een BOERENKNECHT SP J. H. SCHOLT&Zn, [„KLEON"-DiGnstriiwiel| P. DE GHÏÏIJTEE Zn. KV. Meisjes in Wijk en Aalburg Woensdag 22 Februari a.s. een Boerendienstbode, van het bouwen van een Kerkgebouw Ons Landbouwhoekje. G, HASPELS te Gendered, H. BOUMAN, G. HASPELS te Genderen H. BOUMAN. Jfeltfezeit £en$cliermen Coöperatieve Boerenleenbank „Rijswijk" Coöperatieve Boerenleenbank - „VEEN" ZOEKT U een Cadeautje? H.J. VER VOORN een mooi Dressoir NIEUWE INKT van 9.30^-10.30 uur. TE KOOP: Stamboekzeug Haven 8 WAALWIJK Tel. 269 voor Laedbouwers en Handelsmensen M. G. BLANKERS „E S S 0"-gas J. TEULING TE KOOP en dito Tafel PARKER QU//7^ te verpachten: GEVRAAGD: Openbare aanbesteding, Notaris J. A. DUYNE te Heusden publiek verkopen, het WOONHUIS (MOEILIJKHEDEN Abonnés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. WENKT U ER OM? 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- ters aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de kopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. Ch. G. B. en J. d B. Kunt u (me dedelen of de trekkingen der Nöord- hollandse vereniging „Het Witte Kruis", jaarlijks gehouden worden? Antwoord - Ga.Voor inlichtingen kunt u zich wénden tot F. C. Muys- ken, Herengracht 619, Amsterdam1, De laatste trekking is 1 November j.l. gehouden. B. v. d W. Is de trekking van de Niwin-loterij reeds geschied? Antwoord - Ga.Ja, djie trekking heeft reeds plaats gehad. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de Niwin, Ko ninginnegracht 26, Den Haag. J. B. Mag men, wanneer men een vergunning tot vangen van scha delijk gedierte heeft, een konijn uit een strik halen, die door een ander is geplaatst? Antwoord - Ga.Dit mag niet. Volgens de wet maakt u zich dan schuldig aan diefstal. H. N. Ik heb een bergplaats, waarvan die muren gevoegd en gewit zijn. Gaarne zou ik dit willen bestu- cadoren. Moet ik eerst ihbikkén en de overige witkalk er af doen? Antwoord - Ga.U mioet eerst de kalk afbikken. Houdt u dan een glad de gevoegde muur over, dan mioet u inhakken. Maar wij moeten u ten sterkste ontraden dit werk zelf te doen; neemt u liever een stucadoor of aannemer in de arm. M.. M. 1. Hoe kan een faillis sement ontstaan? 2. Wat betekent opgeheven wegens gebrek aan actief? 3. Wat wegens gebrek aan baten.:? Antwoord - Ga-Een faillissement kan ontstaan: a. op verzoek van. dé schuldenaar, b. op verzoek van een of meer van zijn schuldeisers, c. op verzoek van het Openbaar Ministerie doch allleen om redenen van openbaar belang. Di tlaatste geval komt slechts zelden voor, b.v. bij. fraude, wanneer dus gevaar bestaal, dat de 'belangen van crediteuren geschaad zullen wor den. Denk b.v. aan zwendelbanken De aanvraag tot failliet-verklaring op verzoek van crediteuren wordt in raadkamer (dus niet openbaar behan deld. De schuldenaar kan gehoord warden. Het faillissement wordt in openbare zitting uitgesproken. 2. Door bef faillissement verliest de gefailleerde heit behieer over zijn boedel. De curator treedt voor hem in de plaats, hij behieert de boedel', int de Vorderingen, rekent mét de schuldeisers af, enz. Blijken de op brengsten Van boedel, vorderingen, enzovoorts zo gering te zijn, dat er na aftrek van de kasten mets ten bate via.n dé crediteuren zou over blijven, dan wordt jn 'de regie! het faillissement direct opgeheven wegens gebrek aan actief. 