voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard No. 6748 Een nieuw bedrijf Donderdag 23 Februari 1950 témÊC Firma L. J. Veerman, Heusden i JP* HEUSDEN Woensdag i Maart wordt die vierde nutsavonjd gehouden: in hotel „Concordia". Dan zal hiet onderwerp „De mens als themla van de tech niek" worden behandeld'. Volgende week zial. er, op de verschillende scholen in de gemeente kosteloos worden ingeënt tegen diph- tejrie. De inenting is geheel zonder gevaar en biedt een goede bescher ming tegen de gevreesde ziekte, zodat ze van harte wordt aanbevolen. Niet- sehoolgaande kinderen van 2 jaar en ouder kunnen eveneens kosteloos worden ingeënt, waanneer zij .Qp één van de hieronder aangegeven uren op school aanwezig zijn. Die dagten en uren zijn de volgende: R. Kath. school te Heript, Maan dag 27 Februari, 10 uurHervormde kleuterschool te Heusden, Maandag 2 7 Februari, 11 uurOpenbare school te He.usden, 28 Februari, 10 uur; R.K. Jongensschool te Heusden, Woensdag 1 Maart, 10 uur; R.K. Meisjes- en kleuterschool te Heusden, Vrijdag 3 Maart, 10 uur. Zaterdagavond werd in haar clublokaal „De Gouden Leeuw" de jaarlijkse onderlinge fdestavcpd ge houden der „Heusdtense hengie|siport- vereniging", welke in alle opzichten geslaagd moge heten. Onder de tal- jrijk aanwezige vrouiwen der leden, werd een viswedstrijd gehouden, waarvoor waardevolle prijzen waren aangekocht en die door verschillende leden beschikbaar waren gesteld, waarbij bijlzondere vermelding ver diend de aangeboden ptrjjs van de heer de Vaan. Ook voor dé junioren- leden werd een weidistrijd gehouden. De heren Bruylants en Verbey zorg den voor prima miuziek en de heer Te Vruchten zorgde voor de vrolijkte noot met ziij'n voordrachten. Zondag 26 dezer,, dies nm. 2 urn*, wordt alhier in hotel „Centrall" •een 'belangrijke alg. ledenvergadering; gehouden van de bond van Schutters gilden in die Langstraat, waarbij' aan- gtesloten zijn de Gilden van Kaats heuvel, Besoijen, Baardwijk, Nlieuw- kujijk, Elshout, Harpt, Heusden en Juliana Vlijmen. In de nacht van Zaterdag op Zondag te ruim een uur werden de bewoners opgeschrikt door het loeien van de sirene. Het bleek' dat een binnenbrand was ontstaan in de, Wo ning van K'l. in de Potterstraat, waar van de bewoners afwezig waren. Een buurman ontdekte de brand', waar schuwde de politie, die op haar beurt de brandweer alarmeerde. Deze was spoedig ter plaatse en wist hét vuur vrij; spoedig te bedwingen en erger te voorkomen. De kamer waarin de brand was ontstaan, had echter zeer veel geleden. Het huisraad werd on der, politietoezicht in veiligheid ge bracht. Ook1 burgemeester van Delft was spoedig ter, plaatse. De vermoe delijke oorzaak is een defect aan de schoorsteen. De damclub begon Maandag in haar clulblocaal hotel „Central" aan de tweede helft dier, onderlinge competitie. Een miooie partij' speel den Schaap en Klaren, welke, tenslotte in een puntenverdeling eindigde. Bax maakte tegen Jonker eten onbegrij pelijke blunder, iets wat de laatste 'tijd bij' nem niet veel voorkomt en verloor na een half uur spelen. De ontmoe ting de Graag Nieuwkoop bracht mooi positiespel. Eerstgenoemde had telkens aanvallend spel en juist op het moment dat zlijn tegenstander een tegenaanval verkreeg, liep deze in een verrassend damizetje. AALBURG 'Na een verblijf van 3 jaar in de tropen, arriveerde j.l'. Zaterdag soldaat A. E. Mans in ion® dorp.. Zeer velen kwamen hem gelukwensen met zijn behouden thuiskomst. De buurtbewoners gaven van hun mede leven blijk, doior het uitsteken van vlaggen en boden hem een pfqachtig cadeau, aan. Ook was er gezorgd voor een prachtige versiering aan de wo ning, die 's avonds schitterend' ver licht was. ANDEL De collecte, gehouden op het jaarfeest der Ned. Herv. Kleine M.,V. alhier, heeft f32,13 opgebracht. Alle gevers en geefsters hartelijk dank. Het verlote sierkussen viel ten deel aan de beer J. Bonman, alhier. CAPELLE - Op uitnodiging van de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" wer den vorige week Donderdag en Vrij dag door de Nied. Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappiein in bet café Cové-van der Haart, een tweetal piropaganda-avonden georga niseerd. De belangstelling voor deze bijeenkomsten was overweldigend, betgeen zijn oorzaak vond in de ver toning vaii de film „Hoe het leven in Capelle reilt en zeilt", een film, vervaardigd van de vorige zotner door de film-opnamedienst van de Federa- jratie te dezer plaatse gemaakte op namen. D's. Steur, te Ouddorp (Z.-H.Q, heeft voor het beroep naar de Ned Heirv. gemeente te dezer plaatste be dankt. Deze week, Vrijdag, hoopt de heer J. G. Addink liet feit te 'her denken, dat hi| gedurende 35 jaar werkzaam is als directeur van de Coop. Stoi3'mzuivelfabriek „De Toe komst". Een der onzen, soldaat ie kl. H. M. Snijders uit de Nieuwstraat, is aan boord van bet troepentranspvr t- schip „Pasteur" op thuisreis uit In donesië. Waarschijnlijk zal hij' a.s. Zaterdag te Amsterdam voet aan wal zetten. GENDEREN Benoemd tot hulpprediker bij de Herv. kerk alhier, cand. H. J. Smit uit Vaas,sen. Heden Donderdagavond om 7 nur hopen beide Herv. Meisjesver enigingen alhier, in de Herv. kerk' een gecombineerde jaarvergadering te houden. De uitgestelde vergadering van de sectie pachters van ongjeoogst fruit, zal gehouden worden op Za terdag 25 Febr., des nam. 2 uur in café Maaszicht te Wijk. s-GRAVENMOEU Voor een goed gevulde zaal gaf de muziekver. „Crescendo" al hier, met medewerking van hleit Gbr. [mannenkoor „Siursum Coirda", haar uitvoering. De muziek- en ziangnu'mh miers werden op een prachtige, wijze ten gehore gebracht, zodat ook alle bezoekers na afloop, zeer voldaan huiswaarts keerden. Vrijdagavond, 24 Februari a.s. hoopt de vereniging „Een school rn'et den Bijbel" in jaarvergadering bljctein te koimein. Diezie vergadering zal ge houden worden in de Chr. School, alhier, en aanvangen om half acht. Hiet programma vermeldt o.a. ver kiezing van een bestuurslid, wegens periodiek aftreden van die hee:r H. vait Loon (herkiesbaar). Een onder werp „Kindergebreken en koppighe den" zal geleverd worden door dhr. P. van der Gugten. Qnze dorpsgenoot C. Dekkers hoopt na een verblijf van 3 jarjen in Indië Zaterdag a.s. met de „Pasteur" in het vaderland terug te keren. Maandagavond, 20 Februari, j.l. heeft de Chr. muziekver. „Oersoendo" haar j aarvergadering gehouden in de Oude Openbare Lagerte School al hier. Voor de pauze werd het huis houdelijk gedeelte afgewerkt, terwijl daarna door voordrachten è.d. de ge zelligheid werd verhoogd'. voorziet in een behoefte. Dezer 'dagen opent liet Agent schappen-, Administratie-, Advies- en Bemiddelingskantoor Altena, geves tigd te Werkendam, Loze Stoep 17. Zoals de naam reeds verraadt, wil dit bureau het terrein van zijn werk zaamheden zeer breed opzettenzeer onderscheiden voorwerpen heeft het tot voorwerp van zijn activiteit ge maakt. Niet alleen kleine, eenvoudige kwesties zullen worden behandeld, maar ook zaken van meer ingewik kelde aard. Het stellen en typen van teen simpele 'brief, maar ook de meer omvattende procedure, zij zul len beide de volle aandacht der vennoten genieten. Teneinde het publiek in de meest ruime zin te kunnen voorlichten en bijstaan, heeft de leiding liet goed gedacht enerzijds een bekend advo caat uit dit arrondissement