I liwwe Stadhuis tt jkasdta Binnenland Gevonden en verloren voorwerpen Raadsvergadering DE WERKEN EN SLEEUWIJK Raadsvergadering DUSSEN AALBURG Donderdag 6 Juli hoopt Ds. v. d. Ketterij uit Vlaardingen, des avonds om 7 uur, in het kerkgebouw der Ger. Gem. alhier in de Dienst des W.oordiS voor te gaan. ANDEL Van de 8 ingeschrevenen voor de dienstplicht werden er 4 onge schikt verklaard, 3 geschikt, terwijl van 1 nog ©en uitspraak zal volgen. Aan de fa. Tankens en Zn. al hier is gegund het verbouwen van het scholencomplex voor de gemeente Woudrichem. Voor het examen onderwijzer is geslaagd de heer A. M. v. d. Vliet Ariezn. alhier. ALMKEBK Bij Kon. Besl. zijn met ingang Van 1 Juli tot heemraad van het wa terschap 'tOudland van Altena, be noemd G. de Jong en A. B. Snoek, alhier. NEDERHEMEBT Morgen, Dinsdag 4 Juli te .half acht, hoopt bij D. Ooimen, de Wel- Eerw. Heer Ds. Dorsman van Schel- luinen een spreekbeurt te vervullen. GIESSEN De Gem. Zangvereniging „Ex celsior" is voornemens 9 Aug. a.s. een plezierreisje te maken naar Apel doorn, Arnhem en Nijmegen. Ni et- leden, die deze reis mee willen ma ken, dienen zich spoedig op te geven bij het bestuur. LAND VAN ALTENA Zoals de lezers uit de adver tentie in dit nummer kunnen lezen, zal. op Dinsdag 4 Juli a.s. des avonds om 7.30 uur, in café ,~De Zwaan" te Genderen, een vergadering plaats hebben van stamboekfokkers uit het Land van Heusden en Altena en de Langstraat, waarop alle leden wel kom zijn. RIJSWIJK De voorbereidingen voor het groot Nationaal Muziek- en Zangcon cours zijn al zover gevorderd, dat weldra het officiële programma zal kunnen worden vastgesteld. Verschil lende verenigingen uit de omgeving zullen hun medewerking verlenen bij het vooravond concert, terwijl voor het concours zelf nok in de hogere en hoogste afdeling deelname verze kerd is. Het grote avondconcert be looft een zeldzaam muziek evenement te worden. Alles bij elkaar geno men zullen het voor Rijswijk op 4 en o Augustus dagen zijn, waarover nog lang gesproken zal worden. Op het te 's-Gravenhage ge houden examen, slaagde J. Nieuwen- huizen voor het diploma gemeente- fin anciën. Van harte proficiat. iW. M. Schaap' alhier, is inet ingang van Juli, bij Kon. Besl. tot heemraad van het waterschap 't Oudland van Altena benoemd. VEEN Voor het Mulo diploma A slaagde uit onze gemeente Mej. R. v. Ballegooijen. WIJK EN AALBURG In de Zaterdagmorgen gehou den raadsvergadering werd tot wet houder in de vacature B. Roza ge kozen de heer A. Michaël. Die leerlingen van de vier laag ste klassen der Openbare Lagere School hopen Woensdag 5 Juli a.s. een schoolreisje te maken naar Rot terdam. Ongeveer kwart over acht vertrekken de kinderen met hun ge leidsters en begeleiders vanaT liet Gemeentehuis naar Rotterdam. Op het program staat o.a. een rondvaart door de havens, een be zoek aan de dierentuin en een bezoek aan een speeltuin. In het bijzonder mag wiel vermeld worden, dat de leerlingen die met September a.s. voor het eerst naar de school zullen gaan, gratis dit reisje mogen meema ken. En dat zijn er dit jaar heel wat! Ouders, die tot nu toe verzuimden, hun kinderen voor de eerste klas aan te geven, kunnen dit doen Ibij het hoofd der school, de lieer A. Mabe- lis Jr., Hoge Maasdijk A 28. Alle kinderen, die vóór 1 October a.s. zes jaar worden, zijn hartelijk wel kom. De leerlingen van de drie hoogste klassen hopen op Dinsdag 11 Juli voor een driedaags schoolreisje