Buitenland Binnenland Gevonden en verloren voorwerpen OGEN KOMT U TE KORT De Jaarbeurs te Utrecht lijk© jaren wisten heen te loodsen. In de 'latere jaren waren zij het,, die de vereniging over inzinkingen heen hielpen en ze telkens tot gro ter blo ei wis lep te brengen. Was er finantiële nood, steeds wis ten zij iets nieuws te bedenken, om op die manier de kas te stijven. Aan hen dankt de vereniging ook voor een zeer groot deel het bezit van een eigen gebouw. Het valt te begrijpen, dat zijn be sluit door de leden der vereniging met teleurstelling werd vernomen. Als tijdelijk voorzitter werd geko zen de heer C. Bonman Kzn., ter wijl in diens plaats tot commissaris van orde werd aangewezen de heer W. F. Homborg. Het bestuur der Oranjevere niging heeft het programma voor bet Oranjefeest op Zaterdag 16 Sept. a.s. samengesteld. 's Morgens om 9 uur worden alle jongens en meisjes van 6 t.m. 15 jaar uit Aalburg en Wijk in de schoolgebouwen van de Christelijke en Openbare school ontvangen en ge- tracteerd. Een fijne tractatie wordt verstrekt en in een kort woord zal de jeugd op de betekenis van het huis van Oranje voor ons land. en volk gewezen worden. Daarna gaat het in optocht naar het feestterrein, het terrein van de v.v. Noad, het welk voor de gelegenheid beschik baar is gesteld. Hier zullen diverse spelen worden gehouden. Voor de kleintjes van 6 en 7 jaar blokjes rapen, voor de jongens van 8, 9 en 10 jaar: zaklopen, voor de meisjes van deze leeftijd: was ophangen. De jongens van 11 en 12 jaar gaan kapok slaan en de meisjes eierlopen. In de groep van 13, 11 en 15 jaar houden de jongens een wedstrijd met hindernissen en de meisjes gaan ton netjes kruien. Prachtige prijzen zijn voor de verschillende winnaars aan gekocht. 's Middags om 2 uur ver zamelt de jeugd van Wijk en Aal burg zich opnieuw bij de genoem de scholen, thans om deel te nemen aan de versierde en gecostumeerde optocht. De route van de optocht zal nog nader worden bekend ge maakt. Wel kan reeds worden mede gedeeld, dat reeds thans een 40, 50 aanmeldingen zijn binnengekomen, zodat zeer waarschijnlijk een grote deelname te verwachten is. Na af loop van de optocht worden alle kinderen opnieuw getracteerd. 's Avonds wordt het een avond van groot kunstgenot. Het bestuur der Oranjevereniging is er in geslaagd alle moeilijkheden te overwinnen en zo zal de bekende Belgische vereni ging Hasselt's a Capella koor van 8 tot 10 uur een concert geven. De feestelijkheden worden dan besloten met een concert van Oefening en Uitspanning, onder leiding van dhr. Moors. Leden der Oranjevereniging en hun kinderen, mits deze laatste onder geleide zijn (dit geldt natuur lijk alleen die kinderen tot 15 jaar) hebben gratis toegang. Voor niet-le- den is de entree bepaald op 75 ct. en voor kinderen, mits ondergelei- de, 25 cent. Ouders, werkt er aan mede dit feest te doen slagen. Ook uw hulp is nodig, zeker in verband met de optocht. Vanaf volgende week Dins dag kunt U voor dit doel gratis fijn groen verkrijgen bij de heer E. de Graaf in de Bergstraat. - De afdeling Wijk en Aalburg en Veen, heeft, j.l. Zaterdag met 2t7 man deelgenomen aan de Landdag van Steun Wettig Gezag te Dord recht. Alle deelnemers waren zeer enthousiast over liet gebodene. On getwijfeld