Spoedeisende Vergadering der Gemeente HE US DEN DRIE MANTELCOSTUUMS op Dinsdag 2 Mei, des avonds om 8 uur. deze viergiadleriag lang zon, diuinen, aan- Igiezien men in de vorige vergadering van 18 April reeds tot een principieel besluit was gekomen. Spr. moest om 8 uur elders zijn, hij; kan zich met het voorstel ,van R. en W. vereriigien', doch zou gaarne vertrekken. De Voiorz. was ook van mening, dat deze vergadering slechts heel Kart zou duren. De heer Verschuur zal niet ingaan op de wooirden van de heer v. Herpt. Zeker spr. heeft pdk bezwaren, doch tijdnood dwingt de raad een spoedig besluit te nemen, aangezien anders de bouw van woningen gevaar loopt. Ook hij betreurt bet, dat Hieusden de dupe van zijn oude historie moet worden. Dioor deze wijziging kooit b.v. de hoofddeur van idle nieuwe Katholieke kerk uit op een verkeers weg;, wat nooit de bedoeling is ge weest en zo. zijn er meer dinlgien. Ook het rioleringsplan wordt duur der, als in ander geval noidig wis. Spr. zou Bi. en W. willen verzoeken deze bezwaren nojg eens goed onidier het ooigi te brengen van de betrokken instanties en zou daarvoor d)e Vereni ging van Nederl. gemeenten in de arm nemen en deze er op doen wij zen, dat Hieusclen opgeofferd wordt aan zijn historie. Wat de opmerking over de plaats van het stadhuis, be treft, meent spr., dat .dit behoort te komen op de plaats waar het vorige heeft gestaan. De heer Dekker vraagt of bij de besprekingen in den Hjaag ook de Rijksdienst voor het Nationale plan aanwezig is geweest. Spr. heeft wei- eens .gehoord dat tussen deze Rijks dienst en de Planologische dienst wel eens wrijving bestaat. Hij zou het be treuren als zulks het geval is, omdat dan ook hier de nadelige gevolgen daarvan ondervonden zullen worden, den. Die heer Verschuur meent, dat men hierover gerust kan zijin, immers Ir. Bus'kens van de Rijksdienst, was. bij het onderhoud oiok tegenwoordig.' Die heer Dekker is wel voor afwer king, of men daarmede goed of ver keerd handelt, is niet te zeiggiein, de raad moet zich in deze laten leiden door de 'technici. Spr. wil zich gaarne achter B'. en W. stellen, alleen wil hij opmerken, dat men bij de Weder opbouw niet altijd vlug werkt en dat nu ineens spoed betracht moet wor den. In het belanig van Heusden wil spr. zich voor bet voorstel verklaren. De Voorzitter zegt, dat de 18e April dit plan aan de raad is voor gelegd en toen door de deskundi gen. is toegelicht. Wordt het niet aangenomen, dan komt Heusden met zijn woningbouw in moeilijkheden. Spr. liari verwacht, dat er weinig obstructie zou zijn gekomen, omdat tie raad in die vergadering zich reeds in principe voor het plan heeft ver klaard. Spr. wil. naar aanleiding, van het gesprokene door de heer v. Herpt alleen opmerken, dat deze altijd te rugkomt op genomen beslissingen, critie'k oefent op het beleid van B. en W. en steeds tracht dit college in een verkeerd daglicht te stellen. Die heer Dekker vraagt of als de nieuwe R.K. pastorie op het Burcht plein zal Zijn gebouwd, dan de thans in gebruik zijnde pastorie ten goede zal. komen aan liet algemeen beldng- Spr. vraagt dit niet om het R.K. ge deelte van Heusden onaarigenadm te zijn, doch alleen omdat door de ge wijzigde omstandigheden op 't Bupcht- plein het algemeen belang van Heus den scnade lijdt. Kan de eigenaar verplicht worden deze bergiruimte te herstellen? 4. Tot wie moet ik mij dan wenden? Antwoord: 1 en 2. Wanneer de verhuurder van het huis zou blijven weigeren de reparatie te verrichtten, zoudt u dus inderdaad vermindering van huurprijs kunnen vragen. Alleen ...u mooigt zelf nooit beginnen met de vastgestelde huur maar te vermin deren of straks de huurverhoging niet te betalen. Wendt u zich dari tQt het prijzenbure.au in uw woon plaats, dat is de instantie, "die vast stellen moet of de door u betaalde huur nu noig de juiste is. 3. De eigei- naar is wel degelijk' voor grote re paraties, buiten uw schuld, dus door slijtage ontstaan, aansprakelijk. 