voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Raadsvergadering Nederhemert No. 6804 Vrijdag 15 September 1950 FIRMA NORT GRATIS UND VAN AtfENA Firma L. J. Veerman, Heusden IIEÜSDEN Gisterenmorgen reikte Burge meester van Delft op het geméente- huis aan een 3-tal oud-Indische mW litairen het ereteken „Voor oride en vrede" uit, een reretiekeln voor hein, die zich in Indië op dë een oï an dere wijze hebben onderscheiden De heer A. Prins, Nieuwstiraat al hier, ontving dit teken met dé jaar- gesp 1947, de heer A. Verhoeven O 107 met de jaargesp '46/47 én de heer Wi. v. Wijk, Noordérsinger Z 160 met de jaargesp 1946. De heer A. Prins werd tevens nog uitgereikt het oorlogsherinneringis- kruis Mei 1940. De Burgemeester dankte bovenge noemde personen, namens de rege ring:, voor de diensten den lande bewezen. Hij hoopte dat God 'hét zou verhoe den, maar wanneer 'het nodig zou zijn, de regiering da n ge en vergeefs be roep op hen zoü. doen. 'Naar wij vernemen zijn thans ook de 6 woningen, die eveneens op het Burchtplein zuillen worden ge- i bouwd, aan de laagste inschrijf ster, de firma' P. A. Kramer te Géhderen gegund. Binnenkort zal ook de aan te lég-1 gen straat met riolerings- en verdere werken worden aanbesteed. Maandag j.l. hield de dam club in haar clublokaal Hotel „Cen tral" haar eerste vergadering van het seizoen, waarmede tevens de reeks speelavonden werd geopend. Na een kort openingswoord werden de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Na enkele in gekomen stukken behandeld te heb ben, werd besloten wederom deel te nemen aan de hoofdklasse competi tie van de Ned. Dam bond en reeds Maandag a.s. om half 8 te beginnen met de onderlinge competitie, welke in één groep zal worden gespeeld. In ©en geanimeerde rondvraag kwam de propaganda voor spel en club aan de orde en hiervoor werden en kele richtlijnen gegeven. Jongelui, welke voor het spel interesse heb ben, kunnen zich ten allen tijde met het bestuur in verbinding stellen, waar zij de nodige inlichtingen zul len ontvangen ook voor hun per soonlijke promotie. Voor het zilveren bestaansfeest werd een financiële steunactie op touw gezet, waarbij ook de leden zelf zullen worden ingeschakeld. Om elf uur sloot de voorzitter deze nut tige maar ook gezellige vergadering. De Schuttersvereniging „St. Blasius" alhier, nam Zondag deel aan het concours, uitgeschreven door de Langstraatse Schuttersbond, idat in El shout werd gehouden. „St. Blasius" werd met 130 p. derde. AALST De beer G. van Blallegooijen alhier, die in de gemeenteraad van Poeder,oijen zitting had voor de Partij van de Arbeid, heeft alsi zodanig! bie^ dar)kt. GENDEREN Het personeel van de Coop. Zuivelfabriek maakte een uitstapje naar Valkenburg. De Chr. Gem. Zangvereniging alhier, hoopt op 1 Nov. deel te ne men aan het Zaal-concours te 's-Gra- venmoer. De militair M. C. Treffers zal vermoedelijk 23 Sept. uit Indo nesië te Amsterdam aankomen, met het s.s. „Goya". HERPT Zowel de schutters van de vereniging „St. Catharina", als van de handboogschutterj „Ons Genoe gen" alhier, hebben Zondag de naam van onze gemeente weer hoog ge houden. „St. Catharina" eindigden.l. als leerste in de eindstrijd van de Langstraatse Schuttersbond, die in Elshout werd gehouden, met 147 p. De leden van „Ons Genoegen" be haalden in totaal 213 p. en bereikte daarmede die vierde plaats. De uit slag van het 6-tal was: W. Kuys 43, P. Fitters 35, A. Verhoeven 34, A. Couwenberg 33, W. v. Sprang 49 en R. Kuys 19 punten. NEDERHEMERT De collecte voor de Kanker bestrijding, bracht in onze gemeente op f69,10. De inzameling had plaats zondier het buurtschap „Rietschoot" dat door Aalst bewerkt werd. De nieuwe woningen aan de Kerkpad zijn betrokken door de