bont Wachters Gevonden en verloren voorwerpen BIJ DE BALANS WEES GERUST! Groene Ivruis in liet goud. Een halve eeuw lang worden nu al jaarlijks duizenden mensen, wanneer zij met ziekte te kampen "hebbfön, door de algemene Nederlandse ver eniging Hiet Groente Kruis geholpen. Ongeveer een milioen glezininiein zijin oip het ogenblik lid van de Vereni ging, welke meer dan duizend plaat selijke verenigingen heeft en waarbij ruim twaalfhonderd verplieegstens ih vaste dienst zijin. In 496 igemeantieih exploiteren de plaatselijke verenigingen wijkgebóu- wen en er liggen meer dan tweehon derd plannen voor nieuwe wijklgebou- wen klaar, welke echter met hiet oog op de moeilijkheden bij hiet bouwen, pas over tien of vijftien jaar tot stand kunnen komen. Ondanks het feit, dat er 1300 van de drieduizend kraamverzorgsters in rechtstreeks of zijdelings dienstver band met het Witte of Groene Kruis staan, is dat nog lang niet genoeg!. Men heeft er namelijk 1500 meter nodigs Vooral in de bestrijding van de tuberculose heeft de vereniging hiaar sporeh verdiend. Die laatste tijd gaat het Groene Kruis zich meek en mieter bewegten op bet gebied van die gees telijke gezondheidszorg, zoalis de voor- en nazorg van geestesziekten, zorg voor achterlijke kinderen, enz. Tragisch ongeluk. De 30-jarige L. de Groot, arbei der bij Gebr. Kloosterboer te Wes- terlee, gemeente Scheemda, reed met een traetor in de diepe wetering naast het land, waar hij aan het ploegen was. Hij geraakte met zijn voeten bekneld in de tractor en kon zich niet vrij maken. Verschillende arbeiders hielden ee:n tijdlang het hoofd van de Groot bo ven water, maar moesten dit na eni ge tijd opgeven, doordat de tractor ■steeds dieper en dieper wegzakte en men de voeten van het slachtoffer niet uit de tractor los kon maken. De man verdween onder water en verdronk. De Groot was enige zoon, onge huwd en woonde bij Zijn oude moe der. De tractor werd later pp de dag gelicht. Vrouw Ie Ter Apel verbrand. Te Ter Apel werd bij de politie aangifte gedaan van verbranding ener vrouw. Toen dhr". J. N.. des morgens wakker werd, aldus verklaarde hij aan de politie, bemerkte hij dat zijn echtgenote niet meer in bed lag. 'Nadat hij het huis had doorzocht, ging hij achter de woning kijken, waar hij een vuurtje zag branden. Tot zijn grote ontsteltenis lag zijn vrouw temidden van de vlammen. De vrouw was reeds overleden en reeds gedeeltelijk verkoold. Zij was 21 jaar en had een kindje van drie weken. De officier van het parket te Groningen en de ge meentepolitie van Ter Apel stellen een onderzoek in. Nog niet is vast komen te staan of het een ongeluk, dan wel een misdrijf is. Pr ij zenc o 111111 i s sies wieer In ac tie. De Minister van Econ. Zaken heeft aan de nog bestaande plaatselijke pijzencommissies gevraagd opnieuw hun medewerking te verlenen aan een goede Uitvoering van de prijs politiek der regering. Aan de gemeenten, waarin het laat ste jaar de prij zencommissies wier- den opgeheven, is het verzoek ge richt zo spoedig mogelijk wederin stelling dezer commissies te willen bevorderen. Verkeersongevallen in idle drie grote stelden. Sedert de overeenkomstige periode van 1949 blijkt het totaal aantal ver keersongevallen in ieder dier drie grote steden toegenomen en wel in Rotterdam en Den Haag 'met 13,8 pCt., in Amsterdam met 10,6 pCt. De toeneming van het aantal onge vallen met dodelijke afloop of ernstig letsel bleek in elk