Plaatselijk Nieuws Een oude bekende keert terug van onze vrijheidlievende volkeren. Heden zult gij medemaken de wed strijd tussen verschillende muziek corpsen. Ik ben er van overtuigd, dat werkelijke muziekkenners en liefhebbers hun hart zullen kunnen ophalen, en deze dag geenszins on der zal doen voor het gebodene op Hemelvaartsdag, toen tal van zang- verenigengen hun programma uit voerden. Of er thans muziekverenigingen zullen zijn, die zo zeer in de smaak vallen van de beoordelingscommissie als bij de zangwedstrijd het geval was, is lang niet zeker. Want de beide zangkoren uit België, in het bijzonder dat uit Hasselt, hebben in hun prestaties een onvergetelijke in druk gemaakt op jury-leden en be zoekers. En de jury; dat mag ge constateerd worden, zij was in haar beoordeling uitermate streng, en naar veler mening onverbiddelijk. Het muziekfeest op Hemelvaarts dag is in alle opzichten uitnemend geslaagd. Ik hoop zeer, dat ook dit tweede deel van het concours ^geheel aan de verwachtingen zal beantwoorden. Het bestuur heeft alles in het werk gesteld te zorgen voor een behoor lijk verloop, terwijl de concours- secretaris, de heer Joost van Loon, zich wel uitermate heeft ingespannen om de organisatie op te bouwen., Hem komt een woord van dank daar voor zekerlijk toe. Gij immers zult er wel van over tuigd zijn, dat de organisatie van een feest op internationalen grond slag voorwaar geen sinecure is. Met bijzondere voldoening wil ik gewagen van de Koninklijke belang stelling. Van H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard werden fraaie medailles ontvangen, terwijl voorts tal van particulieren prachtige prij zen disponibel stelden. Moge uwe vereniging, mijnheer de voorzitter, in dit feest een waardige viering van haar 45-jarig bestaan zien en moge zij, hierdoor gesterkt,:voort schrijden op de schone weg der mu ziekkunst, naar het 50- jarig jubi leum in 1954. En gij, allen, die zijt gekomenpm dit voor ons allen zo bijzondere ge beuren mede te maken, ik hoop zeer, dat U zult genieten en naar huis zult gaan met een onvergetelijken indruk van hetgeen gij op deze 2e Pinkster dag hier hebt aanschouwd en mogen aanhoren. En hiermede verklaar ik dit twee de deel van het muziekconcours voor geopend. De totale uitslag van het concours dat ook deze dag zo uitnemend slaag de, gaven wij reeds in ons vorig nummer. Tijdens het concours arriveerde ook een vertegenwoordiger van de Zwitserse legatie uit den Haag, Herr Zuebelin, aangezien de gezant zelf verhinderd was. Nadat deze door Burgemeester Landweer was verwel komd, richtte hij zich in goed ver staanbaar Hollands tot de aanwe zigen en sprak zijn grote bewonde ring uit voor de gulle en gastvrije ontvangst, die zijn landgenoten ten deel viel en voor de bijna een ge hele week durende gastvrijheid bij de Nederlandse burgers. Voor de reizen die voor zijn landgenoten wa ren georganiseerd, zonder dat daar voor de hulp van het vreemdelin genverkeer was ingeroepen. Dinsdag maakten de Zwitserse gas ten in een 4-tal bussen een tocht naar Amsterdam, Marken, Volendam en Schiphol. Zij waren vol bewondering voor alles wat zij zagen en noemden het schoon en wonderbaar. Tjjdens de maaltijd die in Amster dam werd gebruikt kwam HerrBau- mann van het Zwitserse Consulaat Generaal uit Amsterdam een bezoek brengen, die met verschillende Zwit sers sprak en de begeleiders dank bracht voor de moeite die zij zich getroosten, om zijn landgenoten, zo veel te laten zien en te genieten. Woensdag werd ©en bezoek ge bracht aan Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. Ook hier niets dan uitroepen van „Wünderbar!" De zee, panorama Mesdag en de tunnel in Rotterdam trokken buitengewone aandacht. Donderdagavond volgde nog ©en afscheidsavond, die de Zwitsers, de leden van Ere- en Uitvoerend Co mité en die van en U„ met hun ne dames en de gastheren eij gast vrouwen, die Zwitsers onderdak had den verleend, aanboden, doch daar- qver in een volgend nummer. Bockhandel Firma L. J. VEERMAN Teief. i9§ Heusden HEUSDEN Op het te. Utrecht gehouden examen voor 'Assistent-Calculator, af genomen door de