rKJ.Z. Verlovings ringen Uit voorraad leverbaar: J. A. MONSTER Naamkaartjes OistributiemBdedelingen ERRES Uit voorraad leverbaar!! Spreek met VAN WIJLEN en 't komt in orde!! GEN DE REN A. OE GRAAFF Zn. J. M. VAN OER POL i C van Wijk f h zo. Arbeidsproductiviteit. Driegaats- en Huishoudkachels Haarden, Haardkachels en Kookhaarden er de nadruk op willen leggen, dat als de woningen worden gebouwd, ze ook van goten worden voorzien. .t is bedroevend, dat de vorige wo ningen daarvan niet voorzien zijn, zodat de bewoners als het resent niet eens voor de woning kunnen gaan staan. Bovendien zijner klach ten dat de woningen ongeriefelijk zijn ingericht. Hij zou B. en W. wil len verzoeken er op toe te zien, dal deze woningen zo zullen worden ge bouwd, dat er geen klachten over komen. De heer v. Bladel juicht het even eens toe, dat deze woningen worden gebouwd door plaatselijke architec ten, waarom zijn de vorige 6 wo ningen nog opgedragen aan archi tect v. Epen. De Voorzitter zegt dat dit heeft plaats gevonden omdat de heer v. Epen aanvankelijk opdracht was verstrekt voor de bouw van 1.1 wo ningen, welke opdracht, door om standigheden is teruggebracht op 8. Vandaar dat B. en W. het billijk vonden, hem opdracht te verstrek ken voor genoemde 6 woningen. De heer te Vruchten informeert of er geen aanvragen zijn van parti culiere wToningbouw. De Voorzitter antwoordt dat in '50 particulieren vrij kunnen bouwen lot een bepaald volume. De heer Dekker heeft de naam van architect van Epen horen noemen, de door hem ontworpen woningen zijn zodanig gebouwd, dal de bewo ners met hun huisraad niet naar binnen konden, zijn de kosten lever- halen op architect van Epen. De Voorzitter zegt, dat als de wo ningen gebouwd zijn volgens bestek en tekening, de kósten niet zijn te verhalen. De heer te Vruchten ziet aan de 31 woningen een ontijdig einde, ten gevolge van de minder goede afwer king. De Voorzitter zegt dat B. en W. al het mogelijke hebben gedaan voor een behoorlijke afwerking, doch in den Haag wilde men dit niet goed keuren. B. en W. zullen echter al les doen, om de aan deze woningen klevende gebreken zo spoedig moge- ijk te verhelpen. Met al gem. stemmen wordt hier op het voorstel van B. en W. aange nomen. De gem.-begroting 1950 alsmede •;ie voor de Godshuizen worden ge wijzigd, overeenkomstig de voorstel len van B. en W Benoeming van een regent der Godshuizen wegens periodieke aftre ding per 31 Dec. a.s. van de 'heer CC. J. M. Merkx. Naast de aftreden- dende wordt ter benoeming aanbevo len de heer F. J. v. d. Broek. Uit gebracht werden op de heer Merkx 6 stemmen en op de heer v. d. Broek 1, zodat de aftredende is herkozen. Benoeming leden commissie we ring schoolverzuim wegens periodie ke aftreding per 31 Dec. 1949 van de heren W. Knoop, J. F. v. d. Broek, A. v. d. Pol, P. J. Verschure en G. P. A. de Wilt. Aanbeveling: vac. W. Knoop: le candid,aat W. Knoop, 2e D. J. Mus. vac. J. F. v. d. Broek: le J. 'F. v. d. Broek, 2e P. A. de Man: vac. A. v. d. Pol: le A" v. d. Pol, 2e W. Lut- gerl; vac. P. J. Verschure: ie P. J. Verschure, 2e C. J. M. Merkx; vac. G. P. A. de Will: le G. P. A. de Wilt, 2e Chr. Lith. De heren Knoop, v. d. Broek, v. d. Pol en P. J. Verschure worden met algemene stemmen herkozen, de lieer de Wilt met 6 stemmen, 1 stem was uitgebracht op de lieer Lith. Herbenoeming lid Burgerl. Arm bestuur Iderpl, aftredend de heer A. J. Buijs, naast dezen bevelen B. en W. ter benoeming aan de heer M. v. Korven. De aftredende wordt met algem. st. herbenoemd. Verkoop iepenbomen op de stads wal en de OudheusJenseweg. De Voorzitter deelt mede dat in overleg met een vertegenwoordiger van het staatsbosbeheer aanvankelijk was bepaald, dat alle nog aanwezige bomen zouden worden gerooid, aan gezien in de meeste bomen granaat scherven zitten. Nu is van 't Staats bosbeheer een telegram ontvangen om alleen de gemerkte bomen te rooien. B. en W. zouden niettemin 'willen voorstellen, om alle bomen te doen rooien en alleen als het Staats bosbeheer - zich zou verzetten, dit alleen met de gemerkte te doen. Het college is van oordeel, dat als wordt overgegaan tot nieuwe inplanting, dit dan beter in eens in zijn geheel kan geschieden. De raad gaat met alge- «MHltt j Steeds uit voorraad leverbaar Telef. 