ken ners genoeg in Heusden. Sluit u aan. Zie op de laatste conloerten in Heusden wat er gepresteerd kan wor den. Dit zijn prachtige avonden. Be waar de eensgezindheid, dit verdrijfl alle kwaad. iMjet dank voor de plaatsruimte, T. Jonker Sr., Heusden. Hoe is uw veevoederposilie. Allerwegen wordt er op gehamerd Verbouwt en wint meer en beter voer. Doch daarmee is de kous niet af. Deze zin behoeft nog een aan vulling, n.l.: en verdoelt dit zo goed mogelijk over uw gehele veestapel'! Is er voldoende voer gewonnen? Kan er nog iets worden vprkpchl? Welk voede"rmidd>el moet worden aangekocht en 'hoeveel? Dit zijn de vragen, die alle veehouders zich thans moeien stellen. 'Om deZe vragen te kunnen beantwoorden, dient men twee zaken le weten, namelijk de beschikbare en "benodigde hoeveel heid, beide uitgedrukt in droge stof, zetmeelwaarde en verteerbaar eiwit achtige stof, waarbij ook nog even gezien wordt naar de mineralen en de vitaminen. Dit behoorde een'kwes tie te zijn, die voor zich zielf sprak, doch zo is het helaas nog Tang niet; nog veel te vaak wordt er maar iets gekocht zonder enige berekening. Nu kan men met behulp van .jarenlange ervaring wel een schatting maken, maar het blijkt telkens weier, dat men er dan vaak geheel naast is. Enige weken geleden hebben wij gewezen op het belang van ruwvoe- deronderzoek, 'dat nódig was om de aanwezige hoeveelheid zo goied mo gelijk tê kunnen vaststellen. Het be- rekerifen van de voederbiehoeften is ook heel goed mogelijk. In elk goed veevoederboekje vindt u gegevens over de voederfaehoeften van onze land bouwhuisdieren. Het Centraal Vee voederbureau ('secr. Landbouwwinter- school te Boxtel', giro 473057) heeft ten behoeve van de practijk een zeer handige tabel (Voedernofmen voor landbouwhuisdieren en Voeder waarde der Voedermiddelen, prijs 12 cent) uitgegeveneen werkje, dat op elk bedrijf behoort voor te komen. Voor de eerste maal levert eèn dergelijke berekening misschien nog enige moei lijkheden op, vraagt dan uw Veeteelt- consulent of Provinciaal Veevoeder- bureau 0111 raad, zii zullen u gaarne helpen. Heeft men zo de beschikbare en en benodigde hoeveelheden berekend, dan kan men zien, hoe men ervoor staat, wat de wintervoorraad betreft. Bovendien krijgt men dan levens een indruk, of het bouwplan op het ge mengde bedrijf of het gebruiksplan op. het weidebedrijf nog veranderd dient te worden.' Is er nog te weinig voer gewonnen, dan komt de vraag naar vorenWat moet er worden aangekocht? Hierbij dient men zich te baseren op de kostprijs per een heid (stikstofvrije) zetmeelwaarde resp. eiwit. Ook hierover kan men inlichtingen inwinnen bij de VeeteteTt- consulent of het Veevoedèrbureau Voor 1.940 was een dergelijk voe derplan misschien minder noodzake- HET ADRES VOOR BETER WERK Uit voorraad leverbaar Ook voor reparatie is o n s adres het juiste B. VIVEEN, Hoogstraat 44, Woudrichem Uit voorraad of op korten termijn: Voor Uw openluchtbijeenkomsten verhuren wij TEL. 12 BESTEL Uw goedgekeurde z. sp. m. bij POOTGOEDHANDEL Tel. 23 d. e. n. Andel (N.-Br.) met moderne Ziekenwagen is het aangewezen adres 200X275 205X280 230X315 f 75.- f79,- f 82,- f 98,- f 98,- f 123,70 200X300 230X320 200X300 200X300 230X320 f 129,— f 145,- f216,70 f209,- f236,- f278,- f299,- MARIJKE 150X200. 175X225. 190X230. 190X230. f 25,— f31,70 f35,20 f46,85 BEATRIX Ruim gesorteerd 2 persoons 5 jaar garantie 10 15,, 20 Ü.V/ M M 25 AUPINGMATRASSEN DIVAN DUBBEL BEDDEN prima uitvoering f85,' Divan bedden 29. 