voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard festival f Binnenland Und van altena No. 6795 Dinsdag 15 Augustus 1950 Terugkerende militairen. Firma L. j. Veerman, Heusden Zaterdag 12 Augustus namen een 9-tal muziek- en zangverenigingen deel aan het festival dat ter gelegen heid van het 105-jarig bestaan van de harmonie „De Eendracht" was uitgeschreven. Begunstigd door fraai zomerweer, was des avonds een tal rijk publiek opgekomen om de mu ziek en zang die de verenigingen ten gehore brachten, aan te horen. De feestelijkheden werden des Zon dags voortgezet dóór een bondsfesti- val van de Langstraatse Bond van Muziek en Zanggezelschappen. Jam mer dat bij de aanvang herhaaldelij ke regenbuien als spelbreker optra den Burgemeester A. v. Delft opende te n.m. 3 uur dit festival, waaraan een 12-tal muziek- en zangverenigin gen deelnamen. Deze wenste Voorzit ter, Directeur, Bestuur en Leden ge luk met het 105-jarig bestaan der harmonie „De Eendracht." Meer dan een eeuw heeft deze haar best ge daan om de leden en de bewoners van Herpt en omgeving, op te voeden in de muziek en muzikaal genot te verschaffen. De vereniging heeft ook haar ups en downs gekend. Naast een tijd perk van ongekende bloei, heeft zij ook een tijdperk van teleurstellingen en schier onovcrkomenlijke moei lijkheden meegemaakt. Nimmer liet het bestuur zich evenwél daardoor deprimeren. Hoe meer en groter tegenslag, hoe meer het zich inspan de, om deze moeilijkheden te over winnen. Buiten hun gewone dagelijkse werkzaamheden, werden door dele den alle krachten ingespannen om tot een hogere trap op de muzikale ladder te klimmen. Vooral door de oorlog werd de vereniging een zwane slag toegebracht. Men heeft evenwel gezwoegd en getobd en steeds op de bres gestaan, om haar weer op de been en omhoog te krijgen. Deze pogingen leverden zodanig succes op, dat dit jaar een 2-tal eer ste prijzen wenden behaald. Spreker hoopt dat „De Eendracht" met haar 105-jarig bestaan, weer een tijdperk v;an steeds groter bloei zal mogen in gaan en wenst verder Directeur, Be stuur en Leden, alsmede de deelne mende verenigingen veel succes en de aanwezigen een waar kunstgenot. De heer Kuijs, Voorzitter der har monie bracht de Burgemeester dank voor zijn woorden, de leden van het érè-comité voor alles wat deze heb ben gedaan voor de organisatie van dit festival en spreekt de hoop uit, dat de vereniging ook in de 'toekomst pp hun medewerking z|al Imogen Mijv'en rekenen. Hij brengt dank aan het bestuur van de Bond voor de ver leende medewerking en de diverse verenigingen voor hun deelname, roept allien 'n hartielijk welkom toe en spreekt de hoop uit dat allen enkele genoeglijke uren in Herpt zullen mo gen doorbrengen. De heer Kroes, Voorzitter van de Langstraatse Bond was verhinderd tegenwoordig te zijn. In diens plaats sprak de Vice-Voorzitter enige woor den. Wees op het feit dat van mu ziek en zang een verheffende in vloed uitgaat. De Bond streeft er naar de aangesloten verenigingen op te voeren tot een hoger peil. Moge ie dereen terugzien op een geslaagd fes tival. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van hun nummers door de diverse verenigingen. Geluk kig werd het weer tegen de avond beter en werd het festival door een talrijk publiek bezocht, dat genoot van hetgeen door de verenigingen werd ten gehore gebracht. „De Eendracht" kan terugzien op een welgeslaagd feest. HEUSDEN Woensdag 16 Augustus, wordt in Hotel „Concordia" alhier, de Al gemene Ledenvergadering van. het Groene Kruis, gehouden. Zie advertentie. Ohze stadgenoot H. de Mol slaagde na een studie van slechts eéu jaar bij: het te Amsterdam ge