1 Meeuwen Rijwielhandel, Reparatie-inrichting, Radiotoestellen Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur BUTAGAS FORNUIZEN. mene stemmen ook met hit voorstel accoord. Reclames schoolgeld zullen in be sloten vergadering worden behan deld. Waar het zeer waarschijnlijk de laatste vergadering is die dit jaar wordt gehouden, dankt :1e Voorzitter de raadsleden voor de aangename sa menwerking in het afgelopen jaar, bij de behartiging der belangen van de gemeente en wenst de lieren een goed einde en voorspoedig 1950. De heer v. Herpt dankt de Voor zitter voor zijn goede wensen en uil- stekende leiding der vergaderingen en wenst deze namens de raad even eens een voorspoedig 1950. De Voorzitter sluil hierop de ver gadering met bel formuliergebed. De raad gaal over in geheime zit ting. PROT. CIIR. H.B.S. TE WAALWIJK De leerlingen der Prol. Chr. H.B.S. kwamen Vrijdagmorgen bijeen in de Ned. Herv. Kerk van Besoijen voor de kerstsluiling. Gezamenlijk werden enige kerstliederen gezongen, waar na Ds. J. J. Moll van Geuderen hen bepaalde bij de betekenis van het kerstfeest. Een koortje uit de leer- Mhgen zong daarop een kerslcan- late. Een en ander werd met stille aandacht beluisterd. Ook enige ou ders loonden huil belangstelling. Lonen en prijzen. In de laatste weken is, onder lei ding van de Secretaris-Generaal van 'het Departement van Sociale Zaken' Mr Dr A. A. van Rhijn, tusen de interdepartementale Loon- en Prijs commissie en de Stichting van de Ar beid uitvoerig overleg gepleegd over de te volgen loonpolitiek. Dit over leg heeft geleid tot een resultaat, waarmede de regering zich heeft ver enigd.. Bij het overleg bleek enerzijds, dal aan de hand van de thans beschikba re cijfers een stijging in de kosten van het levensonderhoud moest wor den geconstateerd, welke niet ver be neden 5 pet. blijft. Anderzijds word vastgesteld, dat, gezien het niet sluiten van onze betalingsbalans en de noodzakelijkheid de uitvoer te vergro ten, een loonsverhoging zonder meer ons land zou verscherpen. Daarom de economische moeilijkheden van werd overeenstemming bereikt op de ze grondslag, dat wél een loonsver hoging zou worden toegestaan, maar dat tegelijk maatregelen tot verho ging der productie zouden moeten worden toegepast teneinde de toege stane loonsverhoging economisch ver antwoord te doen zijn. Als maatregelen tot verhoging der productie is bij het overleg tussen de Loon- en Prijscommissie en de Stich ting van de Arbeid o.a. gedacht aan ruimere toepassing van meerploegen- dienst, van overwerk (al of niet met betaling van overwerkpercentages) en aan een uitbreiding van de toepassing van de beloning van bijzondere pres taties. Vertegenwoordigers van de Re gering en de Spchting van de Ar beid zullen omitrent deze aangelegen heid zo spoedig mogelijk met elkaar in overleg treden om tot een verder voorbereiden en .uitvoeren van deze plannen tie geraken, terwijl het ook wenselijk geacht wordt, dat deze on derwerpen bed rij fstafege wijze in be handeling worden genomen. Wat betreft de loonsverhoging is overeenstemming bereikt over het toe staan van een verhoging van max. 5pct. ingaande i Januari 1950, van de in geld genoten lonen