voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Binnenland No. 6781 Maandag 26 Juni 1950 fxW; |£M im -ilri UND VAW altera Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Donderdagavond vond in die .Ned. Hierv. kerk alhier de aangekon digde Bach-herdenking plaats, ter ge legenheid van de 200-jarige sterfdag van de grote en onsterfelijke Joh an Sebastiaan Bach, geboren in 1685 en gestorven in 1750. Een vrij talrijk publiek woonde deze herdenkings avond bij, waarvan de algehele lei ding berustte bij de heer H. Nieuw koop, de jeugdige dirigent, tevens organist. Wij zagen ook verschillende dames en heren uit de omgeving, die de reis naar Heusden hadden ge maakt om deze herdenking bij te wonen. Over hetgeen werd geboden gaven wij reeds in vorige nummers een uiteenzetting, zodat wij .dit thans achterwege laten. Het geheel was een mooie avond, waarin zowel de mede werkende koren, als solisten en orga nist, zeer verdienstelijk zongen en speelden, ondanks het feit, dat de muziek van Bach zeer hoge eisen stelt. Vooral het orgelspel van de heer H. Nieuwkoop viel zeer te loven en wat een mooie altstem heeft mej. Antoinette Blom. Dis. Anker gaf een korte levens beschrijving van de grote componist op het gebied van kerkmuziek, die zich vooral door zijn passions men denke slechts aan die beroemde Mat- theus- en Johannespassion en zijn orgel- en klavierwerken een onster- velijke naam heeft verworven. Men is op 't ogenblik druk be zig met de verbouwing van die schuur aan de Hoogstraat, eertijds in gebruik voor doorlopend crediet van de wijn en giedistilHeerdhandel van wijlen de heren Verhoeven. In dit gebouw zal een chocolade- en suikerwerkfabriek worden gevestigd. Die raad dezer gemeente zal op Dinsdag 27 Juni a.s. ,des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen komen. Agenda 1Opening. 2. Vaststelling notulen vergade ring 28 April en 2 Miei ,1950. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot toe passing van de gratificatieregeling 1950 voor het daarvoor in aanmer king komend gemieentepersonieel. 5. Verzoek van J. van Horssen om in aanmerking te komen voor premie voor het vrijwillig beschik baar stellen van woonruimte, met voorstel van B. en W. 6. Verzoek van W. Wouts, ker misexploitant te Bergen op Zoom, om restitutie van staangeld, met voor stel van B. en W. 7. Voorstel van B. en. W. om van het Kroondomein te huren een strook grond nabij de" Wijks poort, ter grootte van ongeveer 225 M2. 8. Voorstel van B. en W tot wijziging van de algemene Politie verordening der gemeente. 9. Verzoek van het R.K. School bestuur om beschikbaarstelling van gelden ing. krt. 72 der l.O. wet 1920 voor de aanschaffing van nieu we meubelen enz. Voor de R.K. Bijz. Jongensschool ter vervanging van door de oorlog verwoest of bescha digd meubilair enz. (Voorgesteld wordt de gevraagde gelden beschikbaar te stelten). 