voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Buitenland No. 6739 Maandag 23 Januari 1950 UND VAN altena Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN. Zondag 15 Jan. arriveerde met de „Waterman" uit Indonesië, onze stadgenoot, de O.V.W.'er J. H. van Eggelen. Zoals gewoonlijk, gaven het Kath. Thuisfront, de buurtgenoten en nog vele anderen blijken van hun belang stelling en wensten hem geluk met zijn behouden thuiskomst. Dinsdag a.s. houdt een ieder vrij voor de pracht kiunstavond ten bate van de Nied. BlindenJbond. Het is een bijzondere avond, aangezien het programma wordt uitgevoerd dóór mensen met een bijzondere gave, zo wel op het gebied van muziek: en zaug als declamatie. Met de programma verkoop is men intussen begonnen en Dinsdagmiddag kunnen plaatsen besproken worden aan de zaal. Dus Dinsdagavond half acht naar de kunstavond in het Wapen van Amsterdam'. Zoals Donderdag in dit blad werd meegedeeld, zal Woensdag in hotel „Concordia" de film „rubber", uitgaande van de Rubberstichting te Delft draaien. Vergeet niet naar deze leerzame film te komen. (Zie adver tentie in dit blad). Onze stadgenoot A. die Kok slaagde te Eindhoven voor het ge houden examen Vakbekwaamheid voor Broodbakkers. Op 15 Febr. hoopt het Heus- dens Mannenkoor, onder leiding van de beer L. Groen, een .uitvoering te geven, met medewerkingvan de toneel- en zangvereniging uit Kerk wijk'. Vrijdagavond vond in het Wa pen van Amsterdam een vergadering plaats van de stichting „Steun Wettig Gezag". De opkomst was zodanig, slechts een 25-tal perssonen had aan de oproeping gevolg gegeven dat Burgemeester A. J. A. Oder kerk, cle spreker voor deze avond, niet; optrad en alleen die film„Hét voor spel tot de oorlog" vertoond werd. Kapitein Chapin, oomtmandant van „Steun Wettig Gezag" voor Noord- brabant-Oost gaf een uiteenzetting over doel en streven dei- stichting, waarna zich een 5-ta.l personen als lid opgaven. Op 2 Miaart zal opnieuw een ver gadering worden belegd, om te trach ten het ledenaantal uit te breiden en zo mogelijk een afdeling op te rich ten. Eindelijk heeft de damclub dan eens gewonnen en deed het de v.v. 11a, zij gaf de rode lantaarn over. - C Donderdag j.l. won zij van het sterke Philips I met 911, tegen •een club welke zelfs nog kampioens aspiraties had. En deze overwinning is zelfs volkomen verdiend, kon zelfs nog .een punt meer hebben opgele verd, daar de 2 afgebroken partijen van Kramer en de Graag vregens 't late uur onderling in remise beslist werden, terwijl eerstgenoemde inder daad remise maar de Graag gewon nen stond. Met 2 remises was de winst veilig dus... hun partijen wonnen: Jonker, Schaap, de Rooij en Bax, terwijl de partijen van Klaren, Kra mer en de Graag remise werden. De laatste wedstrijd gaat tegen het sterke „Excelsior" uit den Bosch en, hoewel een stuk veiliger als voor deze gespeelde wedstrijd, is alle ge vaar nog niet geweken. Maar er is wel een goede kans, degradatiegevaai te ontsnappen. AALBURG. Op Donderdag 26 Jan. hoopt voor de Ger. Gem. voior te gaan Ds. v. Dam van Werkendam, des avonds om 7 uur. ANDEL. De Herv. verenigingen alhier, hielden Dinsdagavond j.l. een ge combineerde vergadering in het Ver. gebouw, onder leiding van de heer G. Duizer. Hieraan namen deel: Jan gel, vereniging „Obadja"; Meisjesver eniging „Tabitha I en II", Knapen- vereniging „Benjamin"; Mannenver- eniging „Calvijn" en Zendingskrans „Persis". 'tWas een leerzame en wel geslaagde avond. Een zoontje van P. Schouten geraakte dezer dagen onder een vrachtwagen. Wonder boven wonder kwam de kleine er slechts met en kele schrammen af. ALMKEltK. Hedenavond om half acht zal in „Concordia" de v.v. A.V.V. een ledenvergadering houden. Alle leden worden verzocht deze buitengewone vergadering bij te wonen. Zaterdag 28 Jan. a.s. zal des n.m. van 1 - t.m. 4 uur, ten huize van de plaatsvervangend Secretaris-Kerk voogd de heer Ant. v. d. Plas, al hier gdelegenheid zijn tot het inleve ren van candidatenlijsten voor de verkiezing van een notabel der Herv. Gem., in de vacature M. T. v. As. Donderdag 26 Jan. a.s. hoopt de Herv. Mannenvereniging alhier, weder te vergaderen ten huize van ouderling Adr. Zwart. De heer A. Burghout hoopt alsdan een inleiding te geven over Joh. 12. CAPELLE. Waarschijnlijk zonder acht te geven op het achteropkomende ver keer stak de courantenbezorger G. 