Voor de Vrouw CURSISTEN!! Firma L. J. VEERMAN DINAND STUFKENS Zilveren leest De toestand in België. Voor henv die willen emigreren. Gorkum van de Heer P. A. de Man te Herpt Langzaamaan keert de rust in Bel gië weer en overal wordt het wenk hervat In het Vlaamse gedeelte is mien echter slecht te spreken over htet ver loop «en de regerinjgi wordt in haar Koningspolitiek op alle punten in ge breke gesteld. Men verwacht in dit gedeelte van België Mille acties. Dinsdagavond is voor het bureau van. de Socialistische partij te Ant werpen een bom ontploft, waarbij slechts weinig schade werd aange richt. Vierder ontploften bommen bui ten de kantoren van het socialistische blad „Volksgazet", in het huis van de hoofdredacteur van dit blad en in een huis van een socialistisch kamer lid. Woensdag was het te Antwerpen rustig. Hoofd der school heeft met vele in- stantie's te maken. Gedurende 25 ja ren heeft de jubilaris dit op verdiens telijke wijze gedaan. Op het Hoofd der school rust grote verantwoorde lijkheid, om de j eugd naar beste we ten op te voeden. Spr. wenst de heer d e Man geluk v o or de wij ze waar Dp deze dat heeft gedaan. De schoolkinderen zongen hierop „Lang zal hij leven", waarna de lieer de Man de sprekers dank bracht voor de hem gebrachte hulde. Spr. is overtuigd dat hij veel te kort is ge scholen, doch zijn best heeft gedaan oiii de jeugd te onderwijzen en heeft daarvoor steeds 'Gods Zegen afge smeekt. Hij brengt de Z.Eerw. Heer Pastoor dank voor zijn gebeden, de Inspecteur voor diens medewerking. Dank bracht hij aan Mej. Willems voor de vele moeite die zij zich heeft getroost, om de verschillende versjes de jeugd in te studeren en de aar dige dansjes van een tweetal meis jes. Hij brengt dank aan de kinderen, vooral voor de gebeden die zij tot God voor hem hebben gericht. Dank ook aan de feestcommissie uit Herpt en Hedikhuizen voor de belangstel ling en de aangeboden geschenken. Van de gelegenheid tot receptie weid een zeer druk gebruik gemaakt. Tal van bloemen en geschenken wer den aangeboden. Des avonds bracht het kerkkoor onder leiding van de heer Jan Win kel een serenade. Hierna volgde de Heusden se Fan fare, die een serenade bracht. De heer A. Bax, voorzitter, der vereni ging bracht de heer de Man hulde en dank voor hetgeen deze in het be lang der fanfare heeft gedaan. De harm, „de Eendracht" bracht daarna een serenade, waarbij de heer Kuys, voorzitter der harmonie, de heer de Mail hulde bracht namens de vereniging en persoonlijk dankte vóór het onderwijs dat de jubilaris aan zijn kinderen heeft gegeven. De heer de Man dankte allen voor de hulde en de woorden tot hem ge richt. Het was verder een hele drukte van hen, die idle heer de Man en zijn familie kwartiên gelukwensen. Woensdagmiddag werd de school jeugd op royale wijze onthaald. I HET NIEUWE Bent U bevorderd of gaat U naar een hogere school? Zoals wij reeds eerder berichtten herdacht Dinsdag j.l. de 'heer P. A. de Man de dag, dat hij voor 25 jaren als Hoofd der school aan de R. K. Jongens- en Meisjesschool in Herpt zijn taak begon en tevens het feit, dat hij 25 jaar liet orgel in de kerk bespeelde. De dag begon met een plechtige H. Mis, waarbij een door de heer de Man gecomponeerde Mis werd uitge voerd. Als «dirigent trad op de heer Jan Winkel uit Herpt, terwijl het orgel werd bespeeld door pater Edu- ardus uit Tilburg. Om 11 uur brachten de schoolkin deren, onder leiding van Mej. Wil lems, hun hulde. Eerst zongen de eerste klassen, daarna de hogere een toepasselijk lied, waarin zij het Hoofd dank brachten voor de lessen die zii van hem mochten ontvangen. Twee meisjes voerden een reidaus uit. Het geheel viel zeer in de smaak van jubilaris en zijn familie. Na deze huldiging sprak de ZEw. Heer Pastoor Timmermans als Voor zitter van het schoolbestuur in te genwoordigheid van de verdere leden van het schoolbestuur, mijnheer