naar Eist bij Amerongen te gaan. In de jeugdherberg „de Eikelkamp" wordt gelogeerd. Van daaruit trekt men el ke dag er op uit, om het prachtige landschap, aan de voet van de Ame- rongse Berg, te verkennen. Het be looft op deze eerste meerdaagse schoolreis wel erg prettig te wor den. Vrijdag j.l. vergaderde hiet toe stuur van het Kinderkoor. O,;a.stolnid op de agenda het geven van een naam aan hiet kinderkoor. Op de uit- giesdhreiven prijsvraag waren niet min der dan zeventig namlen biininöPige- komen. Vanzelf sprekend was hetvqoir het bestuur een moeilijke keuze en versdhilllenide. mallen moest worden gestemd. Tenslotte werd besloten het Kinderkoor die naam' te geven van... Tja, dat blijft nog even een ge heimpje. Maandag tijdens de repe titie van het kinderkoor, die van half zeven tot half acht wordt gebonden, zial de naam aan de leden worden medegedeeld. Tevens zal1 aan de lieden dan een kleine versnapering wor den aangeboden en een prijsje aam de winnaar (s) van de prijsvraag. Het Bestuur besloot voorts bet wer ven van donateurs krachtig ter hand te nemleih. Voor één gulden per jaar klimt u reeds de vereniging steiunein. Besloten werd in bet komende win terseizoen een uitvoering te geven. In verband hieirmtede zal in Septem ber a.s. de aanmelding van nieuwe leden tijdelijk worden stop gezet. In de maand Augustus zullen van het koor enkele geluidsopnamen worden gemaakt. Met vreugde werd geconstateerd, dat het 'koor zich in een goede be- liargstelïing m!ag verheugen. Nieuwe leden kunnen zich nu nog aanJmelden elke Maandag tijdiens de repetitie van halt zeven tot half acht in de O.L. school. Naar wij vernemen, zal Vrij dag 7 Juli a.s. een slotvergadering gebonden worden van het aoncours- comité. Op deze vergadering zullen ook de leden van het ere-comité en de leiden van het uitvoerend comité met hun dames aamwtezig zijn. O a- zal verslag uitgebracht worden van het financiële resultaat van het con cours. WERKENDAM. Woensdagavond half 8 spreekt in het kerkgebouw der Ger. .Gem. Ds. Chr. v. Dam. Vrijdag 14 Juli hoopt de Ver. Jonge Land- en Tuinbouwbond, afd. FOTOKAARTEN llllllllllllllllllllllllllllllllH^ Werkendam en Omstreken een ex cursie naar de Noord-Ooslpolder te maken. De collecte gehouden ten bate van het Prins Bernhardfonds heeft f 86,72 opgebracht. De schipper M. v. Berclium had liet ongeluk bij het springen van een accu, zoutzuur in het gezicht te krijgen. Hij werd in een ziekenhuis te Helmond opgenomen. De C.J.B.T.O. maakte deze week een excursie naar Amsterdam en Amersfoort. In Amsterdam wer den de Kalverstraat en de Fordfa brieken bezichtigd. Daarna ging het naar Amersfoort naar het conferen tieoord van de C.J.B.T.O. te Birk- hoven alwaar ieen warme maaltijd werd gebruikt. De proefboerderij „De Schothorst" werd ook met een be zoek vereerd en op de thuisreis werd de speeltuin „De Julianatoren" be zocht. ZALTBOMMEL. Bij werkzaamheden aan de 2e spoorbrug over de Waal bij Zaltbom- mel kreeg de 39-jarige P. v. Brakel wonende alhier, een klap van éen losgeschoten .takel, waardoor 'hij van de in aanbouw zijnde brug naar "be neden stortte. Hij kwam in het gras terecht en werd met een zware, her senschudding naar 's-Bosch ver voerd, waar liij des nachts is over leden. Hij laat een jonge vrouw mét 5 kinderen na. dat de verbouwing in totaal f655 kan kosten, liij vindt het geld weg gooien. De Voorzitter deelt mede dat de opzichter de situatie beeft opgeno men en