Bekendmaking Binnenland Onschuldig Gevonden en verloren voorwerpen Raadsvergadering Heusden Propaganda-vergadering van „Steun Wettig Gezag" Zij zullen zich derhalve uitsluitend hebben1 t,e verstaan met de betrokken overnemer. VAN 20 NOV.—17 DEC. GEEN LE VERING VAN EXPORTEIEREN Voor de periode 20 Nov.17 Dec. a.s. zullen pluimveehouders geen ei eren voor de export behoeven te le veren. Met het oog op de mogelijkheid, dat voor een volgende periode weer een aantal eieren ten behoeve van de export zal moeten worden afge leverd, moet het desbetreffende in legvel worden bewaard. onderwerp naar aanleiding van de gelijkenis van „De Zaaier", waarop werd gezongen Ps. 25:2. 'Nu was het de beurt van de afge vaardigden. 1 Ouderling Rengersen sprak namens de kerkeraad en het college van kerk voogden en notabelen, de afd. van de Vrouwenbond, Meisjes en kleine Meisjes vereniging, Jongelings- en Knapenverenïging en het bestuur- en personeel van de School in.d. Bijbel. De WelEd. Heer Mabelis namens het openbaar onderwijs, de heer v. VEEN: Een laatste aanmaning voor boven genoemde vergadering! Wij twijfe len er niet aan, of velen hebben zich reeds voorgenomen, deze bij eenkomst te bezoeken. Maar alle mannen en vrouwen uit Veen? En dat is immiers de bedoeling? De WelEd. Ge strenge lieer C. A. v. <1. Hooft, burgemeester van Willemstad zal sp,reken en de film: „verdeel en heers", zal U het gesproken woord verduidelijken. Weesl Getrouw! Na een verblijf van bijna drie jaar in de tropen, hoopt onze dorps genoot J. .Verbeek op 26 Nov. weer in bet vaderland terug te keren. Tot notabel der Herv. Gem. zijn gekozen de heren D. Verdoom en H. C. Boerboom. BAZAR TEN BATE VAN DE 2e VERANTWOORDING VOOR DE RESTAURATIE NED. HERV. KLEUTERSCHOOL TE HEUS DEN, te houden 23, 24, 25 en 26 Nov. '49. GIFTEN IN NATURA: M. B. te Bolnes, bloembak; J. v. d. S. te Arnhem, 2 boekjes, 3 sier- pullen; J. S. D. te Alphen a.d. Rijn, 1 luxe schrijfmap; A. K. te Schie dam, 2 pullen, 1 sierkleedje; Mevr. v. G.-Z. te Dordrecht, 4 tolilen, 9 spelletjes, 7 kleurboeken. Te Heusden: J. B., 1 kleedje, 1 schilderij; Mej. v. d. P., 2 borstrok jes, «2 boeken; P. v. d. P., 1 boek, 14 pakjes kaarten; Mej. K., 3 kin derbroekjes, 1 lap stof; Mej. v. W. 1 pop; Mej. v. Dr. 1 taart; P. V. 5 leerboeken; G. S., 1 slaapzak, 2 slab betjes; A. D. 1 ft. wijn; Mej. M., 6 limonadeglazen; Mej. V.-v. d. D. 6 eierlepeltjes; Mej. Versl. 1 hondje; Cr. V., 3 schilderijen, 1 rek; T. v. R. 3 borstrokken, 1 jurkje; Mevr. W. 1 koekjesschaalA. G. 2 flessen fruits; H. v. d. S. fietsje; Mevr. S. Mevr. G., T. v. T., C. W., Mevr. Willigen uit Brakel, als voorz. van de streek van Z.S. „Rond Maas en Waal". Tenslotte werd het woord nog gevoerd door Jac. Kerkwijk, oud-lei der der Z.S. De afgevaardigden die het woord hadden gevoerd werden bedankt vo.or de goede wensen door de penning meester, die tevens ook een slotwoord sprak. Na het zingen van Ps. 68:14 en dankgebed door Ds. Harkema was deze alleszins zeer g'oed geslaagde b ijee nkomst beëindi gd v. H.-B. A. v. D, G. B., C. J., B. d. R., Mevr. S„ Mevr. D., P. v. H., C. R., Mej. H. W. en M. v. B.