4-VLAMS Oliestellen I i Foto VISSER Zo. Tewoon 95 Werkendam i Wij zijn specialist op Rijwielgebied W. LA GR8UW Kerkwet 11 Tel.eiNIEUWENDIJK WERELDATLAS FIRMA FIRMA L. J. VEERMAN Fa. L. J. VEERMAN Firma GEBR. EBERT ÜBÜ 1MÉM J. A. MONSTER N.V. Gordijnrails Gordijnspiraal Emaille drinkkruikjes COUWENBERG - HEUSDEN Electro Technisch Bureau - Heusden BEVROREN VLEES Landbouw en veeteelt. Voorradig De Bezige Bij W. P. v. d. Zalm 1—2—3 en Super kwaliteit Alles op fotografle's gebied - Vergrotingen naar elk portret HET ADRES VOOR BETER WERK EEN UNIEKE GEBEURTENIS de komendeverschijning van "m SMI1^ •ISKIiigllf TELEFOON 19 hier sleohts om eèn uitsluitend admi nistratieve aanlgleliegienheid gaat,, dié strekking der verordening blijft pre cies hetzelfde, alleen die aanhef wordt (gewijzigd. De raad besluit tot vaststelling;,.dér diverse verordeningen als voorgesteld. De Voorzitter zegt, dat in de laat ste vergjadering aan \Bi. en W. mach tiging is verleend, om bij pe nieuwe woningen, dammen of bruggen te doen aanleggen. Het college heeft toen opdracht verstrekt aan de Centr,. Techn. Dienst voor het maken van een be groting. Deze is inmiddels ont vangen ,doch dte bedragen kwamen B. en W. zo hOqgi voor, "tiajt zij ze eerst aan de raad wilden voorleggen, alvorens tot uitvoering werid over gegaan. He t maken vdn 2 stuks aar den dammen wordt ibéglróot op f 1200, het maken van 2 houten'brugr gen op f750.2 betonnen brug- ig|en op f920.—. De heer M. VerJieij Jz. lijken de 'bedralgiein zeer hoog, hij meent dat met eenvoudiger .uitvoering de kos ten belangrijk minder zullen bedra gen. De heer v. Kooten zou deze biegror tingen afwijzen, is dat nu een ifcosr tenterekieninigi van de Techn. Dienst die de .gemeente zoveel geld' kost? De Voorzitter noemt het er thans een ellendige toestand, waaraan iets igledaan dient te worden. Hij acht de beste oplossing, dat hij nogeens in formeert naar de kosten bij de aan nemers Hiobo alhier. Men mioet niet uit het oog verliezen, dat de tech nische dienst oordeelt, dat het een straat met nieuwe woningen is en de toeigangen daarmede^in overeen stemming behoren te zijn. Spr. is echter ook overtuigd dat het een voudiger en goedkoper kan gebeu ren. De raad hecht er goedkeuring aan, dat de Voorzitter zich in verbinding stelt 'met de fa. Hobo. Gemeentelijke herindeling Romme- lerwaard. De Voorzitter is van oordeel, dat over deze kwestie niet alles behoeft te worden herhaald. Hlet is allen be- kiend, dat een commissie van verzet in het leven is geroepen, die spr. wel is tegengevallen. Ieder weet ook, dat aan 2 rechtsgeleerden .opdracht is verstrekt om een cantrarapport •samen te stéllen. De leden is dit rapport thuis gezonden, doch met het oog; OP de belangrijfkheid en de pers zal hij! er de voor déze ge meente belangrijkste gedeelten uit voorlezen. De rapporteurs komen tot de conclusie, dat zij;, als ze het rap port van Vuuren v.oor de herindeling najgaan dan voor iedere betrok^1 kien gemeente op dezelfde bezwaren stuitten. Niettegenstaande de gemeen tebesturen veel van hun btestuuirsfunio- tie zijn kwijtgeraakt en op verschil lend terrein .gteen zeggenschap meer bezitten, hebben zij toch n|0g een eiiglen taak behouden, welke taak Zij beter kunnen behartijgén dan in een grotere gemeenschap. Dè opstellers van het contrarapport kluninen ertiain ook niet mede accoord gaan, d;at een kleine gemeente niet zelfstandig zou kunnen blijven. Zij wijten bp