DINAND STUFKENS Gevonden en verloren voorwerpen Binnenband Raadsvergadering Andel, De aftredende bestuursleden Jac. Luyben, Ad. van Bokhoven en Chr. van Herpt werden herkozen. Na afhandeling der agenda hield de heer Doves een interessante le zing over de geschiedenis van de wichelroede. MEEUWEN WioehsdaJg! 22 Maart, 's avonds om 7 uur, zal er in de Geref. Kerk bidstond voor het gewas worden ge houden. Voorglanger Dis. Hamming van Nieuwendijk. LAND VAN ALTENA De fokdag der Stamlboekvar- kensfokver. „Land van Heusden en Altena" zial plaats hebben op, Vriir dagi 12 Mei a.s. 1 Met de Waterman zullen op 24 Maart a.s. uit Indonesië arriveren de volglende militairen uit deze streek: Soldaat ie kl. J. W. Baelde te Werkendamsoldaat ie kl. A. Boot te Werkendam; soldaat N. W. Konsman te Sleeuwijksoldaat I J. iMillenaar te Wijk; soldaat H. van Pelt te Sleeuwijk; soldaat' I A. A. !M. Leerihouts te DiussenMar. II G. A. Donkersloot te Aalstsoldaat I L. Klootweijk te Sleeuwijk. HOOFDPIJN? -< Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. NEDERHEMERT Dé kërkcollecte, die gehouden is voor het Bouwfonds van de Ned. ïierv. kerk aan de .Noordzijde, heeft opgebracht het bedrag van Ï7.07. Aan de fa. Hobo en 'Zonen, aannemersbedrijf alhier, is opgedra gen het bouwen van een ^woonhuis voor de heer E. Vos aan 'die Kapel straat het bouwen van een woonhuis voor de heer M- Keinemans aan de Molenstraat en het bouwen van een woonhuis aan de Dorpsstraat voor de heer R. Oomen. I Het voorzien van een nieuw leien dak van de Ned. Herv. kerk aan de Noordzijde is voor de som van f 5925.opgedragen aan P. J. Broeders, leiendekker te 's Bosch. Het werk moet vóór de herfst gereed zijn. Voor het Restauratiefonds der Ned. Herv. kerk op hiet Eiland kwam igledurende de maand Februari aan bijzondere giften binnen van: de. kin deren der Zondagsschool op het Ei land f 10.de heer Koetsveld f25.-, de heer W. Witjes f 80.mej, Zus Blankiers f5.de heer en mevr. Lippmann-Rosenthal f 50.Totaal f170.—. De huiscollecte bedroeg f15.55, terwijl de kerkcollecte heeft opgebracht f23.13, zodat in totaal f208.68 het fonds versterkte. OUDENDIJK Zaterdagavond j.l. hield de buurtvereniging „Juliana" een druk bezochte ledenvergadering in de gia- ragje bij C. van Vuren. Na afloop van de discussies werden er door de Bowi smalfilmdienst uit Gorkum en kele prachtige films vertoond. De buurtvereniging mag. dan ook op een prettige avond terugzien en zeer vol daan Keerden allen huiswaarts. SPRANG. Door de Ned. Vereniging van ex-politieke gevangenen (uit de be zettingstijd), wordt alhier op Zater dag 18 Maart een filmvoorstelling gegeven ten bate van de nagelaten betrekkingen van de omgekomenen in de Duitse gevangenkampen. WIJK Ds. H. Harkema v.h. Ned. Herv. predikant alhier, thans te Zeist zal voor enkele weken naar Zwitserland gaan, voor herstel van gezondheid. De rinlg "Wijk en Omstr. van Jonjgtelingsver. op G.G. is voornemens om 2e Paasdaig alhier een landdag te houden. Woensdag 8 ;Mjaart j.l. bracht de biljartver. „Het igtroene laken" van Nieuwendijk een bezoek aan de ver. „Maaszicht" alhier. „Hét groene laken" behaalde 217 pupten en „Maaszicht" 358 punten, aodat laatstgenoemde ver. piet 141 punten won. De hoogste serie werd behaald door F. Bouman alhier. WIJK EN AALBURG De ar be ide rs toneélverO. VU. te Woudrichem, geeft op Zaterdag 18 Maart een uitvoering