voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking 1 No. 6733 Maandag 2 Januari 1950 DAVID BROWN LAFFLY UNO VAN ALTENA Firma L. J. Veerman» Heusden rOp Donderdag 22 December hield de Chr. gem. zangverenigin gi .„Sursuim Gorda" een Kerstwijding in de Ned. Herv. berk alhier. Na opening met gebed door Ds. Anker, deelde deze mede, dial ook de begaafde tenor, de, heer Janson uit Waalwijk méde zou werken. Het programma werd vliot afge werkt. Ds. Anker gaf een paar korte meditaties. AT spoedig bleek, dat het koor onder leiding van haar geachte di recteur H Nieuwkoop, in goede han den is. Ds. Anker ga/ dit (ook nog te kennen en bracht dit in verband met het. Kerstfeest. Hij! zei, dat het voor. ions mensen ook nodig zou* zijn, om1 ons onder leiding van die tim mermanszoon uit Nazareth te stellen. Na het optreden van de tenor Jan son bleek dat deze zeer begaafd was •en hij verrukte dan ook een ieder met zijn stem. Het duo Mevr. To Swart Janson en C. Baaijens gaf ook aijn beste krachten. Het meisjeskoor bleek niet het sterkste te zijn. Hoewel het wéér voOr deze tijd vanhet jaar goed was, was de be langstelling niet bijzonder groot. Hoe jammer voor al het schone, dat ook deze avond weer werd geboden. Ds. Ankteir sloot met dankgebed voor al' het mooie dat wij intochten ontvangen. Woensdagmiddag keerde sol daat Ja.11 Bax, na een verblijf van ruim1 "drie jaren in Indonesië, on der grote belangstelling in ons dorp terug. Velen kwamen zowel Jan als zijn familie feliciteren met zijn be houden thuiskomst. Een prachtige eneboog, die 's avonds schitterend verlicht was, had men voor dé wo ning opgericht. De muziekver. „Oe fening en Uitspanning" bracht een se renade. In deze gemeente doet zicli onder het vee van Bast. van Andel: aan het Boveneind een geval' van mond- en klauwzeer voor. In de Ned. Herv. kerk' alhier werd gekozen als notabel die beer H. A. van de Werken. 1 Indertijd is een weg geprojec teerd door 'de Born'meleX waard, vanaf de Andelse 'Schutsluis naar Brabel, die zou aansluiten op die verkeersweg Vanaf de sluis zou de weg ver beterd worden tot de nieuw aan te leggen verkeersweg door het Land van Heusden en Altena, teirwiil de weg Andel-Almkerk -zou worden gere construeerd. Van de eerste weg door de Bommelerwaard is het weglichaam gereed. Het 'wegdek Poederoijen-Sïuis -Andeï is echter zeer slecht en deze •zal' n*u. 'beklinkend worden, wat al weer een stap in de goede ^richting betekent. Door het verheteien van de weg Andelse Sluis-Almkérk-Nieuwendijk, wordt dus aansluiting verkregen op de nieuw aan te léggen weg ;door het Land van Heusden en Altena, waar van de aanleg echter in 1950 ,nog niet zal plaats hebben. Men is .thans bezig met het doen van opmietingen. Intussen zijn plannen' gesignaleerd tot verharding van dé weg Almkerk- Nieuvvendijk, welke reconstructie in derdaad urgtent is. Voor het verkeer tussen beide plaatsen zou, dit een grote verbete ring betékenen. De expediteur Jan die Fijter had met zijn vrachtwagen, beladen met aardappelen, een aanrijding on der Maasdam met die tram. Zijn auto werd zo goed' als geheel ver nield, dóch hij zelf ten een inzit tende liepen slechts lichte schrammen aan het hoofd op. Ook dé tram werd beschadigd. f b Naar we vernemen is tot voor- f zitten van de Hepv. Jongelingsver eniging Obadja alhier gekozen, de heer J. W. Bouman. Het zoontje Henk van schilder G. Verhoeven had het ongeluk van de zolder te vallen. Hij liep daarbij verwondingen op aan dé kaak. Dr. Oosterom verleende hulp. Op 4 Jan. a.s. viert die .Gier. J'.V. haar 50-jarig bestaan in een jubileuimvergadering in de Geréf. kerk, des avonds om 7 uur. Als spreke,rs treden op de bondsvoorzit ter, de heer ATgra en Ds. Adema uit Rotterdam, terwijl Ds. Poielman het slotwoord zal spreken. Iedereen is welkom. Woensdagavond 28 dezer werd door het Herv. kinderkoor „Irene", onder leiding van die heer J. .Bone faas van Sleeuwijk, in de zaal van de heer v. Dijk, een Kerst-declamato- riuin opgevoerd. Na een openingswoord van de heer L. A. Snoek, waarin hij allen ver welkomde, werd het programma, het- weifc uit 30 nummers bestond, op schitterende wijze uitgevoerd, zowel de zangnummers als de declamatie, kwamen zeer goed tot hun recht. Het zou ons te ver voeren, indien elk nummer afzonderlijk moest wor den beoordeeld, doch in het bijzon der willen wij hier vermelden no. 21 van 'het programma n.T. „Het stille nacht" gezongen in duo door de dames Kraaieveld en v. Oord, zuiver en rein klonk dit door de zaal. Aan het einde van het programma sprak de heer Snoek nog een slot woord, waarin hij directeur en le den zijn dank bracht voor betgeen zij deze avond hadden gepresteerd en. verzocht tevens de ouders hun kinderen trouw de repetitie's te laten bezoeken, ook dankte spr. de zang ver. „Hallelujah" voor het gébruik van. het orgel en tenslotte beveekle hij de collecte welke aan de uitgang zal worden gehouden in het bijzon der bij allen aan. •Na bet zingen van bet laatste .vers van Ps. 71 gingen allen zeer voldaan huiswaarts. Op 14 Jan. a.s. hoopt de Alm- Ontspanning alhier nog eenmaal op Ie voeren „Als de sneeuwvlokken vallen" in de zaal van de heer van Dijk alhier, niemand verzuime deze avond bij te wohen. In onze gemeente doet zich weer een geval van mtond- en klauw zeer onder het vee voor. Als een bijzonderheid kan ge- meid worden, dat dei landbouwer A. V. alhier thans nog druk bezig is, de laatste aardappelen te rooien. We'l een bewijs van de zachte win ter, dat men eerst de suikerbieten kan afleveren en daarna dé aard appelen rooien. Met ingang van 1 Jan. 1950 zal de distributie-stamkaart officieel zijn opgeheven. Met ingang van ge noemde datum zal bij geboorte enz. geen stamkaart meer worden afge geven. De zittingsuren van de ge meen te-ontvanger alhier zullen met ingang van Zaterdag 7 Januari 1950 niet meer ten huize van de geimleien- te-ontvanger zijn, doch uitsluitend op het ge meen be buis en wél' des Zater dagsmiddags van 12.30 uur. Be langhebbenden dienen hiermede wel rekening te houden. 'Na een verblijf van ruim 3 jaren in Indonesië, keerde Woens dagmiddag de soldaat ie klas A. v. Wij ge reien in deze gemeente te rug. Reeds 's morgens wapperden de vlaggen en wferd een ereboog opge steld. Rij zijm aankomst was de be langstelling dan ook enorm en voor dat hij zich naar binnen kon begeven, mioesten eerst verschillende hand drukken gegeven worden. Dies avonds was de belangstelling al niet minder en het huis was eigenlijk' te klein om! ieder een behoorlijke plaats te kunnen geven. Verschillende ge schenke,n mtoest bij in ontvangst nie- Een goede wens voor t Nieuwe Jaar: VredeVoorspoed en Zegen Daarbij een bril van Firma Nort Dan bent U vast tevreden. Fa. v. h. M. NORT Vakopticien Gasthuisslr. 13 Gorinchem men, zoals van de buurtbewoners, thuisfront en gemeentebestuur. Donderdagmiddag bracht hiet ge meentebestuur en het thuisfront een bezoek la'an v. Wijgerden en onder de. gebruikelijke toespraak werd hem een armbandhorloge en een oorkonde aangeboden, welke dankbaar werd aanvaard. Dit is de vierde militair uit deze gemeente, welke uit Indonesië terug keerde. Een dezer dagten herdacht de heer A. bankhuizen in alle stilte zijn 25-jarig ambtsjubileum als poli tie. Helemaal ontkwam deze jubila ris echter niet aan de viering van dit feit, want des middags 'werd hij: ten gemeentehuize ontboden, waar de raadszaal enigszins feestelijk was 'in gericht en bet college 'van B. en W., raadsleden, bet secretariepersoneel, de gemeentearts, de oud-schoonmaakster van het gemeentehuis en teen tweetal collega's van de jubilaris aanwezig ■waren. De Burgemeester memoreerde de diensttijd van de jubilaris als gemeen teveldwachter en