Binnenland 4 H.A. Bietenloof Sloffen VOOR GORDIJNEN! Grote part! L J. BOELEN DINAND STUFKENS Gevonden en verlnren vonrwerpen DE ROOIJ Kippenhokken nn Varkenshokken A. M. DE WAAL - 3 - Andel Algemene Landbouwcursus Van Akkerveeken NET MEISJE Aangeboden VEEN De gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft opge: bracht 97,70. Allen, die medegewerkt hebben om dit mooie bedrag te be reiken, wordt hartelijk dank gezegd. WIJK Vanaf den dijk ziet men hiei in de richting van (bet „Eiland" de boortoren slaan, die 'savonds verlicht is. Met de lichten van de diversie baggerinstallaties op de voorgrond, die 's avonds ook doorwerken en sterk verlicht zijn, vormt dit met de veriichte boortoren op de achter grond, een fraai gezicht. WIJK EN AALBURG Zaterdag 16 dezier organiseer de het bestuur dier Oranjevereniging alhier een Oranjefeest, 's Morgens om 9 uur kwamen de meisjes en jongens waaronder ruim een 60-tal leerlin gen uit Aalburg -bijeen in de Chr. en Openb. School. Hier werd de jeugd allereerst gewezen op het gro te belang van ons Oranjehuis voor ons land en volk en op de zegen die wij in het Oranjehuis mochten ont vangen. Daarna was het woord of beter gezegd de daad aan het bestuur der Oranjevereniging, die op zeer royale wijze die meisjes en jongens van een tractatie voorzag. In ver band met de weersgesteldheid werd er van afgezien de kinderwedstrijden op bet veld der v.v. No ad te h ou den, doch wenden deze gehouden op de beide speelplaatsen. Om kwart voor 12 werden deze spelen onder broken. 's Middags om 2 uur verzamelden de kinderen zich opnieuw bij de scholen met keurig versierde fiets jes, wagentjes, karretjes enz. Niet minder dan 70 verschillende groep jes vormden een kleurige staat, die nadat de jury de moeilijke taak der beoordeling had verricht on der de vrolijke klanken van de mu ziekvereniging „Oefening cn Uit spanning" een korte wandeling door het dorp maakte. Teruggekeerd ont vingen de kinderen opnieuw een ver rassing, waarna de resterende kin derspelen werden afgewerkt. 's Avonds werd er door het Has- selt's a Capella koor een concert ge geven. Jammer genoeg moest dit con cert veel later aanvangen, dan was aangegeven, daar de Belgische vrien den door pech achtervolgd werden en eerst om kwart voor 9 konden optreden. Gelukkig echter en niet ge noeg te waarderen was het feit, dat de muziekvereniging direct inviel en door enkele pittige marsen het wach ten verkortte. En de muziekvereni ging en Hasselt's a Capella Koor mochten zich weer verheugen in die belangstelling van een kleine duizend aanwezigen. Het geheel was een waardige, be schaafde viering van een Oranje feest. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: Blokjes rapen voor de meisjes: 1 Nellie Bleijenberg, 2 Catharania Noorloos, 3 Gerrie Bouman, 4 Nellie van Tilburg. Blokjes rapen voor de jongens: 1 Kees van Zandvliet, 2 Basje v. Al phen, 3 Martinus van Bergeijk. Eierloop: 1 Pietje van Geffen; 2 Willy Mans, 3 Jansje v. Rijswijk, 4 Betsy van Ivuyk, 5 Ada van Balle gooijen, '6 Pietje Bouman. Was ophangen: 1 Rietje Vos, 2 Anneke Treffers, 3 Willy Furs ter, 4 Dien Noordeloos. Kapok slaan: Ap de Vries, 2 Ties v. Bergeijk, 3 Ries v. Ballegooijen, 4 Gijs Bouman. Zaklopen: 1 Giel v. Tilburg, 2 Aartje Vos, 3 Jan v. d. Velden, 4 Dickie de Vries, 5 Kees v. Loon, 6 Cor v. D runen, 7 Anton Bouman, Tonnentje kruien, voor de meis jes: 1 Drika Duijser, 2 Truida Bou man; voor de jongens: 1 Frits Mil- lenaar, 2 Piet