DE JAARBEURS STIMULEERT INDUSTRIËLE VORMGEVING Buitenland Gevonden en verloren voorwerpen CURSISTEN!! Firma L. J. VEERMAN Rotterdam-Ahoy' Amerikaanse studenten naar Neder landse Universiteiten en Hogescholen lil de komende herfst zullen 25 Amerikaanse studenten zich laten in schrijven aan een Nederlandse Uni versiteit of Hogeschool, waar deze buitenlandse gasten geschiedenis en sociologie, letteren en bouwkunde zullen studeren, terwijl enkelen on der hen zich interesseren voor musi cologie en weer anderen een speci ale studie zullen maken van de ver werking van steenkool. Regeling voor Nederlandse vorde ring op DuiIsland getroffen. Tussen een Nederlandse delegatie, welke onder leiding stond van Mr. S. Tii. J. Teppema, Plaatsvervangend Di recteiir-Cite.ner.aal van de Buiten landse Economische Betrekkingen en een. Duitse delegatie is overeenstem ming bereikt betref lend© de aflos sing van de vordering, welke Ne derland op het ogenblik op West- Duilsland heeft. Deze vordering be draagt circa f 320 millioen. Een amortisatiesysteem is ont worpen, waarbij het gehele bedrag via de Europese Belalings Unie bin nen een periode van 24 jaar door Duitsland zal worden afgelost. Voorts werd overeengekomen, dal Duitsland voor het uitstaande be drag een rente van 2 pCt. zal ver goeden. Hoge onderscheiding voor Dr. F. Kier sten. Dr. Felix Kersten, de vroegere. Fin se massage-arts van Hen rich Himm- ler, kwam vorige week op Schip hol aan. Dr. Kersten toonde 'n brief van tie Nederlandse gezant te Stock holm, waarin deze hem meedeelt, dal het H. M. de Koningin heeft behaagd hem te benoemen tpt Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn in de oorlog aan het Nederland se volk bewezen diensten. Z.K.H. prins Bernhard zou de ver sierselen van deze hoge onderschei ding persoonlijk aan hem uitreiken. Geen lees tel yk'hed n op 31 Augustus. Prinses Wilhelmina heeft verzocht ook dit jaar haar verjaardig in afle stilte te lalen voorbij geen. - Diepzeewater voor de vissen. De vissen van het aquarium in Ar lis krijgen vers diepzeewater. De laatste keer was dat het geval in 1936, daarvoor in 1882. Merkwaardige zaken in een kei der. Die afgelopen week zijn er in die kelder van het hoofdkantoor van de K LyM. te Den Haag liefst vijftien giraffen geboren. Diit gezelschap, zou 'een waardevolle aanwinst voor een dierentuin jcunnéii ziijn, als de lang halzen niet van hout waren. Die wer kelijk zeer kunstig nagemaakte dieren zijn een schepping van de creatieve afdeling van de K.'Li ML-propdganfda- dienst. Hiun verblijf in de kelder z'al slechts van korte duur zijn, waiht de zer dagen zullen ze uitvliegen naar verschillende wereldsteden, waar zij achter een étalageruit de aandacht van het publiek op de Zuiid-Afrika verbinding van de luchtvaartmaat schappij zullen vestigen. Er gebeuren trouwens in deze Kel der zonderlinge zaken. Mannen ini overalls lopen achteloos met Constel lations en Convairs loinlder de arm rond te stappen. In deze gewelven nl. worden de vele modellen, van. de Vliegende Hollanders, die voor recla medoeleinden worden gebruikt, in teen oogwenk gereviseerd iof van een nieuw kwastje verf voorzien. Een van de meest opvallende werk stukken, dat onder handen van deze ontwerpers, schilders en timlmlerleden vandaan is gekomen, is ongetwijfeld de „kartonnen stewardess". Dit mo del, op ware grootte, is ,zo bedriege- lijk, dat er sedert deze namiaaki- luchtgastvrouw in réisbureaux en pas- sagekantoren een plaatsje heeft gekre gen, al verschillende malen vermake lijke misverstandien zijin opgetreden Zo had een personeellid van een Amsterdamse firmla een. model in de lift geplaatst en deze vervol! gens voor enkele ogenblikken stopgezet. Onmid dellijk kwamen er van verschillende kant en