Buitenland een ORGEL, 14 reg. C ©e japon die VI MëWBi TE ANDEL KERKSTRAAT 16a-THE BEZOEKT BE BAZAR Gevonden en verloren voorwerpen J. H. SCHOLT Zn. I een prima zwart Mantelpak 4 cylinder FORD vrachtwagen ar.v.H.'tJes een Bouwvolume. I Markiezen j Zon schermen j Rolluiken een rood-bonte pink GOED BOEK EEN KINDERBIJBEL De weg van het licht Vergadering van de Raad der gemeente ALMKERK kinderen niet nodig. Een zijner kin deren kan de erflater niet dusdanig bevoordelen, dat daardoor de legi tieme portie van zijn andere kinde ren wordt aangetast. 2. De man van de overleden doch ter is wel medegerechtigd in het aandeel, dat zijn vrouw van haar moeders nalatenschap toekomt, om dat dit nog in de gemeenschappe lijke boedel is gevallen. In de na latenschap van zijn schoonvader is hij niet gerechtigd; zijn beide kin deren erven tezamen het deel dat anders aan hun moeder zou zijn toe gevallen. A. B. Ik wil graag weten of een hek, dat op de scheidslijn tussen 2 erven geplaatst is door de 'eigenaar van een der erven, mede-eigendom wordt van de buurman. Voor wiens rekening zijn de onderhoudskosten van een dergelijk hekwerk? Antwoord. Natuurlijk krijgt de ei genaar van het belendend perceel geen eigendomsrecht op het door zijn buurman geplaatste hek. Maai de consequentie hiervan is dan ook, dat de eigenaar van het hek zelf de onderhoudskosten heeft te dra gen. G. H. Ik heb een weekloon en mijn vrouw verdient iets bij. Ik heb nu een aanslag Inkomstenbelasting ontvangen. Is dat wel juist? Antwoord: Het inkomen van een man en vrouw wordt samengevoegd indien meer dan f 200,per jaar wordt bijverdiend. Over het samen gevoegde bedrag wordt de inkom stenbelasting berekend en daar de loonbelasting van afgetrokken. Uw aanslag komt ons wel 'hoog voor. Indien u opgeeft hoeveel loonbelas ting is ingehouden en over welk in komen de aanslag is berekend, kun nen wij nagaan of het bedrag in derdaad juist is. Voor aanslagen 1944, 1945 en 1946 zijn bijzondere matigende voorschrif ten uitgevaardigd voor de invorde ring. Mijnramp ia Ostrava Tengevolge van een mijnontplof- fing in het gebied van Ostrava in Tsjecho-Slowakije zijn 36 mijnwerkers gedood. Tientallen mijnwerkers ontkwamen en werden gered. De ontploffing vond plaats in de Michalka-mijn. Ostrava is bet voornaamste cen trum van de Tsjecho-Slowaakse an- thracietmijnen en de zware industrie. Accoortl in Britse gas staking Nadat tien van hun leiders tot een maand gevangenisstraf waren ver oordeeld, hadden de stakende arbei ders van de Londense gasfabrieken besloten gisteren het werk te her vatten. Het werk is hervat op de volgende voorwaardendat geen sancties te gen de stakers worden getroffendat mariniers de fabrieken zullen ontrui men en dat dadelijk onderhandelingen zullen worden aangeknoopt over toe kenning van een premie. Zo is dan na een onderbreking van 21 dagen het werk weer hervat. Ultimatum uit Atjiéii Dinsdag kwamen te Djakarta twee Atjehers aan, die leiders tan volks vertegenwoordigers in Atjeh verte genwoordigen. Zij hebben de Rege ring >ber Republiek Indonesië een ultimatieve resolutie aangeboidein. waarin voor Atjeh autoinomie en de status van provincie wordt gevraagd- Indien wordt er in het schrijven gezegd de Regering dit verzoek niet inwilligt, 'kunnen de aanbieders van het petitionnement niet instaan voor het volk en zullen de amb'tej- naren en de volksleiders hun ambten neerleggen, welk voorbeeld door veie lagere ambtenaren zal worden ge volgd. Staking au Oostielnirijlk afgelast