INGEKOMEN GIFTEN Gevondenen verloren voorwerpen. VEERDIENST „JANIHUDI" Voorloopige Dienstregeling Predikbeurten Binnenland Burgerlijken Stand Voetoalsport Advertentiën Andries Verdoorn Elisabeth van Ballegooijen Pietronella Cornelia van Vugt geboren Mans, Pieter van Vugt Pieterneila Johanna Cornelis Peter ARIE DE WAAL, DIRK NIEUWKOOP, DIRK NIEUWKOOP, MATTHIJS GLAVERMANS, M. VAN WIJK Azn. M. VAN WIJK Azn., 8 JULI 1945 (Zomertijd) Heusden (Bewaarschool), 9.30 uur wijk Z en W, 10.45 uur wijk N en O Ds. Vogel. Qer. Kerk, 10 en 3 uur Cand. Molenaar Aalburg, 7.30 uur Ds. Trouwborst. Geref. Gem 10 30 en 3.30 uur Leesdienst Almkerk, 9,30 en 3 uur Ds. Geref. Kerk, 11 en 7 uur Ds. Hakman Brakel, Voorm. Ds. Boezer uit Eethen, nm. 7 30 uur Ds. Vermaas uit Nederhemert. Genderen, 10 en 3 uur Ds. Koele, vm. Bed. H.A. en nm. nabetrachting. Geref. Kerk, 11,30 en 7,30 uur Ds. Ritsema Heesbeen, 10 uur Ds. Trouwborst Nieuwendijk, Geref. Kerk, 10 en 7 uur Ds. Leene. Sleeuwijk, 10 en 7 uur Ds. de Leeuw, vm. voorber. H.A. Veen, 10 30 uur leesdienst en 7 uur Ds. Vogel. mooiste dingen. Ja, er was zelfs een spiksplinter nieuw eetkamer ameuble ment bij Met muziek voorop werd met de eerste 6 wagens een triomftocht door de stad gemaakt. Aan het eindpunt, 't magazijn in de Putterstaat, werd door Burgemeester en Secretaris afscheid genomen en werden de heeren v d. Schram en Trip, de schippers Boeren en de muzikanten uitgenoodigd in het H.A.R.K. gebouwtje tot afscheid een kopje thee te drinken. De President van het H.A.R.K.-comité dankte de aanwezige Heusdenaren voor hun spontane medewerking en verzocht de heeren y. d. Schram en Trip ook den dank van de H.A.R.K. aan Krim pen, aan IJssel en Lek en Lekkerkerk te willen overbrengen, niet alleen voor de groote steun die deze dorpen gaven voor het lenigen van den nood hier ter stede, doch ook zeer in het bij zonder voor het groote moreele voor beeld dat gegeven werd. Niet bij de pakken neerzitten, maar geven aan arbeidskracht en goed waar hulp noo- dig was. Deze houding van offervaardigheid maakte niet alleen een klein land groot, doch kan zelfs een klein land tot voor beeld van de geheele wereld zijn Met dergelijke voorbeelden als door deze drie dorpen gesteld, zouden wij spoedig leven, in een herrezen Neder land, met een sterk gezond volk, Intusschen reden de karren af en aan, van schip naar magazijn en terug, om de liefdelading te lossen en te bergen. Door oud en jong, ja zelfs door de jeugd werd met groot enthou siasme aan dit werk deelgenomen. Zoo werd 3 Juli 1945 de eerste dag, waarop er werkelijke vreugde was in Heusden. Aan Lekkerkerk, Krimpen aan IJsel en Lek hiervoor alle hulde Op 5 Juli voer schipper Boere weer terug, ditmaal met een zending fruit, hetgeen in genoemde dorpen dit jaar nog niet te krijgen is geweest. Staking in de Rotterdamsche baven. Vrijdagmorgen heeft een groot gedeelte der havenarbeiders het werk in de haven gestaakt. Directe aanleiding was het ontac tisch optreden der B S. bij een incident. De havenarbeiders weigerden onder ge wapend toezicht der B.S. te werken. De leiding der Eenheidsvakbeweging poogt thans de stakende arbeiders achter .zich te krijgen en stelde een aantal eischen waarvoor de staking moet worden, voortge- gezet en uitgebreid. De onderhandelingen over loonsverhoo- ging