hulpvaardige heren aangesneld, die zich uitsloofden om de dpme ach ter het raampje imtede te delen, dat de storing beslist niet lang zou duren.' In Kopenhagen kwam een heer pas na ruim een week tot de ont dekking, dat de vriendelijke juffrouw die hij iedere morgen op weg naar kantoor achter de deur van een reis bureau zag staan, uit drie mui dik karton bestond. Tot op dat trieste moment "had hij steeds zeer correct de hoed voor haar afgenomen. i HET NIEUWE met de goede SCHOOLBEHOEFTEK Bent U bevorderd o£ gaat U naar een hogere school? Bestel dan Uw Schoolboeken en Schoolbenodigdheden bij ons 11 Wij garanderen U een correcte én vlugge bediening BOEKHANDEL Telefoon 19§ HEUSDEN Rotlrrdain-Ahoyen de technici. (van een technische medewerker). Van verschillende zijde werd mij verzekerd, dat ik beslist naar Rot- terdam-Ahoy' moest gaan, want op deze tentoonstelling zou ik, als tech nicus vooral mijn hart kunnen op halen aan de vele voorbeelden van vernuft, die hier zijn uitgestald. Zo zou ik een scheepsschroef te zien krijgen en een gasfabriek volop in werking, al zou deze laatste dan niet op ware grootte zijn. Dat ik als technicus ook belang stelling zou hebben voor het zo aan trekkelijk opgestelde materiaal voor de Sociale afdelingen en voor de economische problemen, die met de haven verband houden, kwam blijk baar niet op bij mijn zegslieden, die zelf, volslagen leek, juist hadden aan geprezen wat voor de technicus niet van zo groot belang is. Een scheepsschroef van deNieuw- Ainsterdani kan ons ontzag inboeze men voor de firma, die het aandurf de, 'dit reuzen pro-duet te gietenze leren ons echter weinig nieuws. Voor de technicus "ligt de grote waarde van deze tentoonstelling, zelfs al wil hij zich tot zijn eigen vak be perken, in de grote hoeveelheid ma chines en apparaten, die hij uit de literatuur kent, maar die hij hier in werkelijkheid in bedrijf kan zien. De periscoop van de onderzeeër, de kustverlichling, de magnetisering van zeeschepen, de centrale van chro nometers en het ijken van sextanten, dit alles zijn onderwerpen, waarmee wij nu voor het eerst eens anders dan op papier kennis konden maken. Tal van andere "interessante toe- passiugen van de techniek, die recht streeks of zijdelings met het haven bedrijf te maken hebben, worden ten dele op schaal, ten dele op wer kelijke grootte en meestal in wer king getoond. Zo was ik reeds ruimschoots vol daan, voordat ik aan de Parkkade die bekroning vond van 'mijn bezoek in de vorm van een sectiegewijzie uit- eeiigenomen schip met motorkamer, schroefas, laadinstallatie en op de brug de complete installatie van een modern zeeschip, uitgerust met giro- compas, automatische besturing, stan- daardeompas, echolood, radio-instal latie en radar. En, alsof dit alles nog niet genoeg was toonde één der offi cieren mij in een afgeschermde ruim te de radariiistallatie in volle wer king, waarbij de stad Rotterdam als een nauwkeurig stadsplan op het scherm verscheen, terwijl de scheep jes op de Maas als kleine stipjes over het scherm bewogen. Zo ben ik, wat huiverig door die aanbeveling van mijn vrienden deze rondgang begonnen, die ik nu als technicus mijn collega's sterk kan aanbevelen. Dat <cj& belangstelling groot is, blijkt wel uit het feit, dat Vrijidag j.l. de millioenste bezoeker werd verwel komd. Het was Jan Bosselaar, 21 jaar uit Hilversum. Hij en zijn verloofde kregen een treinreis Rotterdam-Si. Gotthard aangeboden. HEUSDEN Zaterdag namen de serie weds (rij den van Heusden een aanvang. De publieke belangstelling was maarmta- tig te noemen. Als re wedstrijd werd gespeeld RRDVCHeusden.' Drunen telde verscheidene invallers, terwijl Heusden met 2 invallers speel de. Toch was het voor de rust een aan aantrekkelijk partijtje. Heusden