't Hooft Dinsdagnamiddag ter hoog te van de bloemist de Rooij, plotse ling de'weg over met het noodlottig gevolg, dat hij werd aangeredendoor een vanuit de richting van het station komende passagiersbus van de B.B.A. In levensgevaarlijke toestand werd het slachtoffer na voorlopige geneeskun dige behandeling overgebracht naar zijn woning aan de Nieuwevaart, van waar hij in de loop van de avond werd vervoerd naax het ziekenhuis te VBosch. In het ziekenhuis is het slachtoffer Donderdag aan de gevol gen der aanrijding overleden. In hotel Verwiel trad j.l. Woensdagavond voor de leden van het departement „De Langstraat" van de Mij. tot Nut van 'tAlgemeen als spreker op de bekende wereldreiziger journalist, de heer G. Monnink, die een interessante leerzame rede hield over zijn belevenissen en bevindingen, tijdens zijn zwerftocht met fiets en tent door de landen' om de Middel landse Zee, daarbij in het bijzonder vertellende over zijn doortocht door de landen van Zuid-Oost-Europa naar Palestina, zijn bezoek aan het Hei lige Land, waar hij te Jeruzalem ken nis heeft gemaakt met de gevluchte Negus van Abessinië, en zijn verblijf in Egypte. Vrijdagmorgen brak brand uit in de woning, bewoond door het gezin Wed. Roomer en de alleen wonende Th. van Rooij. Hoewel de brandweer na alarmering ogenblik kelijk ter plaatse was, kon niet ver hinderd worden, dat de oude woning geheel uitbrandde. Van het aanwe zige huisraad kon slechts weinig wor den gered. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt: Donderdag 26 dezer in de zaal van de heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje een ledenvergadering, waarop o.m. aan de orde komt een demonstratie van Duyvis-oliefabrie- ken. HENDEKEN. Het reeds in het vorig num mer van dit blad aangekondigde 80- jarig jubileum der J.V. op G.G. „Ma- ranatha", zal op 27 Jan. a.s. des avonds 7 uur, in de Ned. Herv. Noodkerk gehouden worden. De Muziekvereniging „Excel sior" hoopt op Zaterdag 28 Jan. in café „De Zwaan" te Gen deren, een uitvoering te geven, met medewer king van het „Heusdens Cabaret". Gezien het programma, belooft dit een goede avond fe worden. (Zie voor verdere mededelingen de ad vertentie in dit nummer. Voor de aanbesteding verbou wing en bouw garage Zuivelfabriek alhier op 18 Jan., werd als volgt ingeschreven: Colét, Genderen 20516 Colet, Meeuwen 20496 Kramer, Babiloniënbroek 19600 Kramer, Genderen 19127 Kleinloog, Genderen 18999 Haspels, Genderen 18991 Pepping, Heusden 18940 Teuling, Waalwijk 18890 Architect: C. Kleinloog. Gunning aangehouden. IIEI1 PT. Maandagavond had de aange kondigde buitengewone ledenvergade ring plaats van de Goop. Stoom zui velfabriek „St. Isidorus", in café Ver hoeven alhier. Als spreker voor deze avond trad op 'de secretaris van de Alg. Ned. Zuivelbond, de heer J. Geluk uit 's-Gravenhage. Aanwezig waren o.m. de geestelijk adviseur, pastoor G. Griindemann uit Hedikhuizen, Ir. Dijkstra, secretaris van de Brabantse Zuivelbond en de beren Santema, v. Hulten en Knij pers, respectievelijk directeur van de zuivelfabriek te Genderen, Drunen en Vlijmen. De voorzitter, de lieer Chr. van Herpt opende de vergadering met een woord van welkom, en gaf daar na het woord aan de heer Geluk. Deze zette het nut der coöperatie uiteen, en zeide aan het slot o.m. dat het 'voor het behoud van de coöpe ratie een groot belang is dat de fa briek vaste leden heeft. Zijn betoog werd met grote aandacht gevolgd. Deze vergadering, welke in hoofd zaak was belegd voor aanschaffing van een bussenspoelmachine was dan ook druk bezocht. Hieromtrent wer-, den verschillende factoren naar vo ren gebracht, speciaal wat betreft bet financiële gedeelte. Het voorstel van het bestuur tot aanschaffing van een bussenspoelma chine werd in stemming gebracht en aangenomen met 187 tegen 15 stem men. Na enige mededelingen en de rond vraag, werd de vergadering gesloten. LAND VAN ALTENA. Op Vrijdag 27 Jan. a.s. hoopt de Noord-Brab. Mij. van Landbouw te Breda haar algemene vergadering te houden. Op deze vergadering zal de Minister van Landbouw spreken over „De taak in de landbouw", terwijl Dr. Joan Kirch, Dir. van de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren, het werk van de Prov. Gezondheidsdienst in het belang van de Brabantse veesta