voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Helpt meeds kanker bestrijden! Buitenland Und van altena No» 6797 Dinsdag 22 Augustus 1950 Firma L. J. Veerman, Heusden Zaterdag 26 Augustus straatcollecte te HEUSDEN Men kan er over twisten of de we reld door het voortschrijden van we tenschap en techniek inderdaad be zig is vooruit te gaan, één ding is buiten kijf: door de vele nieuwe ont dekkingen op het terrein der medi sche wetenschap zijn allerlei ziekten, die vroeger als ongeneeslijk be schouwd werden, thans gebleken, al lerminst dodelijk te zijn. Het sterf tecijfer is de laatste vijftig jaar, ook in ons land, enorm omlaag gegaan. Eén ziekte is er echter, die nog steeds niet op afdoende wijze bestre den kan worden, n.l. de kanker. Nog steeds is dat één van de gevreesde kwalen. Inderdaad werd in de bestrijding van deze ziekte nog niet dat punt bereikt als bijv. bij de bestrijding van de tuberculose. Dit wil echter geenszins zeggen, dat zulks onbereik baar is. Reeds vele jaren wordt er tegen deze overmachtige vijand een hevige strijd gevoerd. Deze strijd vraagt, zoals elke strijd, ook financiële offers. Zonder geld, zonder veel geld, valt hier niets te bereiken. En het betreft hier niet een enkel moment van offervaardig heid, mam- het gaat om een voortdu rende bereidheid van ons gehele volk om de onderzoekingen in laboratoria en ziekenhuizen blijvend mogelijk le maken, alsmede wegen te vinden om het lot van ongeneselijke zieken te verzachten. Koningin Wilhelmina gal' twéé ja ren geleden het voorbeeld. Haar naam is blijvend verbonden aan de bestrijding van de kanker. Het Ko ningin Wilhelminafonds heeft reeds veel gedaan om nood te lenigen en nieuwe wegen te zoeken. Altijd kunt u een gift overschrij ven op Gironummer 26000 ten name van bovengenoemd fonds. (Adres: Singel 453, Amsterdam). Ook kunt u lid worden van de ver eniging (minimum contributie f2.,50 per jaar). In 't bqz onder a.s. Zaterdag 26 Augustus wordt van ons allen een krachtsinspanning gevraagd1. Dan vindt n.l. in Heusden een grote straatcollecte voor dit doel plaats. Die moet goed worden! Die moet bij ons in Heusden zó goed worden, dat er in andere plaat sen over gesproken wordt! Die moet zó worden, dat de op brengst ervan omgezet kan worden in een flink stuk daadwerkelijke steun aan dit grote werk! Daarom, stadgenoten, van welke geloofsovertuiging, leeftijd of stand ge ook zijt, doet a.s. Zaterdag allen mee aan de bestrijding van een ziek te, waaraan jaarlijks nog zovelen te gronde gaan! HEUSDEN Op Woensdag 16 Aug. vond in Hotel „Concordia" de algemene ledenvergadering plaats van het Groe ne Kruis. Na opening door de voorzitter wer den de notulen en het jaarverslag over 1949 door de secretaresse voor gelezen. Uit dit jaarverslag bleek dat het ledental vrijwel gelijk gebleven is en wel 255. Op het consultatiebu reau voor zuigelingen werden 853 consulten verstrekt. 3 kinderen wer den in 1949 uitgezonden naar een va- cantiekolonie. Door de verpleegster werden 3982 bezoeken afgelegd in 211 gezinnen, waarvan 2810 aan zieken, 476 voor kraamverzorging, 480 voor zuigelin genzorg, 134 voor t.b.c.-bestrijding, 50 boeken aan de schoolartsendiens t en 32 bezoeken ontving zij aan huis. Uitreiking van verplegingsmateriaal had 260 keer plaats. De heer Groen, die aan de beurt van aftreden was, werd herbenoemd als bestuurslid en in de vacature, ontstaan door het vèrtnek van Dr. Schimmel, werd Dr. Vermeer geko- 'zen. 