zijn ze als ijverige pro pagandisten weer huiswaarts gekeerd. Het bestuur der Wijk en Aal- burgse reisvereniging vergaderde j.l. Woensdag. Met tevredenheid kon ge constateerd worden, dat zeer veel aanmeldingsformulieren werden in gezonden. Diverse plannen werden besproken. Een beslissing, welke na der zal worden bekend gemaakt, over de inning der spaargelden, werd ge nomen. Uit verschillende mededelin gen bleek, dat onze Zwitserse vrien den zeer blij zijn met ons voorge nomen tegenbezoek en maatregelen treffen, deze reis tot een waarlijk groots gebeuren te maken. Het kinderkoor „Marijke" her vatte Maandag 1.1. de repetitie's Ruim zestig leden, waaronder en kele nieuwelingen, waren aanwezig. Jammer genoeg, waren er toch nog meerderen afwezig. Op hen wordt een dringend beroep gedaan, alle repetitie's zóveel mogelijk bij te wo nen. En... waar de wil is, is er ook wel een weg. De réis met ouden van dagen zal plaats hebben op Woensdag 13 September 1950. Vertrek uil Wijk om 8 uur: via Zaltbommel, Tiel, Wa- geningen naar Ede, alwaar wordt HASSELTS a CAPELLE KOOR, BELGIË, dat op Zaterdag 16 September a.s., ter gelegenheid van het te houdenfOranjefeest, te Wijk en Aalburg een concert hoopt te geven. koffie gedronken. Van Ede over de Hoge Veld we naar Apeldoorn, alwaar de broodmaaltijd wordt genuttigd. Hierna bezichtiging van Apeldoorn en prachtige omgeving. De reis wordt voortgezet naar Loenen; kort oponthoud bij de waterval. Langs Dieren en de Steeg voert de weg cloor de zeer "bosrijke en "heuvelach tige omgeving naar Arnhem. In een voor velen bekend restaurant van Arnhem wordt de warme maaltijd genuttigd, daarna te plm. 8 uur wordt de terugreis aanvaard. Terugkomst te Wijk 10.30 uur. Aanmeldingen bij M. de Graaff, ge meentebode vóór 10 Sept. a.s. Indien zulks mogelijk is zal een bijdrage in de kosten worden op prijs steld. ge- WOUDRICHEM Het fonds ter bestrijding van de tuberculose „Draagt Elkanders Lasten", uitgaande van het C.N.V., hoopt op 9 dezer een huis-aan-huis collecte te houden. Aan de 55ste Jaarbeurs, die Dins dag werd geopend, nemietn 3567 standhouders deel, verdieeld naar de landen België 205, Canada 7, Denemarken 7, Duitsland (Wi) 694, Duitsland O) 31, Gr. Brit. en Ierland 413, Finland 3, Frankrijk 146, Hongarije 2, Italië 94, Lichtensteiin 1, Marokko 1, Noorwegen 2, Oostenrijk 15, Span je 5, Tsechoj-Slowakije 39, Verenigde Staten 173, Zweden 41, Zwitserland 99, Nederland 1548, totaal' 3567. Vergeleken miet de 53ste Jaarbeurs (vorige Niajaarsbeursi) is! die Dtuitse deelneming miet een sprong vooruit gegaan en van 270 (53ste Jb.) ge stegen tot 725. Dit betreft dan hoofd- zakelij k verte gen w oordig ingien Op dé Diuitse industrie volgt die van Gr. Biritlannië en Ierland, welke met 78 deelnemingen is toegenomen. België toont een stijging van 13 deel nemers en neemt de derde plaats in, gevolgd door Italië. De belangstelling uit die dollargé-- 'bieden is een weinig teruggelopen overigens een zeer begrijpelijk tijd beeld Wat de groepen betreft, staat de groep machines en gereedschappen nog steeds aan de spits met 903 deel nemingen. Daarna volgt de Agrari sche met 346, welke met niet min der dan 131 is gestegen. Verder zijn de voornaamste groepeninstrumen ten en uurwerken, kantoormachinies