10. Wijziging gemeentebegroting 1949 en 1950 en begroting woning bedrijf J949- 11Reclames honden- en straat- belasting. iè. Sluiting. AALBURG Dinsdag 27 Juni, des avond; om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. op te treden, Ds. Stuivenberg van Nunspeet. ALMKERK Op Donderdag 20 dezer zal in deze gemeente een collecte wor den gehouden ten bate van het Prins Bernhard fonds. Door de kerkeraad der Herv. Gein. alhier is toezegging van beroep uitgebracht op Ds. de Graaff van Well en Am nier zoden. Degene, die het toegezonden formulier omtrent het ophalen van het huisvuil in deze gemeente, nog niet ten gemeentehuize hebben inge leverd, worden verzocht dit alsnog te doen, indien accoord wordt ge gaan met de gestekte voorwaarden. ANDEL Op 14 Juli a.s. zulten de ou den van dagen alhier een reis gaan ondernemen, onder leiding van het comité. De bedoeling is een bezoek te gaan brengen aan'Nijmegen, Berg en Dal, Hoge 'Veluwe enz. Ojigetwiji- feld staat de oudjes, evenals vorig jaar, een gezellige en mooie dag te wachten. Personen van 70 jaar en ouder kunnen aan het uitstapje deelnemen en het Comité verzoekt degenen die mede willen gaan zich zo spoedig mogelijk bij een der Comitéleden op te geven. Het Comité bestaat uit Mevr. Pompe van 'Meerdervoort, P. Zegwaard, L. A. van Eiethen, VW. H. Versteeg, A. H. van de Werken en A. J. Schouten. De militair P. Schouten Mzn. keerde uit Indonesië in zijn woonr plaats terug. Hij werd door velen hartelijk welkom geheten. Voor de nieuwe cursus aan de Chr. Landbouwhuishöudschool alhier zijn reeds een 40-tal nieuwe leerlin gen ingeschreven. Door de architecten Bezemer en de Snoo te Wijk en Aalburg, is aanbesteed het bouwen van een "boer derij met bijbehorende werken voor rekening van de wed. G. Crielaard alhier: Ingeschreven werd als volgt A. Tankens, Andel f 24.960 T. Tankens, Andel f24.925 Fa. Groeneveld, W'chem f23.974 A. M. de Waal, Andel1 Fa. P. van Straten en Zn., Woudrichem H. v. Noorloos, Andel A. J. A. Smits, Andel J. v. Wendel de Joode, Sleeuwijk f 22.990 f22.885 f22.358 f21.962 f21.737 DUSSEN Door de architecten A. de Jong te Sleeuwijk en M. Oostfander te Gorinchem werd de wederopbouw der navolgende boerderijen aanbe steed. 1Boerderij P. A. van Achter berg alhier Hoogste inschrijver Fa. P. A. Kra mer te Gendëren voor f48.888. laagste inschrijver P. H. v. Mierlo te Dussen voor f 44.900. 2. Boerderij voor de heer A. J. Heymjans alhier: Hoogste inschrijver G. A. van der Pluym te Dussen voor "f29.245. laagste inschrijver A. H. van den Broek te Dussen voor f27.505. 3. Boerderij voor de heer M. Mil- lenaar te Dussen: Hoogste inschrijver W. Deenhouts f =;8. WÊÈÈ&ïmmmmmtMmmmmmmmm HERPT Zaterdag 17 Juli zal het nieu we café ,.de Ploeg", dat door oor logsgeweld geheel was vernield, fees telijk worden geopend. Het nieuwe gebouw is een sieraad voor het dorp. RIJSWIJK Uilslag wedvlucht Greil. Af stand 335 km, gelost om 9.30 uur. Eerste duif werd geconstateerd 0111 13,51,57; laatste om 14,16,01. D. Ottevanger, Woudrichem 1, 3, 26; M. Duister, Veen 2, 4, 20; A. C. Viveen, Woudrichem 5; P. Westerla- ken, Rijswijk 6, 7, 10, 12, 14, 17, 19; M. Groeneveld, Woudrichem 8, 28; Goemaat-Vos, Veen 9, 22, 30; C. Wijnbelt, Woudrichem 11, 16, 18, 21; Th. v. Vuren, Veen 13, 27; Joh. v. Vuren, Veen 15; C. J. Secrève, Woudrichem 23; W. H. ,.v. Straten, Almkerk 24; Groeneveld-v. Stokkum, Woudrichem 25; J. v. tSraten, Wou drichem 29. WIJK EN AALBURG EN VEEN Het bestuur van de afd. Wijfc- Aalburg-Veen van het Nederlandscbe Roode Kruis makkt bekend, dat die gehouden inzameling ten behoeve van het Ned. Roode Kruis in totaal Heeft opgebracht f581.48. De gevers en geefsters wordt har telijk dank gezegd voor hyn milde bijdrage. Door architecten Bezemer en de Snoo alhier is aanbesteed net bouwen van twee woningen met schuurtjes voor rekening van deze gemeente. C. Garstman, Wijk