„ allen handwerken; A. D. 10 boekjes; J. v. d. D. 1 handdoekrekje; C. B. 1 doos mei inhoud; Wed. v. L. 1 kin derjurkje; A. R. 1 pannetje, koekjes pol, pannelap; A. B. 1 jongenspakje. J. v. d. Z. 1 babygarnituur- J. v. E. 1 kinderjurkje; B. H. baby-arti kelen; A. S., handwerkje; Mevr. H. een jongenspakje; H. v. d. W. baby- garniluur; Mevr. H. H. Kaasstolp; V. N. 4 knot wol; C. G. 1 paar lak schoentjes; 1 paar witte schoentjes; J. V. Ie Herpt, 1 kleedje; C. Kr., Heusden, 1 kleedje.; Mevr. v. d. K. te Heusden, 2 lepeltjes, 2 schortjes, 2 luierbroekjes, 1 koekdoos; G. K^ 1 eikenhouten naaibox; G. V. 1 over handdoek; Mej. v. W., Herpt 1 paar kinder wantjes, 1 p. kindersokjesG. K., Heusden; 1 doos luxe zeep, 10 p. thee; Mej. D. Z.-v. G. 1 'kleedje; Wed. v. G. 1 baby man leitje, 1 paar sokjes; Wed. KI. 1 pull., 2 washand jes. C. J. M. M. 12 fosco's; J. D. 6 p. waterverf, 3 1). lak; M. E. 3 d. tand pasta, 5 d. toilletpoeder 6 fl. bril lantine; A. K., 3 d. visconserven C. V., 2 fotoalbums, 1 filmpje; Mej. Chr. T. 1 fl. advocaat; fa. W F., 40 p. jam; fa. B. V., 3 fl. wijn, 3 fl. vr.-wijn; 6 st. zeep, 6 p. Maizena, 6 p. vlapoeder, 6 p. kerry; fa. P. B., 10 deurglazen; fa. C. B„ 1 doos taai taai; fa. B. 1 speelpakje, 2 baby- truitjes; fa. H. v. E. 1 bonbonschaal, 1 d. lepeltjes, 3 bussen; fa. G. K. 2 kazen, allen uit Heusden. 'N.V- de F., Breda 36 rollen peper munt; N.V. v. d. Br. en Zn., Eind- li o'ven, 3 handdoeken; fa. H. en Z., Amsterdam 1 schemerlamp; fa. H. te Bodegraven, 3 armbanden, 4 brid- gebloks, Ï4 broches, 3 stel klompjes, 1 doos boekenleggers, 6 wandversie ringen, 2 borstelrekjes, 1 spaarpot, 4 schilderijtjes, 6 servetringen, 1 vouwbeen, 1 wandtegel, 12 houten ringen; G. B. Industrie, Arnhem 6 bezems; fa. G. H. B., Amsterdam, 5 dozen luxe post; fa. D. BI., Zaandam 25 penli., 3 d. damschijven; fa. H., Koog a. d. Zaan, 6 busjes soepjblok- jes, 7 p. pudding; 2 p. Custard; 2 p. Maizena, 2 p. soep; fa. L., Die ren 3 zadels; fa. B. Zaandam; 3 bus sen was; Handelmij. P., Amsterdam 72 p. poeder; fa. d. L., Ierseke 20 b. conserven; N.V. B., Scheveningen 6 pakjes chocolade; N.V. B. C., den Haag, 10 boeken; N.V. H., Amster dam, 2 sponsen,. 3 busjes poetswat ten; N.V. L., Bergen op Zoom, 12 kinderboekjesN.V. E. A. Groenlo, 6 handdoeken, 2 servetten; fa. R. J. K., Mijdrecht 1 zadelfa. J. An, Alk maar 1 Bacosleutelfa. C., Delft 20 p. pudding; fa. O. en L. C., Goes 3 boe ken; N.V. H. en K., Voorburg 4 fl. eau de cologne; N.V. P., Groningen 50 Jan Klaassenspelen, 50 kwartet- sp.N.V. Br., AaLst 4 keukenbusjes; fa. V., Dodewaard 6 fl. appelmoes, 6 p. jam; N.V. Ned. B. F., Breda 10 dozen papieren boorden; fa. A. d. R., Veenendaal 1 theemuts; N.V. P. Amsterdam 60 boekjes; fa. H. B. N., Hengelo, 3 kraagjes, 3 ceintuurs; N.V. Gebr. R., Westraven 4 sierte- gels, 1 pl. beer, olifant en haan; GEVONDEN: te Veen, 2 zakken meel.' Terug te bekomen bij M. Timmer mans, Witboomstraat 247, Veen. GEVONDENeen koplamp van een auto-, pp 14 Nov. te Dussen. Terug te bekomen bij G. Kant, Prov. weg. Z 47, Almkerk. GEVONDEN: Een hoofddoek. Te rug te bekomen bij M. Verdonk, C 2, Heesbeen. HEUSDEN. Over de maand October. Geboren: Cornells Mach iel, z.van I). Bonman en W. J. Bonman; Anto- nius Hendrikus Maria, z. van H. de Gouw en M. Burgliouts; Mariena Petronella Adeleida Henrica, d. van L. D. v. Couwenberg en P. M. Ea rners; Roeland a, d. van A. D. d. Engelse en C. van Rijns bergen; Fran- ciscus Marinus Emmanuel Cornelia, z. van F. v. Couwenberg en G. P. v. Gorp; Teuntje Gerda, d. van G. v. Brakel en T. M. v. Lier; Johanna Christina Louisa Maria, d. van P. F. H. Leijlen en A. P. Maas. Overleden: Antonia v. d. Beek, echtgenote van Johannes Bax, 70 j. DE WERKEN e.a. Geboren: Christiaan, z. van J. A. C. Groenenveld en S. P. v. Pelt. Overleden: Neeltje Christina Olde- nians, wed. van J. B. Zwets, 76 