voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland rollux l No. 6789 Maandag 24 Juli 1950 Und van alteha Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Donderdagavond vond nabij de Wijksepoort een ernstig ongeval plaats. Wachtmeester der Rijkspolitie ïje Boer van de groep Vlijmen kwam met zijn motorrijwiel in botsing met een truc met oplegger, afkomstig van Öudenbosch die vanaf de havenkant de weg kwam opgereden. Wachtmeester de Boer geraakte onder de truck, bekwam een dub bele beenbreuk en hersenschudding. In ernstige toestand is hij naar het ziekenhuis in den Bosch overge bracht. Latere berichten melden dat zijn toestand bevredigend is. Vrijdagmiddag circa 4 uur, maakte een militair vliegtuig uit Gil- ze Rijen een noodlanding nabij de kleine brug. De piloot had geen radiocontact meer en was de koers kwijtgeraakt. De landing had een zeer vlot verloop. Met behulp van enige militairen uit Gilze Rijen steeg het vliegtuig om ongeveer kwart over acht weer op en verdween in de richting Gilze Rijen. Honderden belangstellenden woonden dit gebeuren bij. Onze stadsgenoot Ad. Timmer mans slaagde voor het praktijkdiplo ma Boekhouden te 's-Bosch, van de Nederl. Associatie. Geslaagd voor het gehouden Mulo-examen te 's Bosch, mej. Riet Knijpers alhier. AALBURG Donderdag 27 Juli, des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan, Dis. van Dam van Wer kendam. ANDEL Aan de Chr. H.B.S. te Gorin- chem werden bevorderd van de le naar de 2e klasse N. G. J. Schouten en J. A. Zegwaard alhier en van die 3e naar de 4e klasse J. N. Schmidt alhier. De candidaat tot de H. Dienst K. Ooms, hulpprediker te Dirksland heeft het beroep naar de Ned. Herv Kerk alhier aangenomen. De heer G. C. v. Houwelingen alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Hardinxveld. ALMKERK Onze dorpsgenoot, de heer J. de Ruiter, plaatsvervangend organist der Geref. kerk alhier, slaagde te Zwolle met lof, voor het diploma „Orgelspel". Heden, Maandagavond 24 Juli, om 8 uur, zal in de zaal van de heer C. G. v„ Dijk alhier, een vergadering worden gehouden om te jtomen tot oprichting van een kleuterschool'. ALMKERK De heer G. Verhoeven, Ad junct-Commies ter Secretarie alhier, slaagde dezer dagen voor het eerste gedeelte van het examen G.A. 11. Op de Koppelhoeve alhier, is reeds enige dagen een hert waargeno men. - Door de kerkeraad der Herv. Gem. alhier, is toezegging van beroep uitgebracht op Ds. Henkei, pred. te Dinther. DUSSEN Mej. Lies je van Andel alhier behaalde te Dordrecht het Mulo-di ploma A. 's-GRAVENMOEll De kinderen vqn de laagste klassen van de Chr. school en de kleuterschool, maakten Donderdag j.l. met het onderwijzend personeel, een uitstapje naar het Natuurbad „De Waranda" te Oosterhout. Het Chr. Mannenkoor „Sur- sum Corda" behaalde, op het con cours in 's Graveuzande een ie pr. in de ie afdeling met 300 pu.nten. HERPT Onze dorpsgenoot J. M. Win kel, directeur van de Zangvereniging „Togido" te Aalst (G.), behaalde met voormelde vereniging op het Groot Nationaal Zangconoours te Nijkerk, een le prijis met 317 punten in de 2e afdeling. Met deze Vereniging be haalde hij in een jaar tijd twee 1ste prijzen. Wie mogen dit als een goètl sofeces aanmerken voor deze jeugdi ge directeur. