voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard De nieuwe Sint Catharina kerk te Heusden No. 6756 •■AND VAN AlTEMA Donderdag 23 Maart 1950 lilllil i IS m-1 wm i® 1 "J;;\ PLAATSÏÏLÏM NIEUWS~7 Wat krijg ik nog Wat krijg ik nog Wat krijg ik nog Wat krijg ik nog Firma L. J. Veerman, Heusden s) KV„ IIIHIII -/-J. *-%'«• «!Br Zoals bekend werd de oude Catha- rinakerk in de nacht van 5 Novem ber 1944 door de terugtrekkende Duitse vernielingstroepen in brand gestoken en totaal vernield. Ze viel evenals ons fraaie Stadhuis, Prote stantse kerk en Molen, als offer voor onze bevrijding. Waren de Protestan ten spoedig in de gelegenheid hun kerk weer in zo'n staat te brengen, dat daarin de godsdienstoefeningen konden worden gehouden, de Katho lieken waren genoodzaakt tot heden hun diensten in cle Noodkerk in de Putterstraat te houden. Thans komt ook hieraan een einde. Zaterdag a.s. zal n.l. de nieuwe kerk, die aan het Burchtplein verrijst, in gebruik worden genomen. Het is ge heel aan het initiatief en doorzettings vermogen van de ZeerEerw. Heer J. F. Mommers, pastoor dei- parochie te danken, dat deze ingebruikneming reeds thans kan plaats vinden. Hij was de motor en stuwkracht die zijn parochianen, architect en aannemer aanspoorde tot spoed, waardoor men het klaarspeelde in de tijd van even een jaar, dit gebouw te doen verrij zen. Immers op de 26e Januari 1949 werd de eerste van de ongeveer 170 palen geheid, waarop het zou Ver rijzen. Zaterdag 7 Mei vond de plech tige eerste steenlegging plaats. Thans is de bouw zover gevorderd, dat de klerkdiensten er in kunnen aanvangen. Door de parochianen van Heusden zijn belangrijke offers gebracht, om het zover te brengen. De architect Ir. N. v. d. Laan te 's-Hertogenbosch, ontwierp de plan nen waardoor de Katholieken van Heusden een fraaie kerk hebben ver kregen, maar tevens Heusden een ge bouw waarop het met recht trots kan gaan. Uitvoerder van de plannen was de aannemer Fa. J. de Bont van Hul ten te Nieuwkuijk, die met zijn personeel al het mogelijke heeft gedaan, om de kerk in de "Fortst mogelijke tijd te doen verrijzen. De samenwerking tijssen architect, aannemer en zijn 'arbeiders, was steeds van bijzonder aangenamen aard; deze liet niet te wensen over. Hen allen komt dan ook een woord van dank en lof toe, voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Naast de ze, verdienen ook zij die aan de vol tooiing het hunne hebben bijgedra gen een woord van hulde. Tot deze voltooiing droegen bij: F. Vervoordeldonk, 's-Hertogen bosch, hardsteenwerkC. Vink, St. Michielsgestel, Stucad oor werk; M. Richters, Heusden, loodgieterswerk; J. v. Bergen Henegouwen, Heusden, lichtinstallatie; PI. de Bont, Nieuw kuijk, smeedijzer; J. Noyons, edel smid te Utrecht, ornamentatie van het altaar; Fa. L. Verschueren, Pleyt- huysen (L.j, orgel; J. Uiterwaal te Utrecht, beelden; Fa. Fr. v. Rossum, Hilversum, banken; N.V. Eijsbouts- Lips, Asten, klokken. De tekening, die wij hierbij afdruk ken, geeft een indruk hoe de kerk, als zij geheel gereed is, er zal uitzien. De toren en. naast getekende pasto rie zullen pas later worden af gebouwd. Vooral het inwendige der kerk maakt een grootsen indruk, daarover hoort men slechts één roep, n.l. zeer fraai. Naar men ons mededeelde zal de plechtige consecratie eerst op 1 Mei plaats hebben. - - - HEUSDEN Diondierdag j.l. had in het oe fenlokaal de j aarvepgader in|gj dier Afd. Heusden van de Nledlerl. ver. E.H.B.i O. plaats. Bijha alle lelden en aspi rant-leden waren present, toen; voor;-! zitter C. Verhoeven idle vergiadaring opende. De notulen werden goedge keurd. 