uit te nodigen om regelmatig van advies te dienen, aan de andere kant weid een accountantskantoor van goede repu tatie bereid gevonden tot het uit brengen van economische en be- drij fshuis houdkumdige rapporten en verificaties. Deze contractuele samenwerking tussen Altena en zijn relaties kan niet anders dan de clientele ten goe de komen en iedere lezer zal niet. ons van mening zijn, dat deze vonn van organisatie het algemene belang op zijn best dient. Ook op het gebied van verzeke ringen werd contact gezocht met de meest soliede maatschappijen, waar door de hoogst mogelijke zekerheid, gepaaid met de laagst denkbare pre mie, kan worden geboden. Speciaal ook het verzekeren van transporten en andere meer „vluch tige objecten" op beurspolis vindt middels Altena plaats. De gedachte, welke in ons op schrift werd neergelegd, versterkte zich, nadat wij dezer dagen het ge noegen hadden het keurig verzorgde, goed geoutilleerde kantoor te bezich tigen. Niet alleen aan meubilering en stoffering is aandacht geschon ken, maar wat de geïnteresseerde be zoeker 'méér zegt, de uitgebreide technische hulpmiddelen, commenta ren en lectuur, die in zijn belang ten dienste staan, zullen aanstonds de indruk vestigen, dat die vennoten van Altena niet over één nacht ijs gingen, toen zij hun voornemen in daden omzetten. Kosten noch moeite werden ge spaard om dit bedrijf te doen sla gen en zowel opzet, relaties als de namen der ondernemers zelf, waar borgen het publiek, dat dit nieuwe bedrijf in onze omgeving steeds meer in een dringende behoefte zal voor zien. \Vij wensen dan ook deze on dernemers geluk met het genomen initiatief en teen volledig succes 'in huu zaken. A NEDERHEMERT In verband met liet ontslag van Burgemeester van Ommeren per 1 Maart a.s. is de waarneming van dit ambt voor onbepaalde tijd opge dragen aan dhr. C. v. d. Werken, lste wethouder alhier. Onze dorpsgenoot korporaal C. E. Benckhuysen hoopt, met de „Atlantis" vermoedelijk op 3 Maart in liet vaderland terug te keren. De Postduivenver. „Vriend schap", afd. Nederhemert-Well, heeft een verloting gehouden. De volgen de nummers: 331, 348, 728, 623, 448, (6143, 362 en 412 zijn uitgeloot en moeten nog afgehaald worden bij café „De Tlopwaag' 'te Well voor 1 Maart a.s. De heer J. Kant, wachtmees ter le klasse bij de Rijkspoli tile, hoopt wegens het ingevoerd ver vroegd pensioen, de dienst met 1 Maart a.s. te verlaten. De heer Kant, die zowel bij zijn superieuren als bij de gemeentena ren in hoog aanzien staat, zal zeker de verdere jaren, in goede gezond heid een rustig burgerleven gaarne worden gegund. De heer Kant was 23 jaren in deze gemeente werkzaam, aanvan kelijk als gemeente-veldwachter en later bij de Rijkspolitie. Tevoren was hij verbonden aan het politiecorps te Zaltbommel. Het was Zaterdag 18 Febr. j.l. voor de fam. v. Ooyen alhier een blijdje dag, toen hun zoon T. van Ooyen, na een verblijf vlanl ruim 3 jaren in de tropen, in de familiekring terugkeerde. Na de eerst)© begroeting met de naaste familie, kwamen vele verdere familieleden, buren 'en kennissen hem de hand drukken. Door het plaatselijk Thuisfront werd hem 's avonds namens de inge zetenen een sigarettenkoker met in scriptie aangeboden als aandenken. Namens de buren en vrienden werd hem een rijwiel en een rook- standaard geschonken. Er heerste een gezellige drukte drukte in de wo ning aan de Molenstraat. Zaterdagavond j.l. gaf de zang vereniging „De Vervulde Wens" al hier haar aangekondigde jaarlijkse openbare uitvoering. Om ongeveer half acht, opende D. J. Verheij deze avond en riep in het bijzonder een woord van welkom toe aan de Man- VEERDIENST GOHINCHEM—SLEEUW