de Man toe. Pastoor Timmermans bracht de ju bilaris dank voor alles wat deze in de tijd van 25 jaren heeft gedaan om de jeugd in godsdienstige zin op te voeden. In proza en poëzie bracht de jeugd daarvoor dank. De morgen begon met een plechtige H. Mis, waarin verantwoording werd afge legd en werd Gods Zegen afgeroepen op het werk van de heer de Man. Dat de jeugd aan het Hoofd gehecht is, is bewezen. De gehele bevolking van het dorp heeft er aan bijgedra gen om de jubilaris een geschenk aan te bieden, dat deze wordt aangebo den 'Hij wenst dhr. de Man Gods Ze gen en de kracht toe, voor de jaiein die hem nog resten tot zijn pensioen zal aanbreken. De heer Inspecteur voor het Lager Onderwijs sloot zich gaarne aan bij de woorden door de Voorzitter van het schoolbestuur gesproken. Een Bestel dan Uw Schoolboeken en Schoolbenodigdheden bij ons 11 Wij garanderen U een correcte en vlugge bediening BOEKHANDEL Telefoon 19§ HEUSDEN DKONGELEN De Drongelse Boys speelden een wedstrijd tegen Almkerk. Het was een zeer goede wedstrijd. De Boys wisten met 4O van Alm kerk te winnen, ondanks de voorhoe de zwak was. Jongens, waarom verwaarloos je de training. Eén eerste elftal-speler op zo'n .avond is te weinig. A.s. Zaterdag Drongelse Boy» Sleeuwijk. Tevens Oranjefeest op het speelterrein. HERPT Onder grote belangstelling werd j.l. Zondag de finale van die serie- wedstirijlden gespeeld, uitgeschreven «door die v.v. Herptse Roijs, ter gele genheid van haar 3 e lustrum. Om half twee vond de feestwed- strijd Herptse Roijs-Heusden 2 plaats, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde (1 1). Haarsteeg won met 1—o van Vlij men, zodat Haarsteeg de 3e prijs won en Vlijmen de 4e pr. Om 4 uur kwamen Heusden en Drunen in het veld om de ie en 2e Er. Heusden won met 1o en be- aalde zodoende de ie pr. en Dru nen de 2e pr. Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de geestelijke adviseur der feestvierende vereniging. 's-GRAVENMOER Voetbaluitslagen: ON1 1Oösteind 1 a1. ON1 2Volharding (Wasp.) 23. VEEN A.s. Zaterdag speelt Achilles 2 thuis tegen Altena 2 uit Nieuwendijk. Aanvang 5 uur. De Junioren A gaan naar Sleeu wijk. Vertrek om 5 uur per fiets. Achilles I is vrij. WIJK EN AALHURG N.O.A.D. As. Zaterdag speelt bet eerste elftal een uitwedstrijd tegen Brakel I. Vertrek half vier per fiets. Het tweede speelt om half 5 thuis tegen Wilhelmina 3 en het derde elftal speelt om half 7 thuis tegen Heilouw '3. WILHELMINA. Het eerste elftal speelde j.l. Maandag op eigen terrein tegen Aalst I en won deze wedstrijd nadat de rust met een 2O achter stand inging, met 63. A.s. Maandag wordt in Aalst een re turn wed s tr ijld ges peeld A.s. Zaterdag speelt het tweede een thuiswedstrijd tegen Woudrichem 2. Aanvang 'half 7. Om 5 uur spelen de junioren op eigen terrein L^gen die Altena-junio- ren en het derde gaat op bezoek bij Wijk 2. ZUILICHEM A.s. Dinsdagavond om 7 uur zal op het gemeentelijk sportterrein al hier een voetbalmatch worden ge speeld tussen Vios I en het Politie- elftal uit de Bommelerwaard. De opbrengst van de kaartverkoop voor deze match zal ten goede ko men van de reiskas voor de ouden van dagen. HEUSDEN Zondag zal Heusden in het te ken staan van de voetbalsport; im mers de v.v. „Heusden" gaat haar poorten openen. Er is hard gewerkt de laatste wieken, Zodat thans alles gereed is. Heusden kan D.E.S.K. en Unitas met een gerust hart ontvan gen. Het programma is als volgt sa mengesteld. Om 5 uur komen Unitas en D.E.S.K. bij Café Verheij bijeen, alwaar zij door de voorzitter der v.v. Heusden worden ontvangen. Na deze ontvangst zullen aan bei de verenigingen die uitnodigingskaar ten worden overhandigd. Precies half zes zal met de Harmonie „de Een dracht" uit Herpt worden afgemar cheerd naar bet speelterrein. Om circa 5.45 uur zijn de genodig den op het terrein aanwezig, zodat nadat de spelers zich hebben ge kleeddirect met opening kan wor den begonnen. Dit officiële gedeelte zal ongeveer 10 min. in beslag ne men. Om precies 6 uur, zal onder leiding van scheidsrechter M. v. d. Wiel de bal aan het rolen worden gebracht. 