dejgiro- te aantallen kg producten, die door de kleine gé meen ten aan dé veiling te Zaltbommel worden aangevoerd. Op de millioenen stenen due haar steen fabriekén jaarlijks produceren. Hoe door soberheid en 'spaarzaam heid dé oooperatieve instellingen 'in het (gébied renderen en bloeien. Hun belanjgén kunnen wel door eigen ge meentebesturen, nooit vanuit eén, gro te gémeente worden behartigd. Gew wTezen wordt op de gjrote hoeveeb- den melk, die uit dé Bomlmélerwaard aan de V.Z. te Heusden worden ge toverd, De Stichting voor dé 'Wel vaart in de Bomlmélerwaard is ze ker een pirijlzenswaardiigi bezit, maar kan niet pleiten vóór de voorgestelde herindeling. Het rapport wijst er verder pp, dat men in de Bomhielér waard de laatste tijid is overigegaan tot aan schaffing van de meest moderne werktuiigen, hoe 'in Brakél meer dan 10.000 ramen aanwezig1 zijn voor dé tuinbouw, hoe méiri im de meeste (gemeenten reeds aan dé waterleiding is aangesloten en de andere spoe dig zullen volgen. Zeker is door comP pensatie kostenvermindering te berei ken, .op mee rd er te me in wiordt hiejr- voor naar samenwerking gestreefd en gezocht. Zuilichem beweert zélfs dat zij al haar problemen ka.n .oplossen omdat zij daartoe in staat en haar personeel daarvoor berekend is. Voor haar bewoners vormt de voorigestelde vereniging eiein grioot be zwaar. Aalst ligt in eèn afgelegen hoek, zonder misvérbindiing. P'e sa menstellers hebben de indruk gektae- igén dat dé Bo mmel er waard dloor de provincie als een wingewest wordt beschouwd. Hoe is er niet gevochten moeten worden .om straatverlichting te krijgen. In Gelderland vé'rléeint de provincie slechts subsidie voor onder houd van wegen. In anldere prpvinr cie's miet namé Noordbrabant en Overijssel leggen dete. eigen wegen aan. Hier zorigjen de kleine gemeerif- I 8 Meubelbedrijf Nieuwendijk (N.-Br.) levert U ten zélf voor behoorlijke wegj^jp. De samenstellers kunnen uii hét rapport van Vuuren (geien enkel be wijs ontdékken, waarin het voordeel van de herindeling wordt aange toond. Resumerende komen ziji tot de slotsom, dat (genoemd rappor t een vooropgezet schema draagt én dus in zijn (geheel, doch eveneens voor 'ie-* dene (gemeente afzonderlijk afgeweten moet worden. De heer Mi. Verheij Czn. merkt pp, dat de samenstellers van het rapport herhaaldelijk aanhalen, dat nérgens in het rapport van Vuuren voor de herindeling wordt aangetoond, welké voordelen deze voor dé betrokken ge meenten oplevert. De heer v. Kooten beschouwt het aandringen van Ged. Staten; pm de herindeling tot stand te brengen een geest van deze tijid. De Voorzitter gelooft ook, dat er de bedoeling inschuilt de Bjom'mélér- waard moderner te maken. In de memorie van toelichting wiordt ge zegd, dat in de gemeenten geen groei kracht zit. Wat Zou er echter gebeu ren als de gemeente met een 300 in gezetenen was toegenomen. De heer Slelgjh is van oordeel, dat er dan nog meer zouden móeten emigreren. Die Voorzitter wijist er op, dat het rapport tal van onjuistheden bevat. Zo wordt b.v. (gezegd, dat Npdéfhe- mert slechts een steenfabriek en ook Aalst er een bezit terwijl beide; fa brieken tot de .gémeente Niederbe- mert behoren. De raad besluit mét algemene stemmen het opgestelde tegenrapport te aanvaarden en 'dit aan Ged. Staten toe te zenden. Dé Voorzitter leest vervolgens een schrijven voor, waarin Ged. Staten berichten, dat op 23 Juni te Zaltbom mel een comtoissie zal