Gevonden en verloren voorwerpen. Officieele Bonaanwijzing. Meisje gevraagd voor kleermakerij TANDARTS VAN HAAFTEN praktijk hervat. Predikbeurten Distributie mededeelingen Binnenland Advertentiën flinke Dienstbode. NOTARIS OUYNE TE HEUSDEN publiek verkoopen het HOOI GR AS van; 17 JUNI 1945 (Zomertijd) Heusden (Bewaarschool), 9.30 uur Ds. Vogel wijk N en O. 10.45 uur Ds. Vogel, wijk Z en W. Ger. Kerk, 10 en 3 uur Cand. Molenaar. Aalburg, 7.30 uur Ds. Trouwborst. Geref. Gem, 10.30en 330uurLeesdienst. Drunen, 2.30 uur Ds. Vogel. Genderen, 10,30 uur Ds. Koelen. Geref. Kerk, 3,30 uur Ds. Ritsema. Heesbeen, 10 uur Ds. Trouwborst Veen, 10,30 en 3 uur, Ds. Vroeg in de Weij uit Loon op Zand. (v.m. Bed. H. A. en nam. Nabetrachting). De melkfabriek beliep eveneens belangrijke schade doch men hoopt ze spoedig weer zoover te krijgen ri.at ze weer kan gaan draaien. GIESSEN. In plaats van den heer Boen der, die door de duitschers werd doodgeschoten, is tot gemeente secretaris benoemd de heer Oerle- mans uit Genderen, ambtenaar ter secretarie te Andel. VLIJMEN. Zaterdagmiddag brachten de Minister van Binnenlandsche Zaken en de Minister van Waterstaat, ver gezeld van Majoor Rood, het hoofd van den Wederopbouwdienst, den Inspecteur der Volksgezondheid, den heer Bolsius en verschillende andere leidende figuren van dezen dienst, een onverwacht bezoek aan ons dorp. De hooge gasten werden door burgemeester Van der Ven en ar chitect Luijben rond geleid bij de bezichtiging van de noodwoning- bouw waarmede hier reeds eenigen tijd een aanvang is gemaakt. Het gezelschap was vol belang stelling voor de nieuwe vinding op dit gebied, waarbij is ingescha keld de plaatselijke mandenvlecht industrie en sprak zijn voldoening uit voor het feit, dat bij di ze bouw wijze door het groote gebrek aan hout, juist de kern van het woning vraagstuk ten deele wordt opgelost. Men noemde de uitvinding zelfs het ei van Columbus Architect Luijben verdient waar lijk wel een compliment. 1 Schuldbekentenis Staatsleening 1940, 4 pCt. f 100.Inlichtingen bij Wachtmeester van Elderen, Heusden. Verhooging melkrantsoen voor kinderen. Het is thans mogelijk gebleken, het melk rantsoen voor de kinderen, geboren in 1943 en daarna, te verhoogen tot 7 liter per week In verband hiermede wordt voor de pe riode van 10 tot en met 23 Juni 1945 als nog bon E 60 Reserve aangewezen voor 3 1 2 liter gestandaardiseerde melk. Zelfverzorgers voor het artikel melk moe ten deze bon bij de eerstvolgende uitreiking van bonkaarten inleveren. Kerkklokken gevonden. De oorlogscorrespondent ,van de Londen- sche News Chronicle meldt uit 't hoofd kwartier van het 2e leger, dat honderden Nederlandsche, Belgische en Duitsche kerk klokken, waarvan er velen eeuwenoud zijn en van buitengewone bewerking, ontdekt zijn, op een binnenplaats van een smelterij te Wilhelmsburg bij Hamburg. Onze benzineaanvoer. Doordat de havens van Rotterdam en Amsterdam bruikbaar bleken, kunnen groo- tere hoeveelheden worden aangevoerd dan verwacht werd. De totale toewijzingen voor Nederland liggen tusschen de 28.000 en 32.000 ton per maand. Wij zullen dus nog heel zuinig moeten zijn. K. L. M. De K. L. M. die over 6 toestellen be schikt voor de lijn Engeland Lissabon zal 2 toestellen inschakelen voor de lijn Neder land Engeland. De minister van Waterstaat ir. Th. P. Tromp heeft 2 commissies benoemd voor het vliegveldwezen. De eene commissie zal bezien welke van de 37 vliegvelden in Nederland moeten overblijven, de andere commissie zal bepalen welk vliegveld wereld haven zal worden. Schiphol is daartoe ge zien den kleigronddie de uiterst zwaren wieldruk der moderne