Belastingdienst. Plaatselijk Nieuws Officieele mededeelingen dien dat noodig is en eerlijke verdeeling in één woord zij is het concentree- rende orgaan waardoor gevend Neder land verbonden is met hulpbehoevend Nederland. Een groot machtig adoptieplan opge steld, waarbij de zeven minst getroffen provincies Noord- en Zuid-Holland,, Utrecht, Friesland, Groningen, Drente en Overijssel de overige provincies hel-t pen. Maar bij een plan alleen kan en mag het niet blijven, wij moeten doen! Werken wij allen samen onder de vleugels van de Nationale H.A.R.Kj. opdat wij eens samen een zorgeloos en echt bevrijdingsfeest kunnen vieren. Op wensch van den Minister van Financiën zal te Waalwijk, evenals in andere plaatsen, waar een inspectie der belastingen is gevestigd, een commissie van voorlichting tot het achterhalen van zwarte winsten en besmette inkomens worden gevormd. De commissie zal naast den voorzitter, als hoedanig de Inspec teur der Belastingen zal optreden, uit ten minste twee en ten hoogste zes le den bestaan. De leden worden benoemd door den Directeur der Directe Belas tingen te s'-Hertogenbosch op voorstel van den Inspecteur te Waalwijk. Voor benoeming tot lid komen in aanmerking te goeder naam en faam be kend staande Nederlanders, die plaat selijk goed georiënteerd zijn aangaande zwarte winsten en besmette inkomsten. Uit de commissie kunnen sub-com missies gevormd worden voor een be paald gedeelte van den dienstkring van de inspectie. Zoodra de commissie met haar werk zaamheden aanvangt, zal de samenstel ling bekend gemaakt worden. Personen, die gegevens willen verstrekken over zwarte winsten en besmette inkomsten, kunnen deze ter kennis brengen van den Inspecteur der Belastingen, van de commissie van voorlichting, van een sub-commissie of van één van de com missieleden. De gegevens moeten daarbij zoo nauwkeurig mogelijk omschreven wordenvage beweringen en losse ge ruchten hebben weinig of geen waarde. Hoe bouwmateriaal te verkrijgen voor den Wederopbouw in den Bommelerwaard Wanneer iemand een woning heeft, die voor restauratie in aanmerking komt, moet hij zich wenden tot den aanne mer. dien hij de herstelwerkzaamheden wil opdragen. De aannemer maakt daarna een op gave, van hetgeen hij denktnoodig te hebben en deze zendt hij dan aan dhr. iH. O. de Jong, Weeshuis te Zalt bommel. Deze laat de opgave contro leeren. Bij accoordbevinding en bij aan wezig zijn van materialen, krijgt de aannemer direct een toewijzing voor het materiaal. De aannemers in Maasdriel, Hedel en Ammerzoden moeten hun aanvrage inzenden bij dhr. Heiligenberg te Maas driel voor deze gemeente, die uit He- del aan het bureau Wederopbouw al daar, en die uit Hedel tot het Weder- opbouw-bureau ten gemeentehuize. Tevens is ten behoeve van den we deropbouw der getroffen plaatsen een commissie werkzaam, onder voorzitter schap van Mr. F. W. W. Baron van Verschuer, secretaris Mr. Hulstijn, be staande uit burgemeesters van alle plaat sen, vertegenwoordigers van den we- deropbouwdienst, den dijkgraaf en tal van andere officieele personen. IIEUSDEN. De heer J. F. v. d Broek, onderwij zer aan de R K. Jongensschool is met in gang van 16 October benoemd tot Hoofd van genoemde school. Wij wenschen den heer v. d. Broek van harte geluk met deze promotie. AALBURG EN HEESBEEN. Onze geachte predikant Ds. L. Trouwborst, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Hoogeveen aange nomen. ALMKERK. Voor de verwoeste Herv. Kerk alhier, is in de Herv. Kerk te Slie- drecht een bedrag gecollecteerd van 1143 gulden. BOMMELERWAARD. Alle grondgebruikers zoowel van bouwland, grasland als boomgaard, wel ke door oorlogshandelingen schade aan grond hebben, b.v. bom- en granaat trechters, tankvallen, stellingen, enz. worden