OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws Het bovenstaande is van overeenkoms tige toepassing op de bevoorrading van detaillisten door grossiers. Detaillisten of grossiers, die geen leverancier hebben tot wien zij zich kunnen wenden voor het verkrijgen van een voorschot, dienen zich in verbinding te stellen met hun vakgroep. De detail listen ontvangen na afloop van de eers te distributieperiode bij inlevering van de in die periode door hen ontvangen consumentenbonnen 1) de normale aan- vullingstoewijzing voor het aantal inge leverde rantsoenen, 2) een voorschot- toewijzing ten bedrage van het aantal ingeleverde rantsoenen vermeerderd met den gebruikelijken toeslag voor omzet stijging. In totaal ontvangt de detaillist derhalve na afloop van de eerste dis tributieperiode van 14 dagen meer dan 200 pCt. van de door hem in die peri ode verkochte rantsoenen aan toewijzin gen, Met behulp van die toewijzingen kan "hij dus aanstonds de door hem van zijn leverancier zonder toewijzin gen in voorschot ontvangen rantsoenen aflossen, ook al zou hij nog slechts een gedeelte daarvan hebben verkocht, en houdt hij nog genoeg voorraad over om gedurènde de volgende distributie periode zijn klanten te bedienen. De grossier is in staat om met be hulp van de door hem van de detail listen ontvangen toewijzingen op zijn beurt het door hem van zijn leverancier in voorschot ontvangen aantal rantsoe nen af te lossen. Voor het geval een detaillist of een grossier op 24 Nov. voor zoover het biscuits of .'Op 8 December voor zoover het beschuit en gebak betreft, in ge breke mocht zijn gebleven het door hem van zijn leverancier ontvangen voorschot af te lossen is laatstgenoem de verplicht terstond hiervan schrifte lijk mededeeling te doen aan het Centr. Distributiekantoor, Bureau Handel, Hel- voirtschew^g C 1, Vught. Daarbij moet tevens het van den betrokken grossier of detaillist afkomstige ontvangstbewijs (zie boven) worden opgezonden. Het C. D. K. neemt dan tegen den nalati- gen handelaar maatregelen om hem tot het nakomen van zijn verplichting te dwingen. Babypaketten. Binnen enkele dagen zullen de dis tributiediensten weder gelegenheid ge ven tot het aanvragen van babypakket ten door aanstaande moeders. De pakketten bestaan uit 6 luiers en 500 gram breigaren, terwijl voorts 50 speciale punten zullen worden ver strekt voor den aankoop van baby kleertjes. Getracht dient te worden van een winkelier bereidverklaringen te ver krijgen welke door de distributiediens ten zullen worden gewaarmerkt. Hier na kan de winkelier tot aflevering overgaan. HEUSDEN. Scabiès en hoofdluisbestrijding. Dank zij1 de bemoeiingen van den bur gemeester en dokter van Heusden is men erin geslaagd een team van de Hulp Actie van het Nederl. Roode Kruis uit Den Haag bereid te vinden om ook Heusden te verlossen van de plaag van schurft en hoofdluizen. Naar schatting zijn er in Heusden en omgeving 2 a 300 schurftpatiënten en het gevaar is groot dat heel Heusden er straks onder zit. Vandaar dat degene, die jeuk heeft (en zijn huisgenooten) het aan hun me demensehen verplicht zijn zich te la ten behandelen. Valsche schaamte bestaat niet meer, de oorlog heeft alles op zijn geweten en in de netste families ziet men schurft. Doordat de schurft zoo besmettelijk is, is het gevaar des te grooter. De schurftmijt of saropt dringt in de huid en graaft gangen, zooals de mol in den grond, 's Avonds als men in bed ligt en warm -wordt, gaan de mijten door die huidgangen en veroor zaken een ondragelijke jeuk met als ge volg krabben en infectie, uitslag zwe ren enz. Komt iemand in nauwe aanra king met een schurftlijder (vooral als hij er naast slaapt), gaat de schurftmijt over