voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Raadsvergadering Wijk en Aalburg No. 6770 Maandag 15 Mei 1950 UND VAN ALTEHA Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Donderdagavond werd in ho tel „Central" de maandvergadering gehouden der Schuttersgilde „St. Blasius" alhier, onder presidium van haar hoofdman, de heer A. v. Bladel. Na goedkeuring der notulen, dank te de hoofdman de leden, welke op het j.l. Zondag gehouden Nationaal concours te Berkel-Enschot, de 2e prijs, een prachtig schild, behaalde. Vastgesteld werd het prijsvpgel- schieten op 20 Mei a.;s. (Kermisza- terdag). Om 3 uur za.l vanaf het clublokaal hotel „Central." in fees telijke tocht naar de schutsboom ge marcheerd worden. Voor de prachtige medewerking aan de optocht ter gelegenheid der inha ling van de Bisschop van 's-Bosch, op 30 April j.l. mocht het gilde daar voor haar dank ontvangen. Gister en werd deelgenomen aan het tweede Bondsconcours van deLang- straatse Schuttersbond. AALBURG Door de kerkeraad der Ned. .Herv. Kerk is toezegging van beroep ■uitgebracht op Ds. H. A.. Leenmans te Bleskensgraaf. J.l. Maandagmiddag geraakte het 5-jarig dochtertje van J. N. spe lenderwijs onder een vrachtauto van de ATO. Hoewel het kind enige blessuren opliep, 'is dit ongeluk goed afgelo pen, door oplettendheid van de .chauf feur werd erger voorkomen. Dr. Lettinga verleende geneeskun dige hulp. ALMKERK Op de stamboekkeuring voor VLN-merriën werden hier 5 stuks in geschreven en wel 3 'in het Stam boek Gr. Type, waarvan 2 toebe horende aan T. Nieuwenhuizen te Almkerk en G. de Jong te Almkerk één van N. Kroot te Waalwijk en 2 in het Stamboek Geld- Type, ml. één van A. Vink Cz. te Woudriehem en één van M. Schaap te Woudriehem. Dioor het bestuur van de „An- tonia^Stichting' alhier is tót opzich ter van genoemde stichting benoemd, de heer Ant. Burghout. RRAKEL -- Ter Igtelegenheid van het 40- jarig) bestaa^van de Werkliedeniver- enigiing „Overling Belang" alhier, werd Maandhgavonid in het WerklLe- dengiebouw een feestavond gehouden. In de afgelopen week keerden drie militairen uit Inidoinesië in déze meente terug. Het waren B. Belle Chrzn., J- van Kooiji en B. Pélle Adrzn. Aan belangstelling heeft het bii hun thuiskomst niet (ontbroken, ter wijl vele prachtiigé geschenken wier den aangeboden. In de loop1 van de week van 15--20 Mei a.s. zal alhier een colllleo te worden gehouden ten bate van de Stichting 1940--1945. GENDEEEN Dinsdag! 9 Mei werd alhier die jaarlijkse keuring gehouden tot in schrijving van tuigpaardme rri ën in het stamboek. Aangeboden werden 19 merriën, waarvan. 13 werden in geschreven n.l. in het stamboek "Geld. type de paarden van: J. Brander- horst Wzn. te Eethen, W, Kuijsten te Waalwijk, A. J. van Loon te Dirur nen, W. Hl. Zijlmans te Waspik', A. van tien Broek te Waalwijk, J.' Bran- derhorst te Bab.-broek, Gebrs. Gom- bee te Eethen, E. van. der B(ejeÖc' te Genderen. In het hulpboek, Geld. type, de merrie van G. van den Heuvel te Genderen. In het stamboek Gron. type, de paarden van: W. A. iMjuskens te Els- fiput (a%'. vap J. C, vap der Beek NSEUW&X alhier), Di. Verhagen te Kaatsheuvel en C. Schreuders te Veen. In het hulpboekGron. type, liet paard van Bi. van Boon te Wijk. MEEUWEN J.L Dinsdagvoormiddag had al hier de keuring plaats tot inschrijving van merriën in de stamboeken der V.L.'N. Aangeboden werden 7 mer riën, 'waarvan 6 vooir inschrijving wer den goedgekeurd. Voor het stamboek Geld. type de! merriën van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dronjgelen, A. de Kort te Kaatsheuvel, W. Hi. A. Millénaar- van Herwijnen te Rab.