Gevonden en verloren vcorwerpen. Predikbeurten Distributie mededeelingen Voetoalsport Binnenland Advertentiën U op ZONDAG 21 OCTOBER a.s. IJ sz den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den Echt werden ve-bonden. p R E p J. DEKKER C. DEKKER-BOUMAN CORNELIA DE VOS, vrouwen van Amerikaansche soldaten in Nederland, Zondag 21 October. HEUSDEN, (Bewaarschool), 9.30 u. wijk N en O en 10.45 u. wijk Z en W, Ds Vogel. Geref. Kerk, 10 en 6 u. Candt. v. d. Berg uit Wassenaar. AALBURG, 9,30 u. dhr. v. d. Endt. Woensdag 24 Oct. 2,30 u. Ds. Trouw borst (Huwelijksinzegening) Geref. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst. ANDEL, 9,30 u. Ds. Harkema en 6 u Ds. Koele. Geref. Kerk, 9.30 en 2 u. Ds. P. Bakker. (Bed. H Avondmaal) BAB.-BROEK, 9,30 en 2 u. Ds. Eysenga. BRUCHEM, 2 u. dhr. v. Rijnsbergen, Huizen DOEVEREN, (Consistoriekamer naast de Pastorie), 10 u. Ds. de Tombe. Coll. Noodl. Kerken en personen. EETHEN en DRONGELEN (te "Eethen onder 't Gemeentehuis) 9.30 en 2 u. Ds. Boezer. GENDEREN, 9 u. Ds. Koele. Ger. Kerk, 10,30 en 6 u. Ds. Ritsfma. GIESSEN, 9,30 u. Ds. Schooneboom. HEESBEEN, 6 u. Ds. Boezer. KERKWIJK, 9,30 u. dhr. v. Rijsbergen, Huizen POEDEROIJEN, 9,30 u. dhr. M. de Rooy en 2 u. Ds. Vermaas. Chr. Ger. Kerk, 9,30 en 6,30 Ds. Neder- hof te Eindhoven. Ger. Gem. 9,30 en 6,30 u. leesdienst. RIJSWIJK, 6 u. Ds. Schooneboom. Geref. Kerk, 9.30 en 2 u. Ds. A. P. Heiner. VEEN, 9.30 en 6 u. Ds. Kleermaker. Geref. Gem. 9.30 en 2 u. leesdienst. WELL-AMMERZODEN, „Ons Huis". 10 u. Ds. Oskamp. Woensdagavond 7.30 u. Ds. v. d. Bosch. WASPIK, 9,30 u. Ds. v. d. Smit. WERKENDAM, 9.30 en 3 u. Ds. van Wieringen. Geref. Kerk, 11 en 5 u. Ds. Jonker. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 6 u. Ds. Overduin. Geref. Gem. 11 en 6.30 u. leesdienst. Herv. Evangelisatie (Nutsgebouw)., 10 en 6 u. dhr. Lintjes van Oegstgeest. WIJK, v.m. en 6,30 u. Ds. Harkema. legde spr. uit, wat van deze gelden is geblokkeerd, over welke gelden men giraal en over welke men in contanten kan beschikken Vele vragen had spr. nog te beantwoor den. SLEEUWIJK. Bij de betrokken familie alhier kwam het verheugend bericht bin nen, dat Ds van Reenen, predikant in N.-O Indië, met zijn gezin, zich in goeden welstand bevindt. WIJK. Woensdag 10 Oct had in de Kerkzaal alhier een propaganda- avond van de jeugdvereenigingen plaats, waarmede tevens het winter werk een aanvang nam. De leiding berustte bij Ds. H. Harkema, die de samenkomst op de gebruikelijke wijze opende Met groote aandacht luisterde men naar de propaganda- rede over de Gelijkenis der talen ten, waarin Ds. Harkema den eisch tot bestudeering onzer christelijke beginselen en de toepassing daar van in het leven den velen aanwe zigen jongeren met aandrang op 't hart bond. Ook Mevr. Harkema sprak een kort propagandawoord uit. Aan dezen uiterst gezelligen en genoeglijken avond werd door de meisjes en jongens actief meege werkt de meisjes zongen een aan tal liederen Koosje v. d Wetering, Adr. v. Bergeijk, N. v. Rijswijk, K. Versteeg en P. Vos droegen gedich ten voor De heer J. K. Rees leidde een onderwerp uit de Vad. Gesch in. Met gemeenschappelijk zingen en dankgebed door Ds Harkema, werd het samenzijn besloten. En nu alle hens aan dek WlJIv EN AALBURG. Onze vroegere dorpsgenoot, de kapitein A H. Schouten is met ingang van 16 Sept. jl. bevorderd tot Majoor en in dien rang benoemd tot Toegevoegd Hoofdofficier en waarn Bevelhebber van