A.L.A.D. - Ahnkeik 1 Foto VISSER Zn. Telefoon 95 Werkendam 1 DAMES- EN HERENHORLOGES VERLOVINGSRINGEN RIJWI N W. LA GROUW Kerkwegll Tel. 6 NIEUWENDIJK Radio Apparaten Technisch Bureau „ELGO" Telef. 12 N.V. Regelmatig ontvangen wij de nieuwste PHILIPS en N.S.F. B. VIVEEN, Koolplanten G. VAN WIJK PH.zn. Met algemene stemden wor^t hier op tot de voorgestelde wijziging be sloten. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie voor de hulpketiir- meester en tot aaöivulling van de sa- larisv e ronden ing Met algemenè stennmen wordt tot de voiorgestelde wijziging besloten en wordt het salaris voor de huïpkeuir- meester in lijdelijke dienst vastgesteld op f275.per maand. De heer Dekkers zotu het prefere ren, dat als huTpkeurmetester iemand uit de omgeving werd genomen. Ook zou hij niet beknibbelen om de'laa t ste 14 dagen dat deze hulpkieurmees;- ter in dienst wordt gehouden. De Voorzitter merkt op, dat bet slechts gaat over de instructie en bet salaris voor een huTpkeurmeester Aanstelling geschiedt door de Burge meesters der aangesloten gemeenten. Voorstel van B. en W tot wijziging van de algemene politieveriordeniinig. Tot b eden is er in de politieverorde ning niets van toepassing op de ijster- reinen. Tot handhaving van de orde kon de politie na gedane waarschu wing niet dwingend optreden. Om in deze leemte te voorzien, wordt voor gesteld aan art. 1 der politieverorde ning toe te voegen: „Ijsvlakten wor den met dezelfde beperking, onder wegen begrepen". De heer Dekkers vindt het nogal gezocht. IJsterreinem worden slechts gebruikt voor vermaak. Als dit artikel wordt (Opgenomen, zal dit vermaak uitsluitend aan verenigingen komen. Doen zich wanordelijkheden of vecht partijen voor dan kan de politie toch ingrijpen, dan is het ook pas nodiig De Voorzitter is overtuigd, dat de politie op het ijs niet zal optreden als zulks niet nodig is, doch het is wenselijk dat ze daartoe de bevoegd heid krijgt. In verband met het steeds, meer gaan bezigen van tractoren als trek middel op de wegen heeft dit tot ge volg, dat de wegen bij vochtig1 weer ernstig worden bevuild. De wielen worden immers niet steeds behoorlijk schoongemaakt. Ingevolge het Provin ciaal reglement in Noordbrabant is er een dergelijke bepaling reeds lang van kracht voor voertuigen geen mo torrijtuig zijnde. Door opneming van het voorgestelde artikel' zal tegen, de w e gv er on t r e i n ige r s met motorrijtui gen in de toekomst kunnen worden opgetreden. Voorgesteld wordt na art. 30 in te voegen art. 30a„Het is verboden een weg, welke kunstmatig verhard is, te berijden miet een mo torrijtuig awaarvan de wielen of rupsban den niet van slijk zijn ontdaan b. waarvan tijdens het vervoer voor werpen of stoffen afvallen waardoor de weg wordt verontreinigd. In dit artikel wordt verstaan onder motorrijtuigen alle voertuigen welke bestemd zijn om uitsluitend of me de door een mechanische kracht, anders dan langs spoorstaven, te wor den voortbewogen. Dit artikel is niet van toepassing op wegen waarvoor het Rijkswegenreglement' geldt". De vleeskeuringswet bedreigt straf tegen de slagers, die honden in d!e slagerij e.d. aanwezig hebben. Die klanten ,die hun hond mede in de winkel brengen, worden daar niet gaarne door de slagers op gewezen. Óm hierin te voorzien wórdt voor gesteld aan art. 116 der politieveror dening toe te voegen art. 116a: „Het is verboden honden in de inrichtin gen ,als bedoeld in artikel 19 van de Vleeskeuringswet S 1919 Nio. .524, mede te voeren .