®©8@©8@©8@®8@©8@®©©8©©8@®8@©8@©8@© Kantoor- en Muziekhandel r ®©8@©8@©8@©8@©8@Q©©8@©8@©8@©8@®8@5 Union-Agenda 1950 „WELKOM THUIS- LEPELTJE" Luchtbandenwagen ERBES Raadsvergadering EETHEN, FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM A. DE 6RAAFF Zn. DE RUITER HA VELAAR's heeft voor de KERSTDAGEN G.STAN Uw Boekhouding in orde M. M. VOS Appelstruiken RUMPUNCH THEEPRIJZEN In tegenstelling tot wat in omloop zijnde geruchten vermelden, is het niet waarschijnlijk, dat het prijsni veau van thee na de scherpe stijging van de laatste maanden nog verder zal oplopen. V olgens de laatst beschikbare ge gevens moet men de wereldproductie voor het komende jaar schatten op circa 460 millioen kilogram, terwijl de geschatte wereldconsumptie hier van niet meer dan een fractie ver schilt. Bij deze taxatie werd reeds rekening gehouden met de verhoging der theerantsoenen in Enge,!and mei 25 pet. Slechts een eventueel vrijgeven van de thee-invoer in landen, waar tot dusverre van overheidswege beper kingen werden opgelegd, zou de we reldconsumptie kunnen doen stijgen. Het thans bereikte prijsniveau zal echter ook in dat geval de consump tie nauwelijks stimuleren. Tegenslag bij de thee-productie in de Indone sische gebieden zou de wereldproduc tie nadelig kunnen beïnvloeden. Bij a lie bestaande onzekerheid ontmoet men in handels- en planterskringen ten aanzien van de ontwikkeling in Indonesië echter een vfii groot op timisme. Men dient voorts Ce overwegen, dat de prijsstijging van 70 pet. en meer binnen het tijdsverloop van 6 maanden, juist mede veroorzaakt werd door de genoemde onzekerheid met betrekking tot Indonesië. Uit dien hoofde bestaat er dus zeker, geen aanleiding meer, verdere prijsstijgin gen te verwachten en er zijn tékenen te over, dat de theehandel! dit ter dege beseft. DE "ERVEN DE WED. J. iVAlN NELLE N.V. J Rotterdam, 16 December 1949. VOOR TEL. 95 KERST- 7.<3u- KERST - servetten Kerstgeschenken Een aardig geschenk C. VAN WIJK Ph.zn. ANDEL. Over de maand November. Geboren: Jan, z. van W. v. He- mert en A. H. Schouten; Cornelia W., d. van I. d. Dekker en N. d. Dekker; Anna D., d. van C. d. Dek ker en J. Arendse; Toos, d. van G. C. v. Houwelingen en H. de Fijter; Adriaan, z. van Th. Groenevckl en A. Vos; Nicolaas, z. van J. v. Rijs wijk en Adr. Duijster; Dirk, z. van A. j. G. Smits en A. G. Verhoeven. DE WERKEN c.a. Geboren: Antonie C. C., z. van D. C. Ippel en E. Verhoeven; Jo hanna J., d. van J. P. Weverling en L. v. Breugel. Ondertrouwd: Tennis A. d. Dun nen 25 j. en Pieternel la d. Dekker 23 jAdriaan M. Blok 31 j. en Teun- tje Helena Quartel 28 j. Getrouwd: Elias M. Pannekoek 27 j. en Dingena B. v. Wendel de Joo- de 26 j OverledenDirk v. Pelt, echtg. van Cornelia G. v. Oversteeg 79 j. WERKENDAM. Geboren: Donker, z. van K. J. Janse en C. L. Roodzant; Hendrik, z. van wijlen P. v. d. Stelt en E. B. Prinse; Maaike, d. van A. de Heer en J. Ippel Dirkje, d. van G. Visser Te koop 15 5-jarige TE KOOP: Oudejaarsavond-genot met Van Ouwerkerk's geurige Haarden Haardkachels Kookhaarden en -kachels VAN WIJLEN MAcmtt I Steeds uit; voorraad leverbaar Telet. 1 Meeuwen en L. Groeneveld; Arie, z. van H. W. Paans en P. den Dunnen Willem, z. van G. Vos en B. P. de Hollander. Ondertrouwd: C. H. Visser 23 j. en A. Stuip 17 j.; C. A. Versluis 36 j. en J. E. v. Dongen 25 j.; A. Blokland 27 j. en A. H. v. Os 22 j. Getrouwd: Arie Hoeke 25 j. en Cornelia Wieringa 26 j.; Barend de Keijzer en Geertje Alberta Versluis. Overleden: Maaike Schippers 74 j., echtg. van Jac. v. Oord. op Woensdag 14 December, des nam. 3 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig, alle leden. De Voorzitter opent met het for mulier ge bed. De Ambtenaar ter se cretarie v. d. Meijdeiï, /leest ide no tulen der vorige vergadering die 'On veranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken 'Verzoek vail G. A. Kramer, om vergoeding in de kosten die hij jnoel maken voor het doen /bezoeken door een zijner kinderen van de U.L.O. school te Waalwijk. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, een vergoeding van f i per week te verlenen. Verzoek van het bestuur der gew. avondscholen in het Bisdom den Bosch om een subsidie van f 50..