voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking No. 6720 Maandag 14 November 1949 UNO VAN ALTENA m;;weuws7 DAVID BROWN LAFFLY Firma L. J. Veerman, Heusden heusden. Woensdag 16 Nov. a.s., des avonds ami .half acht, zal de Kath. Bouwvakarbeidersband St. Joseph al hier, 'een vergadering houden voor haar leden, in café P. Leijten. Als spreker zal optreden de distriictsllei- der Ch. de Gier. Opkomst dringend gewenst. Ook niet-leden zijn welkom. Volgens een adverlentie in dit blad zal de federatie Zuid-Gelder- land van de Bond voor Staatspen- sionnering ook hier een propagan da feestavond beleggen en wel op Vrijdag 18 November a.s. in de zaal van het „Wapen van Amster dam". Op deze avond zal het Hoofdbe stuurslid, de Ed.Achtb. Heer H. Woliers, burg. van 'Herewaarden, het doel en streven van de Bond voor Staalspensionnering, uiteenzet ten. De bond, die geert- enkele poli tiek nastreeft, telt 100,000 leden uit aïle kerkelijke en politieke groepe ringen onder de bevolking. De Zaltbommelse Toneelgroep „Op voor de Grijsheid" zal opvoe ren het prachtige toneelspel „In de 'Branding". „The Toscani's", zullen het muzikale gedeelte van deze avond verzorgen. Ouden van dagen van 65 jaar jen ouder, zullen op deze avond vrije toegang hebben mét ben gereserveer de pi&ats. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. almkerk. Op de geboudien aanbesteding tot het bauwen van den woning voor de schoolarts alhier, was de laagste inschrijver, dé he'er P. W. Straver, 'metselaar en aannemer alhier. - Donderdag io 'November werd alhier aan dé Voorstraat de nieuwe maar de eisen des tijds ingerichte win kel van -de firma M. Littoöy her opend. Door velen werd gebruikge maakt ooi1 deze winkel, welke voor dé a.s. feestdagen voél bijzonders biedt, te bezichtigen. an del. De militair A. M. van dei- Vliet Arnzn. zal na een verblijf van 3 jaar in Indonesië, repatriëren. Hij is thans op weg naar het vaderland. Bij de gehouden verkopingen van griendland vanwege de gemeen te werd de rj Hont op de Hoogt gegund aan de firma Egas te Plar- dinxveldde 9 Hont aan de Boezem- kade aan H. v. d. Schuijt te Giessen en de 9 Hont aan de Pootkade aan Joh. van Asch te Giessen. Door de provincie Noordbra- bant is subsidsie toegezegd in de kosten van de voorgenomen restau ratie van de gem een teloren. .Voor de vereniging fjet Hoge Land werd over het 2e kwartaal al hier gecollecteerd f20.Voor het 3-cent fonds werd ontvangen f17.11. De opbrengst van de lepeltjesverkoop 'bedroeg f27.60. Beroepen bij' de Ned. Herv. kerk alhier ds. J. Vermellius van Hei en BoeiqoR- eethen. Ten gerieve van de houders van huisslachtingsvarkens wordt on derstaand een overzicht gegeven van de data waarop de geslachte var kens gekeurd worden 15, 17, 23 en 29 November, 1, 7, 13, 15, 21, 27 én 29 December ,1949. De keuring van He geslachte die ren heeft uitsluitend plaats op ge noemde data en op geen andere. De keuring der levende dieren ge schiedt op Vrijdag en Zaterdag 111 de week voorafgaande aan die, waar in geslacht wordt. Ten einde een vlotte afwerking van zaken in de hand te werken is het noodzakelijk, dat minstens één week voor de slach ting plaats hééft, de opgave biervan ter gemeentesecretarie te doen. De kosten hierbij te 'voldoen bedragen f 3,25. Het is bovendien mogelijk aldaar het te slachten varken te -verzekeren tegen liet risico van af keuring door de Keuringsdienst. De premie bedraagt per varken f 0,75, terwijl bij algehele afkeuring f2, per kg. koud geslacht gewicht wordt vergoed. Aangiften van huisslachtingen worden aangenomen tot een maxi mum van 25 per keuringsdag. Wan neer voor een bepaalde dag het maximum is bereikt, moet liet slach ten worden uitgesteld tot een vol gende datum. De mogelijkheid bestaat dat de slachting plaats heeft één of twee dagen voor de bovengenoemde keu- ringsdalum. Dit kan echter alleen geschieden onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat het varken