der drie gemeen ten groter dan die van het totaal aantal ongevallen (Amsterdam 13,2 pCt, Rotterdam 42,2 pCt. en Den Haag 28,3 pCt.), maar was voor Am sterdam belangrijk lager dan voor de beide andere steden. HEUSDEN Het le elftal is er in geslaagd haar eerste wedstrijd in winst om te zetten. Wanneer men in aanmer king neemt dat dit een uitwedstrijd was, hebben wij reden tot juichen. Over de wiedstrijld het volgende: Reeds na 5 minuten leidt Dongen met 10 door een wijfeling in de achterhoede. Heusden, kan voorlo pig hier nog niet veel tegenover stel len, hoewel de voorhoede diverse kansen krijgt, maar door te slap spel kunnen zij niet tot doelpunten komen. De rust gaat in met 10 voor Dongen. Na rust een herbo ren. Heusden, fanatiek vallen zij aan en reeds na 5 minuten hebben zij succes als een bal van links bij Wout v. Wijk "beland, 'die doorgeeft naar Bas; deze maakt geen fout en met een prachtig doelpunt brengt hij de sland op 11. Heusden krijgt er dan de smaak van weg. Keer op keer komen zij terug voor het Dongendoel, idoch het lukt niet. Nadat een corner over links werd overgeschoten., trekt Heusden weer ten aanvalt C. Viveen brengt de hal op, 'plaatst op (bet juiste moment naar Wout v. Wijk en deze schiet onhoudbaar in. 12. Als Wout weer is doorgebroken, wordt hij van de bal gewerkt. Deze vrije trap wordt door Bas keihard ingeschoten, doch de Dongenkeper verwerkt hem schitterend tot cor ner, die niets oplevert. Dan moet A11 toon zijn kunnen tonen, wat hem goed afgaat. Driemaal achtereen moet hij ingrijpen, waarvan vooral een schitterende duiksprong vermeld moet. worden. Met Dongen in. de aan val fluit de goed leidende scheids rechter Elewout het einde en heeft Heusden twee kostbare punten bin nen gehaald. Het 2e elftal deed het minder goed en verloor in ©en rommelige wed strijd tegen, het technisch betere Con cordia met 4. In de aanvang iwas Heusden sterker en binnen 10 min. kruipt het Goncordiadoel tot 3 keer toe door het oog van een naald. Na 12 min. neemt Heusden door B. v. d. Oever de leiding '10. Het is ech ter te zien dat Concordia er geleide lijk beter in komt, toch is Heusden tot de rust hel: meest aanvallend. Met 10 komt de rust. Na de rust doet het betere spiel van Concordia zich gelden. Doch onze achterhoede verzet bergen werk, zij kunnen echter niet verhinderen dal Concordia gelijk maakt. De wed strijd wordt steeds harder en wan neer een toegekende penalty wordt naast geschoten door Concordia, wordt hel spel menigmaal ontsierd, iets meer begrip van beide zijden voor elkaar, zou geen kwaad kun nen. Wanneer de strijd op z'n hevigst is, wordt v. d. Donk geblesseerd. De scheidsrechter deed wat nodig was en maande beide aanvoerders tot kalmer spel. Wanneer weer be gonnen is, maakt Concordia 21. Kort daarop schiet B. de Leeuw hard in, de keper stopt de bal doch IS NIET DUURDER 'sHERTOGENBOSCH moet deze loslaten. B. v. d. Oever snelt toe en op onbegrijpelijke wij ze gaat de bal via die paal naast. Dit had een ommekeer kunnen brengen. Nu profiteert Concordia van dieze morele inzinking en. maakt, nadat J. Slaats het veld verliet na een bles sure. 31. Nadjat ook v. d. Donk nog moest uitvallen, kon Concordiia de stand op 41 brengen. Met deze stand komt hiet einde van deze wed strijd, die wij maar liefst zo snel mogelijk vergeten. Onze jongens wa ren reeds gehandicapt met drie in vallerszodat de uitslag geen veront rusting mag baren. Volgende