van alle mannelijke en vrouwelijke werkne mers, die de leeftijd van 23 jaar heb ben bereikt. Ee,n verhoging van 5 pet. zal eveneens worden toegepast op de kinderbijslagen, evemvej zon der inachtneming van een leeftijds grens. Voor de mannelijke werkne mers geldt bij toepassing van een loonsverhoging van 5 pet. en bij een volledige werkweek een minimum ver hoging van f2,Voor wat betreft de mannelijke en vrouwelijke werk nemers beneden de leeftijd van 23 jaar zat de mogelijkheid worden ge opend 0111, onder goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars, de Stichting van de Arbeid gehoord, de jeugdlonen van het 18de jaar af ,ol liet 23ste jaar geleidelijk opklim mend te verhogen, indien en voor zover zulks in liet belang der scho ling nodig is. De met ingang: van 1 November 1948 tijdelijk toegekende loon bijslag van f 1,per week .of f 4,50 per 'maand, zal tezamen met de hierboven genoemde loonsverho ging definitief in de loonbepalingen worden verwerkt. Het is de bedoe- lingg van de Regering de positie van liet overheidspersoneel afzonderlijk le regelen. De Regering beveelt in overeen stemming mei het gevoelen van de Stichting van de Arbeid het invoeren per bedrijfstak van deze loonsverho ging krachtig aan. I11 die gévallen, dat de invoering in een bedrijfstak of in een bepaalde onderneming tot moeilijkheden aanleiding geeft, zal hel College van Rijksbemiddelaars, ge hoord de Stichting van de Arbeid, een bindende beslissing nemen. Hel is gewenst, dat beslisingen terzake van de loonsverhoging zoveel moge lijk vóór 1 Januari worden genomen. In die gevallen, waarin zulks niet mo gelijk blijkt, zal. aan de le nemen be slissing terugwerkende kracht tot 1 Januari 1950 worden verleend. I11 verband met het fêit, dat het de bedoeling der Regering is de ko- lensubsidie af te schaffen, hetgeen gepaard zal gaan met verhoogde kos ten voor huisbrand en gas, zal voor het lopende stookseizoen door de Regering, op een nader aan te geven wijze, een compensatie van f 1,per persoon worden uitgekeerd. Naast deze maatregelen op het ge bied der lonen, werd voorts nog- over eengekomen om de Regering de vol gende punjtten aan te bevelen: 1. Overeenkomstige verhoging van de uitkeringen van de Noodwet Ou derdomsvoorziening, van de Invalidi teitswet en van de Rijksregelingen voor Sociale Bijstand (waai*onder de o ve r br uggings re.gielirxg 2. Overeenkomstige verhoging van de gezinsLedentioeslag voor degenen, die onder de Rijksafdelingen voor Sociale Bijstand (waaronder overbrug- giiigsregigjeling) vallen en van de kin derbijslag voör de Invaliditeits ren te trekkers 3. Het bevorderen van een over eenkomstige verhoging van de tijde- /ïijke uitkeringen ingevolge de Onge vallenwetten en van de ziekengelden krachtens de ziektewet; 4. Verhoging van de loongrens voor de sociale verzekteringswetjtentot f4500,echter onder voorbehoud van nader overleg met betrekking tol de ziekenfondsverzekering. drukkerij Firma L. J. VEERMAN, Heusden I»ROY COMPETITIE NÖORD-BRAB. DAM BOND Nu de meeste verenigingen reeds enkele wedstrijden hebben gespeeld in de hoofdklasse is meer dan de helft reeds achter de rug, willen wij een korte beschouwing wijden aan de standen van enkele klassen, die voor onze omgeving van belang zijn. HoofdklasseDe positie van EDG aan de kop is na haar jongste ne derlaag tegen Excelsior erg wankel geworden. De kansen van de Phi lips Damclub en Excelsior zijn nu geslegen. Wel is liet nog te verwer ken programma van E.D.G. niet zo zwaar als dal van de Pil. Damclub en Excelsior, maar wij geloven dat ook dit jaar het kampioenschap aan de oudsle Eindhovense club niet zal ten deel vallen. Het verrassende in deze competitie is dat E.D.G. van de Ph. Damclub