'Om ca. 10 uur sloot de voorzit ter de vergadering. Ons verslag over het Priester feest van de WelEerw. Heer Pater Crescentius Bier kens was niét ge heel volledig. Behalve het cadeau van de parochianen, werd ook nog door de heer Gijselhart namens' de buurtschap een album met foto's aangeboden. ALMKERK Door de Gebrs. Stekelenburg te Utrecht is een begin gemiaaikt mei) de bouw der Herv. Kerk alhier. DUSSEN Ter voorbereiding van het Zil veren Priesterfeest van die ZeerÈierw. Heer Pastoor te Dussen in Mei 1951, werd in een gehouden vergadering: van de Edeliacht'b. Heer Burgemieiesi- ter, hiet Kerkbestuur en het Uitvoe rend] Comité een organisatieplan .op gesteld Nadere bijzonderheden zullen t.z.t. worden bekend gemaakt. EETHEN Deze week zal een aantal jon gedames in de dorpen onzer ge meente rondgaan om bijdragen te in nen en tevens .aangiften der gegadig den op te nemen, voor een uitstapje met ouden van dagen, dat tëgen het einde vail Augustus wordt .georgani seerd. Een en ander wordt zo geregeld, dat alllen kunnen deelnemen. Zij die zelf kunnen betalen, geven, evenals vorige jaren een bijdrage voior deze reis eii ieder die wat missen kan, draagt' bij, opdat ook minder finan cieel sterken kunnen meegaan. Uit de aard der zaak wordt ieder gelijk behandeld en is het alleen aan het comité bekend wie niet op eigen kosten meegaat. Een ieder helpe door gaven of an derszins deze ouderen onder ons een prettige dag te bezorgen. GIESSEN Vanwege de Oranjevereniging alhier, zal op Zaterdag 26 Augustus a.s. een concert worden gegeven door de Muziekvereniging „Overwinning na Strijd" van Kille, Nieuwendijk. Des middags zullen kinderspelen worden gehouden. Zie advertentie in dit blad. HERPT Bij de gehouden inspectie van wege het Ned. Rundvee Stamboek door de heer Giooskens, inspecteur N/R.S., werden in het werkgebied, van de Coop. Stoiomzuivelfabrieki Stt:. Isidiorus", afdeling fok- eïi controle- vereniging, de navolgende runderen ingeschreven Roza 2 van Jan van Beurden miet 79 [4 punten in het KG; Bielliemie van Piet Buijs 77J3 p S.Anna 3 van Piet Buijs 77.9 p. Sj Mini van A. van Esch-Fittérs 77 5 RTruus van Hl. van jL.sch Gzn. 78.8 RLotje 3 van A. van Vetuw 76.1 S; Emma 8 van H! v. d'. Brandt 80 1 SCorry 4 van Jan Sleegers 78 R; deze waren uit de afdeling Haarsteeg. Sjaantje van Joh. Winklel 76.2 R; Marie 5van Gerrit van Ooijien 80J8 SToos 4 van Gerrit van Oioijen 77'8 S Corry van Gerrit van Oóijten 77-4 Si Anske van Jan v. dl. Griendt 783 R; deze waren uit de afdeling Hedikhuizen. Betsy van M. A. van Korven 78.8 R Erna van Mart. Buijs 76.4 R Cu- nera van Mart. Buijs 78.2 Si; Maiijkle Mart. Buijs 77 Si; Corry van Ad. Biujys 77^9 Si; de laatstlen uit de af deling Herpt. RAAMSDONK. De Vereniging van Prol. Kerk orgel- en Harmoniumbespelers voor de Langstraat en het Land van Heus den en Altena, vergadert D.V. op Zaterdag 26 Aug. 1950 te 7 uur n.m. in de Ned. Herv. Kerk te Raams- donk dorp. Programma 1. Opening en notulen. 2. Koraalspel. Ps. 21:1-)-4. Ps. 22 vs. 1 13. Ps. 116:2, 3 11, door de organist van Veen, de heer \V. BI ankers. 3. Vrij spel. Melodie in A, van Land man, fant. Dankt, dankt nu allen God, van Franken, door de orga nist van Almkerk, de heer A. de Vette. 4. Pauze. 5. Bespreking reis. 6. Bespreking huishoudelijke zaken. 