Adverten tiën Mevr. Verbrugge-v, Gooi Openbare Aanbesteding. Prachtig PIJPORGEL Uitvoering: G. P. VAN DEN HOVEN Gevonden en verloren voorwerpen Vrijdag van 11-1 uur spreekuur Accountantskantoor A. KANT Raadsvergadering NEDERHEMERT INZET Boekhoudingen - Belastingzaken op Maandag 21 November, des namiddags 2 uur Voorzitter: Ed.Achtb. Heer C.W. van Ommeren. Secretaris: WelEd. Heer J. H. v. d. Kolk. Afwezig de heren M. Verlieij Joliz. en M. Verheij Gz. De Voorzitter opent de vergade ring met voorlezing van het formu liergebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen door de secretaris, welke worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Verzoek van liet Bestuur der La gere Landbouwschool „Den Hoek" om ook over het jaar 1950 de ge meentelijke subsidie te ontvangen van f 10 per leerling, welke uit deze ge meente de school zal bezoeken. De Voorzitter deelt mede, dat de ze school thans door 1 leerling uit deze gemeente wordt bezocht. Op voorstel van B. en W. wordt besloten goedgunstig op dit verzoek te beschikken. Schrijven van de vakgroep „As- suranlieagenten" te 's-Gravenhage, houdende verzoek om aan ambtena ren in dienst van de gemeente te verbieden als assurantie-agent op le treden. Op voorstel van'dhr. Slegh wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Schrijven van de Commissie voor herstel van de kerk aan de Zuidzijde, waarbij verzocht wordt om van ge meentewege een bijdrage te verlenen van zo mogelijk flOOD. De begroting van de kosten tot herstel van deze kerk is geraamd op 60.009 gulden, waarvan het Ei land f8500 moet bijeenbrengen, ter wijl het resterende gedeelte Monu mentenzorg waarschijnlijk zal bij dragen. Op voorstel van B. en W. wordt na enige discussie besloten een be drag van f 1000 toe te staan en de ze post alsnog op dé begroting voor het dienstjaar 1950 te brengen. Besluiten van Ged. St. tot vast stelling van 'tie gemeenlerekeningen over de dienstjaren 1914, 1945 en '46. Schrijven van Ged. St., waarbij wordt goedgekeurd de gem.-begroting voor de dienst 1949. Schrijven van de Planlenziektekun- dige Dienst te Wagendngen, waarbij verzocht wordt om deel te nemen aan de streek actie tegen de bruine rat in de periode van 11 t.m. 14 Jan. 1950 en wanneer hiertoe wordt over gegaan op te geven hoeveel lokaas porties de gemeente wenst te betrek ken. De kosten bedragen f24 per 11X10 porties. Besloten wordt aan gemelde streek- .actie deel te nemen en een bestel ling te doen van. 2000 porties. Tot leden Adviescommissie Woon- ruimlewet 1947 worden op aanbeve ling van B. en W. benoemd de he ren J. G. Slegh, R. J. Oomen, B. van Kooten, M. Verheij Czn. en M. Ver heij Jzn. Als leden der commissie tot we ring van schoolverzuim worden we derom benoemd de heren J. v. Duist, J. G. Slegh, Jac. Hobo, C. Oomen en M. Verheij Jzn. Verhuring gemeen te woning aan H. Sch reuder s. Aangezien de woningwetwoning, plaatselijk gemerkt B 168e door W. v. d. Me ij den is verlaten, wordt be sloten gemelde woning te verhuren aan H. Schreuders, alhier tegen een wekelijkse huurprijs van f 4,85, ex clusief de kosten van waterverbruik. Vaststelling gem.