3. Zie antwoord 2. H. d. C. Hoe 'komt het dat leden van het corps Mariniers beter uit betaald wiorden en. een kortere dienst tijd! hebben? Antwoord - Kin. Het versehiltussen dip bezoldering van het marineperso neel en dat der Kon. Landmacht is gedeeltelijk te Verklaren uit het feit, dat de K. Mj. voor het overgrote deel uit beroepsmilitairen bestaat. Men o- verweegt evenwel de soldijen van het 'dienstplichtig marinepersoneel1 meer in overeenstemming te brengen met die van het dienstplichtig personeel1 der Kon. Landmacht. Bij! de beoor deling van/de verschillen in diensttijd tussen beide krijigsmachtdelen dient in het oog te worden gehouden, dat de Kon. 'Mjaintnie, - vo'oral wat betreft dte personeelsterkfe - e|e|n Veel! kleiner geheel vormt dan de K. L„, waardoor over het algemeen een vlottere af lossing; mogelijk is. Bi. G. Wat is nw mening over dé verplichting tot betaling van con- tributie van de vakgroep', nu daarin door .een nieuw arrest van de Hiooge Raad wijizigiing is gekomen? Antwioofrjd - IV. Inderdaad is er een zeer recent arrest gewezen door de Hoogle Raad, waarin uitgesproken is, ■dat de .contributie^-vast stellingen door de 'besturen van de vakgroepen om verbindend zijn, em dus; van onwillige leden deze contributie niet ingevor derd kan worden. Dit betekent dits, ;dat. als de lieden hun conjtributiie niet vrijwillig voldoiein, aan de vak groep geen enkel 'middel ten dienste staat die opgelegde contributie langs gerechtelijke weg té; innen. „Kip" 1. Mjoet mén voor het beginnen van; een kippenfarm' een vergunning he'bbein? 2. Mag ik daar van de eieren verkiopen? 1 Antwoord - Kn..1Bet stichten van een kippenfarm is streng gere glementeerd. Voor inlichtingen: kunt Ui zich wendeln tot 'het bedrijfschap; voor Pluimvee en Eieren te De Bilt. 2. Er is geen officiële toestemming nodig voor een handelsbedrijf', be staande uit levering van eieren voor consumptie. J. M. Ik ben sinds de oorlog in het bezit van twee. bankbiljetten van f 1000,Met de gteMsariering zijn deze bil jet ben ingeleverd en daar ik er niets op; hoorde, heb ik naar het Ministerie van Finainfciën ge schreven. Ik klneeg toen te horen, dat de nummers van deze biljetten voor de .oorlog niet 'bestonden en 'dat ze waardeloos waren verklaard. Zijn ze inwisselbaar of wat is er aan de te doen? Antwoord - Ga.Tot onze grote spijt mOeten wij u. mededelen, dat hier niets aan te doen is en u zé niet vergoed kunt krijgen- 1 L. G. Waar 'kan ik inlichtingen verkrijgen over de loten van de ver. ,,'Hiet Witte Kruis" en over de loten van de Rotterdamse Sichönwbürg? Antwoord - 'Kn.Inlichtingen over „Plet Witte; Kruis" verschaft F- C. 'Muysken, Herengracht 619 Amster dam C., terwijl gegevens over 1de uit lating van de loten der Rotterdamse Schouwburg in h'et bezit zijin van fa> Van der Hoop en Offers: en Zn., Noordzee Wijnhaven, Rotterdam. (Uw andere vraag is nog in behan deling) Algemeen landbouw emigratiecomité Door de hoofdbesturen van het Kon. Ned. Landbouw-Coimité en de Alg. Ned. Landarbeidérsbond is op gericht een Algemeen Landbouw E- m'igiatie-Comité. Dit orgaan heeft zich belast met het geven van voor lichting aan adspirant-iemigr anten en het in behandeling neimien van etni- giratie-aanvragen. iMJet de. oprichting van Jiet A.L.EiC. is inzake emigratie zowel landelijk als; provincioinaal een hechte saménwexking' tot stanid ge- komen tussen de genoemde organi saties.^ t Het' secretariaat van het Algemeen Lanndbpuw Elmigtratie-Gomlité wordt gevoerd door Drs. N. A'. Vaandrager en is gevestigd: Raamweg 28, te 's-Gravenhage. I Stoppelwortelen. Dit voedergewas komt vooral voor in Limburg.-en Noord-Brabant, mlaar het verdient :ook ide aandacht voor de gemengde bedrijven fe'n Noordéln van de grote rivieren. Naast een hoge opbrengst (r.uim 25.000 kg. groene massa, met 250 kjg. v.r.é- en 2400 kg. Z) hébben stoppelwox[telén een zeer gunstige invloed op de dieren. Wegens het hoge carobinegéhalte boi- vehdien, verdient het sterkte aanbe veling. Geeft men htet rundvee .naast stoppelkiiolllen wat stoppel wortelen, dan blijven de dieren veel beter „op de mest". 