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Op 1 Aug. a.s. zal de Woning wet-financiering 1948 worden vervan gen door een nieuwe regeling. Het gevolg hiervan is dat de Gemeente besturen de lopende plannen op de oude regeling vóór 1 Augustus ge gund moeten hebben en de bouw vóór 1 September moet zijn aange vangen. Op de komende dagen zullen dus nog in allerijl meerdere aanbestedin gen worden gehouden teneinde nog van de gunstige oude regeling gebruik te kunnen maken. We verwachten dat na deze stunt ©en voorlopige stil stand zal komen in de aannemerij totdat de nieuwe regeling in toepas sing komt als het bouwvolume voor het vólgende jaar bekend is. VEEN De ouden van dagen hopen binnenkort weer ieen reisje te ma ken. Om het benodigde geld hiervoor bijeen te krijgen, hoopt ook de v.v. „Achilles" het hare bij te dragen. Daarom zal er ten bate van dit doel a.s. Woensdag op het Achilles- terrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen twee veteranen elf tallen. Aanvang 7,15 uur. WOUDRICHEM Op de Rijks H.B.S. te Gorin- chem werd bevorderd van de 3e naar de 4e klas B. Loerts en van de 4e naar de 5e klasse J. Holster. Onze stadgenoot P. H. A. v. Krieken, slaagde aan de Middelbare Technische school te Dordrecht voor het eindexamen, afd. electro-techn. WIJK Onze dorpsgenoot P. Versteeg slaagde voor het praktijk diploma Boekhouden, afgenomen te 's-Bosch van de Ned. Associatie. Een deputatie van het Uitvoe rend Comité van het alhier gehouden concours, overhandigde tijdens een gala concert, dat door Hasselts a Ca- pellla Koor", ter gelegenheid van. haar iste lustrum in het gouvernements gebouw in Hasselt werd gegeven, de door deze vereniging behaalde prij zen uit. De heer Meijer, lid van de Senaat, tevens ere-voorzatter van het A Capel- la Koor, heette de aanwezigen wel kom1, in het bijzonder de deputatie uit Wijk en Aalburg. Ook Z.Eicéllentie, de gouverneur van de provincie van Belgisch Lim burg, woonde de (Uitvoering bij en deze huldigde in waarderende woor den directeur en leden van het koor. Burgemeester Landweer overhan digde in een rede, waarin hij wees op de verbroedering en de handen van vriendschap die 'door het con cours in Wijk waren ontstaan, de prijzen uit. WIJK EN AALBURG Op de R.HlB.S. te 's Herto genbosch, slaagde voor het over- -gangsexamien van de 4e naar de 5e klas, de teerlingen Anldr. Vos, Ruth v. d Pol en Hub. de Kok. Op* het Gymnasium t© Gorinchem slaagde voor het overgangsexamen van de 2e naar de 3e klas, Ans Land weer. Woensdagavond kwamen op de Hoge Maasdijk, nabij de woning van L. van Veen, een tweetal auto's met elkaar in botsing. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De Rijks politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Doior het gemeentebestuur is aan de. firma Monshoüwer te Nieu- wendijk opdracht gegeven voor het herstellen van het wegdek op de Hoge Maasdijk alhier. De gemengde zangvereniging „Con Amora" alhier, behaalde Don derdag j.l. op het concours te Elburg, in de afd. Uitmuntendheid, een ne prijs met lof der jury. De echtparen C. van Rijswijk- Kiep en G. Roeland-Boender, moch ten in de afgelopen week herdenken, dat zij 40 jaar in de echt waren verbonden. WAALWIJK In verband mjet de heersende paratyphus wordt die bevolking van Waalwijk aangeraden, melk en drink water te koken. Verder mag7 voorlo pig alleen gepasteuriseerde iep geste riliseerde melk verkocht worden. Voor .karnemelk, pap, room, yoghurt en gepasteuriseerde fLessenmelk ïseen verkoopverbod opgelegd. Die besmettingshaard was Donder dagavond nog niet gebonden, ofschoon op vele manieren naar het ontslaan van de ziekte gezocht wordt. Het aantal verdachte gevallen is nu tot ongeveer 80 