maal compléét en dan beter. We'd strijden voor Zondag in h et Vrijdagnummier. SLEEUWIJK De Korfbal ver. S.K.V. speel de een wedstrijd alhier tegen Oran je-Wit van Dordt en won met 2-0. MOEILIJKHEDEN? Abounés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. W. Hoe kan ik roestvlekken uit een gummi regenjas verwijderen? Antwoord: Daaé is helaas niets meer aan te doen. Alle middelen, die u zoudt kunnen gebruiken om de roest te verwijderen, tasten onher roepelijk de gummi aan. J. te D. Toen ik trouwde, heb ik van mijn vader een zaak gehuurd, waarin ook enkele machineriën ston den, die ik in de zaak nodig had. Mijn vader wist heel goed, dat er een machine kapot was, maar 'hij praatte heel niet over repareren. Toen heb ik zelf er een nieuw kamwiel in gekocht, dat kostte 60 gLd. Na eni ge tijd was het kamwiel weer kapot en heb ik de machine geheel laten reviseren, dat kostte met 175 gkl. Wie moet nu eigenlijk de onkosten betalen? Ik heb al verscheidene ke ren getracht mijn vader te bepraten, dat hij het moest doen, maar hij wil er niets van horen. Verder heb ik in mijn huis gas laten aanleggen. Kan ik dal nu weer laten uitbreken en krijg ik er iets voor terug? Antwoord: Het is wiel jammer, dat 11, toen u de zaak huurde, niet beter van te voren met uw vader besproken hebt, wat er met de ka potte machine moest gebeuren. Dan had u niet zoveel moeilijkheden ge had. U hebt nu de machine laten re pareren zonder machtiging van uw vader en u zult nu wel genoodzaakt zijn de rekening te betalen. Wat hiel gas aangaat, u moet het liuis in pre cies dezelfde staat afleveren als u het hebt aangetroffen en mag het huis dus niet beschadigen. U kunt dus tan de gasleiding meenemen., datgene wat u, zonder schade aan te brengen kunt meenemen. Ook kunt u trachten de aanleg tegen de prijs die hij u gekost heeft weer ovier te doen. H. T. Hoe staat het met de alge mene huurverhoging van 15 pCt. Is die reeds aangenomen en wanneer treedt die in werking? AntwoordDe betrokken wet is op het ogenblik nog bij de Eerste Kamer in behandeling en wij kunnen 11 dus nog geen nieuwe bijzonder heden verschaffen. <&f' R. M. Ons kindje is na haar ge boorte in de inrichting dusdanig door een kruikje verbrand, dat zij vier teentjes van haar voetje moet mis sen. Heb ik recht op enige vergoe ding Antwoord Als het verbranden door noncha lance van het verplegend personeel is veroorzaakt, heeft u zeer zieker recht op een schadevergoeding. In dien u onvermogend is,, kunt u het Imste op het gemeentehuis een ver klaring van onvermogen vragen en daarmede aan het bureau van Con sultatie bij de Rechtbank Breda toe voeging van een advocaat vragen. Wij vinden het geval als het noncha lance is zo ernstig, dat wij u sterk adviseren om er direct terdege werk van te maken. N. N. Mijn neef is overleden en uit de overlijdensakte bleek, dat ik ook tot zijn erfgenamen behoor, met 6 kinderen. Hij was ook getrouwd. Hoeveel successierechten moeten wij betalen en hoe groot zullen de kos ten van de notaris zijn? Antwoord: Het zal zo zijn dat uw neef een testament heeft gemaakt en bij dit testament u en enige anderen bevoordeeld beeft. Hoe hoog de kos ten van de notaris zullen zijn, kun nen wij onmogelijk bepalen. De no taris maakt zijn declaratie op al naar gelang het werk dat hij aan de af wikkeling gehad heeft. De successie rechten variëren voor erfgenaam in de 4e graad van 27 pCt. tot 45 pCt., dit hangt af van