voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Eén Vingerdruk SUPER NORMA Her-opening Voetbalferrein Heusden No. 6793 Dinsdag 8 Augustus 1950 Firma L. J. Veerman» Hcusdcn heusden De ingeschrevenen voor de lichting 1949, op wier bestemming! nog igeen orde is gesteld, mogen wor den toegelaten tot een vrijwillige ver bintenis hij de Nationale Réserve, mits het te hunnen aanjzien iin te stel len geneeskundig!- en, antecedenten onderzoek daartoe; gieen beletselen vormtaanmeldingen kunnen voor de gemeente Heusden gleschieden bij de secretaris van het plaatselijk 'co mité, de heer Christ A. J. van Herpt te Herpt Bi 16. AALBURG Zaterdag a.s. zal des avonds van half 7 tot 8 uur, in de consistorie der Ned. Herv. Kerk betaling van zitplaatsengelden over 1950 plaats hebben. De heer W. v. d. Pol heeft bedankt als onderling der Ned. Herv. kerk, terwijl de heer M. Mans de be noeming tot diaken heeft aangeno men. andel De Middienstandscursus alhier boekte weer een schitterend succes. Zowel voor het mondeling als voor het schriftelijk examen slaagden alle candidaten en dat, terwijl over het hele land ruim 40 procent werd: af gewezen, Voorwaar een felicitatie waard zowel voor candidaten alls op leiders. BABILONIëNBROEK Donderdag j.l. nam de zang vereniging „Volharding" deel aan het zangconcoyrs te Utrecht en Zater dag j.l. aan het concours te Rijswijk. Op beideconcoursen werd een ie prijs behaald n.ï. met resp. 360 en 361 punten, met lof der jury. Op het concours te Rijswijk werd tévens de directeursprijs behaald voor het hoogst aghtal punten in de afd. zang. De vereniginjg! kwam uit in de afd Uitmuntendheid. Directeur en "leden gelüklglewenst met dit mooie succes. BOMMELER W AARD Aan de Ambachtsschool te Zaltbomttiel zijn 0.111. bevorderd: Timmeren, van de le naar de 2e klasse: J. C. J. Benckhuysen, D. dep Tek, W. A. J. v. Genderen al len te. Zuilichem; J. Griel aard te Aalst: W. J. Robbemondt en W. M. Vos, Well. Snied en-bankwerkerk van de le naar de 2e klasse: A. Baks, A. van Oo ij en, heid en te Nederhemert; J. Griel aard, A. Grandia, G. G. Hooij- lcaas, J. v. d. Linden, A. W. v. Veen,) allen le Zuilichem; G. H. Loef en G. v. d. Werken, Aalst. Schilderen, van de le naar de 2e klas: A. Brienen te Zuilichem. Diploma's, 2e klas. Timmeren: W. v. d. Bogert, J. Krijgh, en W. bomen, allen te Well. Smeden: P. v. Ilerp en D. C. van Loon, Well; C, v. Loon, L. J. v. O 0 ij en, Necl erheinertS. Lobregl, Zuilichem; G. v. Willigen en W. G. van Dalen, Brakel. Schilders: D. C. v. Loon, Well, deze ontving naast zijn diploma een extra prijs voor ijver. A vond lekenschoolbevorderd van ile 2e naar de de klasse: M. H. Poot jes, Well en W«. L. Beiicklvuyzen, Zuilichem. Smeden, van de de naar de 4e klas: J. A. de Rooij, Ammerzoden. CAPELLE In deze gemeente hieeft zich een ongeluk voorgedaan, en wel zo ernstig dat drie kinderen het slacht offer zijn geworden. Ter hoogte van 't gemeentehuis moest een vrachtwa gen, die 111 de richting Sprang reed, een andere wagen passeren. De vrachtwagen week zover nit, dat d kinderendie langs de kant van de weg aan het spelen waren, werden gegrepen. Het waren de 10-jarige Jac. Tim- -#Jff r YT' niermans, zijn 6-jarig neefje J. Tim mermans en een door de familie T. aangenomen kind, Fransen genaamd. Zwaar gewond werden de kinderen opgenomen en naar een ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. Daar zijn de 10-jarige Jac. Timmermans en de 6-jarige J. Timmermans aan de bekomen verwondingen overleden. Het jongste kind Fransen, was bij het ontvangen van dit bericht nog in leven, hoewel de toestand ernstig is. Het ongeval heeft alhier diepe indruk gemaakt. De schuld vraag wordt door ile politie onderzocht. De hengelaarsverenig'ipg; „De Maasmond" zal deelnemen aan het groot henigieloonconrs te Dongen op 20 Ayg. a.s., ter ^gelegenheid van de aldaar te houden eeuwfeesten. DUSSEN Het is gebleken dat vele hou ders van