BUtenriekcn ACCOUNTANTSKANTOOR A. KANT Profiteert hiervan! Groothandel SOMMER 1ste KWALITEIT J. M. OERLEMANS, Tel. 40, Genderen ATA ^roo9 gebruikt is ideaal voor het reinigen van aluminium. ATA e/xfoa ptote StiooifiCeS W. P. v. d. Zalm LANDBOUWERS 11 Goedgekeurde Pootaardappelen. ATA bevat millioenen uiterst fijne zeephoudende deeltjes. ATA schuimt daardoor krachtig en krast nooit. ATA reilTigt tegels - wastafels - emaille - houtwerk, kortom alles. is het beste en r veiligste reinigingsmiddel, tigd had kunnen worden. Het was buitengewoon moeilijk, men spreekt wel over verhuring voor een jaar aan de heer Sprangers, maar wie geeft de verzekering, dat alles met een jaar in orde was. Er is gelegen heid geweest Sp rangers bouwvolume toe te wijzen ,doch deze wilde die niet. De heer Ouwerkerk zegt, dat aan vankelijk alles op rolletjes liep ein ook de heer Geudeke was het er mede eens. Hij injeemt het deze dan. ook niet kwalijk, dat van het advies is afgeweken ,doch wiel B. ein W. De Voorzitter wijst er op, dat de eigenaar van een woning het recht van keus heeft en de heer Geudeke accepteerde de heer Sprangiers niet. De heer Ouwerkerk blijft van me- hiing, dat als de raaid thans nog moest beslissen, de heer Sprangers het huis van de schoolarts zou zijin toegewezen. De heer Raams ls van. oordeel, dat de fout bij de woningcommissie ligt, deze had zich duidelijker moe ten uitspreken. De Voorzitter wil een verkeerde mening uit de weg ruimen, er wordt steeds de indruk gewekt alsof de woningcommissie de woningen, zou toewijzen en dat is niet zo, dit be hoort tot de taak van B. ein W. en deze hebben rekening te houden met de wiensen van de eigenaar van een woning, die recht van keuze heeft, doch er is over deze zaak veel te veel gekletst. Spr. is afwezig geweest en toen hij thuis kwam heeft hij direct gezegd, hel: is weer fout. De heer Snoek zegt, dat de woi- ning nu is toegewezen aan iemand, die nog pas op de lijst staat, terwijl anderen reeds lang 'op een woning zitten te wachten. Wethouder C. G. de Jong heeft in de vergadering van B. en W. gezegd, dat men voor het advies van de commissie wel een advocaat nodig had. De raad heeft tot twee maal toe besloten, de woning van de schoolarts te verhuren aan de heer Geudeke, voor spr,. was de zaak daarmede af. Hij kon toch niet ver wachten, dat men in de 3e verga dering dit besluit zon willen intrek ken. Toen kwam de kwestie van de woning van de heer Geudeke, waarvoor de beslissing bij B. en Wl berustte. Ze is tot 3 maal in de vergadering van B. en W. bespro ken, het ging tussen Sprangers en Littooij en de heer Geudeke heeft Littooij gekozen en dit stond de com missie niet aan en nu heeft de heer Geudeke de woning inmiddels aan de heer Littooij verkocht. B. en Wié konden niet anders dan de woning aan Littooij toewijzen, het college heeft Sprangers verschillende wonin gen aangeboden, doch deze wilde ze niet accepteren. De heer Snoek heeft de indruk, dat de heer Geudeke op zijn eerste besluit is teruggekomen en nu gaal dezë z,ijn eigen woning verkopen, als hu over drie of vier jaren zich hier een schoolarts zou willen ves tigen, zou de gemeente opnieuw een huis moeten gaan bouwen. Spr. is niet van zin zich door de heer Geu deke te laten regeren en zou daarom willen voorstellen het besluit, waar bij <Je woning voor de schoolarts aan de heer Geudeke werd toege wezen in te trekken en zou dan maar willen afwachten wat er van komt. Spr. vindt het een onverkwik kelijke zaak. De heer Ouwerkerk zegt, dat de gehele zaak in een sfeer van volko men vertrouwen is opgezet en daar in is men beschaamd. De Voorzitter is van mening, dat als de commissie zonder mieer had geadviseerd de woning aan die heer $prangers toe te wijzen, er dan ook geen overleg was nodig geweest. Bo vendien wil spr. er ook de aandacht op vestigen, dat ook de heer Spran gers nog slechts kort op de lijst staat. De heer Snoek zegt, dat de voor zitter van de woningcommissie met de heer sGeudeke overleg had ge pleegd, om de woning .aan de heer