in het ver enigingsgebouw alhier. Opgevoerd wordt het spel van de $ee van Her min Heijermans „Op hoop van ze gen". In alle grote steden van pns land is dit stuk met enorm succes vertoond, ziodat het zeker de moeite waard zal zijn, om a.s. Zaterdag_jdit pracht werk te gaan zien. WOUDRICIIEM De heer A. Vos, hoofd der O. L. school alhier, is benoemd tot bestuurslid van de Merwekring van „Volksonderwijs." Langend ij k 37 - Gorkum WERKENDAM Het Aann. bedrijf v. Oord al hier was met f 295,400 laagste in- schrijfster voor riolerings- en bestra- tingswerken in de Babberspolder te Rotterdam. WAARDHUIZEN. -Tot lerend ouderling der Ger. Kerk alhier is benoemd dhr. W. A. J. Dalmeyer te Schiedam, thans le rend ouderling te Werkendam. WAALWIJK Zoals uit de advertentie iin ons blad blijkt, heeft Waalwijk er weer een nieuwe zaak in textiel bij. Daar dezie ziaak zich specialiseert voornamelijk op betere textiel, voor ziet zij zeer zeker in een behoefte voor Waalwijk en oimgeving. Die zaak op zichzelf ziet er ook zeer verzorgd uit en heeft architect van Huiten hiermede wederom eeir van zijn werk gehad. Wij wensen de heer en mevr. van Loon veel succes toe. HEUSDEN Het ie elftal is er Zondag is ge slaagd bet sterke R.K.D|.V.C. te weer staan en het was eerst op het laatst, dat Druneti er in slaagde geüjk te maken (1—1). Dit wgs tevens het eindresultaat;. Dit succes is in hoofd zaak te danken aan het prachtige werk van de Heusden-keper 'de Ko'k, bijgestaan door de 2 solide Hieusdein- 'backs. Ook de andere spelers past stuk voor stuk een woord van lof voor hun onvermoeid werken. Met de rust was de stand oo. Na de rust was het J. Verheij, die na een mooie dribbel Heusden de lei ding gaf 1o. Eerst in het laatste gedeelte van de strijd ontstond de bo venvermelde gelijkmaker. Heusden heeft zich in de laatste comp. helft prachtig hersteld. Het 2e elftal moest in Haarsteeg de meerdere erkennen. Het feit dat de keper een vermoeiende nachtelijke reis had gehad, zal hieraan zeker niet vreemd zijn. Jongens, Zondag beter. Het 3e elftal maakte geen fout en klopte Dirunen met 21 na zware strijd. Onze jongens hebben zich de laatste tijd bijzonder onderscheiden. Zondag a.s. is het ie elftal vrij1. Het 2e elftal ontvangt het sterke O.D.C. 2, dat door de heer Jackson (de bekende B.V.V.-trainer) verzorgd wordt. Dit zal een spannende wed strijd worden, die het aankijken vol komen waard zal zijn. Ook de ie elftalspelers kunnen hun reserves thans aan het werk zien. Aanvang half drie. Het 3e elftal ontvangt R.K.J.V.V. 2. Dit zal een zware opgave worden. Na de resultaten der laatste weken zien wit echter het resultaat met yer- trouwieh tegemoet. Aanvang; 12 uur. AALST Zaterdag kwam Roda 3 weer eens binnen de lijnen. In een vriendschap pelijk partijtje verloren ze te Kerk wijk met 21 van Stormvogels 2 aldaar. De nederlaagwedstrijd die Roda 2 te Wijk tegen Noad 2 zou spelen, werd door de organiserende club op het laatste nippertje afgelast. De junioren b verloren te Brakel met 2—0 van eenzelfde groepje van Quick. Die eerste élftallers zullen a.s. Za terdag deelnemen aan de seriewed strijden van G.J.S. 1 te Gorinchem. Ze komen daar uit tpgen Achilles 1 uit Veen. 