Arbeidsbeurs Almkerk Gevonden en verloren voorwerpen ..PLAATSELUK NIEUWS~7 va» het dorp Drongelen niets meer zou komen, vandaar dat hij solliciteerde. Hij heeft evenwel nooit geen spijt gehad dat hij toen voor zijn benoeming heeft bedankt, want Drongelen waar hij 30 jaar liet onderwijs heeft gediend, is hein dierbaar geworden. Hij brengt dank aan het college van B. en W., de raad, mej. Schukking, die de school heeft verlaten en gedurende een reeks van 25 jaren zoveel voor het onder wijs heeft gedaan, de tegenwoordige onderwijzeres, mej. Hermanides, die in de harten der kinderen en de ou ders reeds een grote plaats heeft verworven. Dankt ook de architect en diens opzichter voor het mooie gebouw dat zij hebben gesticht en doet een beroep op de ouders, 0111 hem bij de opvoeding hunner kin deren ter zijde te staan en zegt dat hij van zijn kant al het mogelijke zal doen bij die opvoeding. Doet een be roep op de kinderen om hun best te doen niet voor de meester of de juffrouw, maar uitsluitend voor zich zelf en hoopt dat zij zullen mee werken om alles netjes te houden; betrekt hierin ook de schoolschoon- maakster die, daarvan is hij over tuigd, alles zal doen, om alles netjes en behoorlijk te houden en besluit met de hoop uit te spreken dat God op dit alles Zijn zegen zal geven. Burgemeester v. d. Schans dankt allen voor hun aanwezigheid en de sprekers voor hun woorden, uit de beste wensen voor de school van Drongelen, moge deze groeien en bloeien en moge God Zijn zegen geven aan dit werk en aan Dronge len, in het algemeen. Onder leiding van mej. Hermani des zegde een leerling een toepasse lijk lied en zongen een 4-tal meisjes een lied op de nieuwe school, dat nog werd gevolgd door een lied van* alle meisjes der school. Burgemeester v. d. Schans dankte mej. Hermanides en de leerlingen voor nun gedicht en zang, waarmede de feestelijkheid werd besloten. De aanwezigen werden onthaald op sigaren en sigaretten, terwijl hen door mevr. Haase een kop koffie met gebak werd aangeboden. HEUSDEN. Zoals eerder gemeld werd, hoopt de Chr. gem. zangvereniging „Sursum Corda" a.s. Donderdag haar Kerst wij ding te houden in de Ned. Herv. 'kerk. t Het programma beval weer een keur van Advent- en Kerstliederen, terwijl de ons bekende sopraan To Swart-Janson enkele solo's ten ge hore zal brengen. Tevens zal in het nummer „Troost mijn .volk" de so praan een duet met tenor C. Baaijens zingen, terwijl de begeleiding zal zijn door de heer G. Versluis. Beziet u dus hel programma eens en u zult niet thuis kun rite 11 bliiven. Allen dus deze avond vrij gehouden. Het geheel staat onder leiding van de directeur, de lieer H. Nieuwkoop te Heesbeen. Vielen die vorig jaar deze uitvoering bezochten, waren vol lof,, zodat de thuisblijvers veel ge- miyt hebben. We gaan dus allen op. De toegang is vrij. Aanvang halif acht. c Woensdagavond trad voor hel „Nut" op, de heer K. J. J. Inger- man uit Amsterdam, die zich ont popte als een vlot verteller m die het talrijke publiek, de zaal' was ge heel bezet, van het begin tot net einde wist te boeien. Hij begon met het Kanaal van Suez •en Cairo, gaf ons een indruk van de on meteiijke zand woes lijnenvertelde aardige belevenissen gedurende zijn reis, 0111 tenslotte over het Victoria- meer, dat 68000 vierkante k'm groot is en waarvoor een stoomboot den dag en een nacht nodig heeft 0111 het smalste gedeelte over te steken, te brengen naar het onderwerp van deze avond „Die Belgische Congo", waar hij gedurende