Missietentoonstelling T.U.R.K. Natuurlijk 'n IUMB01 jwHB* Firma GEBR. EBERT Melk-, Landbouw- en Fruitwagentjes De Vr/£s'Wagenbouw en Carrierbedrijf Fluitmelkkokers Wij zijn specialist op Rijwielgebied W. LA GROUW Kerkwegll Tel.6 NIEUWENDIJK „Ben Kar" Voor de Vrouw SLANKKLEDENDE PAKJES Aluminium Fluitmelkkokers MICHAËL's Ijzerhandel, Aalburg Frans. Is er een houtbewerking bekend, die alle minderwaardig hout volwaardige kwaliteit verleent? 'AntwoordHierover Is otns niets bekend. Ook de deskundigen ver mochten niet een definitief antwoord te geven. Het komt ons zeer on waarschijnlijk voor. 106. Iemand, die na de bevriij!- dinjg! 6 maanden gedetineerd is ge weest, werd, na verwijzinjg! dier ziaa'k inadr een ander tribunaal, van de be schuldiging vervallen verklaard. Be staat er een mogelijkheid, dat hij schadeverigioeding krijgt ingevolge de enige maanden gelediein door de Ka mers aangenomen wef? Antwoord: De giroep van ben, die voor schadeloosstelling in aanmerking komen is volgens ons verstrekte in lichtingen, wel uiterst klein. Er moet werkelijk ieder spoortje schuld ont breken. Wij1 kennen uw igleval natuur lijk te weinig, om er een iqoirdeel over te kunnen uitspreken. Het beste is, dat u zich wendt tot de Stichting Toezicht Politieke Delinquenten voor uw gemeente. 1 Die mbnsen vragen datums. Hier zijn ze. De Mjissie-tentoonsteb ling wordt gehouden van 29 April tot en met 7 Mei. De dagen, waaro pde buitenplaat sen een bijzondere voorrang! krijgen zijn: Dinsdag 2 Mei voor Drunen en Loon op Zand. Woensdag 3 Mei voor Kaatsheu vel en St. Joachims moer, Donderdag 4 Mei voor Heusden, Elshout, Waspik en Herpt. Zaterdag 6 Mei voor Nieuwkui'k, Vlijmen en Haarsteeg,.. Waar wordt de tentoonstel ling gehouden? In het gebouw van de R.K. Gilde- bond. De gevel wordt door deskun digen prachtig en In stijl versierd; tevens in de "avond gleühimineerd. In de grote zaal komen acht stands van even zo veel missie-orden of "-Congregaties. Bovendien een stand van de A.L.M.A. (Academische Le ken Missie-Actie). Boven en in het restaurant zijn vele attractie-num mers men kan er iets heerlijks eten, iets lekkers drinken. Aankleding en sfeer der zalen en bedienend perso neel is uiterst smaakvol in de miisi- sie-sfeer gehouden. Wat glebeurt er verder? Op de Zondagen 30 April en 7 Mei wordt in alle kerken "van de beide dekenaten gepreekt over de (Missie door de missionarissen. Op de tweede Zondag bovendien geool- lecteerd. Gedurende de week van de tentoonstelling zijn er In de kerken speciale H. Missen voor bet Missie werk. In de avond van iedere dag wordt in de parochies de Missieklok geluid. Dan bidt men met bet huisgezin het Rozenhoedje voor de Missie. Op Zondag 30 April wordt door de bisschop van 's Hertogenbosch, Z. H.E. Mjg'r. Mutsaerts, een Pontificale Hoogmis gecelebreerd in de St. Jan te Waalwijk. t De scholen houden een teken- en opstelwedstrijd, waaraan prijzen zijin verbonden. In de eiglenlijke week der tentoonstelling hebben de kinderen, in schoolverband, vrije toegang tot de zaal. De boeren hebben huin speciale melk-actie t.b.v. de Missiede arbei ders en de werkgevers werken eein uur over in de bedrijven, waar 'dit ge voegelijk kan geschieden; het over- vlot en oersterk! Meubelbedrijf Nieuwendijk (N.-Br.) NIEUW MODEL NIEUW MODEL 6) Voor elk aantal bussen leverbaar, ook met lichte en zware motor wielen, dubbelwandig. Prijs, 2 Liter groot, 8.— f3,25 Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Tel. 19, Heusden loom wo,rdt afgestaan viool de' Misisie. Die sportverenigingen hebben inte ressante wedstrijden op touw gezet. Dezer dagen worden de prachtige programma-boekjes al aangeboden voor de spotprijs van 25 oent (meer dan 50 bladzijden druks). Die schitterende loterij met unieke kansen spreekt voor zichzelf. Welke missionarissen komen e~r? 1. Dominicanen. 