en Aalb. f 19.722 W. v. Wijk, Wijk en Aalb. f 19.339 J. v. Wendel de Joode, Sleeuwijk f 18.739 Fa. Groeneveld, W'chem f 17.499 Fa. Tromp, Aalst f 16.700 Fa. P. A. Kramer, Genderen f 16.666 Rijmen van Tijmen KERSENTIJD. Nu rijpen de kersen, Heel snel in de zon. "Zodat een nieuw, tijdperk, Voor velen begon. Nu zie je ze trekken, Met bus en met mand. Nu is er weer feest in Het Betuwse land. Nu komen de vogels, Nog vroeger dan ooit. Maar .telkens wordt roet In hun eten gegooid Want vreselijk gaan nu de Bewakers te keer, Men trekt tegen dieven. Geweldig van leer. Geen kersen voor vogels, Is heden hun leus. Dus heeft het publiek nu, Een ruimere keus. Een kersenkuur immers, Ze zuivert het bloed, Betreffend de prijzen, Zijn w'allen vol moed. Wellicht gaan de prijzen Een stuk ntaar omlaag Want in den beginne, Zijn w'allen nog traag. I ast toe roept de koopman. Geduld denkt de klant, Want nog zijn de prijzen, Ietwat te pikant! TIJMEN. 'n 1011U X berijden is tevens sparen, Zo'n fiets verslijt men in geen jaren te Dussen voor f 58.772.laagste inschrijver J. Haspels te Babiloniën- broek voor f 50.640. GENDEREN Onze dorpsgenote, mej. Gonny van Wijlen, slaagde dezer dagen voor het te 'sGravenhage gehouden exa men van schrijver A der domejftjen. De fanfare Excelsior" alhier hoopt op 29 Juli a.s. te Maarssndeel te nemen aan het Nat. Muziek- en Zangconcours, uitkomende in de afd, uitmunclendhekl 's-GR AVENMOER Aanbesteed is het kunstwer ken-complex „Hoge Brug" en „Veer- tels" in opdracht van het waterschap „De Beneden Donge" en ondier di rectie van de Ned. Heide Mij. Door de volgende firma's werd in geschreven Aannemersbedrijf van Crey en Loon en de Rouw te Rioismlalein voor f 44.990.Gebrs. Loyens te Hilvarenbeek voor f47.500.Firma Oome te Raamsctonk vioor f 42.200.,-, W. van Arkel te Gorinchem voor f45.775.Aannemersbedrijf „De Oosthoek" te Uden voor f46.840.-, en Hussen's Aannemersbedrijf te Cul- lem'borg voor f 49.900. Preinieverh «ging Vrijwilligie Ziekenfon Isverzekering. De Voorzitter van de Ziekenfonds raad heeft de algemene ziekenfond sen met betrekking tot de financie ring van de vrijwilligefondsverzeke- ring in het jaar 1950 meegedeeld,dat volledige dekking van het tekort van genoemde verzekering door subsidie verlening niet mogelijk is en dat een veriioging van de premie der vrijwillige verzekering, de voorkeur verdient boven een drastische ver mindering van de rechten der ver zekerden. Op grond van de thans bekende gegevens dient voor het resterende deel van het tekort van het jaar 1950 de normale premie van 63 cent op 80 cent per verzekerde per week te worden verhoogd, met overeen komstige wijziging van alle andere prem iebed r agen öe Minister van Sociale Zaken gaat daarmee accoord en heeft ver zocht zodanige maatregelen te tref fen, dat de fondsen de verhoogde premie van begin Juli af kunnen invoeren. In afwachting van 'n nadere rege ling kunnen zij die onder de nood- wet-Drees vallen, voorlopig worden vrijgesteld van verhoogde premiebe taling. Toe slag op p ensio enen "Bij de Tweede Kamer js ingediend een wetsontwerp tof verhoging van pensioenen met een bijzondere toe slag. Voorgesteld wordt, dat met in gang van 1 Jan. 1950 aan de gepen- sionneerden, voor zover deze in de termen komen voor een toeslag in gevolge de z.g.n. toesllagwet, een jaarlijkse bijzondere toeslag wordt toegekend van f90,en aan de ove rige gepensionneerden van If 50, een en ander met dien verstande, dat de bijzondere toeslag: 10 pCt. van pensioenen en toeslag (en extra-bijslag voor militairen)niet zal overschrijden tezamen met pensioen en toeslag en extra-bijslag de maxima Van f 4800 (eigen pensioen), f2000 (kostwinners- pensioen), f 2200 (weduwenpensioen) f 2950 (weduwenpensioen militaire oorlogsslachtoffers), f 1000 (gezins pensioen), f500 (wezenpensioen) en f 1000 .