1 Men móet de wortelen vroeig zaaien (zo mogelijk' nog in Februari onder rogge'mét erwten als dekVrucht doen de wortelen het eventeiens h'eel goed:Per ha. beeft mten 4-6 kg.1 zaad nodig', uitzaaien op rijten voldoet /zet beste. Htet ziaad m;ag slechts, op pervlakkig worden ondergewerkt. Zo dra de stoppel bloot komt, flink be mesten met gier of kunstmeists tiks fcolf Die wortel is behoorlijk wintervast, het loof helaas niet. Doojrdat in htet loof het mieeste. eiwit voorkomt, ver dient het aanbeveling bet loof niet verloren te laten gaan. Snijrogge. Wie in April een prima snede snij rogge wil oogsten, Zal tijdigi - zo mogelijk nog in Februari, - een flinke stikstorbernesting moeten geven, ze ker 2 baal kalkam'mon sal'piete r pe,r ha. Niet allleen om de massa en het eiwitglebalte moet dit tijdig ge schieden. doch o.ok om het gewas, zo vroeg mogelijk te kunnen oogsten. Laac men de rogge te lang staan, dan heeft men veel kans, dat de grond te droog gaat worden iom een goede aanslag van het volgende igtewas te waarborgen. 'Kijkt verder met al leen naar de miassa, doch let ook op het eiwitgehalte. Eind April moet de snijroggeoogst voorbij' zjijln. Wat niet direct vervoederd wordt, gaat 'men inkuilen met gemoesde bieteln, melasse of zluur (in geen geval zonder toevoeging!). Bij' directe verloedering moet mten niiet meer dan 25 kg. per dier per dag geven 'bevattende ongeveer 500 gram v.r.e.),. Gaat U uw hooi ruiteren? Al schijnt u dit wel ee'n zeer voor barige vraag, toch is het dit niet. Want wie tot ih;et ruitenen wil over gaan in de komende zomer, zial reeds NU de ruiters moeten bestellen, wil mten er zieker van zijin de ruiters ook tijdig te hebbten. Bedelnfet, er zijn meer liefhebbers dan ui dilieen Bij goed ruiteren: minder, oogst- verhezen (ook aan vitaminen) en minder broei. Geruiterd hooi is reeds voor 9o ptet. binnen, wordt geztegd. Het aantal hoOiriuiters neemt ieder jaar toe; zégt .u dit "iets? Goed rui ter- hooi overtreft momenteel middelma tig gedroogd g'ras in kwaliteit wat het eiwit betreft. De technisch-'deskundige van de Commissie voor Voeder- e.n Weidebouw van de Stichting voor de Landbouw. HET AFFICHE VAN DE JAARBEURS. Alom in de lande zijn thans weer de affiches verschenen van de Voor- jaarsbeurs, die van 2130 Maart a.s. zal worden gehouden. De ontwer per, Otto Treumarm, heeft ditmaal een zeer attractieve plaat gemaakt, die door zijn scherpe kleuren reeds van verre de aandacht trekt. Rode, witte en blauwe stralenbun dels, d'ie zich concentreren op het Jaarbeursembleem de met de Mercuriushoed geven aan dat van van alle zijden zowel in binnien- als buitenland, de aandacht van de zakenlieden weer geheel is gerucht op de grote manifestatie van het be drijfsleven, die in Maart te Utrecht zal plaats hebben. Gevraagd: dat hij z'n timmerbedrijf heeft over gedaan en op dezelfde voet wordt voortgezet door heeft overgenomen en op dezelfde voet hoopt voort te zetten en beveelt zich beleefd in Uw gunst en vertrouwen aan. Nieuw! «f- o^v Speciaalzaak r tlAQfJ^iR Donderdag 23 Febr. a.s. is het kantoor des avonds gesloten. Bekendmaking Vanaf heden en -toestellen verkrijgbaar. Sub-depót KLEINE VAASJES met SOLV.X beschermt Uw vulpen Koop neg heden te VHERTOGENBOSCH In aansluiting op onze propaganda-avond voor het aannemen van houden wij een ZITDAG in het Gemeentehuis; te Wijk op Zij, die nadere inlichtingen wensen, kunnen die hier bekomen. Burgemeester en Wethouders van Heusden a. twee perceeltjes bouwland aan Bak- kersdam; b. een als bouw- of weiland om te ieggen perceel, groot ongeveer 