het District Rotterdam Gezagstroepen. WÓUDKICIIEM. Veilingbericht. Het veilen van koolrapen is tot nader order verboden. De fam. Wijnbelt alhier ont ving het blijde bericht, dat haar jongste zoon Floris, zich in goeden welstand in Makassar bevindt. Tot onze blijdschap mochten wij vernemen, dat onze vroegere stadsgenoot de heer P. C. Smits, eertijds onderwijzer te Wijk en la ter Hoofd eener school te Motjo Kitta (Ned. Indië), als krijgsgevan gene te Saigon in goede gezondheid verkeerd, doch van zijn vrouw en kinderen 't laatste niet vernam. Zoo juist kwam echter van haar bericht binnen nog in leven te zijn. WERKENDAM. Ds. E. v. Wieringen alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. kerk van Fijnaart Heiningen (N.Br.) Op 12 Oct. jl. hield in café de Waal de vereeniging van Jonge Land- en Tuinbouwers Werken dam e. o een algemeene vergade ring. De opening geschiedde door den voorzitter den heer A G. Ippel, die allen hartelijk welkom heette. De heer C J Elsman uit Capelle, die een inleiding zou houden, was verhinderd In zijn plaats hield daarom ir. Schijnen, die als gast aanwezig was een causerie over het regionaal bodemonderzoek en het ontstaan van onze lage landen, welke met aandacht gevolgd werd Uit de vergadering werd vervol gens een studiegroep geïnstalleerd. Voor den tweejarigen landbouw- cursus, te geven door de heeren Kok en Rodenburg uit Hardinxveld, gaven zich 17 leden op. Hierna sluiting. ZUILICIIEM. Cand. G. Willemse heeft zijn intrede gedaan bij de Ned. Herv. Kerk van Zuilichem-Niewaal, met als tekst 2 Cor. 4:5, na bevestigd te zijn door Ds. G. Remme van Amsterdam, die tot tekst had Hand 8 35-39 Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Inlevering door Detaillisten. (Evenredige bevoorrading) In de week van 22 t.m. 27 October 1945 moeten de detaillisten op den voor hen vastgestelden inleveringsdag de navolgende consumentenbonnen inleveren Zout734 2 rants, restant 258 Algemeen anderhalf rants. Uit t$ reiken toew. 361 c. en 362 c. Peulvruchten 708, 2 rants, rest. A, B, C 99 Res 2 rants. 363 c. Jam 732, een kwart rants, rest. 251 Algem. een half lants. 364 c. Huishoudzeep 735, 1 rants, rest. E 86 Res. 1 rants. 368 c.D 86 Res. een half rants.259 Algem. een half rants. Lucifers A 750, 1 rants, rest. 250 Algem. 1 rants. 369 c. Voorts moeten naast de gebruikelijke bon nen voor brood, melk, vleesch (c.q vleesch- waren) en aardappelen nog worden inge leverd EierenB, C, D 780, 1 rants, rest. D, E, 103 en 104, 1 rants. Distributie van textielproducten. Aan a. s. moeders kan in het vervolg wederom een vergunning worden verstrekt voor den aanboop van een babypakket. Voor verkrijging hiervan dienen zij drie maanden voor den vermoedelijken datum der bevalling een aanvraagformulier in te dienen. Naast een vergunning voor een baby pakket zullen zij tevens in het bezit worden gesteld van 50 textielpunten, welke bestemd zijn voor den aankoop van babykleertjes. De a. s. moeder dient te trachten voor genoemde kleertjes van een winkelier be reidverklaringen te verkrijgen. De winke lier kan tot aflevering overgaan, nadat ge noemde bereidverklaringen door den distri- I utiedienst op de gebruikelijke wijze zijn gewaarmerkt, tegen gelijktijdige inname van het verschuldigd aantal punten. Inzake de bovengenoemde distributie wordt voorts ter kennis van het publiek gebracht, dat wegens een overstelpend aantal ter be handeling aanwezige formulieren, met in gang van