„De Werkman" van 8 t/m17 SEPTEMBER^.s., „Kleon"- en „Rollux'-rijwielen Inmaalc-artikelen voor de weck W. P. v. cl. Zalm DE AUTOBUSSEN VAN DE B.B.A. BRENGEN U UIT EN THUIS I SOLEX SCHOEP's Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen ad res 1 1ste KWAL ITEIT J. M. OERLEMANS, Tel. 40f Genderen M. G. BLANKERS - Telef. 51 KOOPT UW WERKKLEDING BIJ GORINCHEM, Langendijk 10, Tel. 2789 grote, Bredase Na het ontbijt vertrekken en voor, het avondeten thuis l ®en Damesfiets of een Radio of een stof-) zuiger enz., kunnen U als prijzen in de! schoot „vallen Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR G. P. VAN DEN HOVEN voor de Dames naar de tn alle zalen ven „Concordia" met Paviljoen, v. Coothplein. Breda Geopend van 10 v.m. tot 5 uur. *b Avonds van 7-11 uur. De Zondagen geopend van 1 u. tot 5 u.j n. m. en 's avonds van 7-11 u. Vanaf station 5 min.- dienst naar Beursgebouw. 1 HEUSDEN, Tel. 98 Burctitstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 Grotesfraat 22a Agent voor Wijk en Aalburg is geen enkel voordeel ook gieen enkel ntideel verbonden. De belen dende buren zijn in de kwestie niet gehoord en ook Ged. St. voelen blijk baar weinig voor sluiting. Spr. zou daarom niet tot sluiting willen over gaan en verklaart zich dus tegen het voorstel van B. en W. die nielt met een dergelijk voorstel hadden moeten komen. De Voorzitter zegt dat als het col lege van B. en W. een gezegeld adres ontvangt, zij dit aan de raad moeten voorleggen en daarbij dan ook hun advies dienen te voegen. De raad is bevoegd, dit advies te aan vaarden of te verwerpen. B. en W. kunnen echter een dergelijk verzoek niet terzijde leggen. De heer te Vruchten voelt er ook niet voor zich in een bu reuk wies tie te gaan mengen en 'hij beschouwt het als onrecht als het padje geslo ten wordt. Er wordt beweerd, dat er geen belangen met sluiting wor den geschaad. Spr. zou wjllen ^ra gen 'jvelke belangen geschaad wor den als het pad openblijft. Het be staat misschien '2 of 300 jaar. Wordt deze weg gesloten, dan zullen er in Herpt meer velgen. Spr. gelooft, dat het is zoals dhr. Dekkers zegt, dat G.S. het weggetje willen laten bestaan. Het algemeen belang wondt niet ge diend, als men de zin van 2 mensen volgt. Men heeft het hele zaakjie maar omgegooid en nu wordt er de raad maar voorgespannen. 'Spr. is tegen het voorstel van B. en W. De, heer v. Herpt verklaart gaarne met het voorstel van B. en W. ac- coord te gaan. Alle motieven, die voor het behoud worden aangehaald, hebben geen waarde. Bestonden er vroeger redenen om het padje te handhaven, deze zijn, nu er slechts één man per week gebruik van maakt vervallen. Het motief voor Kortere weg naar de kerk, heeft ook geen betekenis, omdat het gaan 'langs jeen behoorlijke weg, slechts een omweg van 4000 centimeters betekent. Men maakt spr. niet wijs, dat het pad voor hen die op dé fiets naar Hens- den gaan, betekenis heeft, men heeft daarvoor betere wegen tot zijn beschikking. Spr. acht het 't beste als deze zaak wordt opgelost, in de geest zoals door B. en W. aangege ven.. Wat de heer Dékkers heeft ge zegd over de rechter is er geheel naast, die heeft met 'Beze "kwestie niets te maken. Hierbij gelden slechts de bepalingen van de wegenwet. B. en W. waren wel degelijk verplicht deze zaak aan de raad voor te leg gen. Het is ook niet juist dat Ged. St. ier op zouden staan het padje te laten bestaan. Ged. St. hebben in deze nog geen uitspraak gedaan. Spr. heeft een onderhoud gehad over de ze kwestie met een ambtenaar van de Prov. Waterstaat en cteze ver klaarde het alleszins billijk te vin den, dat het pad gesloten werd. en hij verklaarde daartoe zijn volle me dewerking te zullen verlenen. Men kan er alle motieven bijhalen, ook het verwijderen van de heg, doch de ze is