2. Missionarissen v.d. H.H. Harten. 3, Jezuïten, 4, S,a- lesianen. 5# Missionarissen v.d. H. Fa milie. 6. Lazaristen. 7. Norbertijnen. 8. Missionarissen van het Goddelijk Woord. Er is spanning. Wat zial het worden? Het ant woord is aan de spontane en geest driftige medewerking;. Onze tentoon stelling slaagt, als gij zie laat slagen. Pers-comité. V oor j aar sg roenten. De voorjaarszon doet ons niet al leen rechtstreeks gloed met haar koes terende stralen, zijlaat ook ons da gelijks voedsel, de groenten, met nieu we kracht groeien en tieren. Ver schillende frisse jonge voorjaars groenten zien wij alweer in de win kels kisten vol spinazie, dunsel en veldsla, ruigle bosjes raapstelen, sap- pigle lichtgroene postelein naast ro de rabarberstelen, reeds voller wor dende kropjes sla en doosjes ster- rekers. Spoedig komen daar nog 'bloemkool, jonge worteltjes en bos jes radijs bij. Nieuwe keuze in een nieuw seizoen. Met het eerste maaltje verse spi nazie bezorgt menige huisvrouw haar gezin een prettige verrassing. Daar over kan zij dubbel voldaan zijn, want de groenten van het vooirjaarseizoen zijn niet alleen smakelijk, maar ver schaffen ons ook gezondheid^ „met volle lepels". Deze groenten zijn rijk aan vitamines, maar ook van ijzerzou,- ten ,kalk en andere voediLigszouten kunnen zij ons voorzien. Mats... de groente vers gebruikt wordt, in wei nig of geen water wordt opgezet en in korte tijd gaar gekookt. Oiolk het inastoven en opwarmen is heel scha delijk voor 'de voedingswaardete gen langdurig verhitten en aan de lucht blootstellen zijin immers de vi tamines in de groente niet bestand. Verschillende voedingsstoffen los sen bovendien gemakkelijk in water op; om die reden is het groente- nat vian evenveel waarde als de groen te zelf. Men 'kan dit vocht bijbiniden of in de jus verwerken of, nog beter, er een pittig soepje van maken om de volgende dag vooraf of bij de broodmaaltijd te geven. Die goedkoopste én de béste ma nier om van de jonge groenten te genieten is, ze rauw te gebruiken, als sla of in stamppot van rauwe groente. 100 a 125 gr. per persoon is hiervoor voldoende. Vrijwel alle' blad groenten zijn daarvoor geschikt. Reoepten voor 4 personen Rabarber koken, rabarber, 1/2 dl (/19 kopje) het moes 'bijbinden met wat aange mengd aardappelmeel. Het Jdrijt miél weinig water aanmengen en door het moes roeren. Vervolgens suiker naar smaak toevoegen. Het krijt verzacht de zure smaak, zodat minder suiker nodig is. Raapstelen koken. 2 kg raapstelen, melk, bloem1, (inootmuscaat), zout, desgewenst een 'klontje boter of margiarine. Die raap stelen schoonmaken (de worteltjes afsnijden), snijden en waêsien. Jonjgle raapstelen zonder, oude met zeer wei nig kokend water en zout opzetten en vlug gaar koken. Als de raapste len koken, de groente omleggen en in 15 a 20 minuten (afhahkfelij'k van de ouderdom van de groente) gaar koken. De bloem aanmengen met wat mlelk en hiermee naar yer- kiezing! de groente binden. Bij .het opdienen desgewenst iets nootmus kaat over de raapstelen raspen. Spinaziesoep van verse spinazie. 