-begroting, dienst jaar 1950. De Voorzitter leest de begroting post voor post voor. Op verzoek van liet schoolbestuur wordt het bedrag per leerling voor 1950 wederom vastgesteld op f20. De kosten voor het uitsteken der vlag wordt met f5 verhoogd en ge bracht op f25. Aan het Fonds voor kankerbestrij ding wordt een bijdrage toegekend van 0,5 cent per inwoner, zijnde f5,50. Gemelde begroting wordt vervol gens vastgesteld als volgt: Gewone Dienst: Inkomsten en uit gaven f 54,348,65. Ivapitaaldienst: Inkomsten f29,958,22, uitgaven f42,778,72, nadelig slot f 12,820,50. De keer v. Kooten merkt op, dat de uitgaaf voor de Technische Dienst le Zaltbommel, zijnde voor deze ge- .meente een bedrag van ongeveer f2000 belangrijk hoger is, dan oor spronkelijk is voorgesteld en ziet hier de voordelen niet van voor de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat deze Dienst thans behoorlijk functioneert, Aan deze uitgaaf is echter niet te ontkomen, omdat de gem. regeling is aangegaan voor 5 jaren. Wijziging begroting dienstjaar '48 en '49. De begroting, dienst 1948 kapitaal- dienst wordt gewijzigd tot een be, drag van f 1021105,11. I)e begroting dienst 1949, kapi- laaldienst wordt gewijzigd tot een bedrag van f 6977,12. Rondvraag. De heer v. <1. Werken vraagt hoe of het staat met de waterleiding, en zou er op aan willen dringen om de aansluiting op korte termijn tol stand te doen komen. De Voorzitter zal een onderhoud verzoeken met een daartoe bevoegd o persoon en enige inlichtingen vra gen over de aansluitingen aan de dijk en de Rietschoof. De lieer v. Kooien vraagt of er niets aan te doen is, dat de wegen op het eiland beter schoon gehouden worden. De VoorziLler antwoordt dat deze wegen in onderhoud zijn bij de Bui tenpolder, maar kan hieraan wegens de hoge kosten niet genoeg aandacht besleden. Spr. zal echter J. C. Ba ron van Wassenaar verzoeken om de stoep schoon te maken. De heer Slegh vraagt hoe helstaat met de aanbesteding van de nieuwe woningen. De Voorzitter zegt, dat niet Lot gunning kan worden overgegaan om dat de laagste inschrijver boven de begroting was. Hierna sluiting. GEVONDENEen zwart kinder wantje met geel randje, in de Ster restraat te Heusden. Terug te beko-:' men Wittebroodstraat 49, Heusden. GEVOINDEN: Een wieldop vaneen luxe auto, merk Ford. Een bruine jurk. Terug te bekomen bij de Rijks politie te Wijk en Aalburg. GEVONDEN 2 muntbiljetten van f 11 armband 1 paar wanten 1 doos miet kinderbiorduursel1 paar !ki nder wanten3 wanten1 bal1 rijwielbinnenband; 1 huissleutel. Inl. Rijkspol. Heusden. VERLORENEen bril. Wed. Hak- kérsjde Vries, Nieuweweg 10, Wer kendam een gummi dameslaarsje met geruite voering. F. L. Versluis, Sasdijk 15, Werkendam. VERLORENeen gouden zegel ring, gaande van 't Eiland-Veer Ne- derhemert-Wellseind-Delwijnen naar Kerkwijk. Inlichtingen bij de Gem.-Secretarie le Nederhemert. 's-GlJAVENMOEU. Doordat de K.N.V.B. de naam V. V.S. voor de alhier opgerichte voet balvereniging niet goedkeurde, heeft men thans tot naam gekozen O.N.I. (Ontspanning Na Inspanning), welke naam inmiddels ook reeds door de bond is goedgekeurd. Boekbespreking STEXKER RAZIX, door Ro gier van Aerde. Dit boek is meer dan de levensge schiedenis van Stephan Timofeje- witsj Razin, leider van de grote Rus sische opstand uit de zeventiende eeuw. Het is de geschiedenis van moedertje Rusland zelf. Rusland is de eeuwen door een begrepen