24 aren, even eens gelegen aan Bakkersdam. B 45, met schuur, erf an tuin, aan de ran huur. wm Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons 30-jarig Huwelijksfeest, betuigen wij onze har telijke dank. W. STRAVER. G, STRAVER-v, d. Beek. Babiloniënbroek G19 20 Febr. 1950. Genegen mede te melken. GEBR. BUIJS, A 24, Oudheusden. Met dank voor de gunst en het vertrouwen, ons gedurende 70 jaar geschonken, bericht welke daarin 34 jaar werkzaam is en beveelt ook hem gaarne in Uw gunst aan, /"Ondergetekende bericht hierbij, dat k/ hij 't timmerbedrijf van Hoogachtend, Werptijd 2 Maart. D. VAN GAMMEREN, Genderen. Importshag 80 ct, HEUSDEN Vraagt prijsopgave De jaarlijkse bijschrijving van rente en de controle op de Spaar- en Re kening Courantboekjes zal plaats heb ben op Donderdag 23 Februari a.s., van 3—7 uur. Daarna, dus van 7 9 uur, wordt als gewoonlijk zitting gehouden voor alle bankzaken. Op Vrijdag 24 Februari van 3—9 uur wederom uitsluitend voor rente bijschrijving. Bij niet-aanbieding der boekjes is het Bestuur bevoegd, een boete van 50 cent in rekening te brengen, HET BESTUUR. KassierJAC. v. d. POL. is er het speciale Een verzwaard rijwiel, dat toch uiterst licht loopt. Vraagt prijs bij Rijwielhandel Tel. 51, WIJK EN AALBURG porcel. en aardew. serviezen: thee-, ontbijt- en tafel- (combin. en afz.) bazar >de potteman< gr. markt 12, gorkum, zie de etalage ook binnen B 118 DUSSEN Tel, 48 iets voor WIJ HEBBEN VOOR U: Prachtige Sierkannetjes en Vazen, Tinnen Vazen en Bonbonschaaltjes, Bloemvazen, Glazen Schalen, Bonbon dozen, Taartscheppen, Kaasschaven, Theebladen, Theelepeltjes, Eierstel- letjes, Schilderijtjes, Trommeltjes, enz. geschikt voor Sneeuwklokjes. MEEUWEN. eikenhout bladm. 130x50 c.M..z.g.a.n, bladmaat 110x70 c.M. Prijs tezamen f 75.-. Ook afzonderlijk te koop. Adres te bevr. a, h. Bur. v. d. Blad, Quink met SOLV-X reinigt Uw vulpen onder het schrijven, verzekert een gelijkmatige inkt- toevoer en voorkomt defecten. Verkrijgbaar in de kleuren Per manent Blue Black, Permanent Blue, Permanent Red en Per manent Green, zowel als in de uitwasbare soort (washable) Royal Blue, welke laatste daar om ideaal is voor school- en huisgebruik. Flacons 2 oz. prijs f 0.70 verkrifgiaar 4 OZ. prijs f 1.05 n 3 maten: 20 OZ. prijs f 3.75 Verkrijgbaar in de Boekhandel Firma L. J. Veerman - Heusden maken bekend dat zij voornemens zijn, bij inschrij ving, voor de tijd van zes jaren, Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór 22 Februari 1950 ten Gemeentehuize, Gunning voorbehouden. Inlichtingen worden verstrekt door Wethouder Buijs te Herpt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DELFT, Burgemeester, TH. M. BUIJS, Wethouder. Heusden, 16 Februari 1950. kunnende melken, klein gezin. AdresW. W. J. KOOIJ, Achterdijk C 9, Kedichem, (post Leerdam), uitsluitend onder Protestantse aannemers, van de Gereformeerde Kerk te GENDEREN (N.-Br.), op 15 Maart a.s., te 11 uur, in het café „De Zwaan" aldaar. Bestek en tekeningen a f 10.— te bekomen bij B. VAN HEYNINGEN, Architect, Dellstraat 43, Dan Haag; of worden toegezonden na storting van dit bedrag op postgiro-rekening no. 1210, ten name van bovenge noemde, Inlichtingen ten kantore v. d. Ar chitect tussen 14 en 17 uur tot 9 Maart. zal op Maandagen 27 Februari en 6 Maart a.S., bij inzet en afslag, na middag 8 uur, in café Van Wijk te Genderen, voor de Familie Meiresonne, Prov.weg te Benderen, groot 7,25 A« Het woonhuis is gedeeltelijk verhuurd aan L. van Tilborg voor f 3.-» per week tot 1 April a.s. Overigens vrij Aanvaarding bij de betaling der koop*" som vóór of op 6 April a.s.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 3