Federatie van Werkigieversorganisatiën in. dé Gra fische Bedrijven te Amsterdam, slaag de onze stadgenoot A. P. v.d. PojL Uitslag van de vierde periode der Zomeractie 1950 van de Mid dens lands verenigingen alhier. Op de navolgende bonnen zijn prij zen van f20,gevallen: ZHBK ZABH ZHX Y WH YBXQ Woensdag, voelde de arbeider v. Goeveringen uit Ammer zoden, werkzaam iop de Lips schroevènfg- briek te Dromen, ach niet erjg[ wel, zo zelfs, dat men hem voorstelde naar huis te gaan, waaraan hij1 echter niet voldeed. Na het beëindigen dier werkzaamheden ,nam hij zijïi mo torrijwiel en vertrok, zoal's gewoon lijk naar Amimerzoden, waar zijn gezin woöint. Onder Oudheusden ge komen, is hij: door onverklaarbare wijze tegen een boom gereden, waar bij hij enige malen over de kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Hij werd bij een omwonende bin nengedragen en de ontboden ge neesheer achtte onmiddellijke over brenging maat een ziekenhuis in. Den Bosch noodzakelijk. Daar zag men zijn toestand aanvankelijk ernstig, in, men constateerde n.l. dat de man behalve 2 gebroken ribben, een zwa re hersenschudding had opgelopen. De latere berichten luiden even wel geruststellender. iMien ver moéd dat de man onwel is gjewordéh én daafdoor de macht over zijn stuur heeft verloren. De scheepswerf heeft een si rene glekregien voor het aankondi gen van bet begin en het beëindigen der werkzaamheden. Toen déze zich voor de eerste maal liet horen, lie pen verschillende inwoners de straat op. in de mening dat er brand alarm werd gegeven. 'Nut weet men beter en kan men zich ©vertui gjein of de klok in de woninjg bij tijd is. AALBURG Woensdag 7 Juni hoopt Ds. Aangeenbrug uit Dordrecht des n.m. om 7 uur, in het Kerkgebouw der Ger. Gem. alhier, in de dienst des woord s voor te gaan. Terwijl de winkelier G. de Bruin, als naar gewoonte zijn klan ten bediende, had hij het ongeluk onder liet wiel van zjjn wagen te komen, waardoor hij zich zodanig verwondde, dat hij per ziekenwagen naar het ziekenhuis te 's-Bosch moest worden vervoerd. ANDEL Op de rivier de Maas nabij de Zwaan sloeg Pinkstermaandag ©en zeilbootje^ om, waarin een heer en ©en dam© waren gezeten. Het hou ten bootje zonk niet en de inzitten den wisten er op te klauteren. (Tot het middel in het water zittend, rie pen ze luide om hulp, aangezien het ranke vaartuigje steeds dieper zonk. Met een roeiboot werden ze uit hun benarde positie bevrijd. GIESSEN De heer G. Verhoeven Gz. al- bier Ambtenaar ter Secretarie te Alm kerk heeft met. goed gevolg het schrif telijk examen G. A. II afgelegd. 's-GRAVENMOER Bij de alhier gehouden aan besteding: voor het maken van'kunst werken nabij de bergboezem onder deze gemeente, in opdracht van het waterschap „De Beneden Don- ge", was laagste inschrijver Fa. Gébrs. Doyens te Hilvarebbeek met f 39.200. De gunning is aangehouden. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd onder directie van, Ir. Biongiaerts van hét adviesbureau voor Civiel-Injgienieurswerken te Den Haag. Die Emhiabloem collecte in de ze gemeente bracht f 55.78 op. Het Chr. gem. koor „Halle luja", behaalde op het concours te Waspik, in de 3e afdeliiijg een i ste prijs, onder léidinjg van de héér Chr. Versteeg. Het Chr> muziekcorps „Crescen do", directeur de heer P. Christ, behaalde top het ooncours te Utrecht in dé 4é .afdeling eèn ie prijs. Diit was de eerste keer, dat dit nog zeer jeugdige, corps aan een concours deelnam1, zodat het een waar succes te noemen is om met 314 punten een eerste prijs in dé waëht te sle pen. Hét Dameskoor, ook onder leiding van dé heer P. Christ, behaalde op hetzelfde concours te Utrecht een eerste prijs in dé afdeling Uitmun tendheid met 328 punten. Deze ver eniging nam ook déél aan de ere- wedstrijd, waarbij zij beslag wist te leggen op de 2e prijs- LAND v. HEUSDEN EN ALTEN A Die plaatselijk büreauhouder van district 44 deelt mlede, dat hij op Dinsdag 6 Juni a.s. zitting zal houden tot bet in ontvangst nemen der registratiekaar ten te Wijk in café Duisberwin'kel, van 1 o12 uur v.mi. te Eethen op hét gemeentehuis vaii 24 uur n.m. De ge registreerden