enige jaren het toezicht had over een zestal plantages. Hii vertelde van het leven van de primitieve bevolking van dit uitge strekte gebied, met zijn ontzaglijke oerwouden en zijn prachtige flora en fauna en een groter oppervlakte heeft dan geheel Europa. Die negerbevolking, hoe primitief en heidens in haar levensomstandig heden, is eerlijk en oprecht en men kan er heel goed mee omgaan. Missie en zending hebben de laatste jaren heel veel gedaan 0111 de bevolking uit haar heidense toestand op te heffen. Door beiden is op dit terrein veel en goed werk verricht, waarvoor de lieer liigerman alle respect had- Met trots vertelde hij, dat waar ter wereld men ook komt, overal 'Nederlanders aantreft, die in leidende functies zijn geplaatst. Die bagger molen, die 'het Suezkanaal op diepte houdt, wordt bediend door Ne derlanders. Bij het aanleggen van de stuwdam in de bovenloop vain de Nijl nabij de Owenwaterval, zijn Neder landers werkzaam bii de leiding. Deze stuwdam wordt aangelegd om door middel van centrales die er worden gebouwd, een uitgestrekt gebied van electriciteit te voorzien. Een Neder lander is belast met de leiding bij de uraniummijnen 'in de Congo enz. Het laatste 'gedeelte der lezing werd met lantaarnplaat jes verduidelijkt. Het was een interesssanle en leerzame avond en wij zijn overtuigd dat de heer Itigernvan, clie een zeer bereisd man is, bij een eventuele volgende lezing, weer op een volle zaal zal kun nen rekenen. De Voorzitter, de lieer W. Kiioop sloot met een woord van Tank tot publiek en spreker en deelde mede, dat op de volgende nutsavond top 25 Januari, de film „Rubber" zal worden vertoond. Door het bestuur der ijsvereni- ging „Heusden" is besloten de jaar vergadering te doen plaats hebben op ''Vrijdag 23 December, des avonds 8 uur in hotel „Concordia". Voor deze vergadering zijn extra verrassingen, die op de uitnodigings kaart vermeld worden. Geef u als nog op als lid voor 23 dezer. AALBURG. Woensdagavond a.s. zal in het Kerkgebouw der Ger. Gem. alhier een belangrijke vergadering worden gehouden van de Kiesvereniging der S.G.P. De heer v. Velsen zal een referaat houden over „Petrus Dathe- nus". Donderdag 22 Diec. hoopt Ds. J. van Dijk uit Gameren, des avonds om; 7 uur in de Herv. kerk alhier in de Diienst des Woordls voor te gaan. 1. 1 AN DEL. De z.g.n. Sluisdijk alhier zal door de Rijkswaterstaat van een klinkerbestrating worden voorzien. Deze weg is thans slecht en in verband met het drukke verkeer zal thans tot bestrating worden overge gaan. De stenen zijn reeds aange voerd. Deze weg zal straks aanslui ting geven op de nieuwe weg door deze streek. De leerlingen van de Chr. School alhier, zullen Vrijdagavond 23 Dec. Kerstfeest vieren in de Ned. Herv. Kerk. ALMKERK. Donderdag 22 Dec. a.s. zal in de zaal van de heer C. G. v. Dijk, een propaganda-avond worden gehou den voor Steun Wettig Gezag. Als spreker zal optreden Ds. B. A. Lum mel, pred. te 's-Gravendeel. Verder zal vertoond worden de film „Ver deel en heers". Op Zaterdag 7 Jan. a.s. hoopt de Herv. Schoolvereniging alhier, haar 25-jarig bestaan te herdenken, in een bijeenkomst van oud-leerlin gen, terwijl Zondag 8 Jan. d.a.v. in de morgendienst, dit feit door Ds. J. F. Röth, Herv. Pred. te Nieuw- Loosdrecht, oprichter van bedoelde school, zal herdacht worden. Dezer dagen mocht de heer J. v. Rijswijk zijn 80e verjaardag gedenken en tevens het feit, dat hij gedurende 40 jaar organist mocht zijn in de Gereformeerde kerk. Nog elke Zondag