voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Heel Nederland op de film No. 6762 Maandag 17 April 1950 BREDA Dames-najaarsbeurs» Und van altena Firma L. J. Veerman, Heusden LAATSELÜK Wgt/WS mm HEUSDEN Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op Dinsdag 18 April, des nam. 7.30 uur. Agenda Opening; notulen vergadering 7 Fe bruari 1950; ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de legesverordening. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit 8-8-'40 be treffende uitgifte van een perceel grond in erfpacht aan N.V. Melk- prod.fabriek „De Bommelerwaard" en tot het doen uitgeven van een perceel grond in erfpacht aan C.V. v. Wagenberg-Festen. Verzoek van het Ned. Rode Kruis, afd. Heusden om subsidie, met voor stel van B. en W. Verzoek van het Bestuur van de Stichting Lager Nijverheidsonderwijs om subsidie met voorstel van B. en Weth. Verzoek van het R.K. Schoolbest. om beschikbaarstelling overeenkoms tig art. 72 L.O.-wet 1920 van een bedrag van f 506,45 voor het her sbei dak Bijz. Meisjesschool, met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot her nieuwde vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der grondbelasting. Voorlopige vaststelling gem.-reke ning en rekening vleeskeuringsbe- drijf 1948. Wijziging gem.-begroting 1949 en 1950 en begroting vleeskeuringsbe- drijf 1949. Voorstel van B. en W. om in prin cipe accoord te gaan met het voor lopige plan betreffende de riolering en te besluiten tot niet demping van de Demer, het verlenen van de no dige credieten en tot de nodige wij ziging van de gem.-begroting 1950. Reclames belastingen en sluiting. ANDEL Onder veel belangstelling her dachten L. J. Vogelaar en echtge note alhier, hun 25-jarige echtver eniging. ALMKERK J.l. Woensdagavond vierde de Chr. Herv. Meisjesvereniging „Ar beid Adelt" alhier, met de oudleden der vereniging haar 45-jarig bestaan. Na gebruikelijke opening door Zr. Harshagen, werden gelukwensen van oudleden voorgelezen, welke verhin derd waren deze feestavond mee te vieren. Hierna werd een samenspraak gehouden, afgewisseld door zang nummers. In de pauze werden allen rijkelijk, onthaald op tabak en versna peringen. De „spraakwaterval" die na de pauze werd uitgevoerd, bracht de lachspieren zeer in beweging. 'tWas een ware feestavond', waar in de Oud-leerlingen elkaar weer eens ontmoetten en oude herinneringen naar voren werden gebracht. „Arbeid Adelt" kan met genoegen óp deze avond terugzien. Te onge- veer 11.30 sloot de heer S. Willem- se met dankgebed. Op de gehouden ledenverga dering van de Oranjevereniging al hier, werden tot bestuursleden her kozen, de heren A. Rombout, Bi Rou- bos en Adr. Nieuwenhuizen, terwijl in de vac. W. v. Straten, werd ge kozen de heer Hl v. Straten, in de vacature Dibbits, de heer Ant. Ver schoor en in de vac. W. Paans Sr.. de heer W. Paans Jr. De heer W. Paans S;r. is 25 jaar secretaris 'dier Oranjevereniging ge weest, 'wat wel als een zeldzaamheid beschouwd mag, worden. CAPELLE Ds. Blok uit Kampen, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier bracht j.l. Woensdalgi een be- .zoek ter kennismaking' aan onze ge meente. Kerklglehouw en pastorie werden bezichtigd en 's avonds half acht g|ing Z.Berw. voor een aandach tig gehoor in de Dienst des Woords voor. De motor- en autiomlobielclub „Marijke" opent a.s. Zaterdajg 22 dezer haar zomie rprogramma met den oriënterinlgsrit voor leden en niet- leden. De start vindt plaats des na middags half drie bij het verenigings lokaal, café Gové-van der Haart aan de Nieuwevaart. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Sprang is beroe pen Ds. Terlouw te Otterlo (Gld. GENDEREN Voor de A.R. Kiesvereniging „Vreest God, eert den Koning" al hier, zal op Woensdag 19 April in de consistorie der Geref. Kerk spre ken de heer C B. v. d. Wal van Drie bergen met als onderwerp: De aan staande verkiezingen. