„KLEON" RijwielSoiex VAN NELLE'S van de Raad der gemeente BRAKEL, Missie-tentoonstelling „DE TURK". RIJWIEL Electro Technisch Bureau - Heusden vh. Fa. C. F. VAN MILL GORINCHEM PHILIPS RADIO vanaf f115.— A. J. BOELEN - HEUSDEN hieuwe ti? f avonturen van viggelmee. N.V. A.L.A.D. KOFFIE, THEEenPITTO RaadsvergaderingZuilidiem VERGADERING gehouden op Woensdag 29 Maart des namiddags vijf uur. Voorzitter: Edelachtb. Hteer C. Ho bo, waarn. burgemeester. SecretarisWelEjd- Hleer Hl. C. van Os. 1 i i (Na opening, en trekking stemming s- cijfer, wiorden de notulen dier verigia- deringien van 3 en 9 Mlaart gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter brengt de navolgen de ingekomen stukken ter tafel: 0.a. goedkeuring verkoop bouw1- terrein aan A.A. van 'Veengloiedi- keuring geldlening 'van, f14000. Igoedkeuring rekening-courant over eenkomst enz. Vervolgens deelt de Voorzitter mie- de, dat aan de gemeente Zuilicbem Êen stuntwoningen zijn toegewezen. er omtrent ontspint zich een uitge breide discussie. iMet algemene stemmiën wordt be sloten toe te treden als lid tolt de B.L.O. school te Zaltbommel. Tevens wordt, na énige discussie, met algemene stemmen besloten, de woning Zijlsteeg 137 onbewoonbaar te verklaren. Vervolgens is aan de o-pde wijzi ging der begroting 1949. Op verzoek van de Voorzitter geeft de Secretaris eniigte toelichting, waarna met alge mene stemlmen wordt besloten deze begroting te wijzigen. Tenslotte is aan de orde een vopr- stel inzake advies herindeling der ge meenten in de Bomlmeler waard. De Voorzitter leest een brief van Ged. Staten voor, waarbij wórdt me degedeeld, dat de termijn, binnen welke de raden hun gevoelens moe ten kenbaar maken, is verleng^ tot 15 Mei 1950. In verband hiermede stellen B. en W. voor dit punt aan te houden. De heer C. A. van Veen zejgjt, dat als van Ged. Staten deze. brief niet was ontvangien, bet te laat was -ge-, weest. De Voorzitter antwoordt, dat er dan eèn ander voorstel zou. zijn ge daan n.l. Ged. Staten mede te delen, dat geen advies kon worden uitge bracht, omdat de termijn te kort was om omtrent deze zeer belangrijke aangelegenheid een juist oordeel te vormen. De heer Hooijkaas zeg|t, dat in sommige gemeenten dit punt is be sproken. De Voorzitter antwoordt, dat het wel besproken is, maar geen besluit is genomen. Na nog; enige discussie wordt met algemene stemmen besloten dit punt aan te houden. De heer Hooijkaas wijst er op, dat de toestand van de vuilnisbelt op bet Steegske niet zeer bevredigend is. De Voorzitter zegt toe, hierin ver andering, te zullen latent aanbrengen. Hierna sluiting. Kinderen redden kinderen. De laatste van de Grote Drie Pau selijke Missiegenootschappen is: De H. Kindsheid. De ontroerende opzet is: Laat de kinderen van de christen heid de kinderen van het heidendom redden. Opvoedkundig ideaal. Wie kind zegf, zegt beweging, ac tie, doen, daad, streven. Wie het streven van een kind een ideale rich ting kan geven, bewijst het kind een onschatbare weldaad: het wordt een prachtige mens. Ideaal loopt de lijn in de opvoe ding van het kind, als het liefde leert, edelmoedigheid, onthechting aan zichzelf, klaar staan om te hel pen; en dat uit een edele beweeg reden. In de li. 'Kindsheid. Dit alles is in de Kindsheid te vin den. Ze sterkt de wil van het kind, want de Kindsheid vraagt offertjes, van iets afstand doen ten voordele van -een ander. De Kindsheid leert edel moedigheid en medelijden. Wek lief de op voor Jezus' Kerk en de zie len. Het kind krijgt in de Kindsheid een taak, die het moet verrichten en wel om de hoogste beweegreden: uit liefde voor God en de zielen. Heilige kinderen. Daarom streven de Kindheidskin- deren van zelf naar heiligheid. Kinds heidkinderen vormen een heilige kindsheid. Heilige kinderen zijn kinderen die hun ziel in staat van genade bewa ren; die nog met Gods blik alles be kijken; die hun handen omhoog hef fen naar alles wat schoon en hoog is, en hun handen aan O. L. Heer Voor zo'n prachtig moet U zijn bij: M. G. BLANKERS HET ADRES VOOR BETER WERK Evenals andere jaren, zijn wij wederom in staat Uw reizen te verzorgen. Ons wagenpark is uitgebreid met moderne touringcars van 20 tot 45,zitplaatsen. Wij verzorgen Uw reizen zowel in binnen- als bui tenland, tegen