laat hij zijn vaardige vingers over de ivoren toetsen glij den van het mooie instrument dat hij volmaakt beheerst. Voorzeker een kras staaltje Moge het hem nog menig jaar gegeven zijn de gemeente met zijn muzikale gaven te dienen! AALST. Groot was het aantal belang stellenden, zowel van hier als uit omliggende dorpen, die de Woens dagavond 14 Dec. in de Ned. Herv. Kerk gehouden gecombineerde jaar vergadering bijwoonden van de Chr. M.V. „Lydia" en de Chr. J. V. „Sa muel". Te ruim 7 uur opende Ds. Warmoltz als erevoorz. na z'ingenvan Ps. 103: 1 deze bijeenkomst doorvoor te gaan in gebed, te lezen Ps. 138 "en een welkomstwoord te spreken, in het bizonder tot het hoofd der burger lijke gemeente, die door zijn aanwe zigheid toonde met het verenigings werk mee te leven. De presidente der M.V. Mevr. Warmoltz sprak hierna een inleidend woord. Uit de goed verzorgde jaarverslagen bleek dat het ledental der M.V. stijgende is en mo menteel 32 bedraagt, dat der J.V. daarentegen was bijna gehalveerd, zo dat men nog met slechts 9 leden elke week vergadert. Geen wonder, dat in de loop van de avond van meer dere zijden opgewekt werd om toe te treden als lid. Wat de financiën betreft, deze waren vooral bij de J.V. nogal teruggelopen. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met de afwerking van het lij vige programma. De heer A. M. Sterk behandelde een Bijbelse inlei ding naar aanleiding van Openbaring 20:1115 en Openb. 21:1—8. Een koortje, gevormd uit leden der M.V. zong Ps. 42, waarna er gelegenheid was het behandelde, veelomvattende schriftgedeelte nader te bespreken. De animo hiervoor was echter slechts matig. Voorts is er gezongen en ge declameerd, waarbij ernst en luim el kaar afwisselden. De heer A. Sprong behandelde nog een kerkgeschiedenis. Onderwijl de bondsliederen gezongen zijn, collecteerde men voor de kas en voor het Truisfront. Na de pauze, waarin de tractatie niet ontbrak, berustte de leiding bij de voorz. der J.V. de heer v. Beuse- kom. Bij de gelegenheid tot het uitspre ken van felicitaties opende de burge meester de rij, vele afgevaardigden van zuster- en broederverenigingeni spraken beste wensen. Mej. D. B. Maas verzorgde nog een vrij onder werp, getiteld: Heeft God ons iets te zeggen over 't lijden in de wereld, hetgeen met grote aandacht gevolgd werd. Zang, gedichten en stukjes proza werden ten gehore gebracht, ter af wisseling was er zelfs een wedstrijd in Bijbelkennis tussen de jarige ver enigingen onderling. De leden der M.V. hadden de mees te goede antwoorden, doch zij zijn dan ook sterker in aantal. Ook de heer Schalk, tweede voorz. der J.V. voerde nog het woord. In middels was het reeds half twaalf voordat de heer v. Beusekom na het zingen van Ps. 3311 deze goed ge slaagde bijeenkomst met dankgebed kon besluiten. BABILOMëNBROEK. Cand. J. den Besten te Brand wijk, heeft zijn benoeming tot hulp prediker bij de Ned. Herv. gem. al hier aangenomen. BERN De dpi. soldaat A. Bax repa trieerde vorige week vanuit Indië. In verband met de ernstige ziekte van zijn Moeder, maakte hij het laatste gedeelte der reis per vlieg tuig tot Eindhoven en bleven fees lelijkheden achterwege. Namens de buurtgenoten werd hem een nieuw rijwiel aangeboden. EETHEN. Bij de in aanbouw zijnde wo ning van de heer M. Spoor, begaf de stelling het op een gegeven mo ment en viel een zoon van de aan nemer Groeneveld en de arbeider Mets naar beneden. De heer Groeneveld bracht het er met kleine ontvellingen af, maar de heer