(volle-wezenpensioen) niet zal overschrijden. Voor de pensioenen, die met inbe grip van de huidige toeslag en extra bijslag beneden f500, respectievelijk f900 blijven, is een bijzondere toe- dere toeslag van 10 pCt. voorgesteld om te voorkomen, dat de toeslag op het pensioen uit een nevenbetrekking alsmede op militaire pensioenen, toe gekend uit hoofde van een geringe invaliditeit, evenredig zou worden ten opzichte van het pensioen. Bij de Tweede Kamer is ook inge diend een wetsontwerp tot toeken ning van kindertoelage aan gepen sionneerden (kindertoeslagwet voor gepen sionneerden) De kosten van deze regeling wor den, behalve de administratiekosten, geschat op f3,745,000, Hulp «aan Ambon. De Stichting „door de Eeuwen Trouw" heeft Dr. Nikijuluw, de ver tegenwoordiger in Nederland van de Republiek der Zuid-Molukken, ervan in kennis gesteld, dat zij de eerste f 25,000, bijeengebracht door het Ne derlandse volk ter leniging van de nood op Ambon, voor verzending van voedsel en medicamenten ter beschik king stelt. Dr. N. wil de verzending in han den leggen van het Nederlandse Ro de Kruis. De Indonesische regering heeft vrije doortocht geweigerd, mocht men er niet in slagen de gevraagde faci liteiten alsnog te verkrijgen, dan zal dit langs andere wegen geschieden. 2,5 niilliocn gld. voor die Biesbosclh. Met de E.G.A. is overeenstemming bereikt over het gebruik van f272 milllioen uit de tegenwaarde-rekening der Marchall-hulp voor financiering van waterbouwkundige werken in de Biesbosch. De totstandkoming van wettelijke voorzieningen zal worden bevorderd, waardoor de uitvoering van deze werken mogelijk wordt. Hierdoor zal, naar mag worden verwacht, de waterstaatkundige toe stand van dit gebied worden verbe terd, hetgeen van belang is o.m. voor de opvoering van de agrarische pro ductie van Nederland. België treedt toe tot belalingsuinie. Volgens de financiële redacteur van Reuter is men er vrij zeker van, dat de Europese belalingsunie, nu de Belgische regering haar goedkeuring heeft gehecht aan het plan, niet in gang van 1 Juli a.s. in werking izal treden. Zaak Westerling uitgesteld. Westerling verscheen vorige week voor het Hof te Singapore voor een tweede verhoor met betrekking tot het verzoek van de Indonesische re gering tot uitlevering. Dit verhoor werd reeds na zes minuten uitge steld om de indiening van verdere „verzoeken" mogelijk te maken. De magistraat deelde de advocaat mede: „Wij kunnen deze zaak niet blijven uitstellen." 5 Juli zal de zaak- Westerling opnieuw voorkomen. :R.v f I#-? Uit g ave Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur t J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE PROVINCIE GRONINGEN. Te Winschoten werd door het „Winthil" tentoonstellingsbestuur, namens de bevolking van Oostelijk Groningen, een modelmerrie van het Groninger warmbloedtype aangeboden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1