künneh er re kening méde houden, dat dit in het vervolg elke ie Dinsdag na die re- igustratiedatum zal plaats vimden. NIEUWENDIJK IMej. W. Muller, onderwijzeres aan dé Chr. school aÉiier, is, in (ge lijke betrekking benoemd te Schoon- dljke. Dioor dé kierk(er,aad der Ger. kerk alhier is besloten, om de ker ke raadskamer en de consistorie te moderniseren. Die Pinksterobllecüe gëhouden in de Gerief. kérk 'bracht op f 768.72. VEEN Vpor de Ger. Gem. hoopt op Woensdag 7 Juni a.s. ,des nam. 7 uur voor te gaan Ds. v. d. Berg te Utrecht. Op Donderdag 8 Juni, dies nam. 7 uur, hpiopt voor te gaan, D<s. Aan- igteen'brug te Dordrecht. WIJK J.l. Donderdag geraakte, door nog niet bekende oorzaak J. v. d. Velden met zijn auto nabij de wo ning van C. v. Rijswijk, alhier van de dijk. Met ernstige kwetsuren werd hij door de omstanders gevonden, daar hij uit de auto geslingerd schijnt te zjjn. Dr. J. H. v. d. Loo, welke' toevallig in de onmiddellijke nabij heid was, verleende geneeskundige: hulp en constateerde een her senschudding en verder inwendige kneuzingen. Daarna is hij per zie kenauto naar zijn woning vervoerd. WIJK EN AALBURG Op Woensdag 7 Juni 1950 te 9.30 uur, beslaat op het gemeente huis gelegenheid tot het kosteloos inenten en hermen ten tegen pokken. Wegens bijzondere omstandig heden kan de repetitie van het kin derkoor op lieden Maandag niet doorgaan. Alle leden worden Maan dag 12 Juni weer verwacht in de O. L. School. Het internationale muziek- en zangconcours is ten einde. Zo vele zijn de indrukken, die zich in de afgelopen tijd hebben voorgedaan, dat het goed is, voordat men iets over dit alles gaat schrijven, rus- lig het verloop nog eens in gedach ten te laten passeren. Miet één ding mag echter geen ogenblik gewacht worden. Dat éne is: hartelijk dank le zeggen aan de inwoners van Wijk en Aalburg, Plensden en Veen, waar van zo velen ons zo prachtig heb ben gesteund door één of meerdere van onze buitenlandse gasten voor drie of vijf dagen onderdak te ver schaffen. Plet is die bewonderens waardige medewerking, die burger zin, die het concours hebben gemaakt tot wat het was. E11 we geloven, dat degenen, die zo fijn hebben gehol pen, hier ook geen spijt van hebben. Er zijn met onze buitenlandse vrien den banden gelegd, die zeer zeker, niet direct verbroken zullen zijn. En nu, het afscheid heeft plaats gehad. Dat doet ons wat weemoedig aan. Het was druk, het was voor verschillende personen zwaar, er'is door meerderen bard gewerkt en toch, wat zijn het mooie dagen ge weest. Wat was er ondanks die gewone kleine strubbelingen een pracht van samenwerking. Wat klopte over het algemeen de organisatie uitstekend. En nu dat alles verleden is geworden, is het toch wat leeg. Maar bij die leegheid moeten en mogen wij niet lang ver- Loeven. Thans is duidelijk gebleken, welk ©en mogelijkheden er liggen voor ons dorp, ja, voor deze streek, in het bevorderen van het vreem delingenverkeer. Wij geloven, dat hier een kans wordt geboden, die voor de toekomst van ons dorp van uitzonderlijke betekenis kan blijken te zijn. Laten we voor ditmaal miet deze opmerking mogen volstaan. Mo gelijk bestaat er nog gelegenheid hier op later terug te komen. Tenslotte mag nog zeker worden vermeld, dat bij de afscheidsavond van Donderdag j.l. in het bijzonder de naam van dhr. J. v. Loon, onze concours,secre taris naar voren werd gebracht. De laatste dagen kwamen terecht of ten onrechte verschillende personen naar voren, waardoor wel eens bij de massa de verkeerde mening zou kun nen postvatten, dat het werk van de secretaris toch niet zo waardevol is geweest. Plet is een ere©licht, vast te stellen^ dat dit concours is ge feest het concours van dhr. v. Loon. Deze bescheiden man met zijn groot organisatietalent, met zijn open en eerlijk karakter heeft maanden lang gezwoegd en gesjouwd om dit concours te laten slagen. Het werk, Bü 1 11 lil 1 I 500 JAAR KALVERSTRAAT TE AMSTERDAM. dat hij verricht heeft is enorm ge weest. In Wijk en Aalburg bestaat niet het verlenen van het ereburger schap. Zo men deze onderscheiding verleende, zeer zeker zou de heer