34,40 f 36,65 f38.65 f 42,60 f48,20 f92,50 f 29,00 Telefoon 49 Wijksestraat 128—130 HEUSDEN lijk, omdat men toen voor ©en lage prijs eik gat kon vullen. Nu is het een kwestie van moeten, zowel wat de voeder waarde, als wat de, prijs betreft. Elk' dier hiet hare of het zij ne, maar ook niet mieer! Een betere rantsoenering komt de veehoduer,het vee en ons vaderland ten goede. Vee houders, wacht niet met liet vast stellen van uw voe der plian voor de komende winter; doie dit nul! op Donderdag 13 October, 8 uur. Voprziller: Ed.Achtb- Heer J. de Bruyne. Secretaris: WelEd. Heer J. A. Timmermans. Afwezig de heer C. v. d. Wiet. De Voorzitter opent de vergade ring met liet formuliergebed. De no tulen van 11 Aug., 5 en 0 Septem ber worden gelezen cn vastgesteld. Ingekomen s 1 u k ken Schrijven van de Commissaris der Koningin, houdende een dankbe tuiging van H. M. de Koningin tij dens het bezoek aan Werkendam en Biesbosch. Ged. Sl. berichten dat de wethou dersbezoldiging f300 per jaar zal bedragen. De heer J. Cornet vindt liet wat aan de lage kant, daar er de laatste jaren veel werk aan verbonden is en stelt voor dit op f 400 te brengen. Het voorstel wordt door de heer C. Ij)pel gesteund en met algemene slemmen aangenomen Verzoek van de Chr. Landbouw school te Andel om T5,subsidie te mogen ontvangen voor elke leer ling, die uit deze gemeente de school bezoekt. Daar dit aantal 5 bedraagt, wordt op voorstel van B. en W. be sloten f 25,subsidie te verlenen. Door de heer C. v. d. Stelt zijn aan B. en W. een zestal vragen ge steld, welke door dit college alle schriftelijk zijn beantwoord. Door de heren Kornet en Bagger man Wordt geprotesteerd tegen liet rijden van de autobusdienst EDAD op Zondag van en naar Dordrecht. De Voorzitter antwoordt dat dil van rijkswege is toegestaan en B. en \V. er machteloos tegenover staan. Op voorstel van B. en W. wordt lies loten tol verlenging van de ont ruiming van de onbewoonbaar ver klaarde woningen in de Keizerstraat; lol intrekking van het raadsbesluit van 23 Dcc. 1938 lot toekenning van de bijdrage van f 45,per leerling aan de school voor Chr. Buitenge woon Lager Onderwijs en tot vast stelling van een verordening op de heffing van straatbelasting. Uilloting obligaliën der lening 1900 oorspronkelijk groot f80.000, rest f4000. Uitgeloot zijn de nummers 38, 131, 154 en 109 elk van f500. Goedkeuring wordt verleend tot ver lenging der kasgeldlening tot 31 Dec. 1950, groot f 142.000. Voorstel van B. en W. om van de Domeinen voor een jaar le huren liet terrein nabij de Veerstoep, het welk thans Fop Smit in erfpacht heeft, legen een huur van f225 per jaar. De heer v. d. Stelt vindt een huur verhoging van f120 per jaar op f225 wel hoog. De heer Kornet vraagt hoe liet met het onderhoud van de weg slaat, waarop de Voorzitter antwoord, dat deze gezamenlijk wordt gedragen. Nadat de Voorzitter zegt dat door v. Elzelingen f150 per jaar wordt betaald, wordt hel voorstel aange nomen. Met algemene stemmen wordt de heer R. J. Bakema benoemd lot keu- ringsveearts, hoofd van dienst, op een jaarwedde van f3090f3500 plus f600 vervoerkosten. Verzoek van de fractie van de Partij van de Arbeid om een Com missie in le stellen die tot taak heeft, een urgentieplan te ontwerpen wat op korte of langere termijn in de gemeente gedaan kan worden op verschillend gebied en zo mogelijk een jarenplan. Hierover onlspon zich een flinke discussie, vooral van de rechterzijde. De lieer Ippel, mede-voor-steller zegt dat de bedoeling is een advies commissie. De heer Brienen vraagt, waarom zij niet eerder met dit voorstel zijn gekomen, waarop de heer Ippel ant woordt, dat zij dit niet eerder kon, omdat hij toen zelf wethouder was. Dit had van een andere fractie moe ien komen. Tenslotte trekt de frac tie haar voorstel in om dit nader te zien. Van dezelfde fractie kwam een verzoek om in de verordening op de bescherming van de jeugd de leef tijd van 16 jaar te wijzigen in 14 jaar. De heer Brienen vindt deze veror dening een onding. I)e ouders zijn allereerst aansprakelijk voor hun kinderen en niet de plaatselijke over heid. Op voorstel van de Voorzitter wordt besloten het deze winter nog zo te laten en dan liet volgendei jaar verder te bezien. Verzoek van de heer C. Ippel te Biesbosch om tegemoetkoming in de kosten van 2 zijner schoolgaande kinderen op de 'Rehobotsehool le Werkendam. Besloten wordt -gen bijdrage te verlenen van f2 