't Jaarverslag vond algiejiele instemming. Die rekening sloot niet een nadelig! saldo. De 3 aftredende be stuursleden, mej. C. Verschuur iein de heren C. J. Ml Verhoeven en R. iNieuwerihuis, werden herkozen. Be sloten werd een .grotere subsidie bij de gemeente aan te vragjen, de con tributie der leden te verholgen tot 1 5 cent per week of f7.80 ipier jaar en te trachten donateurs te verwerven. Dit alles om aan de nodige glelden te komen, daar aanschaffing van ma teriaal dringend en dringend' noodza kelijk is, omdat in de iqorlogl alles verbruikt is tot dekens en brancards toe. i Met algemene stemmlen werden de pas-gieslaagjden als leden dier Ver. E.H.B .O. toegelaten. Die voorzitter fe liciteerde hen en bond ze op 't hart, de wekelijkse oefeningen trouw te volgen, ter verkrijging van grotere kennjs en vaardigheid. Tijdens de vergadering! kwamen de doktoren Dr. R. Vermeer en E. Schimmel binnen. De voorzitter heet te hen welkom. Een hartelijke hel groet ing, vond plaats. Mej. A. Baaijéns dankte met enkele gioed iglekozen woorden Dr. Vermeer voor alles wat hij' gedaan heeft voor de cursisten en de leden en bood hem, namlens allen, een "boekwerk aan, dal door de dokter op hoge prijs werd gesteld. Nia rondvraag! en sluiting begint het feestelijk gedeelte van die avond. Onder het genot van een kopje thee en een versnapering wordt voiökgé- drageh en een stukje opgevoerd. Dian volgt hersengymnastiek. Op verzoek van een der bestuurs leden verklaart dokter Schimlmél zich bereid, al heeft hijl zich daartoe niet is de vraag, die honderdduizenden oorlogsslachtoiFers zich de afgelopen jaren herhaaldelijk stelden. is de vraag, die duizenden oorlogsslachtoffers de afgelopen weken hebben beantwoord, dank zij de uitgave„Wat krijg ik nog is een zeer handig boekje van 64 bladzijden, dat slechts f 0.95 kost en dat samengesteld werd door Mr. C. J. A. M. TEN HAGEN, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en H. VERSCHOOR, Hoofdcommies bij het Ministerie van Financiën. Prof Mr. P. LIEFTINCK, onze Minister van Financiën, schreef het voorwoord. is de enige, door de Regering aangekondigde populaire toelichting van de Wet op de Materiële Oorlogsschaden. Met behulp van dit boekje, kunnen de betrokkenen zelf de vergoeding van hun oorlogsschade uitrekenen, Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Tel. 19, Heusden. geprepareerd, een causerie te houden over zijin, boottocht met de bedevaart gangers van Mekka naar Indonesië. Hijl beschrijft het doel van zio'in bede vaart. Hiji geeft staaltjes van „afzet terij" waaraan de pelgrims in Arabië van de zijde hunner „broeders" bloot staan. Hii vertelt van de ellendige jsp. soms hopeloze toestand, waarin die mensen verkeren (verblijf op straat, sterke vermagering!, afgrijselijke ziek ten,). Op 'deze reis stierven liefst 9 pelgrims. Sommigen verkeren in dus danige omstandigheden, dat ze aan boord gedragen moeten worden. Ver schillende foto's dienden ter verdui delijking van het Iglesprokene. Spreker kréég na afloop een harte lijk applaus- Die voorzitter dankte allen, in het 'bijzonder dokter Schimlmel, waarna allen voldaan huiswaarts gingem Op de j.l. Maandagavond ge houden gecombineerde vergadering der ,pez. Middenstandsverenigingen kwam men tot een volledig accoord inzake de a.s. winkelactie 1950. Be sloten werd Vrijdag 24 Maart a.s. des avonds 8 uur, in hotel „Concor dia" een algemene ledenvergadering te houden, ter vaststelling en be spreking dezer plannen. De besturen roepen derhalve alle leden, welke reeds per circulaire zijn uitgenodigd, dringend op. Komt dus ter vergade ring, bet is uw eigen belang. Wat gaat er gebeuren in Heusden, is de leus. Mogen de leden begrijpen dat, als zij schitteren door afwezig heid, zij later hiervan teleurstelling ondervinden en dat zij door hun aan wezigheid, medewerken tot de op bloei van Heusden en zijn organisa ties. Geen uitvluchten, maar allen op ter vergadering van- Vrijdagavond. AALBURG Maandag 20 Maart herdacht het echtpaar P. Vos en A. Vos-Laker^ veld, onder ;grote belangstelling hun 30-jarige eehtvereni'gliing. Tot notabelen der Nled. Herv. kerk alhier zijn herkozen, de heren Joh. Schouten en 'Ant. van Wijk Wzn. Vrijidag 24 ,Maart, des avonds om 7 uur, hoopt Dis1, van Diam! van Werkendam, in het keirkgejbouw der Gier. Gemeente alhier, bidstond voor bet igewas te houden. AALST De heer Hi. J. Bouman alhier is gekozen tot bestuurslid van het Ned. Rode Kruis, afd'. Biommleler- waard. Voor de samenwerkende Poot. Cihr. Kinderbeschermings Organisa tie, waartoe o.a. behoren Neerbosch, Valkeriheide, Martha-Stichting, enz. is alhier f43.12 gecollecteerd. De plannen