toestellen niet ver dragen kan, uitgesloten. De wereldvlieg- haven moet op zandgrond komen te liggen. Getracht zal worden voor het herstel van Schiphol, de inventaris van een kilometers lang geallieerd vliegveld in het Zuiden des lands over te nemen. Dit jaar geen eind-examens. Bij Kon. Besluit van 8 Juni 1945 nrs. 1 tot en met 3 is bepaald, dat in het jaar 1945 de eind-examens der Gymnasia, H.B.S. en Kweekscholen niet zullen worden afge nomen. Behalve aan de leerlingen, ten aan zien waarvan de vergadering van rector of directeur en leeraren der school beslist, dat zij op grond van hun gedragingen tijdens de bezetting, daarvoor niet in aanmerking behooren te komen, wordt aan leerlingen, die gerechtigd zouden .zijn aan het eind examen 1945 deel te nemen, het getuigschrift (onderwijsacte), zonder het afleggen van het eind-examen uitgereikt. De onderwijsacte vereent de bevoegdheid tot het geven van onderwijs in de vakken A tot J., tenzij de leeding vrijgesteld is geweest van het volgen vai het onderwijs in de lichamelijke oefe- nirgen, in welk geval de acte de bevoegd- hed geeft tot het geven van onderwijs in de vakken A tot I van art 2 der Lager- Oiderwijswet. Aan de toelichting wordt he volgende ontleend In verband met de' veschillen en omstandigheden tusschen eer- d(r en later bevrijde gebieden en met de onstandigheden van door den bezetter naar Diitschland gevoerde leerlingen, zal het, o)k al worden de eind-examens tot het rajaar verschoven, niet mogelijk zijn, uni forme examens te houden. Tegenover het tekort aan examenkennis hn als credietpost de grootere levenserva- ing van de leerlingen wórden geboekt, sangezien de meeste mannelijke leerlingen, ioor deportatie of onderduiken voor zoo- lanige moeilijke problemen zijn komen te itaan, als waarvoor leerlingen van hun leef- ijd zelden of nooit tevoren' zijn gesteld Voor de jongens, die zich voor militairen dienst, ter bevrijding van Indië willen ver binden, is het bovendien noodzakelijk, dat zij binnen enkele weken het eind-diploma ontvangen Van deze gunstige regeling behooren leerlingen, die door hun houding als lid zijn van den jeugdstorm en het aanbrengen van leeraren en mede-leerlingen, niet te profiteeren. Vliegtocht van H. M. de Koningin en Prinses Juliana. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben een inspectievlucht boven ons land gemaakt, om zich j ersoonlijk op de hoogte te kunnen stellen van de alge- meene oorlogsschade Onder schitterende weer-omstandigheden bezocht het Koninklijk gezelschap, op geringe hoogte vliegend Zeeland, Hoek van Holland, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, dep Wieringermeer- polder, Friesland, den Noord-Oost-Polder Zwolle en Arnhem. Uitbreiding Postverkeer. Het gebied, dat opengesteld is voor inter- locaal postverkeer, is uitgebreid met de eilanden Tholen, St. Philipslanden Schopwen- Duiveland, het gedeelde van Noord-Brabant gelegen onmiddellijk ten Zuiden van het Hollandsch Diep en de Maas, alsmede de streek bewesten Nijmegen ten Zuiden van de Waal. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk In het tijdvak van 10 tot en met 23 Juni zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 7e periode geldig verklaard BROOD, A26A, B26A, C26A, D26A, E26A, M26A, A26B, B26B, C26B, D26B, E26B, Brood 400 gram D26a, D26b, D26c, D26d, E26a, E26b, E26c, E26d beschuit, uitsluitend 100 gram brood. MELK, E60 Reserve, 3 1/2 liter gestand, melk C26, D26, E26Melk, 1 3/4 liter gestand, melk. A26 B26 taptemelk, 11/2 liter gestand, melk. CHOCOLADE, B64, C64, D64 Reserve, 1 tablet. 