per kind p. week. Eenzelfde verzoek van de heer Vermu voor zijn kinderen die de R.K. school le Dordrecht bezoeken. Deze wordt f 5 per leerling per maand toegestaan. De heer Brienen zegt dat de toe stand van de vuilnisbelt aan de Uit breiding veel te wensen overlaat. De VoorziLter zegt, dat dit thans in orde komt. Daarna sluiting. WERKENDAM. Zaterdag speelde Koz. Boijs een uitwedstrijd tegen Z.W.S.H., welke wedstrijd door de Boijs met 41 werd gewonnen. Direct na de aftrap ondernam Koz. - Boijs een serie aan vallen op het doel van Z.W.S.H. uit een waarvan de linksbuiten keihard in de linkerbenedenhoek schoot, maar de keeper stompte de bal 'keurig corner. Na dit begin namen de1 gast heren het 'heft meer in handen en er volgden een serie: gevaarlijke: 'aan vallen op het doel van de Boijs. Ook hier zond de linksbuiten een hard schot in, dat echter naast ging. Dan zetten de Boijs een mooie aan val op waaruit de middenvoor scoort (o— 1en even later komt hij weer vrij voor het doel, maar zijn s'chot beland in handen van de keeper. Daarop krijgt de rechtsbuiten van Z.W.S.H. een niet le missen kans, maar hii schiet de bal nog naast. Te gen het einde van de eerste helft zijn de gasten stevig in de aanval en uit een voiorziet van de linksbuiten, doel punt hun middenvoor wederpm 0—2. Na de rust pakt Z.W.S.H. energiek aan en forceert al direct een corner, welke ecljter niets oplevert. Zij ko- mipn echter weer terug en uit een voorzet van links kopt hun rechtsbui ten hard in juist in de h,a|nid©n van de keeper. Even later volgt een kei hard schot op het dioel' van Koz. Boijs tegen de bovenlat en de terug springende bal wordt ingezet (12). Nu, is het al Z.W.S.H. wat de klok slaat en zijl proberen gelijk te ma- kien. Verscheidene corners worden er geforceerd, maar de achterhoede van. de Boijs houdt stand. Langzamerhand ontworstelt Koz. 'Boijs zich aan deze druk en hit ©en doorbraak maakt hun middenvoor er 13 van. Nu is Z.W. S.H. een geslagen ploeg. Wel komt er nog een gevaarlijk moment voor het doel van de Boijs, omdat hun keeper njet tijdig uitloopt rnlaar de linkshalf redt schitterend zii het ten koste van een corner. Z.W.Sl.'H.rkomt er nu niet meer aan te pas. Wederom maakt de middenvoor van de gasten een dqelpunt, dat echter door de scheidsrechter wegens buitenspel af gekeurd wordt, maar kort daarop verricht hij de hattrick door een vierde doelpunt voor zijn rekening te nemen (1—4), Met Koz. Boijs sterk in de aanval komt "het einde van deze door hen Verdiend gewon nen wejlstfTjd. Verdere uitslagen: I Z.W.S.H. 2Koz .Boijs 2 22, Koz. Boijs jun. ALeerdam jun. A 21. Programma voor Zaterdag a.s Koz. Boijs 1Sunlight 1 van Vlaar- dingen. Aanvang half vier. Koz. Boijs 2 uit naar Doto 33 2- Aanvang half vier. I. A. VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L. Buizen, Droogscheer apparaten o m .Philishave" Wasmachines en Wringers Kaai machines. Nieuwe zig/zag Naaimachines op pracht salonkasten Nieuwe Handnaaimachines Nieuwe Electrische Naaimachines O Nieuwe Trapnaaimachines op salonkast of inlaatmeubel, zowel machines als kasten zijn van de beste fabrikanten Alle naaimachines worden geleverd met langdurige garantie en volledige voorlichting. Nog in voorraadenkele gebruikte Handnaaimachines alsmede alle naaimachine benodigdheden Schrijf even een briefkaart en wij komen U geheel vrijblijvend bezoeken NAAIMACHINEHANDEL en REPARATIE-INRICHTING Lid van „STERNA"-Stichting erkende Naaimachinehandel prijzen: f 135.-, f 140.-. f 195.-, f 235.-, f 260.-, f 300.-, f 340.-, f 395.-, enz. Vraagt bij ons demonstratie. Beluister deze nieuwe apparaten eens rustig bij U thuis, het verplicht U tot niets. een grote Stel U met ons in verbinding en vraagt inlichtingen OFFICIAL PHILIPS en N.S.F. SERVICE. Telefoon 21 (dag en nacht) WIJK EN AALBURG Speciaal adres voor Ziekenfondsleden Karpetten Dekens Fa. Ch. Schreuder Zn. iffi'iïifcii

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6