verzocht, in verband met her stelwerkzaamheden, dit vóór 15 Oct. op te geven op het Districtsbureau, Kerkplein 10 (Weeshuis) te Zaltbom- mel. (Dringende gevallen b.v. voor in zaai enz., hebben voorrang. Met aanvankelijk 30 leden is te Zaltbommel een landelijke rijvereeni— ging opgericht. Naar wij vernemen zal de nood brug te Zaltbommel (spoorbrug) vrij spoedig hersteld zijn, zoodat het verkeer Utrecht-Den Bosch weer zeer verbe terd zal worden. Het in Juni 1945 in de zuidelijke opening van de vernielde spoorwegbrug over de Waal te Zaltbommel gezon ken vaartuig „August Therèse", gela den met zand, toebe boo rend aan een Belgischen schipper, zal worden opge ruimd. CAPELLE. De Onderlinge Tuinbouw vereen, hield Vrijdag 28 Sept. 1.1. een algemee- ne vergadering. De voorzitter gaf een beknopt over zicht van het behandelde op de door hem te Breda bijgewoonde vergadering van de N.Brab. Mij. v. Landbouw, waar bij spr. aanstipte, dat tot voorzitter der Maatschappij is gekozen de heer W. G. de Waard te Werkendam, terwijl als leden der Tuinbouwcommissie wer den benoemd de heeren J. den Hollan der te Loonschendijk en Van Es te Steenbergen. Na bespreking van de ontwerp loon regeling voor arbeiders in het tuinders- bedrijf opgesteld door de Mij. v. Land bouw, wordt besloten pas tot vaststel ling over te gaan, als de regeering djfe loonen voor land- en tuinbouw zal heb ben vastgesteld. Eveneens wordt beslo ten met de uniforme werktijdenrege ling te wachten op het Regeeringsad- vies en op dat van de Maatschappij van Landbouw, waarna dan een even- tueele bespreking met de arbeidersbond kari plaats hebben. Tot vertegenwoordigend lid voor de districtscommissie ter ondersteuning en het geven van advies aan de P.B.H. werd gekozen de heer J. C. Dekkers, secretaris der Tuinbouw vereeniging. Bij de rondvraag brachten verschillen de leden klachten naar voren over het waterpeil op de tuinderijen, waarop de secr. mededeelt, dat hij in deze zaak al wat mogelijk is gedaan heeft en met het Polderbestuur hierover heeft gesproken, doch het is, evenals overal, geen materiaal en geen menschen. De vergadering is evenwel van meening, dat de belangen van de tuinders door het Polderbestuur niet terdege behartigd worden en vreest, dat, wanneer dezen winter de tuinen weer onder water ko men, dit een ramp voor de tuinders zal zijn en wellicht ook voor de voed selvoorziening van Noordbrabant, daar de tuinderijen te dezer plaatse en om streken de grootte steden van onze pro vincie mede van groenten voorzien. Hierna sluiting der vergadering. DUSSEN. (Hank toont zich dankbaar. Dat op en tusschen de puinhoopen de poëzie nog welig tiert, bewijzen de inwoners van Hank bij den feestelüjken iintocht der voor hen bestemde goederen uit Leerdam, aldus het HARK-maand- blad. Op treffende wijze waren in ge dichten de gevoelens weergegeven, diie er in de harten dezer zwaarbeproefde Nederlanders rondgingen. De tekst van een aantal dezer liederen luidt: Al zijn wij alles kwijt, Wij zijn Goddank, bevrijd. En wat de oorlog ook ontnam, Ons troost de mildheid van Leerdam. Als Hank vandaag eens zeggen moest Hoe dankbaar 't is en blijde, Van vreugde sprak t geen enkel woord, Maar bidde stil en schreide. Toen Piet Hein in 't grijs verleden, Ons landje bracht de Zilvervloot, W&s hier 't meeste leed geleden, Ja, Holland was weer uit den nood. In deze tijden vol van wee Leven ook helden met ons mee. Geen zwaard is hun wapen, maar offerzin, Gij vrienden uit Leerdam brengt leni ging in. GIESSEN. Onder voorzitterschap van den Burgemeester is een comité gevormd, dat gelden verzamelt voor het plaatsen van een gedenksteen op het graf van wijlen de heeren H. Boender, in leven gemeente-secretaris alhier en P. Hoo- gierheiden, die