voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Ik moet er toch iets van hebben met de SINT NÏCOLAAS" FIRMA L. J. VEERMAN - Boekhandel HEUSDEN Tel. 19 Binnenland No. 6726 Maandag 5 December 1949 DAVID BROWN LAFFLY f* St ?v;®;i, Firma L. J. Veerman, Heusden UND VAN altena IICUSDEN. Dinsdag werd doo,r die leden van bet R.K. Zangkoor „St. Ceci lia" haar jaarlijks Patroonsfeest ge houden. f Des mhrgens werd in de Nood kerk een plechtige H. Mis opgedra gen, door de ZeerEerw. Heer Pas toor Momimers, waaronder door de leden, opder leiding van hun direc teur, de heer C. J. M. Merkx, de meerstemmige Mis van Collier op verdienstelijke wijze werd uitgevoerd, waarna men zich die dag in café Niooten verenigde, voor een gezamen lijk ontbijt. Iin de namiddag werd Oiiider des kundige leiding van de heer de Vaan de conservenfabriek der firma Wa- ge.nberg-Fiesten alhier bezichtigd, tere wijl men om zes uur aan een welver zorgd diner aanzat. Mede tegenwoor dig waren de president Pastoor Mpm- mers en de WelEerw. Heer Kape laan Barten. Na afloop werden na een kort examen een tweetjal ad- spirantleden, riJI. de heren Gielis en Klaren tot leden benoemd door d'e ZeerEerw. Heer Pastoor, die vervol gens die leden dank bracht voor alles wat zij ju het belang van het Zang koor en verheffing van de luister Gods en die kerkmuziek, hadden ge daan. Hierna werd deze avond vérder doorgebracht met verschillende at tracties en het zingen van enk,e,le zangnumme r tjes, Moge het St. Ceciliakioor, onder leiding van directeur Merkx, in groei en bloei toenemen. AALBURG. A.s. Woensdagavond houdt de Kiesvereniging der Staatk. Ger. Par tij, een vergadering in het kerkge bouw der Ger. Gemeente alhier. Aan de orde is o.a.Bespreking verkiezing Prov. Staten. ANDEL. De dienstplichtige A. M. v. d. Vliet hoopt met de Johan v. 01- denharnevelt op 8 December a.s. in het vaderland te arriveren. De heer P. Zegwaard, dieren arts alhier, zal op Vrijdag 9 Decem ber a.s. het feit herdenken, dat liij 25 jaar geleden zijn practijk in deze gemeente heeft aangevangen. De Gem. Zangvereniging „On derling Genoegen" alhier zal op Za terdag 17 Dec. a.s. een uitvoering geven in het Verenigingsgebouw al hier. De diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier, zal thans geheel zelf standig de gezinszorg ter hand ne men. De kosten hieraan vierbonden zullen worden gedragen door het rijk, de gemeente en de diaconie. Aan rijk en gemeente is reeds subsi die gevraagd. De heer E. S. v. Klei alhier, heeft plannen een woonhuis te ver bouwen en uit te breiden. T. Smits voor de bouw van een woonhuis; D. de Waal voor een woonhuis; Chr. v. Rijswijk verbouwen woonhuis tot 2 woningen; D. Timmermans woon huis met garage enz. ALMKERK. Woensdag 30 Nov. bracht de beroepen predikant der Geref. Kerk, Ds. Streefkerk van Berkel en Rode- rijs, een bezoek aan deze gemeente. Door verschillende personen werd in de Consistoriekamer kennis ge maakt met de beroepen predikant. Dat Z.Eerw. goedgunstig mag be schikken is de wens van de gemeen te. Op 8 Dec. a.s. zal het Bestuur van de polder „Ganswijk" alhier, de najaarsschouwvoering houden. BRAKEL. Door de sportvereniging Quick alhier werd Vrijdag en Zaterdag in de O. L. school een bazar georgani seerd. Des Vrijdagsavonds omstreeks 7 uur heette de Voorzitter der ver eniging allen hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan de Edel- Achtb. Heer Burgem. Pos, welke het geheel officieel opende. De bur gemeester wees op het mooie doel der vereniging en sprak de wens uit dat deze bazar goed moge slagen. Was de belangstelling Vrijdagavond behoorlijk. Zaterdagavond was de school te klein om allen te bergen. Verschillende attracties waren aan wezig welke allen druk bezocht wier den. De theeschenkerij en het z.g. koekrad trok eveneens veel belang stelling. Deze bazar is wel een suc ces voor de vereniging geworden. Dinsdag arriveerde de dienst plichtige P. de Vries na een verblijf van ruim 3 jaren in Indonesië, in onze gemeente terug. Vlaggen wap perden en de nodige versieringen wa ren aangebracht. Dit was de eerste dienstplichtige uit deze gemeente, die uit Indonesië terugkeerde. Donderdagmorgen arriveerde de tweede n.l. G. A. P. den Tak en ook hier was de vreugde al niet minder dan bij de eerste, alhoewel zijn thuis komst enige uren vroeger was