persoonlijk eigendom en de eigenaar kan er mee doen wat hij wil. Ook het motief dat dan meer dere paadjes zullen verdwijnen acht spr. niet steekhoudend. Juist het te genovergestelde is het geval. Hij zou dit als een zegen voor de afdeling Herpt zien. Wat zegt men er van, als men als voorzitter van een wa terschap de situatie gaat opnemen en men wordt dan met een geweer ontvangen. De heer Verschuur vraagt hoe of het staat met de ruilverkaveling be staat er uitzicht dat deze in de loop van enkele jaren tot stand komt? De; Voorzitter kan hierover niets mededelen, misschien kan de heer v. Herpt hierop antwoord geven. Dei heer v. Herpt zegt dat aan ruil verkaveling, uitbreidingsplannen vast zitten. Het zou heel mooi zijn ge weest, als er reeds een uitbreidings plan voor Herpt was vastgesteld,, dan zouden vermoedelijk de kwes- tiei's van de verschillende paadjes opgelost zijn. De heer Verschuur zou gaarne zien, dat, al duurt het b.v. nog 3 jaar eer de ruilverkaveling tot stand komt, dat dan deze kwestie zo lang bieef hangen. Het paadje bestaat reeds honiderde jaren, dus die drie kunnen er dan ook nog wel bij. De heer v. Herpt merkt op, dat enkele jaren geleden door Ir. Kru- ger van de Cultuurtechnischen dienst "m Herpt een lezing is gehouden waarin deze vertelde, dat de plan nen voor ruilverkaveling onder Vlij men in 1949 en voor deze omgeving in 1950 gereed zouden komen. Spr. ziet echter van deze plannen de eer ste 15 of 20 jaar niets komen en hij zou daarin ook een gelukkig ver schijnsel zien, omdat aan ruilverka veling werkverschaffing vastzit. Hoe langer werkeloosheid uitblijft, hoe beter dit is. De heer Verschuur vraagt, of, als het waar is, dat de ruilverkaveling nog 20 jaar uitblijft, er dan geen middenweg is te vinden. De heer v. Herpt zegt dat hij deze als Voorzitter van het Waterschap heeft aangeboden, doch men wilde er niet op ingaan. Dhr. Verschuur meent, dat liet de heren Muijen en Buijs toch wel iets waard moet zijn, als ze het pad wieg kunnen krijgen. Het bedrag dat zij er voor over hebben, zou dan ge bruikt kunnen worden, om de Kerk staat in betere toestand te brengen. Met wat goede wil van beide zijden, is toch wel een oplossing te vinden. De: heer v. Bladel is liet er mede eens, dat zo als het padje nu ligt, het moet verdwijnen. Wordt het evenwel recht getrokken, dan bestaat er geen bezwaar het te laten bestaan. De Voorzitter merkt op, dat dan in. ieder geval het bestaande pad opgeheven dient te worden. De heer Dekkers, voor de tweede maal het woord verkrijgende, zegt 'dat de heer v. Herpt liet padje wiel heeft gekleineerd, doch toen het ging over de plaatsing van een lan taarn aan de Scheepswerf moest er een middenweg worden gezocht. Aan 'dit pad zijn 2 lantaarns geplaatst, waaruit naar spr.'s mening duidelijk de belangrijkheid van het pad blijkt. Als hier met de juiste tact was ge handeld, zou een beter contact tot stand zijn gekomen, zonder geweer. Het gebruik van dit wapen wijdt spr. aan het ontactisch optreden van een der partijen. In het verleden is er nooit enige moeite geweest, nu deze is ontstaan, wordt de raad te hulp geroepen en moet deze ingrij pen- Spr. voelt daarvoor niets. Hij zou B. en W. willen verzoeken een gulden middenweg te zoeken of die toestand te laten zoals hij nu is. De heer te 'Vruchten heeft dé heer v. Herpt horen zeggen, dat het pad door slechts één man per week wordt gebruikt, een redén te mieer om dan de toestand maai' te laten 'voortbestaan. Uit het schrijven van Ged. St. blijkt, meent spr., dat de Ambtenaar van de Prov. Waterstaat zich dan maai' slecht van zijn taak heeft gekweten. Dat de eigenaars kunnen doen wat zij willen, is voor spr. ook nog een vraag. Dreigen met een geweer is voor hem nog een reden te meer om zich buiten dé kwestie