waren reeds tot een goed einde ge bracht, waarop de stakers met 12 nieuwe eischen kwamen. Naar aanleiding van deze staking heeft de minister-president zich Dinsdagavond tot het Nederlandsche volk gericht in woorden, die duidelijke taal spraken. Hij richtte zich zoowel tot werkgevers als werk nemers en verklaarde dat de regeering de toestanden, zooals die voor den oorlog bestonden eenerzijds probeeren tot hoever men gaan kan, anderzijds halen wat er te halen is, niet zal dulden. De Regeering verlangt recht en orde met voor de werknemers een rechtvaardig loon begrip bij de werkgevers van de beteekenis van hun plaats in de nieuwe wereld niet boven maar naast de arbeider begrip bij de eerlijk-willende werknemers en hun organisaties, dat slechts de weg van overleg en niet dien van willekeur voor hen zelf en voor de gemeenschap dienstig is. De regeering zal 2ich tegen gebeurlijk heden als te Rotterdam vierkant verzetten, evenals tegen het drijven van de Eenheids vakorganisatie, die de arbeiders verplichten wil tot haar toe te treden. Het volk moet VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Motto: de Eer van Heusden c.a. spreekf' Geeft van harte, geeft spontaan ,,'tZijn onze dooden die daar gaan"; Verstoor hun rust en vrede niet, Door kleinzieligheid; zij zingen 't Eeuwig Lied Vorige verantwoording f 270,50 H. v. H. 2.- H. E. 2.50 N.N- 25.- A. S. 10.- Heusd. Hengelsportvereen. 50.— C. Mans 50.- E. de Paauw 10.— Personeel De Haan Oerlemans 336.29 N.N. 4.50 t 760.79 zich in vrijh&d kunnen organiseeren zooals het zelf wenscht. De Minister-president riep de, arbeiders op het werk te hervatten en verlangde na drukkelijk van de werkgevers in den ver volge terwille van een goede rechtsorde niet het paard achter maar voor den wagen te spannen. Tenslotte deed hij een beroep op allen, de Regeering te steunen in haar strijd voor recht en orde. Ex-Minister Oud heeft een beroep op de arbeiders gedaan het werk weer te hervatten. De stakers vergaderden Woensdagmiddag in de openlucht, doch de resultaten hiervan zijn nog niet bekend. De werkzaamheden waren evenwel Donderdag nog niet hervat. Staking in de Staatsmijn Maurits. 3 4000 arbeiders werkzaam op de Staats mijn Maurits hebben het werk neergelegd. De gezamelijke vakbonden hebben de ar beiders opgeroepen het werk te hervatten, daar zij met deze staking niet accoord gaan. Goed nieuws. In de in dit nummer gepubliceerden bönnenlijst is een bon voor chocolade aan gewezen voor alle vrouwelijke personen mitsgaders voor mannelijke personen be neden de 18 Jaar, (dat zijn dus zij, die geen rookerskaart hebben). Intusschen vermeldt de bönnenlijst van a.s. Maandag meerdere andere dingen. Zoo krijgen we allemaal de ons toege zegde 25 gram thee per persoon en óók worden we wederom verblijd met 125 gram rijst met 100 gram pruimen of rozijnen Tenslotte vermeldt die bönnenlijst van Maandag weer de gebruikelijke rantsoenen eipoeder en Engelsche bloem. En, wat vooral voor de huismoeders buitengewoon belangrijk is, er staat weer Engelsche huishoudzeep op Vier kinderen door ontploffing gedood. In Heerlen brachten spelende kinde ren een mijn tot ontploffing. Drie kinderen waren op slag dood. Een vierde stierf kort daarna aan de verwondingen. Razzia te Rotterdam. In Rotterdam werd een razzia