en -behoeften, electrotechmielk en ra dio. Vergeleken met de vorige Najaars- beurs, valt een aanzienlijke stijging o|p te merken in de groepen speel goed, winkelinrichting en -verpakking en vooral in de medisch-pharmaceuti- sche afdeling, instrumenten en uur werken en transportmiddelen. Speciale afdelingen. Hoewel de Jaarbeurs een universeel karakter heeft, zijn er ook I hails eni ge groepen, die een bijzonder accent verkrijgende meubelgroep, de mle- disch-pharmaceutischhe afdeling en de Agrarische Afdeling. De laatste drie groepen omvatten 1land- en tuinbouwwerktuigen en -machines, Voorts moét woeden gewezen op een viertal collectieve inzendingen van België, Italië, Marokko en Hongarije. Daarenboven dient te worden ge wezen op de staiM, gewijd aan de In dus tri ële Vormgeving. AALST. De voor Zaterdag j.l. vastgestelde competitiewedstrijd Roda 1Aisva 1 vond geen doorgang, daar de Amiei- denaren uitstel van deZe ontmoeting hadden verzocht en verkregen. Het rogram'ma, dat toch al klein was, eperkte zich dus nu tot de wedstrijd Roda2Altena 2. Beide elftallen kwamen onvolledig binnen de lijnen, doch waren goed aan elkaar gewaagd1. De gasten kwamen tweemaal voor te staan, doch de thuisclub wist telkens weer gelijk tie maken. Het einde kwam daardoor met een 22 gelijk spel. Zaterdag 9 September speelt Roda 1 de laatste uitwedstrijd t)e Ntoor d'e - loos tegen NEC 1, Roida 2 ontvangt om half zes Achilles. 2 uit Veen, de derde elftafliers zijn nogmaals vrij;. Na een behoorlijke rustperiode komen de junioren .ook weer eens in actie, nu de Altena-junioren hierheen ko men. Aanvang 3 30 uur. AN DEL Sparta 2 speelde een wedstrijd tegen Sleeuwijk 3 en won met 1o. DRONGELEN De Drongelense Boijs hebben in. de uitwedstrijd tegen Heilouw, de punten daar moeten laten. Jongens, je bent er op. het ogenblik helemaal uit, maar de hoofdzaak, de ploeggeest, die is er nog. Jongens probeer je te herstel len, je 'kunt het dat weten wij. A.s. Zaterdag gaan wij met volle moed naar Herrevina, dus Boijs, doe je best. Vertrek kwart over twee van uit Drongeleu. VEEN De Achilles-junioren verloren j.l. Zaterdag met 2—1 van de Altena-jun. uit Niieuwendijk. Achilles 2 kwam miet ©en door in vallers verzwakt elftal uit tegen het; sterke Sleeuwijk 2, toch wisten zij de punten in Vëen te houden door een verdiende 1o overwinning. Achillës 1 trok naar G or cum .om daar G.Ji,S. 1 te gaan bekampein.i Voor de rust was Achillles veel ster ker dan de gastheren en naar de ver houding in het veld zou de stand met de rust 2o in het voordeel van de onzen moeten zijn geweest. Mén. kiom echter het overwicht niet in doelpun ten omzetten en zo kwam de rust miet gelijke stand (oo). Nia de thee was G.J-S. de eerste tijd wat sterker en 'deze wisten dit ook uit te drukken in een doelpunt (1o), de laatste 10 minuten nam. Achilles weer het of fensief over, doch doelpunten werden er door de onzen niet gemaakt. Zo kwam dan het einde van deze spoftief .gespeelde 'wedstrijd met eén onver diende eervolle 1o nederlaag voor onze Groen-Witten. A.s. Zaterdag, speelt Achilles 1 haar laatste thuiswedstrijd voor de oompe titie tegen Noad 1 uit Wijk. Aanvang half zes. l Achilles 2 speelt a.s Zaterdag haar laatste uitwedstrijd n.T. tegen Roda 2 te