Mets moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. II EB PT. Vorige week hield de afd. Herpt van de R.K.J.B. een vergade ring. Als eerste punt stelde Voor zitter N. de Wilt aan tie orcle het proefveld. Besloten werd het vol gend jaar erwten in te zaaien. Besloten werd te trachten in 'sa menwerking met de afdeling NCB. een zestal lezingen te dóén hou den over diverse onderwerpen. Ver der werd besloten dat jonge boe ren zich beschikbaar zullen stellen voor rattenbestrijding. De contribu tie werd vastgesteld op 35 ct. per maand. Tijdens de ziekte van de secreta ris de heer J. Verhoeven Azn, werd aangewezen diens broer de heer C. Verhoeven. De directeur der Coöp. Zui velfabriek „St. Isidorus", de heer Th. Geurtz, is gekozen tot lid van de commissie voor de bioterkeuringen van de Brab. Zuivelbond. LAND VAN ALTENA. Zaterdag zijn met de „Zuider kruis"- o.m. de volgende militairen uit Indonesië teruggekeerd uit deze streek: H. v. Drongelen, Sprang-Capelle. A. Ribbers uit Dussen (Hank). D. v. d. Schans, Sprang-Capelle. A. C. Smokers, Wijk en Aalburg. J. Versteeg uit Nieuwendijk. A. van Vuuren uit Almkerk. iVI. LI. Exalto uit Aalst. Met de „Kota Inten" zullen op 24 Dec. a.s. te Rotterdam arriveren: C. van Andel uit Andel. J. Colijn uit Nieuwendijk. R. H. v. Doveren, Wijk en Aalburg. C. Kersten uit Aalst. A. M. de Ronde uit Aalst. H. van Rijswijk uit Andel. G. J. Kipping, Hedikhuizen. P. E. Plaatsman uit Werkendam. J. Oerlemans uit Genderen. NIEUWENDIJK. Woensdag 21 Dec. a.s. zal in het gebouw Tavenu alhier een Pro paganda-avond worden gehouden, voor het Instituut Steun Wettig Ge zag, Het woord zal worden gevoerd door de Ed.Achtb. Heer M. WT. Schakel, Burgemeester van Noorloos. Tevens zal de film „Verdeel en heers" worden vertoond. WOUDRICHEM. Het echtpaar Gijsb. Struik- Borg alhier, herdacht Dinsdag j.l. onder veel blijken van belangstelling haar 55-jarige echtvereniging. Bei den zijn 76 jaar oud. Op Woensdag 21 Dec. a.s, des nam. 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een uitvoering van ge wijde muziek worden gegeven. Mede werking zal worden verleend door de organist, liet gemengd koor „Al- tena en het Chr. Kinderkoor „Fris Gezongen", beiden alhier. Entree vrij met collecte voor orgelfonds. De voormalige kazerne aan de Vissersdijk alhier is reeds geruimen tijd geleden door het gemeentebe stuur gehuurd voor het houden van uitvoeringen, vergaderingen enz. Van gemeentewege is in een der zalen thans een behoorlijk toneel aan gebracht en het ligt in de bedoeling deze zaal eveneens van zitplaatsen te voorzien, zodat de verenigingen dan in de gelegenheid worden gesteld aldaar uitvoeringen enz. te geven. Een en ander voorziet in een reeds lang bestaande behoefte. De muziekvereniging -.Kunst en Vriendschap" alhier is 4l>orne- niens op Donderdagavond 22 Dec. a.s. een uitvoering te geven in de zaal van de Kazerne aan de Vissers- dijk alhier. WOUDRICHEM. Wegens het heersen van de kinkhoest is de Chr. Kleuterschool gesloten. WERKENDAM. Morgen, Dinsdag hoopt de N.Br. Mij. van Landbouw, afd. Wier kendam, des avonds 7 uur in deNuts- zaal een algemene ledenvergadering te houden, alwaar o.a. zal spreken de WelEcl.Gestr. Heer Ir. Teppema, di recteur Rijksdienst Landbouwherstel over: Uitkeringen Landbouwherstel e.a. - Donderdag 22 Dec. a.s. zal door de Chr. Gem. Zangvereniging „Hallelujah" alhier, in de Noodkerk een Kerstuitvoering worden gegeven Het Oratorium „Christus Geboorte' zal worden uitgevoerd met