óf. bii zich te hebben". De practijk wijst aan dat het bezi gen van vuurwerk in bet algemleen geschiedt door de jeugd1. De verkoop kan tot heden vrij plaats hebben.. Door opneming van een artikel kan de Burgemeester overeenkomstig art. 7 van de verordening bij het verle nen van ontheffing voorschriften stel len. Bepaalde gevaarlijke voorwerpen kunnen dan verboden wordien. Aan art. 129 vvprdt voorgesteld een twee de lid toe te voegen„Het is verbo den vuurwerk, waaronder ook be grepen zijn zwermers, voetzoekers, 'bengaals vuur of dergelijks, af te le veren of ter beschikking te stellen''. De heer Dekkers vindt ook dit overdreven. Vuurwerk wondt alleen gebruikt bij feestelijke gelegenheden door jongens beneden de 16 jaar. Als de landswetten toelaten, dat dit vuurwerk mag' vervaardigd worden, dan zou spr. geen bepalingen in het leven roepen het gebruik ervan te beletten. Men loopt dan de kans hel aan de stok te krijgen met bert die het vervaardigen. De Voorzitter zegt, dat ook jongens boven die 16 jaar zich in dit opzicht kunnen misdragen, b.v. bij concerten. De politie staat 'daar nu machteloos tegenover. hebben in huiri provinciale reglemen ten reeds een dergelijke bepaiinig op genomen. 'Na art. 156 wordt ingevoegd anti. 156a: „De eigenaren, pachters, ge bruikers en beheerideins van en die rechthebbenden en toezi chfhouders op de binnen de gemeente (gelegetn gromden of wegen zijn verplicht die zich op die gronden of ioip .de bermen van die wegen bevindende distels (Cirsium arvense) en andere voor de belendende landerijen schadelijke ge wassen, vóór dat deze gaan bloeien, uit te roeien". De voiorgestelde wijziginigen worden hierop met algemene stemnten goed gekeurd. Voorstel van B. en W. tot aanvaar ding van de voorwaarden verbonden aan de aansluiting van de afdelingen Herpt, Hedikhuizen en Oudheusden aan het Waterleidingnet van de.N.V. Waterleiding Mij. Noord-West-Bra bant. De Voorzitter zegt, dat het geluk kig eindelijk zover is, dat de po gingen van het- gemeentebestuur met succes zijn bekroond en de genoem de afd elingen der gemeente, aan het waterleidingnet aangesloten kunnen worden, tengevolge van de subsidie verlening door hel rijk. Van de Directeur van het Rijks instituut voor Drinkwatervoorziening ontvingen B. en W. bericht, dat in beginsel is besloten aan de Minister van Sociale Zaken gunstig te advise ren omtrent de subsidiëring der wa tervoorziening van Herpt, Hedikhui zen en Oudheusden. Na overleg met de Raad van Commissarissen hebben B. en W. aan liet Rijks Instituut me degedeeld, dat zij met de voorwaar den aan de subsidiëringsregeling ver bonden accoord gaan en hebben daar toe een aanvrage ingediend. Ofschoon de subsidie nog niet is verleend, kun nen B. en W. thans veilig aannemen, dat deze te zijner tijd zal worden Iverleend. In de Raaid van Commis- 'sarissen is dan ook onder voorbe houd van goedkeuring door de,Ver gadering van Aandeelhouders beslo ten, dat zo spoedig mogelijk totaan sluiting var! genoemde buurtschap pen zal worden overgegaan, zodra de subsidie definitief zal 2ijn toege zegd. De voorwaarden welke voor de gemeente aan deze watervoorziening zijn (veerbonden, zijn de volgende: 1. de gemeente zal jaarlijks eien vergoeding van f 7,50 per brand- lcraan aan de Maatschappij betalen voor de in het betreffende buizennet aanwezige brandkranen (er zijn hier in 49 brandkranen geprojecteerd). 2. de gemeen te garandeert de aan sluiting van 98 pCt. der op het ge projecteerde buizennet aansluitbare percelen. Hiermede zal dan de geraamde opbrengst van f 5013, per jaar worden verkregen. Door,het Rijks zal voorts worden verlangd, dat tenminste een ontvangst van f5012 bij de bepaling van het sub sidiebedrag wordt in rekening ge bracht. Voor elk perceel, dat minder dan 98 pCt. zal worden aangesloten, zal de gemeente j aarlij ks f 16,50 aan de Maatschappij vergoeden. 