zitting hóuden in het Nutsgèbouw aldaar, waarin door belanghebbenden bezwaretiklein- baar kunnen worden gémaakt tegen de voorgestelde herindeling. Een schrijven van hetzelfde collége waarin wordt medegedeeld1, dat op 23 Juni eveneens "in 't Nutsgeb. te Zaltb., des v.m. 10 30 u., 'n verg., zal worden .gehouden, waarin Ge rdden der gemeenten Óf hun gemachtigden eveheens het woord kunnen voelben. De VoOrz. heeft 'n, ander gemi.biest. opgebeld en dit was van oordeel dat men het best .M|r. v. Haren kón uitnodigen 'het rapport, dat zo juist is aangenomen, op die vergadering te verdedigen. Spr. zou echter een 'beslissing in deze nog even. willen aanhouden, waarmede de raad ac coord .giaat. De 'ge me en te réken ing dienst 1948 wordt voorlopig vastgesteld met een ontvangst in de gewone dienst van f 66372.75., uitg. f64386.56, alzo met een batig slot groot 11986.19, de ka- pitaaldienst in ontvanjgst f 109.843.22, uitgaaf f 116.409.60, nadelig saldo gil zo f6566.38. De begroting voor 1949 wordt ge wijzigd conform hét vborstel van R. en W. De Voorzitter zégt, dat in de laat ste raadsvergadering gesproken was om ipver te (gaan tolt aarikoop van grond voor die bouw van een middén. standsworiinlgj voor oudJbairgdmeester v. Omméren. B. en W. hebben na veel 'besprekingen het zover gekregen, dat Bouman 'bereid is igevpmden 1250 iMg te verkopen viotoir f 1500. De raad hecht igóedkeuring aan ,dete kpop. Rondvraag. De heer M. Verheij Czn. informeert hoe het staat met de electrificatie aan de Rietschoof. De Voorzitter gelooft niet dat daar dit jaar nog iets van zal komen. Als de PGEM gereed is, krijgt de ge meente een kostenberekening. Hetzelfde raadslid informeert hoe het staat met de bouwvolume van Sprong. Oiomen én" Vos zijln deze weer voorgegaan. De Voorzitter zegt dat deze laatste bouwen zonder financiering, dus voor eigen rekening. De heer Slegh informeert naar de bouwvolume voor Vos op het eiland. De Voorzitter zegt dat de financie ring voor deze bouw nog in onder handeling is. Zou er gevaar bestaan dat de bouwvolume verloopt, zal de Technische Dienst bijtijds waarschu wen. De héér v. Kooten vraagt hoe of bet staat met de watervoorziening van het schoolhuis pp het eiland, die is blijkbaar spaak gelopen. De Votorz. 'gelooft dat 't béste is, dat de put wiordt opengemaakt om te on derzoeken, waar de fout schuilt. Mocht cjeze fout niet te herstellen zijn is het misschien bet beste een norton- pomp te doen slaan. De heer v. Kooten zegt, dat oud burgemeester v. Ommeren in 'n raads vergadering had toegezegd, de kwes tie van verhoging der polder las ten, om op die manier de wegen op het eiland verbeterd te krijgen, in de wa terschapsvergadering die in de maand April zou worden gehouden, te zullen bespreken. Is daarover niets verno men De Voorzitter antwoordt iri ontken-, nenden zin, doch zal informeren. De heer v. Kooten zegt dat in de laatste raadsvergadering, onder bur gemeester v. Ommeren was besloten,, dat de raadsvergaderingen op het eiland gehouden zouden blijven. Nu krijgt hij' een oproeping voor tie Noordzijde. Spreker weet" wel, dat, zijn verweer met zal helpen en wil er zich dus wel mede verenigen, doch het is niet zoals was afgesproken. Bovendien moet hij om half tien nu de raadsvergadering verlaten, er wordt niet later dan half tien over gezet, of anlders is hij verplicht ach terom te fietsen. De Voorzitter zou veerman Smits willen verzoeken om gedurende de