later als rijkspolitie en sprak zijn volle 'tevredenheid uit over de wijze, waarop Lankhuizen ?ijn werkzaamheden verrichtte. Als blijvend aanden 'bood spr. de jubi laris namens de aanwezigen een vol ledige sportvissersuitzet aan, terwijl het gemeentebestuur hem een schit terend tegelschilderij aanbood. Aan de echtgenote van de jubilaris, welke met haar jongste dochter even eens aanwezig was, werd een b'loe- mienplant aangeboden. Onder het geni>t van een stevige borrel, gebak, enz. bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Ds. Brasser te Rijssen (Ov.) heeft het beroep naar de Nieid. Herv. gemeente te dezer plaatse niet aan genomen. In verband met een voorgeno men reorganisatie op waterschapsge- bied bestaat het voornemen het wa terschap „Het Eendennest" ondier on ze gemeente, evenals verschillende wa terschappen onder de gemeenten Waspik, 's Gravenmoer en Diongen, in de nabije toekomst op te beffen en het gebied van deze Waterschappen onder te brengen bii het te reorgani seren waterschap „De Beneden Don- ge". 1 De Chr. gemengde zangvereni ging „Hallelujah" zal met medewer king' van het Jeugdkoor „Hallelu jah", beide onder 'leiding van de beer M. C. Rijken, Zaterdag 7 Jan a.s., des avonds in 'de Geref. kerk pan het Bruggetje haar winteiuitvoering igie- ven. Het afwisselende programma omvat een 15-tal nummers. 'Nog een tweetal' interessante avonden staan dé léden van het de partement Langstraat van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen dit Voorjaar te wachten n.T. Woensdag 18 jan. e.k. een lezing over „M|ët fiets en tent naar de Oriënt", een be schouwing over een Tietstocht door Oosterse landen, o.m. Palestina en 15 Maart een K.L.Mjiavonid. Woensdag 4 Jan. a.s., des avonds om half zeven, hoopt voor de Chr. Geref. Gem. op te treden,, Ds. M. Baan van Dordrecht. Zondag 8 Jan. hoopt voor deze gem. op te treden, des morgens ,om half tien en 's avonds om 7 uur, de Eierw. Heer Fr. Luytjes, Ev. uit Klundert. Vrijdagavond vond in de zaal van de heer Leemans alhier de ver loting plaats van de Hengelverenigimlgt „Het loze Vissertje". De trekking had plaats door de Beschermheer van de Vereniging Notaris Affoüxtit. De uitslag luidt als volgt ie pr. no. .575 34e pr. no. 133 3S16' PU*. no. 187 36e pr. no. 434 39e Pr. no. 518 4Iie PT- no. 177 45^ Pr. no. 55 51 16e pr.' no. 179 17e pr. no. 561 18e pr'. no. 615 2ie^pr. no. 159 31e pr. no. 107 1 49fe pr. mo. 664 50e pr. no. 91 I 5 ie pr. no. 387 52e, pr. no. 52 53e pr. mo. 184 54e pr. mo. 152 55e pr. mo. 620 56e pr. mo. 423 5716 PT. no. 6 58e pr. mo. 630 i ,59e Pr. no. 374 60e pr. no. 429 61e pr. mo. 360 62e pr. mo. 462 63e pr. mo. 412 64e pr. mo. 72 65e pr. mo. 86 66e pr. mo. 278 De prijswinnaars kuninen de prij zen voor 15 Jan. a.s. afhalen bij jac. Leemans alhier, tegen inlevering van hun lot. De betere Tractor De betere Maaidorsmachine Agent: DIENUS VERSCHOOR Tweede Kerstdag, des avonds om half acht werd in de Geref. Kerk! alhie reen uitvoering gegeven cloior het Chr. gemengd koor „Hal leluja" en het Chr. mannenkoor „Sur sum1 Cor da", onder léiding van hun directeuren, resp. de héren Chr. Versteeg en Chr. Kuyten. Door de kerkeraad van de Ned. HerV. geméente te Raamsdonk, werd benoemd tot regejit van de An Lone tta-stichting aldaar, dé Edel Achtb. Heer D. Smits alhier, die deze benoeming aanvaardde. Met de beide Kerstdagen gaf de Harmonie „de Eendracht", haar winteruitvoering. Voor de pauze werden enkele mooie, niet zo zware muzieknummers ten gehore ge bracht en onder directie van de heer v. Helvoirt tot een mooi con cert geleid. Na de pauze kwamen „de Rederij kers" aan bod, die voor de clou van de avond zorgden, want zij brachten, een toneelstuk (kerstspel) op de planken, onder de titel „Het huis zonder zon", zo mooi van strek king, actueel van inhoud, boeiend en verrassend en bij gepaste tijden en op de juiste ogenblikken de nodige geestigheid er doorheen geweven, zo dat men grote bewondering moet hebben gekr egen, vo or de mees terlij- De Bur gem. van Heusden maakt bekend dat op de secretarie ter (in zage is gelegd een, door de Film}- commissie te Batavia samengestelde, lijst van bij genoemde commissie in beheer zijnde films. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DELFT. Heusden, 30 December 1949- ke inbeelding die Charlotte Kramer in staat heeft gesteld dit wepk zo te schrijven. De vertolking van dit zware lo- teelstuk en de bijkomstigheden die legio' waren, zijn voor de „Rederij kers" geen bezwaar geweest, maar zij hebben zich daar doorheen ge slagen en iets gebracht, waar ie dereen veel plezier van heeft gehad. De regisseur, W. Kuijs, zal hetweL veel moeite gekost hebben, maai" deze moeite is ruimschoots beloond door het goede spel. Jammer is echter dat een derge lijk goed stuk, zoals er niaar weinige zijn en dat ZO' goed gespeeld wordt, slechts 2 opvoeringen heeft. Woensdag 28 December werd de oudste inwoonster van ons dorp de wed- A. de Vriés, 97 jaar. Op 9 Januari hoopt de V.K. P.Ni.O. met haar léden een reisje per touringcar té maken naar Leerdam om daar dé Bonds tentoonstelling te bezoeken. De Geref. M.V. „Ruth" vierde onder grote belangstelling haqr jaar feest in Tavenu. Bij Kon. Besluit is met ingang vap 1 Maart 1950 aan C. W. van Ommeren eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente, met dank voor de bewezen diénsten. Dinsdag 3 Jan. hoopt ds. E.. du Marchie van Voorthuizen uitSIie- drecht en Vrijdag 6 Januari ds. v. d. Poel uit Giessendapi, in de dienst des Woords voor te gaan. Beide diensten vangen om 7 uur aan. Uitslag aanbesteding van ver bouw gebouw „Vegos' 'alhier tot 5 woningen T. Tankens, Andel f37.750 A. Tankens, Andel' f37.790 Gebr. Bakker, Giessendam f38.300 J. v, Wendel de Joo'de, Sleieu wijk f 3 9.49 3 C. F .v. Wendtel de Jonde, Sleeuwijfc f3 9.-5 46 v.d. Heuvel, Werkendam f39.874 '\a. D. de Kooter en Zn.', Werkendam f40.183 Kampsteeg en Muis, Hardinxveld f40.250 G. Monshiouwer, Nieuwiend. f 40 343 Wegens bedanken van J. W;. Schouten is als penningm. van de Christ. Schoolvereniging benoemd, dé lieer Joh. v. Ballegoodjen. Voor de Ger. Gemeente hoopt op Donderdag 5 Jan., nam. 7 ;uur voor te gaan, Ds. v. Dam ie Wer kendam1. Door het bestuur van de Chr. school worden stappen ondernomen, om tot stichting van een kleuter school te komen. Door de architecten Rezemer en de Snoo is aanbesteed hét mou wen van een woonhuis alhier. De uitslag is als volgt: A. Honcoop, Veen f 10441.^ E. Groeneveld, W'chem f10142. A. A. v. Bergeijk, alhier f 9790.- W. v. Wijk, alhier i f 9674.- De Prot. vereniging van kerk orgel- en harmoniumlbespelers voor de Langstraat en het Land van Heus den. en Altena, hield j.'L Zaterdag in NIEUWSBLAD Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur t J« H, ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berjehten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui HEUSDEN. AALBURG. AN DEL. ALMKERK. RRAKEL. CAPELLE. DUSSEN. DUSSEN. 2e pr. no. 20 3e pr. no. 136 4e pr. no. 112 5e pr. no. 372 oe pr. no. 192 7e pr. no. 93 8e pr. no. 437 ge pr. no. ,185 10e pr. no. 361 lie pr. no. .549 12e pr. no. 635 13e pr. no. 250 37e pr. mo. 410 38e pr. no. 396 40e pr. mo. 297 42e pr. n,o. 340 43e pr. mo. 173 44e pk. no. 413 46e pr. no. 151 14e pr. no. 359 47e, pr. mo. 106 15e pr. mo. 441 48e pr. mo'. 665 19e pr. nö. 66 20e pr. no. 214 22e pr. no 23e pr. no. 233 24e pr. no. 328 25e pr. no. 504 26e pr. no. 281 27e pr. no. 222 28e pr. no. 607 29e pr. no. 491 30e pr. no. 333 32e pr. no. 148 33e pr. no. 69 Fabriciusstraat 2 Almkerk 's-GRAVENMOER. HERPT. N1EUWENDIJK. NEDERIIEMERT. SLEEUWIJK. VEEN. WIJK EN AALRURG. W A AL WIJK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1