Aalst. Vertrek 5 uur per fiets. WIJK EN AALBURG N'.O^AJD' Zaterdag jl. speelde het eerste elftal' een thuiswedstrijd tegen 'Noordeloos 1Noad verloor deze wed strijd met 31. Het tweede elftal' ontving de kampioen van haar af deling en verloor eveneens met 31. A.s. Zaterdag gaat het eerste elftal naai Achilles 1 te Veen. Vertrek 5 uur per fiets. Het tweede elftal gaat naar Kerkwijk 1 en het derde elftal reist gelijk mee naür Hellouw 3. y©r~ trék voor beide elftallen om half drie per bus. WILHELMINA: De vriendschappe lijke ontmoeting, die het eerste elftal j.l- Zaterdag speelde tegen Willi. uit 's Bosch, werd met 52 gewonnen. Het tweede verloor in Schelluinen met 51 en het derde speelde in de uitwedstrijd tegen Peursum 2 gelijk 2—2. A.s Zaterdag begint voor het eerste de competitie weer te draaien. Het programma wordt ingezet met een thuiswedstrijd tegen A.Sl.W.H. 1 uit Hendrik Ido Ambacht. Aanvang vier uur. Daarna, om zes uur, speelt het tweede tegen het op bezoek komende Rijswijk 1. Het derde speelt een uit wedstrijd tegen Brake! 2. Vertrek half vijf. VEILING VEEN. De prijzen op de veiling te Veen waren als volgt: Peren van 353 ct. Appelen 227 ct.; Princesseboneii 1523 ct.Snijbonen 20 ct.Rode kool 4 ct.; Savoyekool 4 ct.Kroten 5 ct.; Tomaten 12 ct.; alles pea* kg. Aardappelen 7.90 per 100 kg. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 5 September. Op die mar kit alhier werden aan gevoerd in totaal 5437 stuks vee. Vette koeien en ossen 820; gebruiks- vee 2071; vette kalveren 90; graskal veren. 367nuchtere kalveren 345 varkens 198; biggen 554; paarden 258; veulens 47; schapen of lamine ren 601; bokken of geiten 83. Prfjzen: vette koeien 2.682.80, 2.482.68, 2.18-2.4)8; vette kalveren. T—3.30, 2.75—3.O0, 2.25—2.50, gras- kalveren 350 250 150; nuchtere kal veren 65 @0 55; biggen 48 40 35; slachtpaarideh 1-85 1.75 1.60; scha pen 95 75 60; lammeren 90 80 65; kalfkoeien 1000 900 800; melkkoeien 1000 900 800; vare koeien 700 60o 550; vaarzen 750 650 550; pinken 575 475 375. GEVONDENeen ketting, een bal, en ©en waterpas. Inlichtingen Rijkspolitie-Kazerne,te Heusden. GEVONDEN: Een tang met veer tje op de weg te Hill'. Terug te be komen bij P. S. Lankhaar, Hill no. 8 'te Dussen. GEVONDEN: in de Burg. v. d. Schamsstraat te Audel, een mondhar monica. Terug te bekomen bij H). Tankens te Audel. GEVONDENEen kussen, op de weg van Heusden naar Doeveren. Te rug te bekomen bij L. Galijn D 12 te Doeveren. i GEVONDEN te Eethen, 2 kinder jasjes en aan komen lopen te Ee then, een grote herdershond. Inlich tingen bij de Rijkspolitie te Eethen. VERLORENEen blauw dames- vest, tussen Eethen en Gendenen. Te rug te bezorgen bij' P. Straver, A 33, Eethen. VERLOREN' in Uitwijk, een gou den vulpen. Terug te bezorgen bij L A. Starren'burg te Uitwijk VERLORENeen bankbiljet van f 10,vanaf Le Sage via Binnenpad, Nieuwe Steeg, Sberrebos naar de Groenend aal. Terug te bezorgen: v. Genderen, B 133, Nederbemert. wanneer II onze voortreffelijke collectie ziet Prentenboeken, Spelen, Papierwaren, Leesboeken, Studie materiaal, alle soorten Tijdschriften, een grote collectie Romans, enz. enz. Boekhandel Firma L. VEERMAN, Tel. 19§, Heusden Incident Rode Ster vliegtuig. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse ziakén heeft Dinsdag morgen vroeg verklaard, dat een tweemotorige bommenwerper „met een rode ster als; kenteken", Maan dag voor de kust van Korea schepen van de V.Ni heeft aangevallen. Het toestel werd' neergeschoten. Het lijk van een Sovjet-Russische vlieger werd door een toirpedioibooitj'a,- ger van de V.N uit het wrak van het vliegtuig gehaald, aldus het ministerie. Door de papieren, die op hiem go-1 vonden werden, werd hij; geïdentifi ceerd a ls een luitenant van de Sovjet- Russische luchtmacht. De Sowjet-Unie heeft aan de Ame rikaanse ambassadeur te Moskou een nota willen overhandigen, waarin werd geprotesteerd tegen „het aan vallen en neerschieten van een Rus sisch vliegtuig boven Korea door elf Amerikaanse gevechtsvliegtuigen." De Amerikaanse ambassadeur heeft deze nota echter niet aanvaard en verwees de SowjeLUnie naar de V.N. Dinsdagavond is de Veiligheidsraad onder voorzitterschap van sir Gldd- wyn Jebb bijleen gekomen. D© voor zitter zeide vier documenten ontvan gen te hebben. 1. Een brief vari Warren Austin Amerikaover het neerschieten van het viegtuig met een rode ster als' kenteken. 4. Een Sovjet-resolutie over de strijd in Korea. De eerste twee documenten, zo zej- de Jebb, zouden besproken worden in het kader van de klacht over agressie in Korea en de twee andere zouden iri de agenda opgenomen worden. Lijk van verongelukte piloot gevonden: Het stoffelijk overschot van de piloot van de Firefly van de marine lucht vaarklienst, die vorige week Woensdag bij Kijkduin in zee ver ongelukte, is Dinsdagmorgen op het strand te Noordwij-k gevonden. Van de zijde van de marine wordt vernomen dat de piloot, de bijna 26-jarige ongehuwde leerling onder officier vlieger, matroos le klasse Willem van de Born niet gewond was. Hij moet dus door verdrinking 0111 het leven zijn gekomen. Sigaretten ivorldlm duurder. De vakgroep Sigarettenindustrie beeft in een adres aan de lie en Kamer gewezen op de recente „de sastreuze prijsstijging" der grond stoffen. Niet alleen de Virginia-ta- bakken, die hier verreweg het meest gebruikt worden, doch ook de Ori ënt- en Rhodesia-tabakken zijn sterk gestegen. De détail-prijzen voor sigaretten in Amerika zijn reeds belangrijk ver hoogd. I11 Nederland zou een verho ging van de clétailprdjs over ©en maand of drie onvermijdelijk zijn, daar de voorraden bij de fabrikan ten niet groot zijn. Sclhojeiiirepiairiatiieis mofrillen duurder. De gezamenlijke Ned. Schoenma kerspatroonsbonden hebben op een Maandag gehouden vergadering be sloten de sehoenreparatieprijzen te verhogen. Dit besluit is genomen in verband met de zeer verhoogde prijzen van alle grondstoffen. Een verhoging van 15 pCt. op alle schoenreparaties achtten de bonden als noodzakelijk. 2. bestrijdingsmiddelen, kunst meststoffen, zaaizaden, pootgoed en boo mk w eklerij producte 11 3. machinerieën en werktuigen voor de zuivelindustrie. VERLORENEen polshorloge, tussen Haar steeg en Herpt. Terug te bezorgen a. h. Bureau van dit blad. Komt ziet en overtuigt U Wat U ook voor het najaar zoekt, bij ons vindt U een enorme sortering 2. Een brief van bet hoofdkwar tier der strijdkrachten der VjN. in Korea. 3. Een Sovjet-resolutie over het 'bestoken van Chinees gebied.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2