gehouden op de West-Kruiskade. Eenige honderden zwarthandelaars, politieke onderduikers en «zware jongens" werden gearresteerd. Boerderijen in Staatsbezit In Drente zijn 1350 boerderijen van N.S.B.'ers tot Staatsbezit verklaard en onder toezicht van een bedrijfsleider geplaatst. HEUSDEN. GeborenPetrus Wilhelmus Antonius, zoon van Th. M. Burghouts r en A. M. Voorbraak. OndertrouwdM. Capelle 35 jaar en C. M. van Heivoort 36 jaar GetrouwdJ. N. de Bouth 39 jaar en C. J. Smetsers 35 jaar; M. Vennings 28 jaar en E Hoek 31 jaar. Overleden Adriana Sluiter, 78 jaar, wed. van A. C. van der Steenhoven. WERKENDAM. Geboren: Dingena Catharina, dochter van P. Verduijn en J. van der SteltKom mer Gijsbert, zoon van D. van Oord en E. C. VosJohannes Cornelis, zoon van Joh. C. Visser en Chr. Ruijtenberg. Ondertrouwd: Dielis Cornelis Hakkers 30 jaar en Hendrika Cornelia de Keijzer 18 jaar. Overleden: Abr. Johannes van der Male 51 jaar, echtgenoot van P. H. van der Have; Joh. Petrus van Ham, 25 jaar. SLEEUWIJK. Zaterdag speelde de v.v. Sleeuwijk I een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.V.W. (Schwernfurt) uit Gorinchem. Dit elftal bestond uit spelers van S.V.W. die in Duitschland waren tewerk gesteld. Laatst genoemde wonnen- de wedstrijd met 5 0. .VEEN. Zaterdag speelde de v.v. Achilles II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Wilhel mina II uit Aalburg. Uitslag 6 0 in het voordeel van Achilles. Zaterdag' a s. wordt een vrienischappelijken wedstrijd gespeeld tusschen Wilhelmina I en Achilles I te Veen. Aanvang half acht (N.T.) WERKENDAM. De competitie om den bevrijdingsbeker is met ingang van Zaterdag 30 Juni afgelast Thans is er een nieuwe competitie-indee ling gemaakt met de volgende elftallen Kozakken Boys 1 en 2, Sleeuwijk 1 en 2, Woudrichem 1 en 2, Unitas 3 en 4, S.V.W. 3 en 4. G.J.S. 1 en Raptim 1. De laatste 4 elftallen zijn uit Gorinchem. GEVONDEN, een kinderschoentje (blauw) B. v. d. Stelt, Kruisstraat 152, DeWerken Een regenjas (blauw) G. Pruissen, Werken- schéndijk 219, Dewerken Een regenjas, J. de Heus, Schans 314, DeWerkén. VERLOREN, een blauw wollen sjaal, B. Baggerman, Straatweg 3c, Sleeuwijk een licht blauwe fluweelen ceintuur, M. Smits, 276, Sleeuwijk - een duimstok en een timmermanspotlood, H. Visser, Koppen hof 19, Werkendam. GEVONDEN een Vulpenhouder. Inlich tingen bij Joh. Verschoor, Kille 42, Nieu wendijk. m Algemeene Kennisgeving. en geven hiermede kennis van hun voor genomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden, D.V., op Dinsdag 17 Juli a.s., 3 uur te Veen. Kerkelijke bevestiging 3 30 uur (off. tijd), in de Ned. Herv. Kerk te Veen, door den WelEerw. Heer Ds. H. Harkem^. Veen, 30 Juni 1945. 23 Gelegenheid tot feliciteeren 17 Juli 's avonds na 7,30 uur. Op 5 November 1944 behaagde het den Heere, door gruwelijk oorlogsgeweld, van onze zijde weg te rukken, onze ge liefde Dochter, Zuster en Tante, in den onderdom van 24 jaar; onze Schoonzoon, Zwager en Oom, in den ouderdom van 26 jaar onze Kleinkinderen, Nichtje en Neefjes, in den jeugdigen leeftijd van 5 jaar in den jeugdigen leeftijd vair 4 jaar in den jeugdigen leeftijd van 2 jaar. De diepbedroefde Heusden, Cornelis Mans Johanna Mans-Oomen. Aalst (N.Br.), Marigje Pietronella Norbart-Mans en Kinderen. Benschop, Jan Mans-Verweij en Kinderen. Heusden, Adrianus Mans. Gramsbergen, Cornelis Mans en Verloofde. Heusden, Johannes Mans. Wilhelmina Mans. Heusden, 5 Juli 1945. 