dan men verwacht had. Zoals begrijpelijk was het voor de familieleden een feestdag. Buurtbe woners brachten verschillende ge schenken aan, het Thuisfront schonk een. prachtig polshorloge als blij vend aandenken, terwijl door het gemeentebestuur een oorkonde in lijst werd geschonken. Gebleken is, dat men de jongens in Indiö nog niet heeft vergeten en nog steeds met hen wordt medege leefd. EETHEN. Voor de ingezetenen der ge meente Eethen is blijkens publicatie gelegenheid tot herinenten tegen pok ken, op Woensdag 7 December om 2 uur n.m. ten gemeentehuize. GENDEKEN. Ds. J. J. Moll, Herv. Pred. al hier, heeft het beroep naar Waddinx- veen aangenomen, terwijl hij voor Ilaaf(en hee.t bedankt. De betere Tractor De betere Maaidorsmachine Agent: DIENUS VERSCHOOR 's-GRAVENMOER. iNja een verblijf van 3 jaar in Indiië, keerden Dinsdag 29 Nov. j.l. terug dé militairen J. van Gooi en P. van dér Sar. i Per 1 Januari a.s. zal zich in het timmerbedrijf van L. M. Lou- wes een nieuwe industrie vestigen. Het is dé Stalen Verenindustrie Fa. van Gent en Co., die zich zal gaan toeleggen op een nieuw artikel. Voor lopig zal met 15 arbeidskrachten be gonnen worden, voornamelijk afkom stig uit 's Gravenmoer. Op Dinsdagavond 6 December a.s., om half acht, zal in café „Het Wapen van 's Gravenmoer" de zeer interessante Jubileum-film van de Coop. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht vertoond worden, getiteld „Het geld van de boer". In deze film is verwerkt een originele Friese boerenbruiloft, waarvoor de scenes te Deinum (Fr.) werden op genomen. Toegang vlij, behalve voor personen beneden 16 'jaar, die we gens (gebrek aah plaatsruimte niet kunnen worden toegelaten. Deze filmavond is georganiseerd door de Coop. Borenleenbank hier ter plaatse en zij herinnerd er haar leden aan, dat zij alsnog een kaart voor een gereserveerde plaats op de ze avond kunnen afhalen. Met de spraakwaterval, welke gehouden werd op de s,teravond der N.C.R.V. te Waalwijk, behaalde de heer J. Borstlap Azn. alhier, de le prijs, bestaande uit een .fijne taart. De vergadering der A.R. lvies- vereninginng „Vreest God, eert den Koning", welke 21 November werd uitgesteld, zal nu worden gehouden op Donderdag 8 Dec. in de Chr. School alhier. IIEIÏ PT. Dinsdag j.l. keerden 11a een verblijf van ruim drie jaren aldaar, terug uit Indonesië, onze dorpsge»- noot M. v. d. Pol De buurtbewoners hadden voor een prachtige versiering zorg gedragen. Des avonds werd hem door G et Herptse muziekkorps een serenade gebracht, waarbij het gehele dorp op de been was en tevens werd hém door de buurtbewoners een prachtig rijwiel aangeboden en een enveloppe met inhoud. De beer Kuijs sprak' namens de buurtbewoners en liet dahrbij uitko men ,dat men zeer blij was met de goede thuiskomst van v. d. Pol. De vader dankte allen die hadden medegewerkt om zijii zoon eert pret tige thuiskomst te bezorgen. u Deze verzuchting slaken de mensen die onze etalage zien en onze winkel bezoeken Voor diegenen die nog niet in onze zaak zijn geweest geven wij een kleine opsomming van de grote voorraad welke wij hebben Voor de kinderen Voor volwassenen Ruime sortering boeken f 1,25 f 1.90 f 1,90 f2,90 f 3,90 RIJSWIJK. Des avonds tegen het onder gaan der zon kan men tienduizenden vogels zich uit al lier lei richtingen zien opmaken om een schuilplaats te zoeken in het riet langs de Maas dijk alhier nabij de boerderij van de familie 'Schaap. Ze komen in zwermen van duizenden tegelijk aan vliegen en in de verte schijnt een zwarte wolk zich voort te bewegen om neder te strijken in het rietge was. Er heerst een lawaai van be lang, aangezien de gevederde zangers zich niet onbetuigd laten. VEEN. In deze gemeente is een verga- de ring gehouden van diverse vereni gingen, met Iderkeraad en leden van de gemeenteraad, om! plannen te be-' spréken, om tot de bouw van een verenigingsgebouw te komen. Na een uitvoerige discussie werd besloten, dat van élké vereniging 2 personen aangewezen zullen worden, welke tesamen ztuillien trachten om aan deze plannen een meer vastere vior 111 te geven. t WIJK. Op verzoek van de M.'V. „Mar tha", 'hoopt Woensdag a.s., 's avonds 0111 7 uur in de kerk pp te ((reden, Ds. A. den Hartogh te Scherpem- zeel. - 1 - Niemand verzuime deze spreker te gaan beluisteren. Op Donderdag 8 Dec. a.s., des