won, Philips won van Excelsior, ter wijl deze laatste op haar beurt E.D.G. haar eerste nederlaag bezorg de. De middelmoot wordt gevormd door de 3e Eindhovense vereniging tesamen met het Tilburgse TDY. Voor de onderste plaats komen nog verschillende clubs in aanmerking. Wel draagt Y.D. de rode lantaarn, maar D.O.S., A.D.A. en zelfs B.D.C. zijn ook niet veilig. Naar onze me ning zullen echter D.O.S. en B.D.C. zich wel redden en zal het degrada- tievraagsluk een kwestie worden tus sen A.D.A. en V.D., waarvan o.i. Y.D. de zwakste is. De stand is thans: E.D.G., Eindhoven 6 1119 Ph. Damclub, Eindh. 5 4 0 1 8 Excelsior, 's Bosch 5 1 0 18 Tivoli, Eindhoven 5 3 0 2 6 T.D.V., Tilburg 5 2 12 5 B.D.C., 's-Bosch 1112 3 A.D.A., Ammerzoden 4 0 2 2 2 D.O.S.Breda 5 1 0 4 2 Y.D., Heusden 5 0 14 1 In de le klasse A heeft D.G.V. de leiding genomen, G.D.V. heeft ech ter slechts 1 verliespunt meer en kan nog voor verrassingen zorgen. D.V.S. bewondelL de gulden mid denweg met 3 punten uit 3 partijen. De nieuweling in deze klasse D.D.D. is niet onverdienstelijk gestart met een kleine 911 nederlaag tegen de leiders, terwijl D.V.O. tot lieden toe teleurstelde. De Stand is: D.G.V.Raamsdonksv. 2 2 0 0 4 G.D.V., Giimeken 2 110 3 D.V.S., Sleeuwijk 3 1113 D.D.D., Dinteloord 10 0 10 D.V.O., Oosterhout 2 0 0 2 0 KALENDERS. Wij ontvingen van de N.V. Edah te Helmond, '11 maandkalender voor het jaar 1950, zoals die aan haar relaties en klanten wordt aangebo den. Elk blad bevat drie maanden en achter elk blad is een blad gevoegd, waarop reclame gemaakt wordt voor de verschillende artikelen, die bij de vennootschap verkrijgbaar zijn. De Kalender is met grote zorg uitgevoerd, ziet er zeer fraai uit en is tevens geschikt om als verjaar dagskalender dienst te doen. Wij zijn er zeker van, dat de klanten dit ge schenk op prijs zullen stellen. MINDER KOFFIE OP DE BON. De Regering heeft de import van koffie enige tijd stopgezet, omdat de prijs op de wereldmarkt sterk is ge stegen. Daarom zal het koffierant- soen aanzienlijk moeten wonden ver minderd- Waarschijnlijk zaL op de nieuwe koffiebon de helft minder beschikbaar worden gestelid. Levens- middelenhedrijven hebben al voor bereidingen getroffen om ophieuw surrogaat te fabriceren. AN DEL. Aan de heer M. Versteeg al hier is op zijn verzoek ontslag ver leend als Hoofdbrandmeester. Het ligt niet in de bedoeling een nieuwe functionnaris aan te stellen, aange zien een gemeenschappelijke regeling met Giessen bestaat omtrent hulp verlening bij brand. 72.— f 92.50 RUIME KEUS EN DIVERSE PRIJZEN Telefoon 18 Het door U gekochte wordt desgewenst thuis bezorgd en compleet door ons geplaatst f 235.— 11 uur en alweer „Dame' Vaag«r »ti h«t een getob *li h«t wasdag *it Oa gahela dag wat ja uyde waar an dikwijls was hat was- a goad nog niet Ja dit Nu mat mijn Erres wasmachine rle ik niet maar tegen het watsan op, ik beo vroeg klaar en kan dan nog I gaan winkelen. Met onverwoestbare I houten kuip en draai bare wringer steun Oudheusdensestraat W 2 - Heusden uit voorraad leverbaar Vertegenw.„Phoenix"- en „Adek"- Rijwielen„Victoria" Electr. Was machines j MASSIEF GOUDEN j NATUURLIJK Hoogstraat 16 J GORINC HEM Opgericht 1880 voor oud en nieuw bakvor men, wijn- en borrelglazen, schenkkurken. appelboren, sjoelbak, ganzebord, e.a. ge zelschapsspelen, nieuwjaars kaarten 2 cent. „de potte- man", gr. markt 12, gorkum Butagascomforen Industriecomforen Schilders afbrandlampen Straalkachels Haarden Voorver warmings- lampen voor motoren alles voor B U T A 6 A S Binnenkort verwacht Tel, 2841 GORINCHEM Verpakt in doosjes van 50 en 100 stuks Moderne Letterkeuze worden spoedig en netjes uitgevoerd geleverd dóór

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7