voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Raadsvergadering WOUDRICHEM Und van alten* EtittK NIEUWS No. 6734 Donderdag 5 Januari 1950 Firma L. J. Veerman» Heusden HEUSDEN. Aanbesteding voor het bou wen van een woonhuis met garage voor de heer A. Nieuwkoop te Oud- heusden, onder architectuur van de heer 'H. Baaijens. De inschrijving wias als volgt: fa. Hazenberg, Vught f 33,700 fa. Johan v. Boxtel, Vught 33260 fa. Gebr. de Bont, Nieuwkuik 32255 fa. G. Nieuwkoop, "Heesbeen 31990 A. Smits, Heusden 31890 A.s. Maandag houdt de Chr. Besturen Bond een propaganda-ver- gadering in hotel' „Concordia", des avonds om half acht. Als spreker, zal optreden de heer Gonjong, hoofd bestuurder van de Ned. Chr. Grafi sche Bond met het onderwerp: „Ar moede of Welvaart". iWie deze begaafde spreker kent, komt natuurlijk weer naar hem' luis teren. Verder geeft de blekende declama tor en voordrachtkunstenaar P.. Ruijf uit Dedemsvaart zijn medewerking. Daarom C.N.V :ërs, allen mlet uw vrouwen en verloofden naar deze vergadering. Ieder is welkoml Op de laatst gehouden Verga dering van de Chr,. B.B.. is met al gemene stem'men herkozen als voor zitter en pienningm resp. A. W.i Schranders en J. Glavermans. Spre ker was die avond, 'de heer A. C. Bensen, districtsbestuurder van het C.N.V. over de huidige toestand. Op deze Vergadering werd een stu dieclub opgericht, wielke voor die eer ste maal bijeen komt op, [Maandag 16 Januari. Als referent hoopt dan op te. treden, die heer Bensen. Ojp' deze studiecïubavonidlen, die elke' maand zullen worden gehouden, is ieder welkom1, doch bovenal worden de bestuursleden van de verschillende afdelingen Verwacht. 1Op Woensdag 11 Januari a.s. wordt in het Wapen van Amsterdam opnieuw een propaganda-avond, ge houden vobr de Bond van Staats- pensionnering. Die BdelAchtb. Heer H. Blok, burgemeester van Heere waarden, zal het doel en streven van de bond uiteenzetten, 'terwijl een Zalt- bommels toneelgezelschap haar mede werking aan deze avond zal verlenen. Aan deze bijeenkomst is ook een verloting verbonden. Op de gehouden jaarvergade- riing der „Heusdense IJsvereniging" werden een tweetal nieuwe bestuurs leden gekozen n.l. de heren G. de Wilt uit Herpt en G. Jonker. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: G. van Andel, voorzitter; A. Buijs, Herpt, vice-voorzitterG. Jon ker, secretarisB. Kuipers, penning meester; A. v. Horen èn G. de Wilt, commissarissen van materieel en J. v. Laarhoven, commissaris. De damclub V.D. speelt Maan dag 9 Jan. een competitiewedstrijd tegen T.D.V uit Tilburg. Aanvang om half acht in „Central' Aalhier. De gezamenlijke R.K. Jeugd beweging van Heusden organiseert een Kerstviering op Dinsdag 10 Jan-, des avonds te half acht in .10tel „Het Wapen van Amsterdam". Tijdens die avond zal het damieszangkoor „Klim op" o.t.v. de heer J. van den Broek optreden. De Mieisjiesver. „St. Cathrien" zal' het toneelstuk „De klas van Juffrouw Snep' 'voordragen. Bovendien zal de Verkennersgroep „Pater Pro" het boeiende kerstspel „De Kerstmis van Broeder Thomas en de drie Rovers0' opvoeren. Ouders en belangstellenden zullen een genoegelljke avond beleven. Voor alle bijzonderheden verwijzen wijnaar het programma, dat a.s. Zaterdag tegelijk rpet de etTtreiebjewijlzlen zal wo r den aange bo de n AALBURG. - Maandag 9 Januari a.s. hoopt Ds. P. Zandt uit Delft, des avonds om 7 uur in de Herv. kerk itl de dienst des Woords voor te gaan. AALST. De heer G. C. ;Schalk reeft zijn benoeming tot ouderling 'bij de Ned. Herv. kerk aangenomen, even als de heer J. C. van