43 Met leedwezen geven wij kennis, dat op 28 September 1944 te Huizen (N.-H.) door de Duitschers is gefusilleerd, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwd-Broeder, Oom en Verloofde, in den ouderdom van 27 jaar en 2 maanden. De diepbedroefden, Uit aller naam ADRIANUS VOS JENNEKE VOS-Hoeflaken. Wijk, 5 Juli 1945. 19 De begrafenis heeft plaats gehad op de Algemeene Begraafplaats te Huizen (N.-H.), den 30sten September 1944. Met leedwezen geven -tfnj kennis, dat in den nacht van 15 op 16 Januari 1945 door de Duitschers ten zijnen huize is gefusilleerd, onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Schoonzoon en Zwager, in den ouderdom van 32 jaar en 2 maanden. De diepbedroefden Andrina Nieuwkoop-van Wijk. Wilhelmina Johanna Arida. Willem. Willem van Wijk. Cornelis van Wijk en Echtgenoote en Kinderen. A. van der Velden-van Wijk G. van der Velden en Kinderen. Veen, 5 Juli 1945. 21 Met leedwezen geven wij kennis, dat in den nacht van 15 op 16 Januari 1945 door de Duitschers ten zijnen huize te Veen is gefusilleerd, onze geliefde Zoon en Broeder, in den ouderdom van 32 jaar en 2 maanden. De diepbedroefden Frans Nieuwkoop Sr. Frans Nieuwkoop Jr. en Verloofde. Teuntje Nieuwkoop en Verloofde. Aalburg, 5 Juli 1945. 16 Op 25 April j.l. behaagde het den Heere van leven en dood, zacht en kalm, zeer onverwachts, in het Diaconessenhuis te Leeuwarden, ver van zijn woonplaats, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Man, Vader, Broer, Behuwd- vader, Zwager, Grootvader en Oom, in den ouderdom van 70 jaren. Uit aller naam Wed. M. GLAVERMANS-Kerkwijk. Wijk en Aalburg, 4 Juli 1945. 16 Het Bestuur, Raad van Toezicht en Kassier der Coöp. Boerenleenbank te Genderen, geeft met diep leedwezen kennis, dat hun hooggeacht Bestuurslid de Heer op 18 April 1945 gevallen i9 ten offer- aan de wreede Duitsche terreur. Gedurende de oprichting der Bank tot op heden, was hij de volijverige en accurate Secretaris van het Bestuur, die op voorbeeldige wijze de belangen der Bank heeft gediend. Zijn heengaan wordt diep betreurd, terwijl zijn nage dachtenis bij ons steeds in hooge eere zal blijven voortleven. Namens allen E. v. d. Beek, Directeur. Genderen, Juli 1945. 24 Het bestuur der Vereen, tot Stichting en instandhouding van een School m. d. Bijbel te Genderen, trof op 18 April 1945 een gevoelig verlies, aangezien haar mede-bestuurder, de Heer op dien dag op meedcogenlooze wijze door de Duitsche Weermacht van het leven is beroofd. Met dankbaarheid gedenken wij al het goede, dat hij voor het Chr. Onderwijs gedaan heeft. Zijn nagedachtenis zal dan ook steeds in onze herinnering blijven voortleven. Sterke de Heere de Weduwe en haar kinderen in dezen weg van groote smart. Het Bestuur v.n. M. J. v. d. Beek, Voorzitter. J. W. v. d. Meiden, Secretaris. Genderen, Juli 1945. 25 WOUDRICHEM-GORINCHEM v.v. vanaf 24 Juni 1945. Van Woudrichem 7,15 8,30 11,30 13,30 15,30 17,- 20,30 Van Gorinchem 8,- 9,- 12,- 14,- 16,15 17,30 21,- Op Zbn- en Feestdagen Van Woudrichem 8,30 13,30 17,30 20,30 Van Gorinchem 9,- 14- 18,- 21,- 23 De Directie. Hooge Maasdijk 35 b. Grootestraat 183.

De Sirene | 1945 | | pagina 3