te houden.. Stel je voor, dat je vandaag of morgen met een ge weer wordt bedreigd. De oplossing van de lieer Verschuur lijkt spr. niet ideaal, die van de heer v. Bladel lijkt hem beter. De heer v. Herpt zegt, dat de ei genaren, met de heggen kunnen doen wat zij willen ais ze zich: maar aan bet wegenregelennent houden. Ook de rechter heeft in deze kwestie niets te zeggen. Spr.meendedatd.hr. Dekkers op rechtskundig gebied wel enige bekendheid had, in deze is hij echter geheel mis. Als men als Voorz. van een Waterschap zijn plicht idoet en men wordt dan met een ge weer bedreigd, omdat men ontactisch is opgetreden, dan weet spr. niet hoe hij anders zou moeten handelen. De lantaarn nabij de werf moiest nog geplaatst worden. De béide lan taarns hier zijln geplaatst toen het licht werd aangelegd. Trouwens; als het pad wordt opgeheven, staain déze lantaarns nog op de goede .plaat®. Met het voorstel om het pad recht te trékken maakt de raad zich slechts belachelijk en wordt de weg naar de kerk nog langer. Sipir. heeft voorge steld om aan 'hét einde van dé hoouil- gaard van Buijs een pad te mlakten, zódat de heer Buijs het recht over zijn gehele eigendom verkreeg, doch hij heeft daarover niets mieer gehoond. Erfdienstbaarheid kan niet worden afgekocht. Er is op 't ogenblik een ge schil aanhangig tussen Ged. Staten en het waterschap van 'Herpt en biet Herptseveld over een dergelijke kwes tie. De heer Verschuur zou de kwestie aan Bi. en W. renvoyieren, opdat deze een middeweg kunnen zoeken. De Voorzitter acht dit niet over eenkomstig het voorstel van B. en \Vt, de raad dient een beslissing te nemien. Het zoeken van een middenweg js niet aan B. en W1. doch aan partijen. De heer Verschuur wenst niettemin zijn voorstel te handhaven. Het wordt door de heren Dekkers ente Vruch ten ondersteund. In stemming ge bracht wordt het met op, een na algemene stemimén aangenomen. "De heer v. Herpt stemde tegen. Op het verzoek van M. v. d. Kevie, om een tegemoetkoming ingevolge ex art. 13 der Li O.-wet 1920 voor een zijner kinderen, dat de Christ, school te Genderen bezoekt, wordt op voor- istél van B. en Wi besloten een bedrag van f 2.50 per maand toe te kénnen De gemeentebegroting! 1950 en die van hét Burgerlijk Armbestuur te Herpt worden gewij'zigd overeenkom stig de "voorstellen van B>. en W. De gemieëntterekening en rekening van jiet vleeskeurings- en woningbe drijf .1949 worden die raad aangehoi- den. Als leden der commissie van on derzoek wijst de Voiorzittér aan de heren Dekkers, te Vruchten en Ver schuur. i Aanbieding gemeentebegroting en begroting vleeskeurings- en woning bedrijf voor 19 51 De Voorzitter wijst vöor onderzoek dezer begrotingen aan de héren Ver schuur, v. Herpt en v. Bladel. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van het nodige crediet voor woningbouw en aanvragen van Rijksstenu voor een crepeer ge val. De raad hecht hie ran met algemene stemmen zijn goedkeuring. Op voorstel van B. en W en advies van de Inspecteur voor de Volkshuisr vesting wordt pand Z no. 30 onbe woonbaar verklaard. Voorstel van B. en W. tot onteige ning van diverse percelen, ter verwe zenlijking van bet goedgekeurde we- deropbouwplan der gemeente. Op de plaats waar thans staan de te onteige nen pandjes gemerkt 1 en 2, moet krachtens het goedgekeurde wederop- bouwplan twee nieuwe woningen worden gebouwd. Op de percelen aangeduid door 3 en 4 kan in verband met de beschik bare ruimte slechts één woning wor den gesticht, hel grien in overeenstem ming is met het goedgekeurde we- deropbiouwplan. De onteigening van het perceel no. 5 is nodig ten einde op ait en het nevenliggend perceel, welk nevenliggend perceel door vrij willige verkoop in eigendom kan wor den verkregen, een nieuwe woning te kunnen stichten. De