'Tijdens de rust zal er thee met koek aan de spelers worden geser veerd. Na afloop van de wedstrijd zal iTjen begeleid door de muziek naar het clublokaal marcheren, alwaar een koffietafel wordt aangeboden aan be stuur en spelers. Verder zal deze avond in gezelligheid worden door gebracht. We raden het publiek aan, in ver band met de te verwachten drukte, zich tijdig op het terrein te begeven, daar anders een opeenhoping ont staat die voor beide partijen minder prettig is, n.l. dringen, het missen van een deel van de wedstrijd, enz. Verder wordt het publiek ver zocht alleen door het hek op het terrein te komen. Men nioet dus van de afrit gebruik maken en niet van de dijk. Wanneer ieder meewerkt, kan alles een vlot verloop hebben. In 't kort samengevat houdt men zich dus aan de volgende regelen Kom tijdig. Kom van de afrit en maakt van de ingang gebruik. Wij rekenen op U aller medewer king. Aanvang 6 uur precies. De genodigden zullen hun plaat sen worden aangewezen door de he ren C. Hanegraaf, G. de Kort en A. de Moor. AALST. De Zaterdag alhier gespeelde di- slrictswedstrijden tussen twee elftal len samengesteld uit spelers van die afdeling Gorinchem van de Zateniag- mi'ddagcompetitie, was een aantrek kelijke snelle wedstrijd, die door tal rijke belangstellenden werd bijge woond. De eindstand was 33. Van tie Roda^ploegen kwamen al leen de derde elftalliers in het veld te Rijswijk, waar ze voor de compe titie een 20 overwinning boekten op Rijs wij kse Boys 2. Met enkele invallers speelde Roda 1 Maandagavond een vriendschappe lijke partij tegen Wilhelmina I al tlaar. De thuisclub won met 63, nadat onze dorpsgenoten de eerste helft beslaten, hadden met een 20 voorstand. De resette van deze ont moeting kwam ten goede aan de Wil- helmina-speler, die onlangs een been brak. Voor hetzelfde doel komt Wil helmina I a.s. Maandagavond hier heen. Het competitie-programma voor Zaterdag 5 Augustus is: Aalst. Roda "IVios I (Zuilichem). Aalst. Roda IIQuick II (Brakel). Brakel. Quick IIIRoda III. CAPELLE De voetbalvereniging „Wit Zwart" speelde jl. Zaterdagmiddag te Raams- donksveer een vriendschappelijke wed strijd tegen „Good Luck", welke wed strijd in een gelijk spel' 22 eindig- GEVONDENEen bruine porte- monnaie met geldinhoud. Terug te bekomen bij het Hoofd der school te Nederhemert. GEVOiNDENTwee combinatie- tangen. Inlichtingen te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg GEVOINDENEen gebreide sok. Terug te bekomeh bij Ant Nieuw en- huizen te Almkerk. GEVONDENEen wieldop va,n luxe wagen, merk V 8, donkerblauw met chroom; centrum. Is van luxe wagen met klein aanhangwajgleutjte. Terug te bekomen bij: Ant. Burghout F 86b, Mjeèuwen. l GEVQNDEN iii de Berehoekstr,, te Wijk, twefe gulden. Terug te beko men.. bij Di. Bonman, Berehoekstraat B 187, Wijk. GEVOINDEN in de speeltuin te Nederhemert, een regenmanteltje, een kinderportemonnaie met inhoud, een zilveren broche, een pet en een hoed. Terug te bekomen in de speeltuin 'Nederhemert. VERLOREN: Een crêpe Georget, gekleurd, gaande van Veen naar 'Wijk. Terug te bezorgen bij ,M. Hon- coop te Veen. VERLORENEen portefeuille, in houdende rijbewijs voor auto en mo tor, alsmede wegenkaart én-a., ten na me van A Straver, G .104, Babilb- niëobroek. Tegen beloning; teruig te bezorgen bij „genoemd adres. VERLOREN: Een portemounaie (roodbruin) vanaf NedJerhemert via Veen naar Almkerk'. Terug te bezor gen bij A. C. de Rijken, Almkerk1. daar komt het op aan! de Ca nadese werkgevers stellen geen be lang in werkkrachten die pas nd het drukke voorjaarsseizioen, m de zo mer-aankomen Eén spoedige aanmelding is dus gewenst, zowel in uw