-broek, A. D.1 van Buuren te Meeuwen en A. M. Voordepoorte te Vrijh.-Capelle. In het stamboek Gron. type de merrie van Gebrs. J. en G. Straver te Babiloniënbróék. NIEUWENDIJK De stamboekkeuring voortuig-; paardmerriën, die hier Dinsdag werd gehouden, had tot uitslag dat vijf merriën werden ingeschreven, n.l. van het Geld. Type 1 van W. Snoek te Nieuwendijk en van bet Gron. Type, 1 van Gebr. Tolenaars, 1 van P. Wigboldus en 1 van H. J. Klun- der, allen te Nieuwiendijk en 1 van A. ,A. v. Vugt te Hank. POEDEROIJEN Bij de op Donderdag 11 Mei j.l. door P. Kuindersma, Architect te Hedel, gehouden openbare aan besteding voor de bouw van een woonhuis met schuur voor de heer J. Bok,- was de .laagste inschrijver P. Tromp te Aalst met f 12385,: voor het woonhuis en f49911,voor de schuur. Begroting f12800,voor de wo ning en f 5400,voor de schuur. WIJK 'EN AALBURG In verhand met het concours op Donderdag a.s. worden de inwo ners van Wijk en Aalburg vriende lijk verzocht het volgende in ac'ht te willen nemen. De vrijkaarten voor hen, die zich hebben opgegeven om Zwitsers in huis te nemen, worden dezer dagen aan huis bezorgd. Hebt U niets ontvangen, dan kunt U Woensdagavond tussen 6 en 7 uur bij dhr. Mahelis nog even informe ren, of er mogelijk een vergissing beeft plaats gevonden.'. Teneinde een goed verloop te waarborgen, is het dringend noodzakelijk, dat men zich stipt houdt aan de aanwijzingen, die op en in de buurt van het feestter rein door daartoe bevoegden wordt gegeven. Wanneer de volksliederen! van onze gasten en ons eigen volks-' lied wordt gespeeld, denkt U er dan om die in eerbiedige houding, bloots hoofds en zwijgend aan te horen. Het wordt op prijs gesteld, wanneer men Donderdag a.s. om twaalf uur de vlaggen uitsteekt. Laat ieder door woord en houding meewerken* dit muziek- en zangfeest te doen slagen. Die Burgemeester als voorzitter Van het Groene Kruis, verzoekt mede werking van meisjes voor de ver koop van Amna-bloiempjes, ter be strijding van de zo zeer gevreesde t.b.c., ter gelegenheid van het tie houden Internationaal Concours op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag. Aanmelding in het Gro ene Kruis- gebouw op Maandagavond van 7.30 tot 8.30 uur. De verwachting wordt gekoesterd, dat verschillende meisjes voor dit goede doel hun medewer king zullen' willen verlenen.. Aan het slot van de raadsver gadering van Donderdagmiddag, deel de de heer B. Roza de raad mede, dat hij had besloten zijin functie als wethouder neer te leggen, Het consultatiebureau voor zui gelingen wordt gehouden op Woens dag 17 Mei a.s. ten huize van Dr. Lettinga, dus niet in het Groene- Kruisgebouw. WERKENDAM Bij de Chr. Geref. Kerk lalhier werd voor een te beroepen predi kant het volgende tweetal opgemaakt 11.I. Dis. P. de Smit te Zieist en D!s. E. du Marchie van Voorthuizen te Slied recht. Gedurende de maand April passeerden de Rijksschutsluis van Nieuwe Mierwede en B|akkejrskil 512 vaartuigen. Ds. Chr. van Dam alhier hteeft wederom een beroep ontvanjgien naar de Geref. Gem. van Enkhuizen. De collecte voor de Stichting 1940—1945, 'heeft tijdens de wijf- dingsdienst in de Noodkerk alhier opgebracht f201.78. Die kinderen der Rehobothschool hebben dezer dia gen voor hetzelfde doel de som van r 53.59 bijeengebracht. Op 2e Pinksterdag1! wordt op het terrein van de v.v. Koz. Bioijls leen groot voietbalfeest gehouden, afgewisi- seld