1 liter bouillon of water met bouil lonblokjes, 250 gr. spinazie, 1/4 liter melk, 50 g|r„ (51/2 lepel) bloem, een klontje 'boter of margarine, wat noot muskaat en zout. Die spinazie uitzoeken, wiassiem en opzetten met aanhangend water. De groente laten slinken, de bouillon toevoegen en de spinazie in 5 h 10 minuten glaar koken. De massa zeven. De bloem aanmemjgjen met de melk en hiermee het vocht binden. Een klontje boter of margarine toevoe gen en de soep op smjaak afmiaklein met nootmuskaat en zout. water. theelepel zuivel" wit krijt, suiker naar smaak (aardappelmeel). Die rabarberstelen afsnijden, was sen, niet schillen en In stukjes snij den. Het water aan de kook brengen en de rabarberstukjes hierin g|aar koken (plm. 10 minuten),. Zp; nodig De Aardappelmoeheid.1 Giedeelteiijkle ontheffing van verplichte vruchtwisseliug mogelijk'. Zoals algemeen bekend miag wor den verondersteld schrijft die „Wet Bestrijding Aardappielmoeheld" voor, dat ma de teelt van aardappelen, ge durende twee jaren andere gewassen moeten worden geteeld. Voor zéér vroege aardappelen kan van deze verplichte vruchtwisseling gedeeltelijk ontheffing worden verleend en wel om de voljgende reden: Wanneer enkele cysten van het aardappelaaltje onopgemerkt in de grond aaiiwezig zouden Zijin op het tijdstip, waarop de aardappelen wor den gepoot, dan klunnen .de aaltjes uit de cysten zich voeden in de wor tels. Omstreeks half Juni kan men verwachten, dat zich nieuwe cysten gaan vormen en wel ongeveer in een aantal, dat tien maal zo groot is dis de hoeveelheid oude cysten. Komen deze cysten tot ontwikkeling, dan zal men wil een groot gedeelte van de cyste-inhoud afsterven het betrokken perceel gedurende tenmin ste twee jaren niet met een aard- appelgewas mogen betelen.' Gaat men echter voor 20 Juni rooien, dan zal het grootste gedeelte van de cysten nóóit tot ontwikkeling komen én zal dus het aantal cysten, dat gaat overwinteren, veel kleiner zijn. Daarom is het mogelijk de twee jarige rustperiode te verkorten, in dien n.l. de aardappelen zéér vroeg worden gerooid, dus vóór die cysten volledig zijin ontwikkeld. Zij, die de wens daartoe kenbaar maken, kunnen, indien de aardappe len voor 20 Juni worden gerooid1, toestemming krijgen om reeds na één jaar rust met aardappelen op hetzelf de terrein terug te komen. Daartoe moet men vóór 1 Juni a.s. schriftelijk verzoek indienen bij het provinciale bestuur van de Stichting voor de Landbouw of bij de gewestelijke Keu ringsdienst van de N.A.K., die voor verdere behandeling zullen zorgdra gen. Na controle, of inderdaad op 20 Juni de aardappelen op het gehele perceel Zijn gerooid, verleent de Di recteur van de Plantenziek'tenkundige Dienst ontheffing van de wettelijke vr ucht w isselin gsbepaling Elke overall is nog geen JUMBO Mannen, die het in de praktijk hebben ondervonden, kiezen nu een JUMBO, omdat zij weten dan het beste van het beste te hebben. De soepele pasvorm schenkt bewegingsvrijheid, de vlotte coupe en mooie opengeslagen kraag geven een correct aanzien. En dan de kwaliteit! Stof, die lang, héél lang meegaat driedubbel gestikte naden welke kans op uitscheuren voorkomen..# extra beveiliging op de plaatsen die gauw slijten. Ook U kiest, zoals zovele anderen, het „sportcostuum van de arbeid" - een JUMBO overall! Leverbaar in blauw, wit en khaki. Ook de JUMBO stof- en kantoorjassen, manchesterbroeken en werkpakken, colberts etc. munten uit door kwaliteit, afwerking en pasvorm levert U: Eiken Dressoir voor f 80,— zoor zworo Schuiftafel. f 45, sterk Ledikant vanaf f 35, Verder elke kamer of salon en los meubelstuk tegen fa brieksprijs, onder garantie Reparatie's aan elk meubel. Auping's beroemde staaldraadmatrassen met onbeperkte garantie. Nergens goedkoper I Nergens beter voor Uw geld I 1) Onverwoestbaar frame en gelaste buis. 2) Lichte loop door verende rijwielkoppeling, die schokken uitsluit. 3) Als handwagen te veranderen in 10 seconden. 4) Houten laadbodem, voorkomt schuivende en rammelende lading* 5) Met 1ste kwaliteit Hevea-of Vredestein 26 x 2 banden (geen foutbanden). 