honden in deze gemeente niet aan hun verplichting van aan gifte hebben voldaan. Bovendien blijkt dat vele houders van honden hebben opgegeven dat zij hun hond uitsluitend houden ter bewaking van huizen, erven en vaartuigen, terwijl dit niet het geval is. De aandacht wordt er op gevestigd dat door de rijkspolitie strenge con trole ingesteld zal worden voor de boveiigesignaleerde valse of verzuim de aangiften. Worden deze ontdekt dan kan drie maal het verschuldigde bedrag geheven wonden. Teneinde te voorkomen dat de inwoners onnodig op kosten worden gejaagd worden zij alsnog in de gelegenheid gesteld hun aangifte te rectificeren en wel lot uiterlijk 15 Aug. a.s. Nadien wor den. geen rectificaties meer aangeno men en zullen zonodig de verzwaar de heffingen worden opgelegd. Voor het Middenstandsexamen slaagtien onze dorpsgenoten C. van Alphen, W. Berkenbos en S. v. Daal. GENDEREN „De Spar" alhier, organiseert deze week een pleierreisjie voor de kinderen naar Rotterdam. Tijdens afwezigheid van het gezin J. R. v. Mersbergen alhier, werd dezer dagen ingebroken. Een geldbedrug van f102,werd ver mist. De politie heeft de zaak in on derzoek. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Dioor de 'betreffende - gemeen tebesturen in het Land van Heus den en Altena zijn in die maand Juli 1950 de volgende boüwverglunningein aige'gteven Bouw 'kolenbergpllaats voor de heer J Pruissen te Nieuwe-ndijkaanne mers Groeneveld en Wetsterfiof te Nieuwendijk. Verbouw woonhuis vo,or J. Vroe gen te Almkérk. Aannemer W. v. Straten te Almkérk. Bouw Ned. Herv. kerk1 te Almkérk. Architecten Nielsen en Spruit te Am sterdam. Aannemer Stekelenburg te Utrecht Bouw woonhuis J. v. d. PlAs, te Waardhuizen. Architect A. Penning te Almkérk. Aannemlers fa. Tan keus te Andel. Bouw boerderij voor P. A. Achter berg te Diussen. Architecten Oostïan- der dé Jong té 'Gorinchem. Aanne mers Gébr. v. d. Broek "te Dussién. Bouw woorthuis met bedrijfsruim te voor Th. J. van Buuren te Dus sen .Architecten Luinge en Bart te Alkmaar. Aannemers 'Geibr. van An del te Nieuwiendijk. Bouw woonhuis aan bestaande boerderij voor Bi A. v. d. Pluijm te Hank Architect A. van Stokkum le Waalwijk. Aannemer A. van Dongen te D.us§en. Bouw boerderij voor A. J. Héij- mans 'te Dlussén. "Architecten Oost- lander en de Jong te Gorincheim Aannemer P. H. van Mierlo te Dus- sen Bouw boerderij voor M 'Milfaiaar te Dussen. Architecten ÖosÜ'ander en de Jong te Gorinchem. Aannemer J E. Haspels, te "B.-Broek. Herstel oorllogsschade R.K. Jon gensschool te Dussen. Architect F. M. M. Rilsen. Aannemer Wi. Leen- houts te Dlussen. Neem geen risico. 'n rollux maar Bouw hangar voor Gébr Raams te Dussen. Aannemer J. van Tilburg Bouw liajndbouwschuur voor P. A. J. van Schëndel te Dussen. Archi tect F, Mi. |M|. Bilsen te Breda. Aan nemers Geibrs. v. d. PMjm: te Dussen. Bouw dubbel woonhuis voor J. M. de Joodé te Meeuwen. Architecten Luinge-Bart te Alkmaar. Aannemer C Vos te 'Meeuwen,. Bouw woonhuis voor P. Schouten te Andel. Aannemer fa. Tankens le An*lel. Bouw boerderij v-oor Wed. Crie- 1 aard-de Fijter te Andiell. Architecten Bezemer en de Snoo te Wijk'. Aan nemer J. van Wénde! de Joode te Sleeuwijk'. Bouw repetitielokaal' te Kille (gem. de Werkten c.a.) aannemer G. Mbns- houwer te Kille. Bouw dubbel woonhuis voor A. en W. van Berchuto te Wierkéndain. Architecten van Diriei en Geels te BrielleAannemer P. J. van Berchum Gedurende de maand Juli 1950 heeft 4e Centr. Techh. Dienst ini het Lahd van Heusdien en Altena advie zen afgegteven voor betaling vani: Noodvoorziening f 30,70 Def. herst. lichte schlade f 6389,04 De'f. herst, zware schade f 6478. Herbouw f 46700,80 Totaal f 59598,54 HONDSDAGEN! Noordzeestrand, 2 Aug. '50. Lieve Pappa, wil toch spoedig, Winterkleren sturen gaan. Want je ziet zo wat een ieder, Hier met wollen dingen aan. 