door de plaatse lijke sportvereniiginigi enige tijd gelé den gemaakt, zijin inmiddels vooreen ig'root deel verwezenlijkt. Het bestaan de sportterrein is vergroot, waardoor ook een. oefenterrein beschikbaar is, de kale plekken zijn opnieuw met igjraszoden inglezet, de omheining is vernieuwd, terwijl een aan de eisiein des tijds voldoende nieuwe kleedjgelc- igenheid is gebouwd. Die accomodlatie is hiermede dan ook zeer veel voor uitgegaan. Hloewel veel door de le den in hun vrije tijd is verricht, vergt een en ander natuurlijk toch abnor maal hoge uitgaven, die bezwaarlijk in zijn igleheel uit de gewone kasmid delen kunnen verkregen worden. Diaarom is besloten op 15 April a.s. een bazar te organiseren, mede ter bestrijding van de onkosten. Door middel van een circulaire zijn inmid dels leden, belg|unstijg|ers en zaken mensen opgewekt om een bijdrage in natura te verlenen voor deze ba zar, die, gezien de populariteit die Roda steeds meer in pmzie omgéving geniet, zeker wel zal slagen. Eén groot aantal oudërs en verdere belangstellenden zorgden Woensdagavond 15 Mjaart voor een Firma v.h. M. NORT Vakopticien igezelliigé drukte in de Openbare school, Jjer 'bijwoning, van de jaar lijkse ouderavond- De heer Dekker, hoofd der school, sprak een welkomstwoord, bracht dank aan mevr. van Ballëlgooijén- Heemstra voor haar bereidwillijgiheid om als tijdelijk onderwij'zieres te wil len fungeren ein deed voorts enkele mededelingen aanigiaandé het leerlin- igéntal, de materiaafpositie en over "de nieuwe leerplichtwet. Een programma van zang gedicht en samenspraak door de kleinste ïeer- linjgen, werd met aandacht gevolgd. Volgens de nieuwste leermethode behandelde dé heer Dekker vervol gens een aardrijkskundeles met dé hootgiste klassen. In de pauze was er een tractatie, ook bestond er gelegénhêid hét werk der leerlingen te bezichtigen, waar van begrijpelijk een dankbaar gé bruik van is .gjgémaakt. De heer Rüger voerde als voorz. der plaatselijke afdeling Volksonder wijs het woord' en kondigde aan dat ter bespreking van verschillende kwesties rond de openbare school binnenkort nog1 een aparte vergader ring zal belegd worden. Ook de leer lingen der hoigére klassen toonden hun kunnen. Zang, declamatie en sa menspraak wisseldein elkaar af, zodat een aardig géheël ontstond. Het hoofd der school las tenslotte op de hem éigene wijzé één span nend verhaal, dat met aandacht door jong! en oud 'gievolgd werd. Mjet een dankwoord voor dé belangstelling kwam het einde van deze geslaagde ouderavond. CAPELLE lil de .onder leiding van de heer G. A. Si. dé Bias gehouden jaarvergadering van de gem. zangver eniging ,,'t Rozeknopje", wenden de verslagen, vain secretaris en penning meester, alsmede de rekening en ver antwoording! over het afgelopen boek jaar jgoedgekeurd. Hét aftrendle be stuurslid, de heer Adr. M. Verhieij- den, werd bij; acclamatie herkozen. Voor de afd. Sprang-Capelle van de Nied. Blond van 'Plattelands vrouwen, zal Maandag 27 dezer, des avonds half acht in de zaal van de heer /kit. van Dijk aan het Bruggjetje als srpekèr optreden, Ds. Mackaaij; die een lezinig zal houden over „De vrouw in China". -- Die K.L.M.Tavobd van het de partement „De Langstraat" vdn de Mij', tot Nut van 'tAlgemeen, j.l. Woensdagavond in die ziaal van de heer Cové aan de Nieuwevaart ige- houden, mocht zich in een overgrote belangstelling! verheugen. Voor de pauze werd een historisch loverzicht gegeven, toegelicht mét film, over het 30-jarig bestaan der K.LjMl., terwijl na de "pauze de schitterende igeluids- kieurenfilm van het bedrijf der Mij. in Wiest-Iindië werd vertoond. De opvoeringen van de kinder- operette „Goudhaartje en de Troute- dour" zijin wel leen prachtig suc'des gieworden, want ook Vrijid,a|g|avond, de laatste uitvoerinig, was de z|aal k MEUWSBLAB Uit gave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag f Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur - - Oorlogslachtoffer; FRANCO TOEZENDING PER POST, DAN HEBBEN UW OOGEN het bewezen! 2E VERLANGEN EEN GOEDE BR't VAN Gasthuisstraat 13 Gorinchem

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1