1 tablet is 1/2 rantsoen, ca. 56 gram. Toelichting. De geldigheidsduur van deze bonnen vangt aan op den dag, waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 23 Juni. Zelfverzorgers voor het artikel melk moeten bon E60 Reserve ibij de uitreiking van de bonkaarten 8e periode inleveren. Inlevering door Detaillisten. In de week van 18 23 Juni moeten de taillisten op den voor hen vastgestelden in leveringsdag inleveren Zout, 156 Alg. 1 rantsoen. Restant 142 Alg. 1 rantsoen. Suiker, 160 Alg. 1/2 rantsoen. Restant 143 Alg. 1/2 rantsoen. Eng. Huishoudzeep 154 Alg. 1 rantsoen. Restant 123 Alg. 1 rantsoen. Beschuit, D25A, D25b, E25A, E25b be schuit 1 rantsoen. Restant E23 beschuit 1 rantsoen. Voor de bovenstaande artikelen geldt de evenredige bevoorrading. Voor de inlevering van het artikel boter geldt de volgende regeling In de week van 18-23 Juni moeten wor den ingeleverd de bonnen A25A, B25A, C25A, D25a, E25a en M25a, restant D24a en E24a, waarvoor toewijzingen boter zul len worden verstrekt, met dien verstande, oD 9 Juni jl. voor dit artikel ver- d* voorschotten zullen worden ïnge- st^te De restantbonnen A24a, B24a en Ka mogen eerst in de week van 24-30 funi a s ingeleverd. Uitreikinfl Bonkaarten 8e Periode 1945. in het tijdvak van 18 Juni-7 Juli 1945 I in de tot den distributiekring Waalwijk behoorencte gemeenten op de vastgestelde olaatsen, dagen en tijden (zie afstempeling inlegvelof bonkaart) de uitreiking plaats vinden van de bonkaarten voedingsmiddelen KA-8-KE-8 voor de 8e periode 1945 (8 juli-4 Augustus). Overgelegd dient te wor den de Tweede Distributiestamkaart bene vens de reservebon van de thans loopende bonkaart en wel houders van bonkaart KA-7 bon A.57 reserve KB-7 bon B.57 reserve KC-7 bon C.57 reserve KD-7 bon D.57 reserve KE-7 bon E.57 reserve Van zelfverzorgers zullen de bonkaart- deelen op de normale wijze worden inge houden, terwijl van de zelfverzorgers voor de zelfverzorgers voor het artikel brood tevens zullen worden ingehouden de bonnen nrs. 189, 193, 197, 201, 205 en 209 alge meen en de bon A E77 Reserve. Zelfverzorgers voor het artikel brood zul len wederom rantsoenbonnen zout en gist ontvangen. Zooals in de toelichting van de bonaan wijzing van heden reeds werd opgemerkt, moeten zelfverzorgers voor het artikel melk de bon E60 „Reserve" inleveren. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de bonnen A57, B57, C57, D57 en E57 „Reserve" van de bonkaarten der 7e periode zorgvuldig dienen te worden bewaard, daar bij verlies geen bonkaart voor de 8e periode zal worden verstrekt. Speciaal voor Heusden. Het afhalen van extra rantsoenen, ver gunningen, schoenenbonnen, e. d. is voor Heusden vastgesteld op Maandag volgens onderstaand schema 9,00 10,00 uur Stamkaarten bonkaarten geboorte. 10,00-T 11,00 uur Textiel. 11,00—12,30 uur Brandstoffen, Benzine en Olie. 1,30— 2,30 uur Ziekenbonnen en a.s. moe ders. 2,30 - 3,30 unr Schoenenbonnen. Een nieuw zuiveringsbesluit Aangezien het Zuiveringsbesluit (Stbl. E 14), hetwelk regelt de zuivering van per sonen, die een openbare functie bekleeden, in de praktijk niet geheel blijkt te voldoen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken een kleine commissie van juristen ingesteld, welke bezig is aan het ontwerpen van een nieuw Zuiveringsbesluit. Daartoe heeft de commissie tevens kennis genomen van an dere zijde reeds ingediende commentaren en ontwerpen en van naar voren gebrachte bezwaren van verschillende zijden, o.a. van de „ilegaliteit". Bedoelde commissie staat onder voorzitterschap van Prof. Cleveringa. Meer Fietsen. Naar wij vernemen van de zijde van he Rijksbureau voor de metaalverwerkend! industrie worden door het Rijksbureau