houden examen voor het Midden standsdiploma, het mianufacturenlbre - vet en woningtextiel'. Zijn blroer T. de Mol behaalde eveneens het manu- facturenbnevet. Van die 30 candidaten Idlie aan dit laatste examen "deelnamen, slaagden er slechts 3. Een heel mooi succes wistén dé heren die Mol dus te behalen1, waar mede wij hen van harte gelukwensen AALBURG Tot ouderling der Néd Herv. kerk alhier is gekozen, de heer A. P. van. B alen i ANDEL Arch. Bezemer en, de Snoo te Wijk en Aalburg hebben voor de gemeente aahibesteed bet bouwen van 2 $ubbele woonhuizen met 2 dub bele schuurtjes nabij1 de Beatrixstraat alhier. De uitslag is als volgt: C. A. Mans, Andel a f39.303 b £371903 A Tanlklens, Abdiel a f37.975 b f 36^65 T Tanklens, A'nldel af 37.970 T Tank'ens, Andel a f 37-97° b f 36.1960 A M. de Waal, Andel' a f 37-656 b f 36.056 A J. A. Smits, Anid'el a f36.483 b f 35*083 H van 'Noorloos, Ariidiel a f36.436 b f35636 a mét kèldters. b met kelderkasten. •Gunning aangehoudle'n. -Voor de betrekking van on derwijzer aan de Chr. School al hier, hebben zich 11 sollicitanten aan gemeld. Op de Prov. Geitenkeurin gen te Breda werd in de klasse 4 en 5-jarige geiten bekroond meteen 2e prijs Joke, van G. v. Haal'ten al hier. De heer L. v. Os alhier slaag de dezer dagen voor Adjunct-Com mies titulair bij 's Rijks directe be lastingen. ALMKEKK Donderdag 17 Aug. a.s. hoopt het echfpaar W!. v. Wijk en E. v. Wijk-Verwoert dé dag te herdenken., dat rij voor 55 jaren in het huwelijk traden Het zal deze oudjes die diag zeker niet aan belangstelling ontbreken. NEDERHEMERT Vrijdag 18 Aug., des avonds o'm half acht, hoopt alhier in dé dienst des Woords voor te gaaff, Ds. E, du Marchie van Vöorthuizen uit Sliedriecht VEEN Ds. B. Haverkamp alhier, heeft voor hét beroep naar de N.ed.i Herv kérk te Garderen bedankt. Door een 12-tal ouden van dagen, is onder leiding van een H-tal jongedames een reisje gemaakt naar Amsterdam', Voléndam en .Marken.' Hoogst voldaan keerde men des avonds huiswaarts', met grote dank aan allien, die medegewerkt hebben om hen deze genoegeïijke dag te ver schaffen. Oinider leiditjg vain mevr.'Tim mermans—-Mes, werd door de naai school een reisje gemaakt naar Apel doorn en omgeving. WIJK Donderdag ji. had de land bouwer Dt Hoefl'aiiken het ongeluk met jeen wagen, geladen mét tarwe, in een 'sloot te ..geraken. Daar zowel voerman als paard geen kwetsuren hadden opgelopen, liep dit ongeval nog goed' af. WIJK EN AALBURG Dezer dagen mocht hel echt paar J. v. Wijk-Poorter alhier her denken, dat zij 55 jaar in de eciht waren verbonden. Het heeft hen. die dag niet aan belangstelling ontbroken. Het consultatiebureau voor zuigelingen, heeft nog s teeds een gro te belangstelling. Op de j.l. gehou den. zitting, wanen niet minder Idan 27 moeders met hare zuigelingen aan wezig. Maandagavond werd door 'n zandzuiger van de firma Boele en Oos ter wijk alhier een racketbom uit de rivier die Maas opgezogen, waar door de zuigbuis verstopt raaktei, en het gehele bedrijf daardoor stil kwam te liggen. Het projectiel werd door M. de Gr., uit deze gemeente, verwij derd waarna het door de Mijn oprui mingsdienst werd vernietigd. Vrijdag is alhier de familie M4 bestaande uit man, vrouw en 4 kin deren uit het huis gezet. Sinds: 15 Juni 1945 woonde dezie familie in bij eien man op leeftijd! en de ver houding tussen deze twee partijen was bijzonder goed. Zó goed zélfs, dat de oude baas besloot zijn huis bij testament aan dé familie M. na te laten. Deze was daarmee vanzelf sprekend zeer ingenomen en toen al les in fcannen en kruiken was, begon dé toekomstige eigenaar verbeterin gen aan het huis aan te brengen