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Op de veemarkt te 's-Bosch zal op 2 Mei 1950 een Centrale Stie renkeuring (roodbont) worden ge houden en op 4 Mei a.s. te Breda, (Zwartbont). Geslaagd voor het diploma kantoortypist J. J. Lankhaar te Alm- kerk en voor kantoorstenograaf P. Westerlaken te Woudrichem en J. PI. Achterberg te Dussen. De vereniging bet Texels Scha penstamboek voor Noordbrab. heeft op de algemene vergadering in Den Bosch, de onlangs overleden voor zitter ,de beer A. D. van der Schans herdacht. Ter vergadering werden weer klachten gehoord over loslo pende honden, die de schapenstand veel schade berokkenen. Tot voorzit ter werd unaniem gekozen de beer Di A. van der Schans, burgemeester van Eiethen. Ee kampioensprijzen van de fok- dag 1.949 verwierven H. de Geus te Gameren en T. Dingerri&ns te Bru- chem. MEEUWEN Vrijdag 7 April was het 50 jaar geleden dat de fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier werd opge richt. In een bijeenkomst, die Don derdagavond werd gehouden in het café van de heer J. Korevaar, werd dit feit op bescheiden, doch feeste lijke wijze herdacht. Plaatsgebrek noopt ons een volledig verslag tot ons volgend nummer te doen over- s tcLcin NEDERHEMERT Dinsdag 18 Maart te half 8, hoopt op verzoek van de Kiesvereni ging S.G.P., Ds. P. Zandt uit Delft ten huize van D. O omen, een tijd- rede te houden. (Zie advertentie). WAALWIJK Te Waalwijk hoopt 111 het ge bouw voor Chr. Belangen, voor de Chr. Hist. Kiesvereniging „Neder land en Oranje" op te treden de heer Kuiper van Werkendam. In verband met de Stichting van het vacantiehuis „Het Trefpunt" der Chr. Hist, jongerenfederatie, waar van de eerste steen intussen op 11 April 1.1. te Ermelo is gelegd door de Federatievoorzitter B. Buddingh en waarvan de kosten op plm. zestig duizend gulden worden geraamd, be sloot het bestuur Waalwijk ook een steentje te doen bijdragen, in de tot standkoming van het vacantie- en vergaderhuis. De kosten ervan moe ten n.l. uit aandelen en giften be streden worden. Het bestuur koesterde nu het plan door de kiesvereniging van Waal wijk bij de opening van „Het Tref punt" te Ermelo op 1 Juli a.s. ten behoeve van dit instituut als ge schenk, een Bijbel aan te bieden. Aan de tot-stand-koming van dit va cantiehuis, ligt mede ten grondslag, innerlijke drang tot behoud, van aan de Chr. normen getoetste verworven volksvrijheden, die tenslotte dan bewaard zullen worden, wanneer me de ook voor ons volk en dus ook voor „Het Trefpunt" de Bijbel zal zijn: Een lamp voor de voet en een Licht op zijn pad. Daar de penningmeester echter niet voldoende geld heeft, om deze Bij bel te kunnen kopen, is besloten voor dit doel, a.s. Woensdagavond in de openbare vergadering een col lecte te houden. WERKENDAM Op Dinsdagavond 25 April a.s. zal iin de Niutszaal alhier de jaarlijkse Alg. vergadering worden gehouden der Coop. Boerenleenbank. BIJENMARKT TE PURMEREND. WIJK EN AALBURG Woensdag j.l. heeft de beroe pen predikant Ds. Lamens van El- speet, een bezoek aan deze gemeente gebracht en des avonds voor een goed bezette kerk een predikbeurt vervuld. A.s. Woensdag des n.m. 2 uur is het Consultatiebureau voor zuige lingen in deze gemeente wederom geopend. Het echtpaar C. v. Tilburg- de Vries mocht onder grote belang stelling haar 45-jarige echtvereni ging herdenken. Donderdagavond keerde de militair J. v. Tilburg na een verblijf van bijna 3 jaren uit Indonesië in onze gemeente terug. De buurtbe woners hadden voor een prachtige versiering gezorgd, om op die ma nier hun vreugde te uiten over de ze behouden terugkeer. Zij boden ook geschenken aan. Niettegenstaan de het late uur, het was reeds 10 uur geworden, bracht de fanfare een serenade en kwamen nog velen hun gelukwensen aanbieden. Met een en ander was de teruggekeerde zeer in genomen. Donderdag; 20 April a.s., dos middags van. half twee tot half vier wordt er in. de O.L. school, een „openbare" lesmiddag! gegeven. Ou ders en belanlgistellemdem zijn deze middag van harte welkom. Des avonds van half zeven tot half acht is er gelegenheid het schriftelijk werk én de tent oom stellin|g|sistukjes te bezichtigen. Op Donderdag 20 April hoopt de Chr. Vrouwenhond te vergaderen in de Herv. Pastorie te Wijk, des avonds om 7.30 uur. Ds. J. Moll zal een lezing houden over* de Sacra menten. WELL Woensdag 12 April had in café de „Hopwaag" een bijzondere vergadering plaats van de Onder linge Varkensverz. „Eigen Hulp", in verband met het feit dat de verze kering 40 jaar had bestaan. Herdacht werden de bestuursleden die overleden waren en verder het bestuurslid H. Wijburg, die 40 ja ren bestuurslid was geweest, waar van de laatste 20 jaren als voorzit ter. Als aandenken werd een vul penhouder aangeboden. Het was een genoeglijke feestavond met ver schillende attracties. WOUDRICHEM De voet'bal vereni|gjing „Storm vogels" alhier zal op 2e Pinkstein- dagl ©n "d.e daaraan voorpfgamde Za terdag sieriewedstrijden. houden op haar terrein aan de Biurjg. van der Lelystraat. Tevens zdllen op het ter rein enige verihalktelijkihedien aanwezig zijn. De Ned. Federatie van Hjarmomie- en Fanfaregjezelschappen „Enphonia", het Aljgemeen Nederlands Zaögers- blad, hebben een opmerkelijk