doelpuntte het eerst, 1—o. RKDVC liet zich niet onbetuigd en maakte het de Heusden-achterhoede dianig las tig, zodat de Oranje-W ittiën 2 maal door het oog van een naald kropen. N;a de rust maakte de Drunen-achter- hoede diverse fouten, waarvan Heus den dankbaar profiteerde en succes sievelijk de stand op, 6o bracht, waarmee zij zich in de finale plaat sten WilhelminaVlijmens© Boijs was van den geheel ander gehalte ein bei den hebben hard gewerkt voor de overwinding, wtelkte tenslotte bij Vlij men terecht kwam'. Wilhelmina scoor de het eerst, 1o. Lange tijd hield Wilhelmina het spel in handen en zette vele goede aanvallen op, echter allen zonder resultaat. Vlijmen mlaak1- te zelf uit een snelle aanval over rechts gelijk 11. Wilhelmina piakt echter weer flink aan en scoorde verdiend 21. Vlijmen komt echter terug en geeft niet op- en haar door zetten wordt beloond. Er was nog 4 minuten tte spelen toen die gelijkmaker werd gescoord, 22. Ieder denkt reeds dat de overwinning door pe nalty's zal worden beslist, doch Vlij men' denkt er anders over en weet van een slordig weggetrapte bal han dig gebruik te makten en te scoren, 23. Kort daarop; kbmt het einde en hteeft ook 'Vlijmien zich in de fi nale geplaatst. Zaterdag ajs. worden deze w'edt- strijden verder gespeeld met Wilhel minaRKDVC om de troostprijs-i Aanvang 5 uur. Dus niet, 4 uur. Vlijmense BoijsHeusden zullen sa men uitmakten wie de sterkste is en alzo de beker in de wacht sliepen.» Heusden zal alles in het werk stellen om als overwinnaar te voorschijn te treden, doch ook Vlijmen zal' zich niet onbetuigd latten en alles op _al- les zetten om de ie prijs te bemach tigen Dit zal een spannende strijd worden, die ieder zal willen zien7 Aanvang niet 5(15, doch 6,30 uur. Deze wedstrijd duurt i1/, uur. WI.IK EN AAI.1UJKG WILHELMINA: Het eerste elftal speelt heden, Dinsdagavond, een vriendschappelijke wedstrijd tegen Concordia-SVD (2e kl. KlNVB) uit 's Bosch. Aanvang wedstrijd kwart over zes. In de stand van de Economische Voorlichtingsdienst op. het parterre van fiet Jaarbeursgebouw zal tijdens de komende 'Nlajaarsbeurs op. aan trekkelijke wij zie een indruk word en gegeven van die grote betekenis van eten goede vormgeving der moderne industrieproducten. Hiertoe heeft genoemde dienst in samenwerking metde architect Riet veld een "vooraanstaand Amerikaans •expert op hiet gebied van, de indus triële vormgeving Mr. Henry Direyfuss •een stand: ontworpen, waar de Neder landse industrie op duidelijke wijze wordt voorgelicht, omtrent die recente ontwikkeling, die zich in Amerika op het gebied van öe industriële vorm geving hteeft voorgedaan. Die voirm van een artikel heeft een belangrijke invloed op de verkoop baarheid daarvan. Vandaar dat die inhoud van die stand geheel zal zijin gericht op de bevordering van de verkoop i©n de verhoging van de om zetcijfers. Bovten het gangpad zal een bord worden aangebracht met het op schrift „Creativie Merchandising", tien einde ier de aandacht op te vestigen, dat in Amerika, als gtevollg van teen better ien fraaier vormgeving, needs be langrijke resultaten zijin verkregen. De medewerking van de hièèr Direy fuss zal behalve hiet inrichten van de pand nok' gestaan uit 'hiet houden van eien lezing, welke te Utrecht zal worden gehouden op Dinsdag 12_ Sep tember. Voor tdSezte lezing, waarin die invloëd van een beter industriële vormgeving op de Amerikaanse ko pers Zal wordlen btesproklen, zal' ©en groot aantal! Nederlandse fabrikan ten wordlen uitgenodigd. De titel van de lezinitg, die in 'hiet Engels zal worden uitgesproken, luidt „Design as it has influenced American buying habits". Uitgebreide 'collectie losse dia mant op., de Najaarsbteurs In vieirblartd1 miet het blesliüit van de Minister van Economische Zakten, een contingent losse geslepen diamant voor die bihlntenlanidse marktt vrij te gevten, zal op de komende Utrechtse 'Nlajaarsbeurs, die van, 5—14 Septem ber a.s. zal wordlen gehouden, violor de eerste miaal sinds de bevrijding ©ett uitgebreide collectie losse geslepen, diamant worden geëxposeerd. te A,/* l%?sWTyif ""«i-rf "'I bnkj><.'