voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Steun Wettig Gezag Raadsverslag Werkendam Maandag 20 Februari 1950 Plaatselijk Nieuws UND VAN ALtENA Firma L. J. Veerman, Heusden Op 24 'Maart a.s. zal ixi het Ven. 'gebouw alhier, een Ouderavond worden gehouden, uitgaande vain' de Chr,. School hoofd de heer G. Vos alhieri. BRAKEL Ds. P. iM. v. Galien, Ned. Htery. pjnedikant alhier, ontving een beroep naar Groot Aimimiers, Garderen en Bergambacht. CAPELLE Bij het te 's-Bosch gehouden examen slaagden voor coupeuse, de dames A. van Beek, W„ Eyertse, A. Rijken en G. A. de Waal. Voor costdmiëlne slaaglden xnej. 'Sj. Tim- melrtnpns en voor lingerie mëj. R'. van Tdboüfeh. t. In de onder leiding van de heer Du Stein in hjet stationskoffie huis Pruijssers gehouden algemene le denvergadering van die schaakclub „De Vrije Pion", werden de jaar verslagen van secretaris en penning meester, alsmede de rdkenitrig1 en ver antwoording goedgekeurd.' De aftre dende bestuurisileden, de herein Stein en C. Quirijns werden herkozen. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid' houdt Woensdag 22 Fe or, des avonds; 8 uun, in de ziaal Cové- van der Haart, aan de Ndeuwevaart, haar jaarlijkse algemene lledenverga- idelring, waarop behalve dp gewone huishoudelijke aangelegenheden heit al' of nier deelnemen aan een concouirs een ondepwerp van bespreking zial uitmaken. Voor de 2de klasse Noordlbr. Schaakbond speelde het eerst® tien tal van de schaakvereniging „De Vrije Donderdag 23 Februari a.s. PROPAGANDA AVOND in het Verenigingsgebouw te Wijk. Aanvang half acht. Medewerking van het Zangkoor „Con A m o r e". Vrije toegang voor personen boven de zestien jaar. Mannen en Vrouwen van Veen, wij rekenen op U Pion" te Oosterhout tegen „DuV.TJfn Aangezien de piartjj Sitein van, de Capelse schaakclub tegen Roovelrs van de Oosterhoutse vereniging ter arbitrage aan de Bondsvoorzitter is voorgedragen, is de definitieve; uitslag nog niet bekend. De^stand is; thans 54 in het voordeel van „Dje Vrije Pion". VEEN ;Siteun Wettig Gezag zal, zoals uit bovenstaande advertentie blijkt, op Donderdag 23 Februari a.s., des avonds, half acht, een praat-avond houden in het verenigingsgebouw te Wijk. Een avond, voorbereid door de plaatselijke commissie van Veen en Wijk en Aalburg. In verband met bet feit, dat de aanwezigen een- kopje thee zal worden aangeboden, heeft de commissie na enige aarzeling be sloten deze avond in Wijk te houden daar in Veen geen geschikte vergader gelegenheid aanwezig is. Maar zouden de mannen en vrouwen van Veen zich door de afstand laten weerhouden, van. hun trouw aan het Vaderland 'blijk te geven? We geloven dat niet, integendeel, wij; verwachten dat ook u aanwezig zult zijn. Komt allen naar dezte vergadering. Het gaat om de geestelijke Vrijheid, ook van u. (Morgen, Dinsdag, hoopt Ds. Mieras, pred. der Oud Ger. Gemeente te Krimpen a. d. IJsel, des avonds om 7 uur in het kerkgebouw der Ger. Gein. alhier, een Tijdrede uit te spreklen. Al'llen zijn welkom1. De motorrijder J. Oerlemans uit Gemderen, kwam met. zijin motor op de Maasdijk alhier te vallen, door dat een ziekere Westerlaken uit Gies- sen plotseling tegen zijn mlotor aan liep. Oerlemans en zijin duo-zitster mej. Vriens uit Andel werden licht glewond, terwijl Westerlaken eien ber- HEUSDEN Donderdagavond gaf het Heus- dens Mannenkoor onder leiding van de heer L. Groen, met .medewerking van de zang- en toneelvereniging uit Kerkwijk, een welgeslaagde uit voering. Zang, zowel als toneel, vie len bij het publiek bijzonder ïn de smaak. In de pauze werden enige artike len verloot. Het vrij talrijke publiek keerde hoogst voldaan huiswaarts. In de voormalige cichorei fa briek alhier zal een metaalwarenfa- briek worden ondergebracht. 'Met de voorbereidende werkzaamheden is men reeds begonnen. Voorts zal in het oude slachthuis een vleeswarenfabriek worden ge vestigd. In de prachtig versierde zaal van hotel „Central" werd Dinsdag 14 en Woensdag 15 Febr., .telkens des avonds, het 10-jarig bestaan van de bil jar vereniging „D.E.S." op luis terrijke wijze gevierd. De leden werden bij het binnen komen verrast, doordat de biljart als biet ware geheel was vernieuwd door een nieuw laken en een stel nieuwe ballen. In zijn openingrede werd door de voorzitter hiervoor aan de eige naresse hulde ^gebracht. Om plm. 5 uur opende de voor zitter dit feest, heette allen welkom en dankte de leden voor die pret tige samenwerking gedurende de af gelopen 10 jaren en de belangstelling die ze steeds aan dé dag hebben gelegd, om de vereniging tot groei en bloei te