initia tief jgenomen, waahdoior niét alleen alle muziek- en zangverenigingen zich zelf op de film kunnen zien en horen spelen, maar waardoor heel Neder land op de film komt. En „heel Ne derland' 'wil zeggendat iedere in woner van Nederland, die in een plaats beneden 20.000 inwoners woont, zichzelf eens als filmster op het witte doek zal kunnen gaan zien. Dit lijkt bijha onmogelijk, 'maar toch is het zo, dat in elke plaats, elk dorp of elk gehucht, waar een muziek- of zangvereniging is en die iets initiatief heeft gtetoionid om zich aan te melden om' aan. deze „Lan delijke filmactie" deel te nemletn, dat daar op een goede dag een allermo dernste klank-film-opmamewagen ver schijnt om daar een film op te ne men. Ben film, niet alleen van 'de karakteristieke en historische plekjes, maar ook' van de bewioners zelf, met inbegrip van de jeugd. Het wordt dus een zuiver plaatse lijke film, waaraan de hele bevolking kap. meewerken en dit wordt dan ook door heel Nederland', van Fries- Rijmen van Tijmen I-N 45 UUR|! 't Gaat nooit te vlug in onze tijd.) De snelheidsmaniakken, Ze laten schier op elk terrein, De moed nog! gans niet zakken Want als je nu de bladen leest, Duurt 't vijfenveertig uren, Om 't vliegtuig van Batavia, Naar Amsterdam te sturen. Nog geen twee volle dagen dus, Van Holland naar de tropen. Wie had er nu voorheen gedroomd,' Diat het zio'n vaart ziolu: lopen? Me dunkt, hier zijn wie toch wel aan Het einde van ons kunnen. Of zal zich nu ook de techniek, Geen adempauze gtujmen? Wordt er nog wederom gezocht, Om dit record te breken? En zullen we dan spoedig van Ben dagiretour gaan spréken? In zeg maar zo: Hoe men die zaak. Van t'vliegen ook beschouwt, Bij motorpech wordt 't nu toch wel, Erg aktelig benauwd TIJMEN. land tot Zeeuwsch-Vlaanderen, met geestdrift gedaan, want deze lande lijke film-actie' is nu bijlna een jaar aan de g|ang. Op welke wijze de bevolking mede werking verleent, is een hoofdstuk apart, maar het laat zich begrijpen, dat overal een enorme medewieriking wordt ondervonden, zelfs tot in het kleinste plattelandslgehuCht toe. De muziek- en zangverenigingen krijgen natuurlijk een speciale beurt, ter wijl hi erva n o ok ge luids opname n plaats vinden. Deze plaatselijke films hebben, naast andere waarden, ook nog! een historische waarde, want hierdoor kap men laten zien, hoe men thans ergens leeft en hoe momenteel de toestanden in een bepaalde plaats, dorp of gehucht, zijn. Het valt dus niet te verwonderen, dat de plaatselijke overheid op aller lei wijze steun verleent om deze ge meentefilm te doen slagen. Die vertoning van de füm kan over al plaats vinden, omdat het onbrand bare films zijin en de vertoningen vinden later altijd onder massale be langstelling plaats. De bedoeling van deze actie, welke geheel belangeloos door en met grote steun van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfareigeziélschappen wordt georganiseerd ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan in 1950 en welke actie eveneens belangeloos door „Euphonia", het Alg. Ned. Zan- iglersblad wordt georganiseerd, isde propa ganda voor de muziek- en zang verenigingen te dienen, door deze nu eens op bijzondere wijze in het mid delpunt van de belangstelling te plaatsen. Alle Ne!d'. Muziek- en Zangvereni gingen (in gehuchten, dorpen en plaatsen tot 20.000 inwoners) kun nen zich voor 'deze actie aanmelden en hebben hierover "dan ook bericht ontvangen. Een muziek- of zangver eniging, die hierover geen bericht beeft ontvangen, %an alle na'dere in lichtingen er over krijgen bij de Alg. Secr. 'der Ned. Federatie: de neer J. P. Harmsen te 'Brummen of bij „Eiupbonia", P. C. Hlooftweg 18, Hil versum. krijgt weer een Voor het eerst na de bevrijdingi krijlglt Breda weer zijin Da mes-Na- ja ars beurs, welke zal worden glehou- den van 8 tot en met 17 September a.s., in alle zalen van „Concordia" igeorganiseerd onder auspiciën van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Bre da. De Commissie welke voor dit doel is samengesteld,, bestaat uit Me vr. W. de Booy-Scheltus, presidente der venenigiing, Mevr. H. Koperberg- Samuel, secretaresse der verenigjing, NIEUWSBLIK Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no.jlO ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur In Purmerend is de jaarlijkse bijen- markt weer gehouden, welke verleden jaar voor het eerst weer heeft plaats gehad. Tientallen korven waren aangevoerd, waarvoor veel kooplustigen waren. Een der Imkers toont zijn korven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1