het bedrag, dat u verkrijgt. GEVONDEN: een armbandje. Terug te bekomen bij J. v. Esch, Kortestraat C 102, Aalburg. GEVONDEN: Een klein< dejkMeed- je. Terug te bekomen 'bij K. de Vries, Hoge Maasdijk tte Wijk en Aalburg. Alle Post-abonné's DE ADMINISTRATIE. Ons Feuilleton O door W. Kerremans 79) „We gaan vooruit, daaraan is geen twijfel", stelde deze gerust. „Niet zo als het zou zijn wanneer u hier had kunnen blij ven, maar het goede, het onverwacht goedie mag ik wiel zeg gen, is dat mevrouw Vermeer niet verder achteruit is gegaan. De voort gang is even vertraagd, ze heeft teen poosje stilgestaan en heeft nu een beetje moeite om wieer in bewe ging te komen, maar ze heeft zich heel fink gehouden en dit bezoek van u en uw plaatsing op een bureau geven haar nieuwe krachten." Vier kostelijke en jubelende da gen brachten Yonca en Roelants sa men door en hij kon waarnemen welke wonderen zijn 'tegenwoordig heid hij haar deed. Hij verwenste de omstandigheden die hem beletten dat wonder wek leende, die genezing te blijven voortzetten en terug te moe ten naar een werk, dat een ander even goed zou kunnen doen. Te snel vlogen de vier dagen voor bij maar Karei gaf Yonca goede'moed dal. hij weer spoedig zou kunnen terugkomen en hield haar voor dat juist zo'n weerzien, het weer samen zijn nog blijider en mooier maakte. „Neen Carolus Magnus, dat ben ik niet met je eens. Ik wil je bij mij hebben, altijd en ik heb geen afscheid en geen weerzien nodig als een nieuwe prikkel. Jij wel?" „Nodig zeker niet, maar er is toch wel iets waar in die Engelse uitdruk king: Absence makes the heart grow fonder." „Kan dat dan, Karei. Kan jij je hart nog dieper, nog vuriger voelen, dat jij meer van 'mij gaat houdiefn als je niet bij mij zij't." „Neen", sprak hij met felle over tuiging, „id-at kan niet. Natuurlijk kan dal: niet. Ik heb jou zo lief, mijn gehele wezen, ziel en lichaam zijn zo vervuld van jou d;at er geen atoom meer bij kan. Maar het is alsof de Yonca die altijd in mij is en met wie ik spreek zich nadrukkelijker aan mij manifesteert als die liefde 'nog wordt aangewakkerd door het ver langen bij je te zijn." „Wanneer zullen wij voorgoed bij een zijn?" „Wel mijn verhevene, dat hangt voor een deel van jon af. Zodra jij hier weg kunt, trouwen we." „O Karei! Trouwen we. Jij en ik. Altijd bijeen, altijd gelukkig. Ik zal erg mijn best doen, blijven doen, want ik doe het nu ook. Vieel meer dan jij weet of gelooft." „Ik geloof jou Yonca. Alles wat jij zegt geloof ik. Mijn vertrouwen en geloof zijn eindeloos." „Jij hebt altijd de dingen die ik graag van je wil horen. Nooit be hoef ik te wachten en nooit word ik teleurgesteld. Ilc kan niet gelo ven dat het zo met alle paartjes is. Jij bent toch enig op dat punt." „Zeg maar gerust op alle punten", moedigde Karei haar aan. „Spot niet met mijn heiligste be zit lelijkerd. Zeg me nu eens of het niet waar is dat er in onze liefde iels bi j zondiers is. Die ontmoeting in de tram, dat was toch niet iets alledaags." „Alledaags", riep Karei met ge maakte toorn, de dag dat ik jou, jij juweel ondier alle vrouwen, voor het eerst mocht aanschouwen, daarmede in verband het woord „alledaags" tie bezigen is heiligschennis of ten minste van schennis van iets wat verre boven het alledaagse verheven is. Het is waar dat die ontmoeting een element in zich had dat aan het mystieke doet denken. Ons beider gewaarwordingen waren, of grens den tenminste aan