3. Indien, door welke oorzaak ook de subsidie, welke door het Rijk zal worden verstrekt, mocht worden in getrokken, zal de gemeente Heus- den voor de onderhavige uitbreidin gen de voorwaarden aanvaarden van een algemene regeling, welke voor de aangesloten gemeenten zal gel den voor de voorziening van de z.g. onrendabele gebieden. Zulk een re geling is nog niet vastgesteld, doch zal binnenkort worden opgemaakt. B. en W. geloven echter niet, dat die voor de gemeente zeer bezwaar lijk zal zijn. Gelet op de omstandigheid dat blij kens het destijds uitgebracht rapport van de Inspecteur van de Volksge zondheid de drinkwatervoorziening in de genoemde buurtschappen zeer slecht is te noemen en rekening hou dende met de naar de mening van B. en W. gunstige voorwaarden waar op thans aansluiting kan worden ver kregen stelt het college de raad voor die door de N.V. Waterleiding-Mij. gestelde voorwaarden te accepteren. De lieer v. Herpt vraagt of alle huizen aangesloten zullen wonden, ook de verder afgelegen, waarop "die Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer v. BI adel zag gaarne spoed betracht, want de drinkwatervoor ziening is allertreurigst. De Voorzitter zegt dat B. en W. reeds jaren bezig zijn geweest, het zover te krijgen. Zeker zal op spoed worden aangedrongen. De heer Verschuur vraagt hoe of liet staat met het uitbreidingsplan. Het is gewenst dat aan het versprei de bouwen een eind wordt gemaakt. De Voorzitter hoopt binnenkort met een uitbreidingsplan bij de raad te komen. De heer te 'Vruchten juicht de aansluiting toe, doch hoe zit het met punt 3, als de subsidie door het rijk wordt ingetrokken, komt alles dan ten laste van de gemeente? De rege ling is nog niet vastgesteld, dit komt spr. wel wat bezwaarlijk voor. De Voorzitter koestert geen vrees dat de subsidie door het rijk zal worden ingetrokken, mocht dit ge beuren, dan valt men onder de re geling die zal worden vastgesteld en die voor alle onrendabele gedeelten en. gemeenten zal gelden. De heer Dekkers vraagt of de men sen vrij zijn om aan te sluiten. De Voorzitter antwoordt ontken nend. Aansluiting is verplicht, uitge zonderd voor hen die over goedge keurd drinkwater beschikken. Met algemene stemmen wordt be sloten tot de voorgestelde aansluitin gen over te gaan. Verzoek van C. Muijen en M. Buijs te Herpt om de verbindingsweg tussen de Kerkstraat en Achterweg, lopende over de percelen Kaid. be kend lierpt Sectie B nummer 819 en 1031 aan het openbaar verkeer te onttrekken. Naar de mening van B. en W. worden door de onttrekking, aan het openbaar verkeer geen ernstige be langen geschaad, zodat het college voorstelt daartoe over te gaan. De heer Dekkers heeft naar deze kwestie een onderzoek ingesteld. Die- ze weg is ontstaan door een vroe gere boer, die het pad heeft aange legd. Er is nooit een bordje „Eigen Weg" geplaatst. Er is verharding aangebracht en aan beide uit einden zijn lantaarns geplaatst. Spr. geboft dat de raad te ver gaat als hij tot onttrekking aan het open baar verkeer besluit. Door het lang durig gebruik, misschien wel 2 of 300 jaar is 'nrecht op dit pad ontstaan. Indertijjd is een procesverbaal opge maakt, dat echter niet is doorgegaan. Spr. heeft ook een. briefje van de Pastoor in handen, waarschijnlijk is de Voorzitter dat schrijven ook be kend. De Voorzitter zegt hiermede niet bekend te zijn, hij krijgt geen inzage vim de correspondentie van mijn heer Pastoor. De heer Dekkers vindt het on juist, als de raad zich zou gaan men gen in een meningsverschil overeen pad, dat door iedereen wordt ge bruikt. B. en W. moeten ook