j. Jan Leendert v. d. Nat, 69 j. N.V. N., Amersfoort 3 bl. lever pastei. Volgende verantwoording Donder dag a.s. Burgemeester en Wethouders van Heusden Gezien een ingekomen verzoek van de gezamenlijke middenstandsvereni ging te Heusden; Gelet op de-artikelen 2, ie lid on der A en 7, 4e lid van he,t Winkeb sluitingsbesluit 1941 Besluiten 1. op de werkdagen van 26 No vember tot en met 5 December 1949 ontheffing te verlenen van het be paalde in artikel 2, ie lid pnder A van het Winkelsluitingsbesluit 1941 Burgem. en weth. van Heusden, A. van Delft, Burgemeester. J. Groen, Wethouuder. Heusden, 18 November 1949. DE BETALING VAN DiE TOE SLAG OP SLACHTVARKENS. De Beschikking toeslag Slachtvar kens. 1949, gepubliceerd in de Ne derlandse Staatscourant van 4 Nov. 1949 ,Nio. 216 bepaalt, dat het Vee- en V le esaankoiop b u reau die toeslag op slachtvarkens uitbetaalt aan overne mers van slachtvarkens, die daartoe door het Bedrijfschap vooir "Vee en 'Vlees zijn aangewezen. Dit betekent, dat het genoemde aankoopbureau door deze betaling rechtsgeldig van zijn verplichtingen ten deze is ge kweten. Anderen dan overnemers zul len tegenover het Vee- en Vlees aan koopbureau nimmer enige aanspraak op deze toeslag 'kunnen doen geilden. Voorzitter: EdelAcbtb. Heer A. v. Delft. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met 'het formuliergebed. De no tulen der vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen „stukken De Koninklijke goedkeuring op de vastgestelde verordening op de hef fing van leges betreffende het be- volkings- en verblijfsregister. Goed keuring door Ged. Staten van de 'bezoldigingsregeling voor de keu- rings veearts. Rapport van het Verificatiebureau OPHEFFING DEVALUATIE- PRIJSSTOP VOOR VOEDSEL VOORZIENINGSPRODUCTEN Nadat reeds voor enkele agrarische voortbrengselen de na de. devaluatie ingestelde prijsstopbepalingen waren opgeheven, Is thans voor andere voedselvoorzieningsproducten de toe stand van vrije prijsvorming, welke op 17 September 1949 gold, hersteld met ingang van 15 Nov. 1949. Uitgezonderd vhn deze vrije prijs vorming blijven die voedselvoorzier ningsprod'ucten, waarvoor maximum- prijsregelingen gelden (b.v. brood, melk, margarine, varkensvlees, rijst, koffie De op het bovenstaande betrekking hebbe n de Ui tzonde ringsbes chikk i ng Voedselvoorzieningsproducten Be schikking Prijsstop L949 van de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant van 14 November 1949. VERSNELDE DIENST NEW YORK TEHERAN. Met ingang van 2 December a.s. zal de K LM. de dienst Amsterdam- Teheran versnellen. De overnach ting tc Istanbul komt te vervallen en bovendien wordt het vertrekuur van Schiphol van 's morgens naar 's avonds verlegd. Hierdoor zal een aansluiting met. het New York vlieg tuig mogelijk zijn. Door deze ver beteringen zal een reiziger uit New York de 12.000 km lange reis naar Teheran in ongeveer 35 uur kunnen volbrengen. op Donderdag 17 November, des avonds 8 uur. betreffende de jaarrekening van het won i ng bouwbe d rij f Verzoek van het Wilheliminafonds voor de kankerbestrijding om subsi die. Op voorstel van B. en W. wordt besloten eeji subsidie van fio.te verlenen. Waar een. ingezetene de lessen volgt van de Vereniging tot Stichting en instandhouding van Chr. Kleuter scholen te Gorinchiem, wordt op het verzoek van deze vereniging om sub sidie op voorstel van B. en W. be sloten een subsidie van f 30.te verlenen. Op het verzoek van de Chr. ge- VÉEN -fs i i Ons Feuilleton 3. „Hoewel