v. Loon, om al deze arbeid, gedaan in het belang van het geheel, hier voor in aanmerking komen. Nogmaals, hulde aan deze stoere werker. WOUDRICHEM Op hef Zaterdag 27 Mei te Sprang gehouden concours behaalde het Chr. Kinderkoor „Frisch Ge zongen" alhier, onder leiding van de lieer W. G. v. d. Heetcamp een 2e prijs met 278 punten in dë 2e afdeling. De Zangvereniging „Excelsi or" alhier behaalde 2e Pinksterdag op gemeld concours een le prijs in de 2e afd. met 308 punten, onder lei ding van de heer de Graaf te Nieu wen dij 1^ Aan de heer R. J. Krouwel al hier werd op verzoek van liet Mini sterie van Oorlog door de heer Bur gemeester dezer gemeente het Her- inneringskruis voor Orde en Vrede wegens verrichte dienst :in Indone sië en aan de heer B. Wielstra al hier het Oorlogsherinneringskruis met de gesp uitgereikt. WERKENDAM. Gezien het grote succes, en de volledi,g|e medewerking van alle inwoners van Werkendam en de Werken, vorigi jaap willen we probe ren ook dit jaar onze oudjes een jgiezellige 'dag te bezorgen.. OnzeBiur- igemeester heeft verlédein jaar al ge zegd „Dit moeten we *de Oudien van daigien het volgend jaar wederom aanbieden". Onze planhen zijn, om 'met de oudjes ,die op i Juli 1950 70 jaar ioud zijn, een reisje te gaan maken. De deelname zal zeer groot zijn, zodat de leeftijdsgrens liiet la- ;g|er kan gestéld wiorSieh, dus hét 'betreft personen, die voor 1 Juli 1880 géboren zijn. •Niu zonden we willen, voorstellen, dat de kinderen of kleinlkinidêren de oudjes kwamen opgeven. Zij kunnen dau meteen een bijdragë geven voor het reis van hun vader, moeder. Dit igeeft toch een prettige indruk tegen over de ouders. Ook is dan meteen de. leerste steen gelégd voor de. bestrij ding der onkosten. Ook rekenen we weer op de zeer gewaardeerde hulp van de verschil lende verenigingen," om de- huis aan buis collecte te houden met lijsten. De oudjes die, evenals vorig jaar. „hun reis willen betalen, 'kuln- ne'tt hun bijdrage bij de opgave pf bij de huis .aan huis. collecte storten. Enkele landarbeiders op die Kroonpolder, zagen deze w>eek een jong hert op een van de akkers. Voor .onze omgeving is het wel een unicum dat deze dieren worden aangetroffen- Donderdagmorgen had mej. Sterkenburg het ongeluk van de zol der te vallen, waardoor zij haar heup been brajk- Dr. Schels achtte over brenging naaf hel ziekenhuis te Lei den. noodzakelijk. Het 8-jarig! zoontje van de heer H. v. d. Heuvel alhier had Dins dagavond hét ongeluk onder een fiets te geraken met het gevolg, dat nij zijn been brak. Per autoi werd hij naai het ziekenhuis vervoerd. Gevonden en veriuren vnnrwerpen GEVONDEN: een vulpen, onder de gemeente Sleeuwijk. Terug te hekomen bij D. A. Lit- tooij, Prov.weg, Noord, Almkerk. GEVONDEN: ©en heren-regenjas (gummi). Terug te bekomen bij L. Ver schoor, Prov.weg Noord, Almkerk. GEVONDEN: in de Pelsestraat te Heusden, ieen broek van een regen pak. Terug te bekomen Boekhandel L. J. Veerman. GEVONDEN: ©en gebloemd SjaaL- tje, een broche en een mantel met capuchon en ceintuur. Terug "te hekomen bij de Post- commandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEVONDEN: in de huurauto van B. M. P. Vos te Veen, een fototoej- stel. Terug te bekomen bij B. M. P. Vos, Hoge Maasdijk 37 te Veen. VERLOREN: 2e Pinksterdag, een donkerblauwe meisjesmantel met capuchon. Terug te bezorgen bij P. d. Dek ker, Kruisstraat 136, Veen. VERLORENvulpen met étui, ver moedelijk te Heusden. Terug te bezorgen bij v. Kooien, Nederhemert. Thans kan een ieder, die nog geen goede vulpen bezit, zich één van deze wereldberoemde vulpennen aanschaffen Nieuwste constructie's Fraaie modellen Gouden pen met Osmi-iridium punt De prijzen zijn: BLACKBIRD f 12.50 SWAN SF31 f 24.— SWAN S F 32 f 29.75 Ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan van de Kalverstraat te Amsterdam, wordt op de Dam voor het Koninklijk Paleis een Oud Hollandse stad met een stadsmuur opgebouwd. De opbouw van de toegangspoort aan de zijde van de Kalverstraat. De feestelijkheden in deze stad duren van 14 Juni tot 15 Juli 1950.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2