niet op de stoel van de rechter gaan zit ten, deze heeft de beslissing te ne- men en niet de raad. Aan sluiting Met A. L. A. D.'s nieuwe Touringcar gaan wij op Donderdag 14 September a.s. wederom naar de Jaarbeurs te Utrecht, waar dan tevens Concours Hippique wordt gehouden. Naar de Bevrijdingsfeesten te Eindhoven op Maan dag 18 September a.s. Vertrek 'savonds 6 uur. Naar de Opening der Staten-Generaal te 's-Graven- hage op Dinsdag 19 September a.s. WIJK EN AALBURG een goede Naaimachine prima Reparatiewerk Aangeboden Knollen-, Prei en Andij vieplanten v vroege Aard- beienplanten Deuts Evern Alles op fotografie's gebied - Vergrotingen naar elk portret WEER yOORRADIG Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Een ieder kent de langs de wegen en in velden staande bloeiende distels en dergelijke onkruiden, welke een grote hoeveelheid zaad produceren en dat 'door de gemiakkeiijke verplaats baarheid en grote kiemkracht, aan grenzende soms van dat onkruid vrije gronden besmetten. Omtrent de uitdrukking „en andere voor de landerijen schadelijke gewas sen" zij vermeldt, dat de Stichting van de Landbouw zich over dit on derwerp ernstig beiraadt en dat er weldra een aanduiding van bepaaldie (schadelijke onkruiden zal verschijnen. De provincies Zeeland en Utrecht Men kan zich voor bovenvermelde reizen opgeven bij de navolgende adressen VAN BEERSUM, Heusden KOREVAAR, Meeuwen VIVEEN, Genderen BLOKLAND, Woudrichem. G. VERHOEVEN, Nieuwendijk N. V. A.L.A.D., Wijk en Aalburg Aanmelding spoedig gewenst. School,paarbank der Coöperatieve 'Boerenleenbanken „Genderen en „Me6UW6n Voor en voor naar Naaimachinehandel Hoogstraat 44 Woudrichem alle soorten benevens ook TVlc-f 32 Op aanvraag ook foto's bij U aan huis een prachtsortering KLOKKEN met Bim-Bam slagwerk PENDULES met Gong- en Bim-Bam slag WEKKERS en een grote keuze Heren Zakhorloges reeds vanaf f 13.50 Onze sortering Gouden H. D. Z. is uniek HOOGSTRAAT 16 JUWELIER sedert 1880 Q0RINCHEM Hier is keuze 1Grote voorraad, waaronder de meest bekende Hol landse merken. Verder Heren- en Dames Rijwielen met remnaaf. 1 jaar garantie, f 100,met lantaarn, slot en spatlap, f 115,—. Jongens- en Meisjes Rijwielen. (Zo juist weer nieuwe modellen ont vangen) Driewielertjes, Steps, enz. Tweedehands gemoffelde Rijwielen in prima staat, met garantie Thans uit voorraad leverbaar, Motorrijwielen, [eerste B.S.A. en D.K.W., iets geweldigs, in 2 takt, met een naam en kwaliteit, die AF is Hulpmotoren, V.A.P., le Poulain, (Berini, alleenverkoop voor geheel Altena), Mosquito, enz. Onder delen, reparaties, vulcaniseren, accu's laden, enz., enz. Radio- apparaten en reparatie, aanleg, enz. Naaimashines, Gritzner, Ve ritas, Haid Neu, alle bekende eerste klas merken. Uit voorraad leverbaar, ook in zig-zag en salon meubels. Onderdeien en reparaties Gebruikte Schoenmakersmachine, in prima staat, tegen zeer billijke prijzen Electrische Wasmachines, in diverse modellen, prima fa brikaat, scherp concurrerende prijzen Haarden, Kachels en Fornuizen en 3-gaats geëmailleerde kachels, Thans geen moeilijkheden meer, doch model en leveringen gaat vlot Voor Stofzuigers en Strijkijzers Kronen en Lampenkappen, moet je ook beslist hier zijn Rijwielen moffelen en biezen vanaf f 18,—. Gratis zolang een rijwiel tot be schikking Motor- Radio- en Auto Accu's, enz., enz. Smeerolie en diverse vetten Petroleum, Gasolie, Disselolie, Carburine en Benzine Bovenstaande goederen ook te leveren op nader overeen te komen betalingsvoorwaarden Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds. Official PHILIPS en M.S.F. Service.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6