van mening is, dat het be drag van f655 zal nodig zijn. Daar komt bij dat er voor de woning ©en aanvrager was, die nu inmiddels in Werkendam een woning heeft gevon den en ze dus niet meer nodig heeft, zodat ook B. en W. geen bezwaar hebben de onbewoonbaar verklaring te handhaven. De neer óroteneveft bnjft er dij dal liet nog geen varkenshok is. Met alg. stemmen wordt besloten de onbewoonbaarvierklaring te hand haven. Die gemeentebegroting dienst 1949 en 1950 wordt gewijzigd overeenkom stig de voorstellen van B. en W. 'Op voorstel van B. en W. wordt besloten de begroting voor 1950 te wijzigen met ©en bedrag van f676 voor inkoop pensioen voor de lieer Klootwijk, die tijdelijk onderwijzer alhier is geweest, en dit voor,slechts schrale vergoeding heeft waargeno men. De heer Dekker komt ter vergade ring. Riecliajnfes hondenbelasting worden in besloten vergadering behandeld De heer Rousse maakt de opmer king dat aan de bepalingen der drank wet niet goed de hand wordt gehou den, de verkool) in winkels neemt steeds toe. De Voorzitter verzoekt zo aan stond,s in besloten vergadering feiten te noemen, opdat hij de politie op dracht kan geven daarop te letten. Hierna sluiting dier openbare ver gadering. Dertig gezinnen op straal. Enige opschudding is te Ede ver oorzaakt doordat 30 gezinnen per aangetekend schrijven de mededeling ontvingen, dat zij vóór 31 Juli a.s. hun woningen ontruimd moeten heb ben. Bij in gebreke blijven wordenge- rechtelijke maatregelen in uitzicht ge steld. De woningen, waarom het hier gaat, zjtjn militaire woningen, die voor de oorlog voor het merendeel onbewoond waren en die men toen gaarne aan burgergezinnen verhuur de. Het garnizoen Eide ondergaat ech ter een sterke uitbreiding en naar raming zullen binnen zeer afzienbare tijd 300 militaire gezinnen aan woon ruimte geholpen moeten worden. Het gevolg van een en ander is evenwel, dat de gemeentelijke huis- veslingsdienst zich plotseling ge plaatst ziet voor een vrijwel hopeloze taak. Nieuwe Minister van Justitie. Mr. A. Struycken, advocaat en te vens wethouder te Breda is als op volger van Minister Wijers, bij K011. Besluit van 28 Juni benoemd tot Mi nister van Juslitie. De benoéming gaat 10 Juli in. Lord Montgomery in ons lanil. Lord Montgomery heeft ons land bezocht. Hij had besprekingen met minister Schokking en met generaal Kruis. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oderkerk. Secretaris: WelEd. Heer A. Snij ders. Aanwezig alle leden, behalve de lieer P. v. d. Zouwen. De Voorzitter opent met liet for muliergebed De notulen worden gelezen en vast gesteld. Brief van de Ned. Vereniging voor Bodem verzorging om als lid toe te willen treden tegen een jaarlijkse ©contributie van f25, Idem, van de Stichcting tot verbe tering van de Fruitcultuur in de Be tuwe te Geldermalsen tot subsidiëring barer school; Idem van het Nederl. Gesprekcen- trmn te Rotterdam om een jaarlijkse subsidie van f 10,B. en W. stellen voor op deze subsidieaanvragen af wijzend te beschikken. Met algemenie stemmen wordt hiertooe besloten. Aardgas aangetoond. Zoals bekend is de Nederlandse aardoliemaatschappij Zaterdag j.l. te Gramsbergen, waar men reeds ge ruime tijd bezig was met een proef boring, hegonnen met een productie- proef. Woensdag werd in deze Bo ring aardgas aangetoond. Koningin Elisabeth naar Naardien. Koningin-Moeder Elisabeth van België heeft Zaterdag de uitvoeringen van Bachs' Holie Mesise in de grote