onschuldig, was het mijn plicht ,deze schande alleen te dra gen", vervolgde Eduard1. „Ach,Geer- truida, geen woorden kunnen die vre selijke martelingen schilderen, die mijn arm hoofd bezig hielden en al wat daarop volgde, tot het huidige ogenblik, waarop, ik gekomen ben om je npg eens voor het laatst te zien, een enkele blik te erlangen om in mijn hart te bewaren, want mor gen zal ik voor altijd mijn geboorte grond verlaten". „En toen ik naar buiten kwam", zei Geertrui da, „om even "een luchtje te scheppen, vond ik u, die voortdu rend in mijn gedachten 'waart. Ach, Eduard", voegde ze fr plechtig bij, 'twas Gods hand die u, ondanks u zei ven., tot mij bracht want nu hebt ge in uw bittere ellende, krach tiger aanspraak dan ooit op,- mijn sympathie, mijn liefde! De band die ons verbond, heeft in uw ongeluk meer kracht geput, en ik zal alles verlaten en met u gaan zelfs tot het einde der wereld. Wat bekommeren wij ons om 'de bespottingen en laster der wereld? Wij jcunnen de hemel met een rein geweten aanzien, en, Eduard, we zullen gelukkig recht gelukkig zijn!" „Geertruida," hernam Eduard, „die beproeving is bijna boven mijn kracht maar 'ik moet, ik wil die we de rs taan. Gij, zo rein, zo schoon, zult nimmer de naam dragen of het vonnis delen van een die als misda diger geschandvlekt is. Ik zou alle moed verloren hebben, stond ik zulk een offer toe. Geertruida wij moe- -ten scheiden". Hij omsloot haar in -zijn armen en drukte een lange, lange kus op, haar voorhoofd daar op fluisterde hij in gebroken woor den .Geertruida vaarwel vaar wel voor altijd". Zij luisterde tot het laatste geluid zijner voetstappen was weggestorven. Geen zucht, geen klacht ontsnapte haar en enige tijd bleef zij zo bewer gingloos zitten. -Eindelijk stond zij op £n de weg naar het huis inslaan de begaf zij jrich w^der onder de gasten. De toegenomen bleekheid van haar voorhoofd, de bevende treurig heid barer stem, waren de enige' ken tekenen van hetgeen er daar buiten was voorgevallen. De genodigden waren vertrokken en de familie was alleen. Geertruida's moeder, die direct zag dat er wat aan scheelde, sloeg haar arm teder om Geertruida heen. Haar va der zag haar aan met een uitdrukking vol trots en droefheid gemengd. „Kind", zei hij, „ik wenste wel, dat ge weer de oude Geertruida waart"! Een smartelijk hoofdschudden was het enige antwoord, want zij durfde niet verhalen wat er daareven was voorgevallen ze mocht de doods angst niet kenbaar maken die in de diepte van 'haar hart knaagde. Het was sinds lang in de familiekring ver boden de naam van'Eduard Geërens te noemen; want ze geloofden allen aan ?ijn schuld, en beschouwden de volharding waarmee Geertruida hare liefde voor hem bleef koesteren als een grote zwakheid. De volgende dag werd Geertruida van den Berg door een hevige koorts aagetast, en meer en meer werden de harten rondom) haar door vreze geslingerd ,toen zij in haar ijlen de woorden herhaalde „vaarwel, vaar wel voor altijd". Door een nauwe straat in het volk rijke Amsterdam liepen op zekere avond vier personen met langzame tred voort. Toen zij een huis met een somber en hoogst vervallen aan zien genaderd wareh, terwijl de ge sloten luiken de schijn gaven van onbewoond te zijn, hielden ze stil en zagen omzichtig in het ronddaarop de gang daarnaast inslaande, traden zij een binnenplaats op, waarop een hunner een steen in de muur ver schoof, zijn mond aan de spreekbuis plaatste die de steen verborgen hield, en fluisterde: „in orde!" Een ogenblik later werd de deur zonder geraas geopend, en slopen zij stil binnen, terwijl zij al tastende hun weg zochten langs de donkere ingang en smalle trap, aan wier bo veneinde een deur was die bij het aanraken opensprong en hen tot een slecht verlichte kamer toegang ver schafte. Hier trof hun oor verwarde geluiden en het vertrék doorlopende traden zij de ruime zaal binnen, waaruit dat leven voortkwam. Schit terende lichten schenen in die zaal. De wanden waren met purper en damast behangen om het linnen en de wol te verbergen, waarmee ze ge dekt waren, .omdat geen geraas de aandacht van daarbuiten mocht trek ken en te midden der prachtige plooien, maakte de brede ouderwetse stookplaats, die men voor ventilatie opengelaten had, een vreemd con trast. Hopen goud en zilver glinsterden op de tafels die hier en daar ge plaatst waren en de gezichten van hen die er om heen standen, enkelen glinsterend van de voorspoed van het spel .anderen van teleurstelling, toon den de menselijke natuur van een harer somberste kanten want dit was een speejhol van de ergste soort. „Kom", zei een der gasten, nadat zij een poos rondgekeken 'hadden, „Laat ons naar nummer drie gaan"'. De spreker was een der eigenaren van het huis en nummer drie was zijn eigen kamer. „Ik zal jelui wat zeggen, jongens'^ zeide hij met een glimlach, toen zij de 'drempel betraden, „daar is op het ogenblik niets voor ons te doen en van avond onthaal ik jelui eens op een fijn soupeftje voor al de dien sten, die gij, Dirk en Piet, onze inrichting reeds bewezen hebt, en voor de fraaie belofte die gij voor de toekomst zult houden, vriend Ja- me sj" en met die woorden klopte hij de laatste familiaar op, de schou der. Het souper was afgelopen' en nu zaten ze met hun vieren op hun ge mak sigaren te roken. Wederom lach te Jakob hardop, toen hij uitriep ,,'tls waar ook, Dirk, ik moet je wat moois vertellen, ik begrijp niet dat ik er niet eerder aan gedacht heb ik heb hedenmorgen Eduard Gee reus gezien. I'k had hem; nauwe lijks meer herkend. Voor één ding zou hij volkomen geschikt zijn een vogelverschrikker op een koren veld. Ha, ha, ha!" De andere deelde in Jakob's vro lijkheid toen hij antwoordde„En ik veronderstel dat ge hem; .fraai ge fopt hebt, door hem te Verzekeren dat ge hem nooit schuldig 'hebt ge loofd en al dat moois ïrueer?" „Natuurlijk deed ik dat", was het antwoord, „en het was net zo interes sant als eeru toneelspel, om 'te zien hoe zijn ogen van dankbaarheid schit terden. Ha, ik verbeeld me dat ze op een andere wijze geglinsterd had, den als hij geweten had, 'dat ik het was die hem die fraaie kleine streek gespeeld heb". „Die ik ontwierp en waarbij, ik be hulpzaam was", hernam Dirk, „kom, oude. kerel, geef mij pok 'mijn deel' er van". „Wel, wat is dit dan?" vroeg hij, die Jakob als vriend James had toe gesproken, met een sluwe knipoog. „Laat mij toch ook eens mee lachen". CWordt vervolgd) 2. dat het op werkdagen van 26 November tot en met 5 December 1949 te Heusden verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben voor 5 uur des voormiddags en 114 acht uur des namiddags. DINSDAG 22 NOVEMBER a.s.. des avonds half acht, ter Gemeente secretarie. KOMT ALLEN. TOEGANG VRIJ. GELEGENHEID TOT VRAGEN STELLEN. De plaatselijke Commissie: Burgem. C. B. J. Landweer, Voorz. C. van Helden A. Mabelis Jr., Secretaris W. van der Velden Ds. B. Haverkamp G. L. van Helden J. v. d. Pol

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2