G. P. VAN DEN HOVEN DAMES- EN HERENHORLOGES VERLOVINGSRINGEN „Kleon" M. G. BUNKERS C. v. d. BOGERT A.L.A.D. VACANTIE.... Bestrijdingsmiddelen Raadsvergadering Veen, 1940 ANJERDAG 1950 Rotterdam- Ahoy' Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR WEER VOORRADIG C. VAN WIJK PH.zn. AGENT N.V. Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen ad res I Moderne Verkeers- Kaarten Boekhandel Firma L. J. Veerman, Tel, I9§, Heusden in ons .oordeel lievter voorzichtig, dlaar •wij niet weten wat er tussien de eer ste eifi. de tweéde eigehaar is afgei- 'sproken. ;ML A. Wjat wordt er eigenlijk! priecies verstaan onder „kooide oor log"? Moet xniein voor een dergelijke oorlog werkelijk ontzag hebben of is deze practisch beschouwd van geen betekenis? Antwoord: Uit uw vragen menen wij op te maken dat u het idee heeft, dat deze oorlog nog komen moe: en eigenlijk zit u er al midden in. Met de koude oorlog bedoelen wij hegl eenvoudig de wéinig vriend schappelijke, zp niet gespannen ver houding, die er bestaat tussen met name Amerika, Engeland enerzijds en Rusland anderzijds. Maar vooral tussen Amerika en Rusland. Een ko mende nieuwe ooriióg zal dan ook' hoogst waarschijnlijk tussen dezletwee grote machten plaats hébben ien naar de Russen hopien, de overwinning van hun ideologie brengen. Dléprac- tiscbe betekenis van deze houding der Russen, die door hun saboteren van alle mogelijke opbouwende maat-1 regelen vooral voor deze „koude" oorlog aansprakelijk zijn, moet u zien in de zenuwslopende spanning waarin zij de gehele wereld en ook u gevan gen,, houden en het de" mensen moei lijk maken aan één betere toekomst en een leven in opgang te geloven. Bent u gevoelig voor deze spanning en beïnvloedt het uw levenshouding, dan bent u al een gewillig slachtoffer van deze oorlog geworden. Wij ho pen van harte vaft niet GROOTS LICHTFESTIJN. 15 Juni15 Augustus. De statige bomen en de wijde ga zons van het zo mooie Park, ter ere van de grote tentoonstelling Rotter- dam-Ahoy', die 15 Juni werd ge opend zijn des avonds op 'feeërieke wijze verlicht. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid de illuminatie bij te wonen en het schouwspel dat ons werd geboden, heeft ons uiter mate getroffen. Wij bewaren aan het Rotterdamse Park in feesttooi een bijzonder goede herinnering uit de dagen van het Regeringsjubileum toen de mare omtrent de prachtige aanblik van deze tuin duizenden en duizenden naar de Maasstad deed stromen. Maar wat thans geboden wordt overtreft nog verre het voor gaande. Rondom de stoere stammen van de oude eiken en de majestueuze beu ken, rondom de slanke populieren en de sierlijke accasia's zijn schijn werpers geplaatst, welke zacht ge kleurd licht over het lover doen stro men. De keuze van de kleuren is met veel overleg en smaak geschiedt: teer groen wisselt af met oranje-kleu rig natriumlicht, het wit vindt in donkerrood een sterk contrast, dat een zeer mooi effect oplevert. Pad destoelen op hoge poten werpen een krans van helder licht op het gras tapijt. De rijke kleurenweelde van de bloemen krijgt des avonds een myste rieus licht, dat uit ongeziene bronnen over al die stille pracht wordt uit- HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 Grotestraat 59 Kantoor HEUSDEN geopend: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5. uur; Zaterdags van 9—12 uur: tevens Donderdags- avonds van 7—8.30 uur, HOOGSTRAAT 16 JUWELIER sedert 1880 GORINCHEM i Alléén RADiON geeft al deze Voordelen: Geen schraalwatervlekken Kleuren worden fleurig Niet boenen noch bleken Neerland» meest gebruikte wasmiddel - 39 ct LICHTLOPEND en IJZERSTERK dèt is voor Wijk en Aalburg Rijwielhandel Telef. 