billijke prij zen. Eenmaal met onze wagens getourd, dan blijft U onze vaste klant, Honderden tevredenheids- Ook Uw adres voor verlovingsringen en uurwerken Philips auto radio (255. Desgewenst gemakkelijke betalingsconditie. Wïttebroodstraat W 52-51 - Telefoon no. 3 WIJK EN AALBURG De Streekvervoermaatschappij van het Land van Heusden en Altena „DE WONDERSCHELP", het eerste vervolg op „Het Tovervisje", is binnenkort voor één gulden bij Uw kruidenier verkrijgbaar. Het boek bevat 3 series fleurige plaatjes. n ^0 waardepunten geven recht op Tfet 2*deel éen sene verschijnt! Spaart dus Van Nelle's achteretiketten I betuigingen ter Inzage MET PIGGELMEE. PUNTEN aanbieden om Zijn werk te doen. Zulke kinderen worden gekweekt door het ideale streven van de H. Kindsheid. Oudersopgelet! Leert zelf eerst het mooie werk van de Kindsheid kennen en leidt dan uw kinderen in in de schone bedoe ling van deze kinder-actde. Wat zeggen de Pausen er van? Pius XI: „De H. Kindsheid is een allerschoonst werk, niet alleen, omdat het grote sommenaan de Missies schenkt, maar vooral, omdat het de kinderen vormt tot apostelen." Benedictus XV„Dit Genootschap is des te aanbevelenswaardiger, om dat ook onze kinderen er aan kun nen deelnemen, die, aldus vroegtij dig beseffend welk een grote gave het geloof is, leren medewerken om ook anderen daaraan deelachtig te maken." Parool: Ieder kind, vanaf de wieg tot 14 jaar: lid van de H. Kindsheid. Pers-Comité. alleen arbeiders, zoals D'.U.W. arbei ders ie.d. geplaatst werden, doch geien, kapitalisten jen dat deze arbeiders ook bii' hiet arbeidsbureau inigjejchre ven moesten zijn. Ook de heer Vervoorn is van me ning', dat de plaatsing vap arbeiders op bedoeld werk niet gejieel juist is geweest. De beer van Tuijl zegt, dat men toch zo goedkoop mogelijk mdetwer-; ken. De heer de Pater is van mening, dat een arbeider zijn loom waardig is., De beer Ermstrang zegt, dat al tijd dezelfde persionen maar tewerk gesteld zijin. Hierna wordt besloten een stuk' bouwterrein aan te kopen van C. A. Vervooim, G. C. Vertoorn en G. van der Veer telgjen f0.7 5 per .Mj2, alsmelde bet resterende gedeelte van perceel sectie A no. 2311 ter groot te van 8197 1M2 van bet Polderdis trict voor verkaveling en bet dan later over te dra(g|en aan de in de nabijheid iglelégen bewoners. Even eens wordt nolg eein strook grond langs de Mjolensteeg van het Polder district aangekocht. Vervolgens deelt de^ Voorzitter me de, dat een extra toewijzing voor wo ningbouw is ontvangen (z.g. stund- woningem) en wel 30 stuks voor Bra ke! en Poederoijein samen. Spr. zou hiervan Brakel 10 en Poederoijein 20 woningen willen toewijzen. In de ge meente Poederoijen is de woningnood zeer groot en een dergelijke verdeling lijkt hem Zeer billijk toe. Die beren van Tuijl ein Ver voorn Zijn vajn mening, dat bet juist omge keerd moet zijn. De Voorzitter zegt, dat in verband met de {grote woningnood in Aalst, de verdeling hjem zeer billijk voor komt. De beer Vervoorn vraagt of deze woningen gemeentewioningein zullen worden. De Voorzitter antwoordt bevesti gend en zegt dat zo spoedig mogelijk met de bouw Zal worden begonnen. Die beer de Pater informeert maar de afmiétiinigen dezer woningen. Die Voorzitter antwoordt, dat de woningen ongeveer van dezelfde grootte zullen zijn als de thains in aanbouw zijnde arbeiderswoningen. Vervolgens wordt besloten de be woning van de in aanbouw ziihde ar beiderswoningen toe te wïj'zen aan S, van Boiggelen, B. van Veiein, J. S. van Bialen en A. van "Balen. De beer Vervoorn zou de verdeling van de laatste 2 arbeiderswoningen nog; even a,ain willen houden. Die Voorzitter licht hierop even toe boe men thans tot genoemde verde ling is gekomen en welke weg men hiermede beeft gevolgd. Die heer van Tuijï vraagt of reke ning is gehouden met de noodzake lijkste gevallen. 1 Die Voorzitter is van mening, dat hiermede voldoende- rekening is ge houden. 