£la'fnZ *k DENKT U ER OM? 1. Elke vraag óp een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- lers aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de kopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeien branche en adres van hel bedrijf worden opgegeven. c. v. B. Is lidmaatschap van de Eigen Vervoerders Organisatie ver plicht? Zo' ja, op grond van welke verordeningen is het U bekend of de E.V.O. ook daadwerkelijk over gaat tot invordering van de achter stallige contributiën Antwoord: Ingevolge van het 2e Uitvoeringsbesluit van de secretaris generaal van 26 Mei 1941 (Staats blad s 552) is een ieder, die met een motorvoertuig vervoer van goederen in eigen vervoer langs de weg ver richt, van rechtswege lid van de E.V.O. Beide besluiten zijn gehand haafd bij Kon. Besluit van 17 Sept. 1944. Een wettelijke regeling betref fende het vervoer van goederen miet vrachtauto's langs de weg verkeert echter in een vergevorderd stadium van voorbereiding, waarbij tevens het verplichte lidmaatschap van de E.V.O. onder ogen wordt gezien. Wij moeten U raden, U,, wanneer U over tuigd bent van de onredelijkheid, van Uw contributiebetaling, U te wenden hot de E.V.O. die een soepel stand punt inneemt. Of zij daadwerkelijk overgaat tol invordering van de ach terstallige contributiën is ons niet bekend, uit het bovenstaande kunt U echter zien, dat zij daartoe wel ge machtigd is. Ahonné. Ik werk in de Biesbos bij de boeren in het vrije bedrijf. Nu werken wij van Maandag tot Vrij dagavond en gaan dan Zaterdags met de bus terug en zijn dan thuis. Mag ik die Zaterdag nu odk mee laten tellen voor de Kinderbijslag? AntwoordIn feite werkt IJmaar 5 dagen en hebt over die '5 dagen recht op kinderbijslag. Of de Vrij dagavond, die 'IJ doorwerkt, in aan merking kan kbmen voor kinderbij slag hangt er geheel vanaf hoe of Uw patroon deze zaak naar voren weet te brengen. Reglementair is het niet. P. W. Ik heb last van vliegende mieren onder de plankenvloer van, mijn huiskamer. Is er een middel om deze dieren le verdrijven? Antwoord: Het strooien niet DDT. en het stoppen van kamfer in. de gaten, waardoor zij uw kamer bin nenkomen, zijn beide goede midde len. Het strooien van naphtaline Schubben of balletjes heeft eveneens succes. O. v. W. Waar kan men zich mel den om als beroepsmilitair in aan merking te kunnen komen en waar kan ik de nodige informaties inwin nen? Is liet mogelijk als vrijwilliger naar Korea te vertrekken? Ik ben 6 jaar in dienst geweest bij de Kon. Landniacih t. Antwoord: De aanmelding voorde opleiding tot beroepsofficier wordt ieder jaar opengesteld gedurende eni ge maanden vóór de aanvang van het nieuwe studiejaar aan de Kon. Mil. Academie te Breda (in 1950 sloot de ze termijn op 15 Juli j.l.). De aanmelding voor de opleiding tot onderofficier staat voor bepaalde tijd open in elke gemeente bij deafd. militaire zaken van het gemeentehuis of waar deze aanwezig is bij de garnizoenscommandant; de op leiding wordt gegeven in het eerste Vrijwilligers Opleidingscentrum te Wezep of het 2e Vrijw. Opleidings centrum te Ede; de vrijwilliger sluit ©en verband voor 4 tot 6 jaar met de mogelijkheid tot overgang in he- roepsdienst na afloop van het ver- bami. Er bestaat geen beroep sdienst voor militairen beneden de rang van sergeant (wachtmeester), behalve in enkele bijzondere diensten, zoals die van kok, kleermaker, schoenmaker, chauffeur