als gewezen illegale strijders hun leven voor het vaderland lieten. Het comité heeft zelf bereids reeds f 600 voor dit doel beschikbaar gesteld. Dhr. Beukenkamp van Sleeuwijk is tewerkgesteld op de gemeente-se cretarie alhier. LAND VAN ALTENA. Met behulp van de zuivelfabrie ken zal de Veeartsenijkundige Dienst, overgaan tot het inenten van den ge- heelen rundveestapel in het Land van Altena, ter voorkoming van mond- en klauwzeer. De melkslijters en -venters in het Land van Altena zijn in één afd. georganiseerd. Voorzitter is W. de Waard te Werkendam en secr.-penn. J. Kant te Sleeuwijk. 20 Dec. a.s. wordt de eerst volgende vergadering van de Classis Almkerk van Geref. Kerken, te Slee wijk gehouden. Gegevens en inlichtingen met betrekking tot de zuivering van bestu ren der waterschappen, veenpolders en veenschappen, kunnen vóór 25 Oct. a.s. ingezonden worden bij Mr. J. E. Poerink, Loonschebaan, Vught. Te Gorkum zal een Lagere Land bouwschool geopend worden in een ge bouw aan de Zusterstraat. Als een werk wordt uitgevoerd, waarvoor het Rijk subsidie verleent, moet dit werk staan tonder de dage- lijksche leiding, of onder toezicht van een deskundig lichaam, als de Ned. Grond Mij. of de Ned. Heide Mij!. De Vereen, van Pluimvee- en Konijnenfokkers „Gorkum e.o." be sloot 18 en 19 Jan. a.s. een nationale tentoonstelling te houden. Tot landbouwconculent van den N.C.B. en technisch leider van de jonge boeren in Noordbrabant, is benoemd Ir. H. A. van Haaren te Raalte. Te Rotterdam zijn met het Ca- nadeesch schip „Mexican" 658 werk paarden gearriveerd uit Canada, waar van een aantal bestemd is voor het Land van Heusden en Altena. Motorbrandstof en smeerolie voor het land- en tuinbouwbedrijf kun nen worden aangevraagd op formulieren die bij de P.B.H.'s te krijtgen zijn. De aankoop van zaaizaad en pootgoed zal weer normaal door den handel plaats hebben. Waarschijnlijk zal de positie van het N.A.K. gekeurd zaad nog niet. zoo heel rooskleurig zijn. MEEUWEN. Houders van geldkaarten kunnen in de week van 813 Oct. een bedrag van f 100 van hun geldkaart opnemen, voorzoover geen f 100 op de kaart werd ingeleverd, doch wel over een bank tegoed kan worden beschikt, kan deze uitbetaling plaats hebben ten laste van de bankrekening. Hiervoor is het echter noodzakelijk dat het bedrag dat op de geldkaart is vermeld, bij hetzelfde bank kantoor is ingeleverd als waar men een banktegoed heeft. Meegebracht moet worden de geld kaart, de distributiestamkaart van het hoofd van het gezin of wanneer het een geldkaart B betreft, de stamkaart van den betrokkene, en het boekje of die kwitantie der bank. Het afhalen dient te geschieden aan de hand van onderstaand schema op het gemeentehuis te Eethen. Eethen, op Maandag 8 Oct. van 912 uur. Meeuwen op Maandag 8 Oct. van 25 uur. Drongelen, Dinsdag 9 Oct. van 9 tot 12 uur. Bab.-Broek, Woensdag 10 Oct. van 912 uur. Genderen, Vrijdag 12 October van 912 u. ten huize van de wnd. kassier. Voor Andel wordt zitting gehouden op het gemeentehuis aldaar op Woens dag 10 Oct. van 25 uur. Voor zoover de loonen door werk gevers niet zijn afgehaald, kunnen deze alsnog worden afgehaald op Dinsdag middag 9 October op het gemeentehuis. Het spreekt vanzelf dat alleen zij geholpen kunnen worden die hun geld op de geldkaart ook bij de Coop. Boerenleenbank „Meeuwen" hebben in geleverd, de inlevering op het gemeen tehuis te Eethen geldt voor de inle vering bij de bank. Ten slotte zal de wekelijksche zitting der Bank niet meer plaats hebben op Dinsdagavond, doch op Dinsdagmiddag van 25 uur op het gemeentehuis te Eethen. RIJSWIJK. De roodbonte stamboekstier „Gerold" van Gebrs. Westerlaken al hier, is goedgekeurd. SLEEUWIJK. Ten behoeve van de Rijkspost spaarbank werd op het