v. Bergeijk. Voor de optocht waren 21 prijzen uitgeloofd. De prijswinnaars waren: 1 Willy Furster, 2 Rudi Poorter, 3 Adri v. Ballegooijen, 4 Jenny v. id. Velden en Nellie Altena, 5 Jetje en Willy de Bruin, 6 Giel v. Tilburg en Piet Bouman, 7 Gerrit de Bruin, Jetje Homborg, Hieiiny Pullen, Kees Bouman, Ries den Adel, Cor v. Dru- ruen, Rinus van Loon. 8 Bert Mille- naar, 9 Betsy v. d. Velden, 10 Netty v. Veen, 11 Piet Bouman, 12 Finus Wijgers, 13 Ties van Bergeijk pn Gerrit van 'Helden, 14 Rinus Bon man, 15 Coby v. Veen, 16 Piet Land- 17 Matthijs Bouman, 18 Anton, Goof, Gerrie en Hesje v. Kapel, 19 Din a v. Helden, 20 Piet Rozenbrand, 21 Aart v. Wijnen, 22 Leny v. Veen, 23 Rudy van Rijswijk, 24 Benny van Ballegooyen. De jury was zeer verbaasd over de grote deelname en wr de keu rige indruk, die alles maakte. Aan de andere kant vend zij echter ook, dat er te weinig naar gestreefd was, eens iets anders te brengen. Zoals blijkt uit de advertentie, elders in dit blad, zal „Film-Sas" uit Werkendam haar eerste filmvoor stelling in onze gemeente geven. Ver toond zal worden de alom bekende film „De Strandjutter". Het Kinderkoor Marijke zal a.s. Maandag haar repetitie's aanvan gen om 6 uur. Deze maatregel is ge troffen, opdat de kinderen dan nog voor het invallen van de duisternis thuis zullen kunnen zijn. Er wordt overwogen de repetitie's op Zater dagmiddag te houden, doch daar zijn vooralsnog verschillende bezwaren aan verbonden, o.a. is het mej. Hies- selirik onmogelijk op die dag de pi anobegeleiding te verzorgen. Willen de ouders, die bezwaren hebben, hun kinderen in de winter 's avonds van 6 tot 7 uur naar de repetitie's te la ten komen, dit even schriftelijk me dedelen? Wie krijgen dan een over zicht van de moeilijkheden en kun nen daarnaar onze maatregelen ne men. MARKTBERICHTEN. 's-HERTOGENBOSCH. Op de markt van Woensdag 2(0 September werden aangevoerd 5685 stuks vee, zijnde: 2134 runderen, 121 vette kalveren, 434 nuchtere kalve ren, 85 zeugen, 441 lopers, 2037 big gen, 336 schapen en lammeren en 67 geiten. De prijzen wanen als volgt: Melk- en kalikoeten van 700950 per stuk, extra kwaliteiten boven no tering. Guiste koeien van 775785 per stuk, kalf vaarzen '700925 pier stuk, extra kwaliteiten boven note ring, klam vaarzen 575650 p. stuk, guiste vaarzen 500600 p. stuk, pin ken 375475 p. stuk, graskalveren 175280 p. stuk, nuchtere fokkalve- ren. 90135 p. stuk, nuchtereslacht- kafveren 5585 p. stuk, lopers 60 75 p. stuk, kwaliteiten tot 90 p. stuk, biggen 2745 p. stuk, drachtige zeu gen 255--325 p. stuk, schapen 105 p. stuk, weilammeren 3555 p. stuk, zuiglammieren 6080 p. stuk, geiten 20—45 p. stuk, jonge geiten 1020 per stuk. Voor a.s. Zaterdag zijn voor Achil les geen wedstrijden vastglesllelid. Heden, Vrijdagavond wor-dièn alle junioren A in café v. Tilburg ver wacht, om half acht, ook het bestuur. WERKENDAM Uitslag voetbalcompetitieKoz. Boys 1Oranje Wit 1 06. Reserve 3e klas C: Do-ta 2Koz. Boys 2 0—1. Langend ij k 37 Gorkum HEUSDEN A.s. Zondag speelt het ie elftal op eigen terrein een cofnpeLitiiewod- strijd tegen Waspik. Dit is- de eerste thuiswedstrijd voor Heusden en vellen zullen benieuwd zijin naar hun ver richtingen. Die wedstrijden teglen Was pik hebben zich a-l'tijd gekenmerkt als uitermate spannend. Zondag klop te Waspik op eigen terrein het ster ke Wiere-Di, doch ook Heusden won haar uitwedstrijd, reden te meer, dat beiden geen krimp- zullen gtevien. en alles in het werk