voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard DE HANIJTO TE GORINCHEM Registratie van aardappelpercelen. Und van altena No. 6765 Donderdag 27 April 1950 MXrSZMfK NIEUWS 7 Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Zaterdag j.L hadden in Til burg de jaarlijkse wedstrijden plaats om het kampioenschap van hiet Dis trict Noordbrabant-Limburig détNed. Ver. E.H.B;0. Heusiden wist, gia jaren van in- spanfiing, de zo lang begeerde titel te veroveren. 'Met 345 punten kwam onze afdelinlg aan de spits, Eindho ven, de naaste concurrent, met 10 punten verschil achter zich latend. De Heusdense ploeg bestond uit die voegende personen: ,M. van Bteijnen (leider), R. Nieuwenhuis en J. Oo- men. Heusden was wel zeer gelukkig, daat ook de eer ste -prij's-vofor-dé-le idér veroverd werd. Leider Van Beijnan kreeg 45 punten voor zijin goede werk. Bravo HeusdenVeel succes in de strijd om het Landskampioenschap op 3 Juni. Maandag Ikfeerdle T. Nieuwen- huizen uit de West in onze gjerpeen-» te terug. "Ook 'bij zijn thuiskomst heeft het niet aan belangstelling ontbroken. Velen kiwamen hem feliciteren met zijn behouden thuiskomst, terwijl te vens .'geschenken werden aangeboden en voor een passende versiering was zorggedragen. Des avonds bracht de Heusdense Fanfare die gebruikelijke serenade. 'Naar wij vernemen zal a.s. Zondag 30 Apiril Z.H.E. Mgr. W. iMutsaerts, bisschop van 's H^rtogen- bosch, onze stad bezioeken, om op Maandag 1 ,Mei de nieuwe St. Ca- tharinakierk plechtig te consecreren. Weken jgeleden werd' er een feest comité opgericht, om de bisschop zo waardig en feestelijk mogelijk te kun nen ontvangenDit feestcomité be richt ons ,dat Z.H|.E. de Bisschop a.s. Zondag om half vijlf aan de grens van de parochie in Oud-Heusden zal verwelkomd worden. Bij de Oud-Heusdense poort zal de burgemeester, de Edielachtb. Heer A. van Delft, namens de gemeente de Kerkvorst welkom heten. Alle Katho lieke Standsorgianisatiies, schutterij, jeugdverenigingen, Harmonie „St. Ca- thrien" en talrijke bruidjes zullen een feestelijke stoet formeren, om de Bis schop naar de nieuwe kerk te bege leiden, waar om half zies de Zeer Eerw. Hieer Pastoor F. Mom'mers Mlgr. Mutsaerts zal verwelkomen. iNia de kerkelijke plechtiglieid zal diezelfde stoet door de stad trekken naar de pastorie. Rond half zeven zal wellicht de patroiiaatsharmonie eein kort ooncert g!e ven op de Vismarkt, ter inleiding op het grote feest en "de gro'üe dag van onze klerkconsecratie. Des avonds om acht uur tot half tien zal er een parochiale huLdiigjings- avond zlijh in het parochiehuis aan de Putterstraat. Daar zal uit erkente lijkheid voor hetgeen de Bisschop Z.H;.E. !Mg>r. W Mutsaerts en de ZeerEerw. Heer 'F. Mommers vo.ór onze parochie deden, hun worden aangebodende vertoning van het mysteriespel: „Het Gastmaal der Kin deren", door Hi. Ghéon. Voor deze hvond kan a.s. Zondlag na de Hoogmis Ld. zaal van het pa rochiehuis voor bik gezin één plaats worden besproken eirt besteld. Een heropvoering van deze avonid igleschiedt op Woensdag 3 Mei. Pro- igramma's worden deze week! beschik baar gesteld. De kerkconsecratie begint Maan dag1 om ,8 uur. Toegankelijk vpor de leken rond .10 uur. iMoige alles medewerken djat deze daglen feestelijk en indrukwekkend zijn, zodat allen