tot een totaal bed'rag van zevenhon derd gulden.. Helaas niets is veranderlijker dan de mens en 'toen 11a verloop van. tijd de verstandhouding tussen die familie M. en dé man niet mieer zo best was, veranderde deze laatste zijn testament, waarbij aan de familie het huis weer ontnomen werd. Dit werd aan eèn derde verkocht. Toen deze het wilde betrekken nam de familie M. de Jus titie in de arm, maar aangezien de familie geien enkel recht op het huis kon doen gelden, werd het aan d|e koper toegewezen. Deze was ook geenszins geniegien de aan het huis gemaakte onkosten te vergoeden, zo dat die familie wel een zeer bittere pil te slikken kreeg. Het gemeienfebe,- stuur stelde aanvankelijk voor het huis te vorderen, maar toen zij daarbij stiet op.de Justitie heeft rij zich uit deze zaak teruggetrokkenTijdens de behandeling van deze pijnlijke questie stond er juist een huisje leeg, maar bet gemeentebestuur weigerde dit aan de gedupeerde familie toe té wijzen, zodiat man, vrouw en vier kinderen op straat staan zonder uitzicht op onderdak. Prov. Nioordlbrab, Crt' I Zoekt U een rijwiel fraai en sterk, I Vraagt dan naar t rollux merk. I WOUDRICHEM Dezer dagen slaagde voor het Middenstandsdiploma de heer R W'ijmbelt alhier, terwijl m;ej. H. van Helden, werkzaam ten kantore van de 'NV. J. Bax' Groothandel alhiér, het Middenstandsdiploma en het dipiomta typen behaalde. Op het gemeentelijk sportter rein aan de Burg. van der Lelystraat is door de gemeente een zeer, aardig chibgébouwtje geplaatst, waarin aan wezig rij'n een tweetal kleedkamers met wasgelegenheid, een kamertje voor de schedisrechter, een bergplaats voor materiaal en een buffetruimte. De vloeren moeten nog wordén afge werkt en de licht- en waterleiding nog worden aangebracht. Indien alles gereed is, zal dit clubgebouw voor de voetbalvereniging een zeer grote verbetering betekenen. WAALWIJK Uit een bekendmaking van de bur gemees Ier van Waalwijk, waarin ver boden wordt gehakt, vlees worst en hoofdkaas te maken of in voorraad te hebben, en waarin eenzelfde ver- htxl wordt afgekondigd voor gesne den vleeswaren, blijkt dat men ver moedt, de besmettingshaard voor de paratyphus epidemie te hebben ge vonden. Alle vroegere gegeven bepa lingen te Waalwijk blijven nog van kracht. Met de troepeascliepen „Skau- gum", „Groote Beer" en „Tabinta", welke vermoedelijk resp. 15, 17 en 18 Augustus te Amsterdam zulten aankomen, repatriëren o.'m. G. H. van Ooyen, Aalst. A. A. Oerlemans, Capelle. A. H. W. Verbunt, bussen P. C. Smits, Nederbemert. M. Brienen, Werkendam, A, C. Vink, Woudrichem. H. J. Ribbers, Hank. G. v. Ge eden, Meeuwen. 15 kinderen onder een muur bedolven Op die losplaats van het veilingge bouw „De Eendracht" in Groningen, is Zaterdagmiddag om 5 uur bij het rangeren een goede tien wagen tegen een nieuw gebouwde muur van on geveer 3 meter hoogte gereden. De muur stortte in en vijftien kinderen, die bij de muur speelden, werdén er onder bedolven. Zes kinderen wer den gedood en vijf zwaar gewond- De kinderen hebben een leeftijd van 4 tot 14 jaar. Nederlandse touringcar verongelukt. Een Nederlandse touringcar, eigen dom van de heer A. van Dijk te Eindhoven, die een groep .personen uit Woensel van Rome ..naar Neder land vervoerde, stortte nabij Gre noble in een 200 meter diep ravijn, tengevloge van hét breken van de remmen. Halverwege b'léef de bus tegen eèn oudé eikenboom hangen. De 36 inzittenden werden gewond, waarvah 4 ernstig. Ze werdén naar een ziekénhuis in Grenoble in de Franse Alpen vervoerd'. Nederlandse vrijwilligers kunnen naar Korea. De Nederlandse regering over weegt om, in aansluiting aan de uit zending van