ge zinnen Bracht en Hak, terwijl de woning Molenstraat B168f betrok ken is door wachtm. van Batenburg. De andere woningwetwoning is toe gewezen aan P. de Weert. Zaterdagmorgen had op de Steenfabriek „De Rijswaard" een on geluk plaats, dat gélukkig goed is afgelopen. De besteller der P.T.T. M. Smits kwam op zijn dienstroute op de hoek dier „hutten" in aanrij ding met een bespannen wagen. De botsing was zó hevig, dat de besteller en paard beiden op de grond terecht kwamen. Smits klaagde over pijn in zijn borst en zijn fiets was totaal „gekraakt." Per jeep van de N.V. werd hij naar het kantoor der P.T.T. gebracht. jplitiift Een landbouwer te Markelo ving in dit voorjaar aan jonge vos NIEUWENDIJK Aan de firma Colijn en Ippel alhier is opgedragen bet makein van een duiker te De Héén (géjn. Steen bergen). Het bouwen van een woon huis voor W. Snoek is door arch. B. v d. Zijp1 te Gorcum gegqjnd aan de fa. Ge'br. de Later alhier. POEDEROIJEN A.s. Zaterdag 16 Sept. hoopt het Mannenkoor „Ons Genoegen", een groot concert te geven. Mede werking verlenen 5 zangverenigingen, Dameskoor O. en O. te Meeuwen, Gem. Koor ^"Volharding" te Bab.- Broek, Chr. Gem. Koor „Hallelujah" te Almkerk, Gem. koor „Onderling Genoegen" te Andel en Mannenkoor „Ons Genoegen" te Poederoijen. Al le zangverenigingen staan oinider lei ding van dhr. P. H. v. Rijswijk, die met elk koor in 1950 een le prijs behaalde. Het muzikale gedeelte be rust bij Andels fanfarekorps", on der leiding van dhr. Flipse uit Gor cum. (Zie advertentie in ons vorig nummer). VEEN Morgen Zaterdag zal ook in onze gemeente een collecte gehouden worden voor de kankerbestrijding. Waar wij allen deze vreselijke ziekte kennen, zo laat ons ditmaal niet zeg gen, al weer een collectie, maar allen naar vermogen bijdragen tot bestrij ding van deze gevreesde ziekte. Het bouwen van 2 woonhui zen alhier, is gegund aan de fa. C. Honcoop. Het bouwen van een woon huis aan "N. Jiskoot, beiden alhier. Op 23 Sept. a.s. hoopt de mi litair. A. de Vries alhier, met die „Goya" vanuit Indonesië te repa- tri*ren. WIJK EN AALBURG Op Donderdag 21 Sept. hoopt voor de C.VJB. alhier pp te treden, Dr. H J. Sillëvis Sirhitt, hoofd leger en vlootpredikant te Eten Haag, die jaren lang lief en lee"d met 01114e jongens en mannen in Imidië eh op zee deelde, met al's onderwerp: „Die ervaringen van een vliootpredikamt in oorlogstijd". De C.V flB.'s uit Genderen, Heus den, Veen, Andel en Giessen-Rijs wijk hopen O:ok aanwezig te zijn. Ieder belangstellende wordt ten zeerste aangespoord, deze "vergadering bij' te wonen, teneinde' dezé alom in den lande békende spreker te horen en tevens kënnis te niemen van het werk van önze Chr. Vrouwen Bopd. De vergadering wordt gehouden in de kerkzaal te Wijk1 en begint om 7 uur precies. Er wordt één collecte gehouden. Naar wij: vernemen zal Dir. H Lettinga, die gedurende' een jaar dé praktijk van Dr. A. Aanen heeft waargenomen, dezer dagen oinze ge meente verlaten. In die betrekkelijk korte tijd, dat Dr. Lettinga, hier werkzaam is geweekt, heeft hij zic'hi vele vriendten en veel1 sympathie ver worven. Zijn prettige omgang en zijh voortdurende zorg voor zijn patiën ten werd zeer gewaardeerd. MEjet leed wezen jyerd dan ooik zijn a.s. vertrek! vernemen. Wij' pensen Dr. Lettinga en zijn gezin ook van deze plaats het allerbeste toe. De v,v. Walhélmina hoopt, het volgend jaar haar 2 5-jarig, bestaan te vieren. In verband met de dan te houden feestelijkheden heeft hét be stuur het idéé 'een internationale voet balwedstrijd te organiseren. Reeds is contact gezocht en verkregen met een Zwitserse club te Rohr-Argau. In beginsel is overeenstemming be reikt. Wie juichen dit initiatief zeer toe. Wijk' en Aalburg centrum van vreemdelingenverkeér. Hét voortdu rende contact met onze Zwitsersje, Einigelse en 'Belgische vrienden maakt dat deze wens zeer Zekter voor ver werkelijking vatbaar is. 