voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Ronde van Brabant und van alteha Dinsdag 29 Augustus 1950 Firma L. J. Veerman, Heusden Op het vastgestelde tijdstip, 10 uur, werd te Vlijmen door de ruim 160 wielrijders' gestart voor de eer ste ronde. Tal van ingezetenen en ook bewoners uit de omgeving had den zich aan Herpitse en Oudheus- dense poort alsmede langs de De- mertsingel opgesteld, om de renners te zien passeren. De tijd van wachten werd bekort door het schouwspel van 2 straal jagers, die zeer laag, fluitend, loeiend en gierend over Heusden kwamen gevlogen, later nog gevolgd door 2 in de richting Oud heusden en Herpt. Sommige kijkers sloeg de schrik om het hart en deze zochten dekking. Het waren straaljagers, die een snel heid van 8 a 900 km pier uur berei ken en in mindetr tijd dan wij het hier vertellen uit het gezicht waren verdwenen. Slechts enkele minuten later dan ze verwacht wierden, arriveerde het peleton binnen de wallen van Heus den. Op diverse punten stond rijks politie langs de te volgen weg opge steld. Voorafgegaan door motorpo litie én een aantal auto'g, volgden de renners in hun kleurige truien, gevolgd door diverse auto's en mo torrijders. Het was een fraai en kleurrijk gezicht, jammer, dat alles slechts ZO' kort duurde, er werd n.L met een snelheid van een 40 km ge reden, zodat allen spoedig in de rich ting Oudheusden aan het gezicht werden onttrokken. We laten hier de uitslag van de verschillende etappes volgen. Etappe Vlijmen—St. Oedenrode 120 km. 1. Thijs Róks, Sprundel 2 uur 58 min. 42 sec.; 2. H. Dekkers^ Eindhoven op 15 -sec.3. Witte veen, Amsterdam z.t.4. Joehems, België; 5. v. Sambeek, Valkenswaard 2.59.23;; 6. v. Oers, Lange weg z.t.; 7. v. El- deren, Eindhoven z.t.; 8. Hendriks, Eindhoven z.t.; 9. Paymans, Tilburg 3.00.52; 10. Massuger, Oisterwijk z.t.; 11. Mangelaars, Hoogerheide z.t,.; 12. P. Braspenning, Zundert z.t.; 14. Smits, Vreeswijk; 15. De Waal, Hon- benisse. Etappe St. OedenrodeOud Gastel 120 km: 1. H. Joehems, België; 2. Witteveen; 3. P. Braspenning; 4. op 35 sec. W. Holleeder, Amsterdam; 5. P. Zwiers, Eindhoven; 6. E. Koeman, Krommenie; 7. W. Snijders, Half weg; 8. Ant. v. Oers, 9. J. Maenen, Valkens waard; 10. Thijs Roks; 11. A. Braspenning; 12. M. Sonnemans, Geldrop; 13. A. v. d. Ven, Eindho ven; 14. L. v. d. Brand, Schijndel; 15. J. Mangelaars, Hoogerheide. De Belg Joehems leidde het klassement met Witteveen en Thijs Roks voor de gebeurtenissen van Zondag. Etappe Oud-GastelSteenbergen, 170 km: 1. van 'Oers, Lange weg, 203 km in 5 uur 5 min. 36 sec. 2. Zwiers, Eindhoven z.t.; 3. Thijs Roks, Sprundel z.t.; 5. P. Braspen ning, Zundert z.t.; 6. P. Verwijme ren, Terheijden; 7. W. Holleerder, Amsterdam; 8. H. Joehems, België; 9. A. Braspenning, Zundert; 10. Can- tineau, Breda; 11. Snijders, Halfweg; 12. Maenen, Valkens waard. Eindklassement: 1. Witteveen, Am sterdam, in 11 uur 14 min. 22 sec.; 2. Thijs Roks, Sprundel 11.14.43; 3. v. Oers, Langeweg 11.16.15; 4. Bras penning, Zundert 11.17.37; 5. Zwiers, Eindhoven 11.18.09; 6. Jochums, Bel gië 11.20.16; 7. A. Braspenning,"Zun dert 11.22.07 8. W.. Holleeder, Am sterdam 11.22.31; 9. W. Snijders, Halfweg 11.23.47; 10. Maenen, Val- kenswaard 11.23.47. AALBURG Woensdag 30 Augustus, des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan, Ds. van Gilst uit Elspeet. ALMKERK Dinsdag 5 Sept. a.s., des nam. 6 uur, zal