1 Vervolgens wordt op advies van El e-n W. besloten ten behoeve van de restauratie van de Ned1. Herv. kerk alhier ,10 pet. subsidie te verlenen overeenkomstig1 de voorwaarden, waaronder het Rijk subsidie verleent tot een bedrag van ten hoogste f 10.000. De Voorzitter deelt nolg mede, dat hij1 de architect van de te- bouwen to ren heeft gesproken en deze zal zo spoedig mogelijk 'bestek en tekening zenden aan de'laaglste inschrijver van de restauratie van de kerk. Mjogélijjk is (dan dat de bouw van d§ toren ook spoedig doorgang kan vinden. Die heer die Pater vraagt of de toren ,in zijin oorspronkelijke staat herbouwd zal worden, waarop- de Voorzitter antwoordt, dat dit wel de bedoeling is. Die heer van Tuijl zoü de toren giraag wat hoger zien dan voorbeen. Vervolgens wordt besloten de be groting voor 'het dienstjaar 19 50 te wijzigen ien een kasgeldlening aan te gaan van f 60.000.ten behoeve van de woninjgjbouw. 1. Van de vereniging School voor Bui tengewoon Lager Onderwijs te Zalt- bomrnel is een verzoek ingekolmlen om als lid toe te treden tegen f2.50 per leerkracht. Blesloten wordt toe te treden als lid tegen een contributie van f2.50 per leerlinig en per jaar. k Vierder wordt besloten teti behoeve van het vervangen van oude leerboe ken. aan de O.L. school, een bedrag van f288— toe te staan. Die Voorzitter stelt vervolgens aan Idie orde het schrijven van Ged1. Staten van 12 Januari 1950, inzake de ge meentelijke herindeling! van de Bloml- melerwaard en igteeft hieromtrent zijin mening!. (Zie hiervoor de rede van de Voorzitter in het raadsverslaJg der ge meente Poéderoijén, opgenomen in ons vorig mu-mmer) gehouden op Dinsdagavond 28 Maart 1950. VoorzitterEdelachtb. Heer W. T. Pos. SecretarisMr. J. ivan Dalen. Die Voorzitter opent (die- vergade ring met het forrmulierjglebed, waar na de secretaris de potuien -dér vo rige vergadering leest, welke pnver anderd worden goedgekeurd. Vervolgens wojrden een 9-tal in gekomen stukken vopr kennisgeving aangenomen. Van het bestuur van de Stichting Lager Nijverheidsonderwijs in de Bis dommen Breda en Den Bosch, is 'een verzoek ingekomen om- subsidie. Op advies van 33. en W. wordt besloten hierop afwijzend te be schikken. 1 Van de Prov. ,Voedselcommissaris te Arnhem is een schrijven ingeko men, waarbij gevoegd een .overeen komst tussen het bedrijfschap voor V-ee en Vlees en de gemeente Brakel, ten doel hebbende, dat de gemeente m de beffimgsbedragien krachtens ,de Heffingisverördening voor Vee- en Vlees en de Heffingsverordening 1949 Runderhors-elbe striding. Op advies van B'. en W. wordt besloten bedoelde overeenkomst aan te gaan. Verder wordt besloten ben behoe ve van de nieuwe begraafplaats, van de familie van Dam aan te kopen een perceel grond ter grootte van 53.70 ha tegen fi.25 per M2 en de pachter van bedoeld' perceel te gemoet te komlen niet een. bedrag van 4 maal f250. Vervolgens wordt nog besloten de aanleg; van de nieuwe begraafplaats op te dragen aan <de Ned. Hei-def- maatsehappij, door welke Mftj- ,ook reeds -een begroting is gemaakt tot een bedrag van f 9000. De beer van Tuijl vraagt of de uit weg langs de nieuwe begraafplaats voldoende breedte zal krijigen en of men deze uitweg niet beter kan ver kopen, daar hij voor de begraafplaats toch geen dienst doet. De Voorzitter zegt, dat men deze uitwejg wel kan verkopen voor een bedrag van f 1.25 per M2. Die heer van Tuijl zeigt, dat men toch -niets aan deze uitwegbeeft en men zou het nu met een moeite kun nen laten beschrijven. Spr. zou ook graag zien, dat de weg haar het nieu we kerkhof behoorlijk in o-rlde- ge maakt werd. De Voorzitter zegt, -dat bet de be doeling is, dat de gehele weg tot de Liesveldsesteeig in orde gemaakt zal worden en zal de event, verkoop van bedoelde uitweg nader bekijken. De heer de Pater vraagt, nog enige inlichtinjgen betreffende de uitvoering van het werk door de 'Hei-de Mij1, en hoopt, dat hier niet de-zelfde fout gemaakt zal worden als met de te werkstelling bij- id-e riolering Swerk zaamheden. Die Voorzitter zegt, hieromtrent nimmer klachten te hebben ontvan gen. De hjeer de Pater was van mening1, dat bij de r ioleir i-ngsjwe ikzaa mheden RIJWIELHANDEL Wijk en Aalburg Telefoon No. 51 J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf 1135,— tot f235,— T. L, Buizen, Droogscheer apparaten o.m „Philishave" Wasmachines en Wringers Straks op de SOLEX van het voorjaar genieten? Dan nu de SOLEX BESTELLEN N.V, Automobielbedrijf GORINCHEM-HAARSTRAAT 59, TEL. 2644 2645 Te.l no. 9 - Na 17 uur no. 50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 11