stellen om de punten binnen te halen'. Van de uit slag valt dan ook niets te zeggen). Wij voor Ons hopen dat Heusden als overwinnaar bet terrein zal ver laten. Aanvang van de wedstrijd 2.30 uur. Het 2e elftal! gaat naar Boxtel om de club van die naam te bekampen Dit zal een zware opgave w-orde-n, doch wij zijn ervan overtuigd, dat zij na het minder goede begin allies in het werk zulllen stellen om het verloren terrein te herwinnen. Of dit zal gelukken valt tevoren niet te zeggen, doch laten wij hopen dal de punten mee naar Heusden wor den gebracht. In ieder geval zijn -zii niet kansloos. Die wedstrijd vangt aan om 2 uur. Ook het 3e elftal start, voor de competitie en wel met een uitwed strijd tegen Dieuteren. Diaar dit hun eerste wedstrijd is va-lt van de uitslag weinig te zeggen. Eed ding staat ech ter vast, onze jongens hunkeren er naar aan de slag te kunnen en juist •dit élan zou het gewicht in hun voordeel kunnen doem overslaan. Boijs wij wensen u een goed succes. Ook zij spellen om 2 uur eti reizen gelijk tijdig met. hun grotere broers. Ver trek 12.45 uur vanaf café Verheij. Donateurs der v.v. Heusden kun nen Zondag hun oude DoHateurs- kaart op het terrein inwisselen legen een nieuwe. De oude kaart is niet meer geldig. AALST De voor. Zaterdag j.l. vastgestelde competitiewedstrijd Roda! 1Achilles 1 werd uitgesteld, daar van beide clubs enkele spelers waren opgeno men in het districtselftal, dat te Aal burg een ontmoeting speelde tegen Wilhelmina 1 aldaar. Zaterdag ,23 September staan twee thuiswedstrijden op het programma. Roda 2 ontvangt om 5 uur P.ViV. 2 uit Peursum, de derde elftallers spelen vooraf tegen Wouidlrichem 3. CAPELLE De v.v. „Wit-Zwart" speelde! voor de Ie klasse Brab. Voetbalbond 1.1. Zondag te Tilburg tegen „Gudok II", waarvan met 40 werd gewon nen. WIJK EN AALBURG WILHELMINA: Het eerste elftal' speelde j.l Zaterdag teglen een Ronds- elftal en won déze wedstrijd met 7o. Het derde behaalde in die ont moeting tegen Altena 2 elfen gelijk spel 22. A.s. Zaterdag speelt het eerste een thuiswedstrijd tegen R.VV.H. uit Rid derkerk. Aanvang vier uur. N.O-A.D'.Zaterdag j.l speelde het tweede elftal 'èen uitwedstrijd tegen Achilles 2 te Veen en wist deze ont moeting met 31 te winnen. Het derde elftal ontving Altena 3 uit Nieuwendijk en wist ook de vol le buit binnen te halen, door met 1o te winnen. A.s Zaterdag gaat het eerste elftal' naar Peursum. Het tweede elftal gaat op bezoek biji de kampioen van tiaar afdeling, Sted'oco 2 te Hoornaar,, Vertrek voor bieidie -elftallen om kwart over dlrie per bus. Het dlerde elftal! speelt om 5 uur thuis tegen Peur sum 3. HedeU- Vrijdagavond om half acht lederiviergjadering in de zaal Duister- winkiel. VEEN Achilles 2 besloot j.l. Zaterdag de competitie met een 31 nederlaag oip eigen veld tegen Nio-ad 2 uit Wijki. GEVONDEN: een portemonnaie. Inlichtingen Rijkspolitiekazerne te Heusden. VERLOREN Een motorbril, gaan de van D-r ongel en via Eethen naar Babiloniënbroek. Terug të bezorgen biji de postcommandant der Rijkspo litie te Meeuwen. WEGGELOPEN: een grijs poesje. Tegen beloning terug te bezorgen Molendijk A 96, Wijk. Pidjsaainiduiidiïig notg van kiraciht. Het "Ministerie van Economische zaken deelt mede, dat de verplich ting, krachtens welke alle ten ver koop aangeboden artikelen van een duidelijk zichtbare en leesbare prijs aanduiding dienen te zijn voorzien, nog steeds onverminderd van kracht is. Op het naleven van deze verplich ting zal nauwlettend worden toege zien. Slechts goederen, die lot de cate gorie van weiWdegoederien behoren, vallen buiten deze verplichting. duizend voor Australië op de wacht lijst. Voor 1951 wordt gestreefd naar een emigratie van 24.000 per sonen naar Australië, 200(0 naar Nw.