onaan getast blijft hangen tot de keurings- ddtum. I11 aansluiting op bovenstaande, vërplichte regeling volgt hieronder een regeling voor 'diegenen, die hun huisislachlingsvarken in de cen trale slachtplaats te Waalwijk laten keuren, om in aanmerking te komen voor de door de regering beschik baar gestelde toeslag van 55 ct. per kg geslacht gewicht. De geruchten, welke hieromtrent de ronde doen blijken op waarheid te berusten. Volgens de ter beschik king bestaande voorlopige gegevens moeten de varkens, waarvoor deze toeslag wordt betaald in een centra le slachtplaats .gekeurd en gewogen worden. Voor de gemeente Eethen zouden dan 0111 Ue uitkering zeker te stel len, de slachtingen in de centrale slachtplaats te Waalwijk moeten plaats vinden. Wanneer men overgaat 0111 hel varken in Waalwijk te doen slach ten, moeten de navolgende hande lingen plaats vinden. 'te. de aanh0udvergunniug voor een huisslaehlingsvarken moet bij de Plaatselijke Bureauhouders wor den omgewisseld in 'n mestcontract. 2e. ter gemeentesecretarie moet het varken aangegeven worden voor invoerkeurloon, waarvoor geheven Wordt een bedrag van f2,25. 3e. er moet overleg gepleegd worden met de heer v. d. Broek, administrateur van de Vleeskeu ringsdienst te Waalwijk 'over de da tum, waarop het varken geslacht kan worden. De keurdagen in Waal wijk zijn momenteel Donderdag en Vrijdag. In de toekomst waarschijn lijk ook op Maandag. Hierbij moeien worden overge legd a. het slachtbewijs van de ge meente en b. het bij de Bureauhouder ver kregen mestcontract. De aangiften te Waalwjjk moeten Tenminste 4 dagen voor de slachting plaats vinden. na terugkeer in de gemeente Het slacht- en keurloon in de gemeente Waalwijk bedraagt f7, Voor vervoer van 'en naar het slacht huis moet door de eigenaar worden zorg gedragen. 4e. moet het varken door de Keurings dienst Heusden opnieuw worden ge keurd. Evengenoemde regeling voor het slachten der varkens in dè centrale slachtpl.aafè te Waalwijk is in tegenstelling tot eerstgenoemde re geling bij het slachten thuis niet verplicht. Belanghebbenden wordt aangera den deze mededelingen uit le knip pen en le bewaren, ten einde de da gelijkse spraakwatervallen over 'het onderwerp„Hoe is 'het mogelijk een varken bestemd voor huisslach ting, geslacht te krijgen," aan het loket ter gemeentesecretarie te voor komen. 's-gjlyvenmoer. Bedankt voor het beroep naar dé Chr. Ger. Gemeente alhier, S. v. d. 'Molen te Leeuwarden. genderen. Ds. J. J. Moll alhier, ontving een 2-tal beroepen en wel naar de Herv. Gem. van Waddinxveen en Haaf ten. Zaterdag 19 Nov. a.s. zal al hier de jaarlijkse collecte gehouden worden ten bate van het onderhoud der Geallieerde Oorlogsgraven. De ze collecte staat in verband met de „Klaproosdag". Collectanten kun nen zich aanmelden bij Mevr. Moll, Herv. Pastorie alhier, vóór Donder dag 17 November. Op Donderdag 17 Nov. des avonds zal de lieer de Jong in de Herv. Kerk een spreekbeurt vervul len, voor de Inwendige Zending. De N.C.V.B. vergadert op Donderdag 17 Nov. in de Chr. school. Spreekster: Mej. I. Zijlstra. Onderwerp: „Onze Voeding". lan1) van altena. Met verwijzing naar de ad verlentie, voorkomende in dit blad, worden belanghebbenden er op at tent gemaakt dat aan de beide Chr. Landbouw-Huishoudscholen te An- del en Almkerk met ingang van Ja nuari a.s. een Verzorgde Keukencur sus zal worden gegeven. Voor die cursus kan ieder, die geregeld kookt, zich opgeven, ongeacht de leeftijd. Met de Volendam worden uit Indonesië de volgende personen uit deze streek op 28 Nov. a.s. te Rot terdam verwacht: Soldt. J. A. Klaren, Heusden. Sold. G. Bax, Hees been. Korp. H. Swart, Almkerk. A. J. Schmidt, Almkerk. Sold, le kl. 'P. de Vries, Brakel. Sold, le kl. A. J. Roosenbrand, Capelle Sold. L. Smits, Sprang-Capelle. Sold, le kl. F. Donkersloot, Dussen. Sold, le kl. L. v. Erp, Dussen. Sold, le klas A. Ilofmann, Dussen. Sold. W. B. Vetjens, Hank. Sold. P. 