Hr. Ms. Evertsen, die op 4 Juli j.l. naar de Koreaanse wa teren werd gedirigeerd, toch ieen com pagnie Mariniers en een compagnie Legers trijdkrach tien ter beschikking der Verenigde Naties te stellen om deel te nemen aan de bestrijding der Noord-Koreaanse agressie. De uitzending zou geschieden op basis van vrijwilligheid. Algemene richtlijnen zijn bekend gemaakt. Bij de marinierscompagnie, aanmelden bij de commandant, West plein 12, te Rotterdam, kunnen zich voegen: Officieren, onderofficieren en man schappen, zowel beroeps- als reserve- personeel en dienstplichtigen van het korps Mariniers. Lee tijd niet jong|er dati 19 jaar en bij voorkeur niet ou der dan 35 jaar voor officieren en onderofficieren en 30 jaar voorman- schappen. Voor de K. L.-compagnie geilden dezelfde leef tij ds grein zien Zij kunnen zich mélden, bij res.- majoor J. de Groot, Casuariestraat 16 te Den Haag. Beroeps-, reserve- en dienstplich tig personeel, al dan niet thans on der de wapenen, vrijwilligers, oud O.V.W.-ers en militairen met kort dienstverband. Gegadigden moeten, tenminste twaalf maanden militairen dienst hebben verricht. Premieregeling Woningbouw 1950, Met de premieregeling Woning bouw 1950 is .een sluitsteen gelegd in het financieringssysteem voor de woningbouw. Deze premieregeling zal op 1 September a.s. ingaan. De oude j regeling, die aanvaneklijk zou 'gelden itot 8 Januari werd verlengd 'tot 1 Ju li. Alle plannen, die vóór die datum hij de directies van de provincies werden ingeleverd, worden volgens die oude regeling afgewerkt. Indien degenen, die plannen voor die datum hebben ingeleverd de nieuwe regeling wensen toegepast te zien, bestaat daartegen van de zijde van het mi nisterie van Wederopbouw geen be zwaar, mits de Beschikking nog niet uit is. De datum van ingang der nieuwe regeling, betekent, dat er voor 1 September 1950 formeel geen be schikkingen genomen worden. Kind speelde lussen dé rails. Het 2-jarig dochtertje van de fam. Snijders uit Pikveld bij Goevorden, was onder het heik door op de sp oor baan gekropen en zat tussen de rails toen. een goederentrein uit Emmen naderde. De machinist, die het meisje zag zitten, remde uit alle macht, doch, kon de trein niet tijdig tot stilstand brengen. Hij dacht niet anders of hef; kind moest door de wielen verplet terd zijn. Doch wie zal zijn vreugde en verrassing beschrijven, toen bij' het kind volkomen ongedeerd tussen de rails zag zitten. Bedrijf stelling 1950. Binnenkort zal een bedrijf stelling! worden gehouden. De telling zal naar de toestand op 16 October 1950 wor den gehouden. Zij heeft betrekking op alle bedrijven op het gebied; van nijverheid, handel en verkieer, onge acht of daarmede wel dan niet het maken van winst wordt beoogd. De vragenlijsten worden door iflie zorg van de gemeentebesturen en landdrosten uitgereikt. Het centraal bureau voor de statistiek zal de gé- gevens verwerken. Gedeinobili eerden naar Canada. Gedemohüiseerden kunnen naar Canada, wanneer ze een tijdlang praclisch op een boerderij hebben gewerkt, ook al zijn zij niet uit de landbouw afkomstig. Gevraagd wor den adressen van boeren, die bereid zijn adspirant-emigranten tijdelijk te werk te stellen. NIEUWSBLAD Uit gave t Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur K.N.I.L.-MILITAIREN GAAN OVER NAAR 0E KONINKLIJKE LANDMACHT. Ongeveer 600 officieren en onder-officieren van het K.N.I.L. volgen in Roermond en Venlo een omscholingscursus. Ook deze oudstrijders moeten nog eens een instructie in wapenbehandeling volgen, opdat zij later hun manschappen volgens K. L. reglement kunnen instrueren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1