51 Klaverruiters Geer palen Gewone palen Slieten Bonenstaken Rietmatten Lanbouwzaden Tuinzaden enz. Met A.L.A.D.' s nieuwste touringcars gaan wij in de eerste helft van Augustus naar België en Luxemburg. Geeft U reeds nu op om teleurstelling te voorkomen. Opgeven aan de bekende adressen. Met A.L.A.D!s tours reist men prettig en goedkoop door Binnen- en Buitenland. WIJK EN AALBURG 1 1 IS en BLIJFT mei van FRANCO POST gegoten. In de vijvers zijn eilandjes gemaakt, welke eveneens een onge leende rijkdom aan bloeiende planten dragen. Fonteinen spuiten hoog op in een flonkering van kleurige licht bundels. Het geheel is van een sprookjes achtige schoonheid en al betekent de verlichting van het Park slechts een onderdeel van het geheel, dit frag ment alleen is zeker reeds dubbel en dwars een bezoek aan Rotterdam- Ahoy' waard. op Maandag 26 ]uni, des namiddags 7 uur. Voorzitter: Ede lach tb. Heer C. B>. J. Landweer. Secretaris: Weléd. Heer Morelis sen. Afwezig wegens ziekte de heer Dekker. De Voorzitter .opent de vergade ring met het formuliergebed. De no tulen worden gele zien en vastgesteld. Ingekomen stukken Mededeling door de 'Voorzitter, dat B. en W. een 'kasgeldliening groet f 20.000.hebben afgesloten. Enige goedkeuringsbesluiten van Ged. St. op vroeger genomen raads besluiten. Bericht, dat de Kroon het raads besluit tot heffing van 150 opcenten op de personele belasting heeft goed gekeurd. Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt kennis gegeven, dat de jaar wedde van de wethouder vanaf 1 Januari 1950 voor deze gemeente op f250— per jaar is, gebracht. Al deze stukken worden voor Ken nisgeving aangenomen. Schrijven van de iMinister van Bin- neml. Zaken, waarin wordt geadvi seerd het daarvoor in aanmerking komende personeel der gemeente voor 1950 weer in het genot te sitel- len, van een gratificatie van 2 pet. op hun jaarsalaris. Op. voorstel van B.. én W. wordt hiertoe besloten. Eveneens, om de daarvoor in aan merking komende ambtenaren, voor het lage te verlenen. kopen, voor wat de eerste 50 meter diepte betreft tegen de prijs van f 1 per mieter en de verdere tegen 40 cent per meter. De heer Vos meent, datjde raad niet anders kan doen, dan hiertoe te besluiten, aangezien reeds met de bouw is begonnen. Als er weer zo'n aanvrage is, zag spir. gaarne, dat voor met bouwen wordt begonnen, deze eerst in een raadsvergadering werd behandeld. Wethouder Schreulders zegt, dat als de raad niet op het voorstel v,an Bi. en W. ingaat, de man niet bouwt. Hij is geheel op eigen verantwoorv djng daarmede begonnen. Wethouder Honcoop merkt op, dat de opzet steeds zo is geweest. Die raad kan niet tegen meier ook niet tegen minder verkopen. Spr. geeft een uiteenzetting over het verschil tussen particuliere bouw, die veel vlotter verloopt dan bouwen door de gemeente, aangezien deze zich moet houden aan. de door de rege- me^nte verzoekt dit v.oor haar te wil len doen. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari 1950 het ter rein tot wederopzeggens gratis ter 'beschikking te stellen, onder voor waarde dat de gemeente .over het terrein mag beschikken vóór de school en voor het houden van Oran jefeesten en dergelijke aangelegen heden. De heer Timmermans heeft daar tegen geen bezwaar, doch zou de voorwaarde willen stellen, dat niet op Zondag mag worden gespeeld. Wethouder Hloncoop is hét daar mede volkomen eens. De Voorzitter meent, dat de voor waarden hiermede kunnen worden aangevuld. De heer Duister inerkt op, dat de vereniging niet het voornemen heeft om op Zondag te spelen. Zou zij daartoe echter willen overgaan, dan zou zij daartoe toch eerst toestem ming moeten vragen. Die heer Vos vraagt ,of de draag kracht van de vereniging wel zodanig ring gestelde eisen. Hierdoor zijn 2e"\vvartaai" 1950* weer een 'toe- veel onderhandelingen nodig, die veel is, dat zij de kosten der verbetering van 5 pet. op hun jaarwedde j tijd vergen. j 'kan dragen. 