met volksspelen. Het geheel zal worden opgeluisterd met muziek door de miuziekvenenir ging „Crescendo" uit Sliedrecht. In verband met de Hemelvaartsdag zal ons eerstvolgend nummer op Vrijdagmorgen 19 Mei verschijnen mefnm Rijmen van Tijmen KIJK UIT. Nu worden in ons Vaderland, De wapens snel gelost. En hier en daar staat nog zowaar Een communist op post. "Die, vleugellam en moedeloos, Wat tracht te protesteren, Nu kan geen „vredes-comité", Dit wapens lossen keren. Want zie de harde waarheid is: 'tls heus niet overbodig. We hebben uit Amerika, Die wapens dringend nodig. Want achter 't ijzeren gordijn, Daar schuilt een groot gevaar, Met zoete woordjes speelt men het, Op heden niet meer klaar. Iets anders moet er nu vandaag, Zelfs tegenover staan. Gelukkig heeft d'ontwapening Voorlopig afgedaan. We dienen nu paraat te zijn. De vrijheid acht' men 'hoog, En ondertussen houden we Ons kruid bijzonder droog! TIJMEN. op Donderdag 11 Mei, des n.m Half drie. VoorzitterEdelachtb. Heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelBd. Heer W. Rou- man. Afwezig wethouder D. van Wijk en de heer C. van Helden, beiden met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Die Secre taris leest de notulen der vorige ver gadering, die met een kleine bemer king van die heer K. Bouman voorden vastgesteld. Ingekomen stukken' Goedkeuring door Ged>. Staten van de gemeentebegroting, die der afde ling Aalburg en het G.E.B. over 1950. Idem de gemeenterekening en 'die der afd. Aalburg en het G.E.B. over 1947. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot overname der we gen van het Waterschap de Polder van Wijk. Bericht van herbenoeming tot bur gemeester der gemeente van de Ed. Achtb. Heer C. Bi, J. Landweer en aflegging van de vereiste eden. Al deze stukken worden voor ke rn nis geving aangenomen. Verzoek van de Ned. Herv, Ge zinszorg' om subsidie. Medegedeeld wordt dat in 1949 door de ge zins verzorgster 121 dagen in de ge meente is gewerkt. B. en W. stellen voor over 1949 121 maal f 1.50 en over 1950 de gebruikelijke subsidie uit te keren, met wélk voorstel de raad accoord gaat. Verzoek van het bestuur der Stich ting voor Lager Nijverheidsonderwijs te Tilburg, om subsidie. B. en W. achten dit onderwijs voor deze gemeente niet van zodanig nut, dat het verzoek ingewilligd kaïn worden, zódat rij voorstellen hierop afwijzend te beschikken, met welk voorstel de raad accoord gja^at. Schrijven van lie Minister van Bin nenlandse Zaken, waarin wordt ge adviseerd voor het 2e kwartaal 1950 aan het giemeentepersoneel weer een toeslag van 5 pet. op hun jaarwedde toe te kennen. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. Verzoek van de heer J. Oudénaar- den, onderwijzer aan de O.L. schóól, om eervol ontslag^ in verband met de vervulling van zijn dienstplicht, Bu en W. stellen voor dit ontslag! eervol te verlenen. De heer C. Bouman vraagt, of dit ontslag slechts van tijdelijke aard is, waarop de Voorzitter ontkennend ant woordt de heer v. Ouden aarden wil waarschijnlijk een andere richting uit. Met algemene stemmen wordt over eenkomstig: het voorstel van B'. en W. besloten. Verzoek van de voetbalvereniging N.O1.A.D1., om de huur van haar ter rein, die met 30 Juni afloopt, weer voior 3 jaar te verlenigien. en de huur van 200 gulden op 150 gulden pjer jaar terug te brengen. De Voorzitter zegt, dat dit verzoek nog niet in een vergadering van B. en W. is behandeld, doch hij' meent dat toch wel het besluit igjemomen kan worden ,het