's-GRAVENMOER Zaterdaigtmiddag j.l. werden door onze plaatselijke voetbalvereniging de volglende competitiewedstrijden ge speeld: O.N.I. 1P.CiP. te Breda 0—2Good Luck 3 te Raamsdonks- veerO.'N.I. 2 8o. VEEN De Achilles-junioren wonnen j.l. Zaterdag met 41 vande Sparta- junioren uit Andel. Achilles 1 trok voor het spelen van de voorlaatste bekerwedstrijd naar Well 1. De ge hele wedstrijd werd op de helft van de gastheren gespeeld, zodat hiervan een mooie wedstrijd geen sprake was. Eindstand 2o voor Achilles. A.s. Zaterdag, gaat Achilles 1 naar Gorcum voor het spelen van serie wedstrijden, uitgeschreven door dé v.v. G. J. S aldaar. Achilles zal uit komen tegen Roda 1 uit Aalst. Vertrek 3.30 uur per bus vanaï ca fé Vos. Achilles 2 speelt thuis een vriend schappelijke wedstrijd tegjen Noad 2 uit Wijk. Aanvang 5 uur. WIJK EN AALBURG N.O.A.D'.Het eerste elftal speelde j.l. Zaterdag voor de derde ronde van de K.N.V.Bi.-beker tegen AJS.W,H, en wist in een goed gespeellde wed strijd mét 21 te winnen. A.s. Zaterdag; speelt het eerste elf tal een uitwedstrijd voor de afdelings beker tegen Sparta 1 te Andel. Ver trek 3 uur pet fiets. A.s. Vrijdag ledenvergadering! in dë zaal van de heer Duisterwinkel. Al ler opkomst is dringend gewenst. Aanvang half acht. WILHELMINA: Het eerste elftal slaagde er j.l. Zaterdag niet in de tweede ronde voor de K.N.V.Bi.-beker te bereiken, want met 31 werd jde uitwedstrijd tegen Sprangse Boijss ver loren. Het tweede won.op eigen ter rein met 3—2 van Kerkwijk 1. A.s. Zaterdag speelt het eerste een thuiswedstrijd tegen Heérjansdam. Aanvang vier uur. GEVONDENEén koperen ge wichtje. Terug te bekomen bij Bi. v. Hel vóórt te Nederhemert. GEVONDENEen roeiboot. Inlich tingen bij1 de Rijkspolitie te Eethen. GEVO'NDENEen lederen en een gebreide want, op de weg van Ee then naar Meeuwen. Terug, te beko men bii W. Splinters, B' 110, Gen- deren. VERLOREN: Een zilveren 'bro che, Terug te bezorgen bij 'Molen straat B 168c, Nederhemert. KONINGIN WEER THUIS. Prins Bernard in New York. Met de trein, 'die Dinsdagavond om acht minuten voor negen het stationnetje te Baard binnenreed, zijn de Koningin en de prinsesjes terug gekomen. Die ontvangst was zeer har telijk. Het was de Koningin aan te zien, dat de vacantie in St. Anton haar goed gedaan had- Prins Bemhard is in zijn eigen Da kota in New York aangekomen. Vrijdag of Zaterdag zal hij vertrek ken. „Ik ben reeds te lang van huis geweest", zei hij. ARCHIEVEN VAN NEURENBERG NAAR DEN HAAG. Een vrachtauto' geëscorteerd door enkele maréchaussees, leverde Dins- dagimiddag de in 37 kisten verpakte archieven van het militair glereehts- hof te Neurenberg af aan de Griffie van bet Intern. Gerechtshof in het Vredespaleis te 'sGravenhagie, Zij bevatten de documenten, dre in de bekende processen tegen Duitse oorlogsmisdadigers zijn gebruikt, als mede verschillende bewijsstukken, zo als een schedel, die als presse-papier is gebruikt en geprepareerde stukken huid, waarvan sommige Duitsers in concentratiekampen 1 ampekappen héb ben vervaardigd. KONINGIN EiN PRINS NAAR LIMBURG. 'Het ligt in de bedoeling van HJM. Koningin Juliana en 'Z.K.H. Prins Bernard op 24 en 25 April een of ficiéél bezoek aan de provincie Lim burg te brengen. DRAMA IN DEN HAAG. In het perceel Laakkade 418 te 's Gravenhagë is Dinsdagmiddag! een echtpaar dood in zijn woning aange- troffen. Die vrouw was .gewurgd ea j de man heeft zich, door sinijwonden 1 aan polsen en in het hoofd, alsmede door het opendraaien vail eein g|as- kraan van het leven betoófd. S&TwssilP i 4 L-: wlÉI «lll« ggisfe HR. MS. ONDERZEEBOOT „DOLFIJN" IS VANUIT ROTTERDAM NAAR DE POOLCIRKEL VERTROKKEN. Het vertrek bij de onderzeedienst aan de Waalhaven. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Mr. G. A. Bax. Secretaris: WelEd. Heer M. v. Rijswijk. De Voorzitter wijdt allereerst waar derende woorden aan de overleden oud-burgemeester A. D. v. d. Schans terwijl hij het vele werk door deze in het belang van gemeente en streek verricht, de revue laat passeren. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere be waard blijven. De Voorzitter doet mededeling van een schrijven van Chr. v. Rijswijk, dat hij in verband met zijn benoe ming en vertrek naar Nederhorst den Berg ontslag neemt als lid van de raad. De Voorzitter zegt, dat het hein spijt, dat de heer v. Rijswijk geen deel meer van het college zal uitmaken, doch hij brengt 'hem dank voor de prettige samenwerking en spreekt de hoop uit, dat het 'hem in zijn nieuwe standplaats in alle op zichten wel zal mogen gaan. Schrijven van de bewoners van de Rietdijk alhier om over te gaan tot bestrating van de Neder Andelse steeg vanaf de dam bij de heer L. A. van Eethen tot aan de Rietdijk. B. en W. delen mede, dat op grond van de bekende motieven er geen aanleiding is dit verzoek in te willh gen, waarmede de raad met algemene stemmen accoord gaat. Op voorstel van B. en W. wordt aan de gemeente-ambtenaren en werk lieden een wedde verhoging toege kend van 5 pCt. overeenkomstig de Rijksregeling. Daarna komt aan de orde het on derzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadsllid I. den Dekker Joostzn. Tot leden van de onderzoek worden aangewezen dele den de Fijter, Crielaard en Verwijs, welke na heropening der vergadering verklaren, dat de stukken in orde zijn bevonden en tot toelating wordt geadviseerd, waartoe m.a.s. wordt be sloten. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van de Vereniging een school m. d. Bijbel alhier om beschikbaar stelling van een bedrag van f 1516,74 voor invoering van een nieuwe lees methode. Blijkens bericht van de In specteur van het Lager onderwijs in de inspectie Waalwijk is dit zeer noodzakelijk te achten, in verband waarmede de raad besloot deze gel den te voteren. op Zaterdag 11 Maart 1950. Reeds in een der vorige vergade ringen werd besloten in principe toe te treden tot de op te richten gemeen schappelijke schoolartsendienst. We gens wijziging van bet gebied van de dienst is het noodzakelijk een nieuw besluit te nemen dienaangaande. M.a.s. wordt in verband daarmede besloten toe te treden tot de dienst Noord-West-Brabant, terwijl de gem. regeling eveneens wordt goedgekeurd. Aangezien de landbouwhuishoud- school alhier, welke door de gemeen te werd gebouwd en verhuurd aan de Chr. ^Boeren en Tuindersbond in Nederland, reeds enige tijd gereed is gekomen is het noodzakelijk daar voor een definitieve geldlening te sluiten. Tevens is dit het geval met de gebouwde Burgemeesterswoning. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten met de N.V. Bank voor Ned. Gem. een 2-tal geldleningen aan te gaan resp. ten bedrage van f 34000 en f35000, op te nemen per 1 April en 1 Mei a.s. In verband met het overlijden van de tweede ambtenaar van de Burg. Stand dezer gemeente, de oud-bur gemeester v. d. Schans, wordt in diens plaats tot deze functie benoemd de heer J. A. v. Andel, tweede ambte naar ter gem.