Maandag 22 October 1945 tot nadere aankondiging geen aanvragen voor textiel meer kunnen worden ingediend, be houdens aanvragen voor bevalling zomer jurken, battle-dresses of andere niet als ■normale behoefte" te kwalificeeren gevallen. Distributie van tabak. (Inlevering door grossiers). Met ingang van 22 October 1945 zullen de inleveringen van aanvullingstoewijzingen voor verzameltoewijzingen door grossiers in tabak en tabaksproducten plaats vinden vol gens het systeem der evenredige bevoor rading. Dientengevolge moeten de tabaksgrossiers iederen Maandag volgende op de week, waarin aan de detaillisten aanvullingstoe wijzingen zijn verstrekt, de door hen van detailhslen ontvangen aanvullingstoewijzin gen bij den distributiedienst aanbieden ter omruiling tegen verzameltoe vijzingen. A s. Maandag dienen dus de nummer coupures, gemerkt 360 c. te worden inge leverd. Uitgereikt worden toewijzingen tabak. Belanghebbenden worden erop gewezen, dat slechts eenmaal per week en wel op Maandag gelegenheid zal worden gegeven de aanvullingstoewijzingen in te leveren. Distributiekring 231 - Almkerk Agentschap Wijk. Zeep vuile arbeid, melkers. Melkveehouders kunnen ter verkrijging van rantsoenbonnen zeep daartoe formulie ren afhalen op de volgende dagen en uren Gemeente Eethen Gem. huis Woensdag 24 Oet. a.s. van 2-4 uur. Gemeente W ij k Gr. Kr. geb. Dinsdag 23 Oct. as. van 9-12 uur. Gem. Veen Café de Waal Woensdag 24 Oct. a.s. van 9-12 tiur. De aandicht wordt er op gevestigd dat zij, die reeds eerder form, voor zeep afge haald hebben, dit nogmaals moeten doen, daar deze eerste form, zijn vervallen. Na uitreiking van petroleumkaarten voor kookdoeleinden zal nog nader bekend wor den gemaakt, dit is speciaal voor de ge meente Eethen. HEUSDEN. Maandagavond zal door de v.v. Heusden een ledenvergadering worden gehouden in café „De Gouden Leeuw." WIJK EN AALBURG Vorige 'week Zaterdag werd gespeeld Wilhelmina 11-Zuilichem I. Uitslag 2-2. Verlorenvanaf molen te Veen door Heistraat, een zak gedroogde appels. Terug te bezorgen bij L. de Bruin, Be ren hoekstraat B 121, Wijk. Gevonden een portemonnaie met inhoud. M. Ippel, Visschersdijk 46, Werkendam Verloreneen schedemes. T*egen beloo- ping terug te bezorgen bij B. Koman, Sas- dijk 88, Werkendam. Weggeloopen een wit-geel hondje. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Rit meester, Schans, De Werken. De G G. van Indië vraagt ontslag. Naar wij vernemen is bij besprekingen gebleken, dat er over het in Nederlandsch- Indië te voeren beleid verschil van inzicht bestaat tusschen de Regeering en den korte lings uit Japansche krijgsgevangetschap ge- repatrieerden Gouverneur Generaal van Nederlandsch Indië, jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer met betrekking tot 'i standpunt, dat tegenover de nationalistisch-; stroomingen in het kader van dit beleid valt in ie nemen. De Gouverneur-Generaal meent ten aan zien van dit gewichtige punt niet de drager van de politiek der Regeering te kunnen zijn en heeft om eervol ontslag uit zijn ambt verzocht. Prijs van petroleum en benzine. Teneinde misverstanden te voorkomen deelen wij mede, dat de prijs van petroleum voor alle categoriën 18 cent bedraagt. De prijs van gasolie is van 22 cent op lOcent teruggebracht, terwijl de prijs van benzine (30 cent) gehandhaafd is. Onze schepen komen vrij. De «United Maritime executive" deelde officieel mede, dat op 2 Maart 1946 de scheepvaartpool van