mysterie gebleven voor het Westen. Nu is het ook een probleem geworden. Ieder die belangstelling heeft voor dit probleem en wie heeft dit niet'? mag dit boek niet ongelezen laten. Hij zal een bonte wereld zien her leven van bojaren en kozakken, mon niken en lijfeigenen, soldaten en Wolgaslepers, Ivalmukken en Tata ren, helden en heiligen, beulen en martelaren, rovers en opstandelin gen. Een wereld van overvloedige rijkdom naast schreeuwende armoe de, van onderdrukking, terreur en machtsmisbruik, vau oorlog, hongers nood, corruptie en inflatip, van gods dienstvervolging en opstanden. En daarbij mensen, levend en bloedwarm, met al hun deugden en ondeugden, met hun hoop en verlan gens en ontgoochelingen. Ondanks alle verschillen van tijd en omstandigheden zullen zich on gewild aan de lezer de overeenkom sten met liet heden opdringen. In dit grootste epos, wild en krachtig als een Tcozakkenlied en dan weer vol weemoed als het zingen der ba lalaika's, krijgt een volk gestalte en, zonder dat men zeggen kan waar en hoe, wordt hier begrip geboren; de mensen en de feiten, z.ij verklaren zichzelf. Men leert een volk kennen van onvermoeide kracht en mogelijk heden, een volk van uitersten en be reidheid tot liet uiterste. En als een persoonlij king van dit volk rijst er uit op de figuur van Stenka Razin, naar het woord van Bakoenin „de eerste en vreselijks te" opstandeling" en volgens Poesjkin „de enige poëtische figuur uit tie Russische gesc hieden is Aan hem leeft onder het volk tot op de huidige dag de herinnering voort in talloze liederen en legenden en in het geloof aan zijn voortbe staan en regelmatige terugkeer. Verkrijgbaar in de boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. JOHAN ENGELBERT, Haarden Haardkachels Kookhaarden en -kachels VAN WIJLEN 1 6 Notaris PAAP te Werkendam publiek verkopen: het huis met schuur, erf en tuin, 1,77.90 H.A. Wei- en Bouwland, aanbesteden het bouwen van een woon- huis met achterhuis en stal te Dussen A 71. te koop gevraagd- het bouwen van een woonhuis en schdur; het bouwen van een woon en winkelhuis met werkplaats en schuur; Aangeboden HEUSDEN Middenstandsdiploma Praktijkdiploma Boekhouden e. d. Dameskoor „Oefening en Ontspanning' Zaterdag 10 December a.s. Mannenkoor „Onderling Genoegen'' Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel, 354 Grotestraat 59 PRINSES ELISABETH AAN HET STUUR. In Londen bestaat een^J vereniging ter voorkoming van auto-ongelukken, de Royal Society for the Prevention of Road accidents. Zij bezit kleine auto's, waarin automobilisten zich kunnen laten testen op hun reacties bij plotselinge gevaarlijke situaties. Bij het bezoek, dat prinses Elisabeth aan de vereniging bracht, nam zij ook plaats in zo'n „trainer" om getest te worden. GEBOREN Zoon van: Dr. J. W. SCHMITZ. en Mevrouw J. G. SCHMITZ- VAN HATTEM. Amsterdam, 1 - 12 - '49 Jacob Obrechtstraat 55 DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstel ling bij mijn thuiskomst uit Indië, be tuig ik mijn hartelijke dank. In het bijzonder aan de Buurt, het Katholiek Thuisfront en de Harmonie. Soldt. M. v. d. POL. Herpt, 5 December 1949. De zeer hartelijke ontvangst bij mijn terugkeer uit Indonesië, heeft mij diep getroffen. Ook namens mijn Ouders, Verloofde en verdere familie, zeg ik hartelijk dank aan allen, welke ook mede door hun geschenken, deze dag voor ons tot een onvergetelijke gemaakt hebben. In het bijzonder dank aan mijn vrien den, buurtbewoners, muziekvereniging, contactcommissie en alle andere ver enigingen, welke mij zo spontaan welkom heetten. JOOST VERBEEK Veen, 5 December 1949. TANDARTS houdt deze week in „het Wapen van Amsterdam" te Heusden, in plaats van Donderdag. Uit voorraad leverbaar. Telef. 