7) Volledige garantie (geheel eigen fabrikaat), Een nieuw product, voor aantrekkelijke prijs, van Haarstr, 35 (naast Ziekenhuis) Gorinchem, Tel. 2203 (ook via Uw Smid of Rijwielhandelaar) ZO IUIST ONTVANGEN: Geen aangebrande melk meergeen overkoken meer, daar de fluit begint te werken, zodra het water in de buitenwand op kookpunt is en dan is de melk tegen kookpunt, zodat men bijtijds gewaarschuwd wordt. repareren en maken alles. Ruime keuze Rijwielen, waarbij ook de beste en oudste Nederlandse fabrikatenkeuze uit ruim 300 stuks, Heren, Dames-, Meisjes-, Jongens-, Kinder- en Sportrijwielen. De nieuwe moderne Zandstraalmachine, tevens Electrisch Lakken, waar borgt U prima werk, zolang gratis een rjwiel ter beschikking. Motorrijwielen uit voorraad leverbaar. „Eisink" en Hulpmotoren, als „V. A. P." aandrijving op achterwiel, „Le Poulain" aandrijving op voorband. Onderdelenkettingen, hoorn, accu's, vulcaniseren, laden van accumulatoren, olie, vet, benzine. Hand- en trapnaaimachines, ook voor schoenmakers. Wasmachines in geheel metaal. Emaille en houten machine wringers en reparaties. Benzine Agregaten voor boerderijen en schippers. Radio's, thans, na veel ellende, vanaf heden uit voorraad leverbaar in 1ste klas Ned. fabrikaten. Brote Reparatie-inrichting. Reperateur aanwezig, ook aan huis te ont bieden. Haarden en kachels, smederij en reparatie's. Stof zuigers, strijkijzers, electrische fornuizen, kachels en kookplaten, Kronen, lampen en kappen, Electrisch materiaal. Infraphil bestra lingslampen, enz, Ook op gemakkelijke condities leverbaar. Het doet ons een genoegen, U thans een boek te kunnen aanbieden, dat zijn weerga niet kent •eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee De geheel nieuwe vertaling, in prettig leesbaar Nederlands, zal circa 30 April verschijnen. De prijs zal dan f 4,90 bedragen, ♦eeeeeeeeeeeeeee Indien U echter het boek vóór 30 April a.s, bestelt, betaalt U slechts Wacht daarom niet te lang en stuur ons per omgaand Uw bestelling toe ioo.roa.n4 Hoewel de slanke lijn niet meer zo sterk wordt doorgevoerd als vroeger, toen de corsetten nog eens extra werden aangetrok ken, willen we toch allemaal ook in deze tijd slank zijn. Als we dan niet in het gelukkige bezit zijn van de zeer slanke lijn, dan houden we er bij onze kle ding toch in elk geval zo veel mogelijk rekening mee, dat we vooral zo slank mogelijk lijken! Natuurlijk denken we daarbij in de eerste plaats aan getail leerde japonnen en mantelpak- /ta&od// jes Bovendien doet de wat zwaardere vrouw er verstandig aan een eventueel schootje glad te houden, en zonder zakken er op. De rok van japon of pakjes houden we liefst geheel glad, of hoogstens maken we er tot. over de heupen ingestikte plooien in, die de heuplijn in „bedwang" houden. De afgebeelde slankkledende pakjes zijn zeer geschikt voor het voor jaar en eenvoudig van snit. K 3806/6. Dit bijzonder vlotte pakje heeft een grappig strenge lijn door het nauwsluitende lijfje, dat hooggesloten is, en een opstaand boordje heeft. De rok is eveneens nauw, terwijl het schootje een beetje klokt Benodigd voor 96 cm. bovenwijdte circa 2.50 m. stof van 141) cm breedte. K 3833/6. Een jeugdig makend, vlot pakje, dat voor iedere leeftijd en voor iedere figuur geschikt is. Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte circa 3.50 m. stof van 140 cm. breedte. De patronen zijn a f 0.95 bij „Bella", Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, te bestellen. K 3806/6 is verkrijgbaar voor 90. 96 en 104 cm. bovenwijdte, K 3833/6 voor 100, 108 en 116 cm bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7