zomermaanden tot 10 uur over te va ren, waarmede de raad instemt. De heer v. Kooten heeft nog iets voor de geheime vergadering. De Voorzitter deelt nog mede, dat het uitbaggeren van tie wiel op het eiland nog even zal worden uitge steld, tot het water zijn laagste svand heeft bereikt en sluit daarna de open bare vergadering. De raad gaat over in geheime zitting. tegen verlaagde prijs. In het najaar van 1949 heeft de Overheid een voorraad bevroren vlees gevormd met het doel dit vlees op de markt te brengen ter ondersteu ning van de vleesvoorziening in pe rioden, waarin een gering aanbod van slachtvee is te verwachten. Deze voor raad bevroren vlees is hoofdzakelijk verkregen uit hier te lande verrichte slachtingen van Nederlands vee van uitstekende kwaliteit, en voor een deel van uit Ierland en Denemarken ingevoerde slachtrunderen, eveneens van prima kwaliteit. De moeilijkste periode voor de vleesvoorziening ligt in de maanden Mei en Juni, wanneer de stallen zijn geruimd en de in de weide gebrach te runderen nog geen bevredigende slachtkwaliteit hebben verkregen. Ook dit jaar manifesteert de schaarste aan vers rundvlees zich door regelmatig oplopende prijzen. Met het oog 'hierop acht de Overheid thans het tijdstip aangebro ken, de beschikbare voorraad bevro ren vlees, welke toereikend is om ge durende enige weken de binnenland se productie aan te vullen, tegen een billijke prijs op de markt te brengen. Dit geschiedt langs de normale ka nalen van het bedrijfsleven, dat thans van het Vee- en Vleesaankoqpbureau bevroren vlees kan afnemen tegen een zodanige prijs, dat verkoop aan de consumenten mogelijk is tegen prijzen, die nu ca. 35 pCt. lager zijn dan de thans geldende voor vers HEUSDEN rundvlees van gemiddelde kwaliteit. De huisvrouwen kunnen door liet kopen van bevroren vlees aanzienlijk op het huishoudgeld besparen, of voor eenzelfde bedrag het vleesmenu van het gezin verruimen. Een bijkomstig doch niet te verwaarlozen voordeel is, dat ge forceerde slachtingen worden tegen gegaan van onvoldoende slachtrijpe runderen; deze dieren kunnen aan zienlijk aan gewicht winnen, hetgeen de vleesvoorziening in nazomer en herfst ten goede komt. EEN NIEUWE VINDING. Een practische vinding,is het rubber melkbusdeksel. Dit déidsel', diat na een gebruik yan i1/2 jaar in Bel gië thans óók in Nederland' geïnb troduoeerd wordt, zal zeer zéker voor de Nederlandse Zuivelindustrie van (groot nut blijken te zijn. Dit deksel is vervaardigd van een speciale rubbersamenstelllinjg welke melk niet aantast. De vorm is als een holle stop, welt- ke met een eenvoudige, handbeweging Zeer gemakkelijk in de hals van de melkbus wordt gestoken. De bolvor mige zijwanden drukken zich daar bij sterk tegen de metalen wand'aan. De onderzijde van hét deksel steekt 'bolvormig in de melkbus. Kantelt nu de bus, dan drukt de melk de zé bolvorm nffèr boven, waardoor dus de zijlkant nog sterker tegen de wand gédrukt wordt. Begrijpelijk is, dat een dergelijk soepel elastisch deksel zlich zeer -ge makkelijk in elke mélkbushalis laat plaatsen, ook al ziou deze enigszins vervormd zijn. Het deksel sluit voor treffelijk af, voorkomt daardoor elk melkvierlies en belet het binneinjdrinh- gén van vuil. Dit hygiënische deksel is. door zijn gladde oppervlak zeer gemakkelijk te reinigen- De rubber beeft een gro te duurzaamheid en is volledig be stand tegen ste r i Lisa tie-ite mpera tu ién van ioono gr. C. Is