18 Genderen De huizen c. a. nos. 68/76 te De Werken zijn ingezet als volgt Koop Koop Koop Koop Koop Koop Koop Koop Koop 2 3 4 5 7 8 9 op op op op op op op op op 625.— 575,- 750.- 900.- 850.- 825.- 900.- 700.- f 1300.- Bij de toeslag komen kopen 1 t/m 4 en 5 t/m 9 in combinatie en alles in massa, TOESLAG op Donderdag 8 Dec. a.s., des avonds half acht, in café De Waal te Werkendam, ten overstaan van Notaris Jhr. P0MPE VAN MEER- DERV00RT te Andel. zal op Vrijdagen 9 en 16 Dec. a.s., v.m. elf uur, in café Van Dijk te Almkerk, voor Mej. G. Noorloos aan het Hoekje no. 13 te Almkerk, groot 8.04 aren. Het huis is niet ver huurd, de schuur tot 1 April 1950 voor de Erven Mej. Adr. de Graaff: bij de Wilsche Kade in den Duil onder Almkerk, in 3 percelen. Breder bij biljet. Inlichtingen ten kan tore van den Notaris. Namens zijn opdrachtgever de WelEd. Heer R. Verhoeve te Dus- sen zal ondergetekende op Woens dag 14 Dec. a.s., des morgens 11 uur. in café Leemans te Dussen, Bestek en voorwaarden, f 5.per stel, verkrijgbaar bij de Architect M. 00STLANDER, Kon. Emmalaan 14, Gorinchem. Brieven met opgaaf van prijs, merk, reg., eiken of mahonie, onder No. 50 aan het Bureau van dit Blad. le. Ondergetekende zal, mede namens zijn opdrachtgever de Heer J. K. van de Steenhoven, Eresplein 54 te 's Gravenhage, op D.V. Don derdag 15 December 1949, des voormiddags 10 uur, in café De Waal te Werkendam, trachten aan te besteden A. in percelena. binnenwerk, b. metselwerk, c. schilderwerk, d. loodgieters- en electriciteits- werk, enz. B. in massa sub a, b, c en d. 2e. Verder zal ondergetekende, na mens zijn opdrachtgever, de Heer Johannes Teuling te Dussen, op D.V, Donderdag 15 December 1949, des voormiddags om 11.30 uur, in café Leemans te Dussen. trachten aan te besteden A. in percelena. binnenwerk, b. metselwerk, c, schilderwerk. B. in massa sub a, b en c. Bestek en tekening zijn verkrijgbaar bij Architect A. PENNING, B. N. A., Provincialeweg Zuid No. 6 te Almkerk, tegen betaling van f 6.per post wissel f 6.25, per stel. Restitutie van f 3.— voor onbescha digde inlevering van bestek en teke ning. met pedaal motor. Zeer geschikt voor kerk van 350 personen. 12 registers. Brieven onder letter H aan het Bureau van dit Blad. HOOGSTRAAT O 119 - TEL. No. 64 Spreekuren dagelijks van n.m. 6—7 uur, behalve Zaterdags CLUB- EN PRIVAATLESSEN VOOR HET Lessen gedurende de hele dag te geven door het te Meeuwen op in de zaal van de heer Korevaer te Meeuwen. I Medewerking wordt verleend door het te Poederoijen. Een uitstekend verzorgd zangprogramma, afgewisseld door het Lintenspel, Vlaggenspel,.en, een Vrijage in 1840. Aanvang: 7 uur precies ENTREE fl HET BESTUUR. Kantooruren Maandags t/m Vrijdags van 95 uur; Zaterdags van 9—12 uur

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 3