's Avonds zitten we gezellig, Met z'n allen om de haard, Overdag wordt er droefgeestig Naar de donkere lucht gestaard, 't Pension heeft stromend water, Maar, dat komt door 't lekke Vlak, Dus we voelen ons helaas hier, Niet zo erg op ons gemak. Jantje is reeds snip verkouden. Piet klaagt over rheumatiek. 't Plenst hier zowat alle dagen, Heel veel gasten worden ziek. d'IJscoman doet slechte zaken. Wordt geschuwd zowiat door elk. Dus verkoopt hij vanaf heden, Hete chocolademelk. Limonade is uit de mode, Niemand drinkt nu Ranja Kwast. E11 van wintervoeten hebben Vele gasten nu al last. Pappa stuur dus spoedig kleren. We benijden U wel hoor, Want U zit heel droog en warmpjes, Dag aan dag fijn op 't kantoor. TIJ MEN. Het heeft geruimen tijd geduurd eer het zover was, dat het geëgali seerde terrein nabij de brug, door dé voetbalvereniging weer in gebruik kon worden genomen. Dank zij de medewerking van liet gemeentebestuur van Heusden, dat een belangrijk bedrag voor het in orde brengen van het terrein beschik baar stelde, de medewerking van een groot aantal ingezetenen die voor dit iloel een renteloos aandeel van 110,namen eri vooral ook niet te vergelen, de medewerking van een aantal leden zelf, werd het terrein keurig in orde gebracht en van een afrastering voorzien. Zondagnamiddag 6 uur ^bevonden, zich op het terrein een aantal geno digden, waaronder Burgemeester A. v. Delft en zijn echtgenote, de heer en mevr. Burns, van de K.N.V.B., toen de elftallen van Unitas uit Go rinchem eh D.E.S.K. uit Kaatsheuvel, voorafgegaan door de Harmonie „De Eendracht" uit Herpt, vanaf het club lokaal „De Gouden Leeuw" aan hel: Wilhelininaplein het terrein opkwa men. De heer G. Schouten, voorzitter van de Heusdense Voetbal vereniging beetle alle aanwezigen welkom, in zonderheid Mevrouw en Burgemees- Ier van Delft, de Heer en Mevr. Burns en dp beide elftallen. Hij bracht dank aan het gemeente bestuur en de lieren de Haan en. Wa genberg voor de hulp, die deze voor het in gereedheid brengen van liet terrein hadden verleend. Dankte ver tier allen, die hieraan op enigerlei wijze hadden bijgedragen ten deed een beroep op de ingezetenen van Heus den 0111 de vereniging te blijven .steu nen en gaf veryolgeris het woord aan Burgemeester v. Delft. Deze verklaarde met veel genoe gen aan de uitnodiging gevolg te hebben gegeven, om het keurig in orde gebrachte terrein, mede in ge bruik te komen nemen. Voor een niet-voetballer is het reeds teen lust het terrein te aanschouwen, vooreen voetballer moet "het dus zeker wiel een lust zijn daar op de voetbalsport uit te oefenen. Spr. wenst de vere niging geluk met de ingebruikneming IIï| noopt nat het terrein er toe zal bijdragen het culturele peil der inge zetenen op sportgebied, te verhogen. Hij wees op het feit dat een goed sportmens zijn persoonlijk ik, moet wegcijferen en zich in groepsverband moet geven en hoopt dat dit er toe zal leiden, zulks ook in het dagelijks leven te doen. Spr. besloot met de heide verenigingen D.E.S.K. en Uni- las succes toe te wensen. De heer Verhoeven van D.E.S.K. dankte de v.v. Heusden voor de uit nodiging, deze openingswedstrijd te mogen spelen, wenste de vereniging geluk met haar keurig terrein en bobt! de hereniging in de persoon van de heer G. Schouten bloemen aan. Vervolgens sprak de heer Roza na mens Unitas, die zijn bewondering uitte over het terrein, de hoop uit sprak dat het de v.v. Heusden gege ven moge zijn op dit terrein het 3e klasserschap te heroveren en bood namens zijn vereniging eveneens bloe men aan. De lieer G. Schouten verzocht hierop Mevr. v. Delft, de symboli sche daad van de opening te willen verrichten, waaraan deze voldeed door een gespannen lin t door te knip pen. Nadat, de lieer Schouten Mevr. v. Delft, de sprekers voor hun gespro ken woorden en tevens voor de aan bieding der bloemen had dank ge zegd, ^ng de wedstrijd aan, waar van het verloop hieronder volgt. Na het beëindigen, trokken de vereni gingen omstuwd door een