Sprangers toe te wijzen. De heer Kolff, voorzitter der com missie, ontkend zulks, waarop de heer Snoek antwoordt, dat dan de andere leden der commissie leuge naars zijn en de heer Ouwerkerk de heer Kolff toevoegt, dat hij niet moet gaan zwammen. De Voorzitter maakt een einde aan de discussie en vraagt of er heren zijn cl ie het voorstel van de heer Siioek om het raadsbesluit tot ver huring der woning aan de heer Geu deke in te trekken, wensen te steu nen. De lieren de Graaff en Ouwerkerk verklaren zich daartoe bereid. Het voorstel hierop in stemming gebracht, wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Alleen de drie voorstellers en de heer v. Herwijnen stemden voor. Wethouder C. G. de Jong ein de heer Walraven verlaten de vergade ring. De heer Snoek wijst nog op de kostbare methode van vervoer van grond van het land van v. Leeuwen en op de noodzakelijkheid van. ver betering van de waterkering aan de Nieuweradijk. De Voorzitter zal een lein ander onderzoeken. Inrichten, bijhouden en contro leren van boekhoudingen. Behandeling van belastingzaken. Hoogstraat O 119 HEUSDEN Telef. 64 &bde*n slechts De heer Snoek heeft bij de nieuwe woning van de heer Geudeke een paar gemeentewerklieden bezig ge zien met het in orde maken van het terrein bij de woning. De Voorzitter zegt, dat dit bij alle genneentewoningen gebeurt voor wat de toegang tot de woning betréft. De heer de Graaff zou gaarne in zage hebben van de lijst van wo ningzoekenden om zicli beter met een en ander op de hoogte te kun nen stellen. Het komt spr. voor, dat niet alle aanvragen serieus en er geen 130 woningen nodig zijn. De Voorzitter is het met dit laat ste eens, door opschuiving Jcan ook wel het een en ander worden bereikt. Niet-serieuze aanvragen worden van de lijst afgevoerd. Spr. zal de lijst doen inzien en sluit hierop te 1.45 uur de vergadering. Schoonouders Mag een moeder zonder medeweten van een kind haar geld aan haar andere kindenen uit delen? 2. Kan men een schoonzoon dwingen in het onderhöud van zijn schoonmoeder mede bij Jip dragen, indien de schoonvader 'nog geld heeft? I Antwoord: Iemand kan zijn eigen bezittingen wegschenken aan wie hij wil, zolang hij of zij de legitieme portie van de kinderen rtiet aantast. 2. Een. schoonzoon is verplicht in het onderhoud vain zijn schoonouders bij te dragen indien dit nodig is. Indien u hiertegen bezwaren koestert op ge gronde redenen kunt u een bezwaar schrift indienen bij de instantie, die u de onderhoudsplicht heeft opge legd. Schrijven aan het ministerie van Sociale Zaken heeft geen zin, want dit heeft met de zogenaamde alimentatieplicht geen bemoeienis. In dien u het niet eens is met de beslis sing vain de instantie die u de ali mentatieplicht hééft opgelegd^ kunt u eventueel in beroep gaan hij dé rechtbank, die de beslissing tot on derhoudsplicht heeft gewezen. U zult nu u een aanmaning heeft ontvan gen en niet wenst te betalen, een advocaat in de arm moeten nemen, of u wenden tot het bureau voor rechtsbijstand vah de vakorganisatie, waarbij u is aangesloten. O. de B. Wat betekent Prinsjes dag? Houdt Prinsjesdag verband met de opening van de Staten-Gieneraal? Sinds wanneer bestaat Prinsjesdag? Antwoord: Koning Willem III had de gewoonte bij de opening der Sta ten-Gieneraal zijn zonen mede te brengen, zodoende ontstond in die tijd dus de naam „Prinsjesdag". Hij valt altijd op de derde Dinsdag in September. J. R. te Wt. Wanneer jongelui willen gaan trouwen, kunnen ze dan in een leegstaand huis gaan wonen, dat ze zelf gekocht hebben? Antwoord: Nee, dat gaat helaas zo eenvoudig niet. Ook al is het huls hun eigendom, dan hebben ze nog toestemming van het huisvestingsbu reau in hun woonplaats nodig, om er in te gaan wonen. Het kan best zijn, dat dit bureau een gezin heeft, dat om dwingende redenen gehol pen moet worden. J. A. Ik kreeg van mijin zoom uit Indonesië een mandje, gevuld met rijst. Ik heb die rijst niet direct gebruikt en het mandje op een dro ge plaats opgeborgen. Nu wilde ik de rijst echter gaan koken