enz. Inlichtingen worden hieromtrent verstrekt door de afd. militaire: zaken van het gemeentehuis of door de garnizoenscommandant. De aanmelding voor vrijwillige dienstneming naar Korea is mogelijk. Men zie hiervoor "het bericht elders in dit blad. Tony. Een nichtje van mij "heeft een mantel van mij overgenomen, doch weigert deze te betalen. Wat kan ik hieraan doen? AntwoordAls zij in der minne niet wil betalen, zult u langs gerech telijke weg haar tot betaling moeten dwingen. Wendt u zich tot ©en deur waarder of advocaat. De Amerikaanse militaire krachl. De Amerikaanse assisteut-minisiter van defensie Griffith heeft op een vergadering van die „American legi on" verklaard, dat meer „invasies van luet type-Korea" in andere delen van de wereld verwacht mogen wor den en dat Trumans plan voor mi litaire uitbreiding er óp gericht is legen dergelijke invasies paraat te zijn- Het nieuwe program voorzag in liet onder de wapenen brengen van 2.100.000 man. De Koreaanse crisis had de doorslag gegeven in het di lemma van het afwegen van zuiver militaire maatregelen legen (economi sche overwegingen. De militaire maatregelen van de president waren dius niet alleen ge richt op de Koreaanse kwestie, doch hadden paraatheid ten doel voor het geval méér invasies werd uitgevoerd. Belgische Senaat keurt machtsover dracht goed De Belgische Senaat hieeft liet wets ontwerp goedgekeurd, dat voorziet iu de overdracht van de koninklijke waardigheid door koning Leopold aan zijn oudste zoon, kroonprins Boude wijn. Voor het wetsontwerp stemden 121 senatoren (katholieken, liberalen en socialisten) en tegen 22 (allen katholieken) terwijl 23 se naatsleden (19 katholieken en vier communisten) zich van stemming ont hielden. Kroonprins Boude wijn heeft de rang van luitenant-generaal gekre gen. Dit is de hoogste rang die het Belgische leger kent. Koning Leopold zal, na zijn over dracht van de koninklijke waardig heid, in België blijven. Hij zal zijn intrek nemen op een van de konink lijke landgoederen in België. Men verwacht te Brussel, dat de echtgenote van -de koning, de prinses van Belie, zich in de komende dagen in België bij hem zal voegen. De Veiligheidsraad. De Veiligheidsraad kwam in beslo ten zitting bijeen om te pogen een oplossing te vinden voor die moeilijk heden betreffende de procedure, die door Jacob Malik, vertegenwoordiger der Sovjet Unie en voor dip maand Augustus raadsvoorzitter, tijdens zijn voorzitterschap zijn opgeworpen. De besloten zitting had anderhalf uur geduurd. De meeste gedelegeer den deelden Malik mee, dat hjj niet ged urende onbepaalde tijd kon voort gaan met het opwerpen van tot kra keel leidende geschillen betreffende de procedure, met het oogmerk een doelmatige behandeling van liet Ko reaanse vraagstuk door die raad on mogelijk te maken. Vervolgens werd overgegaan lot de openbare bijeenkomst. Malik was weer voorzitter. Bij de opening van de vergadering verklaarde Malik, dat alle partijen hun oorspronkelijke standpunten hadden gehandhaafd. GEVONDENeen schroevendraai er, een schaar in etui en een por- lemonnaie met inhoud. Terug le bekomen bij de Rijkspo li lie te Wijk en Aalburg. GEVONDENOp Vrijdag 4 Aug. te Well, ongeveer bij de kerk, een zijden sjaal. Terug te bekomen, bij H. Smits, B 54, Nederhemert. VERLORENEen portemonnaie miet inhoud. Tegen beloning terug te bezorgen bij L. Donkersloot, Hoge Maasdijk C 50, Aalburg. VERLOREiN te Wijk, een vulpen en vulpotlood in etun'. Terug 'te bezor gen' bij wed. v. Helden, Heistraat, Wijk. VERLOREN: Een vulpenhouder, vermoedelijk in de Bergstraat. (Aan denken). Tegen beloning terug te be zorgen bij dte Postoommariüant der Rijkspolitie tte Wijk en Aalburg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2