het deksel op de bus geplaatst, dan vormt zich aan de bovenzijde een vlak opper vlak, zodat het opeenstapelen van melkbussen zeer goed mógelijk isi. Het spreekt wel vooir zichzelf, dat een dergelijk deksel stiejeldis gemakke lijk te plaatsen Is en even gemakke lijk te verwijderen. Een deksel, dat bij stoten or vallen geen beschadig ging oploopt, zal in de pracrijk velé voordelen opleveren, waar, zoals bo ven reeds .gezegd, nog bij komt, dat zelfs gédeukte hadsopeningen feilloos met idit nieuwe rub'berdeksel kunnen worden gesloten. Op aanvraag ook foto's bij U aan huis repareren en maken alles. Ruims keuze Rijwielen, waarbij ook de beste en oudste Nederlandse fabrikatenkeuze uit ruim 300 stuks. Heren, Dames-, Meisjes-, Jongens-, Kinder- en Sportrijwielen. De nieuwe moderne Zandstraalmachine, tevens Electrisch Lakken, waar borgt U prima werk, zolang gratis een rijwiel ter beschikking. Motorrijwielen uit voorraad leverbaar. „Eisink" en Hulpmotoren, als „V. A. P." aandrijving op achterwiel, „Le Poulain" aandrijving op voorband. Onderdelenkettingen, hoorn, accu's, vulcaniseren, laden van accumulatoren, olie, vet, benzine. Hand- en trapnaaimachines, ook voor schoenmakers. Wasmachines in geheel metaal. Emaille en houten machine wringers en reparaties. Benzins Agregaton voor boerderijen en schippers. Radio's, thans, na veel ellende, vanaf heden uit voorraad leverbaar in 1ste klas Ned. fabrikaten. Groto Reparatie-inrichting. Reperateur aanwezig, ook aan huis te ont bieden. Haarden en kachels, smederij en reparatie's. Stof zuigers, strijkijzers, electrische fornuizen, kachels en kookplaten. Kronen, lampen en kappen. Electrisch materiaal. Infraphil bestra lingslampen, enz. Ook op gemakkelijke condities leverbaar. J, A. VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f 135, tot f 235, T. L. Buizen, Droogscheer apparaten o.m „Philishave" Wasmachines en Wringers x-x-;:;'v.UU<-k£&kb'x;< Inhoud, 336 pagina's, waarvan 160 pagina's met kleuren kaarten, 160 pagina's uitgebreide informatieve tekst op aardrijkskundig en i«rrnniTt" ~tirirr-prn n i mi ai mi economisch gebied, met foto's, beeldstatistieken en grafieken, met [uitgebreide alphabetische index. GROOT FORMAAT: 28 x 37 cm. Nederland en België worden zéér uitgebreid behandeld. Provinciekaarten, Land- en water wegenkaarten, plattegronden van belangrijke steden, economische kaarten en vanzelf sprekend natuurkundige en staatkundige kaarten, daarnaast volkomen nieuwe kaarten van de Benelux. 6 Kleurenomslag, uitstekende typografische verzorging, houtvrij papier, buckram band. Dit alles maakt DE BEZIGE BIJ WERELDATLAS tot de Nederlandse gezinsatlas. U kunt thans reeds int U kunt thans reeds intekenen bij Boekhandel Vanaf heden is te Heusden Boekhandel - Drukkerij - Binderij onder TELEFOONNUMMER 19, DAO EN NACHT te bereiken. GEGALVANISEERDE en ASBESTCEMENT golfplaten Levering via Uw Timmerman Tel. 2841, GORINCHEM en met toebehoren met beugelsluiting Bergstraat Wijk Eiken Dressoir voor f 80, zeer zwere Schuiftafel. f 45, sterk Ledikent venef f 35, Verder elke kamer of salon en los meubelstuk tegen fe- brieksprijs, onder garantie Reparatie's aan elk meubel. Auping's beroemde staaldraadmatrassen met onbeperkte garantie. Nergens goedkoper 1 Nergens beter voor Uw geld I 1 De intekenprijs is slechts f 23.50 (alleen mogelijk gemaakt door een zeer grote export order).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 8