gestiegen, waarvan 40 patiënten in hét noodziekenhuis zijn opgenomen. Ook té Capellë blijken enkele pa tiënten para-typhüs opgelopen te heb ben. Volgens de burgemeester blijft de ziekte in het algeméén van een goed aardig karakter. SSsHSSSS: SÊÊËÊÊÊM VACANTIE! (Historisch). Ze gingen uit logeren, Ze togen naar de zee. En namen van hun spullen, Maar bitter weinig mee. Wat hebben ze genoten, Van bos en strand en duin. De Piebersen-familie, Ze brandde heerlijk bruin. Hun woning in de hoofdstad Drie hoogze stond nu leeg Totdat op zekere morgen, Men aldaar „gasten" kreeg. Heel vroeg stond de verhuisman, Die morgen voor de deur. Een drietal Vlugge helpers, Ze stelden niet teleur. De buren dachten stellig, Dat Pietersen vertrekt, Zodat dus die verhuizing, Heel geen bevreemding wekt. Twee dagen later kwamen De Pietersen. wieer thuis. Toen deden z'een ontdekking: Heel ledig stond hun huis. De hele buurt sprak schande, Van dit zo droef geval, Elk zei dat zo'n vacantie Hen vast wel heugen zal. Een ieder gaf gelukkig, Hetgeen hij missiën kon, Zodat dus die familie Vol moed opnieuw begon. "TIJMEN. Dammen Persoonlijk Kampioenschap van Noord-Brabant. 'Na de wedstrijden gespeeld qp Zondag iió Juli j.l1., luidt de stand in het Persoonlijk Kampioienlschap van Noordbrabant als volgt: Finale 1950. i J. Graane 8 5 A. de Graag 8 4 J. v. Reyën 7 4 J. Hobbelen 8 3 C. de Rlen 7 3 J. de Galan 7 2 Koster 8 2 Verlouw 9 2 Kollenburg 8 2 vd. Booraèn 8 1 C. Koppend! 8 1 3 o 13 3 1 51 2 1 3; 2 2' 2 .3 '2 13 4 4 5. 5 3 2 2 10 9 8 7 4 4 Voorronde vaar 1951 Jac. Kollenburg 62317 A. den Oudëm 42206 G. Gloudemans 62226 Th. Zwets 4 2 1 ir ,5 J. v. Helvöirt 5 i 3 1 5 J. Schott 605 1 5 P. Gruyters 4 1 214 HL v. Griensvlen 5 o 2 3 12 Stuivers en kwartjes uit de omloop. Het ministerie van financiën deelt mede, dat met ingang van 15 Au gustus 1950 de oudle zilveren kwart jes en nikkelen stuivers en dé tijdens de Diuitse bezetting uitgegeven zinken kwartjes en stuivers buiten omloop zullen worden gesteld. Van die datum af zal' gedurende drie maanden n.l. tot en met 15 November 1950, de gelegenheid open staan bovengenomde munten tot elk bedrag in te wisselen bij allé post kantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en poststations. Bij de inle vering wordt de nominale waarde der munten vergoed in gangbare Ne derlandse betaalmiddelen. Van 15 Augustus 1950 af zijn dus alleen nog gangbaar die kwartjes ©n stuivers, welke het jaartal 1948 of een later jaartal' dragen. Die oude zilveren kwartjes zijln ter stond herkenbaar aan de krans van eikenloof rondom de" waarde-aandui- ding en verschillen hierdoor opval lend van de nieuwe nikkelen kwart jes. De oude stuivers, zijn vierkant, de nieuwe rond. Autobus ramde goederentrein. Een bus van de Gelderse Tram wegmaatschappijdie uit Doetinchem kwam, is op de onbewaakte overweg tussen Needie en Eibergfen tegen de locomotief van een passerende goe derentrein gereden. De voorkant van de bus werd ge heel in elkaar gedrukt en de locomo tief werd uit de rails gelicht. De passagiers van de bus wierden door de schok met grote kracht door het voertuig geslingerd, waarbij ver- scheidenen werden gewond. De chauffeur van de bus kreeg ernstige inwendige kneuzingen en hoofd wonden. Tezamen met 8 passa giers is hij in het ziekenhuis opgeno men. Het personeel van de trein bleef ongedeerd. Zufd-Moluklken vragen medische hulp Dr. J. P. Nikijuluw, de vertegen woordiger van de republiek der Zuid- Molukken in Nederland, deelt mee, een telegram' te hébben ontvangen, inhoudende: De door die R.IjS. in gezette Ambonnezen van het batal jon Pattimura zijn bij de gevechten op het eiland Boeroe overgelopen naar de republiek der Zuid-Moluk- ken. De hevige gevechten op Boeroe eisen vele slachtoffers. Verpleging van de gewonden is obmogelijk door de republikeinse blokkade. De R.I. S. gebruikt voor landingsdoeleinden de schepen Wialkelo en Van Gheesn van de K.PJM. Verzoeke versnelde zending van een Rode Kruis-team. C.P.N.