IJK. In verband met nodige reparatie aan de grote veerboot „Gorinchem V" is dit vaartuig met ingang van. Maandag 20 Februari tot Maandag- niorgen 27 Febr. 6 uur of zoveel) langer of korter als de reparatie duurt, uit de vaart genomen. De dienst wordt onderhouden met de Gorinchem IV en Gorinchem I. dolineelub „Nieuw Leven" uit He- del, die op het onverwachts was geroepen om haar medewerking te verlenen, daar door omstandighe den het toneelstuk niet kon worden opgevoerd, dat door de zangvereni ging was ingestudeerd. Na enkele zangnummers, die ge zien. het zwakkie koor, behoorlijk wierden gezongen, kwam de Man dolineclub op de planken en alras bleek, dat men wel een zeer geluk-, kige keus had gedaan om haar uit te nodigen, want het programma dat deze vereniging afwerkte, was in een woord prachtig. Het was dan ook geen wonder, dat toen hun voorzitter het einde van dit op treden aankondigde, het (door de zaal golfde: „Hé, wat jammer". Verschillende voordrachtjes wer den nog door de leden dier zang vereniging en door de jongens uit Hedel opgevoerd, welke allen zeer goed werden vertolkt. Na een opwekkend woord van de heeir de Heus om toch vooral hiet culturele leven meer op te wekken, wat toch altijd ver te verkiezen is lboven het straatslenteren van de j ongeren, zong de zangvereniging nog een viertal liederen en sloot D. J. Verheij deze prachtige avond en riep allen en vooral „Nieuw Leven" uit Hedel een tot weerziens toe. NIEUWENDIJK Zaterdagavond gaf het man nenkoor „Onderling Genoegen" een uitvoering in gebouw Tavenu. De zangnummers werden op uitnemende wij zie vertolkt. Na de pauze werd door leden van de zangver. „Excel sior" te Giessen opgevoerd het to neelstuk „Een rare familie", hetwelk bijzonder in de smaak viel bij de aanwezigen, gezien het langdurig ap plaus dat de spelers en speelsters ten deel viel. O.G. kan op een goed geslaagde avond terugzien. De Chr. bond van Overheids personeel, afd. Nieuwendijk, hielid onder grote belangstelling haar jaar vergadering in Tavenu. Als spreker trad op de heer Post, hoofdbestuur der van het C.N.V. De Chr. muziek ver. „Crescendo" verleende haar me dewerking. Ds. van Noort sprak het slotwoord. Naar we vernemen is door het fanfarecorps „O. n. S." te Kille, besloten over te gaan tot de bouw van een eigen verenigingsgebouw. De nodige stappen hiertoe zijn reeds ondernomen, zodat zeer in 'tkort hiermede een aanvang kan worden gemaakt. SPRANG. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente alhier, is toe zegging van beroep uitgjebracht ypr Ds. Streefkerk te Ernst. De ver. van Prot. kerkorgel- en harmoniumbespelers voor de Langstraat en het Land van Hleus- den en Altena, hoopt een werkver gadering te houden op Zaterdag 25 Febr. a.s., in de Ned. Herv. kerk alhier. Het programma vermeldt orgelspel door de heren J. W. K# Bams alhier en de heer de Vette uit Almkerk. Na de pauze volgt een referaat. Iedereen is welkom. MEUWSBL Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag van altera Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel AcTvertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui <C, Gisterenmorgen reikte Burgemeester A. van Delft in tegenwoordigheid der Wethouders aan de nabestaanden van de in Indonesië over leden militair C. D. P. Verhoeven, posthuum de medaille voor „Orde en Vrede" uit. AMERIKAANSE „KONINGIN" BEZOEKT NEDERLAND. Mevrouw Baker in gezelschap van haar man zal in |Nederland verschillende inrichtingen op medisch en sociaal gebied bezoeken. Zij is in Amerika tot Koningin gekozen door 43.000.000 vrouwen. Opname bij de douane op Schiphol.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1