avonds om half acht, zal de Car. Vrouwen Bond alhier zingen in de Pastorie der Ned. Herv. kerk alhier. WIJK EN AALBURG. Met het oog op het heersen van pokken in Indonesië en de als gevolg van het intensieve verkeer lussen Indonesië en Nederland be slaande besmettingskansen, moet lvet gewenst worden geacht dat perso nen behorende lot bepaalde leeftijds groepen zich tegen pokken laten in enten of her-inenten. I11 verhand hiermede bestaat gele genheid op Donderdag 8 December 1949 te 10 uur op het gemeentehuis: a. inenten tegen pokken van kin deren jonger dan 2 jaar die nog niet zijn ingeëent. b. Herinenten tegen pokken van alle andere personen die reeds eer der /fijn ingeënt. Enkele weken terug bericht ten wij, dat de toneelvoorstelling te geven door de T. V. „Kunst en Ge noegen", wegens bijzondere omstan digheden niet kon doorgaan. Thans is deze opvoering vastge steld op ,10 Dec. a.s. (Zie advertentie in het volgend nummer). WOUDRICHEM. Voor de afd. Woudrichem van de Ned. Chr. Vrouwenbond spreekt op Woensdag 7 Dec. a.s.. Zendelinge Mej. ter Borst over de Zending in Suriname (met lichtbeelden). Aan hang 7.30 uur in de Chr. Kleuter school. Iedereen is welkom. Dezelf de middag om 4 uur voor de kinde ren in de zaal van de kazerne. Als gemachtigden voor liet kiescollege zijn gekozen W. Baks Bzn., J*. A. Baks Wzn., W. de Groot, Y. M. Kentie en Jac. v. d. Nat. De zangvereniging „Excelsior" heeft haar uitvoering uitgesteld tol 5 Januari 1950. WERKENDAM. Deze, week zijn weer vijf jon gens, die hun militaire dienstplicht vervuld hebben in Indië, behouden in onze gemeente teruggekeerd n.l. A. v. d. Werken, G. Vroegh, Hl. Groeneveld, P. Smits en L. Versluis. Dinsdagmiddag zal in de school' in de Biesbosch alhier een Sint Ni- ooJaasfeest gehouden worden voor kinderen beneden 8 jahr van. leden van de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Werkendam en Biesbosch. Woensdag 7 Dec. a.s. zal alhier in de Chr. Geref. kerk als spreker optreden, Ds. N. de Jong van Middel- harnis. Aanvang 7 uur. Vrijdag 9 Dec., nam. half acht, zal in de Nuts zaal alhier èen propa-\ ganda-avond worden gehoudlen voor het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag". 1 Op Vrijdag 9 Dec. a.s. hopen het echtpaar K. Groeneveld Sr. en P. B. Groeneveld, hun 50-jprige echt vereniging te herdenken. BATAVIA HALF DECEMBER -ON DER DE T.N.I. De troepen der T.N.I. zullen op 15 December Batavia binnentrekken aldus deelde de overste der T.N.I. Jahja mee. Hij zei voorts, dat onmid dellijk na de overdracht in het ge bied van Batavia een militair be stuur zal worden ingesteld, dat zal worden opgeheven, zodra de om standigheden het toelaten. De fede rale politie komt automatisch on der het commando van de militaire gouverneur, aldus overste Joh ja. Men is doende,voor de polilie nieuwe distinctieven te ontwerpen. DOODSTRAF GEëlST. De proc.-generaal van de Utrechte se kamer van het Amsterdamse bij zonder gerechtshof, eiste de dood straf tegen de 66-jarige Julius H., een tot Nederlander genaturaliseerde Duitser uit Dusseldorf, en tegen de 62-jarige H. K., afkomstig uit Utrecht die zich in 1938 in Dusseldorf ves tigde. H. heeft terechtgestaan ter* zake dat hij als oprichter en leider van de bona van na tionaal-so c ialisfi1- sche Nederlanders in Duitsland, in samenwerking met de Duitse spion- na'gedienst, in Januari 1940 uit deze bond een afdeling „Sport und1 Spiel" zou hebben gevormd, waarvan deciiM ca 150 leden in speciale kampen in West-Falen een militaire opleiding ontvingen met het doel de Duitsers te helpen bij een inval' in Nederland. Verdachte K. was in alles de trou we helper van H. Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Fabriciusstraat 2 Almkerk Spelen Prentenboeken Leesboeken Kleurboeken Doosjes kinderpost Poëzie Albums Telraampjes enz., enz., vanaf f 0,75 vanaf f 0,10 vanaf f 0,75 vanaf f 0,12 f 0,95 f f 1,45 hebben wij diverse zeer geschikte cadeaux Vulpenhouders Vulpotloden Romans Dozen Luxe Post Briefopeners Ballpoints Passerdozen vanaf f 5,70 vanaf f 1,10 vanaf f 1,90 vanaf f 1,40 vanaf f 2,50 vanaf f 4,90 vanaf f 7,50 Pyramide zakromans Salamanderserie Atlasserie Contactserie Roman als de: Bewaarschool f 3,50 Janet f 6,90 De drie Musketiers f 5,90 De woeste Hoogte f 4,90

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1