en zag tot mijn grote verbazing allemaal zwarte kleine torretjes er in. Hoe krijg ik die nu weg en is de rijst nog te gier bruiken? i r Antwoord: Dat kleine zwarte tor retje komt ook in Indonesië veel in de rijst voor, wanneer ze lang be waard wordt. Inderdaad is het het bes tie, de rijst zo droog mogelijk te bewaren en in Indonesië zet mèn de zakken dan ook gauw in de zon. Maar... u kunt ze gemakkelijk ver wijderen. Elke keer wanneer'u rijst wilt eten, meet u de hoeveelheid af, wast die een paar keer en het groot ste gedeelte van de torretjes komt dan boven drijven. Wanneer u het water afgegoten hebt, roert u met le pel of vinger de natte rijst wat om en pikt u de achterblijvers eruit. Denkt er om, niet al uw rijst was sen en dan drogen. U bederft de rijst dan vorkomen. Alleen de hoe veelheid rijst die u per maaltijd ge bruikt. Bedy Tot wie kan ik mij wen den voor beroepskeuze Antwoord: U kunt in haast alle grote plaatsen terecht bij gen psy chotechnisch bureau ein u daar laten testen. Alleen, dat kost nog al wat geld en u bent daii gauw een gul den of tachtig kwijt. Dat varieert nog wel eens met hét verlangde on derzoek. Het arbeidsbureau in de grote steden geeft echter adviezen, dat geschiedt dan gratis. GORINCHEM, I I L. v. Kr. Ik heb in een blauwe japon vlekken zitten van teen zure haring. Ik heb de japon reeds drie keer gewassen en dè vlekken zijn er nog niet uit. Weet u ook een mijd.- del? Antwoord: U kunt het nog eens met wasbenzine proberen, maar ver der geven wij u niet veel hoop. Als de japon het waard is, laat u haar dan stomen. W. F. Hoe werd er in de eer ste gevechtstoesitellen (jagers van 1914 1918) geschoten met de mitrail leurs AntwoordHet schiëten geschiedde tussen de propeller door en was een uitvipding vain Fokker, die door de Duitsers werd gekocht. Het afweer geschut was gesynchroniseerd afge steld op de motor. De mitrailleurs werden ook boven of onder de vleu gels gemonteerd. Tegenwoordig ge schiedt het schieten door de as. J. Wl U. Ik heb een uitweg over mijn buurmans grond en bor vendienhet recht om een pad van plm. 11/2 métier voor mij als uitgang af te rasteren. Kan buurman mij nu dat recht van uitgang na een bepaald aantal jaren ontnemen? Antwoord: U vertelt oifts niet hoe u aan dit recht van uitweg gekomen bent. Heeft uw buurman u enkel en alleen toegezegd dat u over zijn erf mocht lopen, dan hangt het geheel van de gemaakte afspraken af hoever uw recht reikt. Heeft u daarentegen voor uw perceel hét servituut van uitweg gekregen, dan zal deze last altijd op uw buurmans erf ten gunste van uw erf blijven rusten. Ligt uw erf beklemd tussen andere percelen en afgesloten van de open bare weg, dan kunt u altijd een uitweg over uw buurmans perceel verlangen. 1 ongerust C, J. VERDOORN Firma CHARLES SCHREUDER Zn. Vruchtbomen en Bessenstruiken, Haagbeplanting Vertegenwoordiger: en Laanbomen, Rozenstruiken en Heesters W8d. P. DE JONG Aanleg van Siertuin en Plantsoen, tegen scherp Goes concurrerende prijzen. Vraagt vrijblijvend alle inlichtingen bij Spreekuren: Maandag t/m Vrijdag van 6—7 uur. Koopjes door verbouwing. PIANO'S, ORGELS, VLEUGELS, ZAAL- en KERKORGELS. Grote keuze, ook in Accordeons, Guitaren, enz. Alles op Muziekgebied. Hoogstraat 23 en Langendijk 22 Telef. 2759 ('s avonds 2868). Inruilen, repareren, stemmen. Inruilen ook tegen radio. Wij kopen orgels en piano's en leveren alle onderdelen. Telefoon 6 (doorlopend bereikbaar) levert U, evenals vorige jaren, het beste wat er is, tegen de meest con currerende prijzen. Voorradig bij Bergstraat Wijk „KLEON" en „ROLLUX" Rijwielen Agent voor Wijk en Aalburg „REX" Rijwiel Hulpmotoren Agent voor Wijk en Omstreken M. G. BLANKERS, Rijwielhandel Wijk en Aalburg Tel. no. 51 maak U niet en betaal niet teveel voor uw Kerkstraat 128 c GENDEREN voor Uw kleine schat kiest U uit onze mooie modellen. De afwerking is weer eerste klas en de lak onverwoestbaar. Komt U vooral naar: Wijksestraat 128-130 - Tel. 49 HEUSDEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7