Het actiecomité van de conferentie van winkelbedienden heeft de sta king in Oostenrijk afgelast. De onder Sovjet-controle staande radio-Wenen deelde mede, dat de staking „haar doel had bereikt". Lek in een olieleiding Vorige week kreeg een buis, -die voor die aanboring van ëen olielaag te Cortemaggiore in de grond was gedreven, een lek. Grote hoeveelhe den benzine-gassen en petroleumgas- sen stroomden uit de pijp, die een gevaar voor de omgeving van dit 3000 inwoners tellende dorp vormden. Drie nabijgelegen boerderijen wer den ontruimd. Per uur stroomde voor millioenen lire gas de lucht in. Spanning op (die Balkan Zondagochtend vroeg heeft Tur kije die grens met Bulgarije gesloten. Turkse troepen kregen"' instructie, „indien nodig te schieten" om het binnenkomen van alle personen, die zouden trachten de grens te over schrijden, te verhinderen. Men is vain Turkse zijde tot deze Voorzitter: Edelachtbare Heer H. Blok. Secretaris: WielEid. Heer A. Geu- deekie. Aanwezig alle leden. Opening met het formuliergebed. De notulen van de vergaderingen, van 23 Juni en 26 Juli zijn de leden toegezonden. De heer Snoek dankt voor -deze thuiszending. Ten opzichte van. dé notulen van 23 Juni merkt spr. op, dal. bij het raadsbesluit, waarbij de heer Geudekie die woning voor de schoolarts werd toegewezen, de be paling was verbonden, dat deze bij de verhuring van zijn eigen woning overleg zou plegen met de wooni- ruimtecommissie. Dit laatste is niet in de notulen vermeld. Wethouder C. G. de Jong meent, dat dit er niet bij vermeld behoeft te worden, dit is een stilzwijgende conditie en iets wat bij de verhuring van iedere woning moet geschieden. Spr. heeft dit zelf aan de hand ge had. De heer Snoek merkt op, dat dit toen een heel ander geval was, het ging hfér over een gemeente woning. De Voorzitter kan niet toestaan, dat er een woningdebat ontstaat:, het maatregel overgegaan, omdat Bul garije binnen drie maanden 250.000 Mohammedanen van Turkse oor sprong wilde laten repatriëren. Die Turkse regering acht eein periode van drie maarden tekort, maar Bul garije beweert, dat Turkije zijn on derdanen in het geheel niet wil te rugnemen. gaat over de notulen, wat de heer Snoek aanroert, is bij de wet gere geld, bij verhuring van woningen moet overleg gepleegd worden met de adviescommissie. De heer Ouwerkierk gelooft wel. dat wat de heer Snoek heeft gezegd niet steekhoudend is omdat het over de notulen gaat, doch spr. wil wel het recht voorbehouden, om over bet beleid van B. en W. straks nog iets te zeggen. Spr. wil echter maar aanleiding van de notulen toch ook nog wel iets zeggen. Hij heeft n.I', toen opgemerkt, dat het vak licha melijke oefening aan de school te Nieuwendijk niet wordt behandeld volgens de lesrooster. Spir. wil er kennen, dat hij dit heeft gezegd, doch er wordt idoor sommigen een verkeerde conclusie uit deze woor den getrokken, daarom wil hij ver klaren, dat dit niet volgens lesrooster behandelen van het onderwijs een gevolg is vali de minder geschikt heid voor dit onderwijs van het ge bouw Tavenu en het ontbreken van een tegelplaats. Hij kan hieraan zelfs nog toevoegen, dat door een deskun dige op dit gebied is verklaart, dat de school aan de Nieuwendijk wat dit ondier wijs betreft, niet alleen te genover de andere scholen in de gemeente, doch zelfs tegenover die in de omgeving een goed figuur slaat. De heer Burghout neemt het de heer Ouwerkerk niet kwalijk, da t hij de opmerking heeft gemaakt, doch het ï,s toch zo, dat de raaid