- Zeeland, ongeveer 8000 naar Canada en 6000 naar andere landen. Bijna 55.000 rijwielen miet hulpmolor. Het aantal rijwielen met hulpmo- tor, dat in ons land in gebruik is, bedroeg volgens een telling van het Centraal Bureau voor de Statistiek op 1 Aug. 1950 54,822. Op 1 Augustus 1949 waren er jnog slechts 5400 rijwielen met hulpmo tor. I11 één jaar tijds bedraagt de toeneming dus ruim 50.000 stuks. Luxe witlebroold 1 cent duurder. In verband met de bezwaren van het bakkerij bedrijf tegen uitbetaling van de recente 5 pCt. loonsverhoging heeft de regering de prijsvaststel ling van het brood nader bezien. Besloten is de maximumverkoop prijs van het brood van gewone sa menstelling te handhaven. De prijs van de bloem, waaruit dit brood wordt gebakken (de z.g. A- bloem) zou echter met 90 cent per 100 kg worden verlaagd. De prijs van ongebuild tarwemeel blijft onveran derd. Ter vermijding van toeneming van de subsidielast door verlaging van de bloemprijs wordt daarentegen de prijs van de bloem, waaruit het luxe wittebrood wondt gebakken, (de zg. Wrbloem) met f 1,per 100 kg ver hoogd. De vrije prijs van dit zuiver wit brood zal daardoor enigszins stijgen. Naar verwachting met 1 cent per 800 gram. De prijzen van de andere blanke bloemsoorten zullen aan de veran derde verhoudingen worden aange past. Met deze wij zigingen in de "bloem - prijzen meent de regiering dat de |be- letselen voor het bakkerij bedrijf voor de uitbetaling van de laatste 5 pCt. loonsverhoging kunnen weg vallen. Emigratie naar Australië. Meer dan 6500 Nederlandse emi granten zijn dit jaar al naar Austra lië vertrokken. Het is de bedoeling dat vóór 1951 het getal 10.000 be reikt wordt. Op dit ogenblik staan er nog 20 In 1951 leveringsplidht vain gerst. Om de verbouw van gerst in een betere verhouding te brengen met die van de tarwe, heeft de Minister van Landbouw besloten voor de oogst 1951 weer een inleveringsplicht voor gerst in te voeren. Deze verplichting zal, over het algemeen 2500 kg per ha bedragen, welke hoeveelheid die overheid tegen een gemiddelde richtprijs van f22 per 100 kg zal overnemen. Ander zijds heeft de Minister besloten, dat voor tarwe van de oogst 1951 voor de teler een gemiddelde richtprijs van f 24,25 zal gelden. Tenslotte kondigt 'Minister Mans- holt een nadere regeling aan ter be ïnvloeding van het teeltpeil voor rog ge en haver indien de uitzaai yan •deze gewassen een te grote omvang zou gaan aannemen. Koffie komt op f 1,92 per 250 grajm. Met ingang, van 24 Lept. 1950- wordt de maximumverbruikersprijte voor kloffie gebracht van f 1.10 op f 1,92 per 250 gram, pldus het Minis terie van landbou w.' Voor deze prijs van f 7,68 per kg kón nog rekening worden gehouden met minder dure aankopen. Den kof fieprijs op basis van de tegenwoor dige wereldmarktprijs zou ongeveer op f8.48 per kg pi tko men. Aan Horecabedrijven en instellin gen, die voor hun koffie-toe wijzingen sedert 1 Juni 1950 ,een heffing van f4.per kg vooruit .hebben betaald (deze heffing had ten doel de sub sidie op koffie, die niet voor huishou delijk verbruik bestemd werd, terug te nemen) wordt de heffing op de nog niet aangewezen toewijzingen ge restitueerd. Eén