4. Mocht hij blijven weigeren, dan kuilt u zich wenden tot Bouw- en WoningH toezicht in uw gemeente. W. V. Mijn huis is in de oorlog ge deeltelijk verwoest. Ben ik verplicht om het weer op te bouwen? Ik was voor molest verzekerd, kan ik nu uit kering van de verzekeringspenningen vragen Antwoord: In principe bent u tot wederopbouw verplicht. Slechts om zeer bijzondere redenen kan door de minister van Wederopbouw van deze verplichting ontheffing worden ver leend. Wij weten verder niet hoe de voorwaarden van uw molestverze- kering luiden. Wendt u zich hier voor tot de betreffende maatschappij. C. W. Hoe is het mogelijk, dat ie mand door zeer grote schrik in en kele minuten grijs kan worden? Ik meen, dat dit niet bestaat, omdat haren op zich zelf dood zijn en iets dat geen levende sappen bezit, ook geen invloed van lichamelijke orga nen kan ondervinden. Antwoord: Het is een feit, dat schrik, zorgen en andere emoties de haren in korte tijd kunnen doen ver grijzen. (Het is echter overdreven om van „enkele momenten" te spreken). Hoe dit verschijnsel ontstaat is niet nauwkeurig bekend, men meent, dat het z.g. sympatisch zenuwstelsel hier bij een zekere invloed uitoefent. Grijs worden berust er op, dat de normale kleurstof in een haar ver dwijnt en door luchtblaasjes vervan gen wordt. Dit proces is een le vensverrichting en wordt geregeld vanuit de haarpapil, die, zoals u be kend zal zijn, in de huid ligt en van waar uit het haar groeit en gevoed wordt. In deze haarpapil bevinden zich o.a. bloedvaatjes, zenuwtakjes en pigment. Het grijs worden heeft het eerst jplaats dicht bij de hoofdhuid, het haar groeit dan echter uit eri over enige tijd zijn dus ook lange haren grijs. Abonné. Ik had een B-rijbewijs dat in Maart j.l. verlopen is. Ik heb het niet laten verlengen, daar ik het mo menteel niet nodig heb. Als ik nu na verloop van tijd weer een nieuw MOEILIJKHEDEN? Abormés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. DENKT U ER OM? 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- lers aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de kopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van liet bedrijf woolen opgegeven. H. R. Die telefoondraden en die van de radio-centrale zijn vernieuwd en hangen precies boven mijn erf, waar i'k iedere zomer een hooimijt heb staan. De draden hangen 4.30 m. boven mijn erf. Kan ik hierte gen iets doen? Antwoord: Het 'beste is, dat u. rechtstreeks reclameert bij de PTT te 's Gravenhage, Korten,aierkade 12. N. N. Ik héb een huis in huur met daarnaast een bergruimte. Nu is deze bergruimte zo erg in verval, dat deze niet meer is te gebruiken. 1. Ben ik nu verplicht de g je hele huur te betalen? 2. Moiet ik straks, wanneer de huurverhoging van kracht wordt, deze dan ook bijbetalen? 3. Vooral in dit sei zoen is het heel nuttig, naast de japonnen in on- ze garderobe ook een mantelcos- PV tuum te bezitten. L"V We zoeken na- tuurlijk naar een f model, dat ons yf staat, en dat bo- vendien neutraal is, d. w. z. zich J weinig aan de verschillende mo de van elk seizoen stoort. Een man- telcostuum kan immers een paar I jaar mee? De afgebeelde costuums voldoen aan al deze eisen. Ze hebben een gladde rok, een getailleerd jasje met een glad schootje, en een klein kraagje. K 3807/6. Zeer chic is dit mantelcostuum met zijn aparte vorm van het jasje. De twee rijen knopen lopen aan de onderkant iets dichter naar elkaar toe. Benodigd voor 98 cm. bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm. breedte. K 3808/6. Een zeer eenvoudige tailleur, die voor ieder figuur heel geschikt is Ook voor grote maten zal dit een zeer chic pakje zijn. Benodigd voor 110 cm. bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm. breedte. K 3809/6. Erg mooi zijn de ronde lijnen van dit mantelpakje Voor een zwaarder figuur is het echter niet aan te bevelen, juist door deze ronde lijnen Het schootje van het jasje heeft middenachter een split. Ben. voor 92 cm bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm breedte De patronen zijn f 0.95 bij „Bella", Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, te bestellen. K 3807/6 is verkrijgbaar voor 92. 98 en 106 cm bovenwijdte, K 3808/6 voor 102, 110 en 118 cm. bovenwijdte, en K 3809/6 voor 88, 92 en 98 cm. bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella" He' Nieuwe Modeblad. k:Ï&O#/6 roz7mnS gz ge.706

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6