pel zal behandelen. Wij wekken alle leden op, deze belangrijke vergade ring bij tie wonen. Na een stille markt in de aardappelhandel, is thans plotseling veel vraag gekomen naar goede con sumptieaardappelen. Besteedde men een maand geleden 7V2 gld. per 100 kg. thans wordt meestal tevergeefs 10 gld. geboden. Daar de aardappelen onder het win- terdek zijn geborgen, nemen de mees te landbouwers een afwachtende hou ding adn. Zoals bekend geacht mag wor den bestaat ook dit jaar weer ge legenheid tot inscharing van vee in de N. O. P. Gegadigden in district 44 v. d. P. V. C. voor Noiordbrabant, gelieve zich in deze voor inlichtingen te wen den voor 25 Januari 1950 tot de P. B. PL te Andel die de gewenste inlichtingen kan verstrekken. VEEN. Ds, Blok van Rotterdam hoopt Donderdag 26 Januari des namid dags om 2.30 ien des avonds om 7 uur voor de Ger. Gem. alhier op te treden, 's Middags huwelijksbeves tiging. WIJK EN AALBURG. Van H. M. de Koningin ont ving de 'fanfare „Oefening en Uit spanning", voor bet te houden con cours met Hemelvaartsdag en Pink steren, een fraaie medaille. Ook van Z.K.H. Prins Bernhard, werd voor dit doel een medaille ontvangen. Naar wij vernemen beginnen de inschrijvingen voor dit concours thans regelmatig binnen te komen en is de voortgang van het concours reeds verzekerd. WAARDHUIZEN. Op 26 Jan. a.s. om 7 uur zal in de Geref. Kerk (art. 31) een con- tactvergadering worden gehouden van de Jeugverenigingen, met de plaat sen in West-Brabant. WOUDRICHEIYI. De Gymnastiekver. „Margriet" alhier is voornemens op 26 Januari ©en uitvoering te geven, terwijl op 27 Jan. a.s. de Chr. J.V. haar 70- jarig bestaan in een samenkomst zal herdenken. De uitvoering en bijeen komst zal worden gehouden in de voorm. Kazerne aan de Vissersdijk. Het aantal inwoners bedroeg" op 31 Dec. 1949 in deze gemeente 2060. f ZUILICHEM. Op 17 en 18 Februari a.% hoopt de Chr. genu. zangvereniging! „Sursuim Corda" haar jaarlijkse zanguitvoering te geven. OVERSTROMINGEN EN BRAN DEN IN AMERIKA. In verschillende delen van Amerika richten overstromingen en brandscha de aan: in het grote rivierbekken in het Midden-Westen zijn de Ohio, de Wabash en de kleine Wabash buiten hun oevers getreden. Deze rivieren bedreigen de vallei van de Missisip- pi met de grootste overstroming sinds» 13 jaar. In Illinois, Indiana en Ar kansas zijn honderden gezinnen door de vloed verdreven en in Zuid-Mis souri hebben 12.000 personen, om veiligheidsredenen, opdracht ontvan gen om hun huizen te verlaten. Bij Colorado Springs bedreigt een kreupelbosbrand het legerkamp Car son. Vele buitenhuizen en andere ge bouwen ten Zuiden van Colorado Springs, ieen weelderig vacantie-oord werden reeds vernield. Bij de bestrij ding zijn meer dan 7000 man aan soldaten en marine-reservdsten betrok ken. Te Sydney is grote schade veroor zaakt door een zware storm aan hui zen en schepen in de haven. Drie mannen zijn verdronken. Een zes-ja rig meisje waaide in zee en verdronk eveneens. IN 60 JAAR NIET GESLAPEN. Dr. Pavoni, die 60 jaar lang nooit sliep, is in de leeftijd van 80 jaar, te Bergamo overleden. Het „gaval-Pavoni" wordt als uniek in de medische geschiedenis be schouwd. Beroemde dokters en psy chiaters konden niets voor hem doen. „Ik ben als een lopend uurwerk", placht dr. Pavoni te zeggen. „Ik volg het passeren van elke minuut van de tijd." DE WATERSTOFBOM. Truman heeft verklaard, dat hij geen onderhandelingen met de Sov jet-Unie over een waterstofbom, over weegt. MIJNWERKERSSTAKING. Nog steeds staken de mijnwerkers in Amerika. Het zijn er nu 400.000. Niet onmogelijk is het, dat verschil lende streken een kolen-rantsoeneringj te wachten staat. UITGEWEZEN. Bulgarije heeft 2 Joego-Slavische diplomaten uitgewezen op grond van het op touw zetten van een „Samen zwering" tegen Bulgarije. ONTPLOFFING. Tengevolge van een ontploffing in een dynamiet-fabriek te Schoenebeck in de Sovjet-zone van Duitsland zijn 9 personen om het leven gekomen, waaronder acht vrouwen. Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui H.K.H. PRINSES MARGRIET, die Donderdag^namens het Prinses Margriet Fonds.'op Paleis Soestdijk een verjaardagstaart met 7 kaarsjes werd aangeboden, H.M. Koningin Juliana '(links) en Prinses Margriet bij de taart,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1