alhier ten huize van dr. Schripsema, kosteloze inenting tegen pokken plaats hebben. Woensdag 6 Sept. zal dit plaats vinden te Nieuwendijk en op "Vrijdag 8 Sept. te 'Waardhuizen in de Chr. school aldaar. Vanaf heden t.m. 11 Sept. a.s. is de Edelachtb. Heer H. Blok, Burgemeester dezer gemeente, afwe zig. Gedurende die tijd zal de heer C. G. de Jong, loco-burgemeester, zijn functie als zodanig vervubllen. Met het troepentransportschip „Cameronia", dat vermoedelijk op 5 Sept. te Amsterdam zal aankomen, hoopt sold. H. Romijn uit deze ge meente, uit Indonesië in ons vader land terug te keren. Ook in deze gemeente zal een geldinzameling voor het verlenen van medische hulp, voedselvoorziening, enz. worden gehouden ten behoeve van de in grote nood verkerende bevolking van Ambon. Deze collecte zal worden gehou den op Zaterdag 2 Sept. a.s. Laat ook de inwoners van Alm- kerk een hand uitsteken om het volk van Ambon, dat de broederlijke verbondenheid met ons volk en Vor stenhuis heeft willen bewaren, te helpen. Ambon is in nood"; ieder geve dus met ruime hand. CAPELLE Tot voorzitter van de motor en autosport vereniging „Marijke" is benoemd dr. N. L. Gerlach. De hengelsportver. „De Maas mond" heeft het voornemen a.s. Za terdag 2 Sept. voor haar leden, een onderling concours te organiseren. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield met jonge duiven een wedvlucht vanuit St. Quintin met de volgende uitslag: Adr. de Jong 1; St. van Peer 2, 4; C. van der Schans 3, 30; J. de Meter 5; II. van Campen 6, 17, 19, 29; J. van Oosterhout 7, 11; C. Groenieveld 8, 33; W. Iiaverhals 9, 32; C. Smits 10; W. Versteeg 12, 28; B. Pols 13, 18, 22; P. Nieuwenhuizen 14; G. Treffers 15, 21, 34; Adr. Spierings 16, 27; H. Verduijn 20, 35; Adr. Klootwijk 23, 24, 26, 31 en J. Nieu wenhuizen 25. Bestuurs- en werkende leden van de zangvereniging „TRozeknop- je", zullen heden Dinsdag hun jaarlijkse plezierreisje, ditmaal naar Arnhem en Apeldoorn, maken., met in de avonduren ©en bezoek aan Rotterdam-Ahoy Ds. J. H. Cirkel te Ede heeft het beroep naar de Ned. Herv. ge meente alhier niet aangenomen. GENDEREN De muziekver. „Excelsior" alhier, behaalde op het Nationaal concours te Hagestein, in de afd. Uit muntendheid een ie prijs met 306 punten. Directeur v. d. Wiel en leden pro ficiat. Op Donderdag 31 Aug., des avonds om 8 uur, hoopt de Oranje vereniging alhier, in de zaal van C. J. van Wijk een vergadering te houden, ter bespreking feestelijkhe den. voor het te houden Oranjefeest lop 9 Sept. a.s. Tevens wordt er aan herinnerd, dat er dan nog gelegen heid bestaat, om contributie te beta len en l edenk aar ten in ontvangst te nemen, voor zover men er nog geen heeft. Hiervoor kan men zich ook vervoegen bij het bestuur. Opkomst dringend gewenst. Voor inschrijving consumptie-, vis-, ijs-, snoep- en fruitten! en rij wielstalling, zie men de advertentie in dit nummer. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Bij K.B. zijn benoemd tot dijk graaf van het waterschap de Hoge Maasdijk van het bovenland van Heusden de heer P. A. C. van Hui ten te Elshout; tot dijkgraaf van liet waterschap de Zuidhollandsche pol der de'heer A. Z. Snoek Ie Dussen; tot heemraad van het waterschap de Zuidhollandsche polder de heer A. J. II. van Honsewijk te Dussen. De N.V. Alad busonderneming te Wijk en Aalburg maakte per ad vertentie in het veel gelezien blad voor deze streek kenbaar, dat het voornemen was bij genoegzame deel name op Woensdag 23 Aug. j.l. ïïun raatste seizoenreis naar "Valkenburg te maken. Ofschoon de toeloop niet meer zo groot was als voorheen, wegens be ëindiging van de vacantie, hadden zich tog nog 33 personen gemeld, zodat de reis kon doorgaan. Deze reis kan als zeer geslaagd genoemd worden, temeer door het goede weer en het bonte gezelschap, dat bestond uit een stel vrolijke jon gelui, slagers met hun vrouwen, boe ren, ambachtslieden, alleenstaande vrouwen, een paar oudjes, enz. Als verslaggever, 'die tevens mede reiziger was, moet ik wiel mijn com pliment maken aan de N.V. Alad voor hun prachtig en goed materiaal, ze kan wedijveren met de grootste ondernemingen, waarvan wij getuige waren op de verschillende parkeer terreinen te Valkenburg en omgeving waar gestopt werd. Wat is ons land mooi en de natuur schoon, dit bewijst Valkenburg en omstreken, mét zijn bergen en dalen en grotten. We bezochten de stads- grot, waarin duizenden in de laatste wereldoorlog een schuilplaats von den en waar vele onderduikers uit de handen der Duitsers bleven, vol gens mededeling door de gids. Er is die dag veel genoten. Door verschillende medereizigers werd afgesproken a.s. zomer Vij le ven en welzijn van deze gelegenheid (die zeer goedkoop kan genoemd worden) meer gebruik te maken. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat vanaf heden alle aanvragen, die betrekking hebben op het gebied van de tuinbouw (groen- tenteelt en fruitteelt) hij de plaatse lijk 'bureauhouders moeten worden ingediend. Momenteel kunnen worden inge diend, aanvragen voor erkenning als Bedrijfsgenoot B (fruitteelt) en aan vragen voor nieuwe aanplant (uit breiding) boomgaard. Met ingang van 1 September a.s. kunnen worden ingediend, aanvragen tot het verkrijgen van een erkenning als Bedrijfsgenoot A (groententeelt), aanvragen voor nieuw teelt recht en aanvragen voor uitbreiding van teelt- recht. De datum tot wanneer deze aanvragen kunnen worden ingediend zal nog nader worden bekend ge maakt. Alvorens een aanvrage in te dienen is het gewenst zich met de plaatse lijk bureauhouder in verbinding te stellen, teneinde op de hoogte te wor den gesteld van de eisen, waaraan men moet voldoen om in het bezit van een erkenning of vergunning te kunnen komen. In afwijking van de vroegere voor schriften kunnen ook thans perso nen Van 21 jaar en ouder of, indien handlichting is verleend, reeds op jongere leeftijd, mits zij aan de eisen voldoen, erkend worden als aangeslo tene A en B. Zij kunnen echter niet eerder dan bij ©en leeftijd van 2|4 jaar teeltrecht verkrijgen. De kosten voor het in behandeling nemen van de verschillende aanvra gen zijn "beduidend verhoogd. Met ken en stal overal geldbedragen. Zo was bij de kunstlederfabriek van Buijs te Bijen zijn buit ongeveer 400 gulden en bij een inbraak 'te Dongen palmde hij 600 gulden in. Totaal schijnt hij door zijn inbra ken ongeveer 18.000 gulden rijker le zijn geworden. Spitfire hij Bréda neergestort. Een „Spitfire" van de Nederlandse luchtmacht is Zondagmiddag om tien minuten' voor vier in eein bouwland langs de rijksweg Et ten neergestort en vier meter diep de grond in ge slagen. De bestuurder werd bij dit ongeluk gedood. Het vliegtuig be hoorde tot het Nederlandse Spitfire- squadron van vliegveld Valkenburg, welk squadron deelnaSm aan de oefe ning „Cupola" van