- Waar uit deze gemeente geen leer lingen een dezer avondscholen bezoekt, wordt afwijzend beschikt. Mocht dit in de toekomst wel het geval zijn, dan zal het verzoek opnieuw wor den bezien. Verzoek v.h. bestuur der Chr. streek -H.B.S. te Waalwijk, om voor 1949 een subsidie van f 150.per leerling te mogen ontvangen. De heer v. d. Heuvel vraagt, door hoeveel leerlingen uit deze gemeén- te deze school wordt bezocht, waar op de Voorzitter antwoordt vap 7. B. en W. stellen voor de 'subsidie van f 1050 te verlenen, zouden de ze leerlingen een openbare H.B.S. hebben bezocht, dan zou dit bedrag zeker f 300.per leerling zijn ge weest. Ook aan de Kath. H.BjS. ver leende de gemeente deze subsidié. Met algemene stemmen wordt ook dit voorstel van B. en W. aangeno men. Verzoek van het Consultatiebureau te Almkerk, om een subsidie van 4 cent per inwoner vo>or het jaar 1950 te mogen ontvangen. Op voorstel van 'B. en W. wordt besloten deze subsidie te verlenen. Verzoek van de curatoren der R.K. Leergangen te Tilburg. Wordt op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt. 'Voorstel van de Prov. best. van Noordbrabant en Gelderland tot wii- ziging der grenzen tussen deze bei de provincies, welke grens wordt voorgesteld in het midden der rivier de Maas. De gemeente zal daardoor enkele aren kleiner worden. Op voorstel van (B. en W. wordt besloten Ged. Staten te berichten, dat tegen de voorgestelde grenswijzi ging geen bezwaren bestaan. Toewijzing bouwvolume voor 1950, waaruit blijkt, dat de gemeente volu me voor 2 woningen krijgt toegewe zen. 1 De Voorzitter deelt mede, dat e? hoop bestaat dat de gemeente pok nog enige bouwvolume toegewezen zal krij gen uit het potje voor wederopbouw- ge vallen. Aanbieding gemeenterekening 1948. Voor de gewone dienst geeft deze rekening een bedrag van f642.420.68 aan in ontvangst en f 637.341.24. in uitgaaf, alzo een batig saldo groot f 5079.44. De kapitaaldienst met een ontvangst groot f959502.47, uitgaaf f 1.161.115.40, alzo'het nadelig .saldo f201.612.93. Alle raadslieden behalve de wet houders worden voor het onderzoek aangewezen. 1 Gemeentebegroting 1950. Deze be groting sluit voor de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf met het be drag van f 515.612.61 en een post onvoorzien f 5079.59. De kapitaald. in ontvangst en uitgaaf met een be drag va,n f 4015 7 231 Dezelfde commissie zal deze be- g r o ting onderzoeken De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat het met dé benoeming van een onderwijzeres voor de O.L. school te B.-Broek niet erg wil vlotten. Er is weer een advertentie geplaatst, slechts twee sollicitanten hebben zich gemeld, waarvan 1 niet geschikt wordt geacht. De heer v. Andel vraagt of niet een tijdelijke kracht kan worden be noemd. De Voorzitter zegt, dat dit ook de bedoeling is. De oenoemde onderwijs kracht is in militaire dienst, komt deze terug, dan treedt hij weer in functie. De heer v. Andel acht bet niette min een onhoudbare toestand. De Voorzitter is bet daarmede eens, vooral voor het Hoofd dei- school is de toestand moeilijk. Met de Bank van de Ver. voor Ned- gemeenten zal een rekening- courant overeenkomst worden aange gaan tot een bedrag van f75000. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Zaaijer in Meeuwen een nieuwe waning met garage wil bouwen. Het terrein van de heer Zaaijer is daar voor echter te 'kléin, omdat er een noodwoning op staat. Hij zou. daar om het terrein daartegenover willen gebruiken, dat eigendom van de ge meente is. B. en W. achten het geen. bezwaar aan dit verzoek te voldoen. Het terrein van de heer Zaaijér is 480 M2 groot, het vérlangde terrein is 1000 M2. Het meerdere zouden B. en W. willen overdoen voor f 1.60 per M'2. i De heer Donken vraagt of Jiet terj-ein van de hee.r Zaaijer ook de gemeente gelegenheid biedt om er een woning op te bouwen. Dip Voorzitter is van mening, dat dit wel kan gebeuren, doch er wordt over gedacht om de bestaande ga rage te bestemmen om de muziek vereniging- gelegenheid te geven, er haar repetities in te do-pn houden. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat er waarschijnlijk een leans bestaal om het geval de Pauw te Heesbeen te doen behandelen alscre- peergeval en daarvoor bouwvolume te verkrijgen. Aanvankelijk is er ge dacht zijn huidige woning te doen herstellen, doch de Prov. Waterstaat wil daarvoor geen toestemming ge ven, de, woning moet: daar verdwij nen. De .enige oplossing is nu een woning te bouwen op de Groenesleeg nabij de Prov. weg, achter de boom gaard van de heer v. Everdiingen. De huidige 'pachter zal wel een kléin stukje moeten afstaan en bij de wo ning zal een klein stukje grond ko men, alles ter grootte van 40 M2. De heer Donken vraagt of het bouw- of weiLand is, waarop de Voor zitter antwoordt van bouwland. Met algemene stemmen wordt van B. en W. S. Arendse in Eethen zou even- goedkeuring gehecht aan het voorstel eens eep. woning willen houwen, doch op zijn terrein staan 2 noodwoningen. B. en W. stellen voor, met hem een terrein nabii de urgqntiewonin- gen te ruilen, met welk voorstel de raad eveneens accoord gaat. In dc kom te Meeuwen stond het transformatorhuisje in de weg.. Dit is nu verplaatst achter een strook .aan de zuidklant van. de weg. De P.'N.E.M. stelt voor het oude ter- rei 11 tje te ruilen mét' dat, waarop nu het gebouwtje staat. De gemeente krijgt f 26.toe. B. en W.. stellen voor tipt de ruiling ove;r te gaan. Ook hiermede gaat de raad' ac coord. Tevens wordt besloten voor het bedrag van f 1.van de provincie een stukje van de Prov. Weg over te nemen achter de tuin, vroeger eigendom van de familie v. Turn hout. Aankoop grond te Eethen nabij het gemeentehuis. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt daar een wiegje te doen .aanleggen. Ook is wel qehs ge dacht daar een Groene Kruisgebouw te doen verrijzen. Spr. meent ook, dat er in de toekomst een burge meesterswoning behoort *"te komen. 'Voor het een zowel als het ander is het terrein zeejr geschikt. B. en W. stellen voor de grond té kopen tegen een nog nader vast te stellen prijs. De heer v. d. Heuvel vraagt oï deze weg er zal komen vanaf het gemeentehuis tot aan de straatweg naar Bab.-Broek. De Voorzitter antwoordt bevesti gend, een strookje van, het terrein zaf worden afgestaan aan. de heer de Fijter voor zijn nieuwe woning. De. heer Donken zou een beslissing willen uitstellen tot e en latere verga dering, het géval is hem nu nog erg: duister. Wethouder v. d. Beek geeft een toelichting en zegt, dat de Fijter zijn woning gebouwd heeft op de vroe ger naar de daar gelegen boerderij gelegen weg. Deze weg moet er na tuurlijk blijven vandaar dat er nu weer een moet komen. Na deze toelichting wordt ook dit voorstel van B. en W. aangenjomen. 'Verder dient nog gekocht te wor den een strookje grond bij Jiet Pan- nekoekstraatje, in verband met de wegverbetering. Besloten wordt dit strookje graat 190 M2 voor 60 cent per meter aan te kopen. In Genderen bestaat de gelegen- tegenover de kaarten groeten voor Uw Familie en Vrienden tafelkleden lopers menu's klokken WOx8»iCMtM IM M Wandteksten Kerstboekjes Vulpotloden gezelligheid in Uw huis Bijbels Zakbijbels Psalmboekjes Vulpennen Ballpennen enz. enz. Inwikkelpapier voor Uw Kerstpakjes. 11 11 BOEKHANDEL HARDINXVELD Levert franco en vlug: Formaat 9x13 c.m, Geb. in Kunstleer* Bevat, behalve de gewone rubrie ken (agenda, posttarieven, enz.), o. a.belastingtabellen, adreslijst, kasboekje en blocnote. Alle onder delen verschillende kleur papier. PRIJS f 2.10, voor hen die uit Indië terugkeren ZWAAR VERZILVERD verpakt in keurig doosje f 2.25 Hoogstraat 16 GOR1NCHEM Een nieuw jaar ligt voor ons. Begin U dit nieuwe jaar met een goede baekhouding en laat ONS deze bijhouden. Het is voor U van zeer veel belang Schrijf even een briefje of belt U op Telefoon 168 en wij komen bij U aan huis. BOEKHOUDBUREAU Hoogevaart B 113m Vrijhoeve-Capelle. soort Bramley's Seedling. Prachtbomen. Te bevragen bij P. A. WESTERLAKEN Veldweg, Rijswijk een PRIMA 4-TONS geschikt voor tractor. L. DINGEMANS, Tel. K 4187 - 325 - Zuilichem. Uit voorraad leverbaar. Telef. 18 Genderen «as hat «en gatob «Is tul as. Da gahal# da< u»da «raar an dikwijls was f goad nog alat Ja dkt Nu nat mijn Errai wsimachlna zla Ik alat maar tag en hal wauan op, g klaar gaan aak» dan oog Met onverwoestbare I houten kuip en draai bare wringenteun

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7