medewer king van solisten en het meisjeskoor „Sursum Corda" uit Giessendam. Door de Chr. Geref. Kerk is een tweetal opgemaakt voor een te beroepen predikant n.l. Ds. D. Dries sen te Vlaardingen en Ds. C. Smits te Driebergen. Vrijdag 23 Dec. za'i door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid' een uitvoering worden gegeven ïn de Nutszaal des avonds half 8. Medewer dng verleent de Toneelvereniging „Inter Nos" van Sliedrecht. Gp Maandag 19 Dec. a.s. zal in de school in de Biesbosch alhier, door de Bond van Plattelandsvrou wen, afd. Biesbosch het Kerstfeest worden gevierd. Op Donderdag 22 Dec. des avonds 7 uur zal in de Chr. Geref. Kerk alhier als spreker optreden Ds. P. v. d. Bijl van Katwijk a. Zee. Voor jonge ongehuwde Nederlan ders tussen 19 en 25 jaar beslaat de gelegenheid om te worden op geleid tot mijnopzichter in de goud mijnen in Zuid-Afrika, met moge lijkheid tot bevordering in ambtelij ke hoedanigheden. De opleiding heeft plaats door de Regeringsopjlieidings- scholicn voor Mijnwerkers in Zuid- Afrika. Overtocht van aangenomen teerlingen woi'dt bekostigd door deze scholen. Volledige inLichtingen te ver krijgen bij bovengenoemd Arbëids- hureau. I11 Canada kunnen enige timmerlie den, smeden, pluimveehouders, poe liers en. tuinlieden geplaatst worden, benevens een varkensmester en eén [laardenslager. Opgave voor emigratie lean geschieden bij het Arbeidsbu reau. Op de Rijks werkplaats te 's Her togenbosch bestaat o.a. gelegenheid 0111 opgeleid te worden voor terrazzo- g ran iet:werker. Die pkiatsingsmogehjk- heid op deze cursus is momenteel zo, dat asp. cursisten, die zich nu .aanmekten, vrijwel direct geplaatst kunnen worden. I11 de praktijk is reeds gebleken, dat voor hen, die deze cursus met goed gevolg hebben doorlopen, plaatsing in het vrije be drijf geen moeilijkheden oplevert. In verband met de vrij zware lichame lijke eisen, die voor dit beroep ge steld worden, volgt na bet psycho logisch onderzoek een medische Reu ring. Nogmaals wordt er de nadruk op gelegd, dat het Arbeidisbureau te Alm kerk is gegopend iedere werkdag voor werknemers van 9.3012.30 uuri voor werkgevers van 13-1516.45 uur, behalve Zaterdags. Dies namiddags is het bureau der halve voor werknemers gesloten. GEVONDEN: een motorbril, en op de brug te Zaïtbommel, een auto- buitenband. Terug te bekomen bij de Postcom- mandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEVONDEN2 sleutels. Terug te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspolitie le Veen. SOEKARNO president van de Republiek Indonesia Sarikat. Vrijdag werd Lr. Soekarno met al gemene stemmen tot president van de Verenigde Staten van Indonesië ge kozen. Soekarna werd op 6 Juni 1901 te Soerabaja geboren en studeerde aan de Technische Hogeschool te Bandoeng. Hij was vurig nationalist en in 1927 richtte hij de Perserikaton National Indonesia op, waarvan de leuze was: Indië los van Holland. Tandarts M, A. BAX Afwezig Denk dumpgoederen Firma H. VINK Botermarkt 89 Heusden Zij, die een Nieuwjaarsadvertentie in ons blad wensen te plaatsen, worden verzocht, de copy daarvoor zo spoedig mogelijk - althans uiterlijk Dinsdag- morgen 27 December - in ons bezit te doen zijn. De prijs bedraagt tot 5 regels f 1..j elke regel meer 20 cent. DE ADMINISTRATIE. van 21 December t.m. 1 Januari. Spoedgevallen: Tandarts Van Gent te Gorinchem om de grote verkoping van op Dinsdag 20 December a.s. van 9 tot 11 uur, bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2