'Het Bestuur der Oranjevereni ging heeft aan Burgemeester Land weer verzocht, het feestelijk concert viqa Hasselt's k Capella Koor en „Oe fening en Uitspanning" op Zaterdag 16 September a.s. te willen openen. Burgemeester Landweer heeft zich bereid verklaard deze opening te wil len Verrichten. Onze Belgische vrien den arriveren Zaterdag omstreeks zés uur, waarna hun een koffiemaaltijd in het Verenigingsgebouw wordt aan geboden. Direct hierna om adht uur vangt het concert aan. Het programma is "gelijk aan het gala-concert, gegeven op 20 Juli te Hasselt, waarop tevens Zorg goed voor Uw ogen, Dan zorgen Uw ogen goed voor U Kiest derhalve uitsluitend EEN BRIL VAN Het oudste brillenhuis in Gorcum de behaalde prijzen te Wijk en Aal- -burg en Leut wierden uitgereikt. Ge noemd oOnCert is ook door de Belgi sche radio uitgezonden. Ook „Oefening en Uitspanning" komt met een programma "dat er wezen mag. Het onlangs door de Engelse vrienden aangeboden klok kenspel zal tijdens dit concert in ge bruik worden genomen. -O ja. worden ten gehore gebracht: „Rossiniana", „Ons eigen lied" en Hetoizélmainni- chens Wadhitparade. De belangstelling voor de kinder - spetlen en de kinder opioeht resp. des morgens en des. middags: te hpuden is ook zeer groot. -r- In kringen der ouders ©n vrien den der OJL. school alhier is, hét plain gerezen een actie te organiseren, ten einde aan de oudercomrtiiissié een fonds te kunnen aanbieden, waaruit dan de vernieuwing van bet onder wijs mede kan worden gestimuleerd. ,Wc hopen spoedig nadere mede delingen over de organisatie vain deze actie te kunnen geven. WAARDHUIZEN. Met ingang van Zondag 17 Sept. a.s. zal ïn de Geref. Kerk art. 31, de middagdienst weer aanvan gen om 2 uur. Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren. Ontvangen de nummers tot 1 Oct. a.s. WOUD1UCHEM De j.l Zaterdag gehouden col lecte voor het fonds ter bestrijding der t.b c. „Draagt Elkanders Lasten", heeft 'Opgebracht de mooie somn van f75.55 ->-* In de ouderdom van 91 ja ren is ovierleden de oudste manne lijke ingezetene Jan Baks én in de ouderdom van 93 jaren dé oudste vrouwelijke ingezetene Antonia Baks, weduwe van A. C. Havelaar. Zaterdagavond j.l. werd d!oor de zangvereniging „Excelsior" alhier een concert gegeven op een weide van C. Mi Schaap aan de Burg. van der Lelystraat, welk concert door de Burgemeester dezer géjmieente werd geopend. Médewerking wérd verleend door de muziekvereniging te Oudendijk en de muziekvereniging té Woudrichem, benevens door de zang vereniging te Giessen. Tengevolge van het slechte wéér was het bezoek' gering, terwijl ver schillende andere verenigingen uit de omgeving, die medewerking hadden toegezegd, niet waren verschenen. Het op1 het gemeentelijk sport terrein aan de Burg', van dér Lely straat opgerichte clubgebouw zal' Za terdagmiddag ajs. officiéél1 in gebruik worden genomen. -?-* Aangezien de verbouw yau de openbare en bijzonder© school' in de Vesting nog niet is, beëindigd, zijn de leerlingen dier scholen tijdelijk' ondergebracht in d!e ypormalige ka zerne aan de Visisersldijk, welke al's nood school is, ingericht. op Dinsdag 12 September des n.m. 7.30 uur. Voorzitter: Weth. C. v. d. Werken. Secretaris: WelEd. Heer J. H. v. d. Kolk.» Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent met het for muliergebed. De Secretaris leest de notulen die worden vastgesteld. In verband met deze no tulen deelt de Voorzitter mede, dat Baron van Wassenaar hem heeft toegezegd op het „Eiland" enkele banken, te zul len doen plaatsen. Wiat het plaatsen van een pomp bij B. Vos op het Eiland betref?, deelt spr. mecLe dat deze gereed staat en het wachten nog slechts op het slaan is. Ingekomen stukken Schrijven van de Ned. Kampeer - raad, waarin opgenoemn de Stich ting „Veilig tehuis". Deze kampeer - raad verstrekt rijk, provincie en ge meente advies voor het onderbren gen van vacantiegangers, enz. Aan gezien haar werkzaamheden zeer zijn uitgebreid, verzoekt zij om subsidie. B. en W. zijn niet overtuigd, dat de subsidie voor deze gemeente nut kan opleveren en stellen voor hiet schrijven voor kennisgeving aan te nemen, met welk voorstel de raad accoord gaat. Schrijven van de Bond van Ned. Architecten, waarin stelling wordt genomen, tegen het optreden van ambtelijke diensten als architecten voor de bouw van werken, welke niet uitsluitend het gemeentelijk ap paraat gelden. Naar aanleiding van dit adres leest die Voorzitter ook een schrijven voor van de Centr. Techn. Dienst met ontwierp wijzigingsrege ling van deze dienst, door welke wij ziging het mogelijk wordt gemaakt, dat deze ook werkzaamheden kan verrichten, die niet onder het gewo ne werk van het bureau vallen en die dan ten laste zullen komen van de gemeente ten wiens behoeve ze worden uitgevoerd. De Voorzitter geeft een nadere toelichting. Onder de gewone werk zaamheden die de C.T.D. moet ver richten vallen die van de bouwpoli- tie en die van gemeen te werken. Krijgt de gemeente bouwvolume toegewe zen en gaat zij woningen bouwen, dan is voor deze woningen een ar chitect nodig. De C.T.D. beveelt zich hiervoor aan en is bereid als kosten te rekenen 75 pCt. van het hiervoor door de bond van architecten ge stelde tarief. Het schrijven van de bond van architecten heeft op deze aanbieding betrekking. De heer v. Kooten zegt altijd te gen aansluiting bij de C.T.D. te zijn geweest, nu willen de heren van de dienst blijkbaar nog eens extra van de gemeente plukken. Spr. meent dat zij voor het bedrag van f2000 dit werk er best bij kunnen doen. Hij gelooft dat de gehele C.T.D. erg tegenvalt. De Voorzitter gelqoft ook wel dat de gemeente voordeliger uit was, als zij een eigen technisch ambte naar tot haar beschikking had, doch men zit nu eenmaal aan de dienst vast, althans de eerste jaren. De heer v. Kooten merkt op, dat de raad zich dit zelf heeft aange daan. De Voorzitter voelt er niet voor op het aanbod van de C.T.D. in te gaan. Hij vindt het niet juist dat haar werk wordt opgedragen, dat de dienst later ook wieer zelf moet controleren. Wat de kosten van de C.T.D. betreft, deze vallen mee m zijn niet zo hoog als men aanvanke lijk had gedacht. Met algem. stemmen wordt hier op besloten niet op bet schrijven van de C.T.D. in te gaan. Verzoek van dePlantenziektenkun- digen Dienst om ook deze winter te willen deelnemen aan de rattenbe strijding, die weer zeil plaats vinden. De Voorzitter zegt dat het college van B. en W. van het nut van deze bestrijding overtuigd zijn en daar om dan ook voorstellen, op het ver zoek in te gaan en het bedrag van f65,;dat de bestrijding het vorig jaar heeft gekost, weer op de be- begroting te plaatsen. Met algemene stemmen gaat de raad met dit voor stel accoord. De begroting 1951 Wordt de raad. MEUWSBL4B Uitgave t Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur Mijnhardt Hoofdpijapocders. Doos 45 ct. Mijahardt Hoofdpijntablettea. Koker 73 ct. en heeft dit dier thans zover, dat het voor hem niet zo schuw meer is, zodat het bij hem op de arm komt. Voor vreemdelingen is hij echter nog erg bang. Reintje is een echte lekker bek, hij vindt een koekje of een stukje chocolade erg lekker, zelfs een be schuit met suiker versmaadt hij niet. Het dier is nu ongeveer een half jaar oud. I!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1