de Vereenigde Naties zal eindigen. Tevens werd aangekondigd, dat op 31 October a.s alle tankschepen aan de eigenaren worden teruggegeven. Stukgoederen weer per trein. De mogelijkheden van het goederenver voer per trein zijn met ingang van 15 Oct. opnieuw uitgebreid. Tal van stat'ons zijn voor stukgoederen-vervoer geopend en even als voor den oorlog zal het weer mogelijk zijn dagelijks goederen voor vervoer naar bestemmingen iu geheel Nederland^aan te bieden. Rijdt niet over Hedel. Ten gevolge van den la^en waterstand in de rivieren is de noodbrug bij Hedel dermate laag komen te liggen, dat alleen motorvoertuigen met zeer zware motoren de hellingen kunnen berijden. Teneinde ernstige verkeersopstoppingen te voorkomen wordt verzocht de route die over deze brug leidt, te vermijden en de route te nemen over Nijmegen en de Moerdijk. Spoorlijn door de Langstraat. Er wordt gewerkt aan het herstel van de spoorverbinding door de Langstraat. De lijnen werden door het opblazen van kunst werken op vele plaatsen vernield. Men is thans bezig met het herstel van de spoor brug over de Donge te Geertruidenberg, waarvan een gedeelte op de Hollandiawerf te Krimpen a d. IJssel en een ander ge deelte in de fabriek te Geertruidenberg wordt gerepareerd. Met ingang van 22 October zal, indien zich geen bijzondere tegenslag voordoet, een trein gaan rijden tusschen Roosendaal en Lage Zwaluwe en Lage Z wal uwe Geer truidenberg. De verbinding Geertruiden berg—Waalwijk kan eerst hersteld worden na het gereedkomen van de brug over de Donge. De tijd verandert niet. De Ministerraad heeft besloten, in verband met de moeilijke kolenpositie dit jaar den midden-Europeescchen tijd te handhaven. Brug over het Zuiderkanaal belemmert de scheepvaart. De vereen. „Waalwijks Belang" heeft zich tot den Rijkswaterstaat gewend in verband met het feit, dat de door vaart naar de haven van Waalwijk be lemmerd werd door de verzakking van de brug in het Zuiderkanaal. Thans heeft het bestuur der boven genoemde vereeniging van de directie van den Rijkswaterstaat bericht ont vangen, waarin wordt medegedeeld, dat dezer dagen zal worden overgegaan tot het leggen v^an een eenvoudigle noodbrug ter plaatse van het stoomge maal te Waalwijk. Het landverkeer van Waalwijk naar het gebied van het Oude Maasje en de Bergsche Maas zal dan tijdelijk kun nen worden geleid over de Putsteeg en den weg langs genoemd stoomgemaal over den Zuidelijken dijk van de Berg sche Maas. Zoodra jfle noodbrug gereed zal ge komen zijn, zal de militaire brug bij Besoyen% worden opgeruimd, waardoor de scheepvaartbelemmering zal opge heven zijn. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders O en O W Dat zij nog lang gespaard mogen W blijven, is de wensch van hunne Sz dankbare kihderen KEES. H K 23 CORRIE en Verloofde, zs IJ Gelegenheid tot feliciteeren U o Maandag 22 October 1945. Babiloniënbroek, Hill, Oct. '45. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Wed. van A. W. v. d. ME1J, in den ouderdom van 76 jaar en 5 maanden. Den Bommel, J. v. d. Meij. P. v. d. Meij-van Dam en Kinderen. Wijk (bij Heusden), P. J. v. d. Meij-Bakker. C. Bakker en Kinderen. Oude Tonge, Wed. D. J. v. d. Meij-Tijl en Kinderen. Wijk, 13 October 1945. 21 Zij, die bekend zijn met 10 die dringend hulp noodig hebben, gelieven daarvan zoo spoedig mogelijk op gave te doen aan de Afd. Heusden van het JMederl. Roode Kruis, Pelschestraat 74.

De Sirene | 1945 | | pagina 3