en na een week krijgt de ander ook jeuk. Het is daarom raadzaam, dat 't heele gezin komt, gezond of ziek, om dat men altijd besmet kan zijn als men tot de huisgenooten behoort. Men wassche zich goed voordat men naar de behandelingsplaats gaat. Neemt schoon goed mee (ook kousen) en neme 's avonds schoone lakens op bed als het kan dekens overdag wat buiten hangen in de zon. De behandeling geschiedt door dames en heeren in aparte kamers van de ba rakken achter de openbare school van des morgens 012 u. en van 25 uur 's middags. Zaterdag alleen van 912 u. Het team blijft van Maandag 15 Oct. tot 27 October. Ieder kan dus geholpen worden en ieder moet meewerken. Men heeft nu de kans om gratis geholpen te worden. Steeds komen we in Heusden tot normaler toestanden. Zoo is thans de straatverlichting, voor wat de gevaarlijke hoeken van straten betreft, weer in orde gebracht en branden de lantaarns reeds. Een verbetering die door de in gezetenen bijzonder wordt toegejuicht en waarvoor de betrokken instanties een woord van lof, voor hun activiteit, toe komt. Geslaagd voor machineschrijven onze stadgenoote Liesje van der Kolk. Maandag j.l. werd bij de dam club de voorwedstrijd competitie voort gezet. In de le groep herstelde Nieuw koop zich van zijn slecht begin door nu in een mooie en langdurige partij remise met Kalden te spelen. Bax boek te wederom een overwinningzijn te: genstander Klerks had groot positie- voordeel maar een fout deed de rollen keeren. De partij de Graag-Schaap ging niet door wegens nietopkomen van laatstgenoemde. De partijen in groep II waren nu beiden beslissend, v. Beers kwam een schijf voor tegen Jonker en won hierdoor later. Deurloo ver zuimde een schijfwinst tegen Klaren en liep enkele zetten later in een combi natie welke Klaren direct deed winnen. In groep III verloor de Waard we derom nu tegen Verbeek spelend, ter wijl Fitters goed begon door, via een damzet en twee-schijven-winst, van v. Driel te winnen. Maandag a.s. voortzetting om half 8. AALBURG. De torenklok alhier, die door de duitschers was meegenomen, is nog tij dig achterhaald en teruggebracht. Thans hangt ze weder op haar plaats en doet weer dienst, zoowel des Zondags vóór den aanvang der godsdienstoefe ningen als bij begrafenissen. Zoodoen de keert alles langzamerhand tot het oude gemoedelijke terug. ANDEL. Het HARK-Gomrté raadt aan, dat ieder, die een vergunning voor den aankoop van text ielgoede ren ontving, deze goederen bij den winkelier af te halen. Beschikt de kooper niet over voldoende geldmiddelen, dan zal de betaling geschieden door het Comité. Door benzinegebrek bij de pos terijen. is de tweede bestelling in on ze gemeente, helaas, komen te vervallen. Op 47-jarigen leeftijd is te Ban doeng (N.O.I.) overleden, onze vroe gere dorpsgenoot, dhr. J. v. Andel, on derwijzer aan de Mulo-school aldaar. De overledene is ook eenigen tijd aan de Chr. School alhier werkzaam ge weest. De definitieve opbrengst van de collecte „Zonnegloren" bedraagt thans f 250. Ten gemeentehuize moet aangifte gedaan worden van eventueele vindplaat sen van mijnen, granaten, enz. In onze gemeente worden door de Ned. tSichting voor Statistiek, per sonen gezocht om als equêteur(trice) op te treden bij enquêtes bij opinie-on derzoek. AALST. v Het plaatselijk H.A.R.K.