oj het oogenblik onderhandelingen gevoen over de aankoop van een partij fietsen e; fietsenonderdeelen in Engeland. Het gaat hier om een aanzienlijke hoe veelheid, die een wezenlijke bijdrage zulle, kunnen vormen tot de oplossing van da fietsennood. Osendarp in de gevangenis. Naar „Het Binnenhof" verneemt, is het bericht, volgens hetwelk-de bekende hard- looper en S D-spion Tinus Osendarp dood zou zijn, onjuist. Hij is momenteel opge sloten in de strafgevangenis te Scheveningen. Een goed fruitjaar. Het wordt op Zuid-Beveland zco rijk aan boomgaarden en fruitteelt - een goed fruitjaar. De aardbeienoogst overtreft alle verwachtingen. In kruisbessen, pruimen, frambozen, bramen, ^appels en peren wordt een rijke oogst tegemoet gezien. In kersen en aalbessen is een tamelijke goede oogst te wachten. Noordzee-strand nog jaren onveilig. Anep-Aneta verneemt, dat het Neder landsche Noordzeestrand nog jaren lang onveilg zal blijven. Tal van landmijnen, die op de waterlijn lagen, zijn weggespoeld. Zij liggen op onbekende plaatsen. Het totaal aantal mijnen langs de kust schijnt plm. anderhalf millioen te bedragen. Het op ruimen geschiedt door Duitsche pioniers onder toezicht van de Royal Canadian En- geneers. Per dag worden ongeveer 6000 mijnen geruimd. In totaal zijn reeds 26 000 van deze gevaarlijke apparaten onschadelijk gemaakt. Getracht wordt o. m. het strand van Scheveningen van mijnen te zuiveren. H. M. de Koningin ontvangt teruggekeerde Generaals. In audiëntie ontving H M. de Koningin Vrijdag j.lop haar tijdelijk verblijf te Ulvenhout de volgende bevelhebbers, die uit krijgsgevangenschap waren teruggekeerd generaal H. Winkelman, luit.-generaal P. W. Best, luit.-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, generaal-majoor A. R. van der Bent, generaal-majoor H. O. G. van Lawijck, generaal-majoor H. F. M. baron van Voorts tot Voorst en vice-admi- raal N. van Laer. Prinses Irene-brigade zwaait af. De Prinses lrenebrigade zal begin Novem ber, 6 maanden na het eindigen van de vijandelijkheden, afzwaaien, Degenen, die boven de 40 jaar zijn, zullen op 1 Juli naar het burgerleven terugkeeren. De naam van de brigade zal blijven voortleven, want er komt waarschijnlijk een Irene regiment. Nederlandsche kinderen naar Deneraarken. Een Deensche missie zal naar Nederland vertrekken, om besprekingen te voeren over het zenden van Nederlandsche kinderen naar Deneraarken. Het nieuwe Nederlandsche leger. De Daily Mail berichtte dezer dagen, dat in ons land een half millioen manschappen zou worden gemobiliseerd voor den strijd tegen Japan en de bezetting van Duitsch- land. Officieel is nogmaals bevestigd, dat het de bedoeling is vooralsnog een leger van 200.000 man te vormen, op de eerste plaats door middel van vrijwillige deelne ming en voor het geval dat hierdoor het getal van 200.000 nog niet bereikt zou zijn, zal het resteerende gedeelte worden aange vuld door middel van dienstplicht. MEVROUW DE HAAN Scheepswerf Heusden vraagt zoo spoed ig mogelijk een bij voorkeur met het naaistervak bekend. A. VAN ALPHEN, Heusden. heeft te HEUSDEN in Hotel „Concordia" zijn lederen werkdag 1.30 - 3.30 Behalve Zaterdags en volgens afspraak. zal op DINSDAG 19 JUNI a.s des avonds 8 uur (off. tijd), in café Van Wijk te Aalburg, a) 2 perc. in het Middenblok a. d. Pol- sestraat te Aalburg, groot 0,93 H.A. en 1,38 H.A.toebehoorende aan de Wed. B. Bleyenberg, B 131 te Wijk b) 1 perc. op den Biesheuvel in den pol der van Babyloniënbroek, groot plm. 1,40 H.A.toebehoorende aan P. J. Bleyenberg B 174 te Wijk. Aanwijzing doen verkoopers. Betaling a contant

De Sirene | 1945 | | pagina 3