Ball(e|gooijen zijn herbenoeming als notabel. De op Oudejaarsavond in de Ned. Hierv. kerk gehouden collecte bestemd voor emeritus predikanten,, weduwen en wezen beeft f40.21 op gebracht. In goede gezondheid kwam sol daat A. Loef, na, een 3-jarig verblijf in de tropen, met de Sibajak wteër in het vaderland. Woensdag arriveer de hij in de ouderlijke woning, on der grote belangstelling- De fanfare „Prins Hendrik", waar van de thuisvarende lid is, bracht des avonds 'een serenade, waarbij ook door het comité namens, de inwo ners het nieuwe rijwiel is aangebo den. In korte tijd zijln nu: al vijf militairen uit ons dorp gerepatrieerd- In 'de vroege morgenuren van Woensdag 28 Dec. werden 'de bewo ners aan de Rietschoof opgeschrikt door het loeien van desirene op de steenfabriek „de Rietschoof'. Al spoedig bleek, dat brand was uitge broken in een partij zakken, die op de oven gebracht waren om te dro gen. Door kbrdaat optreden van fa- briekspersoneel en buurtbewoners, werd uitbreiding van de vuurhaard voorkomen, doch, kon niet verhin derd worden, dat de zakken, enkele duizenden stuks en eigendom van die veilingvereniging Veen, verloren gin gen. DOEVEREN. Ds. Steenbeek', Ned. Hierv. pre dikant alhier, hoopt 16 Jan. a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. GIESSEN. De verhuring van. zitplaatsen in de Ned. Hierv. kerk alhier. vooT 1950, bracht ongeveer f 1000 meer op dan vorig jaar. Aan de fa. Smits te Andel' is tegen 'f 20.208 gegund de bouw van een dubbel' woonhuis alhier. RENDEREN. Tpt president-kerkvoogd in de Herv. 'kerk is herkozen, de heer Ant. Bonman. Die kwartaaïcoll. in de Hierv. kerk brachten voor de diaconie op f94.35 e«n voor de kerk'voiogdh f297.74. i Onze dorpsgenoot, de heer G. J. Branderhorst, slaagde op het 1.1. te Utrecht gehouden examen voor kommies der Invoerrechten en Ac cijnzen en werd als zodanig benoemd met als standplaats 's Bosch. Vanaf 8 Jan. zullen in de Herv. Noodkerk, de diensten als volgt worden gehouden: Hierv. kerk 9 en 6 uur, Ger. Kerk 10.45 ©n 2.(30 uur, De collecte in de Herv. kerk voor emeritus predikanten, weduwen en wezen bracht op 'f25.50. Zoals gemeld zal op Woens dag 11 Jan., des avonds 7 uur, in de consistorie der Geref. kérk, een ge combineerde jaarvergadering worden gehouden van die N.C.LjB., afd. Land en afd. Zuivel. Ben hoofdbestuurs lid zal een onderwerp behandelen. Beneden 14 jaar geen toegang. Het geheel staat onder leiding van de ere-voorzitter, Dis. J. J. 'Mpll. - Oip de gehouden verkoping ten bate van de beide Hierv. Mjeisjiesver- enigingen, i s het tafelkleed toegekendi aan Henny v. d. Wetering, de sche merlamp aan Marie van Hemert, ter wijl de pop door niemand werd ge raden. Heeft U wel eens dat zware ver moeide gevoel achter Uw ogen? Een bril kan uitkomst geven. Fa. v. h. M. NORT Vakopiicien 's-GKAVENMOER. De Gereformeerde Kerk alhier hoopt Vrijdag 6 Januari a.s. te her denken, dat zij voor 100 jaren tot reformatie kwam. Ter gelegenheid van dit fe.it is een herdenkingsdienst belegd ,op genoemde 'datum, des avonds om: 7 uur. In deze, dienst hoopt voor te gaan, Ds. v. d. Zjande te De Bilt. Allle nog 'in leven zijnde predikanten, die de ge/neiente te 's Gravenmoer gediend hebben, wer den uitgenodigd en van hen is De. v- d. Zande, de, oudste, nog in leven zijnde dienaar des Woodrs, die de Geref. kerk van 's Gravenmoer ge diend heeft. Verder zullen de andere predikan ten en genodigden hun felicitaties kunnen uitbrengen, terwijl het kerk koor enkele liederen 'ten gehore zal brengen. IIERPT. Maandag 9 Januari heeft bij de Harmonie „De Eendracht'' een bijzonder jubileum plaats. De héter A. de Hart, oud 84 jaar, 'herdenkt dan het feit, dat hij! voor 65 jaar P-I's lid tot de vereniging toetrad. Die jubila ris is tevens secretaris en houdt nog steeds de repetitie's bij1. 