duizendtal bezoekers onder de tonen van „De Eendracht" naar het clublokaal, waar men nog geruimen tijd gezellig bij een bleef. Zondag is dan de grote sport gebeurtenis, het openen van het Heus den-ter rein, een feit geworden. Na dé officiële opening betraden „Unitas" en „D.E.S.K." het veld. Er ontspon zjch direct een hoogstaand spel dat, vooral voor wat tempo be treft, het aanzien volkomen waard was. D.E.S.K. zat iets sneller op de bal en dit bezorgde haar een enigszins veld overwicht. H et spel v er plaatste zich van doel tot doel, zon der dat er scoringskansen kwamen. Na circa 30 minuten weet bij een snelle aanval van D.E.SJK. de rechts achter van Unitas geen ander hulp middel dan de bal met de hand te spelen en wel binnen het strafschop gebied. Die toegekende penalty wordt door D.E.S.K. in een doelpunt omge zet. 10 voor D.E.S.K. Unitas laat het hier niet bij en fa natiek vallen zij aan, waarbij vooral de linksbuiten en oentervoor door hun harde schoten opvallen. Uit een voorzet volgt scrimage voor het D.E.S.K.-doel, waaruit de linksbinnen van Unitas gelijk maakt 11. Met deze stand komt de rust. Na de rust is het D.E.S.K. dat in de verdediging wordt teruggedron gen. Het spél krijgt echter enige matheid, vermoedelijk oorzaak van de warmte. Toch is het Unitas dat het eerst doelpunt. 21. D.E.S.K. geeft zich niet gewonnen, en het is vooral de rechtsbuiten die herhaaldelijk gevaar sticht, doch het het spel van het binnentrio is te doorzichtig om succes te hebben. Bij een snelle aanval van Unitas wordt er een overtreding begaan in de D.E.S.K.-achterhoede. De toege kende penalty wordt meters naast geschoten. Dit geeft de Desk'ers moed, doch hoe zij ook zwoegen in de stand komt geen verandering meer. Met de stand 21 in liet voordeel van Uni tas komt het einde van deze in alle opzichten fair gespeelden wedstrijd. Na afloop begeven beide elftallen, met bestuur zich weer naar het club huis waar hun een koffietafel wacht. Nadat de inwendige mens versterkt is, wordt de avond verder doorge bracht met zang én voordracht, zo dat al te spoedig het uur van schei den aanbrak. We zouden onvolledig zijn indien wij vanaf deze plaats geen woord van dank brachten aan allen die tot het welslagen van deze dag hebben me degewerkt. Daarom dank aan deEd. Achtbare Heer Burgemees ter en echt genote, aan de heer Burns en echt genote, aan de heer L. v. Wagenberg, aan de heren Kuysten, Kastelein., de Kok, Leijten, Adr. Poiddewijn en vele anderen, die ons op alle mogelijke manieren zijn ter wille ge- weeest en ons in slaat hebben gesteld, deze dag voor ons tot een onverge telijke te maken. Dank verder aan het politiecorps dat ons die taak in alle opzichten heeft vergemakkelijkt, aan de voetbalverenigingen D.E.S.K. en Unitas, die zich bereid verklaar den de openingswedstrijd le spelen éil dank aan het publiek dat zich keurig en ordelijk heeft gedragen. Kortom clank aan allen die, hetzij direct of indirect aan 'het welslagen liebbén. medegewerkt. Laat ons ho pen. dat de gelukwensen door de lid. Ach tb. Heer B urgemeester, de lieer Roza van Unitas en van de heer Verhoeven van D.E.S.K. geuit, n.l. dat het Heusden gegeven moge zijn dat de vereniging het 3e klasserschap op dit terrein, zal mogen heroveren, werkelijkheid zullen worden. NIEUWSBLAD UND VAN ALTENA Uitgave: Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur t H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur Timmerlieden, van de 4e naar de 5e klas: J. Groeneveld, Neder hemert. Gediplomeerd. Timmerman: A. A. v. Veen, Zuilichem. ®jl&. A 1 j i en (1) zwart wordt (2) rood of (3) blauw of (4) groen SUPER NORMA 4 kleuren potlood werkt vol automatisch I Sterke gepatenteerde constructie garandeert jarenlang feilloos gebruik. In cro-metaal vanaf f 15.25 Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Telef. 19§ Heusden. li cRijmen van cTymen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1