-secretarie alhier. Een 2-tal wijzigingen van de gem.- begroting voor 1949 worden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna wordt gesproken over het beschikbaar stellen van een bedrag voor de aanleg van een 53-tal nieuwe straatlantaarns. De gemeente heeft verleden jaar het Electriciteitsbedrijf aan de PNEM te Den Bosch overge dragen. Deze Mij. is voornemens a.s. voorjaar het bovengrondse net door een ondergrondse kabel te vervangen en zal binnenkort tot aanbesteding daarvan overgaan. Nu lijkt het B. en W. de beste weg om aan de PNEM opdracht te verstrekken ook het plaatsen enz. van de straatlan taarns te verzorgen. De aanbesteding van dit werk kan dan gelijk plaats hebben. De raad gaat hiermede ac coord en stelt de nodige credieten beschikbaar. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt een hypotheekregeling vast gesteld voor particuliere woning bouw. Ongetwijfeld zullen verschil lende personen in de gemeente daar van kunnen p of Leren. De regeling werd reeds van kracht verklaard voor .een 2-tal aanvragen van part. bouwers. Mededeling werd gedaan, dat het in verband met de ontslagname per 1 Jan. j.l. van die heer M. Versteeg noodzakelijk is tot het benoemen van een gem.-bode over te gaan. Voor heen was deze betrekking gecombi- neerd met die van gem.-opzichter, doch B. en W. zouden de te benoe men gem.-werkman daarmede niet meer willen belasten, aangezien te verwachten is, dat deze dan teveel uit zijn gewone werkzaamheden wordt gehaald. Het college is van mening, dat deze werkzaamheden het best zouden kunnen worden opgedragen aan de concierge van gemeentehuis en Verenigingsgebouw, die daarvoor voldoende tijd disponibel heeft. Men is zeer tevreden over het werk van deze persoon en hij zal ook ongetwij feld de functie van gemeente-bode naar behoren behartigen. De raad' kon met de zienswijze van B. en W. volkomen accoord gaan en benoemde m.a.s. tot gemeentebode de heer O. v. Hemert. Daarna komt aan de orde de wijzi ging van de salarisverordening, mede in verband met de benoeming van een gemeente-werkman. Het salaris van de ie ambtenaar ter secretarie wordt in verband met de voorstellen van de Commissie Ubbink herzien en bepaald op f2328 tot f2688, plus toelagen voor het bezit van enkele diploma's. B. en \V- zouden het sa laris voor de te benoemen gemeente werkman willen bepalen op f 1800 tot f 1980. De raad kan zich daar mede verenigen Na goedkeuring van de salarisverordening zullen door B. en W. sollicitanten voor deze be trekking worden opgeroepen. De leeftijdsgrens werd bepaald van 25 tot 50 jaar. De Voorzitter deelt mede, dat aan deze gemeente voor 1950 een bouw volume werd toegekend voor de bouw van 8 woningen. Aan een 6-tal parti culieren is bouwvolume gegeven, zo dat de gemeente zelf nog een dub bel woonhuis zou kunnen bouwen aan de nieuw aan te leggen straat tussen B. v. d. Schansstraat en Reatrixstraat. Hij stelt voor daartoe over te gaan, waarmede de raad accoord gaat. Bij de rondvraag informeert het lid Verwijs naar de mogelijkheid van het uitleggen van rattenvergif aan de vuilnisstortplaats aan het Boveneind, aangezien wordt beweerd, dat ter plaatse nogal ratten huizen. Gevreesd wordt echter dat dit wei nig effect zal sorteren. De raad gaat vervolgens over in heime zitting". I BRILLENSPECIALIST 7 ON X V ,-X N -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2