-Comité houdt geregeld zitting yen huize van den heer G. v. Os des Donderdags- avonds van 79 uur. ALMKERK. Onder voorzitterschap van den Ed.Achtb. Heer J. de Bruyne „burge meester van De Werken en Sleeuwijk werd op Dinsdag 4 Oct. in café v. Dijk alhier een vergadering gehouden om te komen tot het oprichten van een Stich ting voor de bevordering van de wel vaart in het Land v. Heusden en Altena en Biesbosch. Na breedvoerige bespre king van het rapport, samengesteld door het v.l. comité, werd tot stichting besloten. In het bestuur kregen zitting de hee renJ. de Bruyne, burgem. van De Werken c.a.H. J. M. Mol, burgem. van DussenM. Schouten, Gessen, voor den handelW. Wijnbelt, Woudri- chem voor de industrieF. Hakkers. Werkendam voor griendcultuurG.de Jong Almkerk, voor waterschappen A. D. v. Buuren, Meeuwen, voor water schappen; A. H. Dam, B eschbosch, voor den Biesbosch; A. Z. Snoek Jz., Nieuwendijk, voor de Mij. v. Landb. C. v." Helden, Wijk. voor de CBTB. Belanghebbenden, welke een cur sus wenschen te volgen van de EHBO alhier kunnen zich voor of op 15 Oct. a.s. opgeven bij den secretarie dezer vereeniging, den heer P. Schouten B 84. BRAKEL. Een dezer dagen vierde de Wed. C. Versteeg-Sustronk alhier haar 40- jarig jubileum als schoonmaaktster van het gemeentehuis alhier. De Burgemees ter alsmede het geheele secretarie-pér- soneel brachten de jubilaresse een be zoek terwijl in den loop van den dag zeer veel fehcitatie's in ontvangst ge nomen moesten worden. CAPELLE. Ds. H. K. v. Wingerden heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Delft aangenomen. Door het vertrek van Ds. Sirag uit Sprang, in verband met zijn benoe ming tot leger- en vlootpredikant, zijn in den Ring s'-Grevelduin-Capelle mo menteel drie Ned. Herv. Gem. vacant, n.l. die te Sprang, v.m. Baardwijk en Drunen. De kerkdiensten in deze ge meenten worden beurtelings geleid door de predikanten der niet vacante gemeen ten in den Ring. Een dezer dagen was het 40 jaar geleden dat de heer C. Tactor te Vrijhoeve-Capelle bij de N.V. Adr. Oerlemans en Zn., Hout- en Fourage- handel te Vrijhoeve-Capelle, Labbegat. in functie trad. EETHEN. De door G. v. d. Kolk alhier, uit Groningen ingevoerde stamboekstier Bram, vader Bertus No. 22026 S, Moe der Mortha No. 130762 R Melklijst moeder 5607 Kg. Gemiddeld vetge halte 3.70 pCt. Lactatieperiode 300 d. werd op de te Genderen gehouden stierenkeuring goedgekeurd. Een mooie aanwinst voor de streek alhier. In den loop van de volgende week zullen de nog in de gemeente aanwezige granaten en andere ontplof bare stoffen worden opgeruimd. In ver band hiermede, moet van nog eventueel gevonden projectielen zoo spoedig mo gelijk opgave worden gedaan ter ge meen te se ere t a r ie GIESSEN. Volgens een mededeeling van den Kampcommandant der Internee-- ringskampen Bakkerskil, Steurgat en Giessen, zijn alle bezoeken aan de ge detineerden in deze kampen gestaakt. Tot vertrouwensmannen voor het samenstellen van het kiescollege voor den tijdelijken gemeenteraad zijn in de ze gemeente benoemd de heeren: H. A. Kant Joh. van Herwijnen en A. S. Elshout. Voornamelijk door de burgerij van Giessen werd een bedrag van circa f 1700 bijeengebracht voor het plaatsen van een gedenksteen op de graven van wijlen den heer H. Boender, in leven gem.-secretaris van Giessen en den heer J. B. Hoogerheiden, die beiden op zoo tragische wijze hun leven lieten voor het Vaderland. Deze week werd weer voor het eerst sinds enkele maanden een kleinte hoeveelheid klompen gedistribueerd. Mo ge spoedig meer van dit zoo bij uitstek plattelandsch-schoeisel volgen. GENDEREN. Nu de pogingen van den Geref. kerkeraad om een militaire barak te krijgen, voor het houden van godsdienst oefeningen, mislukt zijn, zal de ge meente samenkomen in de Chr. School. De herstelde consistoriekamer zal als schoollokaal dienst gaan doen. Over de maand Augustus werd in de Geref. Kerk gecollecteerd f 160.60 voor 1de kerk en f 271,985 voor de di aconie. NIEUWENDIJK. 14 Oct. a.s. zal de Geref. J. V. alhier een propaganda-avond organisee- ren. POEDEROIJEN. - 14 Oct. a.s. denkt Ds. J. v. d. Haar afscheid te nemen van 'zijn ge meente, om 28 Oct. d.a.v. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Kamperveen. SLEEUWIJK. Toen de heer J. Kant, Maandag morgen zijn paard uit de weide wilde halen, kwam hij tot de ontdekking dat het dier verdronken was. Voorwaar een schadepost. De heer J. de Haas, die 23 jaar koster in de Herv. Kerk is geweest, heeft voor deze functie bedankt. Zon dag bracht de predikant hem dank voor hetgeen hij voor de kerk gedaan heeft. Hij heeft zijn werk altijd met groote nauwgezetheid verricht en zal dus wel gemist worden. Naar wij vernemen is n°g geen andere aangesteld. De familie Visser alhier ontving het verblijdend bericht, dat haar zoon Adriaan Gerard, na een ballingschap van 3 jaar en 6 maanden, in Fransch- Indo-China is aangekomen. voor de tweede helft van de 1 le periode 1945 (14 tot en met 27 Oct.) voor het Zuiden des lands. Voor het tijdvak van 14 t.m. 27 Oct. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Alle Bonkaarten 511 737 200 gram bloem 738 210 gram ontbijtkoek 739 200 gram kaas Bonkaarten 511 A, B, C 716 t/m 722 800 gram brood 723 400 gram suiker 724 125 gram boter 725 250 gram margarine 726 125 gram margarine B 755, 756 400 gram brood Bonkaarten 511 D D 762, 763 800 gram brood D 746 250 gr. rijst rijstebloem of kindermeel of 225 gr. kinderbiscuits (3 rants.) D 765 500 gram suiker D 766 250 gram boter D 767 125 gram margarine Inlegvellen D 18, 19 E 19 400 gram brood 250 gram rijst, rijstebloem of kindermeel of 225 gr. kinderbiscuits (3 rants.). Toeslagkaarten M 43A, M 44A brood, 400 gram brood M 43A, M 44B boter, 125 gr. margarine M 42A, M 43A vleesch, lOOgr. vleesch M 42, M 43 aardapp. l1/*» kg aardapp. Tabaks ka art 01 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) Voor de week van 14 t.m. 20 Oct. A 770, B 770 l1/* liter melk. C 770, 31/») liter melk. D 770, 6 liter melk. A. B. C, D 771, 100 gram vleesch. A, B. C, D 772, 1 kg aardappelen A, B. C 773, 2 kg aardappelen. B 757 1 kg aardappelen. Toelichting: Op bon 739 zal 100 gr. volvette of 40-f- kaas en 100 gram magere of 20 -}- kaas worden geleverd. Óp bon 01 der Tabakskaart mogen de eventueel nog bij den handel voorradige Engelsche en Amerikaansche import-ci- garetten niet worden verkoch,Deze import-sigaretten moeten worden be waard tot t.z.t. weer een bon voor im- port-cigaretten wordt aangewezen. Voor de week van 21 t.m. 27 Oct. a.s. zullen nog bonnen worden aange wezen voor gort, vermicelli, zout, ca caopoeder, jam, gedroogde zuidvruch ten en peulvruchten. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 Oct. a.s. van des mid dags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 15 Oct. mag wor den afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale keukens moeten aldaar de bonnen A, B, C of D771 voor vleesch en A B of C 773 voor aardappelen worden ingeleverd. Zelf verzorgers voor graan, vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk en aardappelen. In een voltallige vergadering van de nieuwe Districts-commissie no. 45 werden de heeren G. die Jong te Alm- kterk en A. J. Konings te Biesbosch met bijna algem. stemmen resp. her kozen tot voorzitter en 2e voorzitter. Zaterdag j.l. had op het P.B.H.- kantoor de eerste afgifte plaats van Canadeesche paarden. De paarden, die een flinke maat hebben, waren in goede conditie en zullen zeer zeker geschikt zijn voor landbouwwerk. VEEN. Mej. E. van Ballegooijen alhier, thans tijdelijk onderwijzeres te Besoyen, is voor vast hienoemd aan de Chr. Sch. te Bleskensgraaf. WELL. De Chr. Jongel.vereen. „Paulus" heeft hare wekelijksche vergaderingen onder leiding van haar eere-voorzitter Ds. v. d. Bosch, hervat.

De Sirene | 1945 | | pagina 2