kerk te Naarden, door die Nederland se Bach vereniging, bijgewoond. De verjaardag van Prins Bernïiairid. De verjaardag van Prins Bernhard is dit Jaar in tegenstelling met andere jaren, in kleine kring gevierd. Leerlingen van een lagere school in Amsterdam hebben op het paleis ëen met anjers versierd modelvlieg tuig voor de Prins bezorgd. WE RKTl I GEN D EM ONS IR A TIE TE ZUILICHEM. Door de Vereniging van oud-leer lingen der Tuinbouwvakscho 01 te Zaltboimmel, in samenwerking met de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst en de Centrale Tuinbouw Commissie in de Bommelerwaard zal op Don derdag 6 Juli a.s. te Zuilichem in de Bommelerwaard een demonstratie met verschillende typein grondbewer- kingswerktuigen worden georgani seerd. Deze demonstratie wordt gehouden op het .perceel „de Render t" van de heer Chr. Groeneveld aan die Lange Marle ts teeg en zal beginnen om 2 uur namiddags. Geen enkele tuinbouwer mag deze gelegenheid om verschil lende typen en fabrikaten machines naast elkaar te, zien werken laten voorbij gaan. Op het terrein zullen gedurende de gehele middag deskundigen van de R ij k s tuinbv o or lie h tingsd iens t aanwe zig zijn om ©en ieder belangloos van advies te dienen. Zie advertentie in dit nummer. PROT. CHR. H B S, TE WAALWIJK Bij liet gehouden toelatingsexa men werden tot de le klas toegela ten: J. Bazen, J. J. Faro, J. Gerssen, C. J. P. M. v. d. Hoven, A. L. Kreugel, A. C. Mayers, B. H. Scholt, alien uit Waalwijk; W. Th. Molenbrugge, Drunen; J. Boekholt en L. v. d. Laar, beiden uit Raamsdonksveer; J. J. Wiersma uit Geertruidenberg; C. C. Kieboom, C. Metzke, J. P. v. d. Poorte, J. de Vuyst en de meis jes N. J. Nieuwenhuizen, W. v. d. Poorle en A. N. Rozenbrandt,. allen uit Capelle. GEVONDEN: een halster. Terug te bekomen bij C. Vink, Kruisstraat 8, Almkerk. GEVONDENeen paar kinder laarsjes. Terug te bekomen bij A. Versluis, Kruisstraat 7, Almkerk. GEVONDENeen portemonnaie Terug te bekomen bij A. Buchner, bode, Pr6v.wieg Noord;, Almkerk. TjEVONDEN een jongensjas. Terug te bekomen bij D. Wijnands, Rijksweg 86, Nieuwendijk. De heer Koekkoek kan zich wel met het prae-advies van B. en W verenigen, doch de Vereniging voor Bodemonderzoek heeft in ons land alle aandacht, omdat betwijfeld wordt of we met onze bemestingsleer wel op de goede weg zijn. Hebben B. en W. hieraan wel voldoende aandacht gewijd? Verder is de Stichting .tot verbetering van Fruitcultunar ook voor onze streek van betekenis. Spr. vraagt zich af of B. en W. met sub sidie af- en toewijzing niet veel een zijdig te werk gaan. Gaat het over industrie dan wordt voorgesteld wel, betreft het agrarische doeleinden geen subsidie te verlenen. Het betreft agra rische aanvragen. Is het niet .juister vraagt spr. om voortaan bij de be handeling der gemeentebegroting een commissie te benoemen die de,aan vragen om subsidie aan een grondige studie onderwerpt en dan aan de raad verslag uitbrengt. De Voorzitter zegt, dat de Vere- gehouden op Donderdag 29 juni des n.m. 7 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. de Bruyne. Secretaris: de WelEd. Heer J. Beu kenkamp. Afwezig de heer 'Wendel de J00- de met kennisgeving, en de heer Dek kers van die Kille, als de Voorzitter iie vergadering met hel formulierge bed opent. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld, de heer de Ko ning wil alleen deze opmerking ma ken dat deze notulen geen aangena me indruk maken. Ingekomen s lukken Bericht van goedkeuring door Ged. St. van de gemeenterekening 1947, id. begroting 1950. Goedkeuring door Ged. St. van di verse vroeger genomen raadsbeslui ten. Verzoek, reeds in de vorige verga dering aan de orde geweest, over drankgelegenheden De Voorzitter licht toe, dat de ge meente om de 5 jaren de bevoegd heid heeft, het maximum voor het aantal drankvergunningen iin de ge meente te wijzigen. Na 1 Nov. is dit niet meer mogelijk. Nu het veerhuis wel verlof en göen vergunning heeft, zijn B. en W. van mening dat het gewenst is het maximum van 5 op 6 te brengen. Op grond van het feit, dat dit café bij het veer naar Gorincbem ligt en het niet alleen in het nationale, doch ook 'in dat van het Internationale verkeer van belang moet worden geacht, 'dat dit café vergunning wordt verleend. De heer de Koning juicht het voor stel toe. Als het niet wordt goedge keurd, kan de raad dan toch nog vergunning verlenen? De Voorzitter 'meent, dat de nieu we raad van de verenigde gemeente de Werken en Sleeuwijk met Wer kendam, op het besluit zou kunnen terugkomen. In Werkendam is geen verzoek om uitbreiding van het maxi mum binnengekomen. Met op één na algemene stemmen wordt besloten het verzoek tot de Minister tie richten om het aantal vergunningen van -5 op 6 te brengen. Verzoek van M. Dekker, Hoekein- de, om hem een stukje bouwgrond te yjerkopen aan het Vijverplein. Dit verzoek is pas ingekomen en nog niet door B. en W. behandeld, ter wijl ook het terrein nog niet is opge meten. Waar de raad vóór 1 Octo ber altijd toch nog minstens 1 ver gadering heeft, wordt op voorstel van B. en \y. besloten dit verzoek aan te houden. 'Voorstel van B. en W. tpt toeken ning van 2 pot. gratificatie aan ge- 'ineeihtepersoneel over het jaar 1950, conform de Rijksregeling. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W. aan het be stuur vajn de School mét die; .Bijbel te Sleeuwijk geilden 'beschikbiaair te stellen ingevolge art. 72 der L.O.|- wet 1920 voor aanschaffing vian nieu we Leesmethode en materiaal1 lOndleir- Wijs lichamelijke oefening. Voor het eerste is nodig f 582.50, voor het 2'd'e f 594.70. Aldus wordt besloten. Voorstel B. 'en W. tot wijziging der bouwvélrorden. dézer gemeente (voor geschreven verdiepingboogte 'terug te brengen van 2.70 ml. op 2.60 nri. De heer Groeneveld vraagt of bet 'bouwen hierdoor goedkoper wiordt. De Voorzitter zegl, dat dloor deze verijaging vanzelf een besparing wordt verkregen. "Ovier de gehele bouw scheelt Sh et 2 lagen steen, metsel-, be hang-, tknlmer- en verfwerk wordt dus goedkoper. De heer Groeneveld vraagt of er daardoor ook meeir gebouwd kan worden,, wat door de Voorzitter be vestigend wordt beantwoord. Het voorstel wioirdt hiero pmet al gemene stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W, tot intrek king besluit onbewoonbaar verklaring woning Werkensiedijk no. 64. De Voorzitter 'merkt op dat dit voorstel reeds in de vorige vergade ring aan de orde is geweest, doch op voorstel van de raad toen is aange houden om alle raadsleden de gele genheid te geven om zich zelf op de hoogte te stellen. Spr. kan medede len dat de heer Wendel de Joode bij zijn standpunt blijft om de onbe woonbaarverklaring niet in te trek ken. De heer de Koning heeft gezien gehouden op Woensdag 28 juni des n.m. 7 uur. Vanaf heden verkrijgbaar van het |H Boekhandel Firma L. J. VEERMAN |f Telef. 19 Heusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2