Postkantoor al hier over de maand September ingelegd f 295817,38 en terugbetaald f7055,50. Uitslag van Zaterdag 29 Sept. Sleeuwijk IHardinxveld I 81. Woudrichem IISleeuwijk II 42. WASPIK. Ds. A. L. v. d. Smit is aange wezen als consulent voor de Herv. gemeente van Baardwijk en Drunen. WOUDRICIIEM. De betrokken familie alhier ont ving het verblijdend bericht, dat hun zoon, Arie Baks, na een krijgsgevan genschap van 3 jaar en 6 maanden, in Rangoon was aangekomen. Op de rivier de Merwede onder deze gemeente is dezer dagen ©en 42- jarige schippersvrouw over boord ge slagen en verdronken. De heer L. van Toorenenbergen, Agent van den Distributiedienst alhier^ is als zoodanig overgeplaatst naar Wijk. De heer G. Verhoeven, volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Almkerk. Op het kantoor van den Ontvan ger der Rijks Directe Belastingen enz. alhier is te werk gesteld Mej. H. A. Nieuwenhuizen alhier. De Coop. Visschersvereen. „De Hoop" wijst er met nadruk op, dat aan de Vischafslag geen andere bekendma kingen mogen worden gepubliceerd, dan die, welke op den afslag betrekking hebben. WERKENDAM. De betrokken familie alhier, ont ving het ontroerende bericht, dat haar eenige zoon Karei van Har tings velt op 23-jarigen leeftijd het leven verloren heeft op een door de duitsdhers in brand geschoten schip in de bocht van Lübeck. In den onderg ronds chen strijd nam hij een groote plaats in. ZALTBOMMEL. Dinsdagavond om ongeveer half zes heeft alhier een ontzettend ongeluk: plaats gehad, waarbij niet minder dan vijf dooden te betreuren zlijin. Door militairen van de bombdisponal" uit Breda, werden de laatste dagen hier in de omgeving mijnen onschadelijk gemaakt. Tegen het vallen van den avond werden nog een tweetal landmij nen gevonden, doch wegens de inval lende duisternis werden deze niet meer tot ontploffing gebracht,, doch op een auto geladen om ze mee naar Breda te nemen. Terwijl de auto een oogenblik stil stond vcor net huis van den districts commandant der B.S. aan de Waalkade alhier, is op onverklaarbare wijze een der vernielende projectielen met een •uaSuoudsoS jreopo ;m ibjoj ojfhpsaojA Toen de zwarte rook was opgetrok ken vond men niet minder dan vijf llijh ken op den grond verspreid, in zoo verre nog herkenbaar dat de identiteit! kon worden vastgesteld. Tot de ongelukkigen behoorde de districtscommandant van de Binnenland- sche Strijdkrachten, onze stadgenoot de heer Gerard Meijer, een jongetje van 6 jaar uit Culemborg, bij de familie Meijer gelogeerd, zoontje van dr. Van Hattum uit Culemborg, sergeant-majoor Wjesselink, 48 jaar en de militairen C. van 't Ent, 27 jaar en F. Steenbeek, 37 jaar, alle drie uit Amersfoort en allen gehuwd. De militair A. Jansen uit Amersfoort bracht het er als door een wonder met enkele verwondingen aan het hoofd af en kon na eenigen tijd bovenstaande inlichtingen verschaffen. Geldigheidsduur schoenenbonnen oud model. De Directeur van het C.D.K. te Vught, maakt in overleg met den Di recteur van het Tijdelijk Rijksbureau voor Huiden en Leder te Eindhoven, het volgende bekend: In verband met de geldzuivering heb ben vele personen de in hun bezit zijnde schoenenbonnen oud model niet kunnen honoreeren. De geldigheidsduur van deze bonnen wordt derhalve, in tegenstelling tot vroegere mededeelin gen, verlengd tot en met 15 Oct. '45. Aflevering op Nummercoupures. De Directeur van het C.D.K. te Vught maakt bekend, dat in afwijking van vroegere mededeelingen op de in het tijdvak van 30 September tot en met 13 Oct. 1945 uitgegeven nummer coupures 312C, 313C, 315C.324C.327C en 328C onmiddellijk mag worden afge leverd. Dit geldt derhalve niet voor de overige in bovenbedoelde publiccatie genoemde nummercoupures.

De Sirene | 1945 | | pagina 2