7. Rondvraag en sluiting. Belangstellenden zijn welkom. VEEN Door de bouwkundige M. Hon- coop, zal op Donderdag 31 Aug. wor den getracht aan te besteden het bou wen van 3 woonhuizen. Zie advertentie. Bij de alleenwonende A. V. is een bedrag van f 120,ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. WIJK EN AALBURG EN VEEN Personen, die nog geen lid zijn,, en de hulp van liet Groene Kruis nodig hebben, zijn naast de contribu tie van f5,een boelebedrag ver schuldigd van f 10,zodat Ide to- laalkoslen dan bedragen f15,per jaar. ferentie heeft drie uur geduurd. Volgens welingelichte kringen zou deze conferentie een belangrijke weerslag hebben op de militaire toe stand. Er zou o.m. besloten zijn, over te gaan tot een tegenoffensief op het vasteland en tot de versterking van de diplomatieke missies in het buitenland, 'in het bijzonder in de Verenigde Staten. Atoombommen vallen als... Senator Scott Lucas, demioQratisch leider in de Amerikaanse Senaat, heeft verklaard, dat „indien die com munisten een liand van het Atlantisch Pact aanV&BJefni, dfe VS;, atoomlbioimimeiii zulten beginnen te gooien, waar dit de mleeste schade aahbreng't". Lucas, een vAn president Trumans „vier grotle Ibitjenjajöits" in het Con gres, die elke week op het Witte Huis bijeenkómejn, legde deze ver klaring af in: zijn kiesdistrict in Ili- nois. Deze veiMlariing werd heruitgie- zbniden te Washington. De strip op Korea. Het heeft er alle schijn Van, dat eindelijk een keerpunt op Korea is bereikt ten gunste van de V. N.-troe pen. Niet alleen werd door het be zetten van een eiland de belangrijke Noord-Koreaanse bevoorradingsha- ven Intsjon volkomen onder controle genomen, ook de landing der Zuide lijken waardoor het uiterst belangrij ke verbindingscentrum Tongjongaan de Zuidkust is veroverd is in dit ver band als verheugend te melden. Het vliegveld Pohang is weer in Amerikaanse handen, bij Taegoezijn de Noordelijken minstens 6. km te ruggeslagen en de luchtoorlog ver loopt „geheel volgens plan". De V.N.-iroepeii ruimen steeds de bruggenhoofden op en beheersen op de meeste bedreigde punten de Nak- tong weer. Vliegtuig op buis. Een C-47 van de Amerikaanse vloot is vlak na het opstijgen van het vliegveld van San Jose .(Cosla Rica) tegen een electrische kabel gevlogen en neergestort. Een nabij gelegen wo ning werd in de as gelegd, waarbij twee meisjes dodelijk gewond wier den. De inzittenden van het toestel kwamen om het leven. Herbewapening van Wesl-Duilslanid Lpit.-Gen. Manton S. Eddy, de nieuwe bevelhebber van die Ameri kaanse strijdkrachten in Europa, heeft verklaard, dat een herbewa pening van Duitsland een bijdrage zou 'leveren tot de paraatheid van West-Europa. Onmiddellijke verster king der Amerikaanse strijdkrachten in Europa achtte hij niet nodig. Inbraak te Djakarta. Vorige week is ingebroken in het departement van Verkeer, Energie en Mijnwezen te Djakarta. Er is een geldkist opengebroken, waaruit een bedrag van 7000 gulden wordt vermist. Voorzitter communistische partij van België vermoorld. Julien Lahaut, voorzitter van de Belgische communistische partij en volksvertegenwoordiger, is Vrijdag avond om 21 /30 uur in zijn huis te Seraing vermoord door twee onbe kenden 0die zich per auto bij hem! haddien aangemeld. Lahaut die samen met zijn vrouw thuis was, kwam zelf open doën. Die leider van de communistische partij werd getroffen door vier kogelseen in het hoofd en drie in het lichaam- Lahaut kon nog een tiental mieters lopen, miaar stortte toen dood neer; Het parket is met een onderzoek begonnen. Nauwkeurige waarneming van „vlie gende schotel". Harry Lower ,assïstent-chef van het vliegveld Gassidy te Nanadmo heeft verklaard', Woensdag een „vliegende schotel" te hebben waargenomen ter wijl hij blezdg was met weerkundige waarnemingen. Het voorwerp, ver scheen uit Noordelijke richting lop een hoogte v;an ongeveer 9000 meter4 Met blehiulp van een chronometer be rekende hiji de snelheid op 4.1480 km per uur. De doorsnee van (het voorwierp schatte hij iOp 45 me ter 1 „Hiet wias iets dat ik nog nooit ge zien heb, geen halten en ook geen vliegtuig, ih ieder gjesval geen gewoon vliegtuig", aldus Lower. Geheime besprekingen op Formosa!. De eerste minister van nationalis tisch China, Tsjensjeng, heeft Zon dagmiddag in het geheim besprekin gen gevoerd met generaal Tsjow Tsjijoe, opperbevelhebber der nati onalistische strijdkrachten, Georges Yeh, minister van buitenlandse za ken, dr. Weng Sjihtsjieh, secretaris generaal bij het presidentschap en Hoeang Sjiaokoe, secretaris-generaal van de uitvoerende Yoean. De con Griekse regering afgetrejdien. Konihg Paul vain Griekenland heeft Vrijdagavond het ontslag van de ooali- tieriegiering van generaal Plaslras aan vaard. Dondiehdag tradien zeven libe rale ministers uit de regering Koning Paul heeft die liberale lei- dep Sophocles Venlzelios verzacht een nieuw kabinlet tie vormen. Juwelendiefstallen in Frankrijk. De vijfde juwiétendiefstal' in twee weken is Vrijdag aan de Franse Ri- viëra gepleegd. De dieven gingen aan 'de haal met juwelen ter waande van 1 milïioen francs, geroofd uit de wo ning te Menton vail mevrouw Tar- dieu, weduwe vian de voormalige Fran se oud-premier. v3i««pzieKie in 1 oiKio. Achttien personen zijh 'té Tokio overleden aan slaapziekte waardoor het totaal' der sliachtofférs van deze 'riekte voor dit jaar iop 59 is gekotnien., In de ziekenhuizen worden nog 156 uitgesproken en 63 verdachte gevallen verpleegd, waarvan 80 procent kinde ren bened[en 14 jaar. Verltrouwen in Ide homogeen-katho lieke regering Phoïien. iNa die Belgische Kamer van Volks- VertegenwoordigeiTs heeft thans de Se naat mét 82 tegen <5i stemlmlen (so cialisten liberalen en communistett) bij' 1 onthouding zijn vertrouwen uitgesproken in de homogeen-katho- liekte regering-Phólien. MacArlhur vraagt meer troepen. Mac Arthur heeft de V.N. verzocht zo snel mogelijk landstrijdkrachten naar Korea te zenden. Dit verzoek wijst er op, dat de situatie aan het front voor de Ame rikanen niet rooskleurig is. 53 landen steunen de actie in Korea. Tot du ver hebben in totaal 12 lan den verschillende soorten strijd krachten gezonden of een definitieve toezegging hiertoe gedaan ter on dersteuning van de actie van de UNO om de Communistische aanval op de Republiek Korea af te slaan. Dit wordt medegedeeld in een overzicht, dat gepubliceerd is door het Hoofd kwartier van de UNO. De 12) landen, die in het overzicht genoemd worden en reeds lanjd-, zieie- of luchtstrijdkrachten ter beschik king gesteld hebben of dit zullen doen ten behoeve van de UNO-actie tegen de Communistische agressie zijn Astralië, Nieuw-Zeeland, Canada, Frankrijk, Nederland, de Vierenigdie Staten, de Republiek Korea, het Ver enigd Koninkrijk, Turkije, Thailand, de Philippijnen en Zuid-Afrika. In totaal steunen 53 landen de ac tie van de V.N. Slaking op Java. Op Java zijn ongeveer 80,000 ar beiders op de ondernemingen in staking gegaan. Zij eisen hoger loon. De Indonesische Regering heeft be loofd te zullen middelen. NIEUWSBLAD Uit gave i Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i H. ROZA te Heusden Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag I11 de gehouden algemene le denvergadering van de vereniging „Het Groene Kruis" is besloten de minimum-contributie vast te stellen op f5,per jaar, ingaande 1 Janu ari 1951. De contributie voor 1950 bedroeg f3,per jaar. Vertrek Nederlandse deelnemers(sters) uit Utrecht naar Wenen voor deelname aan de Europesche zwemkampioenschappen. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1