de gecombineer de luchtmachten der landen van de Westerse Unie in samenwerking niet de Amerikaanse luchtmacht. De zaak Berlüia Hertogh. De nieuwe zaak met betrekking tot Bertha Hertogh zal op 4 September a.s. dienen in kort geding en wel inet gesloten deuren, tenzij de rechter an ders bepaalt. Daarna kan de zaak nog in een gewone zitting voorko men. Waardezendingen naar Duitsland!. Met ingang van 1 September a.s. zijn brieven en doosjes met aange geven waarde in het verkeer met West-Duitsland, met inbegrip van West-Berlijn, weer toegelaten. Het maximum bedrag der aange geven waarde is vastgesteld op f 9000. Stroper doodgeschoten. In de bosrijke grensstreek bij de Brabantse gemeente Hooge- en Lage- Mierde is Vrijdagmorgen tegen 6 uur een Belg, de ongeveer 28-jarige B. uit het even over de grens gelegen plaatsje Ravels, ongelukkigerwijze zo ernstig door een kogel getroffen, af gevuurd door een wachtmeester dier Rijkspolitie van de groep Hooge- en Lage-Mierde, dat de Belg vrijwel on middellijk ter plaatse is overleden. Door trein gegrepen. Op de onbewaakte overweg in de Oudendijk te Dordrecht zijn drie jongens van ongeveer tien jaar ge grepen door een diesel-eleetrische trein. De jongens werden ernstig ge wond. Twee ervan werden naar het R.K. ziekenhuis ie Dordrecht ver voerd, de derde naar het Diacones- senhuis aldaar. Enkele uren later stond de 70- jarige landbouwer A. in 'tVeld uit Dubbeldam met zijn zoon voor de onbewaakte overweg te wachten tot een goederentrein zou zijn gepas seerd. Toen de trein voorbij was, slapte de zoon op de fiets en reed alvast de overweg over. In de verte zag hij de trein uit Breda aanko men. Hij waarschuwde zijn vader, doch deze bevond zich al vlak voor de rails. De oude man kon zich helaas niet meer in veiligheid bren gen. De trein greep hem en slinger de liem circa 30 meter weg. 'Hij werd op slag gedood. Recoéd-inbreker. Een record, zij het dan geen fraai,, heeft ©en zekere H. S. uit Bussum op zijn naam staan. Dat record lieeft betrekking op het aantal inbraken, dat deze man heeft gepleegd. In de tijd van nog minder "dan een jaar heeft hij het namelijk klaar gespeeld 120 inbraken in diverse plaatsen van ons land op zijn naam te krijgen. Zijn laatste inbraak was te Sneek, nadat hij een paai* dagen daarvoor in Brabant had geopereerd. Hij was overigens een goede „klant" van Bra bant, want uit het onderzoek is ge bleken, dat de man niet minder dan 6 inbraken in 'Kaatsheuvel heeft ge pleegd, 3 in Raamsdonksveer, 2 in Zevenbergen, 1 in Rhenen en 2 in Dongen. De man „bezocht" speciaal fabrie Bus mei 18 passagiers Ie water. Donderdagmiddag is nabij de keer sluis te Helmond een autobus met 18 marktkooplieden, die van de markt te Sittarü kwamen en naar huis te rugkeerden, in het kanaal terecht gekomen. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de remmen kon de chauffeur de bocht bij de brug Uitgavei Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur J. H. ROZA te Heusden Abonnementsprijs i f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag UTRECHT SCHENKT MUZIEKINSTRUMENTEN AAN DE GENIE. Aan de drumband van de Genie zijn door de Burgemeester van Utrecht ]hr. Mr. C. J. A. de Ranitz nieuwe instrumenten overgedragen. Het geld voor deze instrumenten is ingezameld in verband met het 200-jarig bestaan van de genietroepen in 1948.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1