onteigening van perceel no. 6 is nodig, aangezien het terrein van dit perceel nodig is voor de bouw van van een nieuw gemeentehuis. De plan nen vpor de bouw van het nieuwe ge meentehuis rijn bereids aan Weder opbouw ter goedkeuring doorgezon den. 1 B. en W. stellen voor er in te be willigen, dat de Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting overgaat tot onteigening van de volgende per celen: Sectie A 1070-71, éigenaar H. J. M. Merkx, Heusden gemerkt 1 en 2 sectie A 866, eigenaar C. v Willigen, Heusden, gemerkt 5 sectie A 403, eigenaar wed. v. Beers, Heus den gemerkt 4 sectie 404, eigenaar H. v. d. Pol, Waalwijk, gemerkt 3 sectie A 606, eigenaar W. Wijnands, Wageningien, gemerkt 6. De Voorzitter dieelt melde, dat in een volgende vergadering nieuwe voorstellen tot onteigening van per celen aan de raad zullen worden voorgelegd. De heer te Vruchten vraagt of de plannen voor de bouw van bet ge meentehuis thans bij 'de laatste instan tie berusten, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. De raad hecht ook aan deze voor stellen van Bi. en W. zijin goedkeuring. Reclames schoolgeld zullen in be sloten vergadering worden behandeld, zodat de Voorzitter de openbare ver gadering met het formuliergebed sluit. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" Dit is de naam van het fonds tot bestrijding der tuberculose en ter bevordering der volksgezondheid; ook wel kortweg het T.B.C.-fonds van de Christelijke Vakbeweging ge noemd, want het is een instelling van het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland. Het werd in 1919 opgericht,, doch in 1941 werd het fonds door de Duit sers geliquideerd. Dit betekende dat alle gelden werden in beslag geno men en bij de bevrijding in 1945 het werk begonnen 'moest worden zon der één "Öent in kas. Al was in 1949 het sterftecijfer voor T.B.C. lager dan in 1939, toch werden nog 17000 nieuwe gevallen in 1949 geregistreerd. Naar schatting zijn er in ons land thans ongeveer 100.000 patiënten, die aan tuberculose lijden. Mede ten gevolge van het tekort aan sanatoriumruinite moeten vele van deze patiënten thuis kuren. En dit vraagt ook zeer grote offers van ons fonds. Ook de kosten voor sana- toi'iumverpleging, niettegenstaande door het Ziekenfondsbesluit een be drug van f 4,50 per dag wordt be taald, zijn zo hoog, n.l. f6,50 tot f7,50 per dag, dat de arbeidersgezin nen niet in staat zijn deze verpleeg- prijs te betalen. Hetzelfde geldt voor de voorgeschreven extra voeding door de consultatieburieaux. Van 1919 t.m. 1949 verleenden wij aan bijna 120010 patiënten tot een bedrag van 2 mill, galden hulp uit ons fonds. Vanaf de bevrijding be droeg dit juist de helft of 1 mill.gld. Naast de hulp aan T.B.C.-patiënten verstrekt ons fonds tevens tegemoet koming in de kosten van rusthuisver- pleging voor volwassenen en kolonie- verpleging (zowel bos als zee) voor kinderen. Oliepijpen Oliebroeken, i Korte oliejassen f 6,40 f 8,80 f 16,30 Lange oliejassen f 22,50 Rubberlaarzenf 34,70/35,95 Groene oliejassen f 5,05 PRIMA OVERALLS EN WERKBROEKEN Mancher broeken 19,85 Manchester jassen f 40,— Manchester Mouwvesten f 34,— zijn ook voorradig bij Bergstraat Wijk de Nationale gemotoriseerde fiets, staat wat betreft uitvoering, afwerking en ser vice aan de spits. Inlichtingen en demonstratie worden gaarne gegeven door Solex Service Station Automobiel- en Motorbedrijf WAALWIJK Tel.no. 102 IS en BLIJFT Vruchtbomen en Bessenstruiken, Haagbeplanting en Laanbomen, Rozenstruiken en Heesters Aanleg van Siertuin en Plantsoen, tegen scherp concurrerende prijzen. Vraagt vrijblijvend alle inlichtingen bij HET ADRES voor levering van Vsrtegsnwoordiger: Wad. P. DE JONB Does Kantoor HEUSDEN goopond: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7