-raadslid was ie kalm en ie burgerlijk. In Zaandijk heeft de voörzitter van de communistische fractie en oud wethouder, bedankt als lid van de C.P..N., doch blijft lid van de ge meenteraad. Hij wps onlangs door het C.PiN.- -bestuur ter verantwoording geroe- -pen, dat hij als raadslid „te kalm en te burgerlijk" optrad. Ontploffende staven! Het ongeluk te Nederweert, waar bij een smidsknecht werd gedood door een explosie van een op het oog onschuldig uitziende staaf, vestigt nog wieer eens de aandacht op het gévaar, dat aan het bewerken van dergelijke voorwerpen verbonden is. Het betrof in dit geval een z.g.n. bangalore-torpedo, van ongeveer 3 meter lengte, welke iémand na de bevrijding bij de smid had gebracht en die daar reeds vijf jaar in de smidse lag. Men vermoedt, dat er in deze buurt nog meerdere van deze torpedo's aanwezig zijn. Reeds zjjn meer ongelukken met deze staven gebeurd. Die torpedo's zijn van twee ërlei vorm, de eerste hieeft een lengte van anderhalve mieter hij een door snede van 6 cm. en het tweedie soort is drie a vier mieter lang met een doorsnede van vier c.m. Ze zijn ge vuld met enige jrilo's springstof. Uw benen zullen het 't beste weten, Als U eenmaal opeen heeft gezeten Ergerlyke dieren mishandeling. De 19-jarige landbouwersknecht H. B., te Hout-Blerick, heeft in een' hoefstal een paard aan de tong vast gebonden, om het hoofd van het dier omlaag te honden. Het paard werd echter zenuwachtig en begon te ruk ken, met het gevolg, dat het tenslotte zichzelf de tong uit de bek trok. De jongen was naar de hoefsmid gestuurd om het paard te laten be slaan en wilde meteen die manen knippen. Omdat hij het dier niet rus tig kon houden, vroeg hij een om stander even te helpen, maar deze kreeg al gauw genoeg van dit kar weitje. Toen nam de knecht een touw, bond dat om de tong van het paard en maakte het andere eind zo danig vast, dat liet dier zijn hoofd omlaag moest houden. Een vee-arts, wiens hulp ingeroe pen werd, adviseerde het paard be lalen afmaken. Tegen de knecht is proces-verhaal opgemaakt wegens ernstige dierenmishandeling. Onderofficieren zijn niet tevreden. Op de te Breda gehouden vergadie- ring van de vereniging van de Kon. Landmacht „Ons Belang", waarbij als gasten Belgische onderofficieren aan wezig waren, heeft de voorzitter, de heer J. Piederiet uit Breda, gewezen op tal van moeilijkheden, die nog op een oplossing wachten. Hij drong aan op een verbetering van de voor- 11: IttSILA Uit gave t Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct„ per no, 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur In Vlissingen wordt door de echt genote van Dr. Sissingh sedert een week een klein zeehondje opgevoed. Thans is er echter een tweede zee hondje aangespoeld en ook hiervoor heeft Mevrouw Sissingh de zorg op zich genomen. FotoMevrouw Sissingh met haar beide pleegkinderen. cfóijmen van cTijmen 3 2 .7 I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1