's Morgens om 9 uur wordt de ju bilaris met de muziek dier harmonie „De Eendracht" naar de kerk ge bracht, waar om 9 uur een'TL. Mis van dankbaarheid wordt opgedragen. Na de Hl. Mjs wordt de no(g zeer krasse jubilaris met muziek naar het verenigingslokaal gebracht, waar de huldiging zal plaats vinden. 's Avonds om 7.30 uur zal: de vier- eniging enige nummers uitvoeren, ter ere van de jubilaris. NEDERHEÏ11EUT. Bij: het gehouden examen te Tilburg voor machineschrijven of ty pen, slaagde mièj. L. Kuijpers alhier, Voor het onderhoudswerk aan de afgedamde Maas en het Hesudens Kanaal was de fa. Bons en Huisman te Sliedrecht met f9330.de laag ste inschrijfster. Tot bestuurslid van de Kon. Vereniging „Het Nederllandsche Trek paard" van District I der afdeling Gelderland, is bij' acclamatie herkko- zen de Edelachtb. Heef" J. Ro.seboom alhier. Ons dorpi is enigszins uit haar isolement verlost. Ingaande 2 Jan. j.l. heeft „Onze Tram" een ous- dienst geopend 's Hertogenbosch via onze gemeente' naar Pioederoijlen. Jammer, dat die dienst nogal be perkt is, doch we hopen, dat de bus dienst levensvatbaarheid toont en zo geleidelijk kan uitgebreid worden. Nu de goedkeuring ontvangen is betreffende de aankoop van grond aan de Kerkpad, is het bouwen van een dubbele arbeiderswoning onder architectuur van dhr. G. J. van Ree- kum te Zaltbommel opgedragen aan G. Hobo, timmerbedrijf te Aalst. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdag 7 Januari geeft het Chr. 'kinderkoor „'t Knopje" en het Chr. jeugdkoor „Van Knop tot bloem", directeur de heer J. de Graaf, een gecombineerde uitvotering- in Tavenu. Door de kerkeraad der Ger. kerk Werden herbenoemd tot leden van de Commissie van Beheer, de he ren: P. Ramhout, Joh. van Breugel Czn. en W. S. van 'der Zou wen. Op 27 en 28 Januari zal in gebouw Tavenu, voor de Oranjever- „Nieuwendijk' optreden, het bekende N.C.RVAensernble „Vrij en blij" olv. Wessel Diekker. Het fanfarecorps „O. n. S te Kivle, heeft wegens gebrek aan een geschikte idealiteit besloten haar re petities voorlopig te staken. Ruim 15 jaar heeft men geheel' belangeloos gebruik mogen maken van de tim mermanswerkplaats van de heer J. van Breugel. Deze is inmiddels te klein geworden, bovendien heeft de eigenaar deze ruimte voor zichzelf nodig. SLEE U WIJK. - Dis. R. v. Reenen, emeritus-pre dikant der Geref. kérk alhier, hoopt 11 Maart a.s. zijn gouden ambtsju bileum .te vieren. UITWIJK. Maandag 2 Jan. j.l. hield de J.V. „Immanuël" alhier, haar huis houdelijke vergadering. Herkozen werd als voorz, Ant. van Her wijnen en als penningenCorn, de Graaff. Gekozen werden voor secr. A. A. vap, Haaften, bibliothecaris T. v. d, Nat en Alig. plaatsvervanger Li. A. Sterrenburg. In de eerste week van Febr. a.s. hoopt bovengenoemde vereniging haar jaarvergadering te houden. VEEN. De gehouden verhuring van zitplaatsengelden in de Ned. Herv. Kerk heeft f 1400 minder opgebracht dan vorig jaar. WIJK. Naar wij vernemen werd onze dorpsgenoot de heer Al C. Versteeg, thans werkzaam als opzichter bij de bouwwerken te Nuland, benoemd tot opzichter-tekenaar bij de gemeente werken te Kampen. WERKENDAM. De heer C. v. Loon alhier was met f 52.200 laagste inschrijver voor perc. 1 en II, onderhoud rijksrivier- werken van Noord en Mierwede. Aan de fa. van Oord alhier is tegen f26.350 gegund het Verbete ren van ongeveer 5 km hoofdwater- loop onder Serooskerke. gehouden op Vrijdag 30 December, des namiddags 7.30 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Chr. van Rijswijk. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent 'de vergade ring met het formuliergebed, de Amb tenaar ter secretarie leest de notulen der vorige vergadering, die worden vastgesteld. De Voorzitter vestigt de aandacht op ;de gerestaureerde raadzaal, die gemoderniseerd is. Hij hoopt, dat dit ook tot genoegen der raadsle den zal' zijn en brengt, idank aap al- léin ,'die ,aan deze restauratie hebben meegewerkt, speciaal aan de schil der, die bijzonder goed werk heeft geile vierd. 1 De heren Crielaart en v. d. Wiel 'betuigen hun instemming mét de ver betering. Ingekomen stukken Goedkieuring van enige raadsbeslui ten: o.m. aanneming hunner benoe ming door de leden der .Commissie ingevolge de woonruimte wet. Balans met toelichting van de werkzaamhe den over het jaar 1948 idem de be groting 1950 van de Gentr. Techn. Dienst. Verzoek van de ondier wijzer F. v. d. Brugge om eervol: ontslag aan de openbare lagere school, wegens be noeming elders. B. en W. stelten voor dit ontslag; op de meest eervolle wijze te ver liepen, de heer v. di. Brugge was een goed onderwijzer. De Voorzitter" deelt mieide, dat R. en W. reeds pogingen doen een an- der onderwijzer te krijlgen, daarom: stellen zij voor het gevraagd© ontslag zo mogelijk 1 Maart te doen ingaan. Met algemene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen.. Voorstel van B. en W. tot' vast stelling besluit beschikbaarstelling van geiden voor het open baar: [Onderwijs voor 1950, ingevolge art. _55bis; dér L.O. wiet 1920 eri tot voorlopige vaststelling der uitgaven over 1948. Het bedrag per 'teerling wjordt voor 1950 vastgesteld op f21.05. De afre kening voor 1948 op f2530.20. Ge bleken is dat bet bedrag van f14.26 per leerling veel te laag is; ge weest. Voorstel' van B. en W. tot vaststel ling der vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wiet 1920 voor de bij zondere scholen oVer 1948. H|et be drag per teerling was vastgesteld op f14.26. Het aantal' leerlingen der Bijz. school' bedroeg 56, voor 'Ouden dijk' everteens 56. Die. uitgaven, voor dé Bijz. school: te Wiouidirichem wor den vastgesteld op f1392.34 en voor die aan de Oudendijk op f 1409.83. Besloten wordt tot heffing van 150 opcenten op de hoofdsom der 'Per sonele belasting voor 1950. Benoeming leden oomlmissie 'tot we ring van schoolverzuim, wiegens pe riodieke aftreding van de heren A. T. Vos, W. G. van den Heetcamp, C. C. J. Struik, Hl. N. van Andel1 en Dr. M. A. Egberts. .Naast die af tredenden bevelen B. en W. ter be noeming aan resp. me j. Zaden, mep Both en de heren "P. Smits, Jan vl d. Nat en W, Viveen. De aftredenden worden allen met algemene stemmen "herbenoemd. Voorstel' van B. en 'W„ tot het) Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui De aangekondigde receptie, ter gelegen heid van het Gouden Kloosterfeest van de Eerw. Zuster Ferdinande, kan wegens on voorziene omstandigheden niet plaatsvinden op Vrijdag 6 Januari a.s. van 1—2 uur. Doch deze receptie zal thans gehouden worden op Zaterdag 7 Januari a.s., eveneens van 1 -2 uur. Gasthuisslr. 13 Gorinchem NIEUWJAARSRECEPTIE DOOR H.M. KONINGIN JULIANA EN Z.K.H PRINS BERNHARD VOOR HET CORPS DIPLOMATIQUE IN HET KONINKLIJK PALEIS TE AMSTERDAM De Koningin en Prins Bernhard inspecteren de erewacht en groeten het vaandel van de Jagers

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1