er een onvergetelijk schone indruk van bewaren. Die damclub beëindigde Maan dag! in haar clublokaal Hotel Central, de cluboompetitie. .Die afgebroken partijen Bax-Nieuwfcoop en Klaren- Bax hadden tot uitslag resp. 0—2 en i 1. Die Graag behaalde voor de 22e keer achtereenvolgens bet club- kampioenschap. De eindstand luidt A. de Graag 11 9 2 o 20 Ger. Jonker 11 4 4 3 12 J. Klaren 11 3 .5 3 11 A. Nieuwkoop 11 3 3 S 9 C. Schaap 11 2 4 5 8 C. Bax 11 1 4 j> 6 C. de Joodie 6222 6 Naar wij vernemen ligt het in ide bedoeling) om ook in de zomer maanden de Evangelisatiebibliotheek igleopend te houden. De boeken kun nen dus geruild worden op Zaterdag middag tussen 4 en 5 uur in de Geref. kerk. CAPELLE Hét echtpaar Joh. de Rooij, woonachtig in de Molens teeg, her dacht in intieme familiekring, het fleit, dat "zij: voor 40 jaar in het huwe lijksbootje stapten. De bibliotheek van het depar tement „De Langstraat" van de Mij. tot -Nut van het Algemeen, wordt a.s. Zaterdag ,29 dézer gesloten. Op ruim 81-jarige leeftijd over leed Maandagavond' die heer Adr. M Verheijdem, oud-lid van de raad der gemeente Sprang-Capelle en voordien lid van die gjemeenteraadl van voor malig Capelle. Vorig najaar werd dé overledene begiftigd' met de zilveren ere-pennin|g van de gemeente Sprang- Capelle. Tal vah jareti is de ontslapene voorzitter (geweest van de gemengde zanigvereniging ,,'t Rozeknojfje" wel ke verenigjing in de heer Verheüjdéii een meelevende president verliest. DUSSEN Op het te Nieuwfcuifc igéhoui- den solistenconoours, "behaajden en kele bejglinnelinigen van de fanfare „Wilhelmina" een prachtig succes. De s en C. 'behaalden n.L een ie prijs en de he ren Hl. van Mierlo en heren S. .Branders en C„ Schalken prijs en de her l C. Verhoeven een 2e prijls in de 3e afdeling. 's-GR A VENMOER Vanaf 1 Mei a.s. zullen ook de vacantieztegels voor dte landbouw bijl de Boerenleenbank' alhier ver krijgbaar zijn. NEDERHEMERT Donderdag 27 April,, dies nm. om half acht, hoopt bijl Di. Oomien in de .dienst dies Woordls voofr te glaan ,de heer L. Geibraat uit Lee'r- sum. DRUNEN. De vereniging van Prot. Kerk orgel- en HanhoniuirPbespelers voor de Langstraat en het Land van Heus den en Altena, houdt een vergadering op Zaterdag 6 M|éi a.s., in de con sistoriekamer der -Ned. Herv kerk alhier. Aanvang 7 uur nam. Rijmen van Tijmen Als men met een der veerboten Gorinchem binnenkomt, ziet men bui ten de Waterpoort enige houten ge bouwen verrijzen en werklieden be zig met verfraaiing der omgeving. Met welk doel een en ander plaats vindt vertelde die heer J. J. v. d.t Steenhoven, voorzitter van de Hanijto, in een persconferentie, die Maandag middag in hotel „Central" op die Grote Markt aldaar werd gehouden. Tijdens dé welvoorziene maaltijd die de naam van het hotel alle eer aandeed, vertelde die heer v. d. Steen- hoven, dat de Hanijto in 1949 ge houden. 24000 bezoekers had getrok ken en dat Gorinchem zich ten volle bewust is, wat de 60 omliggende ge meenten voor haar betekenen. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar, besloot de vereniging ook dit jaar weer een tentoohsfcelling te houden en wel van 6 tot en met 13 Mei op hetzelfde terrein van vorig jaar. De opzet dezer tentoonstelling zal alleen gjrootser van opzet zijn. Het tentoonstellingsterrein is uitgebreider, ook het aantal deelnemers is groter en 'bedraagt 90. Waren er vorig jaar slechts handel én nijverheid vertegen woordigd, nu is ook een belangrijke plaats ingeruimd voor het agrarisch element. In een grote stand zal het Minis terie van Landbouw, Visserij' en Voedselvoorziening voor een uitvoe rige voorlichting zorgen. Ook zal met verschillende landbouwmachines wor den gedemonstreerd, die door diverse firma's worden geëxposeerd, waaron der de nieuwste. De heer Bollee gaf vervolgens aan de hand van een paar kaarten toelich tingen betreffende terreinen eh hal len. De hoofdingang komt tegenover de 3 bekende cafétjes. De tentoon stellingshallen worden royaler als die van het vorig jaar, terwijl aan de hoofdingang eveneens meer zoirg zal worden besteed. Een restaurant met een oppervlak te van N2 5 bij 11 meter, biedt de be zoeker gelegenheid zich een ogenblik te verpozen en uit te rusten, terwijl de omgeving als wintertuin is inge richt en ook de Gorincbemse firma Visser met hgar poffertjeskraam aan wezig zal zijn. Het geheel wordt vol tooid met het z.g. Mjerwesprookje, waarover veel roep zal uitgaan, tér- wijl vijvers met 7 meter diameter en in verschillende (kleuren hun fraaiheid' zullen uitstralen. Het gehele terrein met inbeigrip van plantsoen heeft een oppervlakte van 16000 M2. De be planting wordt verzorgd door de stadstuinardhitect. In het Haxiijto-restaurant zullen ook lezingen worden gehouden, terwijl het amusementsorkest The Rambling Moüchers er voor zullen zorgen, dat er de goede stemming in blijft. Niet alleen commerdiële onderne mingen zullen aan wezig zijn, doch oofc officiële instanties zullen met hun voorlichtingsstands exposeren. Behal ve het Ministerie van Landbouw, toont de Gem. Gorkum wat zij opon- derwijsgeb. e.a. terrein presteert, ter- wjjl ook de Zuiid-Hioll. Zuivel'bond met een stand laat zien, wat een aan tal coöperatieve zuivelfabrieken voor de streek betekenen. rDe heer Dijkema, Directeur der Landbouwwinterschool, verstrekte in- lichtinigfeh over de agrarische afdeling en wees op de belangrijke plaats, die de land-, tuini- en weidebouw in de omgeving inneemt en daardoor hun stempel op Gorinchem hebben gezet. Een belangrijke plaats is daar- biji inigleruimd voor de technische dienst voor dé landbouw, deze zal b.v. aan de hand' van kaarten de be langrijkheid latefl ztien van dé ruil verkaveling in de Bommelerwaard. Er komt tevens een demonstratie van een machine op het gebied van verduurzaming van gras. Het inkuilen van gras gaat met veel verlies ge paard, dé nieuwste machine waar mede op dit gebied zal worden gede monstreerd, reduceert dit verlies oe- langrijk. Een van deze machine's zal in het Land van Heusden en Altena worden geplaatst. Aan de verlichting niet alleen van de tentoonstellingsterreinen, doéh ook van gedeelten dier stad, wordt veel zorg besteed en zal zekér de moeite van bezichtiging waard zijn. Zo zullen de bomen aan het begin van de Langiendijk sprookjesachtig worden verlicht. Ook,, aan de verlichting van het terreni wordt de meeste zorg be steed,^ zodat de aanblik nog fraaier zal zijn dan het vorige jaar. Een fontein met 7 stralen wordt even eens in 3 kleuren verlicht. De officiële opening vindt plaats DE DROEVE DINGEN DEZER DAGEN. Het