het metapliysische en het was wel buiten twijfel dat wij bij elkaar behoren. Mij dunkt dat we ons daar naar dienen te gedra gen. Hoewel we hier weer voor het stalion zijn aangekomen en we ons niet zullen gedragen alsof wij bij elkaar behoren te blijven. Tenmins te ik niet, die het nog mogelijk blijkt een dusdanig verhard gemoed te heb ben dat hij een Yonca kan achterla ten." Voor het eerst was er tussen lien gesproken, over huwen en toen Roe lants in de trein naar Amsterdam zal: bleven zijn gedachten zich met dat aanlokkelijke denkbeeld bezig houden. Het zou heel spoedig kun nen als Yonca's herstel bleef voort gaan. De wettelijke termijn van 300 dagen, binnen welke een weduwe niet mag hertrouwen, was dan wel iswaar nog niet verstreken, maar de genezing zou nog wel enige maan den duren en dan moest er nog een paar weken gerekend worden voor de voorbereiding. Zij zouden samen meubels gaan kopen, een huis zoe ken en inrichten. Dit bracht zijn ge dachten op zijn financiën. Hij had er in lang geen aandacht nicer aan gegeven, maar nu wilde hij zich eens op de hoogte stellen, omdat de oor log ongetwijfeld bedenkelijk zou heb ben huisgehouden in verschillende van zijn fondsen. Hij ging, nadat hij in Amsterdam was aangekomen, een café binnen, zette zich aan de leestafel en greep naar ©en der bladen waarin hij de b eur sno teringen op zocht. Er was een sterke daling over de gehele linie, maar nog niet zo ern stig als hij had gevreesd. Hij besloot nu regelmatig het oog te houden op de noteringen. Die moeite moest hij zich besparen, want al lueel spoe dig werd de beurs gesloten en was er geen handel meer. 'tWas niet zo erg oordeelde Roe lants. Een tijdelijke daling, naarma te de vooruitzichten zich verbeter den zouiden die geheel of- grotendeels worden opgeheven. Er was een ge vaar. Hij had een groot bedrag be legd in Russische en Oostenrijkse slaats- en spoorwegfondsen eri een van beide landen moest verliezen., Rusland of Oostenrijk. De papieren van de verliezende mogendheid zou den wel niet veel meer waard zijn. Hij zou dat. verlies moeten dragen, daaraan was niets te doen. 't Stond voor hem vast dat de geallieerden zouden winnen, en hij zou dus be proeven. of hij die Oostenrijkse fond sen van de hand kon doen. De volgende dag liet kapitein Wei- nier hem dadelijk bij zich roepen en zij bespraken samen de mogelijk heid om de administratie te vereen voudigen, waardoor, volgens Roe lants, veel onnuttig werk bespaard en vele moeilijkheden en vertraging vermeden zouden worden. De kapi tein was echter geen baas en zou, om het plan te kunnen uitvoeren, eerst toestemming moeten verkrijgen van zijn chef. Daarom moest Roe lants een ontwerp maken van de nieuwe wijze van administreren en een toelichting er bij schrijven wel ke beide stukken dan aan de overste gezonden zouden wonden. (Wordt vervolgd). Wij hebben voor uw bont mantel gezorgd tegen de oude prijs.Wij hebben vooruitgezien. Doordat wij tijdig hebben in gekocht, kunnen wij nu onze voordelige bontptijzen hand haven. Onze collectie is even uitgebreid als steeds, onze modellen zijn even élégant. Het blijft bij het oude. Doe uw keus MARKT If - TEL. 8 217 die gewend lijn, het abonnementsgeld per giro over te maken, worden beleefd verzocht, dit vóór 26 September a s. te storten, daar na genoemde datum de kwitanties zullen worden afgegeven. Bij voorbaat dankend. Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2