'J. A. Snoeren, L. op Zand. Sold, le kl. L. A. Wagemakers, Loon op Zand. Sold. J. B. Ko lijn, S leen wijk. Sold. G. Vroegh, Sleeuw ijk. Sold. H. A. v. d. Werken, Sleeuwijk. Sold. J. Verbeék, Veen. Sold, le kl. K. Smits, Werkendam. Sold, le kl. J. C. Versluys, W'dam. Korp. A. v. d. Werken, Werkendam. D. v. d. Bogaard, Korporaal, Wijk. Korp. H. Hobo, Zuilichem. De houtverkopingen zijn in het Land van Altena aan de gang. De prijs van het hout is hoger dan vorig jaar. wijk. Bij het te Utrecht gehouden examen slaagde voor het diploma Landbou wwe rktuigenkenjnis, de heer A. Verzijl alhier. Naar wijl vernemen, is de heer Verzijl de eerste in het land van Heusden en Altena, die dit diploma behaalde. wijk en aalburg. G. Bouman f2.50, W. van Wijk f1.50, N.N. fij—Mi- Mans f2.50, O. v. d. Bogaard f2.50, Adr. Hoefla- ken fi.50, P. Vos f5.Joh. van Kuik f 1T. Wijgers f 1N.N'. f4.—, N.N. f 1 o.N/N. f2,50, W, v. d. Maaden f2—, Mevr. Aanen fio.Dr. Lettinga f3.50, E. de Graaff f2.—, A. den Dekker f2.50, W. Wijgers f 2.50, A. Schouten f5 H. Klink f3—, J. C. Wink f2.— K. Smokers f 1P. de Bruijn f 1 G. Altena f2.50. J. v. Tilburg f 1. C. Verzijl fi.H. v. Helden f2.50, Aart v. d. Pol f 1.N. N. f2.50, J, Schouten Jz. f 1.H. v. d. Berg f 1.Anton van Bergieijk fo.70, N. N., vloermat, N.N. Fruitmand, Gebr. Rozenbrand 1 paar schoenen, W. v. d. Steld, 1 paar schoenen en 10 doos jes schoencrème, G. J. Bouman 1 wollen deken, 2 slippovers, 1 paar sokoph ouders, 65 kaartjes splitgaren, N.N. 1 fles advocaat, 1 fles bessen jenever, 1 fles cr^me de cacao, Gebr. Smokers 1 kist appelen, A. v. Loon 1 tulband, E. A. van Ballegooijen 2 flessen slaolie, N.N. pudding, tand pasta, kachelpoeder, ceintuurgespen en shampoo, mevr. de Bruijn-van Giessen 1 babyavergooiertje, N.N. ta felkleed, B. Roza 1 herensli pover, 1 paar handschoenen, 2 paar kinder wantjes, 3 dozen knikkers, haarband jes, 2 iegkaarten, 4 schilderijtjes, 5 etuis, 5 vlechtmatjes, 2 paar kleppers, 1 ratel en kleurkaarten, G. v. d. Maa den 1 bonbons te liet je, 1 bloemvaas, 1 siervaasje, 2 sierpoppen, 2 zieepbe- spaarders, 1 fruitschaal en 2 spaar potten, muziek ver. „Oefening ein Uit spanning" f 5.—, W. Zonneveld f 1.50, L. Nieuwkoop f2.50, Jac. de Waal f2.50, mevr. de Waal-lNieuwenhuié zén f2.50, N.N. f2—, N-lN- f250, G. Bleijenberg f5.C. van Tilburg f2.50, Arie v. d. Pol f2 50, C. van Pielden f2.j. van Wette f2.50, N. N. f 1allen te Wijk en Aalburg. Wed. 'Kalis, Andel', 1 schilderij Blokland, Woudrichem', 1 fles wijn.; Potteman, Gorinchem, 1 fluitketel' C. van Wijlen, Genderen, gi-atis ge luidsinstallatie. De betere Tractor De betere Maaidorsmachine Agent: DIENUS VERSCHOOR waardhuizen. Woensdag 16 Nov', a.s. zal in de Geref. Kerk (art. 31") dankstond worden gehouden voor hef gewas, waarin hoopt voor te gaan Ds. A. H. Algra. Donderdag 17 Nov. a.s. zal vanwege de Centrale Tuinboiu woont- missie in café Bouman alhier, een lezing worden gehouden over me- chanisatiemogelijkheden in de tuin bouw. Als spreker hoopt op te treden de heer Merkens uit Zaltbommel. Tuinders houdt déze avond vrij, want hij beloofd leerzaam te worden. Burgemeester en Wethouders van HEUSDEN, maken bekend, dat op Dinsdag 15 November a,s. 3 uur, in het gebouw St. Antoniusgesticht de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezond heidstoestand van de in te enten per soon, raadplege men vooraf de huis arts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en. geboortedatums der kinderen is. het gewenst, dat bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kin deren. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, A. VAN DELFT. De Wethouder J GROEN. Heusden, 11 Nov. 1949. Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui EEN SCHOOL GEBOUW IN AMERIKA. 2e verantwoording voor de ba zar ten bate van de v.v. N.OiA'.D., welke gehouden zal worden op 1, 2 en 3 Dec. a.s. Fabriciusstraat 2 Almkerk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1