in deze niets heeft be zeggen. De taak ook voor 'dit onderwijs ligt geheel bij het schoolbestuur. De notulen worden hierop vastge- v as (gesteld. Ingekomen stukkien: Proeessenverbaal van 'kasopaieming door het verificatiebureau bij de ge- meeente-ontvanger, de administra teurs van het Woningbedrijf, G.E.B., Vleeeskeuringsdienst en Burgerlijk Armbestuur, waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde is bevonden. Bericht van Gad. Staten, dat dit college zijn beslissing inzake het raadsbesluit tot aankoop en ruiling grond van de heer Verschoor 2 maanden verdaagd. De Voorzitter merkt op, dat in de vergadering die volgende week door Ged. Staten wordt gehouden, waar schijnlijk de goedkeuring zal wor den verleend. Goedkeuring door Ged. Staten van liet raadsbesluit tot hiel aangaan ener kasgeldlening groot f 120.000.en voor het aangaan ener geldlening- Goedkeuring door de Kroon van de verordening op de baatbelasting, idem wijziging bouwverordening, idem diverse besluiten tot wijziging der gemeentebegroting, idem goed keuring van de toekenning van de 5 pet. toelage aan het daarvoor in aanmerking komende gemeenteper- soneel en een schrijven van hetzelf de college, dat wordt ingestemd met de toekenning van deze 5 pet. voor liet 3e en 4e kwartaal. Schrijven van het bestuur van liet waterschap het Nieuwlanid van Al- tena waarin wordt meegedeeld, dat 1111 de raad besloten heeft geen baat belasting in te voeren, besloten is de weg aan de gemeente over te dra gen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan het daarvoor in aanmerking komende geineentepersoneel wordt over het 3e en 4e kwartaal wieder- om een 5 pet. toelage op hun jaar wedde toegekend. Schrijven van de Bond van archi tecten, waarin wordt verzocht aan de C.T.D. geen overwerk op te dra gen. (Slot in 't volgend nummer) VERLOREN: een jas, vermoedelijk beige. Terug te bezorgen bij de Rijks politie te Eetben. VERLORENtussen Aalburg en Haarsteeg een groen oliejasje. S.v.p. terug bezorgen bij Joh. de Waal, Ou destraat A 180, Wijk en Aalburg. VERLOREN: een polshorloge. Te gen beloning terug te bezorgen bij B. Kraaij, Dijk B 89, Andel. VERLOREN: op de weg Aalburg naar Genderen: een zakje, inhouden de plm. 25 kg. bloedmeel. Tegen beloning terug te bezorgen bij M. P. Mouthaan, Genderen. van het Ziekenfonds „Helpt elkander" Heeft U iets te koop ~7 of aan te bieden 2 Een „N. v. H.'tje" geeft uitkomst Te koop aangeboden: Te koop, wegens plaatsgebrek, a, vos Haven 8 WAALWIJK Tel. 269 verkopen: TE KOOP: TE KOOP: Die bij u past in ieder op zicht bij uw figuur, uw smaak. De japon die u flatteert, precies het model dat u graag wilt hebben. Ja, die japon hebben wij voor u. Niet één, maar meerdere. U moet onze collectie eens Dan zult u overtuigd zijn dat zulk een sortering als de onze onvergelijkelijk is. Cen, veel lager dan u I zien.. NU IN IEDERS BEREIK: De Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben besloten: da bij besluit van Burgemeesters en Wethouders van Eethen van 15 April 1950 aan C. M. MOUTHAAN te Genderen verleende vergunning voer het vervoer van personen met huurauto's te vernietigen. op Zaterdag 7 October 1950, des vm. 9 uur. TE KOOP: een grote Vulkachel em. WED. JURRIE Maasdijk C 42, Aalburg GEVONDENEen blauw alpinomutsje. Terug te bekomeft bij de Rijkspolitie te Heusden. Te bevragen bij A. BRAS Brugdam, Almkerk. Kapper Genderen Vraagt prijsopgave BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN ANDEL, zullen op Zaterdag 14 October 