verzoek in te wil ligen. Die huur was ree*iÜs op 150 gulden gebracht, in verbiand met het feit, dat de vereniging het terrein afstaat voor 'gymnastiekonderwijs aan de schooljeugd, waarvoor die gemeen te 50 [gulden terugbetaalt. Met algemene stemmen wordt be sloten het verzoek in te willigen. Verzoek van de voetbalvereniging „Wilhelmina" te Aalburg: óm het terrein op de Ebbe weer v,oior 5 ja ren in te huren. Ook dit verzoek is inoig niet in eeni vergadering van Ei. en W. behandeld. Op dit verzoek beschikt ide raad eveneens goedgunstig, de huur wordt onder de gebruikelijke voorwaarden weer met 5 jaar verlengd. Voorstel van B. en W, tot onder handse verkoop van 'de woning plaat selijk gemerkt Kortesteeg C 101, aan M, Mans. Dje Voorzitter licht dit voorstel toe en deelt mede, dat mien miët M. Mans tot overeenstemming is gekomen, de prijs is gesteld op f4750. Die heer C. Bouman vraagt of het wel juist is woningen van de Ebbe te gaan verkopen. Spr. heeft geen bezwaar tegen verkoop1 van deze \yor ninlg, de prijs lijkt hem behoorlijk, doch als er meer 1 gegadigden komen, zal men ook op hun verzoek mbe- ten ingaan. De heer Michaël zegt, dat het voor de gemeente voordelig zou rijn, als zij al haar woningen kon verkopen- Wethouder Roza merkt op, dat B. en W. hun voorstel baseerden op de overweging, dat de woningen ge bouwd rijn om er mensen in te .la ten wonen, niet om daarmede winst te maken. Als men alle woningen: op deze manier kon verkopen, zouden Bi. en W, zeker met het voorstel komen daartoe te besluiten. De heer C. Bouman vraagt of het geld weer in de Ebbekas terecht komt, waarop de Voorzitter beves tigend antwoordt. iMet algemene stemmen wordt tot de verkoop besloten. Voorstel van Bi. en W. tot over dracht in eigénidom en beheer van 2 woningwetwoningen aan de bouw vereniging „De Goede Woning"". Die Voorzitter deelt mede, dat het de woningen betreft in de Aalburgse- straat, waar vroeger óók 2 woningen hebben gestaan, eigendom1 vani dé bouwvereniging, die in de oorlog rijn vernield, de gemeente heeft er toen 2 noodwoninlglen geplaatst en daar na 2 nieuwe woninjgen doen bouwen, welke Bi. en W. thans weier aan de verenigling zouden willen overdragen. Hiertoe wordt met alg|em|ene stem men besloten. Op, voorsfel van. B. en W. wordt 'besloten tot wijziging der gemeente begroting 1949, de post Onvoorzie ne uitgaven wordt tengevolge daar van mét f 1031.verlaagd. Vaststelling verordening op dé hef fing van een straatfoelasting In de gemeente. Die Voorzitter deelt méde, dat dié huidigle belasting, loopt tot 1 Jan. 1951. Voorgesteld wordt ze opnieuw voor 1951 van 'kracht te verklaren. Aldus wordt besloten. Hetzelfde gebeurt met de veror dening' tot heffing van rechten, voor het gebruik der aanlegplaats te Wijk. De heer Schouten informeert naar de rechten der aanlegplaats te Aal burg, eigendom der Ebbe. De Secretaris verstrekt de gevraag de inlichtingen, waaruit blijkt dat deze rechten niet hoger mogen wor den berekend, dan die voor de aan legplaats te Wijk gelden. Vastgesteld wordt de verordening tot heffing van opcenten op de hoofd som der grondbelasting, welke opcen ten hetzelfde zijn als over het afgelo pen jaar. MllttSBlAB Uitgave: Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur In de Noord-Oost Polder, in de gemeenten Markenesse en Ens, zijn een aantal nieuwe boerderijen voor Zeeuwse boerengezinnen uit Walcheren, gereed gekomen Overzicht van de nieuwe boerderijen bij Ens.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1