1 t~y- u-t"-—De heer Duister zegt, dat in ande- Die héér Timmermans is niet tegfen Een reclame 'betreffende een aan-inwiLliging van liet verzoek, doch slag in de hondenbelasting zal m 'besloten vergadering worden behan deld. Verzoek van de caféhouder v. Til burg om de sluitingstijd van, zijn ca fé gedurende de .eerste 5 werkdagen te stellen op 10 uur en des Zater dagsavonds op 11 uur, gedurende het gehele jaar. Aangezien dit adres pas is inge komen, wordt het aan B. en W. ge- renvoyeerd voor het uitbrengen v.an advies. Bericht van Ged. Staten, dat de Igiemeéntébegr. voor 19.50 is goedge keurd. Verk'Oiop bouwterrein. Van de heer Bi. Verschoor is het verzoek ingekomen olm hem een stuk bouwterrein aan de Grote Stiraat te verkopen voor de bouw ener woning. B. en W. stellen voor aan het ven- zoek te voldoen en" adressant een ter rein ter breedte van 20 meter te ver is van mening, dat aanvrager reeds met de bouw is begonnen in de re plaatsen op de entreegelden 5 cent wordt gezet, die aan de gemieelnte worden afgedragen, terwijl de ge- overtuiging, dat de raad de verkoop meeiite dan zorgt voor het in orde van de grond wel zal goedkeuren. Die heer Vos vraagt of voor de bouw van de gémeentewoningen ook ieen termijn wordt gesteld, waarop deze gereed moeten zijn, waarop, de Voorzitter bevestigend antwoordt. Het voorstel van B-. en W. tot ver koop van de grond, wordt hierop met algemiéne stemmen aangenomen. Gratis beschikbaarstelling terrein aan de voetbalvereniging De Voorzitter leest een adres voor van de voetbalvereniging Achilleis, waarin op de sléchte toestand van haar terrein wordt gewezen. De Voet balbond dreigt met uitsluiting der vereniging, als bet terrein niet een behoorlijke verbetering ondergaat. De vereniging die veel leden telt, en de belangstelling van alle ingeze tenen geniet, kan deze verbetering zelf niet betalen, waarom zij de ge houden van het .terrein. De Voorzitter wijst er op, dat noen dan .een vermakeiïjkheidsbeilasting zou moeten invoeren. B. en W. waren van oordeel, dat de gemeente, door het gratis ter beschikking stellen vap het terrein reeds aardig hulp ver leende. hl Wijk zijn twee voetbal verenigingen, die beide naast het in orde houden van hun terreinen, ook aan de gemeente huur betalen. Wethouder Honcoop is van mle1- ning, dat als de vereniging voor het in orde brengen van haar terrein geld nódig heeft ,zij dit kan 'lenen. Dioor het gratis beschikbaar stellen van het terrein is het geld dat nu vrij! komt, een tegemoetkoming voor de rente. 'Het voorstel van B|. en W. wordt hierop mét algemene stemmien aan genomen. 1 Subsidiëring „Koningin Wilhelmi- naïonds". Die Voorzitter acht het overbodig te vertellen, dat het hier een zeer nuttige instelling betreft, zodat B. en W. voorstellen de gevraagde subsidie van 1/2 cent per inwoner .of wel het minimum van f 10— toe te kennen. Zonder hoofdelijke* stemming wordt aldus besloten. Subsidiëring Stichting tot verbete ring der fruitcultuuir in de Betuwe, te Geldermalsen. B. en W. stellen voor .een subsidie van f25.toe te kennen. Dé heer Timmermans mieent, dat deze Stichting alleen van belang is voor de omgeving van Geldermalsen. De Voorzitter zegt, dat dit niet juist is, ook het Land van Heusden en Altena valt daaronder. iMet algemene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B-. en W. besloten. Wijziging bouwverordening. Deze verordening wordt gewijzigd in die zin, dat voortaan de 'hoogte der ver trekken als minimum niet 2.70 iM., doch 2.60 M. mag bédragen, waar door enige besparing op de bouw,- kosten wordt bereikt. De gemeentebegrotingen voor 1949 en 1950 worden gewijzigd overeen komstig de voorstellen van B. en W. De Voorzitter merkt op, dat de financiële positie van de gemeente beter is, dan ze dé laatste jaren ooit is geweest. Rondvraag. Die heer Vos. informeert hoe of het staat met de wegen. De Voorzitter deelt medé, dat Bi. en W. een plan tot verbetering had den ingediend, waarbij'dé wiegen van 1940fonds voor militaire oorlogs voering 1950: fonds voor geestelijke weer baarheid een prachtsortering KLOKKEN met Bim-Bam slagwerk PENDULES met Gong- en Bim-Bam slag WEKKERS en een grote keuze Heren Zakhorloges reeds vanaf f 13.50 Onze sortering Gouden H. D, Z. is uniek tegen onkruiden in wortelen, erwten, granen, grasland, enz,, leveren wij uit voorraad, in verschillende soorten, Tevens Vraagt volledige offerte bij agenten, of rechtstreeks aan: ZAADHANDEL, Tel. 98, HEDEL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7