1950, des voormiddags 10 uur, in het open baar ten Gemeentehuize, om contant geld, leeftijd plm. ll/2 tot 2 jaar, welke al daar werd gekooid. Burgemeester en Wethouders van Andel De Burgemeester, Mr. G. A. BAX. De Secretaris, MART. VAN RIJSWIJK. Andel, 10 October 1950. met bont, maat 42. Te bevragenF 101 Hoog Meeuwen origineel laadverm, 1 ton, met nieuwe laadbak 2'/2 M. lang, in goede staat, bij C. HONCOOP, Grotestraat 163 Veen - Tel. 21. Voor een naar de Boekhandel Fa. L. J. Veerman, Heusden ruwe bloempotten, 14 maten kachelzeiltjes 29 ct. „de potteman" gorkum Verschillende attracties zoals: Rad van Avontuur Schiettent Sjoelen enz. op VRIJDAG 13 en ZATERDAG 14 OC TOBER 1950, in het Verenigingsgebouw aldaar. Aanvang: Vrijdag 7 uur namiddag Zaterdag 5 uur namiddag Entrée 10 cent ten bate van de kanker bestrijding HET BESTUUR 15 November verschijnt Jeugdbijbei door Mevr. Renes-Boldingh, Uitgave van Callenbach en Ned. Zondagsschoolver. Intekenprijs f 4.90 tot 15 November; daarna f 5.90. Model bij ons ter inzage Boekhandel v. d. NAD0RT, Langendijk 42, G0RINCHEM, Talaf. 2994. Heden ontving ik (A. Thur te Genderen) de uit spraak van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Deze luidt als volgt Beschikkende op het adres van A. THUR, huurauto-ondernemer te Genderen (gemeente Eethen), d,d. 1 Mei 1950, houdende beroep tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van Eethen van 15 April 1950, waarbij aan C. M. MOUTHAAN te Genderen, ingevolge artikel 46 der Wet Autovervoer Personen, vergunning is verleend voor het vervoer van personen met een huurauto Overwegende, dat appellant tegen het verlenen der onderhavige ver gunning o. m. heeft aangevoerd, dat er geen enkele behoefte bestaat aan uitbreiding van het aantal huurauto-ondernemingen in de gemeente Eethen, zeker niet wat het kerkdorp Genderen betreft Overwegende, dat Burgemeester en Wethouders van Eethen, over het beroepschrift gehoord, hebben medegedeeld, dat door het verlenen der ver gunning in een dringende behoefte wordt voorzien en het aantal huurauto's in hun gemeente, waarvoor thans vergunning is verleend, kleiner is dan het aantal huurauto's, waarvoor vóór de oorlog vergunning was verstrekt Overwegende, dat in de gemeente Eethen reeds aan een drietal onder nemers een vergunning is verleend voor het vervoer van personen met huurauto's en deze ondernemers tezamen over vijf huurauto's beschikken dat een dezer ondernemers is gevestigd in het kerkdorp Genderen en deze voor het vervoer van personen twee huurauto's exploiteert; dat voor een gemeente als Eethen met plm. 2800 inwoners dé bestaande ondernemers voldoende in het vervoer met huurauto's kunnen voorzien en uitbreiding van het aantal vergunningen voorhands niet gewenst moet worden geacht dat de aan C. M. MOUTHAAN verleende vergunning derhalve niet dient te worden gehandhaafd Gelet op de terzake ingewonnen ambtsberichten Mede gelet op de Wet Autovervoer Personen; Afschrift van dit besluit zal worden gezonden aan appellant, aan Burgemeester en Wethouders van Eethen, aan de Commissie Vergunningen Personenvervoer, aan de Rijkshoofdinspecteur van het verkeer te 's Her togenbosch en aan C. M. Mouthaan te Genderen. 's Hertogenbosch, 20 September 1950. De Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Overeenkomstig de geparafeerde minute, De Griffier der Staten, (get.) VAN R0 0IJ. Prtjs per advertentie van hoogstens 20 m.m., enkele kolom, f 1,-p. pl.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 3