brengen. Door de secretaris werd in grote trekken het ontstaan en het verdere verloojp tot heden weergegeven. De beschermvrouwe werd een prachtig aandenken aangeboden en aan de leden enige versnaperingen uitgedeeld. De heer A. de Moor voelde zich gedrongen het bestuur, voornamelijk voorzitter en secretaris, hulde te brengen voor hetgeen zij in het be lang der vereniging hebben gedaan. O'm 7 uur had een uitgebreid, smakelijk diner plaats, hetgeen keu rig was verzorgd. Hierna wed een westrijd gespeeld om prijzen. De strijd 'was hievig, de prijzen waren echter verpakt en bleken allen dezelfide te zijn in de vorm van ieen aandenken. Op de 2e avond werd een keurig verzorgde koffietafel verorberd, waarna in hoog tempo de jaarverga dering werd gehouden en die avond verder in gezellig samenzijn wend doorgebracht. De avonden hadden een vlot en prettig 'Verloop. D.E.S. kan met ge- omtrent de mogelijkheid tot vestiging van industrieën. Bij de pteuwe ha ven is daarvoor geen geschikt ter- ren, wiel op andere plaatsen. De heer Kornet merkt op, dat de nieuwe haven niet diep genoeg is. De diepte moet voor zijn schiepen 8 M. zijn en hij is nu maar 2.80 M. Bij laag water kan men de haven bijna niet in en uit. B. en W. zullen een onderzoek aangaande deze kwestie instellen. Voorstel van B. en W. om aan het bureau P. in 't Veld te Delft op te dragen een plan te ontwer pen voor een nieuwe veerboot, daar de tegenwoordige niet meer aan de eisen voldoet. De bedoeling is dat eerst volledige informaties worden ingewonnen en een tekening wordt gemaakt, wat wel enkele onkosten met zich medebrengt. Verchillende leden voeren hier over he t woord. De heer Kornet is er wel voor een. iets grotere veerboot aan te schaffen, maar niet te groot, daar men dan last krijgt met de aanleg steiger. De heer Cornet zegt nog, dat er dan een motor ingeplaatst zou moe ten worden van minstens 60 pk. Besloten wordt volgens voorstel van B. en IW. Op voorstel van B. en W. wordt besloten van diverse eigenaren aan te kopen een gedeelte van hun per celen in bet Laantje. De Voorzitter ziegt, dat reeds ver schillende percelen zijn aangekocht, nog geweigerd heeft de heer Ci. Wij- nands. Voorstel van B. en W. tot ver koop van bouwgrond in het Laantje. Aan de Chr. Geref. kierk 522 M2, aan C. Hakkers 308 M2 en aan Ant. Visser Wzn. 400 M2. De gemeen tebegroting 1950 wordt gewijzigd. De Voorzitter deelt mede, dat dê binnenhaven zeer spoedig tot voorbij] de Slikbrug zal worden gledempt. De D.U.W1. zal dit werk uitvoeren. De vergadering wordt hierop ge sloten, de raad gaat over in geheime zitting voor behandeling bezwaar schrift schoolgeld. van Vrijdag 10 Februari, 8 uur namiddag rig jaar maximum 150 opcenten ge heven worden. Voorstel van B. en IW. tot wij ziging der Beheers ver ordening voor het havenbedrijf. Van Ged. Staten is bericht ontvangen art. 17 c te schrappen, waartoe wordt besloten. Vaststelling vergoeding aan de schoolbesturen, overeenkomstig art, 101 der L.O. wet 1920, voor het jaar 1950. Het bedrag per leerling wordt vastgesteld op f8.65. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, kring Noord-West-Brabant. De heer Kornet informeert naar de (salariëring van deze artsen. De Voorzitter antwoordt, dat hier over nog niets met zekerheid kan worden gezegd. Besloten wordt volgens voorstel van B en W. Goedgekeurd wordt de begroting gem. instituut Maatsch. Zorg voor het jaar 1950. De post wordt van f9000 op f 10.000 gebracht. Vaststelling hedrijfsbegrotingen en gemeentebegroting dienst 1950. De rapporteur, de heer J. Cornet, brengt namens die commissie van onderzoek vierslag uit en zegt, dat alles in orde is bevonden. Al leen zo(u 1de commissie het salaris van de boekhouder van het veer- biedrijf willen Verhogen van f 100 tot f200 per jaar, daar het salaris nu te laag is. B. en W. zullen dit nader bezien en aan Ged. Staten doorgeven. De voorschotten aan de besturen der Bijz. scholen worden als volgt vastgesteldHerv. school f6400, Re- hobo tschool f5600 en de school in de Biesbosch f624. Verder worden nog verschillende bijdragen verleenid Voor het bezoe ken door kinderen van scholen bui ten de gemeente en uit de Biesbosch. Voortsel van B. en W. om aan het Econ. Techn. Instituut voor Noordbrabant opdracht te geven tot het samenstellen van een rapport, Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur t H. ROZA te Heusden Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Afd. VEEN (Poto Meyboom) H.K.H. PRINSES MARIJKE die j l. Zaterdag haar 3de verjaardag vierde.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1