dode en dirie zwaar gewonden bij autobotsing. Maandagmiddag moesten op, de rijksweg EdeUtrecht bii de Klomp twee zware tankwagens, die reden in de richting Ede stoppen vooT een rechts van de weg geparkeerde volks wagen. Die eerste tankwagen kwam normaal tot stilstand, doch de twee de schoot langs de eerste heen en kmaw dwars op de weg te staan. Een Citroëh bestuurd doo-r de47~ jarige heer H. Merfcelbach uit Oos- terbeék, die uit tegenovergestelde richting naderde, botste tegen de tankauto op. Beide voertuigen kwa men daarop tegen een boom terecht, waarbij jle personenauto volkomen werd vernield. De bestuurder van de Citroen werd op slag gedood, drie andere inzit tenden, twee dames uit Apeldoorn en een heer uit Arnhem, werden zwaar gewond naar Utrecht vefvoerd. ADRIANA HELENA SCHOUTEN, TE KOOP: Firma CHARLES SCHREUDER Zn. Wijksostraat 128-130 - Tal. 49 HEUSDEN Te koop aangeboden: I Farmall A Tractor; 1 Ferguson Tractor met hef inrichting; Wentelploegtwee scharige ploeg en Cultivator. Voor fabriek en werkplaats5Q. PRIMA WERKSCHOENEN I »4. I Hevea en Vredestein Werklaarzen! Schoenmagazijn Sloophandel Klankrijkdom tot in de fijnste nuances. TANDARTS HEUSDEN praktijk hervat GEVRAAGD een prima Kookhaard, een z.g.a.n. 2 pers. spiraalmatras, en een Cocosloper, iang 10 m. BRILLENSPECIALIST Op 18 September 1950 overleed te Amersfoort, zaqfet en kalm, nog geheel onverwachts, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Weduwe van M. VAN SINTTRUIJEN, in de gezegende leeftijd van bijna 89 jaren. Heusden A. M. van Diggelen-van Sinttruijen M. van Diggelen. Rotterdam J. van Sinttruijen. 's-Bosch K. van Sinttruijen B. van Sinttruijen-van Heist. Amersfoort C. van Gent-van Sinttruijen J. van Gent. Rotterdam J. van Sinttruijen H. van Sinttruijen-Coljee. Hilversum J. Ram-van Sinttruijen W. Ram. Amsterdam M. van Sinttruijen A. van Sinttruijen-v. d. Velde. Hilversum Adr. van Sinttruijen P. S. van Sinttruijen-v. d. Maaden, Heusden A. van Sinttruijen D. A. van Sinttruijen-Baaijens. Amersfoort, 18 September 1950. Arnhemseweg 254. De begrafenis heeft plaats gehad op Donderdag 21 September. Mede namens onze kinderen, zeggen wij hartelijk dank voor de zeer vele belangstelling, ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest. A. STERRENBURG J. STERRENBURG- LIEVAART en Kinderen. Andel, September 1950. L. J. A. DE ROOY, A 40, Dussen, Telef. 35 Te bevragen bij Fruitbedrijf „Kasteel Meeuwen", Ook voor Landbouwers en Vakarbeiders voorradig DUSSEN golfplaten, f 1,50 per stuk. Ribben, latten, planken, ramen en kozijnen, enz. in alle maten. Op aanvraag thuis gebracht. U waant zich In de con certzaal zelf als U zo'n prachtige, In edele hout- soorten uitgevoerde, Erres Radio hoort. Alle klanknuances worden volkomen natuurlek weergegeven. Een Erres Radio is dan ook geen toestel, doch een fijnbesnaard instru. ment. Komt U morgen eens kijken en vooral luisteren. Wfj verstrek ken U gaarne alle ge gevens Wittebroodstraat W 52/51 HEUSDEN Telef. 3 Spreekuren Dinsdag 4.30—6.30 uur n.m. Vrijdag 2.00—3.00 uur n.m. voor dag en nacht, in dokters gezin met één kind. Mevr. GRIJNS Waterstraat 44, Zaltbommel. Uitgaande van de C.B.T.B., zal bij voldoende deelname een cursus worden gegeven te Genderen of omgeving. Aammelding zo sp. m. bij K. ROODENBURG, Land- en Tuinb. onderw. Genderen. wegens overcompleet breed 1,30 M. en breed 50 cM. Provinciale weg Zuid 62. almkerk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2