voorjaarsschoonmaakoffensief, Is nu vol kracht begonnen. Die aanval op het vuil, ze kost Ons landje zeep bij tonnen. De soda is nu meer dan ooit, Bij 't vrouwvolk erg in trek. De voorjaars schoonmaakwoede is Wel een heel tere plek, Bij elke huisvrouw, die steeds weer, Van orde en reinheid houdt. Nu merkt een man pas, wat het is> Met hadr te zijn getrouwd. Want zeem en borstel worden nu Bijzonder erg bemind. Nu gromt ook Moeder meer dan ooit, Want waar ze toch begint, Het moet haast overal vernieuwd, Veel deugt er niet meer van, Maar Vader zegt dat 't vloerkleed, 'tZeil, nog heus goed mee wél kan. 'tls alles duur en Vader moet Steeds zorgen voor de centen. Dus: zuinigheid plus wijsheid tracht Hij moeder in te prenten. Hoe menigmaal zucht Vader reeds, Was Moeder toch maar klaar. Want hoe Papa de zaak bekijkt Hij is steeds de sigaar! 'TIJMEN. op 6 IMéi om 10.30 uur, in het Hanïjto-restaufant. Tengevolge van een verkeersongeval, kan de Com missaris der Koningin, zoals aanvan kelijk zijin voornemen was, deze ope ning niet bijwonen. 1 De opening geschiedt naméns de Minister van Economische Zakten* door Mr. J- Waltheer, Referendaris bij de Directie voor die Middenstand van het Ministerie van \Economische Zaken. Ook de era-voiorzitter, mr* Rappard, burgemeester van Gorin chem, zal nog het woord voeren. 's Middags om 2 uur wordt de ten toonstelling voor bet publiek open- igiesteld en blijft tot *s avonds 11 uur jgiebpend. Zondags 'blijft ze gesloten, 's Maandags en verdlera dagein wordt eveneens om 10.30 uur igeopend, ter wijl ze Zaterdag 13 Mei, dés avonds om 11 uur door dé Ere-voorzit ter zal worden gesloten. Op het tentoonstellingsterrein zal oofc de „Reizende Beiaard" te riem en te horen zijin, terwijl de miniatuur kermis, vervaardigd door Th. dten Uyl uit Gorinchem te bezichtigefi is, die met dit huisvlijtproduct rateds 2 igpuden medailles behaalde. De Woensdagmiddag is aan dte jeugd toegedacht, die dte miniatuur kermis en de verschillende attractieis' gratis kunnen bezichtigen. Dinsdagsmiddags wordt in het res taurant een modeshow gehouden, waarbij de nieuwste modiesnufjies zül- len worden geëxposeerd. Elke avond wordt een ballet opge voerd, waarvoor is glefcozen: Offen bach's Orphesu in de onderwereld: Aan deze opvoering zullen 24 meisjes medewerkten. Uit deze opsom!min|g blijkt overdui delijk de ,grote opzet van de Hanijto, die haar actie votert miet die slagzin: „Wat Gorcurn u biedt, Koopt dat el ders niet". Wij wensen het bestuur en Gorin chem van harte alle succes toe mét haar actie en moge de tentoonstel- lingsdagen begunstigd worden met fraai voorjaarsweer een factor vaa groot belang voor succes. In verband met de wettelijk voor- iglescbreven vruchtwisseling ter be strijding' van de aardappelmoeheid zal op 4 Juni a.s. tegelijk met de vee registratie voor het eerst een regis tratie plaats hebben van de kadas trale ligging der met aardappelen be bouwde percelen op boeren- entuin- dersbedrijven. NIEUWSBLAD Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J, H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no.jlO ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur H. M. KONINGIN JULIANA viert Zondag 30 April a.s. haar eenenveertigste verjaardag|

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1