eigen bellang als in dat van uw toekomstige werk gever. Doet u dit niet, dan helbt u het a,an uzelf te wijten, als u Lot 1952 moet wachten i Argentinië In de derde plaats wordt de aandacht gevraajgd voor emigratiemogielijkhederi naar Argen tinië. Regelmatig; vragen Argentijnse werkgevers naars Nederlandse emi granten, vooral veehouders. Tot nu toe is hiervoor van de zijde van de Nederlandse emigranten wéinig be langstelling1 getoond. Dit is waar schijnlijk een gevolg van het feit, dat Argentinië als immigratieland bil de Nederlandei's nog zo weinig bekend is. Toch is het zeker de moeite waard zich hierop eens te .bezinnen, omdat het nog al eens voorkomt, dat in derdaad behoorlijke posities zijn te verwerven. Hiet is b.v. .gebruik, dat bij tewerkstelling op een 'Argentijns veehouders'bedrijf de beloning neer komt op 30 pet. ipf meier van de bruito-melkopbrengst Deze molgjelijk* heid staat dan meer speciaal voor ge zinnen open. Ook voor jonge ongehuwde vee houders doen zich vaak mogelijkhe den voor. omdat zij jn aanmerking kunnen komen voor opleiding tot voorman en dan een behoorlijk loon kunnen verdienieh'. Het is goed deze mogelijkheden eens in gedachten te houden. Zij zijn de overweging ze ker waard. En tenslotte iets wat nu niet over een bepaald land gaat, maar over werkgelegenheid in alle dei landen van die wereld. Telkens krijgt de Stichting Landverhui zing Nederland kennis van vaca tures in het buitenland, .aanvra gen om bekwajme krachten in een bepaald beroep. Dikwijls be treft dit ook krachten met een hogere opleiding. Laten 'belang hebbenden niet verzuimen bij het Arbeidsbureau of de particuliere emigratie-origlanisaties te infor meren naar deze kansen. A us t r ali Alleneest iets over Australië. Het is tot nu toe steeds zeer moeilijk geweest vervóèrsjglelle- gewheid naar Australië te krijgen. Er waren onvoldoende schepen en de belangstelling is jgroot Hierin is nu enige verbetering ge komen, al mag mén hieruit niet de conclusie trekken, dat een ieder, die besloten heeft naar Australië te gaan, direct of binnenkort zal kumnien ver trekken Er is een vast omlijnd ver- voersschema opgesteld en de emiiglran ten zullen daarop volgens datum van aanmelding een ptaattë' krijgen. Er wordt naar gestreefd allen, die tot heden hun aanvragen indienden!, dit jaar nog te vervoeren. Het behoeft geen betoog,, dat alle papieren "im orde moeten zijh en dat de toelating door de Australische au toriteiten moet zijn goedgékieurdi. Tenslotte nog iets. over h et boeken op andere dan emigranten schiepen. E,r zijn vele mensen, die trachten zelf voor passage te zorgen op .Neder landse of buitenlandse schepen. Op zichzelf is hiertegen geiein bezwaar. Men moet er echter wel mieie reke nen, dat dit veel extra werk mlet zich meebrengt en dus remmend kan wer- klen op de uitvoering van het vast gestelde schema. Hélt is dan ook van groot belang;, dat, wanneer men zelf passage heeft gevonden, dit zo snoer dig mogelijk wordt medegedeeld, en allle benodigde bescheiden met de meest mogelijke spoed worden inge leverd. Er zal dan zoveel mogelijk worden getracht de zaken op tijid 'in orde te krijgen. Men moet dus reke ning houden met de mogelijkheid, dat van dit extra-vervoer geen ge bruik klan worden gernaak't Canada. Landbouwers, die het volgend jaar naar Canada willen emi greren, moeten zich zo spoedig1 mo gelijk melden bij het Gewestelijk Ar beidsbureau of bij1 hun organisatie. Vorig jaar hebben de moesten hier mee tot de winter gewacht Dat is veel te laat. Er zijh niet alleen [al lerlei formaliteiten te vervullen en keuringen te ondergaan, maiar daar na moet in Canada voor iedere emi grant individueel een werkgever wor den gezocht aan de hand van een. opgave van zijn bekwaamheden en de samenstelling van zijn gezin. Mei dit alles zijn maanden gemoeid. En

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2